Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Crus válasza Agony (#99) üzenetére


Crus
őstag

Honnan tudjam, hogy neked mi volt a gondod? Azt tudom, amit én tapasztaltam. Pl. hogy nem syncelte le éppen akkor se az óra már hetek óta az edzéseket. De az nem olyan hiba volt, mint most, hogy BÁRMIT csinálok nem syncel wifin, más netjével se, hanem olyan hiba volt, hogy syncelt minden lényegtelen dolgot kivéve az edzéseket nem! Nyilván felvettem velük a kapcsolatot, amire a mai napig várom a választ.
Az is megér egy kört, amikor az earbud problémát ecseteltem nekik... arra legalább válaszoltak, lövésük nem volt hozzá. Elküldtek a külföldi supporthoz, akik cirka 3 semmitmondó üzenet után ("próbáltad már ki és bekapcsolni?" szint!), közölték, hogy nesze itt egy lista, amin volt kb. 10 earbud azokkal megy, a többiről fogalmuk sincs. Kiváló support tényleg.

Most is itt vagyok és nem tudok syncelni csak USB kábelen keresztül, mint a kőkorba... kettőhatvané'. Vicc.

A pulzusos bekezdés esetében elegánsan átugrottál olyan részeket, hogy 202 helyett 158-at mér az óra, de mondhatom azt is, hogy 195 helyett 163-at mér, etc.! Ez a valóságnak a leghalványabb közelében sincs! És ezt nem másodpercekig tolja, hanem baromi sokáig... ritkán felzárkózik. Ennélfogva TÉVES VO2MAX értékeket is tol, meg úgy kb. minden hibás onnantól, hiszen a pulzusmérés lenne valahol ennek az egésznek a lényege, ha már beletették.

(A Vistára nem kerestem rá, az X3-ra igen, legközelebb érdemes nem beleírni.)

Tele van millió hibával a net a Garmin órák kapcsán... mindenki hazudik :U Feltétlenül fontos, hogy aki kiad 2-300 ezreket egy ilyen órára, az számoljon azzal is, hogy lesznek vele gondjai! Még a cikk is írja, hogy jelenleg is vannak vele gondok... majd kijavítják... lesz másik. A Fénix 5 se egy friss termék és még mindig egy rakás gond van vele! A Fénix 6-ról meg rémtörténetek sorával van tele a net... majd talán a köv. végre sikerül.

A jó ég mentsem meg bennünket a fanboyoktól... mindenhol ott vannak :(

Szóval, nehogy már ne lehessen leírni a valós tapasztalataimat, mert az nektek nem tetszik!

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#103) Memmaao válasza Crus (#101) üzenetére


Memmaao
addikt

Miért lenne off a hazai support?!

De igazad van, a stílusod tényleg offot érdemlő, kicsit nyugodtan lazulj le!

Az utolsó posztot sem értem?! Ennél kevesebb hibáért is automatikusan cserélik az órát! Hány éves a tiéd? Vagy nem gyártói garanciás? Miért nem viszed be?

Fanboy.... Vicces vagy! Te meg ne legyél hater egy selejtes óra miatt. Vidd vissza. Légy Happy

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#104) Agony válasza Crus (#102) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a baj, hogy rajtad nehéz segíteni, mert hiába írja le az ember a saját tippjeit/tapasztalatait, te csak ismételgeted a vélt vagy valós sérelmeidet és hajtogatod, hogy minden sz*r.

Szerintem tíz óra együtt nem produkál annyi hibát mint a tiéd, mégis ragaszkodsz hozzá, hogy a Garmin úgy általában véve szemetet gyárt, pedig csak el kellene fogadni hogy a tied egy hibás termék, amit garanciában cserélnek. De ha hivatalos magyar viszonteladótól származik, akkor MÉG GARANCIA IDŐN TÚL is kicserélik fix díjért cserébe, szóval nem kuka az óra "kettőhatvané". Hol vetted az órát?

https://www.garmin.hu/kozponti-ugyfelszolgalat

--

Nem ugrottam át elegánsan részeket, tételesen válaszoltam és leírtam az én tapasztalatomat Garmin Fenixek kapcsán a csuklós pulzusmérésről:

"1. Csuklós pulzusmérés
Nekem +/- 5 BPM-en belül mér a mellkaspánthoz képest, egyedül a gyors tempóváltásokat nem tudja időben lekövetni, de ez az optikai mérés velejárója. Aki komolyabban akar sportolni, annak fel kellene dolgoznia, hogy csak a mellkaspánt ad pontos és reszponzív értéket.
...
Én a saját tapasztalatomat mondtam, van Polar bluetooth övem és Garmin HRM Run-om is, egyenletes tempón mindkettőhöz képest 5 ütésen belül mér az óra."


