Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) GerykO válasza Kroni1 (#99) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát azért az is valami konfig volt, a lap SLOT1-es volt, vagyis P2-re volt kitalálva igazából, de teljesítményben jobb volt mint az akkor kapható FCPGA-s társai. Arról nem beszélve, hogy így 90 fokkal el volt fordítva a proci az eredeti álláshoz képest, és a táp, ami akkoriban ugye a porci fölött volt, így nem gátolta a szellőzését. Intel gyári hűtő hűtötte a kis celeroncsot. De jó érzés volt lecserélni egy Palominora. ;]
Visszatérve a te problémádra, szerintem ugye a lap is inkább az AII / PII szériára lett tervezve, szerintem neked a TurboCore zavarhat be. Próbáld meg anélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#102) Kroni1 válasza GerykO (#101) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajna azt is próbáltam, mint az összes biosban állítható energiatakarékos dolgot.. cnq, c1e, c6, stb.. de semmi. Sőt, még a front audio, usb stb cuccokat is kihuztam, volt aki azt mondta, neki ott volt valami árnyékolási gond azért sercegett, de persze nálam ugyanaz. Majd most hétvégén megpróbálok egy másik ilyesmi lapot és egy másik tápot is még, hátha..

(#103) GerykO válasza Kroni1 (#102) üzenetére


GerykO
aktív tag

Külső hangkártya? Elég egy teszt erejéig, használtan egy PCI-os audigy még mindig köröket ver minőségben az integrált izékre. Vagy az integrált hangkártya körüli kondikat nézd meg.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#104) Kroni1 válasza GerykO (#103) üzenetére


Kroni1
veterán

le is tiltottam a gyárit, de sajna igy se ment.. :(

(#105) konci79 válasza Mákosmetélt (#74) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
Van róla valami leírás hogy mit frissített a bios?
Nekem m-es változatú a lap,hét elején f2-es bios volt az új,most már f4-es...Nem tudom érdemes-e frissíteni avagy sem..

(#106) FragMaster válasza Kroni1 (#99) üzenetére


FragMaster
addikt

Az újabb táp biztos c6/c7 kompatibilis volt? Attól, hogy újabb még ez nem biztos.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#107) konci79 válasza FragMaster (#106) üzenetére


konci79
őstag

Nekem hexa 400-as cicergett bizonyos interntes oldalak görgetésénél, de pl. játéknál nem ,kicseréltettem 500-asra és javult a helyzet.
Néha minimálisan hallani de közel sem annyira mint előtte.
Mondjuk nem tom számít-e,de azon 4 ,ezen 8 tűs csatlakozó volt/van.
Mindenesetre segített a csere,függetlenül attól hogy nem tudom hogy mi miatt volt ,táp hiba vagy energiatakarékosság miatt.

(#108) Kroni1 válasza FragMaster (#106) üzenetére


Kroni1
veterán

Megmondom őszintén nem emléxem, de ha BIOS-ban kikapcsolom a C6-ot akkor is csinálja.. De nemsoká lesz nálam egy Cooler Master G500-as táp, ha jól tudom az már kompatibilis minden ilyen szirszarral, ugyh még azt megpróbálom majd, biztos ami biztos..

(#109) Mákosmetélt válasza konci79 (#105) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia, Gigabyte oldalán írja a support & downloads részen a biosokhoz, hogy mi az újdonság. Igaz elég szűkszavú a leírás, bitros hogy nincs minden javítás, újítás leírva. A letöltött becsomagolt fájlban sincs egy readme vagy ilyesmi, csak a bios bináris, a flashtool és egy batchfile.
Nekem amúgy ezt írták az új BIOS-hoz:

1. Update AGESA code for FM2+ APU support
2. Modify ET6 function compatibility

Ha nincs bajod a gépeddel nem feltétlen kell frissítened, de én szoktam a régi alaplapon is ha jött ki új BIOS. Update mániás vagyok :D Ez is dual BIOS-os, szóval nagy baj nem lehet belőle szerintem ha frissítesz.

Éljenek a nyulak!

