Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Azt jó eladást is csak Wave csinálta ami kiváló készülék volt.
Azóta nem volt egy normális Bada-s telo.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) Lall


Lall
veterán

Így múlik el a világ dicsősége...

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#3) keIdor válasza AS (#1) üzenetére


keIdor
titán

A probléma szerintem nem az, hogy nincs rendes telefon (mert a Wave II szerintem még jobb is) hanem inkább a gyér app kínálat... meg az, hogy nincs az USA-ban, bár ott lehet nagyobb kudarc lett volna.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Így már mindjárt egyértelműbb, hogy miért mennek az Open Source irányába...

(#5) callmeakos válasza keIdor (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ott a probléma, hogy a Wave I és II után nincs normális készülék. Ráadásul úgy, hogy ezeknek röhejes az ára....

All→M8

(#7) tylerddd


tylerddd
veterán

Nagy sz*r az egész bada, úgy ahogy van. Egy okostelefonnak megfelelő support és app-bolt kell. Ennél ez nincs meg, így mehet a kukába. A telefonok nagyon komolyan össze vannak rakva hardver szempontból, de ez nem elég ebben a kategóriában. Nem beszélve a Pató Pál féle ígérgetésekből, h ez lesz, meg az lesz. Twitteren etetik a népet a 3.0 badával és még a 2-es sincs kint. Most meg a KIES-t is elba**ták, ingyenesnek írja a fizetős cuccokat is! Pfff...szánalmas, röhejes!

A telefon is, az OS miatt nagyon sokat vesztett az árából. Hasonló hardverű androidok még tartják rendesen az árukat, akár 70-80-t is lehet értük kérni, Wave-t viszont meg már lehet 45 körül kapni függetlenül, újonnan. Örülök, ha 30-ért el tudom majd passzolni az én használtamat...

Ahogy megindult, úgy be is halt az egész, és ezt a Samu magának köszönheti! :W

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Hát én is anno nézegettem a Badás telefonokat, de annyira gagyi hatást keltett nálam az operációs rendszer, hogy hanyagoltam, lehet hogy funkcionalitásában jó, de nálam nem jött be, pláne hogy azonos árban volt az androidos modellekkel. Az új badás modellek sem nyerték el a tetszésemet, és az pláne igaz hogy gyér a programfelhozatal, valamint alig fejlesztenek rá, vagy csak nincs tudomásom róla.

(#9) leslieke válasza AS (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Wave 2 se rossz, de a többi...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10) galmat89


galmat89
tag

Samsung Wave-m van, de az egész Bada egy nagy csalódás, ordas nagy bukta úgy, ahogy van.
A samsungnál nem tartják magukat ütemtervhez, összevissza jönnek ki firmware update-ek, a T-mobile-osoknak 1 év csúszással.

És ami az okostelefonok lelke az op.rendszer és az arra elérhető appok, na itt verik a Bada-t, mint jég a határt. Néhány ismertebb játékon kívül SEMMI nincs átírva az Android és App Store-ból, ami meg kifejezetten bada fejlesztés, még gagyibb...
Eltelt 1,5 év és a samsung apps egy nagy 0. Amint lehet túladok a Wave-men, mert egy okostelefon az alkalmazásoktól lesz az, nem azért mert fémházas és csitrillió megapixeles a kamerája....

[ Szerkesztve ]

(#11) galmat89 válasza AS (#1) üzenetére


galmat89
tag

A telefonnal nincs is baj, de a lényeg a Bada-n van, és ha az gyéren támogatott app-ok terén, el fog vérezni az egész.

