Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pmheros


pmheros
senior tag

ha törnek böngészőben a sorok, megoldás lehet a hardveres gyorsítás kikapcsolása

Gigabyte -nál már láttam olyat hogy a rev 1.0 és az 1.1 között csak a nyák színe volt a különbség. Amire haragszom: hogy régen tárolták is az egyes rev -ek közötti különbségeket, ma pedig már nem találom

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#2) pmheros válasza pmheros (#1) üzenetére


pmheros
senior tag

Sima PrintScreen gombbal csináltad volna a képernyőmentést ?
Ha fenn van a Fraps az működhet

nem vagyok tökéletes

(#3) weiss


weiss
addikt

Gigabyte már tud EasyTune nélkül, tisztán BIOS beállítással ventilátort vezérelni? 1333-as RAMok, miért nem 1600-asak, hisz árban ugyanott van.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) Rypejakten


Rypejakten
addikt

az Athlon X4 750K is 65W-os egyébként, csak a Turbo-t kell normálisan leszabályozni, ami cirka 2 perc az UEFI-ben. ráadásul tuningolható is, ami a későbbiekben jól jöhet.

(#5) Blade_W


Blade_W
tag

Én áprilisban váltottam egy hasonló gépről. Sajnos hiba volt 4 giga ramot tenned bele, minimum 8 kellett volna, valamint prociból inkább FX-6100, vagy 6300 ami kellett volna. A gond az, hogy ez a configod sokkal gyorsabban fog "erodálódni", mint az előző géped. Oké az enyém nem 48K volt, hanem ~60K.

Szvsz a procit nagyon gyorsan meg fogod bánni, már ha játszani is akarsz persze.

[ Szerkesztve ]

(#6) GerykO válasza Rypejakten (#4) üzenetére


GerykO
aktív tag

Kaverit tervez bele, ez csak amolyan fél/háromnegyed évig lesz. De szerintem "FSB", vagyis BaseClock tuning az megy. De nem hiszem, hogy az a VGA mellett CPU limit lépne fel. Szerintem elég költséghatékony preUPDATE. Fura, vártam volna konklúziókat, de nem voltak.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#7) hide5


hide5
csendes tag

Szerintem jól választottál összeállítást. Remélem, ha kijön az új AMD APU, a meglévő FM2+ alaplapok tényleg passzolni fognak hozzá, és kihasználják az proci összes lehetőségét (pl az új true-audio és egyéb [ujdonságokat]

Én jelenleg egy AsRock Fm1-es alaplapot használok A8 3850 procival, videokártya nélkül, 3 vinyóval.
Fogyasztásmérővel alapon 43-53 W-ot mérek, persze a AsRock Tuner Utility futtatása mellett. Terheléskor sem tudtam 100 W fölé kergetni, 1080P HD videónál 63 W-ot mértem.
A legnagyobb fogyasztást bootolásnál és az UEFI babrálásánál mérem, olyan 120-130 W-ot, melegszik is a proci meg az alaplap rendesen. Úgy látszik, ilyenkor mind a négy mag és a grafika is maximumon megy. (azért méricskélek ennyit, mert ha fejlesztek FM2+re, a régi megy HTPC-nek!)

[ Szerkesztve ]

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#8) >Deego.. válasza weiss (#3) üzenetére


>Deego..
senior tag

Igen, tud.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#9) gianni85 válasza Rypejakten (#4) üzenetére


gianni85
veterán

:K És alig drágább. Én is 750K-t vettem míg nem jön a Kaveri

(#10) evo86 válasza Blade_W (#5) üzenetére


evo86
tag

Amire neki kell és ha költséghatékony oldalát nézzük akkor az amd verhetetlen teljesítményben és 3d ben,
viszont Fx-et ne ajánlj neki mert az büntetés(ha komolyan akar játszani vagy szekeszteni ára jó de kb ennyi) én örülök hogy 2 év után eltudtam adni és inkább gyüjtöttem, életem első i5 4570re símán megéri akár 4-4.5hz-n járattam akkor se érné utol vicc azt az fx széria úgy ahogy van, miközben amd fan vagyok.... :(((

(#11) hackeeeee válasza weiss (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már egy ideje igen.

Véleményem szubjektív...

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Memoriaválasztást nem értem, árban ugyanott van az 1600-as...

