Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Az Alzás akciós Fenix 6 pro solar megihletett, ezért ma át is vettem. Kérdés volt korábban, Navi-Gate Kft.-s-e? Igen, rajta a van a dokumentáción, dobozon is.

Első benyomások, külső: a szín szép, nem hivalkodó, de tekintélyt parancsoló az óra mérete. A súly az semmi más ekkora órákhoz (átmérőre gondolok)viszonyítva, pont annyira van súlya, hogy érzékelje a hordója mekkora darab van a csuklóján.
A méret igen, nos elsőre kicsit rémisztő lehet, mert nagy, tényleg az. De vhogy így jól áll neki.
Az biztos, hogy aki vacillál, az a sima 6-ost rakja mellé, élőben teljesen más, mint videókon, képeken. Szerintem az is elég szép méret. Úgy fog tudni dönteni biztosan.
Ennek az indokolt mérete a terep képességeiben igazolható. Erdőn mezőn jobb a rálátás, az biztos.

A beüzemelés nagyon egyszerű, gördülékeny, pillanat alatt feláll a rendszere, wifi, stb.
75%-on volt a gyári töltés, gyorsan tölt az usb-n, csati stabil.

Menü, tulajdonságok:
Megszédülsz a sok infó miatt, erre idő kell, míg átlátod a sport funkciókat. (Fitbit Ionic adidas editionról váltottam 2 év után) Plusz a többi funkció ki sincs próbálva jelenleg.
Ezekről még nem tudok részletesen beszámolni.

(#52) Memmaao válasza Wolfy33 (#51) üzenetére


Memmaao
addikt

Ezek szerint akkor az Alzán ez most tényleg BEST BUY!, ha Navi Gate garanciás!

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#53) VivienR


VivienR
tag

Ha valaki szíjat rendelne akkor javasolom hogy inkább kicsivel többet adjon érte az Amazonról. Szerintem kényelmesebb, de ha valakinek nagyon olcsón kell lila vagy narancs szíj akkor van... A 6 Pro-hoz végül ilyet rendeltem:
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07KTLLD1S/ref=ppx_yo_mob_b_inactive_ship_o0_img?ie=UTF8&psc=1
Van mindenféle színben, kényelmes is.

(#54) Dreamie válasza Wolfy33 (#51) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm az infót, tegnap berendeltem én is. Így akkor nyugodtabb vagyok, használd egészséggel. 😊

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#55) Wolfy33 válasza Dreamie (#54) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Köszi. Te is szintén majd! 😀

(#56) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

A Garmi Express program 7.0.1 verziója hibás Win 10 alatt. Amikor be akarsz jelentkezni szerver nem elérhető hiba üzenetet kapunk.

Több órás küzdelem után (amit a garmin ajánlott, semmi nem jó, wifi router, tűzfal, újra telepítés, Windows 7, stb.) a megoldás a program régebbi verziójának a feltelepítése lett, frissítés nélkül. 6.-os verzió fut szépen.

(#57) zaskar


zaskar
senior tag

Jó olvasni, hogy többen is vettek az alzás Pro Solarból. Én régi garminos vagyok (2007 óta folyamatosan), jelenleg 945-öm van. Az okok, amiért nem veszem meg ilyen kedvező áron:

- vékony csuklóm van, hülyén nézne ki rajta a hatalmas óra
- a 945 igaz hogy műanyag, de jóval könnyebb, nekem ez lényeges
- jóformán mindent tud, amit a Pro Solar, nekem a térkép lényeges, főleg terepfutok, de néha a zene is jól jön

Mindenki használja egészséggel az új szerzeményt, remélem elégedettek lesztek! :)

(#58) Dreamie válasza Wolfy33 (#56) üzenetére


Dreamie
őstag

Igen, ez sajnos már egy ideje tart, azóta jött már rá frissítés és ugyanolyan fos... Régebbi verzióval használom én is, azzal minden oké.
(#57) zaskar: Köszönöm. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#59) Wolfy33 válasza zaskar (#57) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Köszi. 😀
A súly nem probléma, nagyon jó így első alvás után.
Ma termi edzés során se volt kényelmetlen, ettől tartottam mikor tegnap kibontottam a dobozt és megláttam, de nem. Szuper.

