Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93) GerykO válasza Prof (#91) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nagyrészt igazad van. Amiket én olvastam azalapján richland + 20% CPU erőben, és richland + 30% IGP erőben azonos TDP mellett (Ugye a A7850K Kavery APU esetében az A6800K Richland APUval szemben). De itt ugye a CPU rész lenne a kérdés csak. Az APU TDP-je a CPU+IGP részre értendő, ezen osztozik dinamikusan a két részegység, ha az egyiket letiltod, a rá eső TDP keretet is megkapja a másik rész, vagyis a CPU rész kapja meg a 100 W-os keretet. Ez nagyjából azt jelenti mindig mehet turbó frekin a CPU, és tuti nem fog beleszólni a ThermalThrottling sem (bár ez hűtés kérdése is). Mivel az FX-et is értelmesen beállította Kroni, ezért feltételezem itt is képes lenne a max teljesítményt kisajtolni belőle. FX6300 az 95W, vagy 125W os kivitel esetében elvileg sok fogyasztás beli különbség nem nagyon lenne, így ebben egyetértek, hogy ez nagy spórolást nem jelentene proci szinten, de az AM3+ alaplapok többet esznek, a kettő összege olyan ~40W full load, IDLE 15~25, ami ha nem kocka valaki, akkor ugye inkább IDLE a mérvadó. De ha mondjuk nézzük a HD filmezést, akkor a Kavery fejlettem UVD része miatt jócskán nagyobb eltérés lesz a fogyasztásban (egyelőre nem tippelnék), ha pedig ugye transzkódolna, arra az intel féle quicksinc-es eljárás koppintása történt, vagyis hardveres feldolgózóegységet kapott a Kavery, vagyis energiahatékonyabban oldja meg mint az FX.
A teljesítmény ugye a felhasználási területtől fűgg, vagyis, hogy hány szálat használ az adott program, mert ugye ha három szálról beszélünk, az már jobban fekszik az FX-nek, mivel a három modul kap egy-egy szálat, míg a Kavery esetében ugye az egyik modulra két szál jut, így már nem kap minden szál saját FPU-t, csak integer magot, illetve egyéb közös részegységen is osztozik. És itt jön még képbe az is, hogy ugye a turbó profil is úgy működik, hogy magasabb órajelet kaphat a CPU, ha csak a magok fele aktív, ez 3 szál esetében ismét az FX felé billenti a dolgot. Minden egyéb esetben szerintem lehet úgy számolni, hogy clock-to-clock +20% a Kavery javára, de a magszám meg +50% az FX javára. Alap órajelek Kavery 3.7+turbó, FX-6300 3.5+turbo. Ha játszik, az egyelőre túlnyomórészt 2 szálat hajt (gondolom ezért is ajánlgatod a pentium-ot), néha többet, erre a felhasználásra ugye talán a magasabb órajeles kavery lehet befutó. Ha videót tömörít nem tudom mit hoz az új VCE, de arra ugye az IGP is rá tud segíteni. Ha pedig azt az esetet nézzük, hogy maxra terheljük, akkor Kavery futhat 4.2~4.4GHz körül, FX pedig 3.7~3.9 körül (tuning nélkül), akkor a clock to clock teljesítményt bele számolva, és a magok miatti teljesítményt beleszámolva szerintem nagyjából egy szinten lehet a két konfig. Kaveryvel trueaudió támogatást is kap, fogyasztás kicsit csökken(het) (ha az FX 125Wos, márpedig 6300asból van 95Wos is). Elvileg az AM3+ már nem kap új procit, így talán időtállóbb az FM2+ (feltéve, ha a kavery utáni proci akár kisebb hátrányokkal is, de belemegy majd). Ellenben ha a memórákat nézzük, Kavery gyorsabbat kér (de ez is inkább IGP használata esetén igaz).
Szóval megértem, hogy elgondolkodik a cserén, ha marad belőle pénze, és nagyjából ugyanazt a sebességet kapná.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.