Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) papi77 válasza MikeWazowski (#200) üzenetére


papi77
addikt

Most már ott van,hogy ajándék fülessel!

Az első: NOKIA 1611

(#202) Fuxosbömis válasza MikeWazowski (#200) üzenetére


Fuxosbömis
tag

+ ráadás vezeték nélküli fülhallgató....ott van. :C Nézd meg ismét.

(#203) MikeWazowski válasza papi77 (#201) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Úgy már ok

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#204) kretenallat


kretenallat
senior tag

na, megérkezett az én példányom! jaaaaajj :D

viszont: rá kellett jönnöm, hogy jobb, ha nem írok véleményt róla, mert egyszerűen nincs épkézláb összehasonlítási alapom. én egy redmi 3ról váltottam és az asszonynál is csak meizu 7et láttam eddig... ezekhez képest más műfaj. de eddig nekem gyönyör. sajnos názunk is csak XB fülest adnak hozzá, bár jobb, mint a semmi, eddig csak vezetékes füleseim voltak, munkába járáshoz jó lesz (ha egyszer megint elkezdünk bejárni).

a tok meg fólia csak este ér ide.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#205) MAQ12 válasza kretenallat (#204) üzenetére


MAQ12
tag

Grat hozzá!
Milyen tokot és fóliát rendeltél hozzá?

[ Szerkesztve ]

MAQ12

(#206) Yeffy válasza kretenallat (#204) üzenetére


Yeffy
veterán

na meselj!
alig varom mar, h en is megtapicskoljam :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#207) kretenallat válasza MAQ12 (#205) üzenetére


kretenallat
senior tag

nem sok opció volt még, anélkül meg nem fogom használni, úgyhogy [link] és [link]

Yeffy: számomra meglepően kellemes ez a keskenyebb design, plusz nem zavaróan hosszú a kijelző, meg az osztott képnek is van értelme rajta.

annyi hogy a kéket kértem, hát olyan sötétkék, hogy egyszercsak felkaptam a fejem, meg kellett néznem, hogy várjunkcsak, kéket kaptam v feketét? :D de kellemes sötét, szürkéskék szín, kár, hogy a toktól úgysem fog látszani.

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#208) Yeffy válasza kretenallat (#207) üzenetére


Yeffy
veterán

jolvan, mindenkepp kerunk hands-on xp-t par nap utan, meg fotokat, egy ket ejszakai mod-os (tudom, h nincs dedikalt) is johet! :B :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#209) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Alzan már nincs füles a 349-es árhoz.
Ezt a fülest amit adnak hozzá gyorsba 40-50-ért el lehet még adni?

(#210) kretenallat válasza kretenallat (#207) üzenetére


kretenallat
senior tag

Na ilyen fóliát ne vegyetek. Kicsi. Elvileg van hely a toknak a leírás szerint, gyakorlatban meg a kijelző vagy egyik széléből lóg le egy fél mm vagy a másikból. Majd nézek másikat.
A tok frankó, nekem legalábbis bejön (és koreai, nem kínai, nekem ez is számít).
A kamera meg nekem megfelel, holnap megpróbálok feltenni pár képet, de érezhetően balfék vagyok... Nekem mindenesetre megfelel, a tele hozza, amit szerettem volna, a nagylátószögű szintén. Így van értelme három kamerának.
A photo prot viszont meg kell tanulni, séta közben túl bonyolult volt.

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#211) Yeffy válasza kretenallat (#207) üzenetére


Yeffy
veterán

most neztem, h itt tok is van, egesz jonak tunik, bar lehetne mas szinben is.
vagy atlatszo, es akkor menne fel dbrand

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#212) kretenallat válasza Yeffy (#211) üzenetére


kretenallat
senior tag

Láttam átlátszó tokot nem egyet, csak keményet nem akartam, a puhak meg idővel sárgulnak, így maradt a fekete.
Pl [link]
Itt Hollandiában már alakul a választék, gondolom akkor hamarosan lesz mindenütt.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#213) kretenallat


kretenallat
senior tag

pár képet feltettem a fototrendre, itt megtekinthetőek elvileg:
[link]
hátha teszek még fel.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#214) papi77 válasza kretenallat (#213) üzenetére


papi77
addikt

Ezek a fotók autómatán készültek?