Civilben meg ahogy érzékelem öltöztet. Ebben a titán kombóban.

(#60) Wolfy33 válasza Dreamie (#58) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Egy kérdés, az IQ alkalmazásban androidon több óra téma nem tölthető le, mert állandóan azt írja, frissítse a készüléket. (de ügye az frissített)
Pl: alfa zulu
Laptopon viszont az Express programon át, simán letoltheto az órára.
Erre van megoldás, hogy telefonon is menjen?

(#61) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Lesz még ilyen áron ez az óra, mint most az alzánál, mondjuk idén? :U

(#62) INGJOKE válasza INGJOKE (#61) üzenetére


INGJOKE
veterán

Van esély arra, hogy 10.-én reggel még tudok venni ebből az órából? :F

(#63) Dreamie válasza Wolfy33 (#60) üzenetére


Dreamie
őstag

Passzolom, de ha vagy facen ajánlom figyelmedbe [link] . Itt nagyon segítőkészek, és sok mindenre találsz választ.

(#62) INGJOKE : Telefonon beszéltem az Alzaval, azt mondták, a készlet erejéig van ez az akció. Az árból kiindulva szerintem lesz, nem hinném, hogy elkapkodják.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#64) INGJOKE válasza Dreamie (#63) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszönöm :)

(#65) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

szokásos szerencsém volt, mint szinte mindennel, azt szeretném kérdezni, hogy az Aquától rendeltem egy fenix 6x pro-t, de részletfizetésre és még nem kaptam meg a terméket, természetesn utána jelent meg a cikk, és láttam meg az itt linkelt alzás solar verziót, mi van ha nem navi-gate-es fenixet kapok az Aquától, holott hivatalos partner, vagy esetleg hogy tudnék elállni a vásárlástól, és a cetelem hitelt "átirányítani" az alzához? Köszönöm válaszotokat előre is.

(#66) Phülöp válasza Memmaao (#1) üzenetére


Phülöp
addikt

Coros Apex (46mm) elég komoly üzemidőt tud jóval kisebb méretben, ellenben tudásban nem veszi fel a versenyt ezzel a szörnnyel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#67) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Igazán szimpatikus egy eszköz, csak ennyit már nem adok órára, még a Watch 3-ra is sokalltam anno a pénzt.

(#68) Dreamie válasza balika21 (#65) üzenetére


Dreamie
őstag

Szerintem nem tudod átirányitani. Nem tudom ilyen esetben, hogy történik az elállás. az aqua is navi-gat-es fenixet árul. Alzánál is lehet részletre vásárolni, ha jól emlékszem. Szerintem legegyszerübb, ha felveszed a kapcsolatot a cetelemmel, vagy az aquaval.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#69) Wolfy33 válasza Dreamie (#63) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Köszi a tippet. :)

(#70) Memmaao válasza Phülöp (#66) üzenetére


Memmaao
addikt

Pontosítok: kár, hogy a GARMIN nem tudja ezt az üzemidőt egy Fenix S méretű órába pakolni.

My name is Bond, James... Dean.

(#71) Wolfy33 válasza balika21 (#65) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igen, elállási jog a szerződés létrejötte után 14 napon belül lehetséges.
Illetve a termék átvétele, de a szerződés létrejötte (amikor a termék az eladóhoz érkezik és tájékoztatnak mikor küldik majd ki) közötti időben (amiben most vagy) is gyakorolhatod e jogodat.

A hitel intézetet értesíteni kell az elállás tényéről.

[ Szerkesztve ]

(#72) balika21 válasza Wolfy33 (#71) üzenetére


balika21
tag

Köszönöm, egyelőre nem keverek, ha nem navi-gate-es lesz, csak akkor, de köszönöm a válaszokat.

(#73) Memmaao válasza balika21 (#72) üzenetére


Memmaao
addikt

Ezt most nem értem? Az aqua hivatalos Navi Gate garanciás órát árul, mint kiderült, az Alza is. Ha az Alzán a solar jobb árban van, mint az aquas, akkor mondd le az aguás órát. Amúgy az aquán most lesz majd glamour kedvezmény, ha az előtt rendelted, pláne mondd le.

My name is Bond, James... Dean.