(#12) pcnet


pcnet
addikt

Én tavaly novemberben vettem Wave I-et 82e kemény magyar pénzért. APPS-on témákon kívűl allig van valami. Még a gagyi appok is 500HUF körül mozognak. A böngésző egy vicc, az AMOLED kijelzőtől 10 perc olvasás után fáj a szemem. (Ok, ez nem Samu hibája) Eladni nem akarom, mert nagyot buknék. Várom Bada 2.0-t, de szerintem az sem lesz atomvillanás. Mire kijön, már kilóra sem lesz érdemes eladbom a telót. Most azt játsza, hogy képernyő feloldásakor néha egy pillanatra bordó a kép. Szervízben nem fogják egy napig 5 percenként feloldani a kijelzőt, ha beviszem akkor meg tuti nem produkálja a hibát. Gar után ha elszáll, mérges leszek. Marad másodtelónak. Csak hát annak megtenné egy 7-8e ft-os gagyi is. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13) Karma válasza galmat89 (#11) üzenetére


Karma
félisten

Hallottam már fejlesztőcégeknél olyat, hogy a bada szó szabályosan szitokszónak számít :)

“All nothings are not equal.”

(#14) Bazsee71 válasza tylerddd (#7) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem osztom a véleményed. Volt a kezemben Android-os telefon, el nem cserélném. 90%-ukon döcög az oprendszer, nagy előnye, hogy van rá mozgásra kinyílő öngyújtó, kézigránát, és minden vacak. Wave II-re egy navit töltöttem le, 1-2 segédalkalmazást, és mindenre használható a telefon, sallangmentesen.

(#16) lmisi válasza Karma (#13) üzenetére


lmisi
senior tag

Mi a gond vele?
Lehet bukik a platform?

(#17) Karma válasza lmisi (#16) üzenetére


Karma
félisten

Gyenge és primitív API, rejtett bugok (=> nehéz fejlesztés), kiszámíthatatlan tesztelési folyamat a Samsung oldalán, de legalább sötétek mint az éjszaka (=> nehéz kiadás).
Az előbbi gebasz a 2.0-ával javul, az utóbbi meg... ki tudja.

Igazából nem nagyon lehet bukás, mivel fel se kelt a földről sose (erről és a kapcsolódó gyártói bullshittengerről - haha - szól a hír).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#18) leslieke válasza Karma (#17) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A WP7-et mégis megelőzte. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19) lmisi válasza Karma (#17) üzenetére


lmisi
senior tag

Na akkor tényleg gáz, köszi a választ.
Még jó hogy Bada telefonban soha nem gondolkodtam.

(#20) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Wave-nél kiküszöbölték már azt a hibát hogy, ha billentyűzár kioldása után megnyomom a kamera gombot hogy betöltsön a fényképező akkor néha újraindul a telo? :U
2 Waven is tapasztaltam ilyen problémát, a tulajok nem kimondottan örültek eme jelenségnek. :(

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#22) Karma válasza dedike (#21) üzenetére


Karma
félisten

Ha a Wave I-II-n kívül nem látott más Samsungot, még érthető az álláspontja. Egyébként meg egy igen gyenge vicc :P

leslieke: Hát igen, az is egy érdekes történet.
Meg hatalmas impotencia a másik részről, ami még mindig tart.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23) Dunbar


Dunbar
senior tag

Persze, hogy gyengén teljesít. Nincs rá Angry Birds.

(#24) leslieke válasza Karma (#22) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pedig a 2 cég mögött elég sok pénz van, mégis egy helyben toporognak..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25) adrianv


adrianv
tag

Már rég csődöt mondott volna a bada, ha a samu nem táplálná hátulról a pénzével. (Amit persze androidos telefonok eladásával keresett meg.) Kérdés, hogy ezt meddig képesek tartani???

Sorry for party rocking!!!

