Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Memmaao


Memmaao
addikt

Kár, hogy ezt az üzemidőt még nem tudják kisebb óratokba pakolni. Ez az óra nagy, nagyon nagyon nagy.

My name is Bond, James... Dean.

(#2) darvinya


darvinya
titán

Solar, ha már nevében jelzik a napenergiát, akkor miért nem azzal működik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3) consono válasza darvinya (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Azzal működik, ugyan úgy mint a többi solar óra ez is az aksit tölti a napfénnyel. Csak ez többet fogyaszt, mint amekkora töltésre képes, azért nem CSAK solar.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4) Bazsi84


Bazsi84
tag

A gps-ből számolt távolság sosem lesz pontos. Foghatják az algoritmusra,de ez egyszerűen ennyit tud. Főleg fás területen vagy épületek között. Egy footpodból vett távolság és sebességadat instant megoldja a problémát. Akkor viszont felmerül a kérdés,h minek ennyit költeni órára ha csak az útvonal rögzítésére használjuk.. Egy olcsóbb óra,kombinálva a sokrétű szoftverrel és footpoddal ugyanezt hozza csak pontosan. Persze ha nem kell navigálni... :)

(#5) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon profi teszt lett. Tetszik de az én vékony csukómra túl drabális lenne a képek alapján :(

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#6) Döglött Róka válasza _flamer (#5) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Van kicsi verziója sokkal olcsóbban.:
https://buy.garmin.com/en-US/US/p/641501/pn/010-02159-01

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7) Memmaao válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez azért nem ugyan az az óra. A Fenix 6s Sapphire Pro, ami inkább egy liga, de az nem napelemes és az akku idő is kevesebb mint a fele.

My name is Bond, James... Dean.

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sajnálom, hogy nektek is a solar-t küldték azt már minden. Loser megkapta és tesztelték is mindenhol. Sokkal jobban örültem volna, ha a sima 6-os jön, vagy a 6x.
A 6s 42 mm, a sima 6 47 mm, az 6X meg 51mm. A garmin oldalán van egy jó összehasonlító táblázat csak mobilról nem tudom beszúrni. :)

(#9) myckey


myckey
veterán

Jelenleg 284 ezerért "már" hozzá lehet jutni, azért ez így kedvezőbb, mint az említett összeg.

(#6) Döglött Róka

Itt azért az anyaghasználat nem egy..... többek között. Az anyagminőség sokat dob a dolgokon.....többek között :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10) Duree


Duree
veterán

Ha lenne fölösleges 300 ezrem akkor sem venném meg, mert egyszerűen nagyon túl van árazva.

duree54

(#11) Memmaao válasza Duree (#10) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem nagyon van túlàrazva! Ebben minden benne van, ami a kategória csúcsàra helyezi! A Marq széria van túlàrazva, de avval a garmin a prémium vonalon indul.

My name is Bond, James... Dean.

(#12) Csirkejozsi


Csirkejozsi
tag

Az Alza.hu most elég jutányos áron adja.
https://www.alza.hu/garmin-fenix-6x_2?dq=5663860

[ Szerkesztve ]

(#13) Döglött Róka válasza Memmaao (#7) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Senki nem állította, hogy ugyanaz az óra. Viszont ugyanaz a széria. Vékony csontúaknak jó lesz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14) Memmaao válasza Döglött Róka (#13) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, de a sima 6s nem rendelkezik egy csomó funkcióval, amivel a Pro széria igen.

#Csirkejozsi: Én nem merném alzán megvenni, szerintem az nem NaviGate gyártói garis.

My name is Bond, James... Dean.

(#15) Döglött Róka válasza Memmaao (#14) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Valamiért olcsóbb :) Kíváncsi lennék, hogy itt hányan használnák ki az órát teljes mértékben és mennyien csak az alap dolgokat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

" 340 rugóba kerül titán gyűrűjével. Aki pedig a szíjat is titánból akarja, 400 ezret kell érte otthagynia"
Durván nyomják a luxusba pozicionálást :)