(#74) balika21 válasza Memmaao (#73) üzenetére


balika21
tag

Fentebb @zaskar írta az Alzáról: Alza fent van a hazai forgalmazó viszonteladói listáján, azonban más forrásból is szerezhet be Garmint.
Gondoltam Aquánál is ugyanez lehet. A 6x pro nincs benne "glamour" akcióban, meg azóta emeltek az áron is. :) Én még 229.990Ft-os áron rendeltem 0%-os hitelre.

(#75) Memmaao válasza balika21 (#74) üzenetére


Memmaao
addikt

De akkor még mindig jobb vétel az Alza. Ha én vennék és az Alza esetén is lenne 0% THM, engem nagyon zavarna, hogy nem a legjobb ár érték arányú órát vettem meg.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#76) balika21 válasza Memmaao (#75) üzenetére


balika21
tag

Ez tény, de csak a solar funkció nekem már nem ér annyit, hogy megint kinyomtassak minden doksit, elküldjem, várjak napokat, és részletre 4 ezer forinttal még drágább is. Ez csak abban az esetben fog megtörténni, ha nem navi gate-es lesz az óra. Amilyen mázlista vagyok, visszamondanám, az alzán meg pont elfogyna, ez tuti! :D

Más kérdés, amazfit alkalmazásból, vagy straváról át tudom menteni az adataimat a garmin connectbe? Több száz aktivitásról van szó.

(#77) Memmaao válasza balika21 (#76) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért akku időben lényegesen jobb a solar. Meg a titán ház is érték.

My name is Bond, James... Dean.

(#78) balika21 válasza Memmaao (#77) üzenetére


balika21
tag

Visszamondtam, még most meg is rendelem. :) Írtam az Aquának, a Cetelemnek is írjak, hogy mi a helyzet?

(#79) Memmaao válasza balika21 (#78) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem tudom, hogy ilyenkor hogy megy., Te elálltál a vásárlástól, ők csak egy hitelbírálatot csináltak, mivel nem vettél semmit, szerintem nincs teendőd.
Szerintem jól döntöttél, ha belefér, hogy a 6 47mm, ez meg 51mm. Akku időben ez másfélszer annyit bír!

My name is Bond, James... Dean.

(#80) balika21 válasza Memmaao (#79) üzenetére


balika21
tag

Előtte is 6x pro-t rendeltem. :) Közben mindenkinek megírtam amit akartam, a cetelemnél már sztornózták is az előzőt, és írták, hogy benyújthatom az új hiteligénylést, így az is megtörtént. :) Megnyugodtam, tök jól működött minden, és elhiheted engem is zavart. Köszönöm

A szinkronizálásra van valami ötlet?

(#81) Memmaao válasza balika21 (#80) üzenetére


Memmaao
addikt

Strava, endomondo nem kérdés, az eleve szinkronizál a Garmin connect-tel, az amazfit adatokat szerintem nem. Hacsak azokat nem szinkronizálod az strava vagy endomondoval...

My name is Bond, James... Dean.

(#82) INGJOKE válasza balika21 (#80) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah mindenki jól járt kivéve az aqva... :D :D :D

(#83) balika21 válasza Memmaao (#81) üzenetére


balika21
tag

Értem amit leírtál, és az amazfit is szinkronizált stravával, de Én a régi edzéseimet szeretném a garmin connectbe betölteni. Hogy ne csak Straván legyen egy helyen.

(#84) balika21 válasza INGJOKE (#82) üzenetére


balika21
tag

ez ilyen. :D

(#85) INGJOKE válasza balika21 (#83) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is a mostani amazfit órám edzéseit szinkronizálom stravába, nekem is jó lenne ha át lehetne vinni, de nem vágok eret magamon, ha nem lehet... :)

(#86) Memmaao válasza balika21 (#83) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem a Garmin connect alkalmazáson belül, ha majd a Strava alkalmazást szinkronizálod, a naptárban ott lesz az összes amazfit mentés is.

My name is Bond, James... Dean.

(#87) balika21 válasza INGJOKE (#85) üzenetére


balika21
tag

Nyilván így vagyok vele, de ha van rá lehetőség, akkor miért ne?!

@Memmaao
Már feltelepítettem a connectet, engedélyeztem a hozzáférést, de nem töli be a naptárba...

(#88) Memmaao válasza balika21 (#87) üzenetére


Memmaao
addikt

Akkor passz.

