Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Akidobos74 válasza Yeffy (#350) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

A fókusz csúcsérték olyan, hogy a fókuszban lévő részek körvonalait valamilyen színnel kiemeli, így jobban látni hol a fókusz. Focus peak-nek mondja az angol. :)
Az a manuál fókusz segéd nekem az Alpha kamerák miatt hiányzik, lehet, hogy ez már túlzás, de házon belül szerintem simán megoldható lenne.. :DDD
Én is Nova-t használok jó pár éve már, de először a gyárit beállítottam, testre szabtam, mappákat csináltam, stb., aztán Nova. Néha-néha azért csak belekukiztam a gyáriba, de mindig visszaállt az eredeti beállítás. Hülye :D
Ja és akármelyik videó csetet néztem, csapnivaló a hang hangszóróilag is, csak az alsó szól és mikrofonilag is, a túloldalon mindig panasz van, hogy halk.

[ Szerkesztve ]

(#352) kutyek válasza Yeffy (#350) üzenetére


kutyek
senior tag

Google-segéd gombhoz: én Samsungon a Bixby gombot Button Mapper segítségével mappelem más funkciókra. Egy próbát megérhet...

(#353) Yeffy válasza Akidobos74 (#351) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem.
nem tudom, hardveresen van-e extra igenye a funkcionak, mindenesetre valoban nem egy rossz dolog.

Focus peak-nek mondja az angol. :)
koszi, igy mar egy fokkal ismerosebb. :D

Ja és akármelyik videó csetet néztem, csapnivaló a hang hangszóróilag is, csak az alsó szól és mikrofonilag is, a túloldalon mindig panasz van, hogy halk.
itt mire gondolsz, videohivasokra, mint pl Skype/Messenger?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#354) Yeffy válasza kutyek (#352) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi a tippet, de mar probaltam, sajna nem latja, es hozzaadni sem tudom a gombot. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#355) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#351) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ezt olvastam már a hangszóró kapcsán. De nálam tökéletes, sőt sokszor hangos.

(#356) Akidobos74 válasza Yeffy (#353) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

itt mire gondolsz, videohivasokra, mint pl Skype/Messenger?
Igen, alapvetően ezekre, de a normál hívás kihangosítás is tré.

Wolfy33: Érdekes, nekem meg tényleg halk. A OP7Pro-t tudtam kocsiban is kihangosítva használni, ez meg még otthoni körülmények közt is halk, pedig nem egy üzemben lakok :D . Pláne, hogy csak 1 hangszóróval szól kihangosítva, amit nem értek miért...

(#357) Yeffy válasza Akidobos74 (#356) üzenetére


Yeffy
veterán

ezeket meg nem probaltam, normal telefonalas, nem kihangositva nekem meglepoen hangos, evek (10+) ota mindig max hangeron kell lennie, es igy is sokszor halk volt, itt le kellett vennem kb felere.

kihangositast, videohivast meg fogom nezni.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#358) Yeffy


Yeffy
veterán

most olvasom, h MA-nal epp tesztelik a keszuleket.
dicseretes, de mar elore varom, hogyan lesz lehuzva. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#359) Wolfy33 válasza Yeffy (#357) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Pontosan nálam is. nagyon hangos, sok esetben a fele hangerő elég

(#360) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#356) üzenetére


Wolfy33
senior tag

tényleg egy hangszóró megy de csak a messenger alatt, de csak közelre hajolva veszem észre, a viber kettő (szerintem) a viber baromi hangos, a messenger halkabb, de nem zavaró.
A telefon sima kihangosítója sima hívásnál szintén baromi hangos, most direkt megnéztem mindet.

(#361) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#360) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Hátakkorviszont azt kell mondanom, hogy hmm...
A Messengert és a Duot használom, néha Discordot. Vibert pont nem :D

Yeffy: csak ezek kapják akkor...? Páromnak XZ2 Compact van, azzal bátorkodtam nyugtatni őt, hogy majd a következő frissítésben csak megkapja a gesztus vezérlést, de legalábbis a teljes kijelzős nézetben eltűnik majd a 3 navi gomb... Jaj, kapni fogok... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#362) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#361) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A teljes kijelző S nézet film közben? Az itt se tűnik el tvre raktam az tegnap. Meglepődtem.
Opera böngészővel megy a total teljes kép.