Az első: NOKIA 1611

(#215) kretenallat válasza papi77 (#214) üzenetére


kretenallat
senior tag

a default camera appal automatan

a photo proval ma tervezek elkezdeni foglalkozni, így, bár kattintottam vele párat, azt nem tettem fel, mivel ugyanúgy point & clickeltem vele és nem arra való :D

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#216) Yeffy válasza kretenallat (#212) üzenetére


Yeffy
veterán

kozben talaltam en is hasonlokat, igen a puhakkal ez sajna nalam is elojon egy ido utan :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#217) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Teszt: Sony Xperia 5 II review: Perhaps Sony’s best phone ever [link]
Az itteni teszten tuti mindenki szidja majd a kamerát... erre lehet készülni. :B

Positives
Quality hardware
Impressive display
Refined software
Excellent battery
Solid cameras

Negatives
Awkward shape
Not necessarily compact
Expensive

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#218) Yeffy válasza MikeWazowski (#217) üzenetére


Yeffy
veterán

Az itteni teszten tuti mindenki szidja majd a kamerát... erre lehet készülni. :B

ja, hat persze, ez egyertelmu :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#219) #16820480 válasza MikeWazowski (#217) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, szar a kamera megint, egy 40-ezres Xiaomi jobbat lő. Különben is drága, max 500€-ért kéne adni, mert annyiért már van Elephone SD865-tel, és amúgy is kinek kell kell a távirányító forma, nem is igazi kompakt, ilyen kéne max 3,5"-ban 6000-es akksival.

Na, majd ha lesz tesztje, ezzel azt hiszem össze lehet foglalni az ottani kommenteket egyben :)

(#220) kretenallat válasza #16820480 (#219) üzenetére


kretenallat
senior tag

XD
Abba is hagytam a kommentek olvasását kb az összes tesztoldalon, mind ilyen.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#221) sh4d0w válasza MikeWazowski (#217) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És különben is: mi az a káva?

https://www.coreinfinity.tech

(#222) joey04 válasza #16820480 (#219) üzenetére


joey04
titán

az eddigiek tényleg szarok voltak. ebben most összekapták valóban a szoftvert. nem hozza csúcskategória szintjét, de sokkal kisebb a lemaradás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#223) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Hamarosan érkezik fulessel feketében. Majd írok róla. Xz premiumrol lesz a váltás. 😀

(#224) Yeffy válasza Wolfy33 (#223) üzenetére


Yeffy
veterán

mindenkepp! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#225) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

A tok (imak) már megjött és a microsd is. 😀 A telefon még úton.
A tok alapján ez a keskenyebb forma nagyon kezelhető lesz. Az xz premium mellett kifejezetten nyerőnek tűnik, mivel jól át lehet fogni, egyre jobban várom, hogy élőben is kézben legyen. 😀

(#226) #16820480 válasza Wolfy33 (#225) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, pontosan ez az, amit a legtöbb ember képtelen felfogni és csak jönnek, hogy "fúj, távirányító". Közben meg legalább keresztben át lehet érni rendesen :K

(#227) Wolfy33 válasza #16820480 (#226) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Egyáltalán nem tűnik annak, sőt ez egy élhető forma lesz ahogy nézem.

(#228) #16820480 válasza Wolfy33 (#227) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is így vagyok az X5 első generációval :K

(#229) kretenallat válasza Wolfy33 (#225) üzenetére


kretenallat
senior tag

Nagyon kényelmes, bár nekem sose volt nagyobb telefonom, így hasonlítani nem tudom

