Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) antikomcsi válasza tzsolesz (#45) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ugyan nem vagyok tudatában a pontos számadatoknak, de szerintem, amíg jóval nagyobb tőke áll az intel mögött, addig nem következhet be, hogy a via komolyan labdába rúgjon.

Az intel biztos nem engedné, hogy piacot veszítsen nagyobb (pár százalék) mértékben a via javára.

(#49) snowball

Nem azért, de mit vártál egy mATX deszkától, aminek a táp része finoman fogalmazva is szegényes. Az a lap nem tuningra van kitalálva. Mielőtt eltemeted az ecs-t válassz a gyártótól egy olyan lapot, amin nem a legkiheréltebb intel csipszet van, és van "normál" tápellátása a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#52) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szvsz már elkéstek. a 680 790 idején még megengedhették maguknak, hogy méregdrága és félkész terméket dobjanak piacra (bios bugok, out of spec pci sín és megkergült raidvezérlők, mindez 60-80kért), mostanra már nincs G80 dominancia mint volt akkor. azért, mert NVidia, senki nem fog érte többet adni...

nyitni kéne. és összekaparni az alsó középkategóriás megoldásaikat. és ha a dx10.1 tényleg annyira fontos, hogy a laptop chipekbe már berakják...

sajnálni meg nem fogom őket. emlékszem még arra, amikor egy évig nem volt 65ezer alatt normális videokari. aztán meg a crysis és supcom fiaskók is ott voltak (persze, gyorsabb, de úgy nem nehéz, hogy pár effekt lemarad).

sajnálni nem fogom őket, de összekaparhatnák magukat, az árversenyhez kellenek (a 260@216 már nem is rossz ezen az áron, sőt... ha hozzávesszük a problémákat a 4870el, akkor meg főleg). viszont egy ideig ne nyilatkozzanak...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53) schwartz válasza tzsolesz (#45) üzenetére


schwartz
addikt

Jah, és mi van akkor ha az NV szándékosan úgymond felvásároltatja magát a VIA-val?

Hogy a nyul vigye a vadaszpuskat? :U A reszvenyesek kulonben sem adnak el a ceget ha marad szamukra meg profitalo piac ahol kaszalhatnak. (ION, Tegra, GPGPU stb)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#54) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mostanában tényleg megindult a crossfire, azért remélem nvidia nem csúszik le teljesen.

...

(#55) antikomcsi válasza proci985 (#52) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem biztos, hogy minden esetben az nv a ludas a magas árért. Mennyibe kerül 2db. GTX285?

És ehhez képest mennyibe kerül az Asus Mars? Persze alacsony példányszám, meg exklúzív termék, de akkor is kicsit túlárazott.

(#56) tzsolesz válasza schwartz (#53) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Félreértettél. Nem azt akartam mondani, hogy az NV annyira gagyi vállalat lenne, hogy holmi VIA felvásárolhatja. Hanem azt, hogy így hozzájuthatna akár közvetve is x86 liszenszhez is. :K

(#57) bolvar válasza proci985 (#52) üzenetére


bolvar
senior tag

milyen problémák is vannak a 4870-el?:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#58) ^Clown válasza TomBoy1986 (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

60K-ért? :Y Dobsz egy pü-t? :)

(#59) TomBoy1986 válasza ^Clown (#58) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Dobtam.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#60) ^Clown válasza TomBoy1986 (#59) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:R

(#61) CsíkosMókus válasza proci985 (#52) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Milyen problémák vannak a 4870-el?
Mesélj.

(#62) sh4d0w válasza Vistaboy (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel az a baj, hogy kósza hírek szerint a Core ix sorozattal az intel le kívánja fedni a teljes desktop CPU-piacát, de a három szegmensben 3 különböző socket lenne... ami szerintem csúnyán a saját vásárlóik szivatása lenne... De egyelőre csak pletyka.

https://www.coreinfinity.tech

(#63) Gabesz84 válasza CsíkosMókus (#61) üzenetére


Gabesz84
őstag

talan az hogy ar/teljesitmenyben jobb mint az nv :DDD masrol en pl nem tudok

(#64) Solten válasza grabber (#12) üzenetére


Solten
addikt

Hehh, tenyleg most mar kezdem lassan oket SajnaLnI... ;]