(#363) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#362) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Nem, filmnél OK, de pl. Youtube-nál nem tűnik el.

[ Szerkesztve ]

(#364) Yeffy válasza Akidobos74 (#361) üzenetére


Yeffy
veterán

nekem ugy tunik, h csak ezek, igen.
szomoru, de ugy latszik orulhetunk, h mi kapunk, es h elso korben.

remelem a 3 fo szoftververzios igeret nem csak igeret marad. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#365) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#363) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Arra gondoltam, bocs. A filmnél eltűnik,de beágyazott videó tartam,az mind ott marad.
Korábban kerestem megoldást. Opera böngészőt ajánlottak, azon tényleg el tűnik a navi sáv.

(#366) Yeffy válasza Akidobos74 (#351) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben kiprobaltam en is, Skype Lite meg Messenger, mindkettovel sztereo a videohivasom, ellenoriztem, es ugyanolyan hangos, mintha zenet hallgatnek.
mondjuk valamiert kesett a szinkron utobbin, lehet csak valami helyi anomalia, vagy nehezen birkozott meg a ~ 2000 km-es tavolsaggal az app. :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#367) Akidobos74 válasza Yeffy (#366) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Valóban sztereo most már, de még mindig halk mind 2 oldalon. Ha a zene nálam 10-es skálán 10, akkor a videó hívás hangja olyan 3-as. Érdekes.

(#368) Yeffy válasza Akidobos74 (#367) üzenetére


Yeffy
veterán

ez fura, nem ertem, mi lehet nalad a gond. nalam alig volt hangerokulonbseg a videohivas meg a zene kozott.

esetleg megprobalhatod legyalulni/visszarakni a progikat, vagy FR-t tolni, hatha segit?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#369) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#367) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Szerintem vmi beállítás lesz. Hardveresen nem hiszem,hogy gond lenne. Akkor más területen se szólna jól.

(#370) Yeffy válasza Wolfy33 (#369) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ezert javasoltam a reinstallt a kerdeses appoknak, ha nem talal ra beallitast.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#371) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Volt már FR rajta, más ügyben. Ez nem változott. Mindegy, nem gond amúgy.

(#372) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Ahogy néztem, a háttérelmosás algoritmusa alapvetően emberi arcokkal működik a legjobban, de nem végez rossz munkát tárgyakkal sem.
Nem hibátlan, de szerintem egész jó a végeredmény:

Nem tudom hogy csinálja ezeket a képeket, de akár 13MB is tud lenni. :o

Összehasonlítás képpen:
alt="" title=""
Sony A7III+20mm f1.8

[ Szerkesztve ]

(#373) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#372) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ez jó kép. :C

(#374) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#373) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ja, iszonyat hová fejlődik a technika..

(#375) Yeffy válasza Akidobos74 (#372) üzenetére


Yeffy
veterán

jofele :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#376) Yeffy


Yeffy
veterán

nalatok hogy uzemel az ujjlenyomatolvaso? nekem neha sajnos birkozni kell vele, nem tudom, h en rontok-e el valamit?

sajna elofordul, h elso rahelyezesre nem ismeri fel az ujjam, igy fel kell emelnem, majd megegyszer megerintenem, h oldjon.
10-bol olyan 6-7x mukodik. pedig kezre allo helyen van, es a fo ujjam 2x vettem fel rajta. :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#377) Wolfy33 válasza Yeffy (#376) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Az Xperia xz prémium esetén stabilabban működött, szélesebb is volt. Itt túl érzékenynek érzem. E miatt több esetben kódot kér, mert túl sokat próbálkoztam szerinte, pedig nem is erintettem meg teljesen. De ilyenkor megnyomom, kép el és vissza, és újra lehet próbálni.
nem sokszor van, de előfordul.

(#378) Yeffy válasza Wolfy33 (#377) üzenetére


Yeffy
veterán

lakotars Honor 20-a ha nem erzeki az ujjlenyomatot, akkor is rezzen ez is rezeghetne, h tudjam, nem "vette be".
nem tudom, nekem elegge hektikus, elozo telomon a hatlapi az 10-bol 9x mukodott, nagyritkan fordult elo, h nem. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#379) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

[kép] [kép] [kép] [kép]
Kis játék a kamera progival. Cirkó mozgás közbeni fókusz, S mód (nyelve meglett) tájképek, víz, P mód.
A vízparti,direkt nap felé és még ISO változtatás több, kevesebb, volt több RAW kép, nem tudom feltölteni ide. De ügyesen dolgozik a gombnyomásos fókuszálás,

[ Szerkesztve ]

(#380) Wolfy33 válasza Yeffy (#378) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Több Sony volt, mindenek oldalt, azok jók voltak. Ez se rossz, de érzékenyebb, mint a regebbiek.

