Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) gurl válasza lord.lakli (#24096) üzenetére


gurl
tag

Köszönöm. Bár valamiért mégis kihangsúlyozták,hogy magyar nyelv nélkül ennyi és annyi. 0 perces készüléknek jobban örültem volna, de most elgondolkoztam azon, hogy egy szebb állapotú,használttal is beérem, csak legyen rendben..

(#24102) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Purity es Mahdi romosok: ART-on vagytok? Nem lehet az, hogy Dalvikon laggolnak csak az uj Codeblue kernelek?

(#24103) BeastMode válasza horvathkrisz (#24102) üzenetére


BeastMode
őstag

ART-on igen. Nem tudom, hogy Dalvikon mi a helyzet.

(#24104) horvathkrisz válasza BeastMode (#24103) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Akkor valószínű, hogy a Dalvik lesz a gond, kicsit talán "érzékenyebb".

(#24105) rolcsibácsi válasza lord.lakli (#24088) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

D3100, vaku nelkul.

(#24106) vacs válasza gurl (#24094) üzenetére


vacs
Topikgazda

(#24107) lord.lakli válasza rolcsibácsi (#24105) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi. Teszt képek elérhetőek valahol? Kíváncsiság hajt :)

(#24108) radicspeter1 válasza horvathkrisz (#24102) üzenetére


radicspeter1
őstag

Ezt nem erősítem meg mert Dalvikon nyomom és mivel a rom és a kernel is dalvikra már a végletekig optimalizálták nem hiszem hogy ez okozza a laggot egyeseknél...
Az tuti hogy én is egy darabig ennél a kernel verziónál fogok maradni mivel deep sleepben is fantasztikus keveset fogyaszt...

[LG NEXUS 5]

(#24109) JMarty válasza gurl (#24094) üzenetére


JMarty
tag

Partnero-nál ennyiért megkapod dobozosan is, bontatlanul.

(#24110) bzs73 válasza vacs (#24106) üzenetére


bzs73
őstag

Baromság. Eleve magyar nyelv mindegyikben van, és tartozék is mindenhol megvan, ami ügye a töltő, és az adatkábel a dobozban. Gyárinál se adnak nagyon mást. A 16gb-os az uj gsm-nél 81k, talán ott a legolcsóbb, a 32gb-os meg a partnero-nál 100k, ami teljesen jó. 1 év garit mindkét bolt állja, rendesek nagyon, nem tegnap nyitott egyik bolt se. Akinek meg nem jó, meg sok pénze van, az meg vegye szolgáltatónál, ha már a gari a fontos, de mint írtam nekem pl mindkét bolttal jó tapasztalataim vannak garanciáztatással kapcsolatosan.

If a second or you are the first to lose.

(#24111) ollie válasza winbox (#24091) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Böngészés közben a chrome miatt. Azon kívül jó kérdés. A wakelock detector mit mond?

A chrome helyett használj mást, mondjuk UC vagy CM browsert, nem lesz forró, és jobb lesz az üzemidő is.

***

(#24112) gurl válasza JMarty (#24109) üzenetére


gurl
tag

Partnero-ról rosszakat olvastam :(

(#24113) errrtu


errrtu
aktív tag

Ezt a 414-es kernelt mahdi_2.8 alá fel lehet tenni?

Bocsánat, nem nagyon vágom még ezt a kerneles dolgot! ElementalX volt fent de csak fél napig mert pont kijött az új mahdi ami ugyebár felrakta a sajátját és én nem raktam utána vissza.

OnePlus3

(#24114) JMarty válasza gurl (#24112) üzenetére


JMarty
tag

Sajnos az összes GSM boltról olvastam én is jót/rosszat. Itt többen ott vették telefonjukat nagy megelégedéssel.

(#24115) metal01 válasza errrtu (#24113) üzenetére


metal01
őstag

Fel lehet persze. ElementalX nem jött be? Mindenki a CB-t nyomatja. Annyival jobb az?! :)

(#24116) errrtu válasza metal01 (#24115) üzenetére


errrtu
aktív tag

nem tudom, hogy be jött e mert mint mondtam fél napig volt fent :) visszateszem majd de ez [link]
elég meggyőző, meg kell lesnem

felrakás hogyan is megy?