My name is Bond, James... Dean.

(#89) 96024 válasza balika21 (#87) üzenetére


96024
lelkes újonc

(#90) balika21 válasza 96024 (#89) üzenetére


balika21
tag

Ezt megnézem, köszönöm.

(#91) anrb válasza INGJOKE (#85) üzenetére


anrb
aktív tag

Edzések exportjához: [link] Firmware verziót ne kérdezd, rég volt Pace-em. Stratoson használtam, működött.

[ Szerkesztve ]

(#92) Crus válasza _flamer (#5) üzenetére


Crus
őstag

Már melyik teszt lett profi? Ugye nem erre gondolsz? Ez teljesen laikus, de arra elég, hogy zanzásítva a főbb jellemzőket leírja. Bár ez nem sokkal több, mint amit egy Zergén megtalálsz bármikor... sőt. Egy DCR teszthez képest, meg tesztnek se nevezhető.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#93) Crus


Crus
őstag

Részemről én nagyon régóta használok Garmin órákat a csúcs kategóriából, de abszolút nem vagyok elégedett. Ahogy látom itt most éppen egy tök alapvető funkció működik szarul, a GPS-es távolságmérés, amit kb. a 25.000 Ft-os kínai gagyi is elég jól abszolvál. Ebben az árkategóriában ez megengedhetetlen!

Fogalmam sincs a Garmin mit csinál, de egyre rosszabb és rosszabb tapasztalataim vannak:

- a csuklós pulzusmérés még akkor is röhejesen szar, amikor leborotválod a csuklódról a szőrt és úgy ráhúzod, hogy lassan belilul a kezed. Persze aki lusta dög és max 130-as pulzussal "sportol", annak jó... de feljebb egyre durvábbakat hibázik. Tolom fel a dombon 202-es mellkaspántról mért pulzussal, a hulladékom meg 158-at mutat percek óta és esze ágában sincs feljebb menni.

- szintmérés. Egy sík körpályán n+1 eszközzel mérve a két vége között 2-3m szintkülönbség van. A kezemen levő rom meg mutat 20-30m között, de az se konstans, hanem hol 10, hol 25, hol 12. Röhej!

- GPS pontosság. Fogalmam sincs ezen is mit lehet rendre elcseszni, de bekapcsolt GPS és Glonass mellett FULL NYITOTT, NEM ERDŐS terepen, kint a semmi közepén is csinál csúnya áthúzásokat egy körpályán is, amit pl. a telefonom a büdös életben nem!

- Wifi szinkronizáció. Azt vettem észre, hogy valamit ha megjavítanak, akkor valamit el is rontanak. Ilyen a wifi sync is. 2 sw verzióval korábban csodás volt, most megint szarakodik, konkrétan, ha nem veri ki a szemed a wifi jelerősség, akkor cseszi lesyncelni, csak telóról lehet. Most itt vagyok a routertől KETTŐ méterre: ÁTVITELI HIBA! A múltkori sw frissítésnél legalább syncelt, ha nagyon erős volt a wifi jel. Most már azt se.

- bluetooth earbudok. Atya. Ég. Vettem olcsót, vettem közép árkategóriát, vettem drágát. Csalódás. Főleg az a gond, hogy van amelyik az edzés elején, amikor megnövekszik az óra energiaigénye, akadozik a zene. Aztán kb. 3-5 perc után oké, de ha a menüben lépkedsz néha be-beakad. A másik a kapcsolat stabilitása, nem túl acélos, maradjunk annyiban.

- viharriasztás. Aki a hegyekben is szereti csapatni, néha olyan vaklármákat kap, hogy beszarás. Aztán amikor már ver az eső és csapkodnak a villámok, az órám mélyen hallgat... (előtte, közben is).

2-300.000 Ft-ért ezek az órák irgalmatlan nagy csalódások!

A másik, hogy itt van a fenti óra és MÉG MINDIG nem képes eSIM-mel??????? Így persze live tracking is csak telóról megy, meg az automatikus segítségkérés dettó.

2020-at írunk! Jó reggelt Garmin!