Saor Alba

(#65) TESCO-Zsömle válasza sh4d0w (#62) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, a 3-ból 2 már kijött, és egyik sem mobil prociknak, úgyhogy nem hinném, hogy csak pletyka... :(

Nembaj. ix korszakot kihúzzuk páran 775-össel. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#66) CsíkosMókus válasza Gabesz84 (#63) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

ehehe :)
viszonylag megfizethető, nincs vele gond, nem túl nagyméretű kártya, és megy rajta minden
végülis ja

(#67) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Ami azt illeti, én Intel procihoz Inteles lapkészletet ajánlok, AMDs procihoz AMDs csipszetes alaplapot :)

Az NV meg kapja össze magát, ha talpon akar maradni

Az ION, ott van, de csak akkor lesz versenyképes, ha az árát leveszik kb 10000-rel :C :DD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#68) rootkiller


rootkiller
őstag

Ezen ki csodálkozik? Intel procihoz Intel chipset, AMD-hez meg AMD chipset dukál.

Artengo TR 990 Pro

(#69) CsíkosMókus válasza rootkiller (#68) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Bartonhoz meg nforce2. :D

(#70) antikomcsi válasza rootkiller (#68) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért nem árt tudni, hogy amd alá ugyan olyan jó az nforce chip is, nincs vele semmi gond, csak kicsit túl lett útálva.

(#69) CsíkosMókus

Vagy inkább az összes xp-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#71) Márk


Márk
senior tag

Tiszteletem!

Nos, olvasván a hírt és a hozzászólásokat, kezdem magam szégyellni amiért idén februárban nForce® 780a SLI chipsetes lapot vettem (Asus M3N-HT Deluxe/HDMI) AMD 790FX/SB750 chipsetes lap helyett (Asus M4A79 Deluxe).:U A kettő árban kb. egyforma volt (talán az AMD chipsetes lap lett volna drágább 3000-5000 Ft-tal).

Természetesen a mostani lapommal maximálisan meg vagyok elégedve (na jó, az bánt egy kicsit, hogy aktivált C'n'Q mellett nem lehet szorzót állítani a Phenom II X4 940 BE procimon, csak hogyha letiltom a C'n'Q-t, de ezt sikerült szoftveresen orvosolni. Egyébként ez vajon a chipset vagy a lap hibája? :F). Lecserélni nem fogom még egy jó darabig az biztos.

Természetesen azzal tisztában voltam a vásárláskor hogy az AMD bitang jó chipseteket gyárt a saját procijaihoz.

Azonban mivel az előző alaplapomon nForce® 570 Ultra™ chipset volt (Asus M2N-E), annak az elődjén meg nForce 2 SPP+nForce 2 MCP chipset (Asus A7N8X), és mind a kettővel maximálisan meg voltam elégedve mind teljesítmény mind pedig stabilitás szempontjából, úgy voltam vele hogy minek variáljak, maradok számomra a jól megszokott és bevált nForce-nál.

Továbbá mivel ezelőtt hosszabb ideig mindig is nVidia videokártyáim voltak (most is az van, és nem is akarok váltani), úgy voltam vele hogy egy nVidia chipsetes lappal biztos "szeretni fogják" egymást.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#72) twollah


twollah
nagyúr

Miota varok mar, hogy az NVidia vegre kiadjon egy DDR3-as memoriakat tamogato alaplapot.

Pontosabban a gyartok csinaljanak vegre egy DDR3-as memoriafogalatos NVidia alaplapot.

(#73) ehhhhhhh


ehhhhhhh
csendes tag

En szemely szerint nem sajnalnam nv halalat. nem azert mert nem szeretem a termekeit, de mostanaban nagyon eletkeptelennek tunik, es ugyebar a gyengenek hullania kell.

nem teljesitmeny szempontjabol ertem a gyenget...

a "recesszio" meg csak felgyorsitja ezeknek a halalat...ami joo mind vasarloknak mind a piacnak

rengeteg ceg megszunt vilag szinten, es ahogy nezem,csak azok amiknek a szolgaltasaik nem voltak megfelelo szinten, mind ar mind ertek szempontbol.

ha intel vagy amd szunne meg azt se sajnalnam, de mostani allas szerint nekik van letjogosultsaguk.