OnePlus3

(#24117) metal01 válasza errrtu (#24116) üzenetére


metal01
őstag

Másold a kernel zip-jét a belső tárhelyre, pl. a download mappába. Vagy töltsd le a telefonon keresztül és akkor automatikusan oda "mentődik". Restart recovery-be. wipe cache/wipe dalvik cache. Tallózd ki s zip-et. telepítsd fel. Utána újra a wipe-ok. Restart és kész.

(#24118) snooty válasza horvathkrisz (#24102) üzenetére


snooty
csendes tag

Dalvikon vagyok de nálam CB -vel megy fel a FRANDOM is :)

(#24119) Carasc0 válasza gurl (#24112) üzenetére


Carasc0
őstag

Mgerősítem hogy a PartneroGSM gond nélkül időre, bontatlan fóliás Nexus 5-öt szállított. Gari levél oké. Minden oké. Pedig én aztán bazira a GSM boltok ellen vagyok. Ott vedd meg nyugodtan. 88e+2e szállítás ha nem pesti vagy.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#24120) pzoley válasza radicspeter1 (#24108) üzenetére


pzoley
őstag

Tudom, hogy nagy CB fan vagy, ott már "túl vagy univerzumon" is, de sajnos nincs igazad, főleg nem abban, hogy "a végletekig optimalizálták" a kernelt. Ez tisztán "szakmai" alapon mondom, mert soha nem tettem fel, és nem is fogom!
1. A blue_active, 2 olyan kernel interaktive governor-jából lett összedobva, amelyek nem is kompatibilisek egymással /Google - CM/
2. A saját boost-ot kiadásonként hol beteszik, hol kiveszik. / Ha nem is érted, hogy mi mit csinál, azért a github-ra ha kimész, és belenézel a commit-okba, az utóbbi időkbe szinte csak ezt látni, add, remove :) /
3. Hetek óta nem tudják megcsinálni rendesen, hogy a screen off-ból 1 maggal lag mentesen feltudjon ébredni. Az utolsó verzióban is még mindig 2 mag a max. screen off-ban :)
4. A többi kernelhez igazodva, levették a I2C busz sebességét a harmadára, a fogyasztás csökkentése végett, ami így lehet hogy kevesebbet fogyasztana, ha arra nem gondoltak volna, hogy így viszont a kommunikáció 3x annyi ideig tart, és ráadásul ezen a buszon keresztül kommunikál a touchscreen-nel is !
5. Összeraktak egy elég rossz párosítást, mert egy nem tökéletes governor mellé beraktak egy általam is már a kezdetektől használt fiops scheduler-t, ami kimondottan flash-re lett írva.
De nem írok már több problémát,mert nem biztos, hogy "érthető nyelven írom".
Azt nem tudom, hogy a saját governor-ukat mikor rakták bele, de hogy azóta nem lehet tökéletes az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#24121) gurl válasza Carasc0 (#24119) üzenetére


gurl
tag

Pesti vagyok, így szerencsére személyes átvétel is "belefér". Bebattyogok... :)

(#24122) vacs válasza bzs73 (#24110) üzenetére


vacs
Topikgazda

Baromság.

Ember, kicsit el vagy tévedve!!
A Nextel-nél GYÁRI LG garanciával kapod, míg pl a partnero és társai-nál boltival (a csomag tartalma ugyan az).
A sufni gsm-es garancia attól is függ, hogy az eladónak/tulajdonosnak épp milyen napja van! ;)
Van akinek fontos a gyári gari, míg másnak nem!
Az enyém pl Német Play Store-ból van.

(^)(>.<)(^)

(#24123) metal01 válasza pzoley (#24120) üzenetére


metal01
őstag

Az ElementalX-el is hasonló a helyzet?

(#24124) pzoley válasza metal01 (#24123) üzenetére


pzoley
őstag

Abba nem néztem bele. A CB-t is csak azért néztem meg, mert van aki isteníti, van akinek meg csak gondja van vele, főleg ébredési lag, ami ugye csak kernel függő. Találtam okot rá bőven.

