Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) SteveJobs válasza zolka95 (#55096) üzenetére


SteveJobs
őstag

igen

(#55102) ( V ) válasza SteveJobs (#55101) üzenetére


( V )
veterán

Néha

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55103) SteveJobs válasza ( V ) (#55102) üzenetére


SteveJobs
őstag

Jogos!!!
El kalandoztam bocs.
zolka95 ! Működik még jó de nem az a világrengető!

[ Szerkesztve ]

(#55104) guppy


guppy
őstag

Sziasztok!

Akad itt olyan, aki ElementalX kernelt használ lineage os-el kombinálva, vagy saját romjával ? valóban jobb aku időben ? érdemes vele próbálkozni ?

(#55105) zolka95 válasza SteveJobs (#55103) üzenetére


zolka95
őstag

Legalább valamivel több az üzemidő?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55106) SteveJobs válasza zolka95 (#55105) üzenetére


SteveJobs
őstag

Egy hangya fingóval!
Guppy! Nekem ez a kerneles dolog nem igazán jött be soha.

(#55107) kepeszt válasza Watt25 (#55098) üzenetére


kepeszt
tag

Köszönöm,rootoltam a leírás alapján.rootchek alkalmazással ellenőriztem-ok.
Mit kell mèg tegyek,hogy működjön a call recorder?

(#55108) Watt25 válasza kepeszt (#55107) üzenetére


Watt25
veterán

Recording Strategy-nél Root-ot kell beállítani. És csinálj egy próba hívást, úgy, hogy látod a kéeprnyőt, mert lehet, hogy akkor fogja megkérdezni a SU, hogy engeded-e a CR-nek a root jogot. Ezt minden CR frissítés után meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55109) Styleair


Styleair
aktív tag

Mit gondoltok?
Érdemes Xiaomi Redmi 4X - re váltani?
Ha igen, miért? Ha nem, miért?

(Nexus 5-ön sima stock ROM-ot használok, mezei user vagyok, nem is akarok mókolni)

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#55110) zolka95 válasza Styleair (#55109) üzenetére


zolka95
őstag

Stock romon néha neked is le szokott fagyni a messenger és a youtube ha megnyitod?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55111) SteveJobs válasza zolka95 (#55110) üzenetére


SteveJobs
őstag

Nekem custom de azon is lefagy!

(#55112) ( V ) válasza Styleair (#55109) üzenetére


( V )
veterán

hááát elég nehéz összehasonlítani, ha az üzemidő számít akkor nyilván magasan veri, de teljesítményben egy erősen alsó-középkategóriás készülék... szerintem.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55113) Styleair válasza zolka95 (#55110) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nem.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#55114) zolka95 válasza SteveJobs (#55111) üzenetére


zolka95
őstag

Melyiken?
Én pure nexust használok. 7.1.2 NJH47D

Más is írta már, hogy lefagy, de nem emlékszem milyen romon.

Viszont ha minden Nougat-os romon lefagy akkor visszaváltok stock M-re.

De mégis mi lehet az oka hogy custom romon lefagy, stock-on pedig nem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#55115) Watt25


Watt25
veterán

Volt-e szüksége valakinek arra, hogy itt EU-ban a 149-es WiFi csatornára csatlakozzon? Sikerült-e megoldani?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55116) vacs válasza Styleair (#55109) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha tetszett a Nexun-on lévő stock android, akkor neked a Xiaomi Mi A1 kell!
Ezen ugyan az a stock rom van, 4/64-es, és üzemidőben is elég jó, tudom, mert szoktam olvasni a topikját!

Ha viszont Redmi 4X-et veszel, akkor a miui-val meggyűlhet a bajod, mert nagyon más világ egy stock androidhoz képest, nem rossz, csak más!
Miui-n (sok esetben) ahhoz, hogy megkapj egy értesítést "mókolni" kell a beállításokban, mert energia takarékosság címszóval mindent letilt!
Ha lakattal védetté teszel egy appot, néha ennek ellenére is kilővi a memóriából stb

(^)(>.<)(^)

(#55117) aperture2001 válasza radicspeter1 (#55094) üzenetére


aperture2001
csendes tag

Igazából a hetes droidhoz képest semmi észrevehető változást nem látok, akkumulátoridő ill. a SOT nagyjából ugyanannyi, nem lépked ki az alkalmazásokból, ugyanolyan gyorsan teszi a dolgát, mint eddig. A root-nak többször neki kellett futnom, de az inkább az én bénázásom, mint a folyamat nehézsége. A peek notification a zárképernyőn kicsit nagyobb betűkkel íródik ki, a beállítások menürendszere az eddigiekhez képest - számomra - logikusabb, áttekinthetőbb. Az AccuBattery Pro ezt a statisztikát adja az elmúlt egy hét után:

(#55118) radicspeter1 válasza aperture2001 (#55117) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszönöm a válaszod, adok neki akkor egy nagy esélyt!

