Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) csakapuma válasza Bazsee71 (#47) üzenetére


csakapuma
csendes tag

Nekem van 5 program ami van iosre meg androidra, de nem nevezem meg egyiket sem, mert, mert nem!

(#53) bokrosolajos válasza galmat89 (#10) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Gratulálok, még egy ember aki totál ugyanazt gondolja, amit én ;)
Én már annyira megutáltam a badát, hogy eladó a telefonom, meg sem akarom várnia 2-t! Most már rájöttem, hogy 30-40 ezer Forintomba kerül az, hogy hittem a Samsung marketingeseinek, hogy lesz ebből valami :(
Ha valaki unja a fw update-elést, root-olást, belassulást mert van egy Androidos telefonja, és inkább nyugodt, semmi újat nem mutató OS-re cserélne, keressen meg! :K

(#54) joey04


joey04
titán

Pedig egyébként nemrég volt nálam wave 2 és nagyon jó. végre jó az anyaghasználat, a rendszer nagyon smooth, csak nem áll ki mellette a samu, meg sok app nincs rá, vagy nem jó minőségben. meg a rendszeren is lehetne még csiszolni, de ha törődnének vele, nagyon jó lenne. olyan érzésem van, min a webos-nél... az is nagyon tetszik (vagy más csak múltidő sajnos), de nem jött össze nekik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) Cymby válasza bokrosolajos (#53) üzenetére


Cymby
tag

Én nem adom el, de meguntam a várakozást. Szeptemberre ígértek 2.0-át meg égi mannát és még mindig itt ülök egy bétás random újrainduló 2.0-val. Az 1-est nem rakom vissza mert nem lennék előbbre használhatóság szempontjából.

Nem adom el, legalábbis nem 30-40-e forintért. Inkább mélyálomba teszem, had porosodjon a polcon és várj a 2.0-t hátha felébreszti Csipkerózsika álmából.

Xperia Neo, lesz az utód mert egyelőre ezt találtam az áráért a legjobbnak a kategóriájában.

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#56) csakapuma válasza leslieke (#51) üzenetére


csakapuma
csendes tag

Nekem a közösségi hálózatból hiányzik néhány dolog, nem skype, nem msn, hanem teljesen más kategória.

(#57) bokrosolajos válasza Cymby (#55) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Válaszoltam a másikban. Én is a Neo-t néztem ki, paraméterek, teszt és kinézet alapján, de még kézben nem tartottam. Szolgáltatónál nincs kínálatban, gsm boltokat meg nem ismerek (ha gondolod, PÜ keress meg, mert érdekel)

Sajnálom én is, ha el kell adnom és annyit kapok érte mint egy negyed annyi tudású Spicaért
Nagyon szeretem a fényképezője a legjobb az egész mai mezőnyben is, a videoja is akadásmentesen rögzít, amióta megvan, kompakt fényképezőt nem is használtam soha, erre a legjobb, hw gombbal, fókusszal, vakuval.

Az elsők közt vágtam bele, nagyon lelkes voltam, azt hittem felzárkózik tudásban az Android mellé. Sajnos a Samsung azzal, hogy minden appot önkényesen elbírál, jelentősen lelassítja a folyamatokat és leveszi a fejlesztők kedvét, maga alatt vágja a fát
Ezért nyerő az Android, mert ha van egy ötleted feltolod és népszerű lehet vagy ha nem legfeljebb csiszolsz még rajta, de már akkor is használhatják!

(#59) tylerddd válasza Bazsee71 (#47) üzenetére


tylerddd
veterán

Én iszonyat nagy Apple utáló voltam. Úgy fikáztam a cuccot, h nem is használtam. Június óta van egy iPad2-m és imádom. Ha az iPhone ugyanez csak kicsiben és lehet vele telefonálni, akkor nekem az kell. Annyi jó alkalmazás van rá (ami normálisan is működik), hogy nem tudom, melyiket töltsem le. Pl. OTP app, hírolvasók, rettentő jó szótárak, rendes navigáció, parkolójegy app stb. Nem beszélve arról, h soha nem fagyott le és nem lassult be.
Valóban sok sznob hülye megveszi az alma logo miatt, de én úgy érzem azok közé tartozom, aki felimerte az iOS különlegességét, és ki tudom használni a benne rejlő lehetőségeket. Sokan egy alkalmazást nem tesznek rá, a légyeg, h iPhone legyen. Őket meg szánni kell, ennyi.
Én nem akarok senkit meggyőzni erről, de nekem személy szerint nagyon bejön, eladom a sza*os Wavet és veszek egy 4-t vagy egy 5-t.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#60) madstunt


madstunt
addikt

azert vicces, hogy az ev elso feleben meg igy is tobb bada mobil kelt el mint wp7 :D

