Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) huszar90


huszar90
aktív tag

Szép darab de a belseje jobban bejön. A 400 dodó meg nem semmi...

(#2) moha21


moha21
addikt

Ebbe lehet pakolni. Győzze az ember táppal / meg lóvéval /. Amúgy nem rossz darab szeretem amiben van hely:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) Cadal


Cadal
őstag

"míg a hátulra szerelt két 14 cm-es, illetve a felülre helyezett 12 cm-es légkavaró"
a képek alapján éppen fordítva, a 14 cm-es felülre, illetve a 12 cm-es hátulra van elhelyezve. :K

(#4) .mf


.mf
veterán

Ezeken néha úgy elcsodálkozom... Amint megláttam, hogy Lian Li, gondoltam, hogy nem lesz egy olcsó darab, de hogy majd' $400? Abból már egy komplett alsó-középkategóriás játékos gép kijön... És ezeket meg is veszik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) speedyx86 válasza .mf (#4) üzenetére


speedyx86
tag

Igen, tipikusan az szép is, jó is, de annyira drága, hogy elveszíti az értelmét.

(#6) iSonic válasza .mf (#4) üzenetére


iSonic
addikt

Amerikában ez nem pénz egy házért.. soha ne úgy nézd, hogy M.o-i szinten ez megvehető portéka, mert az ilyen házak itt a csúcskategória feletti kategóriát hívatottak jelképezni..

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Gyönyörű házikók, feketében tetszik a legjobban. Csak az az ár eléggé sok érte...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Itt megint csak a névért kell felárat fizetni. Én soha sem értem meg, miért nem tud egy kisebb gyártó 15000 és 25000 Ft között hasonló házat kihozni.Rosszabb minőségű anyagokból de az elrendezés maradjon meg. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) total90


total90
veterán

Már vágnám is ki az oldallapot, ezt látni kell belülről is :)) Egyébként rohadt nagy. Most olvastam róla máshol és 365 mm hely van graf. kártyának... báze, lenne hely még az 5970 után is bőven :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) bocsika


bocsika
aktív tag

Jó nagy ház. Biztos szépem lehet bele pakolni. Ez lehet a házfétisták álma. :DDD

(#11) LackoMester


LackoMester
addikt

Tetszik. Egész pofás, de 400 dolcsi, az sok(k) érte, annyit nemér :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) .mf válasza iSonic (#6) üzenetére


.mf
veterán

Nem magyarországi szemmel nézem, hanem mint írtam, úgy, hogy ebből egy ütőképes, komplett gép is kijön, vagy egy felsőkategóriás videókártya. A "csúcskategória feletti kategória" pedig röhej, marketing-baromság. Nincs ebben a házban semmi különleges, forradalmian újszerű.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Ijk válasza .mf (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem egy pici 22k-s Lian-om van, de az anyaghasználata és az építési minősége mellett elbújhatott az akkoriban nem sokkal olcsóbb cm-690-em:

Ezek a házak nem tömegcikkek, inkább dísztárgyak. Vannak néhányan akiknél szempont, hogy ne egy gagyi ház rondítsa el a környezetet, ezt el kell fogadni. Persze ennyit én sem adnék egy házért, de valamiért még eddig nem ment csődbe a lian-li.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) fourgee


fourgee
csendes tag

Hm, a Stackerem már 4-5 éves, de azért látványra még mindig veri ezt is :)

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#15) Abu85 válasza Cadal (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ah tényleg. Biztos a hír megjelenése után áttervezték a házat. :DDD

Köszi. Javítva :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ha én nagy lennék, akkor most biztos rárántanék.. (gyk: eric cartmen)

hát, nagyon tetszik. főként az, hogy nincs kitalálva, hogy nekem voltaképp hány kicsi és hány nagy helyre van szükségem. ezt tele lehet pakolni rack-kel, belső sata dock-kal, vagy winyóval... (igaz, vannak már hasonló megoldások)

de nagyon bejön!

felül a hely picit lehetne nagyobb. prémium kategóriában jó lenne már olyan ház, ahol egy 2 egységes radiátor elférne felül, és alá még a ventik is az alaplap fölé. de majd egyszer ezt is megérjük...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) TESCO-Zsömle válasza .mf (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Indulj ki abból, hogy Amerikában "játékos szemmel" a megfizethető középkategóriára néznek úgy, mint mi az integráltra.

Bázz! Ha te is megkeresnél havi 3000€-t, neked se lenne ez drága...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) zed1983 válasza Ijk (#13) üzenetére


zed1983
őstag

Ugye...
Nekem is pont az van A05N, de nagyon bejött
Több Lian Li házam is volt...de a minőség az mindegyiken látszott és nem is hiszem, hogy valaha más gyártó házát választom.