[LG NEXUS 5]

(#55119) Styleair válasza vacs (#55116) üzenetére


Styleair
aktív tag

Köszi az infót. Az a gondom, hogy nem igazán szeretnék 5 colnál nagyobb kijelzős telefont.
Viszont szívni sem az op rendszer miatt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#55120) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!
Nexus előtt is sok telefonom volt, mert nem jöttek be annyira. A nexus 3 év után lett lecserélve.
Egy darabig xiaomi redmi note 4et használtam amit leváltott egy honor 8.
Meg van még a nexus is, de szeretnék valami olyan telefont mint a nexus volt a maga idejében.

Stock android, jó akkuidő, jó kamera és 5"os kijelző.
Ki mit ajánlana?

(#55121) LógaGéza válasza johnsmithnex (#55120) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Most a Xiaomi Mi A1 megy nagyon, bár ez is 5,5"... Sajnos nagyon elmaradoztak az 5"-os készülékek, én se nagyon akartam nagyobbat, aztán végül csak beadtam a derekam, de nem bántam meg :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#55122) johnsmithnex válasza LógaGéza (#55121) üzenetére


johnsmithnex
tag

Néztam az MiA1-et.
Szimpatikus készülék a méretét eltekintve. A redmi note 4et is azért adtam el, mert számomra nagy volt.
A mostani Honor 8-al csak rendszerbeli gondjaim vannak. Nagyon eröltetett az akkukímélés. Random bezárogat dolgokat, bluetooth kapcsolatot is eldobja meg hasonlók. Barmit allítgathatok, nem ér semmit. Ezt szerettem a Nexusba, hogy ott az volt amit én akartam.

(#55123) G.Zs. válasza johnsmithnex (#55122) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Kisebbik Pixel? Akar a tavalyi is jo lehet. :U

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#55124) ( V ) válasza G.Zs. (#55123) üzenetére


( V )
veterán

az még mindig horror áron van :Y

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55125) johnsmithnex válasza G.Zs. (#55123) üzenetére


johnsmithnex
tag

Drága és nem is tetszik annyira.

(#55126) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Régebben valaki linkelt itt egy nagyobb kapacitású akksit. Rendeltem, beleraktam, de rosszabb mint a 3 éves gyári...
Milyen akksit érdemes venni a nexusba?
Linket kérhetnék vagy valamilyen elérhetőséget.
Köszönöm!

(#55127) vacs válasza johnsmithnex (#55126) üzenetére


vacs
Topikgazda

A oldal tetején lévő összefoglalót lenyitod, és a Mélyviz rész első leírása lesz az aksi vásárlás téma!

Stock Androidhoz közeli rendszer ezeken van még szerintem (javítsatok ki vagy egészítsétek ki):
- One Plus 5T (remek telefon, csak nagy)
- Xiaomi Mi A1 (remek telefon, csak nagy, remélem jövőre lesz folytatása a szériának, erősebb hardver, vagy kisebb ház)
- Motorola (Moto G5 Plus, esetleg a Moto x4 elfogadható méretűek)

(^)(>.<)(^)

(#55128) johnsmithnex válasza vacs (#55127) üzenetére


johnsmithnex
tag

Megvan. Köszönöm.

(#55129) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!

Sajnos lassan nekem is keresnem kell a jó öreg 5-ös utódját, de még nem találtam meg. Pedig ez már túl van egy kijelzőcserén is stb.
Az 5 colnál nagyobbak nem jönnek be, szeretem a fotó masináját használni ott jó lenne valami erősebb. A google elszállt az árral, már megtalált az az ördögtől való ötlet is, talán almára kéne áttérni, de ott is az árcédula riaszt el mindig. :)
Vajon egy Huavei p10 mennyire visszalépés vagy mennyire hozná az 5-ös szintjét?

üdv

(#55130) gabro0 válasza ElGatto (#55129) üzenetére


gabro0
őstag

Sztem egy friss középkategóriás telefon sem visszalépés már. Nem nagyon követem egy ideje a mobil világot, de amennyire tudom a P10 jobb, mint egy középkategóriás telefon.

Lassan nekem is cserélni kéne, Oneplus 5T-t nézegettem. Én még bő fél évig nyúzom a Nexust, addig úgyis cserélődik a piac, így nem néztem most meg minden lehetőséget.