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#94) Dreamie


Dreamie
őstag

Megkaptam az Alza-tól, Navi -gate-es. Bontatlan doboz, óra működik, már a kezemen van... Csinos darab, 5x-et váltja, remélem ugyanolyan megbízható lesz ez is.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#95) Agony válasza Crus (#93) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem ki kellene dobnod, egyszerűen inkompatibilis veled az az óra.... vagy egy hibás darab.

1. Csuklós pulzusmérés
Nekem +/- 5 BPM-en belül mér a mellkaspánthoz képest, egyedül a gyors tempóváltásokat nem tudja időben lekövetni, de ez az optikai mérés velejárója. Aki komolyabban akar sportolni, annak fel kellene dolgoznia, hogy csak a mellkaspánt ad pontos és reszponzív értéket.

2. Szintmérés
Az Alföldön élek és folyamatosan teljesen síkon futok, de 20 km-es távon is 5-10 méteren belül van a szinteltérés. Lehet hibás a barométered vagy kalibrálni kellene? Esetleg a beállításokban a magasságjavítást megnézni vagy eleve kikapcsolni a barometrikus magasság mérést?

3. GPS pontosság
Erre nem tudok mit mondani, mert footpodot használok, de az elmúlt pár trackem vonalvezetését megnézve, teljesen jól lekövette az valós útvonalat. Balra-jobbra van 1-2 méter kilengés a kerékpárút bal/jobb oldalán, de sehol nem tér le az útvonalról vagy húz át részeket. Nálam "Csak GPS" -re van beállítva, a táv és a tempó a footpodról jön.

4. WIFI szinkronizáció
Teljesen rendben van, még gyorsabb mint a telefonnal a bluetoothos szinkron. Hazaérek futásból jövök fel a lépcsőházban és ahol eléri a wifit, mire nyitom a lakás ajtót már a sikeres szinkronizáció felirat ugrik fel, aztán jön a Strava értesítés még mielőtt a Garmin Connect bármit csinálna.

5. Bluetooth earbudok
Tökéletesen, szakadás nélkül működik egy Jaybird X3-al és egy Jaybird Vista-val, úgy hogy bluetoothon csatlakozik telefon és ANT+ -al csatlakozik egy mellkaspánt és egy footpod. Még a Vista -val se szakad, pedig az két külön füles. Teljesen jó Spotifyal és saját zenével is.

6. Viharriasztás
Ez valóban egy "idétlen" funkció, de mivel barometrikus alapon megy, így hegyekben nem tudom mi alapján várod tőle, hogy minden vihart előre jelezzen? Eleve a magassággal változik a légköri nyomás, az óra meg arra tud figyelmeztetni ha pl. X időn belül Y értékkel változott a nyomás. Ez max annál tud jól működni aki hosszabb ideig van ott vagy ott él, ismeri a nyomás viszonyokat és ennek ismeretében állítja be a viharriasztáshoz a határértékeket. Nekem itt az alföldön nem ad falsch riasztásokat, mert nincs magasság változás. :D

7. ESIM
Ez még mindig egy sportóra okosfunkciókkal és nem fordítva. Abban egyetértek veled, hogy a Solar helyett pl. a 6X Pro-nak lehetet volna egy ESIM verziója, hogy meglegyen a választási lehetőség a felhasználóknak, de nekem akkor se kellene. Teljesen felesleges üzemidő gyilkos, főleg, hogy egy telefonnal zsebben/hátizsákban áthidalható. Én épp azt szeretem a Fenixben, hogy heti 11-12 óra futás mellett is vasárnaponként 20%-on rakom fel töltőre... nem kell bele semmi fancy sallang. Ettől eltekintve, gyanítom a Fenix 7-es sorozatában már benne lesz, mert ez a Solar téma is már nagyon izzadság szagú volt, hogy kéne valami új fícsör amivel eladják, de erre futotta.

Szerintem még mindig a Garmin gyártja a legsokoldalúbb és legmagasabb tudású outdoor órákat, a baj csak az, hogy ezzel együtt jár, hogy ezek egyúttal a legtúlárazottabbak. Aztán emiatt a kényelmes piaci helyzet miatt, nem igazán erőltetik meg magukat. Fejlesztenek, fejlesztenek és valóban jönnek az új firmwarek, de ezek jellemzően mindig csak foltozgatások, meg olyan funkciók, amik talán a userek töredékét érintik.