(#110) 8th válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


8th
addikt

Bazinagy +1

#17: Engem anno minden áron egy Athlon 64 X2-re akart rábeszélni a boltos a legfőbb érve az volt, hogy ugye azt tudom a Pentium Dual Core (Conroe) az igazából nem is két magos processzor csak annak hazudja az intel? Szerinted? :D

(#111) konci79 válasza Mákosmetélt (#109) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi.
Azt a 2 dolgot láttam,csak gondoltam neked hátha írt valamit hogy azon kívül változtat-e valamit,de akkor ráérek még,1 hét alatt kinyomtak 3 verziót,majd később frissítek(ha megéri váltani a kaverire :F )..

(#112) GhanBuri Ghan válasza DJGABI (#47) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Mennyire igazad volt!

Teljesen belassult, 13.11 decemberi béta sem segített, 13.9 felrakása után a Furmark 12-szeresére gyorsult.
Viszont csak a bétát kínálja az R7-ekhez... Kellene már az a végleges verzió.

(#113) kovsol válasza GerykO (#6) üzenetére


kovsol
titán

ha késöbb apu lesz benne oda a gyors ram létfontosságú

May the Force be with you!

(#114) Detektor


Detektor
tag

Sziasztok

Szeretnék egy komolyabb és jobb, erősebb konfigurációt összeállítani,
amivel lehet úgymond a mai játékokkal játszani.
Van egy régi Gigabyte GA61PME-S2 alaplapos gépem, AMD Athlon X2 (2,1 GHZ)- es
processzorral, ami már meglehetősen gyengének bizonyul.
Szeretnék AMD-és vonalon maradni. Arra gondoltam, hogy egyszerűen kibelezem,
kicserélem az 1. alaplapot, 2. processzort, 3. memóriát, és a 4. videokártyát.
Viszont nem tudom, melyik úton érdemes ma 2014-ben elindulni....
FM2-es tokozás irányába, vagy az AM3+ tokozás felé?
Általában egy árban vannak Fm2-es és AM3+ as lapok és processzorok, nem
tudom melyik a jobb, melyiket érdemes venni, illetve összeállítani éshogy az AM3+ os
konfigon futnak jobban a játékok, vagy az FM2 -eseken?

Gondolkodok egy cserén, mégpedig:
Alaplap - Gigabyte F2A85XM-HD3 FM2
Processzor - AMD Athlon X4 750K FM2
Memória - 2 db x 2Gb 1333MHz DDR3 Kingston
Videókártya- HD 6670 1 GB

Mit lenne érdemes venni? (Nem lenne rossz, ha olcsóbban meg lehetne úszni.)

(#115) 8th válasza Detektor (#114) üzenetére


8th
addikt

Szerintem az AMD X4 750K jelenleg a legjobb ár/érték arányú proci a piacon, az FM2+ lapok is olcsóak (ha nem APU-t tervezel bele akkor a legolcsóbb A55-öst vedd) és nem kell hozzá drága és gyors memória mint egy APU alá. Viszont a HD6670 nagyon fos kártya 2014-ben nettó pénzkidobás. Amellett, hogy baromi gyenge még mesterségesen fent is tartják az árát mert ez a legerősebb vga ami még képes dualban menni a LIano-Trinity-Richland APU-kkal.

Gyorsan ránéztem ipon-ra, a Sapphire HD6670 1GB DDR5 és a Gigabyte HD7770 1GB DDR5 OC között durván ezer forint a különbség. Adott vason ekkora a különbség a két kártya között: [link]. Plusz ezer forintért nem rossz a közel dupla teljesítmény.

mod: nézz be ide a kérdéseddel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#116) Detektor


Detektor
tag

Köszi a tanácsot, még van egy olyan gondom, hogy Sata 2 -es winchester-em van, és
olyan lapot kellene néznem, amibe ez jó, mert az újabbakban csak SataI3-as csatlakozóhelyet
látok.
A köv, hónapban terveznék egy átalakítást.

(#117) 8th válasza Detektor (#116) üzenetére


8th
addikt

Kompatibilis a kettő.

(#118) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Az volna a kerdesem hogy az FM2 - es procik bele mennek az FM2+ - os lapokba? :B
Ellnezest a lama kerdesert de nem vagom ezt a fajta szeriat...
Valaszokat elore is Koszonom!!

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#119) Vaze válasza Vaze (#118) üzenetére


Vaze
őstag

UP!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#120) GerykO válasza Vaze (#118) üzenetére


GerykO
aktív tag

Igen, belemennek. És késQbb tudsz FM2+ procira upgradelni.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#121) Vaze válasza GerykO (#120) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen :R

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.