--

(A Vistára nem kerestem rá, az X3-ra igen, legközelebb érdemes nem beleírni.)
Bocs, igazad van, túl sok volt az infomáció, nem akartalak összezavarni! :U

--

Tele van millió hibával a net a Garmin órák kapcsán... mindenki hazudik.
Nyilván, sőt ezeket az embereket egyenesen a Garmin fizeti, hogy órabérbe hazudjanak, a medvedisznóemberek pedig már a padláson vannak. :D

Na mindegy, nekem semmi érdekem nem fűződik a te lelki békédhez, az első hozzászólással csak segíteni szerettem volna a Fenixekkel kapcsolatos tapasztalataimmal, de azért találok ennél jobb időtöltést is, főleg ilyen offenzív hozzáállás mellett... szóval sok siker kívánok a jövőbeni óráidhoz! :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#105) anrb válasza Agony (#104) üzenetére


anrb
aktív tag

Csak akkor tudja visszavinni az órát, ha garanciális. Ha már nem az, de Navi-Gate forgalmazású, akkor 86900-ért cserélik. Szerintem egyik feltétel sem igaz, ezért mérges. Meg tudom érteni. 2021-től egy ilyen árú termékre 3 év garanciát kell adni a kereskedőknek.

[ Szerkesztve ]

(#106) Memmaao válasza anrb (#105) üzenetére


Memmaao
addikt

De hát pont ezt írta, hogy garancia időn túl is cserélik fix díjért. Ha meg valaki nem garanciával veszi, magára vessen! Egyébként meg a kollégám Fenix 3 HR modelljét teljes áron beszámította a Garmin két évesen egy Fenix 5-be, mert igazolhatóan gyári hibás volt.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#107) Agony válasza anrb (#105) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, azt tudni kell, hogy a GARMIN Magyarországon nincs jelen gyártói oldalról csak a Navi-Gate Kft. képviseli őket mint hivatalos importőr és forgalmazó, így csak azokkal az órákkal tudnak eljárni, amiket ők hoztak be az országba. Ezeknél viszont érvényes, hogy garancia időn belül azonnali csere, akár a helyszínen, ha reprodukálható a hiba. Garancia időn túl pedig fix díjért cserébe (Fenix 5 Plus esetén 86eFt) cserélik az órát vagy ha az adott modell már nem elérhető, akkor ahogy Memmaao írta, beszámítják egy újabb modellbe.

Aki küldöldről rendelte az órát (pl. Amazon, Ebay, stb..), annak legközelebb azt hiszem Németországban vagy Horvátországban van olyan GARMIN ahol jogosultak intézni a nemzetközi garanciát.

Egyébként ezt az egy év garanciát én is kicsit nevetségesnek tartom egy ilyen értékű eszköznél, mert ez már barátok közt is egy okostelefon ára, szóval nem bánom, hogy jövőre bevezetik az ársávos garanciát. :) Egyedüli szerencse talán, annyi hogy mivel a GARMIN nem javít, hanem cserél, így "főegység" csere miatt, muszáj újra 1 év garanciát is adniuk. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#108) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ehhez képest nem is drága a Note10+-om. :)

***

(#110) Crus válasza Agony (#104) üzenetére


Crus
őstag

+1 hiába írom le a saját tapasztalataim, úgy vagytok vele 2-en is, hogy a user a hülye. Nem tudom... talán a nyereg lehet alacsonyan, vagy a kormány magas? Esetleg a cipőm bélése elvékonyodott már?

MINDEN tapasztalat értékes és fontos. Leírtam a sajátjaim TI jöttetek megpróbálni hiteltelenné tenni, csak a tényeket nehéz dolog ám összemaszatolni!

Semmi nem sz@r! Az szar, ami nem működik... ha ezzel közös halmazt képez valami, akkor az sz@r! Ha 2 db. Instinctben tönkremegy 1 éven belül a barométer, akkor az nem jó, hanem sz@r! Ennél az árkategóriánál ez megengedhetetlen! Mondjuk van olyan tag is, aki a 40 millás autójával állandóan a márkaszerviz vendége és közben jó képet vág hozzá. (Leszedálva, fehér hátulgombolósban? Jogos.)