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#230) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit több, mint 2 hete használom a készüléket, nagy megelégedéssel. Az elején furcsa volt a 21:9-es képarány, de megszokható és most már szeretem is. A bemutatóban leírt mondat, miszerint "4K HDR videó 24, 25, 30, 60 és 120 fps képkockasebességgel" kicsit félrevezető, mert a kimondottan HDR-t a csak gyári kamera app adja 24 fps-sel és 16:9-ben, viszont mind 3 kamerával. A CinemaPro-ban picture profile presetek vannak, amik közül a Venice-t nevezhetjük HDR-nek, de legalábbis jó nagy dinamika tartományt ad. Viszont mind 2 app 10bites videót készít, ami jó hír azoknak, akik utómunkálkodnának az anyagokkal. 120 fps-t csak a CinemaPro tud produkálni, hangfelvétel nélkül, de 4K-ban. A gyári app is 120fps-t tud, hanggal, de csak 720p-ben. Ez 2020-ban szerintem kevés.
A UI-ban akadnak még bugok, néha nehezen olvassa az ujjlenyomatot és a mintás feloldás néha nehezen jön elő, visszaugrik. A gyári kamera app olykor kifagy, valamint ha a 16, vagy 70mm-es lencsét használjuk és megnézzük az elkészült képet majd visszatérünk a kamera app-ba, akkor az alap 24mm-es kamera nyilik meg. Ami még picit idegesítő, hogy a PhotoPro-ban megnézzük az épp elkészült képet és nem a gesztus vezérléssel (amennyiben ez van beállítva vezérlésnek) térünk vissza, hanem a piktogramra nyomva, akkor a gyári kamera app-ba dob vissza. A képminőség kíváló, a gyári app-pal is meglehetősen szépeket lehet készíteni, nagyon jól dolgozik benne az MI témafelismerésileg. Sötétben iszonyat jókat lő, szerintem sorozatban lő jó pár képet és stackeli, mert iso2000-en a szinte zajtalan kép eszetlen. :D Én hiányomolom a videóban a szem fókuszt, ha már ennyire az A9-technológiával megy a marketing.
Amiben többet vártam az a hangja. Az, hogy front facing hangszórók vannak tényleg jóság, de sokkal jobb hangminőséget vártam tőle, az előző telcsim, a OnePlus 7Pro-t nem veri. Srácomnak Iphone 11 van, fényévekkel szebben és jobban szól! Amire nagyon kíváncsi voltam, hogy a 2 hangszóró mennyire szól egyformán. Hát nemigen. Az alsó egyértelműen hangosabb és nagyobb dinamikájú, a fül hangszóró, aminek kisebb is a kivágata szinte a torzítás határán szól.
Akksiilag: én 2 naponta töltöm, az 5G opciót nem használom, mire vidéken lesz 5G, az simán 2025-ben lesz.. :)
Ha kíváncsiak vagytok még valamire, kérdezzetek. Remélem amelyikőtök kiszemelte már magának minél hamarabb be tudja szerezni, mert mindezek mellett nagyon jó, szerethető készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#231) Yeffy válasza Akidobos74 (#230) üzenetére


Yeffy
veterán

:C
koszi a kis reviewot, jo olvasni a tulajok velemenyet! hasznos, igy legalabb mas is tisztaban lehet a telefonnal a mindennapi mukodesukrol.

en is benevezek ra nemsoka, esetleg par tesztfotot, kulonbozo fenyviszonyok kozt, lehetoleg a gyari/alap kameraapp-pal lehet kerni? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#233) #16820480 válasza Akidobos74 (#230) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amúgy annak milyen praktikus felhasználása van, hogy 120fps-t rögzítesz hanggal? Az ilyesmit általában visszalassítja az ember 60 vagy 30fps-re, akkor meg nem sokra használható az elnyújtott hang. Az ilyesmi szerintem tipikusan arra jó, hogy bevágsz alá valami zenét utólag, akkor meg felesleges a hangsáv a felvételnél.

(#234) Akidobos74 válasza #16820480 (#233) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ha van hang és nem kell, lehet törölni, mást alárakni, de ha nincs és kellene, az kellemetlen. Nem csak a B-rollokra kell gondolni, szerintem vannak esetek, amikor érdekes tud lenni. Valószínűleg a 0-hoz közelíthetett ennek az igénye, amikor ezt felmérték. :)

(#235) Yeffy válasza Akidobos74 (#232) üzenetére


Yeffy
veterán

kezdetnek ezek sem rosszak, koszi! :C
egesz jol neznek ki!

ezek a gyari kamerapp-pal keszultek?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#236) Akidobos74 válasza Yeffy (#235) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Igen, a gyári app-pal.

(#237) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Ma végre átvettem, kék színt ajánlom, gyönyörű a készülék.
A nyalókàzós forma kapcsán az ég világon semmi negatívot nem érzek, amiért ennyire neki ment sok ember.
Xz prémium ot váltja, 10 percet nézegettem, hogy keskenyebb,de nem hosszabb, a kijelző mérete mégis sokkal nagyobb.
Esküszöm a keskenység teszi kompaktabb érzetűvé.
Netezés során többet látok.
Gyors, a töltés is. (Nekem régi tapasztalatom van ügye)
A kamerát még csak bekapcsoltam,majd ha mindent beállítottam próbálgatom.