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#74) CsíkosMókus válasza ehhhhhhh (#73) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nagyon jó lesz, ha megszűnik a két nagy vga fejlesztő közül az egyik. Valóban.

[ Szerkesztve ]

(#75) ehhhhhhh válasza CsíkosMókus (#74) üzenetére


ehhhhhhh
csendes tag

mert ne?

az elet nem all meg...meg valoszinuleg mielott teljesen kardjaba dolne, szepen felvasarolna valaki

vicces latni hogy ha mar az embereknel nincs termeszetes kivalasztodas, azert piacon meeg latni egeszen apro jeleit (Abit, aopen, mercury, ecs?, stb stb....

amugy ha valaki ezekhez a dolgokhoz erzelmi alapon all hozza, az meg is erdemli a "traumat" amit egy egy szereploo elvesztese okoz

semmi nem lenne rosszabb

off:

ecs k7s5a vagy mi, hibrid sz@r minden idok leginstabilabb lapja, a tobbi korabeli VIA, sis bohockodasok mellett

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#76) antikomcsi válasza ehhhhhhh (#75) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem a gyártó elvesztése okozna az embereknek traumát, hanem az amikor meglátnák a versenyztőtárs nélkül maradt vga gyártó kártyájának az árát, akármelyik legyen is az. Megint mindenki csak alsó, vagy közép kategóriából választhatna. A nagyágyúk, meg csak a felső körökbe lennének.

A k7s5a lapról a véleményed inkább Téged minősít szerintem, nem azt a hibrid "sz@rt".

(#77) dezz válasza Killing (#14) üzenetére


dezz
nagyúr

(#78) schwartz válasza ehhhhhhh (#75) üzenetére


schwartz
addikt

vicces latni hogy ha mar az embereknel nincs termeszetes kivalasztodas

Elgurult a gyogyszered?

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#79) marcias válasza antikomcsi (#29) üzenetére


marcias
őstag

Lehet hogy így van, de valóban szükség van 40 alaplap gyártóra? Főleg, ha ebből 30 ugyanolyanokat csinál, és kiderül hogy 4 cég leányvállalatai... Az Abitot én is sajnáltam, de hát ez van.

Steam: marcias88

(#80) keIdor válasza tzsolesz (#38) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem meg pont ez a sokszínűség rontotta el a PC-t is, mint játékplatform-ot! Legyen 2-3db, és kész. Ez a rohadt nagy választék, ami egyeseknek tetszik, nekem már hányingerem van tőle! Sok hülye jelzéseket már követni se lehet, mert minden szart kiadnak...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#81) Gyuri27 válasza antikomcsi (#76) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az nv-nek is lehetősége van cpu-t gyártani. Az lenne a legjobb. Csináljanak ők is egy platformot. Nem véletlen, hogy a két proci gyártó vga-ra gyártásra hajt.
Írták előttem a viát bár szvsz az elég gyenge. De ha az nv megtervezi a cpu-t biztos lesz aki legyártsa.
Csak ugye az nv-nek az ütött nagyont vissza, hogy ültek a magas lovon. A game iparban mindenkit zsebre vágtak és azt hitték ez elég. De mint látjuk nem.
Ami a szörnyű benne, hogy egy gyengélkedő cég (amd) egy halott cég (ati) felvásárlásával meg egy rakás adósággal tette ezt meg. Szóval nem elég csak a pénzt költeni. Dolgozni is kell. Bár mint látjuk mire megtörtént a felismerés lassan lehúzhatják a rolót.
Amúgy sokat nem kell találgatni ki is venné meg az nv-t adott esetben.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#82) csimmasz válasza Gyuri27 (#81) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Én úgy tudom nem tervezhet az nv vagy akárki más x86-os procikat a régi 3-as on kívül!