A gond az, hogy hol tapasztalatom a hibákat, hol nem! Most éppen megint rosszak a csillagok állása, 1-2 funkció szarul megy (nagyon), más jól. Egyre inkább kezdem azt hinni, hogy itt folyamatosan a frissítésekkel tolnak el valamit és azért ilyen hullámzó a tapasztalat.

Nem foglalkozom magyar viszonteladókkal, ugyanis közvetlen a hazai Garmintól vettem, mint eddig mindig.

"egyenletes tempón"

De az ugye megvan, hogy nem az egyenletes tempóról szól a sportedzések nagy része? Engem az rohadtul hidegen hagy, hogy a 3 órás hosszún, amikor elalszol 140-es pulzus mellett, egész pontos. Iramjáték, intervallok, dombozás, sprintek és akkorákat téved, hogy vállalhatatlan! Ráadásul egy bizonyos szint után 15 másodpercenként váltasz tempót, hanem mondjuk negyed óra után és akkor se képes jól lekövetni.

Az earbudok kérdésköre rém egyszerű: Mennie kellene az ismertebb típusokkal gond nélkül, meg a nem ismertekkel is kb., ugyanis ezek BT szabványok. Valamit vagy tudok, vagy nem tudok.

Észre kéne venni, hogy kettőtök hozzászólásai offenzívek irányomban, miközben én egy terméket kritizálok és NEM titeket! Tipikus fanboy mentalitás...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#111) Crus válasza anrb (#105) üzenetére


Crus
őstag

Már nem garos... elég könnyű abból a nyomorult 1 évből kifutni. Van olyan IT termékem amire zokszó nélkül 5 év gart adnak és 5x kevesebbe került, mint ez! Ez ám a kemény!

Tudom mennyiért cserélik, de sehol nem látom, hogy az én hibám lenne, hogy az órájuk így működik. Miért kéne, hogy az én költségem legyen egy új óra? Ez totálisan etikátlan! Ahogy az 1 év gar is, ebben az árkategóriában!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#112) Memmaao válasza Crus (#109) üzenetére


Memmaao
addikt

A személyeskedést Te kezdted az első két hozzászólásoddal, amivel kb mindenkit minősítettél, aki nem Te, hiszen a cikk írója is egy hozzá nem értő szerinted, aki meg nem 202 pulzussal sportol az még nem is sportol, de persze, lépjünk tovább a cseppett sem kellemesnek imponáló jellemvonásaidon.
2x Behalt a barométer, és 2x vadi újra cserélték, és újra indult a garancia. Igen?? Hol itt a hiba? Valószínű volt egy hibás szériás beszállítás belőle. Nem itt siránkoztam, hogy milyen sz@r, hanem a szervizhez fordultam. Te meg itt siránkozol. Ahelyett, hogy a hibás órát cseréltetnéd... Képzeld az 1 éves VW touranom meg már 7x volt szervizben garanciális hiba miatt, és ott a garminnal ellentétben még csak kedvesek sem voltak, asztalt kellett csapkodni. Az egy 10M autó. Mindenki sz@rt gyárt. Csak van, akinek normális a supportja, van akinek kritikán aluli. Ezért annak ellenére, hogy a Garmin is hibás volt, még fogok garmint venni. VW meg soha többet!

A világon mindenhol 1 év a szavatosság, ez alól Magyarország kivétel, itt ugye bizonyos termékekre két év. A Garmin 1 évet ad, de ha bizonyítható, hogy a hiba a gyártásból eredő, akkor egy éven túl is cserélik, mert ekkora értékű műszaki cikkre 2 év szavatosságot ír elő a fogyasztói törvény, csak ugye a második évet neked kell bevizsgálással bizonyítani. De a Garmin ezen sem szarozik, barátom Fenix HR óráját majd 2 évesen számoltak be teljes áron egy Fenix 5be, mert a hiba egyértelműen gyártásból fakadó volt.
Ha részletes tesztre vágysz, ne egy mobilos oldalon keresd, ahol inkább, mint okosóra van tesztelve, hobbi sportoló részéről, menj a 4K runner, Vagy DCRainmaker oldalára.
Nem vagyok se grammar Nazi és kvára nem érdekel, mikor regisztráltál.
Ha 41 vagy, és korábban írtad, hogy a nyugalmi pulzusod 50 körül van, akkor módosított formulával számolva (Karoven) is 179!!! a maximális pulzusod, azt N befolyásolja a nyugalmi pulzus, csak a zonaid lesznek máshol. Szóval neked a 202 akármit mondasz, kifejezetten veszélyes!! Még percekig is! Verseny szintén még nincs egészséges szív, a versenysport nem egészséges! Kötekedhetsz ezen, én meg orvos vagyok, hidd el értek hozzá...
A másfél éves óráddal is fáradj be a Navi Gate-hez, szerintem mondanak rá megoldást, akár teljes árban is cserélik.