(#238) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

A hangszóró nálam teljesen egyforma hangerővel szól, több zenét,filmet próbáltam. Ja és nagyon hangos. :)

[ Szerkesztve ]

(#239) Fuxosbömis válasza Akidobos74 (#232) üzenetére


Fuxosbömis
tag

A sötétszobás kép nagyon odavág és a többi is minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#240) Akidobos74 válasza Wolfy33 (#237) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Na, szuper! Használd egészséggel! :C
@Fuxosbömbis köszi, ja, jó cucc, van benne lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#241) Yeffy válasza Akidobos74 (#236) üzenetére


Yeffy
veterán

na, zsir!
jo kepek lettek, ha lesz meg lehetoseged, parat szivesen vennenk, szerintem a tobbiek neveben is beszelhetek! :B :K

par trukkosebbet neznek meg meg, pl ejszakai, szurkuleti, ilyesmik, h azokkal a gyari app hogy birkozik meg.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#242) Yeffy válasza Wolfy33 (#237) üzenetére


Yeffy
veterán

jo ujabb hands-on xp-t hallani. :C
en is azt a szint neztem ki magamnak, nagyon pofas vele.

bar en szivesebben vettem volna par "modernebb", vibralobb szint, de gondolom lesz erre is skinezesi lehetoseg hamarosan.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#243) Akidobos74 válasza Yeffy (#241) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Van pár szürkületi felhős idő és egy esti, gyári app-os, szerintem jól dolgozik. A szürkületisekből a felhős 70mm iso500, a pala tetős 24mm-es iso200. Az esti szintén a főkamerával készült kézből, iso3200-on. Igazából nekem az tetszik a képeken, hogy ugyanazt adja vissza, mint amit és ahogyan láttam. A sötét nem akar mindent megmutatni, igazából valójában is ennyit lehetett látni és így.
(Lehet, hogy az ide feltöltés ront a minőségen)

[ Szerkesztve ]

(#244) Yeffy válasza Akidobos74 (#243) üzenetére


Yeffy
veterán

jonak neznek ki, koszi a kepeket!
egesz kellemesek, ha van meg esetleg kesobb, szivesen vesszuk. :K

update-eket kaptal valamilyet miota hasznalod?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#245) Akidobos74 válasza Yeffy (#244) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Ha jól emlékeszem talán 1 frissítés jött, de semmit nem vettem észre belőle, gondolom csak pár bugfix, vagy patch, nem is volt nagy, talán valami 50MB.

(#246) #16820480 válasza Akidobos74 (#243) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy érzem ezt megint le fogják húzni a tesztben, mert hát nem világosítja ki a képet HDR+++++-ba :U Manapság az a norma hogy fény nélkül csinálj fényképet.

(#247) Yeffy válasza Akidobos74 (#245) üzenetére


Yeffy
veterán

ha jol mukodik, akkor nem is kell. ;]
remeljuk nem lesz elhanyagolva azert, biztatokat olvasok az elod modellekrol is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#248) Yeffy válasza #16820480 (#246) üzenetére


Yeffy
veterán

ja, abban biztos lehetsz, h le lesz huzva, mar elore latom a sopankodast, meg a kommentszekciot..

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#249) Akidobos74 válasza Yeffy (#244) üzenetére


Akidobos74
aktív tag

Majd igyekszek normális képeket is készíteni, ezek tényleg csak gyors tesztek. Meg majd gondolom mások is hoznak, ahogy egyre többünknek sikerül beszerezni a készüléket.
[Itt egy kis snitt 4K 120fps-sel, 25 fps-ben]
Én is remélem nem hanyagolják el, de pl. Párom az XZ2 compactjára még még mindig kap frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#250) Yeffy válasza Akidobos74 (#249) üzenetére


Yeffy
veterán

rendben, kivancsi vagyok. :)

pl. Párom az XZ2 compactjára még még mindig kap frissítést.
ez mondjuk mindenkepp biztato, szoval remeljuk, itt is hosszu lesz a tamogatas.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.