(#63) madstunt válasza Polllen (#61) üzenetére


madstunt
addikt

ez csak azt mutatja attol meg nem keves amennyi elkelt belole csak a samsung volt tul optimista

(#64) duvi


duvi
nagyúr

A samu is érzi, hogy karcsú az app kínálat. Valószínűleg ezért dobnak be egy újabb zsák pénzt, alkalmazások fejlesztésére:
Bada 2.0 fejlesztői versenyt indít a Samsung, 3.000.000 dollár összdíjazással.

(#65) Solten


Solten
addikt

Nem rossz ez a Bada, csak tokeletes hazon beluli konkurenciat teremtett a Samu a jo kis androidos teloival... :)

Saor Alba

(#66) Wave86


Wave86
tag

Eleinte nagyon jó kis telefonnak indult, szép ígéretekkel. Ekkor csaptam le rá. Mellesleg abban az időben csak egy igazán ütős vetélytársa volt, az SGS. De az meg külsőre nem tetszett.
Így önmagához mérten jó telefon a Wave, tényleg nem fagy ki, stabilan működik és az akku üzemideje is jó. Csak kár, hogy a felsőkategóriából középkategóriás lett, és sajnos ez az egész termékvonalra igaz. Főleg az application-ök hiánya a legnagyobb probléma.
Mondjuk annyiban érthető, hogy a Samsung nem akar önmagának (az Android termékvonalnak) konkurenciát, meg jelenleg abban lát nagyobb profitot.
Azért szerintem érdemes eltenni a Wave készülékeket, mert lehet, hogy a jövőben változik a helyzete. :)

(#67) D1Rect


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy a potenciális vásárló az alábbiak közül dönthet:
- android
- apple
- windows
- bada

Az első 3 ismert és jól csengő név. Bada? WTF?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#68) Karma válasza D1Rect (#67) üzenetére


Karma
félisten

Gondolod a Touchwiz neven konnyebben felismernek?

“All nothings are not equal.”

(#69) Karma válasza Karma (#68) üzenetére


Karma
félisten

Frankon kicsusztam halozati okbol a szerkesztesbol... Szoval a Samsung nevvel meg mindenki talalkozott, ha mas nem, a konyhaban.

“All nothings are not equal.”

(#70) D1Rect válasza Karma (#68) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. Pont ez a baj, igazi noname brand vs. 3 nagyágyú. Milyen extrákkal kecsegtet? Ez nem egy BlackBerry. Samsung-ból van Android, nem is kevés, igen jók.

Joe bemegy a bótba:
Gyüttem telefonért!

Eladó:
Van SGS, SGS II legújabb Androiddal, meg van Vév Badával.

Ha csak samubol lehet válogatni...

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#71) AMD Power


AMD Power
titán

Ezen a híren én semmi meglepőt nem érzek, várható volt ,hogy nem lesznek nem tudom milyen eladásaik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72) F-ECT$ válasza D1Rect (#70) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy átlag felhasználó nem nagyon vágja, hogy mi az a bada, de azt sem, hogy mi az az android. Ők annyit látnak, hogy Samsung telefon, és hogy az milyen jó/rossz tv-t, meg mikrót csinál.

Dive ever, work never.

(#73) brutte válasza D1Rect (#67) üzenetére


brutte
aktív tag

Ez nagyon bölcs hozzászólás volt. Aki nem csak a reklámokat bámulja az tud róla..

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#74) Y72


Y72
aktív tag

Üdv!
Nemrég váltottam bada-ra, mert úgy gondoltam, nem kell nekem millió alkalmazás, elég 3-4, amit rendszeresen használok (gps tracker; goggle maps FB, gmail, internet).
És a bada még ezt sem tudja normálisan megoldani! Elég nagy csalódás.
Hiába vettem 50e körül újonnan, kidobott pénz volt. Üzemidő lószar, áradoznak a fórumokon, hogy milyen sokáig bírja, persze, ha nem használod. Szerintem még gyorsabban is merül mint egy androidos. Fém házat is azért kapott, hogy elvigye az optimalizálatlan rendszer által termelt hőt - ami már 10perces netezésnél is jelentkezik és kényelmetlen fogni a telefont.