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#83) proci985 válasza antikomcsi (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

úúú, az a Mars azért egy picit szerintem durva. jó, speciális, meg minden, de akkoris... ha handpickedek a chippek akkor talán megérthető a dolog, bár szerintem itt már hosszabbításról is szó van (azért is olyan kék a színe;])...

más, avagy a 4870:
4870el kapcsolatban olyan problémákról hallottam, hogy nem veszi vissza az órajelét és feszét 2dben (nem tudom ez megoldódott e), valamint eléggé problémás a hűthetősége (a gyári hűtés hangos, aftermarket megoldás pedig az elején még nem nagyon volt, ez nem tudom javult e, konkrétan a feszszabályzó IC hűtése). terhelés alatt picit magasabb hang nem zavar (olyan 40, prime alatt 45 db a tűréshatárom), de 2dben nagyon háklis vagyok a zajra és a fogyasztásra (a gép HTPCként is üzemel, tehát az uptime elég nagyrészében nincs játékra fogva).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) CsíkosMókus válasza ehhhhhhh (#75) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

az ecs k7s5a a létező egyik legjobb alaplap volt :)

áll hozzá a rosseb érzelmi alapon, de onnantól, hogy egy nagy gyártó van, monopolhelyzetbe kerül, annyiért ad mindent amennyiért akar, nincs fejlesztési verseny, nincs semmi
kiváló példa erre az intel i7. monopolhelyzetben van a felsőkategóriában, kérnek is érte 75-150-250 ezret.. csak a proccért.. mert megtehetik

(#85) CsíkosMókus válasza proci985 (#83) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

imádom ezeket az "úgy hallottam" problémákat..

50 centire duruzsol a fülemtől egy 4870, üresben nincs hangja, az órajelet visszaveszi ha kell, terhelve 80 fok fölé furmark-al se megy sose, továbbá a cpu hűtő hangosabb mint őkelme

(#86) Ayg0 válasza tzsolesz (#45) üzenetére


Ayg0
senior tag

A VIA-nak mennyi esélye van megerősödni az európai piacon 5-6 éven belül?

remélem ezt nem gondoltad komolyan és csak költői kérdés volt. annyi tőkével, mint amivel a via gázdálkodik még az is csuda, hogy életben vannak, nemhogy versenyezzenek... vajon miért mérik aranyárban a termékeiket? :U

(#55) antikomcsi

az asus marsot kár idekeverni. az az asus saját kreálmánya, egy presztizs termék, mint a rolls-royce (:Y :D) vagy a magánrepülők stb. ez a tehetősek játékszere, nem az átlagembereké.
ellenben egy ref gtx 285 sem az átlagra van szabva a maga ~80.000ft-jával, amit már nehéz nem az nv számlájára írni...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#87) Vistaboy válasza sh4d0w (#62) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, mivel én már bevásároltam egy i7-est, így egyelőre kihúzom még pár évig, utána majd meglátom, mi lesz. :DDD

Egyet nem szeretnék: Ha választanom kellene komplett platformként az NV-Intel-AMD között. Legjobban az Intel-ATI párosítás jön be eddig, de volt már NV-kártyám is. AMD procim csak egy volt, egy A64 3500+, nem volt vele semmi baj, de akkor is jobb nekem az Intel.. :P

A VGA-knál nincs nagy jelentősége - még most - a különböző szabványok támogatásánál (PhysX, DX10.1), mindegyik mostani játék működik mindkét fajta kártyával. Mondjuk ha választani kell, itt még könnyű dönteni, hiszen míg a DX10.1-et támogató játékok gyorsulnak az ATI VGA-kkal, addig a PhysX-támogatású játékban az effektet bekapcsolva nem kicsit lassulnak be tőle a mostani NV VGA-k. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#88) antikomcsi válasza Vistaboy (#87) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Érdekes, én nem vettem észre lassulást physx alatt, egy fps-sel sincs kevesebb.

Bár én külön kártyát használok physxre.

(#89) Vistaboy válasza antikomcsi (#88) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, úgy lehet. Mindenesetre én a régi 8800GT-mmel amint engedélyeztem a PhysX-et Sacred 2 alatt, egyből játszhatatlan lett az addig tükörsimán és szaggatás mentesen futó game. :K

Mondjuk a DX10.1-et sem próbáltam még, csak azt mondtam, amit mások írtak a topikokban.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#90) antikomcsi válasza Vistaboy (#89) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És, azt még nem próbáltad, hogy a 4890 mellé beraksz egy "olcsó" 8600GT-t?