Miközben én egy terméket fikázok?? Kapásból bekóstoltad a cikk íróját! Rossz helyen vagy, neked valami élsport oldalon kéne cikket olvasnod. De ha ekkora verseny ember vagy, miért egy arra alkalmatlan csuklós pulzusmérőtöl vársz csodát?? A mellkas pánt való az élsport mellé. Ahogy vérnyomást sem merünk csuklós eszközzel.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#113) anrb válasza Crus (#111) üzenetére


anrb
aktív tag

Gondoltam, hogy nem garos. Agonynak pont azért írtam le, hogy a fix díj elég mellbevágó. Pláne, ha a cseredarab is ugyanúgy fog működni. Nézz körül a piacon, szerencsére van alternatíva.

(#114) Crus válasza Memmaao (#112) üzenetére


Crus
őstag

Miért állítasz valótlant?

Egyetlen szóval nem írtam, hogy "mindenki milyen, bezzeg én"... ez nettó hazugság!

Azt írtam, hogy ez a teszt laikus, de arra elég, hogy zanzásítva a főbb jellemzőket bemutassa. Ellenben nem több, mint egy felkészültebb webshop adatlapja, ahol kb. legalább ennyire le is tesztelik az órákat.

"aki meg nem 202 pulzussal sportol az még nem is sportol," - egy újabb hazugság! Mi ezzel a célod???

Ezt írtam: "Tolom fel a dombon 202-es mellkaspántról mért pulzussal, a hulladékom meg 158-at mutat percek óta és esze ágában sincs feljebb menni." - pontosan ezt írtam! Sürgősen fejezd be a hazugságok gyártását!

Ezerszer leírtam már, hogy többször is a supporthoz fordultam, elektronikus úton! Jellemzően nem tudtak segíteni, vagy ráfogták arra, hogy várjak egy új sw frissítésre, vagy azt írták, hogy megküldték az észrevételt a fejlesztő kollégáiknak és majd javítják. Ahogy te nem javítottad, hát éppen úgy ők sem! És ez a legzavaróbb, amikor egyik hibát úgy tűnik végre javították, akkor előjön egy másik. Lehet, hogy nem a hw ennyire szar, hanem a fejlesztő bagázst kéne sürgősen lecserélni.

(Nekem ismerősöm Virbjét a cseregar árán számolták, be a másik készülékbe, csak, hogy legyen itt ellenpélda is, mielőtt valaki azt hiszi, hogy az évszázad csodái ezen márkanév alatt futnak.)

"Ha részletes tesztre vágysz, ne egy mobilos oldalon keresd, ahol inkább, mint okosóra van tesztelve, hobbi sportoló részéről"

Miért ne kereshetném egy olyan oldalon, ahol rengeteg fajta műszaki cikket tesztelnek? Pl. a tévéket, kijelzőket nagyon is alaposan... olyankor nem csak egy mobilos oldal?
Egy teszter felelőssége óriási! Az írása alapján döntenek az emberek százezrekről. Fogalmam sincs, hogy mennyit keres itt egy teszter, de azt tudom, hogy ennél részletesebb cikkre vágynék egy PROhardveren, egy ilyen sokoldalú eszköztől. Ez rohadtul nem csak egy futósóra... és főleg nem okosóra. Ez egy sportóra, okos funkciókkal. A részletes tesztre egy amatőr sportoló is képes, csak próbáljon ki jóval több mindent és meséljen róla!

