Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Wolfy33 válasza robaGB10 (#350) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A kanyarban sincs, hogy lenne 7. Ha ár érzékeny a vásárlásod, inkább garisat vegyél alacsonyabb kategóriában. De tény sok bajt nem hallok a fenix 6 szériáról.
Függ, hogy miért adják el gari nélkül, látható e az élő élete, stb

[ Szerkesztve ]

(#352) robaGB10


robaGB10
tag

Nekem mint óra nagyon bejön. Külföldi vásárlás lenne. 400-450 frankért már lehet kapni zafír üveggel, titán házzal, 1,5-2 éveseket. Némelyiknél még garancia is van (2 év alapból a garancia).
Csak ha elromlik benne vmi, és meg kell javittatni, lehet h rákölteném egy új árát :D

(#353) lasse001 válasza robaGB10 (#352) üzenetére


lasse001
senior tag

Ezeket már nem javítják. Csere van

(#354) Wolfy33 válasza robaGB10 (#352) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Cserélik. Inkább garis legyen. Nekem egy kb 1,5 éves van, napi használatban, nyuzva rendesen, edzések, túra, vízben, mellkas pánttal és nélküli. Meg se nyikkant eddig, hogy baja lenne. (6x pro solar,titanium)

(#355) robaGB10 válasza Wolfy33 (#354) üzenetére


robaGB10
tag

Az is lehet, hogy új lesz... 600 frankért (kb 198e ft) lenne a zafír titán változat, narancs szíjjal, 2 év garival

(#356) Wolfy33 válasza robaGB10 (#355) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Az úgy jó. A solar felár nem ér annyit, nekem is csak egy pont jókor jött akció miatt lett az. Olcsóbb volt mint a sima pro.

(#357) robaGB10


robaGB10
tag

Sikerült élőben megtekinteni a 6 Sapphire Titan verziót. Nekem jobban bejött a sima 6 Sapphire, de az nem volt akcióban sajnos.

Több helyen láttam videót arról hogy a 6os szériának kékes háttérvilágítása van, viszont a zafír és solar verziónál ez a jelenség nincs, hanem a sötét részek szép feketék, és a betekintési szög is jobb. Ezt meg tudja vki erősíteni?

(#358) Wolfy33 válasza robaGB10 (#357) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A titán hasznosabb használat szempontjából.
A háttérvilágítás állítható. Függ attól is, hogy milyen számlapot teszel rá.

[ Szerkesztve ]

(#359) HThomas


HThomas
senior tag

19.20 changelog:
Added sleep tracking widget with sleep score and insights by Firstbeat AnalyticsTM.

Ez miért újdonság? Hiszen eddig is volt sleep widget, nem? Mintha a 19.10 óta picit más szövegeket írna ki, de én nagy újdonságot nem vettem észre...

(#360) lasse001 válasza HThomas (#359) üzenetére


lasse001
senior tag

Én még meg sem kaptam.

(#361) arcitec válasza HThomas (#359) üzenetére


arcitec
addikt

Lehet csak javítottak benne. Egyébként is egy halom javítás van benne.
lasse001 : Csatlakozz a telefonra a az IQ connet-el és kis időre hagyd úgy, vagy Garmin Express. ;)

(#362) lasse001 válasza arcitec (#361) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Ma töltöttem pc-vel de azt írta az Express hogy a 16.70 a legfrissebb. Majd megjön.

(#363) lasse001 válasza arcitec (#361) üzenetére


lasse001
senior tag

Na ma nekem is megjött a 19,2 és az 5,3 gps update. De ahogy fórumokon olvasom sokan elégedetlenek vele.

(#364) HThomas válasza lasse001 (#363) üzenetére


HThomas
senior tag

Nekem szerencsére eddig nem volt gond vele...

Van ez a feature, hogy pl egy futás után be tudod állítani, hogy mennyire érezted megterhelőnek az adott edzést. Kíváncsi vagyok, hogy ebből majd kijön-e valami értelmes statisztika később, vagy használják-e bármire, azt leszámítva, hogy egyesével megnézhető minden edzéshez a Connectben.

(#365) arcitec válasza lasse001 (#363) üzenetére


arcitec
addikt

No, és mi a gond vele? Mit írnak?

(#366) lasse001 válasza arcitec (#365) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Valakinek nem csatlakozik utána telefonhoz, többeknek nem frissül a gps 5->5,3 ra. Van akinek nem mutat alvás statisztikát. Van akinek problémái vannak az edzéshatással, az intenzitás percekkel és az elégetett kalóriákkal.

(#367) arcitec válasza lasse001 (#366) üzenetére


arcitec
addikt

Semmi ilyen problémát nem látok. Hümm érdekes..

(#368) lasse001 válasza arcitec (#367) üzenetére


lasse001
senior tag

Nálam is minden ok. De holnapi futás után biztosabb leszek.

(#369) Benoe77 válasza lasse001 (#366) üzenetére


Benoe77
őstag

Volt egy közbenső verzió, a 19.10-es annak leállították a terjesztését, majd kijöttek a 19.20-szal.
Nem a 19.10-esről szólnak a problémák?

