Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) johnsmithnex válasza gabro0 (#55600) üzenetére


johnsmithnex
tag

És még mindig használható készülék:D

(#55602) SteveJobs válasza johnsmithnex (#55601) üzenetére


SteveJobs
őstag

Ez igaz :K

(#55603) vacs válasza gabro0 (#55600) üzenetére


vacs
Topikgazda

A megfelelő topikban láttam, hogy keresed az N5 utódját!
Adnék egy tippet én is, ha nem baj: Nokia 7 Plus.
Páromnak ezt fogjuk venni, amint beesik az ára 100K alá!

(^)(>.<)(^)

(#55604) gabro0 válasza vacs (#55603) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, bőszen keresem, de csak elszomorodom a kínálat láttán. Most nagyon megtetszett a OnePlus 5T, lehet csatlakozom hozzátok ;)

A Nokiával csak a Snapi 660 a bajom, egyébként már venném is.

(#55605) ( V ) válasza gabro0 (#55604) üzenetére


( V )
veterán

pedig semmi baj nincs a 660-al, teljesen gördülékeny a rendszer ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55606) vacs válasza gabro0 (#55604) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem is O+5T van (8/128 GB) és iszonyat jól össze van rakva és a szoftvere is zseniális, és ez még ki is néz valahogy (nincs undorító noccs, de már modern keskeny kávás), bár néha kicsit már túl nagy, alig fér el a zsebembe!

Az N7P-ban lévő Snapi 660 iszonyat erős, valahol a 820 és 835 között van teljesítményben, emiatt nyugodtan veheted, viszont nincs benne értesítési led ... :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55607) gabro0 válasza vacs (#55606) üzenetére


gabro0
őstag

Ja igen, az értesítés led... Megint elfelejtettem, hogy ez extrának számít :(((

( V ) kollágának pontosítás: Snapi 660 és az értesítés led a két kizáró tényező

(#55608) HREH válasza gabro0 (#55604) üzenetére


HREH
senior tag

Várunk szeretettel :DDD

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55609) johnsmithnex válasza gabro0 (#55604) üzenetére


johnsmithnex
tag

Én Huawei P10-et használok, de ez egy fos.
Használtan próbálok szerezni pixel2-t.
Szerintem az méltó utódja lenne a Nexusnak. Más telefont nem tudok elképzelni hosszú távon.

(#55610) SteveJobs válasza johnsmithnex (#55609) üzenetére


SteveJobs
őstag

Minek hosszú távra ?

(#55611) vacs válasza SteveJobs (#55610) üzenetére


vacs
Topikgazda

Mert az értékvesztést úgy lehet a legjobban ellensúlyozni, ha 3-4-5 évig használod, szerintem! :K

Többen álltak sorba az új OnePlus 6T-ért, mint az idei iPhone-okért
Érdekes információkat árult el a T-Mobile, miszerint a frissen bemutatott OnePlus készüléket nagyobb érdeklődés fogadta, mint az új iPhone-okat, és ez még nem minden ... azért hát na :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55612) zolka95


zolka95
őstag

Kíváncsi vagyok ha egy másik felső kategóriást vettem volna 4 és fél éve akkor azt is lehetne e használni még ma.
A letisztult androidnak köszönhető ez? Ennyit számítana?

Körülöttem mindenki cserélgeti a telóját 2 évente

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55613) ( V ) válasza gabro0 (#55607) üzenetére


( V )
veterán

a LED nekem is hiányzik, de helyette a Mi Band 3 az értesítő 😉
viszont a a 660 teljesen jól duruzsol, uh nem para egyáltalán hogy nem csúcs kategóriás, tudásban úgyis egy 821 és 835 között van 😊

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55614) SteveJobs válasza vacs (#55611) üzenetére


SteveJobs
őstag

Nehogy azt mond,3-4-5 évig használsz egy telefont? Ez hülyeség bocs!
Fél évente vagy egy év után csere!

(#55615) dkovizoli válasza SteveJobs (#55614) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jó, nekem is van újabb, több is. G4, G5, S8+. De az N5 mai napig dolgozik szépen, 4 és fél éves. Az S8+ helyett épp egy hónapja állja a sarat, first ever 9-el. Szerencsére hiba nélkül, gyári állapotban a mai napig

[ Szerkesztve ]

(#55616) SteveJobs válasza dkovizoli (#55615) üzenetére


SteveJobs
őstag

Az jó én is most s8+használok. :C

(#55617) goccer válasza zolka95 (#55612) üzenetére


goccer
aktív tag

Öcsém LG G2je jobban bírta (bírja mai napig) mint az én nexusom

#55614: már miért lenne az? Pénzügyileg teljesen irracionális amit írsz hogy félévente csere...