Korábban azt írtam, hogy éppen akkor, amikor a kollégának gépeltem 52 volt a pulzusom. Az nem a nyugalmi pulzus. A nyugalmi pulzus az közvetlenül az ébredés után mért pulzus (48 BPM amúgy). Egész biztos, hogy ezt egy IT mérnöknek kell elregélnie egy orvosnak? ^^

Nagyon ritkán terheltem magam 202-es pulzussal percekig. Talán, ha 10-30 mp a jellemző, elvétve, de egyszerűen vannak helyzetek, amikor csúcson kell hajtanod magad, igen, többnyire versenyen, bár edzésen is van úgy, hogy elszaladnak a lovak. Viszont a 179-es pulzust gyakran átlépem edzésen is, és gyakran edzek felette úgy max 190-195-ig. Edzéstől és a kinti hőmérséklettől függ. Jelenleg 51 a valós VO2Maxon, ami nem túl jó, de nem is tragikus.

A veszélyes szerintem az, ha nem sportol valaki, hanem dohányzik, alkoholt és ne adja ég még drogokat is fogyaszt. Fogalmam sincs mióta sportolok, de az élet szerves része. Olyan, mint kimenni a wc-re. Nem vagyok profi, talán inkább a haladó amatőr kategóriába sorolnám magam, aki saját kedvére eljár néha versenyekre is. Kint vagyok télen, nyáron, esőben, hóban, sárban és igen, biztos, hogy az edzetlenségem miatt, de 35 fokban a durva dombon felfelé simán belecsúszok a 190 BPM-es kategóriába.

Amúgy mit értesz veszélyes alatt? Szívmegállás? Szívroham? Stroke? Nem azt szajkózza pont az orvostudomány, hogy a magas intenzitású edzések mennyire fontosak? Nekem a 160 BPM az nem magas, ott még kb. megeszek egy fél csirkét és leöblíttem fél liter vízzel. És nem azért, mert húúú de kemény vagyok, hanem azért, mert az emberek különbözőek. Van aki 140-es pulzussal 18 km/h-val fut körpályán, nekem ehhez simán kell 180 BPM, mert nem vagyok vékony, sose voltam, meg gondolom edzettebbnek kéne lennem, vagy passz.

Még csak véletlenül se kóstoltam be semmiféle cikkírót. Olvasóként csak dicsérni van jogom? A részletességet kritizáltam, az laikus szintű. Van akinek elég, van akinek nem. Mi ez az új baromság, hogy nem lehet őszintének lenni? Én is hazudjak, mint ahogy te velem eljátszod?

A csuklós mérést a megmagyarázhatatlan forrású bordaközi fájdalom miatt írtam. Simán aláírom, hogy az izzadság és a menetszél okozta és semmi köze a BT technóhoz, de mióta nem használom nincs ilyen jellegű panaszom, de erről már írtam.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#115) Crus válasza anrb (#113) üzenetére


Crus
őstag

Nagyon kéne az eSim, kivárom, hogy a nevesebb gyártók mikor lépik meg végre, addig elkomolytalankodok ezzel. Tudom, hogy gyilkolná az akksi időt, de nem is mindig kellene. Nyilván egy körpályára nem használnám, de egy 3-4 órás edzéshez már igen. Nekem teljesen elfogadható lenne, ha egy ilyen felszereltségű, de jól működő készülék, csak 2 napot bírna egy felöltéssel, de bármikor használható eSim megoldással.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#116) ollie


ollie
MODERÁTOR

Folytassátok privátban!

Törölni fogom az egymáshoz írt hsz-eiteket ebből a topikból.

***

(#117) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah srácok én megtaláltam mi lesz. Polar vantage M. Most 70 ropiért meg tudom venni és jól hozzá az előző órám szíjai is. Az MLSZ-nél sem szólnak, mert polar lesz a garmint nem támogatják.
Köszönöm a segítséget. :)

(#118) Maximum1


Maximum1
őstag

jött még egy pár Solar model.

(#119) Memmaao válasza Crus (#114) üzenetére


Memmaao
addikt

Módosítva pü-nek. Bocs ollie, utána olvastam.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#120) Maximum1


Maximum1
őstag

Használtok fóliát a kijelzőn?
Mit tudhat ez a PowerGlass?
Nem találok róla semmit.