Kiváncsi lennék, úgy mi a tapasztalat?

(#91) Vistaboy válasza antikomcsi (#90) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, amint lesz lehetőségem egy NV-kártyát szerezni, ami tud PhysX-et, ki fogom próbálni. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#92) ehhhhhhh válasza CsíkosMókus (#84) üzenetére


ehhhhhhh
csendes tag

mindket oldalnak megvannnak az elonyei es persze hatranyai:

tobb gyartonal, tobb kompatibilitasi gond, hosszabb fejlesztesi idoo / tobb bug, aar rogzites megallapodasok, (forumon egymast leoltoo emberek ertelmetlen fassagai :D ), tobb valasztasi lehetoseg.

egy vagy keves gyarto, rovidebb fejlesztesi idoo, kevesebb hiba, esetleg magasabb ar, jobb szabvanyok

egyebkent azt is nehezen hinnem el hogy amd - nvidia kozott nincs megallpodas minden lepesrool, pl 275 - 4890 ugyan az a teljesitmeny / ar / kiadasi idoo, es minden kategoriaban kb ez van, tok mind1 mit veszel...

i7, nem egyedul van a felso kategoriaban, intel a hype-ot lovagolja meg eppen, mar amennyire siekrl. peldanak okaert ha megveszed a legerosebb amd-t vagy intelt, nem hinnem hogy barki erezne kulonbseget, ugyanez lenne kategoriarakra lebontva, itt is kibaszottul mind1 mit veszel

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#93) VaniliásRönk válasza ehhhhhhh (#92) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"egyebkent azt is nehezen hinnem el hogy amd - nvidia kozott nincs megallpodas minden lepesrool, pl 275 - 4890 ugyan az a teljesitmeny / ar / kiadasi idoo, es minden kategoriaban kb ez van, tok mind1 mit veszel..."

Nyilván ezért olcsóbb 10k-val a HD4890. :)) Egyébként ha jól emlékszem, mikor még nem az AMD része volt az ATi létezett ilyen susmus, meg is vágta őket az USA versenyhivatala, az AMD 800, az nVidia 1200 milliót csengetett.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#94) ehhhhhhh válasza VaniliásRönk (#93) üzenetére


ehhhhhhh
csendes tag

price rangere gondoltam, nem a vegletek osszehasonlitasara.

aktalis fontban.

4890 : 139 - 240

275: 170 - 300

amugy gyogyszer megvan csak nem szedem rendszeresen... ;)

"The quieter you become, the more you are able to hear..."

(#95) malwy válasza LackoMester (#48) üzenetére


malwy
senior tag

Sajna már rég nem az:(

Bye-Bye NVIDIA:

Az eszmének volt hőse és szolgája
Hirdette lángolón az Úr szavát
Nevét nem törli el idők homálya
Áldóan adja kor a kornak át.

Brühüm-Brühüm...

(#96) Márk válasza Vistaboy (#87) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Érdekes amit írsz.

Azt hogy kell érteni hogy jobb neked az Intel? Miért érzed úgy hogy jobb?

Nálam éppen fordítva van/volt. Nekem az utolsó Inteles gépemben egy 466 MHz-es socket370-es PPGA tokozású Celeron volt 128MB SDRAMmal, 2000 májusától 2001 decemberéig használtam.

Utána megérett a helyzet a cserére. Intel-t akartam, de akkor még kurvára drágák voltak a 800-1000 MHz-es PIII-ak. Lehet hogy volt már abban az időben P4 is, nem emlékszem rá pontosan, de akkor az meg értelemszerűen még drágább lett volna a PIII-nál.

Mivel akkor anyagilag nem voltak eleresztve a szüleim (de jó volt még akkor, ugyanis ők finanszírozták az én számtech. beruházásaimat:DDD. Ma már én finanszírozom saját magamat, sőt az öcsémet is :O), úgy döntöttem hogy kipróbálom az AMD-t.