Hmm, a többi ok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is AMD rendszerem van, de azért OMG, hogy egy 2006-os kartellezésről szóló hírt hozol fel nagy érvnek az Intel ellen. Egyik kutya, másik eb. Egyik sem működik törvényesebben a másiknál. A márkaszimpátia meg egy dologra jó: Kigyomlálja a racionalitást és rávesz arra, hogy ne a legjobbat vedd a pénzedért, hanem a legszimpatikusabbat.

(#14) mdraco


mdraco
őstag

Windows 8-al eggyel kevesebb baj lett volna, mindent felismer, nem kell driver :)

(#15) pakriksz válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


pakriksz
őstag

"e azért OMG, hogy egy 2006-os kartellezésről szóló hírt hozol fel nagy érvnek az Intel ellen."

talán azért mert azóta semmi sem változott, csak nem buktak le (még). Nem kartellezés volt, hanem lefizetés és befenyítés. De ott volt még a C fordítós mutyi is...

"Egyik kutya, másik eb. Egyik sem működik törvényesebben a másiknál." Igen? Mutass az AMD-től egy hasonló mutyit!

De egyébként mindegy, intelből ugyan ilyet csak sokkal drágábban tudott volna kihozni.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Örülnék, ha nem robbanna ki egy (újabb) Intel vs AMD vita, hiszen a bejegyzés sem ezért készült!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17) Hunter2


Hunter2
addikt

"de nekem a mai napig gyanús, hogy bemegyek akármelyik boltba és a polcon nincs is AMD, csak Intel proci. Pedig van a boltnak, csak nem teszik ki polcra, nehogy szem előtt legyen."

Kicsit üldözési mániád van nem? szerinted a kereskedőnek nem rohadt mindegy hogy melyik gyártó termékén keres? :U
Normális kereskedő meredeken les*ar minden hitvitát processzorokról, vga-król. Max ad tanácsot aztán a user vagy megfogadja vagy nem. A kereskedő rárakja a maga hasznát aztán ugyanúgy keres rajta akármelyiket is rendeled.

(#18) ftc


ftc
nagyúr

A ramot nem értem az egész gépből...
Az 160-as ramok vígan szaladgálnak 1800 körül is...Kaverinal így ramot is kell majd cserélned

(#19) sutszi


sutszi
veterán

Jópofa kis írás. Érződik a lelkesedés belőle, de azért látszik, hogy nem racionális érvekkel támogattad meg a döntésed. Kb majdnem a "melyik tetszik jobban" elv alapján.
Amúgy FM2 nem tokozás hanem foglalat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó döntés volt váltani! Olcsón megúsztad!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) mcs


mcs
veterán

Szerintem jól jártál a platform cserével a HD 4670 ellenére is. Bár nem egy erős kártya, mégsem árt mellé egy erősebb processzor, és főleg kisebb, 1366x768 vagy 1280x1024 felbontásokon. Valamikor nekem is volt HD 4670 Athlon X2 7850el párosítva, és amikor leváltottam azt a procit a jelenlegi X3 450re, igencsak meglódultak az olyan processzorigányes játékok, mint például az Unreal Tournament 3 és GTA4.

(#22) Gyuri27


Gyuri27
félisten

A cikk jó. A gigát nem szeretem.
Az viszont biztos, hogy csak amd és ati. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) adi mester


adi mester
tag

Szia!

Hasonló cipőben járok én is, nem sokára gépet fogok cserélni. Az elképzelés és a régi gép is hasonló. Az egyetlen különbség annyi, hogy én FM2-re és A8 processzorra tervezek váltani. Egyik kedves PH-s készített pár tesztet az APU teljesítményétől és egy HD3850 (4670 is ittkörül van, +/- 5%) teljesítményét hozta, azaz a jelenlegi kártyámét, így a proci cserével együtt a kártya is megy a levesbe, amég újra nem jön össze a pénzem. (két legyet...:D)

Hasznos kis cikk, azoknak akik szintén kevés pénzből, de komolyabb gépet szeretnének összedobni. Erre pedig egy APU-s AMD platform a legideálisabb. :R

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#24) mcs válasza mdraco (#14) üzenetére


mcs
veterán

Na a Win 8 felért volna egy természeti csapással a HD 4670 miatt. :D
A régebbi Radeonok veszettmód lassulnak alatta a 13.1, és afeletti driverekkel.