Ez a ház meg :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#19) lepence


lepence
tag

Maradok a régi Stackeremnél......................

30 341 3606

(#20) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

durva, hogy ekkora darab és csak 9.2kg. az én K58-am 9,45 és sokkal kisebb...hát igen alumínium, könnyű is, szép is.

Aurea mediocritas

(#21) bartucc


bartucc
addikt

Nekem nem tetszik, a belseje meg nagyon nem jön be. A sok fém összevisszaság érzetét kelti, a letisztult, fekete belső a kedvemre való. Az ára még inkább elveszi a kedvem :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22) Master_Pubi


Master_Pubi
csendes tag

A hírben szereplő méretek szerintem a csomagolási (doboz) méretek!
Bár, nem sokkal kisebb maga a ház sem... :)

-

(#23) tetrix


tetrix
tag

Van ennél nagyobb házuk is...
- amúgy olcsóbban is kilehet hozni egy ilyet ha sajátmaga csinálja az ember :K

-ámerikában is élnek szegények,csak ez hazulról nézve nem szembetűnő,mert nem a szegény oldalt 'mediálják'

[ Szerkesztve ]

(#24) bartucc válasza tetrix (#23) üzenetére


bartucc
addikt

Ha magad csinálsz házat, az 10-15k-ból is kijön, és sokkal jobb is lehet, de kevesen állnak neki. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#25) aram01


aram01
nagyúr

matx jól mutatna benne ;]
viccen kívül:nagyon szép

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) Abu85 válasza Master_Pubi (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

bakker tényleg. Thx :R Javítva

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Ijk válasza tetrix (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze, megérheti, ha valami kisiparos vagy. Egyébként pedig többe kerülne megvenni az eszközöket, alapanyagot, elcseszett anyagot pótolni a végén pedig a hozzánemértésből fakadóan lenne egy 6k-s színvonalú házad.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) z00li


z00li
senior tag

Jó nagy ház, ami jól is néz ki. Szerintem. De azért én inkább maradok a kisebb helyigényű házaknál. :K

(#29) Silex válasza Ijk (#27) üzenetére


Silex
aktív tag

Most komolyan mitől olyan nagy durranás ez? Semmi különleges nincs benne, ráadásul ekkora ház sem kell mindenkinek. Erősen bele lehetne kötni mind a külső, mind a belső kialakításába, ha kéne. ;] Olyan ez a hozzáállás mint amikor a régi no name házamat meglátta x észre se vette, a cosmos-s-re ránézve meg mindenki ájuldozik. Pedig mindegyikben aktuálisan hasonló konfig volt. (most adom el a cosmos-s-t :DDD )

(#30) Silex


Silex
aktív tag

Ja nem válasz akart lenni. Különben én is azon töröm a fejem, hogy saját házat építek, vagy legalábbis erősen moddingolok.

(#31) ddekany


ddekany
veterán

Tekintettel arra, hogy az alaplapok maximális mérete adott és az simán belefér bármelyik nem-kifejezetten-kicsi házba, ennek ritkán lehet értelme. Hacsak valaki nem épít nem-szerver gépbe is RAID 1+0-át (4 HDD)... mert hogy ez nem szerverháznak van marketingelve.

[ Szerkesztve ]

(#32) Ijk válasza Silex (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem nagy durranás, aki ilyet vesz nem dicsekedni akar a haveroknak, hogy mit újított, hanem igényes a külsőre. Van akinek ez a dizájn nem tetszik, van akinek a cosmos nem. Az a baj, hogy még nem láttál élőben lian-li-t, mert a kivitelezés egy egész más világ egy cm-hez képest. Persze ettől nem rossz a cm, csak más célcsoportnak készülnek ezek a házak. Nyilvánvalóan sokkal kisebb tömegben termelnek és sokkal kisebb is a célpiac. De attól, hogy a ph-sok 95%-nak nem kellene, attól még ki kell szolgálni a maradék 5% igényeit is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) Silex válasza Ijk (#32) üzenetére


Silex
aktív tag

Na jó kicsit túloztam nem rossz ház ez, de ahhoz képest mint ahogy sokan leírták irreálisan sokba fog kerülni. (minden bizonnyal) Én anno azért vettem a cosmos-s-t mert egy igényes, jó házat akartam amibe jól beépíthető a tripla radi. Most mora2 radira váltok ami sokkal nagyobb, belülre egy házba sem lehetne beépíteni (99%) a cosmos-t meg nem akarom barkácsolni, annál többre tartom. Másrészt meg most éppen nem is vagyok annyira elereszkedve mint mikor vettem, úgyhogy jól jön a drága pénz is érte. :K

A nem nagy durranást nem a külsőre értettem. Az anyaghasználatát valóban nem ismerem, de a kialakításában nem látok semmi olyan extrát, ami ennyibe kerülne. Praktikumra gondolok, hogy miért is vennék ilyen házat (ennyiért) ?