[ Szerkesztve ]

(#55618) zolka95


zolka95
őstag

End of an era: Chainfire is halting development on all root-related apps

Ehelyett van ez a Magisk?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55619) dkovizoli válasza SteveJobs (#55616) üzenetére


dkovizoli
addikt

Tudom, láttalak már a fórumban.

(#55620) johnsmithnex válasza SteveJobs (#55610) üzenetére


johnsmithnex
tag

A Nexus-t kb 3 évig használtam.
Amikor harmadjára szart be a bekapcs gomb és naponta 2szer kellett töltenem akkor éreztem, hogy itt a csere ideje.
Azóta kb havonta másik telóm van, mert egyiket se érzem jónak.

Voltak olcsóbb drágább telók:
- Xiaomi Redmi Note 4 2 hónap
- Honor 8 3hónap
- iPhone 6s 1 hét
- Huawei p10 2 hónap
- Huawei p20 2 hét (ezt sajnos elhagytam)
- megint iPhone 6s 1 hónap
- most megint p10

A nexus nem volt a legjobb teló mindenben a maga idejében sem, de ha összegezzük akkor szerintem vitt mindent.

Mi lehet a mai alternatívája?
Oneplus 6t?
Pocophone?

A pixelek az ár miatt sajnos számomra nincsenek a toppon.

(#55621) SteveJobs válasza johnsmithnex (#55620) üzenetére


SteveJobs
őstag

Énnekem kettő problémám volt a n5- el a gyári rom,meg az akku.Raktam rá custom romot aztán kész.Az akku az már fejtörést okozott.De mint már sokszor írtam nem fogom már eladni soha! Jön velem a sírba mint az agyag bábuk.

(#55622) johnsmithnex válasza SteveJobs (#55621) üzenetére


johnsmithnex
tag

Nekem is meg van backup telónak.
Nem is terveztem soha, hogy eladom.
N5 előtti időkben ronolgattam állandóan. Azért is vettem N5-t, mert erre rengeteg minden van, de idővel hagytam a gyári rendszert, mert teljesen jó volt az is.

(#55623) zolka95


zolka95
őstag

A oneplus telefonok mennyi ideig kapnak frissítést?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55624) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Marad nekem is. Szerencsére a problémák elkerültek vele és több mint négy évesen ma is bírja reggeltől estig simán. Az újabb készülékeken már nekem sincs kedvem romolgatni nagyon. De ezen legalább egyszerű és még mindig van rá a legújabb is akár.

(#55625) HREH válasza johnsmithnex (#55620) üzenetére


HREH
senior tag

OnePlus 6T igen, már ha hajlandó vagy annyit adni egy telefonért (nekem 150 volt a határ, egy tizessel alatta vettem a OP5T-t), poco-t viszont ne, gagyi kijelző és bóvli műanyag az egész.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55626) johnsmithnex válasza HREH (#55625) üzenetére


johnsmithnex
tag

140ért van használt pixel2. Szerintem az jobb vétel lehet mint a oneplus.
Most nincs 40e ft-om se telefonra, szóval csak nézelődök, hogy mi lenne jó.

(#55627) randras_83 válasza johnsmithnex (#55620) üzenetére


randras_83
addikt

Mi A2, nekem ez váltotta az OP3-at. Legalább pure android két év támogatással.

Azért jó látni, hogy a régiekből még vannak itt. :DD :DD

Pont tegnap agyaltam, hogy feltámasztok egy régi törött N5-öt

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#55628) biega


biega
aktív tag

Az új Oneplus készülékek magas SAR értékkel rendelkeznek, engem ez tart vissza tőlük. Régen a Nokia E51 sugárzása is ilyen tartományban volt, fájt is állandóan a fejem tőle, míg le nem cseréltem, azóta odafigyelek erre is.

(#55629) gabro0


gabro0
őstag

Basszus, ha ezt a SAR értéket feldobnám másik fórumban, sztem azt se tudnák enni vagy inni kell :C
Miért van olyan érzésem, hogy nem lesz még egy ilyen fórum, mint az N5-é.

Az alternatívaként az OnePlus cuccok elmennek, szoftveresen is jól támogatottak, csak az áruk... Pixel 3 lenne a legideálisabb, de azt meg iTelefon árban kapni. A Huawei a feloldhatatlan bootloader miatt offos, Nokiák jók lennének, csak túl vannak árazva, igaz konkurenciájuk sincs.