(#24125) metal01 válasza pzoley (#24124) üzenetére


metal01
őstag

Annyira nem értek szoftveres szinten ezekhez a dolgokhoz. Az EX-el nem volt még gondom, de biztos vannak hibái. Ha van időd "belenézhetnél" ebbe is. Kíváncsivá tett, hogy ezek a custom kernelek mennyire megbízhatóak. :)

(#24126) Scooter74


Scooter74
őstag

Ha már rom és kernel is szóba jött épp tegnap raktam újra a telefont mert google play áruház pörgette a procikat mint atom.
Tegnap újra flasheltem a Mahdi 2.8-t meg a pa gapps 08.18-t és a franco r63-s kernelt.
És láss csodát 9 óra alvás alatt 0% az akku fogyasztás wifivel.
Ilyen mostanában még nem is volt, hogy estétől reggelig nem fogyasztott semmit a telefon.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#24127) leslien


leslien
nagyúr

info;ha jól láttam Ditech újra üzemel. most már ide is van posta (fel kéne őket hívni) Nexus 5 339eur 2 éves Lg garancia

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#24128) Scooter74 válasza leslien (#24127) üzenetére


Scooter74
őstag

Miért adtad el az 1+1-s telefonod?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#24129) leslien válasza Scooter74 (#24128) üzenetére


leslien
nagyúr

mert jön a nexus 6 addig kipróbálok egypár telot most éppen kaland túrán vagyok a S5 el.. :DDD hozzá
teszem semmi bajom vele..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#24130) gabro0 válasza pzoley (#24120) üzenetére


gabro0
őstag

Lehet itt a válasz arra, miért vackok a 350es kiadás utániak. Ott a changelogban az i2c órajel csökkentés...

Szerintetek az android sdk vagy a studio jobb fejlesztésre?

(#24131) pzoley válasza gabro0 (#24130) üzenetére


pzoley
őstag

Az attól függ, hogy mit akarsz fejleszteni és milyen nyelven.

(#24132) bzs73 válasza vacs (#24122) üzenetére


bzs73
őstag

láttam hogy gyári 1 év gari, de ez szerintem 20k-val nem ér többet, csak a gyári gari miatt. már ha számít az a 20k. persze ha nem, akkor evidens hogy a gyári garis kéne nekem is, bár N5-öt azért nem samsung szinten hordják szervizelni. régebbi gsm boltokról meg kb ugyanannyian irtunk már itt jókat, hanem többen, de tudom vannak itt olyanok, akik bár soha nem vettek annál a boltnál, akkor is fikázzák. na mindegy, ez úgy is örök vita lesz. ezzel kapcs csak annyit mondanák, ha pl lg is olyan háztól házig prémium garit adna mint pl a samsung, akkor biztos gyárival vettem volna én is, de mivel meg se közelíti, az mellett meghibásodás is kevesebb mint samsungnál, így szerintem érdemes mérlegelni, ha nagyon számít az a 20-30k.

If a second or you are the first to lose.

(#24133) mr.szabados


mr.szabados
tag

Néhány napja észrevettem hogy a simtálca 2 végénél arra merőleges irányú repedés található(nem volt még leejtve) mitől lehet? 1x volt szervizelve lehet hogy ott feszegették meg? Másnál van ilyen?

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#24134) EnterR válasza mr.szabados (#24133) üzenetére


EnterR
veterán

Nálam nincs ilyen probléma.

PSN ID: marquuard

(#24135) lord.lakli válasza pzoley (#24131) üzenetére


lord.lakli
őstag

studio esetén lehet, hogy az android studio-ra gondolt. Ha igen, akkor a nyelv mind a kettő esetén java, nem?

