Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) zozzo72

zozzo72
aktív tag

Best phone ever!

(#2) brazor

brazor
csendes tag

Következő telefon :K

A sony weboldalán 333 375 Ft a becsült fogyasztói ár

K510i-w200i-k550i-w595-n95-w705-tipo-z3c-s8 | Gép:I7-8700, Rx580, 250gb ssd,2tb hdd, Msi Z370 A-pro

(#3) kretenallat

kretenallat
senior tag

de, lehet tudni árat, 900 euro, elvileg szeptemberben megkezdodo szallitassal. most csak q4 et talalok, pedig valahol elhangzott h ebben a honapban mar szallitanak. [link]
emellett a gsmarena 950 dollart mond USA arra, elorendeloi akcioban fejhallgato, powerbank es COD mobile pontok, dec4 es szallitassal. [link]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#4) atike

atike
nagyúr

Szokásos. Tök jó papíron... Aztán meg jön a teszt és lerombol mindent... :( Kár, pedig tetszik. Na de hátha most máshogy lesz... :)

(#5) AliceWake válasza brazor (#2) üzenetére

AliceWake
HÁZIGAZDA

Én is 900 euró körüli árra számítottam, de eddig nem volt feltüntetve. Beleírom :R

Non omnis moriar.

(#6) kretenallat válasza atike (#4) üzenetére

kretenallat
senior tag

meglátjuk, az automata fenykepezes varhatoan nem fog lemosni mindent a foldon, de pro modban eleg hasznalhato volt az 1ii is.

mellesleg elegge ugy tunik, mintha egy rakas feedbackre hallgattak volna, hatha az uj vezetes vegre jelent valami fejlodest az automata fotozas teren is.

(#7) Juhaszatti

Juhaszatti
őstag

Na, pár éve először érzem azt, hogy egy Sony telefon sikeres lehet. Remélem tényleg az lesz, ráférne a cégre.

Ha a kameraszoftvert el is szúrják megint, ott a RAW mentés.
Egyedül talán a 6,1" melletti 158mm amibe bele tudnék kötni, a mostani telefonom 150mm-en 6,1".
Ennyi kompromisszumot persze be lehet vállalni.

(#8) sheratan

sheratan
titán

Király lett ez a telefon. A 120Hz panel vajon ilyen adaptív megoldás, mint a ProMotion, vagy folyton nagyobb frissítésen pörgeti majd?

Mondjuk nekem elég lett volna 60Hz kijelzővel és SD765-tel, úgy kicsit olcsóbb ár is belefért volna.

(#9) Noukoum

Noukoum
addikt

Le a kalappal a Sony előtt, ezt most összehozták. Ha tényleg 900euró lesz akkor még meg is éri az árát simán :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) kretenallat válasza sheratan (#8) üzenetére

kretenallat
senior tag

amelle viszont nem raktak volna be ezeket a kamerakat, nincs eleg haszonkulcs.

(#11) atike

atike
nagyúr

A Sonynak van saját felülete...? Vagy "alap" androidot használnak...? :U

(#12) AS

AS
félisten

Ez tényleg ígéretes :)

Samsung Galaxy S20 FE 5G , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S9+, Nubia Red Magic 3, Samsung Watch Active 2

(#13) papi77 válasza atike (#11) üzenetére

papi77
addikt

Saját,de nagyon közel áll az "alaphoz" !

Az első: NOKIA 1611

(#14) roli543

roli543
senior tag

Ha androidot használnék, fixen ezt a telot választanám. A mai mezőnyben viszonylag kompakt, nincs notch meg ilyenek, szép design, erős belső... szerintem best buy :C

Apple iPhone Xs 64gb + Watch 5 40mm / iPad 2017

(#15) MikeWazowski

MikeWazowski
őstag

Kiváló telefon. Most tuti ezt venném.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#16) hito

hito
nagyúr

Ezt rendesen odatette a Sony. És még dual sim is lesz. Talán a töltés sebességén csiszolhatnának még kicsit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) MikeWazowski válasza atike (#11) üzenetére

MikeWazowski
őstag

Van saját, és baromi jól optimalizált. Szerintem az egyik legjobb.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#18) Enci1983 válasza atike (#4) üzenetére

Enci1983
senior tag

A tavalyi 5 is rendesen le lett pontozva a teszten... Egy éve használom, nagyon nagy elégedettséggel. Egyelőre nem is tervezem, hogy leváltsam.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#19) saca23

saca23
tag

Tökéletes telo lett, az ár az olyan amilyen, de vonza az embert az biztos.