(#25) pakriksz válasza Hunter2 (#17) üzenetére


pakriksz
őstag

nem kell ehhez üldözési mánia, mert egyszer már elmeszelték ezért az intelt ahol írva volt. Persze nem a sarki pc bótokat befolyásolja/ta az intel, hanem a nagy üzletláncokat, és magukat a gépgyártókat... A kiskereskedőnek mindegy(mert arról nem is tudnak a cégek hogy a világon van), de a nagy volumenű kereskedőnek nem mindegy hogy ha túl sok amd cuccot kínál, akkor egészen véletlenül megszűnik az inteles kedvezmény... (tudod olyan ez mint az olaj stop-os poén)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) Sub-ZeRo válasza mcs (#24) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt én nem tapasztaltam. A gépem az adatlapomon. Most talán a 13.9 van fent, de nem láttam hogy lassulna. Bár új játék alatt lehet, de amivel 7 alatt játszottam (race07, ets2, Richard Burns rally) nem volt gond.

Bár ami igaz, hogy a 4xxx hd széria, már nem windows 8.1-ra való. a 7-ig tökéletesen ment. Lásd játék alatt kékhalál 8.1 alatt nem kompatibilis amd driverrel. 8 alatt nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27) Benőke válasza mdraco (#14) üzenetére


Benőke
őstag

Kivéve ha mégsem...

(#28) TK36


TK36
aktív tag

" mellett döntöttem a maga kis szerény kis 65 W-os" - túl sok "kis" szóismétlés.

Ha vesz az ember memóriát, akkor min. 1600 MHz-es kell a gépbe vagy felhasználás függő?

(#29) mdraco válasza Benőke (#27) üzenetére


mdraco
őstag

Eltúloztam, lehet millióféle hardver van, főleg a régiek, vagy igen új, amiket nem biztos hogy felismer.
De ezt konfigot szerintem gond nélkül felismerte volna.

(#30) Silentfrog válasza TK36 (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ritka esetekben kell a gyorsabb memoria,neki jelenleg szükségtelen.
Viszont itt tényleg nem lett volna butaság a gyorsabbat venni,hisz ha tényleg ki lesz dobva esetlegesen ez a processzor és lesz helyette egy APU jövőre akkor gondolom olyan lesz ami kiváltja a mostani videokártyát.
Oda meg kell a gyorsabb memoria.
Ezekkel a ramokkal nem lehet játszani már mostani APU rendszerekkel sem.
A jövőre nézve jobb választás lett volna egy 1600mhz-es normális ramkit.

[ Szerkesztve ]

(#31) bcbeci


bcbeci
csendes tag

A sercegő tápot azért én megnézetném! (főleg a kondikat)

(#32) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát furcsa indokok az Amd mellet, én reszemröl sosem törödtem egyik ceggel se, mind1 hogy mien módon szerzik a penzüket..igazabol az intel mutyi is akk lenne gáz ha meg sz*r is lenne a procijuk.dehat nem ez a helyzet akk meg nem zavar mivel nem er senkit hatrany emiatt, max az amd-t, dehat az üzletben sosem volt kegyelem sehol semmilyen korban. Arban sem dragabb...egy 1155 lap + g2020as valoszinü el is veri, ahol meg kene a 4 mag oda meg keves a 2 athlon modul igyis...megkockaztatnam egy mezei Athlon ii X4 is elveri c2c.

Az upgrade miatt viszont benne lehetöseg majd a Kaverivel, és a fogyasztas sem utolso szempont mivel igp szintjen mar böven jo lesz gamekhez es igy a dVga fogyasztas is kiesik majd , memoria igazabol mind1 hogy 1600as vagy 1333 jelenleg különbseg semmi, Kaveri alá meg ugyis 2133-2400 asokban kell gondolkodni minimum, de ddr3on a leggyorsabb ram is bottleneck lesz mindig egy gcn igp mellett..szoval hatar a csillagos ég, de azert reménykedjünk hogy a ram gyartok visszaallnak a korabbi arszintekre mert ami most van az már vicc föleg hogy a high-end ram létszükseglet lesz a kaveri mellé.

Egyébként erdekes hogy az en regi Phenom ii x4-esem legtöbb helyen 1.5-2 szeres eredmenyt er el az aida emlitett tesztjeiben, Istencsapasa ez a modulos architektura, én egyelöre kivarok hatha jön a beigert teljesitmenylöket a steamroller magokkal...meg amugyse eri meg valtanom mivel vga csere böven elég cpu igyis csak pihen minden gameba szal tökmind1. Az Apu meg 1-2 évig meg nemigen segit be cpu-nak olyan szinten amit egy dvga ne tudna...inkabb kivarom mig letisztul a helyzet ezzel a heterogen eraval...