(#121) Wolfy33 válasza Maximum1 (#120) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem sokan használnak. Hivatalosan a gyártó nem javasolja a solar miatt. Egy embert olvastam, hogy rakott rá. Tapasztalata szerint simán tölt. (de, hogy fólia, vagy üveg amit rárakott már nem tudom)

(#122) Memmaao válasza Maximum1 (#120) üzenetére


Memmaao
addikt

Biztos, hogy veszít a töltésből, ha fólia is van rajta, kérdés, hogy mennyit. Én a Garmin Instinct solar órámra nem raknék, igaz itt az üveg mélyen van, védi az óratok.

My name is Bond, James... Dean.

(#123) Dreamie válasza Maximum1 (#120) üzenetére


Dreamie
őstag

[link] Foliát ráteheted, de akkor a solar funkciót csökkented. Azért nem zafir üveges, mert az nagyon visszaveri a fényt. Gorilla glass dx van rajta, szerintem elég jól fogja ez is birni.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#124) Maximum1 válasza Dreamie (#123) üzenetére


Maximum1
őstag

Látom a FR945 nek ugyanez az üvege, így legalább már tudok keresni véleményeket mennyire bírja.
Köszi mindenkinek.

(#125) balika21 válasza Maximum1 (#124) üzenetére


balika21
tag

Nekem a Fb csoportban a ClearPlex MediaMarkt-os fóliát ajánlották a Solarra.

(#126) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

[link] ha lát valaki ilyet elérhetőbb áron, azt megköszönném. :)
Aliexpressen csak a 6-osra találtam. Illetve van valakinek tapasztalata?

(#128) Crus


Crus
őstag

Példás az a kommunikáció, ami az ügyfelek felé történik a Garmin részéről... már, hogy példásan értékelhetetlen. Azt meg hadd ne forszírozzam, hogy mennyire kell kreténnek lenni ahhoz, hogy egy ekkora cég úgy kapjon be egy zsarolóvírust, hogy MINDEN szolgáltatása ettől napokra behal. Mert, hogy ez a helyzet, a belső hálózatukon terjedt el egy ransomware, gondolom nemvót' pénz vírusvédelemre a több 100 ezres órák árából. Gyalázat!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#129) hangyász2 válasza Crus (#128) üzenetére


hangyász2
aktív tag

És ez még a kisebb probléma szerintem, a Garmin Pay a nagyobb. Szerencsére itthon Revoluttal megy csak, könnyű átpakolni. Na de azé...

(#130) Crus válasza hangyász2 (#129) üzenetére


Crus
őstag

Baromira nem jó a kommunikáció az ügyfelek felé! Annyit lehet kihámozni, hogy állnak náluk minden szolgáltatás, még a support is. Ez így el is fogadható, mondjuk max. 1-1.5 napig. De itt most már ennek nevetve a kétszereséről van szó és nem ismerték még el, hogy ransomware-t kaptak be, helyette azt mondják, hogy karbantartás van.

IT területen dolgozom 20+ éve. A legkisebb cégeknél se fér bele 3+ napnyi állás, a nagyobbaknál meg elfogadhatatlan. Ilyenkor kerül amibe kerül, éjt nappallá téve, de vissza kell állítani a legutolsó mentést és fogadni újra az ügyfelek igényeit, különben olyan brutális veszteségeket könyvelhetnek el, ami drasztikusan nagyobb lesz, mint a kártevő által okozott probléma! Azt meg feltételezni se merem, hogy a mentések is sérülhettek, mert akkor nekik annyi... vagy kifizetik a zsarolóknak az összeget.

Nagyon sok ügyfél pl. csak annyit lát, hogy karbantartás van és NINCS megadva számukra semmilyen infó a Garmin részéről, hogy mikor használhatják újra a szolgáltatást! Nem egy helyen olvasok olyan userről, aki gondolkodás nélkül elment és vett másik eszközt és befejezte a Garminnal a továbbiakat.

Igen, a Garmin Pay is óriási probléma... (én mondjuk tegnap pont vettem vele egy pizzát és ment gond nélkül, de ezért a Revolutot illeti a köszönet és nem a Garmint.)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#131) hangyász2 válasza Crus (#130) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Igazad van.

Viszont elsősorban nem az a lényeg, hogy működik-e a Garmin Pay. hanem hogy nem ártana garantálni a számlák biztonságát, vagy intézkedést hozni, ajánlani.