(#20) DanielLong

DanielLong
aktív tag

Már majdnem leírtam volna, hogy sírok a gyönyörtől, erre összevetettem a méretét a jelenlegi S10e-vel és kiderül, hogy 16mm-rel alacsonyabb a Samsung... Kár, hogy nem csinálnak egy igazán kompakt telefont is ennek alapján, mert most minden klappol: megfelelő helyen lévő bekapcsoló gomb ujjlenyomatolvasóval, jack csatlakozó, IP védelem, dual SIM!!!, remélem értesítő LED is van. Már csak a nevezéktant kéne normális mederbe terelniük.

(#21) elfelejtette

elfelejtette
veterán

Ezek ugye nem 8MPXelről felskálázott 12MPxeles kamerák lesznek, mint a 10 II-ben? :(((

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#22) Ádám16 válasza hito (#16) üzenetére

Ádám16
őstag

Annyi baj legyen, hogy kicsit lassabban tölt.
A M20P-m megjelenésekor kb ennyibe került. Szerintem nem elrugaszkodott az ár a tudásához, külleméhez mérten.
Következőnek ha nem iPhone, akkor ez kell. :)

(#23) rlaci71

rlaci71
őstag

Úgy másfél centivel rövidebben nagyon tetszene.

(#24) pusszycat válasza Enci1983 (#18) üzenetére

pusszycat
veterán

Rendben. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart. Tervezett telefon: Mindegy milyen csak szép, gyors és 5G-s legyen :P

(#25) prolad

prolad
őstag

No, ez egészen jó, végre 120hz a Sonynál is.

(#26) sheratan válasza kretenallat (#10) üzenetére

sheratan
titán

Hát igen, sajnos... Talán jövőre lemegy egy kicsit ennek az ára, addig nem nagyon akartam úgyse telefont váltani, az X5 is teljesen jó :K

(#27) FireFox1996

FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tetszik a telefon, 1-2 év múlva már talán egészen olcsó lesz, és lehet megveszmem (ha nem lesz jobb), és a mellette lévő MILC A9 váz is jöhet, az sem rossz :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#28) Yeffy válasza DanielLong (#20) üzenetére

Yeffy
addikt

A nevezektannak semmi baja, magyarul hulyen hangzik, de hat nem az a fo piacuk. :)

Szoval tenyleg 120 Hz-es lett, betojok.
Ha VALOBAN dual SIM-es lesz EU-ban, akkor vegre megvan a kovetkezo telefonom! :C

Mondjuk megvarom a P5-ot is, de mivel az fix, h lyukas lesz, bar a kameraja meg kivalo, igy neheziteni fogja a dontest. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder! || Kondi powaa'! ヅ

(#29) kutyek

kutyek
aktív tag

Az idei év első értelmes telefonja. Óriási piros pont, hogy semmilyen pro feature-t nem dobtak ki (Jack, SD, stereo hangszórók, LED?), szintén +1 a 70mm-nek megfelelő zoom lencséért és a dual pixel AF-ért az ultrawide szenzorban. Ha rövidebb lenne 10-15 mm-rel, azt mondanám, itt az S9 utódja. Még így is lehet, hogy ez lesz egy év múlva... Bravó, SONY!

(#30) Yeffy válasza kutyek (#29) üzenetére

Yeffy
addikt

Pontosan! Ideje volt. Foleg egy ilyen kaliberu gyartotol, akinek van 600 sikeres reszlege. Plusz maig eszembe jut a SE mult. :)

Mondjuk nekem szemely szerint az 1 ii is bejott/jon, egyedul a DS hianya meg a csak 60 Hz amibe bele tudnek kotni, egybk pazar telo.