A te órád kapcsán nekem továbbra is azaz érzésem, hogy az valami hibás példány és ha garanciális akkor instant cserélik neked a forgalmazónál, szóval érdemes tenni vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#96) Crus válasza Agony (#95) üzenetére


Crus
őstag

Már unom a supporttal folytatott értelmetlen beszélgetések sorát. A hazai support említésre se méltó, a külföldi meg terel, maszatol, kitalál bármit, csak, hogy menjen az idő és elund és lekopj. És működik! Zsenik!

- Futok, tekerek mindenhol. Ha 5 BPM lenne a difi befognám. Nem 5. Nagyon nem. Az a kutyát nem érdekli, hogy amikor neked válaszolok, akkor éppen pontos, és 52-öt mutat. Az lenne a fontos amire kitalálták, hogy sportolás közben ne tévedjen konkrétan ZÓNÁKAT! Ennélfogva a vele folytatott pulzusalapú edzések mehetnek is mind a kukába. A korábbi 920XT-hez volt övem, Tri Bundle volt, az öv pontosan mérte, mindig, de egyrészt nagyon kellemetlen volt sok óra sport után, másrészt csíkban barnultam le, amitől rémesen hülyén néztem ki, ha éppen nem sportoltam, harmadrészt fogalmam sincs miért, de bordaközi fájdalmat indukált. Jártam a gonddal egy rakás orvosnál nem találtak semmit. Elhagytam az övet és bő fél év kellett mire teljesen elmúlt. Próbáltam azt is, hogy kihagytam pár hónapot öv nélkül, de közben tovább edzettem, a fájdalom jelentősen mérséklődött. Vissza felvettem kb. az 1. edzés után újra rákapcsolt.

- Term. kalibrálva van. Azzal kezdtem. A gond az, hogy néha tökéletesen működik, néha meg totálisan ostobaságokat ír.

- Dettó mint az előbbi. Többször jó, mint amikor nem, de amikor nem, akkor az eléggé irritáló egy 260 ezres órától, miközben a jóval olcsóbb teló tökéletes nyomvonalat ad.

- Aha... nekem is ilyen, ha éppen nem csesznek el valamit a sw frissítéssel. Most éppen el.

- Jaybird X3? Azon ott lóg a vezeték hátul. Full earbudokról beszélek, pl. ilyenről:
[link]
Nálam a vezeték nélküliség azt jelenti, hogy nincs vezeték. Sehol. Sehogy.

- Az egy tökéletesen működő funkció kéne legyen, ha működne. Ha túrázol, mászol rohadtul számítanál rá. Azért van benne nem? Az, hogy a pusztában milyen, az egy mászónak nyilván nem releváns.

- Sportóra? Miben nyilvánul meg az, hogy sportóra, amikor ALAPVETŐ sportfunkciókban nem jó, vagy pontatlan?

Az esim nyilván akkor lenne jól használható, ha szabadon kapcsolható. Pl. ha live trackinget akarsz, vagy segítségkérést, akkor előtte aktiválod. Naná, hogy nem kell, hogy 0-24-ben lógjon a mobiltornyon.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#97) anrb válasza Crus (#96) üzenetére


anrb
aktív tag

Szia! Nem írtad, hogy milyen órád van, de szerintem sok mindent megmagyarázna a típus (pl. nem véletlenül jött ki a Fenix 5 _Plus_). Nekem is van Garminom (is), de sajnos egyik általam tesztelt típus sem volt hibamentes. Pontossághoz: mellkaspánt + Stryd, illetve legyen más a szoftver bétateszter (nem muszáj mindig frissíteni). Próbálj ki más márkákat is!
Pár megjegyzés:
GPS pontosság: A mai órákat Sony GNSS chippel szerelik, ami az alacsony fogyasztásáról híres. Pontossága viszont rosszabb, mint a SiRFStar (Polar, Suunto, Tomtom) vagy a Mediatek (Garmin) chip-ek. Egy telefonban jóval nagyobb az antenna és egy nagyságrenddel nagyobb kapacitású akku van.
Optikai pulzusmérés: Optikaiból létezik karpánt is (a Polar OH1 halántéknál is tud mérni), illetve vannak pulzusmérő fülesek is. Mindegyik optikai mérési pont pontosabb a csuklónál.
eSIM: Garminnál 2021/2022. A Vivoactive a testbed a Garminnál, a Vivoactive 3-ból tavaly kijött a Verizonos változat.