(#24136) rolcsibácsi válasza lord.lakli (#24107) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Nem de csinalok majd masikakat, ha visszajottek anyamek majorcarol

(#24137) mr.szabados


mr.szabados
tag

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#24138) mm89 válasza Carasc0 (#24119) üzenetére


mm89
őstag

100+2 szállításért meg 32gb-os van. Én inkább azt vettem :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#24139) gabro0 válasza lord.lakli (#24135) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, az Android Studio-ra gondoltam. Én is eddig úgy tudtam, hogy az java :F
Még egyelőre ismerkedek a programozással, egyszer már sikerült netről guberált kódokból egy semmirekellő programot összehoznom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24140) EnterR válasza mr.szabados (#24137) üzenetére


EnterR
veterán

Ez egyéni probléma lesz, én nem találok ilyet a SIM tálcánál. Előfordulhat, hogy a szervizben mókoltak valamit.

PSN ID: marquuard

(#24141) mukisrác válasza mr.szabados (#24137) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Pont így néz ki az enyém is, de ha nem rakod fel a képet, nem nézem meg és nem tűnik fel.
Az enyém is volt már egyszer szervízben...

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#24142) lord.lakli válasza gabro0 (#24139) üzenetére


lord.lakli
őstag

Visual Studio-ban is lehet már programozni, de xamarin szükséges hozzá, így C# nyelven is lehet programozni, ha valaki nem ismeri java-t.

(#24143) gery2123 válasza mr.szabados (#24137) üzenetére


gery2123
őstag

Ez micsoda? Mármint mit is kéne itt látni?

-- PSN_ID: GerY2123

(#24144) arkone válasza rolcsibácsi (#24084) üzenetére


arkone
aktív tag

Ez oké, de nem fogja befelé söpörni a retket?

(#24145) gery2123 válasza gery2123 (#24143) üzenetére


gery2123
őstag

Bocsi nem néztem feljebb!!

-- PSN_ID: GerY2123

(#24146) metal01 válasza mr.szabados (#24137) üzenetére


metal01
őstag

Nekem anno a SGS2 repedezett a kereten. Reméltem ez nem fog. Egyenlőre én még nem látok az enyémen. De nem jó hír :(

Ha a szerviz után jelent meg én simán visszavinném, hogy csere...

(#24147) Just486 válasza mr.szabados (#24133) üzenetére


Just486
senior tag

Nekem is van ott egy repedés, a kivágás közepénél, alul. És a hátlap jobb felső rögzítője is le van törve, leejtve sosem volt.

That unconquered country we call the future.

(#24148) pzoley válasza gabro0 (#24139) üzenetére


pzoley
őstag

Az Android Studio-t nem használtam még, én Eclipse-ben írom amit kell.
Az Android rendszer alapja a linux amit főleg C-ben írtak. A felhasználói felületet szokás java-ban írni xml támogatással, de ami most majd elterjed az ART és a natív mód miatt, az a C++. Ezek nagyon hasonló szintaktikával rendelkeznek, tehát nem nehéz egyik után a másikat megtanulni, használni.
Én egy BT-vel működő ARM alapú vezérlést csináltam, a ház világítás automatizálására, valamint NFC-s "beléptető rendszert", ahol már nem volt elég csak a java és az xml.
Ha pl rom-ot akarsz módosítani, új funkciókat belerakni, akkor elég a Notepad++ és a java, xml ismerete.
Ha már valamilyen hardver-t akarsz vezérelni akkor már kel a c++. Ha kernel-ben is gondolkodsz, akkor már a c is kell. Ezért kérdeztem mit szeretnél, miben tudok segíteni.

lord.lakli: ott van még a MonoAndroid, és valóban a Visual Studio alá is van már Android plugin.

[ Szerkesztve ]

(#24149) radicspeter1 válasza pzoley (#24120) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszönöma válaszod!!
Ha most nem is a te romodat használom de nagy rajongód vagyok!! Mégegyszer köszi hogy így bevezetsz a mélyébe mert érdekelnek nagyon ezek a dolgok

[LG NEXUS 5]

(#24150) ollie válasza pzoley (#24148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy előreláthatólag kell pár év, mire elterjedtek lesznek a C++-ban megírt programok, ugyanis még a KitKat sem terjedt el, így az eszközök nagy részén egy ideig nem lesz használható ART híján.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.