Ennel meg egy dolgot fedeztem fel, ami lehetne nagyobb, az a belso tarhely merete, de mindegy, legyen ez a legkisebb gond vele.

Varom a hands-on xp-ket. 😊 :C

(#31) DanielLong válasza Yeffy (#28) üzenetére

DanielLong
aktív tag

Nevezéktan kapcsán nem a mark II a gondom, hanem, hogy gyorsan tedd sorba a sorozat készülékeit először teljesítmény, majd méret szempontjából.

Teljesítmény tekintetében az 1 és az 5 között nincs difi, méret tekintetében meg az 5 és a 10 között. Merül fel a kérdés, hogy miért nem tudnak úgy pozícionálni, mint bármely más márkánál? Alapvetően a Samu modellje tetszene. Másrészt pedig miért nem lehetett mondjuk 1-5-9 a három modell? 1-5-10 számomra sehogy sem logikus, még a Sony házán belül is a5, a7, a9, vagy a61-64-66, vagy a60-63-66, ahol a nagyobb persze mindig jobbat jelent, itt meg fordítva...

(#32) janeszgol

janeszgol
veterán

Ááá bacca meg, ez így olvasatra best buy. Meglátjuk, hogy milyen lesz a valóságban.

(#33) Yeffy válasza DanielLong (#31) üzenetére

Yeffy
addikt

Ja, h erre gondolsz.

Eppenseggel van benne valami, bar a mk.2 gen-nel van nemi spec kulonbseg az 1 es az 5 kozott, de valoban nem egetrengeto.
Nekem pl az volt fura, h ha az 1 a csucsmodell, az miert nem kap pl 120 Hz-et?
Utobbit remelem, ki lehet majd "lockolni" allandora. Vagy legalabb 90-et.

de ha meglesz a folyamatos fejlodes, engem nem zavar. :)

(#34) thomas92

thomas92
csendes tag

Ez a Sony nekem bejön, ha most aktuális lenne a váltás, simán elgondolkodnék rajta.

Örülnék, ha az LG és a Sony is kicsit magára találna végre. :)

(#35) Dare2Live

Dare2Live
nagyúr

Ezt a Sony nagyon eltalálta.

15éve nem volt Sonym, nem ajánlottam de most feleségemnek lehet benevezünk egy ilyenre

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#36) <Adamsky>

<Adamsky>
veterán

Éteri lenne, ha a Sony felhagyna ezzel a hülye - 21:9-es - képaránnyal. Bár a hozzászólásokat olvasva ez csak engem zavar. Ettől a konkrét készüléktől most csak ez tart vissza.
No, meg az ára (de hát az okosak szerint ma egy ilyen telefon ennyibe kerül, és ez így jó :F ).
... de jó lenne ebből egy 18:9-es vagy ne adj' Isten 16:9-es közepes SoC-al szerelt (nem kell nekem a csúcs) verzió.

(#37) Kawauso válasza kutyek (#29) üzenetére

Kawauso
lelkes újonc

Ha nem tévedek, volt egy hír vagy kiszivárgás, amit lehozott a GSMArena a Sony jövő évi terveiről. Amennyiben igaznak bizonyul, akkor visszatérnek a 3 flagshipes rendszerre, amelyben lesz egy kompakt, egy átlagos méretű és egy nagy, prémium telefon. Nem tekintik kompaktnak az idei Xperia felhozatalt.

(#38) rlaci71 válasza <Adamsky> (#36) üzenetére

rlaci71
őstag

Nem vagy egyedül, ez nálam is deal breaker, amúgy pedig jó ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#39) gattolino

gattolino
aktív tag

Nekem nem tetszik ez a képarány nyújtás :(((
Egyébként volt Sony Xperia Z3 Compactom. Nagyon szerettem. De ebből az árból majdnem 3 Poco F2 Pro kijön. Ja, amaz meg SD865-el és minden benne van ami fontos. :(
Ezen már csak az ár és a képarány ami taszító számomra

(#40) Yeffy válasza Kawauso (#37) üzenetére

Yeffy
addikt

Mondjuk mindenkepp elonyosebb szerintem, mint tonnanyi keszulekkel telefosni az etert, aztan meg bszni az optimalizaciora/update-ekre.
Bar, ha jol tudom, Sonyeknal elegge jol optimalizalt a rendszer. Kerdes, security patch-ekkel/update-ekkel hogy allnak. SE idoben volt utoljara telom toluk 10 eve.