(#132) Crus válasza hangyász2 (#131) üzenetére


Crus
őstag

Elvileg ez egy titkosítós vírus. WastedLocker. Ez egy alapvetően tufa hulladék, mert adatokat semmit nem küld sehová, egyszerűen csak birka módra titkosít mindent, ha valami ostoba képes elindítani a jellemzően csatolmányként érkező kártevőt. Aztán ha végzett, feldobja a rohadékok elérhetőségét és lehet lebeszélni protonmailen, meg tejelni BTC-ban.

Amit én az ilyen emberekkel tennék, azért életfogytiglan + kivégzés járna mindenhol. Atomjaira tudnám szedni az ilyen férgeket, akik becsületes, tisztességes emberek, vagy éppen jelen esetben sportolók életét tapossák 2 lábbal.

Mégis... nekem az az ijesztő ebben az egészben, hogy az infók szerint a belső háló fertőződött meg, ahol még a kis cégeknél is szigorú policy és jogkörök vannak. Ergo ha Irénke megnyit egy ilyen mellékletet, akkor a vele szemben ülő Sanyi ebből sokat nem fog érezni, csak Irénke arcát fogja látni... Irénke user fiókja ugyan titkosítva lesz, de az azon a gépen levő admin user + rendszer NEM. Igen nagy lúzernek kell ahhoz lenni, hogy a belső hálón mindenki admin joggal tehessen bármit + onnan egy ilyen fertőzéssel a komplett szerverparkot magával vigye! Ez így kb. döbbenet kategória!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#133) rolinko


rolinko
csendes újonc

1 év szorgalmas kutakodás után (kb.10 db. óra), végre döntöttem, hogy a Garmin a frankó. Garmin Fenix 6 Pro megvásárolva! Bódoccág! Aztán 10.10. frissítéssel alvásfigyelés haza@@@@@@! Kezdenék igazán dühöngeni, hogy irgum-burgum, erre jön a leállás! Hát, ugye minden relatív... Mondanám, hogy előfordul az ilyesmi.... És ki gondolta volna, hogy egy Garmin profilú cégre mennek rá? Kevesen. A meglepetés erejével hatottak! De azért, na! Egy ilyen bevételű cég azért jobban résen lehetne! Bár mondom... ki gondolta volna... De az alvásfigyelés, azért még mindig kapirgálja a csőröm!

(#134) Wolfy33 válasza rolinko (#133) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nekem megy 10.10-el is. 6xpro solar.

(#135) rolinko válasza Wolfy33 (#134) üzenetére


rolinko
csendes újonc

Forerunner 245-el viszonylag minden rendben volt nekem is, azon a Garmin saját szoftvere dolgozik. Ha jól informálódtam, akkor a 10.10-es frissítéssel, a Fenix 6 széria a Firstbeat szoftverét kapta meg, ami nálam elég érdekes alvási adatokat hozott. 4 és fél óra alvás, elalvás mindig éjfél után, holott fél 11-kor már horpasztottam. Egyedül az ébredés idejét találja el. Gondolom, mindez csupán szoftveroptimalizálás kérdése. Az igaz, hogy nem mindenkinél jelentkezik, így még érdekesebb. Egyébként, saját tapasztalataim szerint az alvásfigyelés az újabb Huawei-Honor órákon a legjobb, csak sajnos a szinte tűpontos adatokat, a telefonos alkalmazásuk nem igazán részletezi. Mondanám, hogy a Garmin alkalmazása lenne jó hozzá, de hát ugye ahhoz minimum működnie kéne! :F

(#136) Crus válasza rolinko (#133) üzenetére


Crus
őstag

Ez nem így működik. Nem mentek azok sehová. Helyette n+végtelen helyre küldik ki jellemzően mailben a kártevőt, csatolmányba ágyazva, teljesen automatizált módon. (B verzió, hogy egy adott weboldalról töltődik le a háttérben.)

A fertőzés tényéről a kártevőt terjesztő akkor értesül, amikor a megadott mail címen felveszik vele a kapcsolatot. Ilyenkor lehet tárgyalni az összegről. Tulajdonképpen ez egy ócska játék. Elveszem a labdádat, majd gondolok egy 256 karakterből álló (jel)szóra, ha tudod, találd ki (törd fel). Nem tudod? Naná, hogy nem... akkor fizess érte. Vagy ha volt mentésed, már lehet is visszaállítani... feltéve, hogy az nem volt éppen a rendszerre kötve és nem lett letitkosítva az is.