(#55131) mm89 válasza ElGatto (#55129) üzenetére


mm89
őstag

Én egy éve voltam így. Kipróbáltam egy iPhone 6ot. A cél az volt hogy egy hétig használom hogy biztosra menjek. Hát harmadik napon inkább vissza is raktam a kártyát a nexusba... Azóta is irigylem azokat akiknek megfelel /tetszik az iOS. Vannak jó dolgai de többségében nem tetszett..
Így lett honor 8 :)
Nagyon elégedett vagyok vele azóta is.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#55132) ( V ) válasza ElGatto (#55129) üzenetére


( V )
veterán

egy P10 mennyire visszalépés??? LOL kb mindenen jócskán lepipálja az öreg Nexust [link] (dupla RAM, 8 mag 64 bit, dupla belső tárhely ufs2.1, dupla kamera, bazi akksi és kiváló fogyasztás + gyorstöltés, Oreo Treble support, 3 év prémium garancia...) , kollégáimnak is az van, illetve honor 9 és egyik jobb mint a másik. A legjobb az benne, hogy igaz nem stock droid, de rádobsz egy Nova launchert illetve egy material témát és szinte úgy fog kinézni! A szoftveres beállításoknál rendesen meglepődtem, sokkal többet tud pl mint egy stock droid es minimális a bloatware, ami szintén eltávolítható. Én még megvárom a Honor V10 et de ha nem lesz, akkor tuti P10.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55133) johnsmithnex válasza ElGatto (#55129) üzenetére


johnsmithnex
tag

Nekem most Honor 8-asom van. Meg vagyok vele elégedve, bár van ami nem tetszik.
Custom rom alig van rá, nem is nagyon mókolja senki. A gyári rendszer gyors, stabil. Ami nem tetszik a gyári rendszerbe, hogy elég agresszívan próbálja kímélni az akkut. Ki lehet kapcsolni, hogy ne zárja be az adott appot, de úgy veszem észre, hogy nem bír magával akkor se.
Összességében jó telefon, de inkább honor 9 vagy p10-et vennék már a szoftveres támogatás miatt. Hardverbe nincs nagy előrelépés a honor 8 és 9 között.
A honor 9 és a p10 kb egyforma, annyi hogy nincs ráírva a kamerára hogy leica...

[ Szerkesztve ]

(#55134) miroon válasza johnsmithnex (#55133) üzenetére


miroon
aktív tag

Én is N5-ről Honor 8-ra váltottam, és nem bántam meg. Engem is ezek a dolgok zavarnak, amiket írtál. Jó lenne valami másik rom rá, szívesen játszadoznék vele, meg próbálgatnám.

iPhone 13 Midnight Black

(#55135) bl4ze


bl4ze
veterán

Én 5x-re váltottam, nem bántam meg. Brutál jó kamera, Android 8.1
Nekem elég a 2gb rám, jó telefon, normál használat 2 nap, hc nyomkodással 1 nap

.:. bl4ze .:.

(#55136) ElGatto


ElGatto
aktív tag

szuper köszi az infókat. :)

(#55137) kepeszt


kepeszt
tag

Látom sokaknak probléma az üzem idő.
Én rendeltem egy akkut az eredeti 2014 es helyett,erre kaptam egy 2015 öst amivel szintén hamar merül.
Elbizonytalanodtam,hogy egyáltalán segítene e egy újabb gyártású....,ha igen hol vegyem?központi szervíz?
Köszi.

(#55138) HREH


HREH
senior tag

3 év 9 hónap után én is elköszönök a topiktól, ma reggel hozta a DHL a következő telefont (OP5T).
Köszönök mindenkinek mindent, további jó Nexusozást nektek, néha azért még visszajárok majd olvasgatni, mert jó kis közösség alakult ki itt :) :R
A kis N5 pedig családban marad, tesómnak nagyelőrelépés lesz a váltás Galaxy A3-ról.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55139) vacs válasza kepeszt (#55137) üzenetére


vacs
Topikgazda

Aksi témában az oldal tetején lévő összefoglalót lenyitod, és a Mélyvíz rész első leírása lesz az aksi vásárlás téma (direkt nem másolom be)! :K