(#17) zaskar válasza Memmaao (#14) üzenetére


zaskar
senior tag

Alza fent van a hazai forgalmazó viszonteladói listáján, azonban más forrásból is szerezhet be Garmint. Tehát van esély rá, hogy hazai garis, de erről csak átvételkor tudsz meggyőződni. Ha ott van a dobozon a Navi-Gate matrica, akkor hazai. Ha meg máshonnan származik és az nem felel meg neked, legfeljebb visszaküldöd. Tavaly pl. az Alza kiszórt több száz darab Fenix 5 plus-t, 100 ezer Ft/db áron, ami félár körül volt. Ezek is Navi-Gate garisak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#18) Duree válasza Memmaao (#11) üzenetére


Duree
veterán

Igaz ami igaz ha egy nyüves mobil már 4-500ezer forint akkor egy okosóra is legyen mondjuk a fele. De ez nincs így jól.

duree54

(#19) INGJOKE válasza zaskar (#17) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hol lehet élőben megnézni/felpróbálni ilyen órát? Sima 6 és az 6X között gondolkodok, a 6 tuti jó méretben az X már kérdéses. :)

(#20) Manka76 válasza INGJOKE (#19) üzenetére


Manka76
senior tag

Központi ügyfélszolgálatunk címe:
1133, Budapest Hegedűs Gyula utca 89/a (Tutaj utca sarok)
Telefon: +36 1 801-2830
Nyitvatartás:
Hétfő: 9:00 - 16:00
Kedd: 9:00 - 18:00
Szerda: 9:00 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 18:00
Péntek: 9:00 - 16:00
Szombat, vasárnap: zárva

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#21) Hank18


Hank18
csendes tag

Mondjuk hozza kell tenni, hogy aki akar egy normalis aru es minosegi okosorat az vesz egy apple watchot vagy samsung galaxyt. Ez az ora komoly extrem sportra lett kitalalva. Sokan hordjak ott ahol en lakom, de mondjuk ezek az emberek heti szinten raftingolnak, triatlonoznak, sikloernyoznek vagy eppen downhilleznek stb. Szoval tenyleg nem hetkoznapi hasznalatra talaltak ki, hanem olyan helyzetekre ahol egy normalis okosora mar keves. Telen szokszor lattam h ruha folott hordjak, persze ilyenkor HR merest masik eszkoz vegzi. Aki akar egy jo sportorat annak ajanlom a Garmin 945ot mint alternativa. Gyönyörű orak egyebkent, de ezen túlmenően funkcionalitasban is vekit pl az apple watch 5-ot olyan aprosagokban mint futas tracking. Aki rendszeresen fut az tudja mirol beszelek.

[ Szerkesztve ]

Hank18

(#22) Memmaao válasza Hank18 (#21) üzenetére


Memmaao
addikt

Hozzá kell tenni, hogy egy Garmin nem egy okosóra, hanem egy sportóra, a mi mellesleg okosóra is. Sokkal többet nyújt, mint egy apple vagy Samsung. Igen, tény, hogy ez a két gyártó is elég jól integrálta a saját öko szisztémájàba a saját okosóràit, de egy S health soha nem fog annyit nyújtani, mint egy Garmin connect app. ANT+ ezek közül egyiken sincs, ahogy MIL-STD minősítés, 100-200M vízállósàg sem. Nem fognak a kerékpár, mellkas pánt ANT+ rendszerével kommunikálni. Ez a Garmin a Marq szériától eltekintve a termékpaletta abszolút csúcsa! Mennyi is az apple leg-leg órája? Mert a Milanese szíjjal szerelt series 5 óra 275e Ft. És az még mindig csak egy naponta töltésre szoruló szögletes izé...

My name is Bond, James... Dean.

(#23) anrb válasza Memmaao (#14) üzenetére


anrb
aktív tag

Tavaly a BF keretében újítottam egy FR245-öt és egy F5+ -t. Mindkettő Navi-Gate matricás volt.

(#24) tovgab


tovgab
aktív tag

Nagyon tetszik ez az óra, csak hát az ára. :Y
Amivel eddig szemeztem, az a Casio GBD-H1000.
Idei modellje a Casio-nak, 140-150.000 Ft körül van az ára.
A gyengéim a G-Shock modellek, ebben az órában pedig egyesíti a Casio a G-Shock + smartwatch + fitness tracker órákat.
Főbb jellemzői:
- Shock-resistant
- GPS-controlled
- Smartphone link functions: automatic time adjustment, easy watch setting (world time for over 300 cities, alarm setting), training plan, training function setting, training log data management, notification, phone finder
- Solar-powered
- Training function
- Training analysis
- Training log data
- Heart rate monitor
- Digital compass
- Barometer
- Thermometer
- Altimeter
- Step tracker
- World Time
- Stopwatch
- Multi timer
- Daily alarm
- Vibration alarm
- LED light (Super Illuminator)
- 200-meter water resistance
Tudom, hogy pár dologban elmarad a tesztben szereplő Garmin-tól, de hátha valaki pont ilyet keres...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#25) anrb


anrb
aktív tag

Apple vs Garmin (2016) [link] :)