Ebben az egyetlen meglepő (a sokkoló jobb szó!) a Garmin IT biztonsága. Az valami hihetetlen ócska, prosztó, szar lehetett, ha ezt így benyelték.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#137) rolinko válasza Crus (#136) üzenetére


rolinko
csendes újonc

Ott a pont! Lehet, hogy tényleg ilyen faékeccerű volt a történet és akkor tökéletesen egyetértek az utolsó két mondattal(is)!

(#138) Crus válasza rolinko (#137) üzenetére


Crus
őstag

Egy része megy a szolgáltatásoknak, de pont ami egy kezdőnek, haladónak lényeges, az még mindig nem. Nevezetesen nem szinkronizálja le az edzéstervet az órába. Amit már teljesítettél azt feltölti, de az újakat képtelen leszedni. Ez annak is ciki, aki most indítana egy edzéstervet, annak is ciki, aki éppen benne van a közepében és várná a folytatást.

5 napja megy a kínlódás és van képük azt mondani, hogy "asap". :(((

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139) rolinko válasza Crus (#138) üzenetére


rolinko
csendes újonc

Igen, valami éledezik.... Az IQ is kezd észhez térni... Remélem ez leckének kemény volt nekik és mostantól még az NSA sem tud belekukkolni a dolgaikba!

(#145) Crus


Crus
őstag

1 hét eltelt és a szolgáltatásaik egy része még mindig döglött. Ja és kiderült, hogy 10m USD-t követeltek tőlük. Elvileg nem fizettek egy vasat sem, hanem mentésből próbálják feltámasztani a rendszerüket, de úgy tűnik nem teljesen működik a mutatvány, mert:

- Új edzéstervek készíthetők, a már meglévők feldolgozása nem, vagy későn megy végbe (nálam pl. egyáltalán NEM!!!) és az új edzéstervek leszinkronizálása sem megy, vagy késik (nálam ez sem megy egyáltalán!!!).
- A Connect IQ-ban appok, óra számlapok és adatmezők nem telepíthetők.
- Vivofit jr. halott.
- A versenyeknél a lista nem működik, vagy durva késéssel.
- Strava, Wellness és 3. féltől származó szinkronizációk késnek, vagy nem működnek.

Tegnap belefagyott a negyedmilkás óra, csontmerevre egy wifi szinkronizálásba...

Nekem úgy kb. eddig tartott a türelmem. Nem csak az óráik elárazott vackok, de a szolgáltatásuk és az IT biztonságuk/hozzáértésük is csapnivaló.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#146) balika21 válasza Crus (#145) üzenetére


balika21
tag

Nálam a Strava szinkron simán megy napok óta.

(#147) Dreamie válasza Crus (#145) üzenetére


Dreamie
őstag

Szerintem add el, nem ér meg ennyi mérget egyen az ember...Polar, suunto? Azok is klassz cuccok.
Nálam fenix 5x tökéletesen működött, többször vitt végig előre feltelepített útvonalon (kinizsi 100, persze + töltéssel), futottam vele rengeteget, egyszer nem hagyott szarban, talán volt, hogy lemerült, de ez az én hülyeségem volt, elfelejtettem feltölteni. A fenix 6x pro solart használom pár hete, ezzel sincsen semmi gondom, még ezalatt az egy hét alatt is tudtam használni. Mondjuk még túrázásra nem vetettem be, hosszabb navigálásra sem, de lassan eljön annak is az ideje. Én elégedett vagyok az órával amit vettem. kopp-kopp.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#148) Wolfy33 válasza Crus (#145) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nálam max 10-20 perc késés volt az edzések megejelnitesevel. A szinkronizálás elvileg félig megy az ábra szerint, de közben alvás, lépés, stb. teljesen szinkronizalodik.
Simán elmentette az óra és pár próbálkozás után szinkronizált. GPS adatokat, kint, bent, teremben is. 6xpro solar

(#149) balika21 válasza Dreamie (#147) üzenetére


balika21
tag

A hétvégén használtam versenyen, nem navigáltattam, csak az útvonalat töltöttem be, nagyon komoly volt a climb pro funkció,a szinttérkép,és hibátlanul tette a dolgát, az utolsó adatmezőn pedig előre kalkulálta, hogy mikorra fejezem be a versenyt, nagyon elégedett vayok.(szintidőnél fontos) :)
6x pro solar

(#150) Dreamie válasza balika21 (#149) üzenetére


Dreamie
őstag

Ennek örülök! Még egy elégedett ember. :R :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.