Kozben eszrevettem, h sajna Qi kimaradt a keszulekbol.
Kar, nem jonne rosszul, ahogy a duplaannyi tarhely, de nem baj. Ha a tobbi reszben jol teljesit, nem lesznek gondok. 😊

(#41) Dare2Live válasza gattolino (#39) üzenetére

Dare2Live
nagyúr

68mm

ez a kulcs

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#42) Kawauso válasza Yeffy (#40) üzenetére

Kawauso
lelkes újonc

Büszkén állíthatom, hogy Sony Ericsson Xperia Ray-t használok. Android 4.0.4 POWER! :D
Jöhet ez a fajta kompaktság modern köntösben is.

(#43) Bakus válasza Yeffy (#40) üzenetére

Bakus
tag

Update-el és security patch-el nagyon jól állnak a 2 éves XZ3-ra múlt héten jött az augusztusi biztonsági frissités, és talán majd az android 11-et is megkapja.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#44) MikeWazowski válasza Yeffy (#40) üzenetére

MikeWazowski
őstag

Nagyon jól áll frissítés szempontból.

(#45) secretgarden

secretgarden
tag

Nagyon hosszúkás. Gyártson már valaki megint 16:9-es telót...

(#46) sheratan válasza gattolino (#39) üzenetére

sheratan
titán

Nem nyújtottak rajta semmit, 2 éve ilyenek a Sony telefonok.

Kijön belőle több kínai telefon is, azokban meg más a probléma, kezdve a szoftverrel.

(#47) janeszgol válasza Dare2Live (#41) üzenetére

janeszgol
veterán

Egy S20 jobb kialakítási mérettel bír. Magyarul kisebb.

(#48) secretgarden válasza secretgarden (#45) üzenetére

secretgarden
tag

Mondjuk viszont nálam hatalmas piros pont azért, hogy nincsen belógó szenzor sziget vagy "könnycsepp", és hogy nincsenek hatlamas sarok-kerekítések. Utálom ezeket a dolgokat (jelenleg OnePlus 7-em van, utálom a felső "könnycseppet" is, meg a durván lekerekített sarkokat is). Kicsit konzervatívabb képernyő arány, nagyobb akku (mint mondjuk a Samsung M51-nél), és nálam befutó lenne. Na meg persze ne húzzák végre le a tesztek se...

(#49) kutyek válasza Kawauso (#37) üzenetére

kutyek
aktív tag

Mondjuk azt is rebesgetik, hogy a Samsung visszahozza a jack csatlakozót. Ha megtartják az S9/S10/S20 méretet, és kidobják az Exynost (vagy legalább a Mongoose magokat), a SW már az ő oldalukra billentheti a mérleget...

OFF: Sony SW esetén
- milyen a full screen gesture navigáció? Lehet úgy paraméterezni, mint Samsungon (OneHandOperation+)?
- noti panel / gyorskapcsolók mennyire alakíthatók?
- Edge panel alternatíva van?
- AOD teljeskörűen működik?
- valami automation megoldás van (a la Bixby rutinok)?
- Desktop mód (DEX) van?
Nekem ezek elég fontosak...

[ Szerkesztve ]

(#50) kretenallat válasza <Adamsky> (#36) üzenetére

kretenallat
senior tag

Nem csak teged zavar, csak mar mindenki elfogadta h ez a sony agymenese. 16:9 el lehetett volna ez egy tenyleg kompakt csucsgep, amit en keresek, de nem lett. Masban viszont nem kell megalkudnom, igy szamomra ez az idei ev telefonja, meg remélhetőleg a következő 3é is...

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.