[ Szerkesztve ]

(#33) mcs válasza Sub-ZeRo (#26) üzenetére


mcs
veterán

Nálam is volt pár olyan játék, ami körülbelül ugyanúgy ment, mint 7 alatt Catalyst 10.4el, viszont amelyik lassabb lett, az akár 30-40%al is. 8ra is felpakoltam a 10.4et, amivel már nem volt gond D3D alatt, viszont az OpenGL bugos lett.

(#34) Benőke válasza evo86 (#10) üzenetére


Benőke
őstag

Marha jó az I5 de ha nem a kraft az elsődleges szempont, akkor már nem feltétlenül jó, mert egy marha rossz tulajdonsága van a legtöbb Intel procinak: Az ÁRA.

Ráadásul ha eldöntötte milyen márkát vesz a hatalmas kínálatból (2 :) ), akkor már kár a többi gőzért, pláne ha a felhasználási területen maximálisan kielégítő az is amit választott.

Írom ezt egy Intel core i5 alól, úgy hogy egy AMD APU -s gépen olvastam a blogot/beszámolót vagy mi ez :)

(#35) Benőke válasza Hunter2 (#17) üzenetére


Benőke
őstag

Nincs mániája, ez a valóság...

(#36) .tnm


.tnm
addikt

az zagyva karakterek egy MS javítás, AMD VGA és Firefox együttesével elő álló hiba.

[link]

Elvileg következő (26-os) Firefox-ban valami kerülő utat raknak majd be.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#37) Kroni1 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Kroni1
veterán

Jó cikk lett, grat! És nem döntöttél rosszul szerintem, raktam össze én is pár FM2-es gépet a közelmúltban, és meglepődtem, hogy milyen gyorsak, normál "emberi" felhasználásra sztem tökéletesek.

Az meg szimpi, hogy az AMD mellett kitartasz, én is nyomom amennyire tudom, de tényleg mai napig tetten érhető a kínálat béli kontraszt, és sajnos laptopok terén még siralmasabb a helyzet!

Stauffenberg:

"A márkaszimpátia meg egy dologra jó: Kigyomlálja a racionalitást és rávesz arra, hogy ne a legjobbat vedd a pénzedért, hanem a legszimpatikusabbat."

- Ez alapvetően igaz, de a jelen esetben nem állja meg a helyét szerintem, mert ár/érték arányban most (is) sokkal jobb és racionálisabb döntés egy AMD konfig.

(#38) b.


b.
félisten

de, szerintem üldözési mániája van. Egy kiskereskedő vagy akár nagyker azt a terméket fogja kipakolni amire kereslet van, amiből többet tud eladni ,esetleg nagyobb haszonnal tudja értékesíteni, ez evidens.
Ez így van rágónál, ciginél ,kenyérnél sörnél bárminél. Az AMD-t sem kell félteni hidd el, egy kicsit visszább kell csak nézni a múltjukba és rájössz hogy az AMD hogyan kezdett el betörni ebbe az iparágba a 70-s évek elején. részemről ennyi , se Intel se AMD nem érdekel igazából.
A másik dolog hogy a WIn 7 eddig az összes gépembe felismerte a hálókártyát, sőt szinte az összes hardvert pedig több PC-t is rakok össze havonta.
Az utolsó kérdésem az hogy lehet idleben 21 fokos egy proci? mondjuk jó esetben 22 fokos szobahőmérsékleten?nekem egy brutális hűtővel is 28 fokos, de ahogy nézem te alapabb hűtőt használsz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Chiller válasza b. (#38) üzenetére


Chiller
őstag

"esetleg nagyobb haszonnal tudja értékesíteni, ez evidens."

Meg is válaszoltad magadnak, meg a többieknek is. Mivel az intel procijai (és a hozzátartozó kellékek is) drágábbak, így nyilván a haszonkulcs is magasabb. És ennyi a történet.

Elnézést az offért.