(#26) INGJOKE válasza Memmaao (#22) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én napi és sport órának szeretném (nyilván szíj cserélgetéssel, sport szilikon, napközben bőr)
Az ára nekem is húzós és a mérte is kérdéses az X-nek. Sosem vennék Samsung órát/terméket ha nem muszáj, az Apple meg nem megy jól/teljesértékűen a dróidos dolgokkal. :) :)

(#27) myckey válasza INGJOKE (#19) üzenetére


myckey
veterán

Én is mutattam fentebb egy boltot, itt is van lehetőség próbára-egyebekre.
284 ezerért

De a haverral 2-3 hete voltunk Sarkcsillag Sport Boltban, itt is vannak kiállított-üzembehelyezett verziók.

Vagy Mountex, esetleg.

Más:

Egyébként ezeket az órákat, nem igen érdemes összehasonlítani a samsung meg alma, és tudom is én milyen okosórákkal. Az anyaghasználat, felhasználási területe, szenzorok, üzemképesség stb...egy másik világ. Mint mondjuk a Suunto merülő/búvár órái, ésígytovább.
Suunto 9 Baro, mint alternatíva(titaniumban,is)

Jó ideje szemezek én is(informálódtam is egy kollégával) a Polar,Suunto,Garmin vonalról, mert maximálisan ki tudnám aknázni a benne rejlő lehetőségeket, csak éppen.... :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#28) Döglött Róka válasza myckey (#27) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mégegyszer, ez a teteje a Garmin óráknak, nem ez a kiindulási pont. Amire az átlagember használja ez bőven sok. Fenix S modellek, Vivoactive széria bőven elég és szenzor szinten ugyanezt produkálja. Én 3 éve nyúzok egy Fenix 3 HR-t, annyira rendben van hogy még mindig nem jutott eszembe cserélni.

Ami felesleges pl az a zafír üveg, G-shock-okat ásványi üveggel szerelik, ahogyan a Fenix-eket is. Olyan a kialakításuk hogy nem kell zafír üveg.

Ésszel kell választani, nem sóvárogni a fullextra után :)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) myckey válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


myckey
veterán

Mégegyszer?

Nem értelek, magyarázd meg . Szerintem rossz embernek címezted.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#30) Döglött Róka válasza myckey (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nincs mit magyarázni. Itt hápogtok az áron, meg, hogy a többi nem titán, meg zafír, ez meg túl nagy. Minden igényre van megoldás csak körül kéne nézni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) 96024 válasza tovgab (#24) üzenetére


96024
lelkes újonc

Garmin Instinct esetleg?

(#32) myckey válasza Döglött Róka (#30) üzenetére


myckey
veterán

Te szerintem nem tudsz megfelelően értelmezni.

Olvasd át , ismételten.
Nem hápogtam, elmondtam a tényeket, mutattam kollégának ezt azt.

Pontosan tisztában vagyok az árakkal, a felhasználási területekkel stb....azzal is, nekem milyen az életvitelem, arra mi a megfelelő eszköz. Nem érdekelnek a méretek.

Te valamit nagyon benéztél. Mielőtt beleállsz egy másik fórumozóba, ajánlott használni az eszed. :K
Ne keltsd itt feleslegesen a feszkót.

(#33) Döglött Róka
TE kezdted el, gondolkozz már, ismételten.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#33) Döglött Róka válasza 96024 (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az akkor lenne marha jó, ha Connect IQ kompatibilis lenne. Anélkül erős kapufa a cucc.

myckey: Szerintem meg ne személyeskedj :) Nem áll jól.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) VS461


VS461
tag

Bone, sportolás közben a PulseOx funkció mivel ad többet, mint az eddigi normál pulzusmérés? Gondolom, a mellkaspánt használatával a PulseOx nem működik.