A választás az éppen akkor megjelenő Asus A7V266-E (VIA KT266A chipset) alaplapra esett egy AMD Athlon XP 1700+ (1533MHz) társaságában, 1×256MB Samsung DDR rammal karöltve, + átraktam a Celeronos gépből az Asus AGP-V6600 PRO64 (GeForce 256, 64MB SDRAM-mal) videókarit. Kb. 3 hónap múlva váltottam Asus AGP V7700 TI (GeForce2 TI) karira, majd kb. 3/4 év múlva egy Abit Siluro Ti4200 128MB-os karira, időközben kapott a gép még +256 MB DDR ramot. Imádtam azt a gépet, az volt az első igazi gyors rendszerem.

Szűk egy év elteltével (2002 decemberében) ez a gép sajnos a tápegység hibájából leégett (két héttel az Abit Ti4200-as kari megvétele után :O), minden elpusztult benne, csak az 1700+ élte túl. A leégett alaplap még most is itt figyel a polcom tetején a dobozába faszán visszacsomagolva :O.

A baleset után fél év elteltével sikerült összegyűjtenem annyi lóvét hogy megépíthessem a következő gépemet 2003 májusában, főbb vonalakban ezek az alkatrészek alkották (érdekes módon maradtam az AMD-nél, az Intel árait illetve megoldásait meg sem néztem, bár hogyha jól emlékszem ez volt az az időszak, amikor az Athlon XP-k gyönyörűen elpicsázták a sokkal magasabb órajelű P4-eket ;]):

Asus A7N8X alaplap (nForce2 chipset); AMD Athlon XP 2500+ (Barton mag 1833MHz, ami simánt ment 2100MHz-en, csak a szorzót kellett feltolni); 2*256MB 400MHz Samsung DDR RAM; Maxtor Diamondmax +8 40GB-os vinyó; Chieftec HPC-420DF tápegység, Asus V9280S 128MB-os videókari. Imádtam ezt a rendszert is.

Természetesen ez a gép is kapott apróbb fejlesztéseket az idők folyamán:

2003 júniusában a ramokat cseréltem le 2*256MB 434MHz (PC3500) Kingston HyperX CL2-es ramokra; 2004 decemberében a videokártya cserélődött le egy Leadtek GeForce 6800 128MB DDR AGP8× -os karira (emlékszem rá hogy hirtelen újra kellet tanulni a vezetést a NFSU 2-ben, mert az autó hirtelen sokkal gyorsabban ment mint az előző karival:D); 2005 júliusában ismét ramcsere következett 2*512MB 400MHz Corsair XMS 3200 Pro ramokra; majd 2005 decemberében kapott egy 200GB-os Samsung vinyót az első 40-es Maxtor helyett.

2006 elején érett meg a helyzet hogy váltsak A64-re illetve PCI Express-re. Az A7N8X-es gépemet pedig szépen elraktam pihenni. A választásom főbb vonalakban az alábbi volt (valamiért az Intelre megint rá se bagóztam, hmmmm, lehet hogy időközben AMD függő lettem?) :D:

Asus M2N-E (nForce 570 Ultra chipset) alaplap, Asus EN7600GS Silent 512MB, Athlon 64 3800+, 1×512MB 800MHz Kingmax DDR2 RAM, Thermaltake Soprano VX ház , Samsung 80GB-os Sata-s vinyó; Chieftec HPC-420DF 24 tűs + Sata csatis tápegység. A változatosság kedvéért ezt a konfigot is nagyon szerettem, - mint az előzőekkel - ezzel sem volt semmi gondom.

Itt is voltak apróbb fejlesztések:

A gép kapott még 2006-ban 3*512MB Kingmax 800MHz DDR2-es ramot, így a 4*512MB-tal gyönyörűen kékhalálozott. Mivel a vinyóra gyanakodtam, lecseréltem a 80-as Samsungot (meg már egyébként is kezdett kicsi lenni) egy 200GB-os Western Digital-ra. A kékhalálok sajnos maradtak, ezért a memóriára kezdtem gyanakodni. Gyorsan eladtam a 4*512MB Kingmax ramot és vettem helyette 2*1GB Kingston ValueRAM DDR2 800MHz Dual Channel Kit-et. Érdekes módon a kékhalálok azonnal megszűntek (azóta mondom hogy Kingmax ram nekem soha többet nem kell).