A cikk teljesen korrekt, mindig öröm egy újabb Commander elvtársat látni :C

[ Szerkesztve ]

(#40) DRB


DRB
senior tag

Az A8-as processzorok, viszont 20 ezer Ft és afelett kaphatóak, illetve közülük is soknak 95-100 W TDP-je van, így végül az Athlon X4 740 (3,2 - 3,7 GHz) mellett döntöttem a maga kis szerény kis 65 W-os TDP értékével”

Ja, csak az A8-as procikban van egy eléggé erős igp is, azzal együtt 100 Watt a TDP-jük. Már amelyiknek, pl. az A8-6500-nak 65, a 6500T-nek meg csak 45 Watt. Te meg betettél a 65 Wattos proci mellé egy elavult és még kb. 60-65 Wattot fogyasztó dGPU-t. :U Persze az igaz, hogy egy 100 Wattos A8-as is drágább az X4 740-nél(pl. az A8-6600K, ez a legerősebb az A8-ból jelenleg és kb. 6000 Forinttal kerül többe [link]), de minden szempontból jobb is nála(plusz a benne lévő HD8570D igp is erősebb/modernebb a 4670-nél), és kevesebbet is eszik, mint a CPU + dGPU kombó, ha meg az A8-6500-at nézzük, ez simán a felét eszi, de még mindig sokkal jobb, viszont ez még ~egy ezressel drágább mint a 6600K [link], sajnos. Persze ha januárban(vagy amikor kijön) tényleg lecseréled Kaveri-re, akkor annyira mondjuk nem számít, bár ebben az esetben meg a ~10.000 Forintos A4-4000 is megtette volna átmeneti procinak [link].
Persze nem egyformán látjuk a világot, bizonyos szempontok nálad előrébb kerülnek, ugyanezek nálam meg hátrébb, stb., szóval a fent leírtak csak az én véleményem tükrözik, vagy másképpen mondva: „szerintem”. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) Prof


Prof
addikt

Koszi a cikket.
Bevallom nem teljesen ertelek. :F Aki ennyi ideig kibirja fejlesztes nelkul az minek kolt egy szamtech cuccra (aminek mindig megy le az ara/fejlodik rohamosan) 1-2 honappal a GCN-es Kaveri megjelenese elott, amikor ugyis lecsereli. Nem beszelve a valoszinusitheto uj BIOS, esetleges bugokrol a korai alaplap verziokban.
Meg a szokasos megjelenes utani honapokban magasan tartott a'rrol. (ahogy a Richland se best buy a Trinityhez kepest)

Nyilvanvalo volt a VGA, mint limitalo tenyezo ha jatekrol van szo, az ertheto okokbol nincs kicserelve, de egy kisebb kaveri ara el van koltve egy IGP nelkuli procira. (ha turelmetlen voltal akkor egy letezo legolcsobb hasznalt A4-es boven megtette volna)
Bar lehet csak kiserletezgetes/kivancsisag keppen vetted, arra jo :U

(#42) Prof válasza DRB (#40) üzenetére


Prof
addikt

Hehe latom te is kb ugyanazt irtad mint en :DDD
Mondjuk az X4-el tovabb kihuzza. mig lemegy a KAveri ara. Ha jo lesz 40k-ra varom (i5 ar) az A10-es csucsmodellt.
Meg azon elgondolkodhatna, hogy beszerez egy 7750-et hybrid CF-hez, ha kijonnek az elso kaveri, CF tesztek es mukodik es megeri. Az uj driverrel meg profi szinten se gaz a CF mar, ahogy sokmillio frag bizonyitja vilagszerte.
En azert varom a Kaverit, mert vegre egy GCN CF kepes APU lesz, amivel megadja a jatekosoknak a tovabbi olcso bovithetoseget, sokkal jobb ar/ertek aranyt.
A jatekok fele sokszor 100+%-ot gyorsul CF alatt. Amivel mar egy A8-as Kaverivel 20k-s VGA-val fullHD-ban eljatszol mindennel !!. (egy masik resze meg persze lassul, mert Nvidias, nincs hozza CF profil)
Tok feleslege i5 (40k)+ VGA 40k=80k, ha egyszer 40-bol kijon egy fullHD casual ajtekra alkalmas konfig
A 40k-t meg ellehet kolteni ajandekra/ no"re/ gyerekre, ruhara, utazasra, monitorra ;)

Na meg talan a konzolok kapcsan elkezdik majd kihasznalni a GPU-t hogy tehermentesitse a CPU-t, bar ebben a kis marketshare miatt nem nagyon hiszek. Addig meg az egesz AMD APU-s technoliga csak felig van kihasznalva, amig az eros, elterjedt Intel FPU-k miatt minden amugy GPU-n sokkal gyorsabban futtathato kodot raengednek a CPUra. CPU limit lesz es csak pihen a VGA, ahogy az MSI-s A10-es 8970M-es noti is demonstralja.