A gps nem csak badan-n szar, az összes telefonon az.
Volt androidos samum, gps miatt váltam meg tőle és a wave2 sem jobb, pont ugyanannyit téved. DE ez az ingyenes gps rendszer hibája, garmin-nál a csúcsmodelleken légnyomás- és hőmérővel korrigálják a magasságadatokat. pl: [link]

Írhatnék még km hosszú sorokat, hogy milyen hibái vannak bada-nak, de inkább csak annyit hogy szerintem az 50-120 éves korosztálynak való, ezen belül is azoknak, akik szigorúan csak ismerkednek az okostelefonokkal és nem akarnak beruházni 80-100e Ft-ot. Nekik ajánlott, a többiek messzire kerüljék. Telefonálásra jó, másra nem.

(#75) brutte válasza Y72 (#74) üzenetére


brutte
aktív tag

Már nehéz eldönteni.. mindenki mást ír. valaki azt írja, teljesen jó és stabil, Te meg épp a földel teszed egyenlővé.. Megvárom majd a Wave 3 tesztet azoktól, akik ezzel foglalkoznak, és tudnak független és profi tesztet csinálni, mint Kind,

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#76) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

segítsen valaki szakértő:
az olcsó áron kívül mi szól a bada mellett?
:U
mert én kb. semmi fantáziát nem látok benne

(#77) Dr.Anonymus válasza brutte (#75) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

én nem hiszek a teszteknek.. (max az extrém hosszú ilyen min. 1 hónapos teszteknek)
3-4 napig - amennyi időre megkapja egy tesztelő a készüléket - nem sok minden derül ki...

pl. a galaxy S is sok + tesztet kapott, de én még egy elégedett Galaxy S userrel nem találkoztam, pedig nem kettővel futottam össze
nekem ez többet mond...

[ Szerkesztve ]

(#78) Y72 válasza Dr.Anonymus (#76) üzenetére


Y72
aktív tag

Akkor néhány pozitív dolgot is írok: (wave2, 1.2 bada)
- Ébresztés működik kikapcsolt állapotban is (ez androidon volt nagy csalódás)
- Telefonkönyv, naptár nagyon hasonló androidoshoz, jól szinkronizálható és gyors.
- Név és szül.napok nem a naptárban hanem egy külön widgetben vannak. Ez lehet rossz valakinek, de nekem tetszik.

Mint írtam telefonnak jó, sőt kiváló. Videolejátszás jó (azért néha szaggatottnak tűnt a kép, de nem akadt meg, lehet csak codec hiba), zenelejátszó tökéletes.
Szövegbevitel kicsit macerás, ékezetek nehezen elérhetőek, de amúgy jó.

Ha azt nézem hogy 5 éve 40-ért adtak nokia 5310-est akkor ez egy csúcs-szuper telefon 50-ért. A probléma csak annyi, hogy már van android ami "a legjobb az éppen elég jó" elvét követi, a bada pedig "az éppen jó az elegendő" elvet.
Azért androidon 1Ghz és 1Gb ram alatt döcögősek lehetnek az extrák (internet, video, stb).

(#79) Dr.Anonymus válasza Y72 (#78) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

köszi....
szóval kb. egy igazi előnye van az androidhoz képest ez meg a kikapcsolt állapotú ébresztő...
:U
amit én úgy oldok meg jelenleg, hogy éjszakára offlinera teszem a telefont (lényegében így szinte semmit nem fogyaszt az akksi)

akkor emiatt nem fogok badát venni... ;]

(#80) ABal válasza bokrosolajos (#50) üzenetére


ABal
őstag

"...már rég az utcában van, mikor mondja, hogy "fordulj jobbra"

Ezt melyik navival tapasztaltad? Én csak a natív R66-ot használom, de annál ez soha nem fordult elő. A grafikai megjelenítés valóban késhet az aktuális állapothoz képest, helyenként sajnos tényleg akár 15-20 métert is, de a hangbemondás eddig nálam hibátlan és pontos volt.

"Van egy ritka hülye dolog a badában: össze-vissza rakja fel az indító ikonokat a menüben."