(#381) Yeffy válasza Wolfy33 (#380) üzenetére


Yeffy
veterán

azt tudom, h tobbnek is volt, de ez valahogy nem az igazi szamomra. legalabb is egyelore.
mondjuk en ugye az elozot elombol tudok kiindulni, elotte nem volt FP-s telom.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#382) Akidobos74 válasza Yeffy (#376) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Enyémnek is jópárszor nem tetszem, olyankor rezzen, hogy helo, valami nem okés. De én betudom annak, hogy izzadt a kezem, vagy épp mosogatás után vagyok és lemosogattam az összes ujjlenyomatom is :D Előző telcsim (amit még használok, csak nem telcsinek) OnePlus 7Pro-nak kijelző alatti optikai olvasója van, az nagyobb találati aránnyal dolgozik, Sonynk sokkal hisztisebb...

(#383) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#379) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Az első kép nagyon jó, viszont a zúmot felejtsd el (második kép szerintem zúmos?), semmi értelme. Én nem is értem miért kell digitális zúmot tenni bármelyik kamera appba. :( Ugyanazt kapja az ember, mint ha utólag vágnánk, csak itt még felinterpolálja a vágott, tehát kisebb méretű képet vissza 12Mpx-re, az eredmény pedig siralom.

[ Szerkesztve ]

(#384) Yeffy válasza Akidobos74 (#382) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt amugy be lehet allitani valahol, h rezzenjen akkor is, max mashogy, ha nem tetszik neki az ujjlenyomat? nekem csak akkor rezzen, ha sikeres a feloldas.
mondjuk mint a bankos appomban meg mas, hasonlo helyeken, ahol FP-vel azonositas megy.
gyorsan rezzen kettot, ha nem fogadta el, egyet picit enyhebben, ha igen.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#385) #16820480 válasza Yeffy (#378) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem csak előző generáció van, de az is hasonlóan érzékeny minden kis változásra. Ha kézmosás után nedvesebb még az ujjad, ha kicsit izzadt, ha poros, ez mind drasztikusan lerontja a helyes beolvasás esélyét.

(#386) Yeffy válasza #16820480 (#385) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, akkor ez gondolom altalanos az "ujgeneracios" (1 - 5 -10 modellek es utodaik) Sonykon.

amiatt meg tudom erteni, ha kicsit pontatlanabb, mivel csak egy savot tud beolvasni egyszerre az ujjlenyomatodbol. nem ugy, mint mondjuk a kor alaku olvasok, amik nagyobb reszt latnak.

kicsit bosszanto, de hat ez van.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#387) Wolfy33 válasza Akidobos74 (#383) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igen, próbáltam mindent,össze vissza. Van ami nem szép,de jó pár tényleg nagyon jó kép. De ez a profi kamera program sok időt igényel. Elkészíteni, kielemezni.

(#388) #16820480 válasza Yeffy (#386) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, sajnos ezzel nincs mit kezdeni :( De "vigasztalásul" az S10e-m olvasója semmivel nem volt jobb (sőt). Nem szeretem a hátlapi olvasókat, mert autós meg bringás tartóban kényelmetlenek, de legalább elég jó hatásfokkal működnek.

(#389) Yeffy válasza #16820480 (#388) üzenetére


Yeffy
veterán

igen? na, az erdekes, anno tervben volt S10e-re valtas, nem tudtam, h az ilyen rosszul mukodott rajta.

nekem autos magneses tartoban kellett csak kicsit nyujtozkodni, ha a hatso FP-s telot fel akartam oldani, amugy nekem az eddigi legjobb megoldas overall.
ez az oldalso is jo, viszont csak jobb kezemmel, ballal mar nem annyira. auitos tartoban bal kezzel nyulok altalaban hozza, ott mar sajna tobbet teveszt. :(

mindegy, ha masnak is, meg mas markakon is ilyen, akkor ezt el kell fogadni.
amire a kisebb olvasofelulet miatt kb szamitottam is. nem hasznalhatatlan, csak nem az igazi.meg egy ilyen oleophobic reteggel bevonhattak volna szerintem, izzadt/maszatosabb ujjnal jol jonne.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#390) Yeffy


Yeffy
veterán

latom vegre kijott a teszt, ertelmes kommentek mar megint az elejen... :DDD :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#391) Akidobos74 válasza Yeffy (#384) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ne haragudj, tévedtem, nem rezzen, mikor nem ismeri fel.