[ Szerkesztve ]

(#43) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ehhe, én is hasonló utat jártam be, GA FM2+ D3H alaplap (bár abból mini ATX) és X4 740.
Mondjuk én vettem hozzá Asus OC R7 260X-et, az tűnt egy olyan kártyának, amivel pár évig még el lehet lenni, a tesztek szerint halk a teljesítményéhez képest.
A Win8.1-et használva tényleg sokkal kevesebb driverprobléma volt.
Viszont ami zavar, az az, hogy a flashes oldalaknál (azaz lényegében minden weboldalon) néha dob egy "Display driver stopped responding and has recovered" hibát, illetve a BF3 sokkal lassabb, mint amire számítottam, és nem tudom eldönteni, hogy ez CPU limitnek, vagy a W8.1 és Catalyst együttműködésének köszönhető-e.
Intel vs AMD-hez annyit tennék hozzá, hogy az Intel procik sokkal hatékonyabbak, itt érezhető az AMD elmaradása, látszik, hogy ők az IGP-re koncentráltak az elmúlt pár évben - úgy tűnik, megérte, mivel ők lettek a konzolok beszállítói. Ott a gond, hogy az Intel az éves profitjából felvásárolhatná az egyetlen X86-os vetélytársát, ami megszüntetné a versenyt.

(#44) FragMaster válasza Chiller (#39) üzenetére


FragMaster
addikt

Kiskereskedőnek akkor lehet nagyobb a haszonkulcsa, ha olcsóbban kapja a nagykertől. Attól, hogy valami drága nem biztos, hogy többet is keres rajta a kisker.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#45) b. válasza Chiller (#39) üzenetére


b.
félisten

Nem off, a cikkhez szóltam és szóltunk hozzá.

nem vagy képben ezek szerint a kiskereskedelemmel. Egy kisker pont lesz@rja azt hogy Intel vagy AMD van a dobozra írva, mert nem jár le a boltjába Bill Gates bácsi adni neki + pénzt érte. Amin keresni tud és életbe tud maradni, azt teszi ki. Ha az átlag usernek Intelre van éppen szüksége mert éppen jobb marketinggal nyomul vagy mit tudom én, és abból elad egy nap 5 arabot míg AMD ből 1-t akkor biztos nem fogja telerakni a polcot feleslegesen AMD cuccal. A másik meg hogy az eladási ár és a haszonkulcs 2 különböző dolog, csak gondold végig.Lehet hogy éppen az egy áras AMD cuccon kevesebb haszna van mint az Intelen.( mindent össze vetve valóban így van, nagykerárakat átnézve.)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) GerykO válasza b. (#45) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hadd kérdezzelek már meg a MediaMarkt-ot te kis-, vagy nagykernek tartod? Mert akkor megsúgom, három évet húztam le a pécsi butikban, és tudod mennyi vacsorára vitt el minket a zIntel magyarországi képviselete? (zabálni, piálni, bowlingozni, és mindent álltak, nyomatták közben a marketing rizsát, kaptuk a póloikat, bögréket....)
De még egy dolog, hogy bizonyos polcfelületekre marketing támogatást kapott az MM, ha egy meghatározott polcrészen csak egy adott cég termékei vannak? (pl perifériáknál logitech, és microsoft is fizetett, hogy az ő termékeikből az összes MM által forgalmazott terméknek legyen bemutató példánya, de kevés hely helyében amikor jöttek a cégek képviselői sokszor át kellett rendezni, így több cégnek is el lehetett adni ugyanazt a polcfelületet)
De hidd el, az a három év alatt amíg ott dolgoztam egy darab AMD CPU/APU-val szerelt gépet (sem laptop, sem asztali) nem láttam. Nekünk dolgozóknak befogták a nettó ~85.000 fizetésünk mellett a szánkat évente 2-3 olyan estével, ahol fejenként többet költöttek ránk, mint egy havi fizetésünk, de vajon a vezetők mennyi pénzt kaptak érte? (meg is lett az ítélet Intel ellen, azóta van is AMDs gép a butikban, persze egyik sem használható kiépítésben, vagyis a konkurencia ellen nem állt le a zIntel, csak finomított a módszerein)
Szerinted ez veszteséget, vagy nyereséget termelt a zIntelnek? Megsúgom, bőven megérte nekik. Elmondom azt is, hogy ezt miből következtettem ki. A számlázó rendszerben meg tudtam nézni mekkora forgalmat generáltam egy adott nap, vagy időszakban, szerintem a 2006 decembere elég emlékezetes (sulinet utolsó hónapja). Négyen vittük a számtech részleget, és csak második lettem az eladási adataimmal, aminek kb 70%a laptop, 20%a asztali gép, a többi monitor, nyomtató, periféria, egyéb kellék.
Akkor jöjjenek a számok, csak amit hitellel fedeztek akkor az emberek nálam (ezt kb 4el megszorozhatod, az áruházra vetítve, nem a teljes vásárlási érték, mert valaminek ugye a felét kp-ban fizették, és csak felét hitelből...) az ~12.000.000 Forint volt (még a bank is nagy üzletet szerzett, sok új ügyfél, zsíros hitelek...), és hogy amit csak tisztán kp-ra vettek az emberek, ülj le, és kapaszkodj (ezt is szorozhatod 4-el, és csak Inteles konfigok) ~165.000.000 Forint.