[ Szerkesztve ]

(#98) Crus válasza anrb (#97) üzenetére


Crus
őstag

Köszönöm szépen a korrekt választ! :R

Ebben a pillanatban egy Fenix 5 Plus Sapphire van a kezemen, most ez az aktuális sportórám. A frissítésekkel buta mód úgy vagyok, hogy biztos jobbá tesznek funkciókat... ha tehetném visszamennék a 10.10-re, de nem tudom van-e lehetőség ilyen rollback-re, ott a GPS pontosság és a wifi sync is jobb volt.

Polar OH1 tippért külön köszönet! Volt anno Polarom is a H7-es, azzal pl. nem volt mellkasi fájdalom problémám sosem, és a pontossága is kiváló volt. (Mondjuk pontosság terén a Garmin Tri Bundle-ben levő öv is kiváló volt, nem is az volt vele a bajom.) A "füles" pulzusmérőről tudok, a mellkasi gondok után nekem azzal is az lenne az aggályom, hogy túl közel van a fejemhez. Az earbudot is csak akkor használom, ha nagyon hosszú edzésem van.
Nem vagyok laposföldes, de azt a 3/4 év fájdalmat, nem szeretném vissza. (Nem volt vészes a fájdalom amúgy... olyan 1-2/10.)

Kivárom már akkor a Fenix 5 Plus Sapphire-al azt az 1-1.5 évet, mert a Live Tracking néha rendkívül fontos lenne. Pl. hogy aki éppen segít a frissítésben, az könnyen megtaláljon, vagy volt már atrocitásom norvégokkal (köhöm), ott is örültem volna annak, ha valaki látja, hogy nem futok, hanem már menekülök...

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#99) Agony válasza Crus (#96) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom mi bajod a hazai supporttal, de nekem pl. a 6X Pro Sapphire-ban elkezdett gyengülni az akkumulátor (Szóval nem lett használhatatlan és minden funkciója működött!!!) és ezt jeleztem nekik. Elküldtem az órát, bemérték és másnap már nálam volt az új, bontatlan csomagolásban +1 év garival. Nem 30 nap... meg majd törekszünk a javításra, hanem garancia idő alatt minden Garmin órára azonnali csere. Mi ezzel a gond?!

A pulzusos bekezdésed alapján, sajnos úgy látom neked mindennel problémád van. Az óra nem jó, az öv nyom és még nem is barnulsz... ezekre valóban nincs megoldás! Én a saját tapasztalatomat mondtam, van Polar bluetooth övem és Garmin HRM Run-om is, egyenletes tempón mindkettőhöz képest 5 ütésen belül mér az óra.

"Jaybird X3? Azon ott lóg a vezeték hátul. Full earbudokról beszélek, pl. ilyenről:
Nálam a vezeték nélküliség azt jelenti, hogy nincs vezeték. Sehol. Sehogy."

Segítek:

"Tökéletesen, szakadás nélkül működik egy Jaybird X3-al és egy Jaybird Vista-val, úgy hogy bluetoothon csatlakozik telefon és ANT+ -al csatlakozik egy mellkaspánt és egy footpod. Még a Vista -val se szakad, pedig az két külön füles. Teljesen jó Spotifyal és saját zenével is."

https://www.jaybirdsport.com/en-eu/vista.985-000871.html

Ez egész vezeték nélkülinek tűnik, épp ezért írtam mindkét típust, mert egyikkel se tapasztaltam SOHA szakadást.

Nem tudom mitől vagy ilyen feszült, de az hogy egy random cikk alatt háborogsz nem gondolom, hogy megoldja bármelyik problémád, persze nyugodtan dühöngj ha ez megnyugtat.... én továbbra is azt mondom, hogy kifogtál egy hibás darabot, ami nem tudom mennyi idős, de ha egy éven belül van, akkor ki kell cseréltetni... ennyi!

BTW.... a Fenix 6X Pro sapphire előtte Fenix 5 Plus Sapphire és Fenix 3 HR Sapphire volt és egyikkel se volt ilyen gond, valamint akiknek eladtam, azok se jelezték, hogy bármi problémájuk lenne az órával.

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.