(#34) Ijk válasza Silex (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát, ha minden egyes megjelent ház topikjába beírnám, hogy nekem nem kellene folyamatosan körmölhetnék:)
Nekem sem kellene ez a ház, nekem a kisméretűek tetszenek, mint ami jelenleg is van. Csak azt mondom, attól hogy neked nem kell még másnak lehet rá igénye.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem semmi!
Ideális high end folding farmhoz!
4 db dupla szlotos VGA, meg vagy 8 HDD!

(#36) ddekany válasza Ijk (#32) üzenetére


ddekany
veterán

A külső? Hát... a külső miatt ekkora felárat fizetni, az már eléggé a hülyeség kategória. Úgy értem, egy elképesztően szép ház előállítási költsége kb azonos egy sima normálisabbéval, szóval aki ezeket gyártja, az elég jót kaszál ezen. Ergo, madárnak néz. Ez legalábbis engem állatira zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#37) Perillustris válasza .mf (#4) üzenetére


Perillustris
senior tag

Tényleg más lépték, de nem extrém. Van olyan srác a tágabb ismeretségi körömben, aki havi 9-10 ezer eurót keres Svájcban (legálisan). Már 10 éve itthon is 600 ezer volt a fizetése. Nem kevesen keresnek ennyit. Kár, hogy én pl. nem vagyok köztük. :W

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#38) Ari18


Ari18
őstag

Szép ház, ebben van anyag. Nem hajlik össze-vissza, mint a tömegszemetek. Igaz sok embernek nincsen rá szüksége. Én is maradol a Stacker-nél.

(#39) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Még mindig alul a tápegység. :((

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#40) proci985 válasza Silex (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt ugyanarra találták ki, mint az ABS Canyont. durva erőltetett szellőzés, gyors levegőcsere, 3-4GPUs rendszerekhez, légen. miután az ember kiad 1400usdt a két 5970esre, utánna már a 400usd a házra nem is sok...

kialakításra: a Cosmos S légre totál alkalmatlan, vagy kiveszi az ember az oldalsó ventit, vagy max 145mm magas CPUhűtőt lehet használni. TRUE kiesik, IFX kiesik, Mega kiesik, kb minden értelmes highend léghűtő kiesik (oldalsó ventit persze ki lehet venni, csaképpen...). a CM ventik nem jóminőségűek, cserébe az RC1100ból még ki is spóroltak párat. az RC1000 (aka Cosmos) esetében meg a ház televan műanyaggal, ld a tetején és az elején. képen ez nem jön le, de élőben azért annyira nem bejövős (nem is annyira zavaró, de ezen pl lehetne sokat javítani). a Cosmosba belemegy minden, de inkább halk üzemre van tervezve, mint szellőzésre. tud persze nagyon jól szellőzni, de ahhoz pár venti (és a házhoz adottak egyrészének cseréje) kötelező. multigpura meg a kialakítása miatt közepesen alkalmas (megoldható, de nem arra lett kitalálva).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Ari18 válasza e00dgy (#39) üzenetére


Ari18
őstag

Miért? mi a bajod vele? Egy gondot tudok elképzelni, hogy rövid lehet egyes tápok kábele hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#42) killerjohn


killerjohn
addikt

Hát a Cosmos 1000-emet nem adnám ezért, még akkor sem ha ez is "csak" 50e lenne :DDD

Egyébként a régi (original) Stackeremre emlékeztet, csak ennek nincs az oldalán egy 30 centis "mélynyomó" kivágás - persze az elején ugyanúgy ki fog jönni minden apró rezzenés, zörej :)

Lian-Li ide, Lian-Li oda ez a ház se nem szép, se nem különleges annyira, hogy 400$-t kérjenek érte [szerintem].

(#43) killerjohn válasza proci985 (#40) üzenetére


killerjohn
addikt

"az RC1000 (aka Cosmos) esetében meg a ház televan műanyaggal, ld a tetején és az elején."

hááááááát. A tetejének a 75%-án van műanyagnak látszó műanyag. Az első részén, illetve a hát teljes elején tükörnek látszó műanyag van...

Nem értem, hogy miért kell annyira az az oldalsó venti, miközben oc procival, két db 5850 (ref. hűtéssel + némi oc) szinte teljesen hangtalan, és ennek ellenére egyik alkatrész sem túl meleg. Oldalsó venti nélkül, leszabályozott házhűtéssel.