És ez ugye csak egy vidéki városban szerény kis hazánkban, csóró magyar fizetésből. Akkor globálisan mekkora hátrányt jelent a Földön? És ezek tények! Bizonyítottak! Semmi üldözési mánia nincs benne!

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#47) DJGABI


DJGABI
addikt

+1, nem rossz konfig. én is FM2-es gépet raktam össze egy hónapja. A pluszos alaplapoktól ódzkodtam, így FM2A85X EXTREME4-M lett. Majd ha lesz olyan kaveri APU amire megéri a csere max akkor lap + proci váltás lesz, de egyelőre a 750k + 7790 elégnek tűnik, bőven el vagyok vele fHD-n, BF3mal :D

(#43) GhanBuri Ghan nálam a bétás driver csinált ilyet w7 alatt, a whql-essel minden ok.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#48) b. válasza GerykO (#46) üzenetére


b.
félisten

Ez így van polcrészért , megjelenítésért cserébe extra haszon így működik mindenhol. nem kell ezen felháborodni.Ezért mondtam hogy evidens hogy azt árulja amin nagyobb profitja van ennyi. Én dohány kereskedelmi cégnél dolgozom 10 éve , tudom hogy mennyit fizetünk a trafikokba hogy 40% polcrésszel mi legyünk kint.a legjobb és legtöbb helyen. Hogy ha ezt az AMD csinálja meg akkor az ő cuccai vannak kint.ez a marketing és az üzlet. nincs ebben semmi kivetni való, meg kell élnie minden boltnak valamiből.Sajnos már nem olyan nagy biznisz a PC ipar mint volt ezelőtt pár éve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Stauffenberg válasza Kroni1 (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy dolog, hogy jelen esetben tényleg az AMD volt jobb. De nem teljesen tiszta nekem, hogy miért nem elég csak szimplán leírni, hogy ennyi pénzből ez volt a legjobb és kész. Feleslegesnek érzem a pátoszt köré, hogy "mindhalálig AMD" és hasonlók...

Ez csak a trollok hergelésére jó. Semmi másra.

Viszont, hogy melyik konfig a racionálisabb döntés, arra nincs univerzális válasz. Otthonra nekem jó volt az AMD, dolgozom is rajta a játék meg multimédia mellett és nem zavar, hogy egy kicsivel drágább Inteles konfiggal nyertem volna +15-20% teljesítmény renderelésnél (játéknál már nem biztos). De az irodában csak Intel konfigok vannak. Nem mindegy, hogy az adott teljesítményt mekkora TDP osztályú CPU adja le, főleg ha sok gépről van szó. Filmet vágunk, ultra nagy RAW fájlokkal dolgozunk, van jó pár speciális szoftverünk, amik jobban elvannak Intel CPU-val, mint AMD-vel.

Egyetlen dolog miatt szívok: A Flight Simulator X abszolút csak Intelre van optimalizálva (arra sem nagyon, de klasszisokkal jobban, mint AMD-re). De egyébként nem bántam meg, hogy ebbe a rendszerbe fektettem. De így 3 év távlatából már nem tűnik olyan soknak az a 20-30 ezer forint amit megspóroltam ezen.

(#50) Benőke válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


Benőke
őstag

Téged idézve válaszolok:

"Ez csak a trollok hergelésére jó. Semmi másra."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.