2006 augusztusában érett meg a helyzet a 7600GS kari lecserélésére, vettem hát helyette egy Asus EN8800GTX 896MB-os karit. Igenám, csakhogy a 3800+ nem hajtotta ki semennyire sem, ezért 2006 decemberében beruháztam egy A64 X2 6400+ BE procira (3,2 GHz, 90nm Windsor mag, 121W maximális fogyasztás), hát mitmondjak, látványos volt a különbség. Csakhogy a gép teljes terhelésen többet evett mit amit a 420W-os Chieftec táp le tudott adni, így teljes terhelésen (értsd játék) egyszerűen lekapcsolta a gépet. Ennek fele se tréfa, a 420W-os Chieftec helyett vettem egy 650W-os Chieftec GPS-650AB A tápot, ez már bírta krafttal.

2007 január vége-február eleje körül a 8800GTX-et elcseréltem (ráfizetéssel) egy használt Gigabyte 8800 Ultra 896MB karira amit két hétig használtam majd eladtam, és az érte kapott összegből vettem egy zsír új eVGA eGeForce 8800GTS 512MB SSC Edition karit.

2008 tavaszán az öcsém kitalálta, hogy neki is kell egy saját gép. Jól van mondom, megkapod az M2N-E alapú gépet nekem meg majd jó lesz az egyelőre pihenő A7N8X alapú gép.

Igenám, csakhogy az a 2*512MB ram ami az A7N8X-ben volt, időközben nagyon kevésnek bizonyult. Úgy voltam vele, hogy adok még egy esélyt a Kingmax-nak, vettem 3*1GB 400MHz DDR ramot. A tapasztaltabb olvasók kitalálhatják hogy mi történt: kékhalál. Gyorsan becseréltem a ramot ahol vettem (egy kis ráfizetéssel) 3*1GB 400MHZ DDR Kingston ValueRam-ra, és láss csodát azok a csúnya kékhalálok felszívódtak (Kingmaxot SOHA többé!).

Időközben az egyik ismerősöm megvette az A7N8X-ben levő Leadtek GeForce 6800 128MB DDR AGP8×-os karit, tehát valamit vennem kellett helyette. A választásom az Asus 7600GS 256MB-os AGP8×-os karira esett.

Mondom akkor próbáljunk meg az A7N8X-en Stalkerezni. Hát, mit mondjak, katasztrófa volt. Gyorsan eladtam a 7600GS-t, és vettem helyette egy XFX 7900GS AGP8×-os karit. A Stalker jobb lett sokkal (de még így is rettentő messze volt az A64 X2+8800GTS 512MB kombótól), de sajnos a kari ventije valami iszonyú hangos volt. Mivel nem akartam ilyen hangzavarban lenni (és mert a Stalker nem túl jól ment), eldöntöttem hogy az öcsémtől visszaveszem az M2N-E alapú konfigot (ez 2008 szeptemberében volt), neki meg összerakattunk egy Intel Core2Duo-s gépet. Hogy miért lett az övé Intel alapú? Ezt én sem tudom, ő ragaszkodott hozzá hogy neki Intel kell.

Azonban mivel az eVGA 8800GTS 512MB-os karit megtartotta magának, én vettem az M2N-E-be egy Asus EN9800GT Ultimate 512MB-os karit 2008 októberében.

Idén januárban döntöttem úgy, hogy lecserélem az M2N-E lapot egy korszerűbbre, a választásom az Asus M3N-HT Deluxe/HDMI (nForce 780a SLI) lapra esett. Idén május közepén cseréltem le a 9800GT Ultimate karit egy Asus EN GTX275-ös karira, de mivel szinte semmivel sem lett jobb a GTA IV a videokártya csere ellenére sem, ezért idén június elején beruháztam egy AMD Phenom X4 940 BE procira, amivel maximálisan meg vagyok elégedve.

Szóval ezzel a nem rövid hozzászólásommal csak azt szerettem volna mondani, hogy immár 2001 vége óta AMD-zek és még csak meg sem fordult a fejemben hogy visszamenjek az Intelhez. Nekem az AMD-nForce-GeForce triumvirátus jött be. A te szóhasználatoddal élve: jobb nekem az AMD. Egyébként az Intellel sincs semmi gondom, de én mostmár ennyi idő után szerintem véglegesen maradok az AMD-nél.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.