(#55630) thesound


thesound
őstag

Én még kitartok az N5 mellett. ~4 éve használom, ráadásul stock rommal. Host file a reklámok ellen és ennyi. A romolgatásból úgy tűnik kinőttem :)

Tény, hogy nem egy sebes vonat, de azért még számomra használható a napi rutinra. Tasker, pár plugin, bkk futár, chrome, yt, calendar, keep, banki alkalmazások, stock fotó, drive, netflix ami a legtöbbet megy.

Napi egyszer kér enni, de az tény, hogy nem acélos a SOT.

Nem nézegettem még annyira a telókat, de volt a kezemben egy 5T és az kifejezetten tetszett. (nekem kell értesítési led, jack...stb.)

Nem annyira sok telefonom volt, de az N5 összességében egy remek kis készülék, függetlenül attól, hogy 5 éve jelent meg.

Amúgy osztom én is, hogy nagyon jó kis társaság jött össze a topicban. :)

UI: cégesnek egy nokia 5-öm van. Nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55631) Sifre


Sifre
senior tag

Egy kis Xiaomis kitérő után úgy néz ki megállapodtam a Nokia 8-nál. Nem nagyon van más S835-el szerelt telefon 100e alatt. Igazából semmi kiemelkedőt nem nyújt, de azt stabilan tudja. :)

(#55632) randras_83 válasza gabro0 (#55629) üzenetére


randras_83
addikt

Tényleg volt ilyen is... :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#55633) vacs


vacs
Topikgazda

SteveJobs: "Nehogy azt mond,3-4-5 évig használsz egy telefont? Ez hülyeség bocs!"

Neked lehet hülyeség, de én bizony pontosan 4 és fél évig használtam N5-öt, illetve itt a topikban a kemény mag is hasonlóan kitartó, szóval több tiszteletet!! :K

zolka95: "A oneplus telefonok mennyi ideig kapnak frissítést?"

2 év főverzió és 3 év biztonsági frissítés, elméletileg!

biega: "Az új Oneplus készülékek magas SAR értékkel rendelkeznek..."

Én nagyon keveset telefonálok, így talán nem zavarja meg az agyam! :))

(^)(>.<)(^)

(#55634) SteveJobs válasza vacs (#55633) üzenetére


SteveJobs
őstag

Neked lehet hülyeség, de én bizony pontosan 4 és fél évig használtam N5-öt, illetve itt a topikban a kemény mag is hasonlóan kitartó, szóval több tiszteletet!!
Gratulálok! De!
Mag vagy nem mag a 4 év alatt nem volt más telefonod?
Viszonyítási alap valahonnét kell azért!
Ha maradsz a fekete mellett de van vörös meg szőke is a világon! ;]

(#55635) johnsmithnex válasza SteveJobs (#55634) üzenetére


johnsmithnex
tag

Nekem most is meg van az N5.
Viszont vétel után 3 évig nem volt másik telefonom. Nem is éreztem, hogy szükségem lenne másikra.

Ilyen telefont szeretnék, amit legalább 2 évig tudok úgy használni, hogy ne kapjak agyfaszt ha kézbeveszem...

(#55636) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Gyerekek haladni kell a korral! :K

(#55637) randras_83 válasza SteveJobs (#55634) üzenetére


randras_83
addikt

és máris új értelmet nyert a két telefonnal vagy két sim-es telefonnal téma :DDD :DDD ;] ;] :P

https://www.flickr.com/randras83/

(#55638) SteveJobs válasza randras_83 (#55637) üzenetére


SteveJobs
őstag

:R

(#55639) johnsmithnex válasza SteveJobs (#55636) üzenetére


johnsmithnex
tag

Volt egy P20am, de részegen elhagytam egy tóban 🤣

(#55640) ( V ) válasza SteveJobs (#55614) üzenetére


( V )
veterán

tán OnePlus rajongó vagy? Ott jönnek ki félévente az új flagshipek :D

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55641) SteveJobs válasza ( V ) (#55640) üzenetére


SteveJobs
őstag

Na! Nem kikezdeni!
Tény és való jók az one +.