(#26) keIdor válasza adrianv (#25) üzenetére


keIdor
titán

Inkább az a kérdés minek tartja életben? Ami nem megy ne erőltessük...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Gabi 8906 válasza keIdor (#28) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

A nép már imádja az Androidot. Egy jó darabig nem veri ki semmi az emberek fejéből. :D
A Google-nak meg ott lesz a Motorola. Aki most Androidos telot vett(ugye most az a menő) gondolom legközelebb is, ha bemegy a boltba telot venni az lesz az egyik kérdése telo vásárlásnál: Hogy Androidos van e ami jobb az ő telojátol. :U

Volt Badám, Wave-em.(Még tavaly nyáron) Nem rossz telo, de kevés alkalmazás és játék volt rá akkor. Wave 3 egész jó, csak az árazása is az legyen. :D
Szerintem jó hogy ott van a piacon. Csak sz@rnak rá. :(((

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#32) F-ECT$ válasza Gabi 8906 (#30) üzenetére


F-ECT$
titán

Aki most Androidos telot vett(ugye most az a menő) gondolom legközelebb is
Nem feltétlenül, ez inkább az iPhone tulajokra igaz.

Nem rossz telo, de kevés alkalmazás és játék volt rá akkor. Wave 3 egész jó, csak az árazása is az legyen.
A Wave 3-ra sem lesz több alkalmazás eleinte, akkor mitől is jó? Az ára meg 100-120e körül várható itthon, ha hinni lehet a bejelentéskor kiszivárgott kezdőáraknak.

Szerintem jó hogy ott van a piacon.
/agree

Btw mennyi WP7-es készülék fogyott eddig?

Dive ever, work never.

(#33) Gabi 8906 válasza F-ECT$ (#32) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Számomra a Wave egyik legnagyobb hibája a kis kijelző volt. Az alkalmazások-játékok csak feltették az i-re a pontot. Wave 3 már nagy kijelzőt kapott.
Ami az árát illeti, ha olyan drága lesz tuti nem veszek. Majd jövőre lehet egy használtra beruházok.(Wave-t is használtan szereztem be anno. :D )

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#34) csakapuma


csakapuma
csendes tag

Én majdnem egy évig használtam a Wave-emet, de elegem lett az alkalmazások hiányából. Amúgy nagyon jó telefonnak tartom, korrektül összerakott egy masina, de most csere egy SGS Plusra. Ha tényleg nyílt lesz a bada forrása, több lesz a fejlesztés rá, akkor talán 1-2 év múlva vissza térek badára.

(#38) sfefe


sfefe
őstag

De imadom az ilyen fikazasokat mert az illetonek eppen ájfonnya van.....
Haveromnak az volt most, vett egy Wave 2-t mert, hogy a szavaival eljek: " Minden buzinak ájfonnya van mar" .:)
Amugy asszonynak is wave 2-je van es problemaja nincs vele bar Ő azert is hasznalja amiert az eddigi telokat, beszel rajta. ( kis net is van )
Nekem meg a jo kis nokia 3110c van. Kicsi, jol elfer a zsebben, sokaig birja, nem kell nekem semmi csilivili baromsag csak, hogy elmondhassam, uuu mit tud a telom hajjajjjj......

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#42) csakapuma válasza leslieke (#41) üzenetére


csakapuma
csendes tag

Szép, jó, gyors, de nincsen rá app, ez a nagy gáncs az egészben.

(#45) pcnet


pcnet
addikt

Ha azt nézzük az első iPhone-hoz sem volt app store... Bada ebből a szempontból elöbbre jár. Az más tészta, hogy a Samsung Apps 99.97%a ilyen "milyen kajához milyen bor dukál" típusú, meg vietnámi szakácskönyv stb... Anno badában az teccett, hogy alapból benne volt már az 1.01es verzióban pl a DLNA, és a wifi hotspot funkció. Ami iOSbe és androidba a "sokadik" verzióban jelent meg. Igaz bada születésekor már volt wifi hotspot így persze hogy bele került. No, félre értés ne essék nem fikázni akarom iOS-t (főleg úgy hogy nem ismerem), csak azt akartam mondani, a badának már az első verziója eléggé naprakész volt. (Talán flash hiánya fájó néhány felhasználónak) Amiben tényleg elvérzik a rendszer, az a vérszegény apps kínálat. Pontosabban az értelmes, tényleg használható alkalmazások hiánya.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#46) Polllen válasza pcnet (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

1 alapvető különbség azért volt az ios és a bada között.