(#392) kretenallat válasza Yeffy (#390) üzenetére


kretenallat
senior tag

nem csak az elején... azért vannak itt a végén is olyan hozzászólások, hogy ihajj. nem akarok konkrét pédát leírni, de vicces némelyik. olyan semmiségekből csinálni döntő kérdést... hát, irigylem a problémáit.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#393) Yeffy válasza Akidobos74 (#391) üzenetére


Yeffy
veterán

semmi gond, csak erdekelt, azt hittem, h ez letezo funkcio, es csak en nem allitottam be valamit.
de akkor nem. :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#394) Yeffy válasza kretenallat (#392) üzenetére


Yeffy
veterán

tudom, kovetem. ahogy latod, szologatok is hozza. meg majd irok egy pro/kontra listat, ha idom engedi.

nevetseges, h milyen faszsagokon parolaznak nehanyan, mas, agyonajnarozott markaknal ezeket meg erdekes modon leszarjak. a legtobbnek meg csak ertelme sincs.
mert ha mondjuk a kamerat auto modban, vagy az arat fikazzak, az mondjuk talan meg ertheto is, de hogy felszallopalya kavak, GA gyorsgomb meg hasonlo okorsegek miatt nyigni... van idejuk egyeseknek. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#395) Wolfy33 válasza Yeffy (#394) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Azt látom én ,de az okát nem tudom,hogy ha bármi Sony telefon kijön, csípőből szidják, sőt,ki merem mondani,hogy többen,mint akik gyűlölik, haragudnak az egész cegre. Más márkák esetén is van akik trollkodnak,de itt mindig feltűnik,hogy teljesen ismeretlenül alkotnak kizárólag negatív véleményt. Nekem az árazás teszik,meg a káva. Ha Sony akkor mocsok drága,ha Samsung,vagy apple,akkor megéri.

3 mm káva már idejét múlt,közben meg mindenki szidja a full kijelzős telokat.
Ezek miért vannak?

(#396) Yeffy válasza Wolfy33 (#395) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, nagyon jo kerdes.en is ertetlenul allok ez elott.
ilyen elet-halal harcot levivni egy szaros targy miatt... :N

HTC-t szokas meg igy fikazni, mar amikor epp kiadnak valamit.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#397) #16820480 válasza Wolfy33 (#395) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elég gyakori az ilyen 10 évvel ezelőtt vett egy alsó kategóriás Sony-t, mert másik 3-4 márka alsó kategóriás cuccában már csalódott, és aztán jön a "sohatöbbésony", mert (akkoriban még) valamelyik random kínai márka mennyivel jobb adatlapot adott annyi pénzért.

(#398) Wolfy33 válasza #16820480 (#397) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nekem a SEt68 óta, csak Sonym van, igaz mindig, felső közép, vagy csúcs kategoriasokat vettem, de sose volt bajom a szoftverrel. Z1 compaktnal volt aksi csere 2 év után,de ennyi (az is rendszeresen fürdött tengerben, óceánban, mert nem tudtam,hogy édes vízre szól a gari 😏, lehet az volt a baj)

(#399) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Most olvastam a tesztet. Nem húzták le :))
Viszont pár dolog nem, vagy rosszul lett említve, gondolom nincs annyi idő, hogy mindent kitapasztaljon az ember egy ilyen teszt során.
Tényleg a legtöbb hozzászólás azonnali fikázás...:/ De ez legyen az ő bajuk, nyilván nem gyártanak tökéletes készüléket, mert akkor nem lehetne újabbakat eladni. Aki bele akar kötni valamibe az bele is fog.

(#400) Yeffy válasza Akidobos74 (#399) üzenetére


Yeffy
veterán

egyetertek.
meglepoen pozitiv, es realis lett a teszt, a komment szekcion meg mar meg sem kell lepodni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.