(#55642) vacs válasza SteveJobs (#55634) üzenetére


vacs
Topikgazda

Semmilyen más telefonom NEM volt az N5 mellett négy és fél évig!
Nem volt rá szükség, mert elég erős hardvere van és a stock szoftver is hasított, manapság is inkább a 2 giga ram a kevés benne!
Környezetemben sok másik telefon van, sokan cserélgetik is őket, buknak is emiatt szép pénzeket.
Nálam még 4 év után is megvolt a kell nekem érzés az N5 iránt! :))

(^)(>.<)(^)

(#55643) goccer válasza vacs (#55642) üzenetére


goccer
aktív tag

Nekem csak 4 évig volt meg, de hasonlóan gondolkodtam. Lehet még mindig ezt használnám ha nem tört volna be a kijelző. Bárhogy is nézzük a telefon egy használati eszköz, amit én addig nem cserélek le önszántamból amíg ellátja a feladatát. N5-tel annyi bajom volt, hogy a custom rom-ok alatt kezdett használhatatlanul gyatra minőséget produkálni a kamera, aksi nem bírt többet 2 óra SOT-nál. Ezek már kezdtek a használhatóság rovására menni, ezért léptem. De az, hogy kijött az új Oneplus, Galaxy, vagy akármi 8 kamerával, 8GB RAM-mal, Snapi 845-tel abszolút nem érdekelt, pont azokra a feladatokra lehet használni ezeket a készülékeket is...

(#55644) ( V ) válasza ( V ) (#55590) üzenetére


( V )
veterán

Srácok, vmi ötlet / meglátás / tapasztalat? :F

Tud esetleg vki megbízható csere kijelzőt?

előre is :R

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55645) Tim82 válasza ( V ) (#55644) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha budapesti vagy, az én régi kijelzőmmel tehetsz egy próbát, legalább kiderül, hogy valóban a Te kínai kijelződ makkant meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55646) zolka95 válasza ( V ) (#55644) üzenetére


zolka95
őstag

Ebay? :D
Én mindig onnan vettem. 3-ból 1 volt rossz.

vacs
2GB ram csak a mai telefonok ram mennyiségéhez kevés :D
Szerintem még most sem kevés.

Nem tudom ez számít-e de mostanában a dragon ball legends-el játszok. Néha 1-2 gyors keresésre használnom kellett a chrome-ot. Utána simán visszavált a játékra. A múltkor pedig a macskákat kellett lefotózni a pózolásuk miatt, miközben jászottam.
Lőttem 2-3 képet majd vissza váltottam a játékra és ugyanott voltam. Igaz talán a menüben voltam csak :DDD de nem biztos!

Csodálkoztam hogy nem töltötte újra.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55647) gabro0 válasza zolka95 (#55646) üzenetére


gabro0
őstag

Azért kevés, mert egy Messenger 100-150MB-ot eszik és tele van minden hülye háttérben futó appal a telefonunk. A Garmin Connect folyamatosan 200MB-ot eszik és hagyományos eszközökkel ki se lehet lőni. Ott az Insta is, csak hogy valami népszerűbbet mondjak, ez is futtatja a háttérfolyamatát. Az alkalmazások fejlesztőit kellene rábírni, hogy egy Firebase Cloud Messaging, meg hasonlóan egyszerű dologhoz ne egyen már az appjuk száz MB-okat. Így persze kevés a 2GB.

Más: Ki használja még a Nexushoz a gyári töltőt a gyári kábellel? :D

[ Szerkesztve ]

(#55648) johnsmithnex válasza gabro0 (#55647) üzenetére


johnsmithnex
tag

Kábel már rég halott.
A töltő fej még üzemel.

(#55649) SteveJobs válasza gabro0 (#55647) üzenetére


SteveJobs
őstag

Jó múltkorába galaxy s5-re Super lite tök alap kigyomlált romot tettem fel,olyan mint a villám!
Ha nincs rajta az a sok szolgáltatós baromságok meg a google hülyeségei simán elfut 2gb-tal.

(#55650) Martinitius


Martinitius
tag

Nekem is toronymagasan az N5 volt az a telefon (pontosabban 3db :DDD ) amit a leghosszabban megtartottam. 2 jelenleg is üzemel a 6P mellett, egyik mint priváttelefon, másik mint játszós/romolós/backup a 6P mellé. Aktívan valamivel több mint 4 évet használtam kizárólagos telefonként. Aztán lett OnePlus X-em, amit sikerült zárós határidőn belül leejtenem, így megint visszatértem az N5 mellé.

Eladni én sem fogom az N5-öket, mert egyrészt semmi értékük nincs, másrészt az érzelmi kötődés akaratlanul is kialaul még egy ilyen használati eszköz esetén is. Ezzel kelsz, ezzel fekszel, ezen dolgozol/veszekszel. :DD

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.