(#370) lasse001 válasza Benoe77 (#369) üzenetére


lasse001
senior tag

https://forums.garmin.com/outdoor-recreation/outdoor-recreation/f/fenix-6-series

(#371) Benoe77 válasza HThomas (#359) üzenetére


Benoe77
őstag

A telefonos app-ban lett egy új widget "Sleep Score" néven az eddigi és még mindig meglévő "Sleep" widget mellett.

(#372) HThomas válasza Benoe77 (#371) üzenetére


HThomas
senior tag

Ahh, köszi, és tényleg! Jópofa! A webes felületen is elérhető, csak ott egy almenü lett a Sleep alatt.

(#373) Wolfy33 válasza lasse001 (#366) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nekem éjjel jött meg a frissítés. Már pontozta is az alvást, adatok is vannak. Óra, telefon kapcsolat stabil eddig. (Üzenetek, hívás átjön)
Az edzés új dolgait holnap tudom majd ellenőrizni.

(#374) lasse001 válasza Wolfy33 (#373) üzenetére


lasse001
senior tag

Én ma teszteltem. Minden ok. A futás elött kicsit lassabban fogott jelet a GPS mint máskor. De gondolom a GPS frissítés miatt van.

(#375) arcitec válasza lasse001 (#374) üzenetére


arcitec
addikt

Fenix 6x zafír. Ma futottam, de olyan gyorsan talált GPS jelet, hogy pislogni nem volt időm.
A kijelzőt napszemüvegben is jól látni (autó világítással). Minden mért adatot tökéletesen mér. Futópadon kis meglepetés ért, be volt kapcsolva a telefonon a connect és megszólalt egy női hang a köridő elérésekor. :) . Eddigi tapasztalatom, a Vivoactive 3 után, (bár ez az óra is mindent rendben megcsinál) hogy nem véletlen drágább óra a Fenix. Minden porcikájában precízebb és nyilván valóan az a rengeteg + tudás ami bele van építve, hát mire azt mind ki-tapasztalom és hogy mit mikor érdemes hogy használni, az egy külön kurzus is lehetne akár.

[ Szerkesztve ]

(#376) lasse001 válasza arcitec (#375) üzenetére


lasse001
senior tag

Ha futás közben bluetooth fülhallgatóval hallgatsz zenét az óráról akkor a beállított időközönként mondja a beállított dolgokat.

(#377) Benoe77 válasza lasse001 (#376) üzenetére


Benoe77
őstag

Igen, de ezt megteszi akkor is, ha a bt füles a telefonra van csatlakoztatva. Tegnap én is meglepődtem.

(#378) lasse001 válasza Benoe77 (#377) üzenetére


lasse001
senior tag

Tudom. De én futáshoz nem viszek telefont.

(#379) Memmaao


Memmaao
addikt

Sziasztok! Most cseréltem le egy instinct solart egy tactix delta solar órára. Létezik, hogy ezen nem lehet a down gyirsgombra rakni az ABC funkciókat?

My name is Bond, James... Dean.

(#380) Benoe77 válasza Memmaao (#379) üzenetére


Benoe77
őstag

Csak ha nyomvatartod.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#381) Memmaao válasza Benoe77 (#380) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, ezt tudom, de nem választható az ABC menü oda, csak widget formában van fent. Az instinct kiírta a menüben százalékkal az akku töltöttséget, itt is el lehet ezt érni?

My name is Bond, James... Dean.

(#382) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Új verzió tesztelve. Túra hegyekben és séta volt ma. GPS nekem sokkal gyorsabban kapcsol, mint korábban, mindent naplózott, nem láttam semmi problémát.

(#383) Memmaao


Memmaao
addikt

Van tapasztalata valakinek utángyártott quickfit szíjjal? Amazonról rendeltem 3at, darabja 12 euro volt. Az alis szíjaknàl jobbnak tűnik.

My name is Bond, James... Dean.

(#384) szaki04 válasza Memmaao (#383) üzenetére


szaki04
senior tag

Alza-ról ilyet rendeltem, 4390.-/ db áron. Hibátlan, olyan mint a gyári.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#385) Benoe77 válasza Memmaao (#383) üzenetére


Benoe77
őstag

A legfontosabb talán a quickfit rész rögzítése a szíjhoz. A gyárin pl. torx csavarok vannak, az utángyártotton legtöbbször csillag.

Én elasztikusat használok, az anyaga olyan mint az enduro szíja, csak nem tépőzáras. Jó, mert tud mozogni a karon, nem szorít, viszont mindig jó a HR érzékelés

(#386) Memmaao válasza Benoe77 (#385) üzenetére


Memmaao
addikt

És hol vettél hozzá elasztikus szíjat?

My name is Bond, James... Dean.

(#387) Benoe77 válasza Memmaao (#386) üzenetére


Benoe77
őstag

Hát én innen: [link]
De elvileg van olcsóbban is, akár távolkeletről, csak annak nem tudom milyen a minősége.