Én nem örülnék neki, ha alapértelmezettként ABC sorrendben lennének az ikonok, mert jobban szeretem a magam tematikája alapján elrendezni őket (pl. a munkámhoz kellő dolgok az első oldalon, játékok is egy helyen egy másik lapon stb. Sokkal logikátlanabbnak találnám, ha a Plants versus Zombies a Route66 szomszédja lenne. De tény, hogy választási lehetőségként ott lehetne a rendszerben az ABC szerinti rendezés is. Nem is tudom, hogy erre miért nem gondoltak.

Y72:Az üzemidőre vonatkozó állításod meglepő. Én sem tartozom az üzemidő rekorder felhasználók közé, de normál használat mellett (ez állandó wifi, kb fél óra videó, fél óra bluetooth kihangosítón keresztül, kb 15 perc játék, 20 percnyi beszélgetés meg néhány SMS-t jelent napi szinten) nálam 2 napot kibír, és visszafogottabb használattal a 3. nap estéjén kellett töltőre tenni. Ennél többet én sem tudtam elérni, pedig volt aki még ennél is hosszabb üzemidőt emlegetett. Ezt már én is szemöldökráncolva fogadtam, mert nálam akkor sem sikerült a 3 napon túl életben tartani, ha egy hétvégére az asztalon feküdt és nem csináltam vele semmit.

Vannak funkciók, amelyek nagyot harapnak az akksiba (nálam pl az Exchange ilyennek bizonyult), de amúgy teljesen korrekt üzemideje van a telónak.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#81) ABal válasza ABal (#80) üzenetére


ABal
őstag

Közben kicsúsztam a szerkesztésből: napi szinten kb fél óra böngészés is benne van.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#82) Polllen válasza Dr.Anonymus (#76) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszerűbb kezelés, gördülékeny működés.

Inkább egyébként a wave I-II mellett lehetne érveket letenni, h olcsón, kapsz egy jól összerakott, szép képeket és videókat készítő telefont.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83) Wave86 válasza D1Rect (#67) üzenetére


Wave86
tag

Bada means "ocean" in Korean. :)

(#84) bokrosolajos válasza brutte (#75) üzenetére


bokrosolajos
őstag

"tudnak független és profi tesztet csinálni, mint Kind"
:D :DDD :D

(#85) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Az első Wave fórumát olvasgatva az a teszt nem biztos, hogy egyezik a többség véleményével :)

(#86) brutte válasza bokrosolajos (#84) üzenetére


brutte
aktív tag

Mi a probléma? kérlek magyarázd! Azok alapján amit írtál, azok inkább a te hibáid voltak mint a telóé. Igo is téved rengetegszer..akkor mit vársz ettől? meg ezekben nincsen olyan kifinomult vevőegység. És mi a bajod Kind-el?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#87) D1Rect válasza brutte (#73) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel az emberek 99%-a csak a reklámokat bámulja, sztem is bölcs hsz. volt...

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#88) bokrosolajos válasza brutte (#86) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Ja, persze az én hibám! Méghogy az én hibám, hogy több dolog sincs badára? Az én hibám, hogy szar a navi? Na hagyjállógva ...

(#89) leslieke válasza Arthuro_Adam (#85) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az első Wave tesztje jó, a fórumán az utóbbi hetekben-hónapokban az alkalmazások hiánya miatti csalódottságuknak és a Samsung töketlenkedésének adtak hangot páran, amiből 1-2 alkalommal már-már személyeskedő jellegű hozzászólás-párbaj alakult ki. Ettől lesz/lett olyan negatív hangulatú a fórum.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#90) brutte válasza D1Rect (#87) üzenetére


brutte
aktív tag

Sajnálom azokat akik csak a reklámokat bámulják. Bár akkor mindenkinek SE lenne, mivel azt hirdetik legjobban. Azért volt a felháborodás, mert zsigerből lenézted a rendszert.

bokrosolajos: Neked a többi oprendszer sem lesz jó, van egy olyan érzésem. mindenhol találsz majd hibákat.

leslieke: Igazad van! Én akkor is szeretem a teszteket amiket a Dr. Kind csinál. Szerintem nem hajlik egyik irányba sem, és ezért jó a cikk.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#91) Polllen válasza leslieke (#89) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért az a pár hónap már fél évben mérhető... :U És nem csak a programok hiánya okozott ott sem csak gondot, hanem az exchange, gps random műkődése egyeseknél, meg az alapszoftver+kies marhaságai.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#92) G-Guts