Az ios-nél az a funkció, ami belekerült a készülékbe, csont nélkül ment, felhasználó barát módon. A bada OS-ben pedig sok minden belekerült, félkész állapotban. (sajnos)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Bazsee71 válasza csakapuma (#42) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mindenhonnan ezt hallani, hogy nincs rá app. Kérlek nevezzetek meg pár olyan alkalmazást játékokon kívül, ami annyira hiányzik.
Középiskolába még lehet menő, hogy van rajta húsz játék, meg géppuska, meg rendőrségi villogó, de ha normál napi használatra kell, akkor teljesen jó a Bada-s telefonok közül a Wave. Van rá navigáció, netezésre is alkalmas, zene- és videólejátszó igen penge, és a többi okostelefonnal ellentétben masszív használat mellett sem kell naponta töltenem az akksit.

Egyébként Samsungnál szerintem nem kevesen foglalkoznak vele, hogy megéri-e, biztos megvan a miértje. Nyílt forráskódúvá tétele után szerintem igen jó konkurencia lehet, részleteiben is nagyon kényelmes rendszer.

(#48) youngboy


youngboy
senior tag

Azért aki alapból temeti a bada-t, az gondoljon bele, mennyi idő kellett az androidnak hogy ide jusson. Max a túlzott tervek érdekesek a samsungnál. Szóval várjuk még meg, mi lesz. Sok minden függ samutól is, hogy mennyire gondolja komolyan, mert eleinte csak a pénzt viszi.

(#49) leslieke válasza youngboy (#48) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meg az arányokat is nézni kellene. Bada: 1 gyártó 7 telefon, meg most jön 3 új. Droid több gyártó, több telefon. Naná, hogy többet is adnak el és többen is fejlesztenek rá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50) bokrosolajos válasza Bazsee71 (#47) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Melyik zene lejátaszó, ami nem tud folderek szerint lejátszani?
Melyik video lejátszó, ami akadozik DivX-es filmekkel? Amivel kényszerű feliratokat kezeltetni?

Navigáció: 10-20 métert téved, már rég az utcában van, mikor mondja, hogy "fordulj jobbra". De ez is csak abban az esetben, ha épp olyan kedve támadt és épp talált műholdat. Más okostelefonokkal ellentétben, ha itt egy GPS statussal megkeresed őket, majd kilépsz a másik app, mondjuk a navi újra kezdi a kört, nem veszi át a másik által megtalált pozíciót, teljesen érthetetlen... Ami van kínálat az sem a legmodernebb navis alkalmazások régebben egy iGO 8 is komolyabb volt, mint amit badára lehet telepíteni

Abban igazad vanm, hogy nagyon kényelmes rendszer. Annak akinek nincs sok igénye, és megelégszik a gyári appokkal, meg egy-két játékkal

Van egy ritka hüyle dolog a badában: össze-vissza rakja fel az indító ikonokat a menüben. Két mód van egy gyakoriság szerint rendez, egyet pedig kézzel rendezhetsz. csak hogy ABC sorrend nincs, ezért minden telepítés után újra kell tologatni az ikonokat, különben a felhasználható 10 oldalon sosem tudhatod, mit merre találsz, ez bizony ciki. Bada 2-ben legalább mappákba lehet rendezni, és akkor valamivel könnyebb megtalálni a Jatekok folderben a kívánt szórakoztató progit...

Facebook alkalmazás / web browser nevetséges, használhatatlan. Mindkettő kiakad, de utóbbi még a szöveg tördelést sem tudja, ide-oda kell tologatni a weboldalakat hogy olvasni tudd, persze sosem akkor a betűméret, hogy az a hasáb olvashatóen bele férjen

Milyen appok amik hiányoznak? Felsorolni sem lehet, olyan sok

ami eszembe jut: Sportypal, Foursquare, jó FB , Skype, jó böngésző, jó navi, Angry birds, hangvezérlés, multitask

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.