(#389) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

adott egy 6x pro lünetta védővel, amivel ugye elég nagy az óra. Eddig sárga, kék, és hasonló szilikon szíjakkal használtam, viszont pozíciót váltok a cégnél, és inget kell majd hordanom, ahhoz ugye nem annyira passzol. Van valami ajánlott szíj, inges viselethez, amit sportoláshoz is tudok majd használni, nem szeretném állandóan cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#390) arcitec válasza balika21 (#389) üzenetére


arcitec
addikt

DLC bevonatos zafír üveges? Arra minek védő. Az amazonon olvastam egy véleményt, hogy
a védő szilikon dörzsölte ki. Egy olyan órára szerintem nem illik semmi plusz rakat.
Az tény vigyázni kell rá, de melyik órára nem? ;)
Eredendően nem fekete szíj volt rajta? Mert talán az a szín lenne jó, minden alkalomra, no meg az óra is fekete, vagy nem? :U De ha elegánsat akarsz pl bör szíjat : [link]

[ Szerkesztve ]

(#391) balika21 válasza arcitec (#390) üzenetére


balika21
tag

Köszi.

bocs, nem írtam solar verzió, az szerintem nem zafír üveges, és ez a lünetta védő van rajta, mivel észrevétlenül azon kaptam magam, hogy megkarcolódott, és odavertem szinte mindenhova... Engem megnyugtat, hogy rajta van, és tetszik is. :)

(#392) arcitec válasza balika21 (#391) üzenetére


arcitec
addikt

Hol szerezted be? Külön van a lünetta védő és külön az üveg? A lünetta védő az, hogy megy rá? Ragasztva? Mi a tapasztalatod vele?

[ Szerkesztve ]

(#393) Maximum1 válasza balika21 (#391) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem vedd le azt a védőt és akkor jól fog mutatni fekete szíjjal az inggel.
A titánium öltöztet 😁

(#394) balika21 válasza arcitec (#392) üzenetére


balika21
tag

Persze, külön vannak, és kétoldalú ragasztóval lett felragasztva, ami rajta volt a védőn, én lassan 7-8 hónapja használom, és nem bántam meg. Aliexpress-ről rendeltem, és ha ez fent van, fólia már egyáltalán nem indokolt a kijelzőre szerintem.

innen van: [link]
és ilyen, azóta megkopott már, de az volt a bajom, hogy igazából, pont az élét ütöttem oda mindíg az órának, most már nem érdekel, és szerintem jól is illeszkedik, ezek a képek ali-ról vannak, de ezt a fajtát használom :) :

@Maximum1

köszi, meggyőztetek, de a védő marad :)

(#395) Wolfy33 válasza Maximum1 (#393) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Osztom. Szintén titánom van, solarba. Erre nem is javasoltak semmit, a solar elemek miatt.
Plusz én aktívan használom sportban és edző teremben, nem mondom,hogy nem ütődött már ennek annak, de semmi baja.
Az is igaz, hogy a van egy fehér szíjas, kék lünettás modell variáns, amit szívesen felvennék néha, de arra nem látok megoldást ilyen ragasztásokkal, mert ott a teljes ház hátulja és a gombok is kékes színűek.

[link]

(#396) arcitec válasza balika21 (#394) üzenetére


arcitec
addikt

Igen láttam videót is, nagyon jól illeszkedik. Már csak az lehetne a kérdés, ha leveszed, mondjuk 1-2 év után, hogy néz ki az eredeti felület alatta. Ha valaki nagyon összecseszi, akkor ez annak megváltás, bár feketében talán még jobb lenne. Apropó, kétoldalú ragasztót, azt adnak hozzá? Az milyen, kis vékony fólia? Mert azért itt sok + hely nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#397) Memmaao válasza arcitec (#396) üzenetére


Memmaao
addikt

Ezeket a fém lunetta védőket én is csak akkor merném felrakni, ha már sérült a lunetta.
Megvettem az eMAG-nàl az ujracsomagolt tactix-ot, hibátlan és van rá 3 év Navi gate garancia. Végül 254e sikerült beszerezni. A videókat elnézve azért rendesen sérülékeny ennek is a lunettàja.

My name is Bond, James... Dean.

(#398) Benoe77 válasza arcitec (#396) üzenetére


Benoe77
őstag

Én ilyen védőt vettem rá feketében, igaz, hogy nem túl elegáns, de védi az órát, és egy másodperc alatt le lehet venni, ha prezentálni kell.

(#399) arcitec válasza Memmaao (#397) üzenetére


arcitec
addikt

A múltkor azt írtad, a haverodnak van és bírja a gyűrődést. Az tény, hogy ha anyagában lenne
és jó kemény, nem csak a felület, hanem maga az anyag is, na ezeknek az óráknak ezen az árakon már tudnia kellene.
Benoe77 : Hát nem tudom, nézegettem én is ezeket, de egy ilyen órára, hááát, inkább vigyázok és ha kell leveszem, (barkács,munkavégzés, egyebek).

[ Szerkesztve ]

(#400) balika21 válasza arcitec (#396) üzenetére


balika21
tag

Előre rá van ragasztva, és igen, kis vékony fólia szerű. Nem gondolnám, hogy amikor leveszem, rosszabb lesz az állapota, mintha állandóan odaverném mindenhova.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.