G-Guts
aktív tag

A Wave teszt-ben anno a következő lett írva: ami pedig a legjobb, hogy gond nélkül megjelennek a Flash alapú tartalmak is. továbbá meg lett írva, hogy az Acid3 tesztben egyébként 100-ból 98 pontot ér el a Wave böngészője.
Gondoltam akkor, hogy heteken max hónapokon belül meg lesz oldva a szövegtördelés, élmény lesz rajta netezni, akadásmentesen lejátsza a böngészőben a flash videókat stb.
Mondanom sem kell, nem így lett, a teszt nem egészen jól lett megírva, mert a valóságot nem igazán fedi.
A Samsung Wave-nek a bada által még lehet ereje a feltámadáshoz, és ahhoz, hogy ezáltal nőljön a telefon ára, de ehhez nagyon jó marketing és fejlesztés kell(ene). Ezért erre az esély jelenleg nagyon kevés. Ha a marketing és fejlesztés ennyire nem megy nekik kérjék meg Steve Jobs-t, hogy segítsen egy kicsit nekik, ez egy jelentős kihívás lenne számára ;]

[ Szerkesztve ]

(#93) leslieke válasza Polllen (#91) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt írtam, hogy "az utóbbi hetekben-hónapokban", ez alatt akár fél évet is lehet érteni. :)) És igen, azokra is volt/van panasz, amiket írtál. (Minden hibát/panaszt nem akartam felsorolni, hosszú lista lenne.)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#94) bokrosolajos válasza brutte (#90) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Igen ebben egészen biztosan igazad van. De ha már megtaláltam benne a hibát, jobban érezném magam, ha hallgatnék róla? Nem az én asztalom a strucc-politika.

Napi kapcsolatban használom a badát, az Androidot, néha az iOS-t. van tehát rálátásom, hogy melyik miben gyenge.

Amivel egyáltalán nem foglalkozok, az bármilyen rendszer, ami Nokia-n található, valamint a Windows Phone 7...

Tökéletes telefon lenne számomra a Wave, ha a kártyáról boot-olható Android teljes értékűként futna a bada mellett!

(#95) D1Rect válasza brutte (#90) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, azért volt a felháborodás, mert valamilyen oknál fogva nagyon véded a badát. Sztem semmi előnye nincs a konkurens termékek képest, sőt... Lehetne jó, de most nem az.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#96) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Érdekes.

Most azt olvastam, hogy a Samsung jelentős pénzeket tol az Openmobile-nak, mert a Samsung azt tervezi, hogy a Galaxy készülékeit bada 2.0 OS-sel hozzák forgalomba, az ACL révén nem kellene lemondaniuk a korábbi vásárlóiknak a má megszokott Androidos alkalmazásaik használatáról, a Samsung alkalmazásboltjában lényegtelen lesz hogy régi Androidos, vagy újabb badás készülékre töltenek le.

Video prezetntáció, meego-n futtatnak Androidos appokat

(#97) brutte válasza bokrosolajos (#96) üzenetére


brutte
aktív tag

Ez érdekel! Linkeld be kérlek :C

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#98) spawn21


spawn21
veterán

Én azt mondom, szerintem jó telefon alapvetően a BADA-s wave. Mind1, hogy melyik típust mondjuk. (I,II)
A rendszer sem annyira borzalmas, csak az szúrja mások szemét, hogy nem lehet agyon buzerálni a lelkét.
Egyszerűen nem kell az embereknek az új. Szerintem ha a Bada jött volna ki először, és a droid utána akkor most a topic neve ez volna. "miért nem megy az android". :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#99) Y72


Y72
aktív tag

Ma szó nélkül húgom kezébe nyomtam a telefont, hogy nyomogassa és bejött neki. (eddig még nem használt semmilyen okostelefont)
Úgy tűnik bada-n érvényesül az az IT-s elv hogy az oprendszer 1-ik feladata megvédeni az erőforrásokat az usertől, vagy csak simán nőknek tervezték :D .

(#100) leslieke válasza Y72 (#99) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy az is lehet, hogy a menürendszere olyan, hogy könnyen és egyből átlátható. Vagy az is lehet, hogy többet tud húgod, mint amit kinézel belőle. :DD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.