HREH a O+5T nálam is elég erős jelölt, de inkább megvárom a 6-ot, hátha tesznek bele qi töltést! :))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55140) n0ise


n0ise
csendes tag

Sziasztok. A napokban vettem egy N5 öt, a gondom pedig az lenne hogy telefonáláskor kikapcsol a kijelző és nem kapcsol vissza csak ha lerakják. Keresgéltem hogy nem e véletlenül a proximity sensor a ludas de sokan panaszkodnak 6.0 bugra. Aki tud segitsen, jelenleg a legutolsó kiadott faktory image van rajta. (6.0.1 (M4B30Z, Dec 2016). Valakinek valami ötlet, gyári rendszer semmi mókolás se fólia. Help me :(

(#55141) gabro0 válasza n0ise (#55140) üzenetére


gabro0
őstag

Ha jártas vagy a ROM cserében és hiba esetén tudod mit csinálj, én javaslom a Lineage OS-t (ex Cyanogenmod). A gyári rendszer már egy éve nem frissül. Én nyár óta használom a LOS-t, teljesen alkalmas a napi használatra. Nem bántam meg a váltást, többet ugyan nem tud, de a gyáriban lévő hibák nincsenek benne. A fejlesztőcsapat segítőkész, ha találsz hibát, a bugtrackerjükben megírhatod nekik. Arról nem is beszélve, hogy hetente frissül.

HREH: Majd írd meg milyen érzés a N5 után :)

[ Szerkesztve ]

(#55142) HREH válasza gabro0 (#55141) üzenetére


HREH
senior tag

Egy szót tudok csak mondani rá: eszméletlen. A kijelző gyönyörű, én valamiért mindig is jobban szerettem az AMOLED paneleket a feketék miatt (illetve vannak beépített színprofilok is, szóval túlszaturáltság sincs annyira), bár egy kicsit tartok a beégéstől. Rendszersebesség még N5 után is hatalmas előrelépés, minden egy pillanat alatt megnyílik, ujjlenyomatolvasó villámgyors. 6/64-es verziót vettem, RAM bőven elég, és (számomra) a tárhely is. Dash Charge külön öröm, 70 perc alatt 0-100 a telefon. Alert slider is hasznos, ha gyorsan kell lenémítani a telefont. De ami a legnagyobb előrelépés, az az üzemidő. Tegnap egész nap nyomkodtam, 6-7 óra SOT-ot vártam, erre kaptam egy ilyet, kicsit leesett az állam... (és ekkor még mindig volt benne 13% :)) ) Kamerát még nem próbáltam, de nekem sosem volt szempont, így nem izgat különösebben, hogy hogyan teljesít.
Szoftveresen nagyon jó használni, főleg Nexus után, pont annyi plusz feature van benne, amennyi a vanilla Androidból kimaradt, bár Xposed azért maradt.
Külsőre is nagyon egyben van, a fémház miatt nincs nyerkergés, méretre nekem pont megfelelő, pedig az 5" után féltem tőle egy kicsit.
Egyedül amit sajnálok, az a vízállóság és a sztereó hangszóró hiánya.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55143) bl4ze válasza HREH (#55142) üzenetére


bl4ze
veterán

szép SOT :)

.:. bl4ze .:.

(#55144) radicspeter1 válasza HREH (#55142) üzenetére


radicspeter1
őstag

Épp ma volt kezemben egy új 5T és hasonló tapasztalatokat hallottam róla. A mérettől tényleg nem kell félni mert nagyon keskeny, amikor kézbe veszi az ember hamar elvesznek a colok. Best Buy !!

[LG NEXUS 5]

(#55145) gabro0 válasza HREH (#55142) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, az N5 sebessége nekem már kezd fájó lenni. De talán az akksi zavar legjobban, már csak olyan 2 max. 3 órát tudom használni töltés nélkül. Nagyon érik már a csere.

Onepluson a rootolás garivesztéssel jár?

(#55146) HREH válasza gabro0 (#55145) üzenetére


HREH
senior tag

Nem :)
Nekem első dolgom volt a kibontás után BL-t nyitni majd rootolni.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55147) ( V ) válasza radicspeter1 (#55144) üzenetére


( V )
veterán

vajon az Oreo treble támogatást megkapja?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55148) HREH válasza ( V ) (#55147) üzenetére


HREH
senior tag

:(

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#55149) n0ise


n0ise
csendes tag

Sziasztok ismét, lecseréltem a gyári romot pure nexusra és ugyan úgy nem megy a proximity sensor. Kitudom valahol kapcsolni, esetleg rootal tiltani? Válaszotok előre is köszönöm.
U.i: hogy tudom pure nexus alatt rootolni? Twrpben felment a supersu zip de nem látom hogy lenne root a rendszerben.

(#55150) ( V ) válasza n0ise (#55149) üzenetére


( V )
veterán

és a SuperSU# alkalmazást is felraktad?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.