Persze ha betennék még 2 (!) db 5850-et, akkor már lehet, hogy a fenti 2 ventiből nem csak 1 lenne üzemben :DDD

Egyszóval ha nem haragszol, akkor nem értek egyet azzal, hogy "multigpura közepesen alkalmas". Vajon ha "elbír" 3-4 VGA-t, akkor mit értesz az alatt, hogy nem arra lett kitalálva? Egyébként az előző (áltlam moddolt) Stackerem 4db 12cm-es oldalsó ventivel az oldalán összesen 4°-al tudta lejjebb tartani az 5850-es párost, mint venti nélkül a Cosmos 1000 passzív légcsatornája.

Bocs az offért, csak a lelkem egyik kis szegletébe tapostál a Cosmos-os hozzászólásoddal :) ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) Pulsar


Pulsar
veterán

szép kis ház... csakhát az ára.. szerintem kicsit irreálisan magas...

(#45) Spr1nG


Spr1nG
tag

A CM Cosmos az egyik legszebb ház. Persze ez szubjektív...

Ez a Lian-Li meg a warez szerver tulajok álma, ha 100 db 2 terás HDD-t bele lehet tenni :DDD

http://www.spring-gas.hu

(#46) Móci


Móci
addikt

Szép ház, jó magas árral. Bár lehet, hogy koporsónak is használható, amilyen nagy. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Ez a ház ezüstben nagyon tetszik. Mondjuk a tetején lévő kivezetéseknél még egy FireWire-t el tudnék viselni, és az elejére se tennék világítós ventilátorokat.
Az ára kicsit a minimálbér fölött van, lehet kéne pár hónapig gyűjtögetni az árát..

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#48) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Hát nem tudom. Így képen semmi különleges nincs benne. Nem akarok senkit megbántani, de a " Hú waze Lianlíííí' Essünk hasra." effektust érzem ennél a háznál.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#49) proci985 válasza killerjohn (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

várj, a tetején van még a DVDtartó/cdtartó/telefontartó gumírozott valami, az egyik kedvenc részem a házon:) az elején egyébként tényleg nem látszik. ez csak ötlet volt, hogy hogyan lehetne drágábbá tenni:) illetve a tetején az "emelőcsövei" rögzítésében volt még valahol egy-egy műanyag, igazából én ettől féltem picit (35 kiló volt nálam belakva, tehát baromi nehéz volt). najó, szóval a "televan" műanyaggal túlzás, a van benne egy pici közelebb áll az igazsághoz.

bocsánat, nem akartam a lelkedve taposni. Mon bedobozolva várja az én Cosmosom, hogy végre sikerüljön elhoznom ide. nem véletlenül nem adtam el, mielőtt külföldre jöttem:)

teljesen hangtalan is tud lenni egyébként:)

a Cosmos halkságra lett kitalálva. ajtaja van (egyébként kihallatszana a seekzaj), televentizés helyett alulnyomással operál, oldalán nincs venti mert kell a hely a zajcsillapításnak, nincs ablak mert zajcsillapítás van, vinyók keretben (duplán/triplán falazva előre).

hűtését én csak egy GPUval mértem, meg a húzott quaddal, általában a belső hőfok szobahő+1en voltak, ami egy zárt és zajcsillapított házban egész egyszerűen zseniális.

viszont: 4 oldalsó ventivel lehet erőltetetten hűteni direkte (tehát nagy nyomású nagy légszállítású ventikkel), ami a Cosmosban nem megoldható. ez olyankor, amikor a gyári venti gyenge (pl Asus Mars volt ilyen -jobb példa nem jut eszembe-, mellérakott ventivel jelentősen csökkent a melege), jól jöhet. persze, a légfolyosó is nagyon jó, de egy erős ventivel jobb közvetlen légnyomás hozható létre. legalábbis elvileg így kéne lennie... most jól elgondolkodtatál, hogy a Stacker csak 4 fokkal volt jobb (az egy szem 3870 -akkor még- gyárinál a CM690 kb 5 fokkal jobb a Cosmosnál).

(és akkor tegyük hozzá, hogy kb álom volt a szerelhetősége, pedig volt bent 6 vinyóm meg 10 ventim, a CPUn és GPUn pedig a létező legnagyobb bordák voltak... előbbi pl a CM690be kókányolás nélkül bele se ment)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) Pete83


Pete83
csendes tag

Nem rossz, tetszik, de Aerocool Baydream-em jobban beadja! Abban is elfér egymás felett 3db 12cm-es venti!:)

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.