Sport közben én régebben a mellkaspántot használtam a 935-öshöz, mert jóval pontosabb a pulzusmérés. Kb egy éve viszont a mellkaspántot eldobta az óra, és sehogyan sem tudtam azóta újra felismertetni vele, jobb híján pedig használom a beépített pulzusmérést, ami néha röhejesen alacsony pulzust regisztrál egy-egy aktivitáshoz. Úgyhogy gondolkodom egy 6-os szériás órán, vagy a 945-ön, de valami mellkaspántos bundle-vel. Viszont, ha a PulseOx csak pánt nélkül működik, viszont jobban, mint a régi mérés, akkor lehet, h a pántot hagyom a csudába.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#35) Memmaao válasza tovgab (#24) üzenetére


Memmaao
addikt

Ennek a tesztek alapján szinte használhatatlan a kezelő felülete. Ha már Casio g shock forms, Akkor garmin instint! 14 nap akku idő, kb mindent tud, ami kell, és most 90e Ft is kapható.

My name is Bond, James... Dean.

(#36) Memmaao válasza Döglött Róka (#33) üzenetére


Memmaao
addikt

Még egy alkalommal sem hiányzott a connect IQ Az instinctről nekem :U , mert nincs rá szükség. Minden van rajta, több is, ami kellhet egy átlag usernek. És továbbra is, ez nem okosóra, hanem smart notification funkcióval rendelkező, ütésálló, vízàlló, élet álló sport óra. Mondjuk ide tökéletes:

My name is Bond, James... Dean.

(#37) 96024 válasza Memmaao (#36) üzenetére


96024
lelkes újonc

Nekem egyedüli a szívfájdalmam az Instincttel kapcsolatban, hogy kevés firstbeat adatot számol (VO2max pl). Esetleg egy GarminPay jól jönne.

(#38) anrb válasza VS461 (#34) üzenetére


anrb
aktív tag

FYI: A PulseOx sportolás közben egy teljesítménydiagnosztikai metrikát ad, mint a VO2Max.
A perifériás oxigénszaturáció mérés optikai elven működik, nem elektromos jelekkel, mint az EKG/mellkaspánt.
Érdemes lenne kipróbálnod egy másik szenzort/mellkaspántot, hátha elromlott/lemerült az elem/elázott/elszakadt az elektróda, stb. Ezért SzVSz nem kell új órát venni.

(#39) VS461 válasza anrb (#38) üzenetére


VS461
tag

A pántom "egyszercsak" adta meg magát, egy verseny előtti aktiváláskor kiírt egy számmal azonosított BT-eszközt, h csatlakoztatom-e. Nyilván dobtam, és azon a versenyen, illetve azóta sem tudtam használni a HRM Tri-t. Szopcsi, amennyibe egy új kerül... A Garmin hivatalos fórum pedig, ahogy elnéztem, magasról tesz a segítségkérésekre.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#40) Bazsi84 válasza VS461 (#39) üzenetére


Bazsi84
tag

Cseréld ki az elemet,2 perc,az lesz a baj sztem.legalabbis nekem az volt.

(#41) VS461 válasza Bazsi84 (#40) üzenetére


VS461
tag

Sajnos nem...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#42) Bazsi84 válasza VS461 (#41) üzenetére


Bazsi84
tag

30-40 font egy uj,megis olcsobb,mint egy óra 🙂

(#43) anrb válasza VS461 (#39) üzenetére


anrb
aktív tag

A bundle akciókban sem sokkal olcsóbb egy vízálló szíj. Ha pedig nem triatlonhoz kell, sokkal olcsóbbakat találsz a boltban (igaz, RD nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#44) anrb válasza Bazsi84 (#42) üzenetére


anrb
aktív tag

Jelenleg 75 GBP Amazonon, de szeptemberben lesz Prime Day.

(#45) INGJOKE válasza anrb (#44) üzenetére


INGJOKE
veterán

Néztem hogy egyik kínai portálon (Ali, gb, bg) sem árulják az órát max szíjat hozzá. Amazonon láttam hogy van, de onnan nem szoktam rendelni. Ott van 11.11 akció, vagy náluk melyik a legnagyobb? :)

(#46) anrb


anrb
aktív tag

A HRM-TRI-re írtam az árat. Drága cuccot nem vennék ilyen oldalakon, volt már GearBest-es garanciális ügyintézésem... Amazonon a Prime Day és a Black Friday alatt érdemes vásárolni.

(#47) VS461


VS461
tag

Jó is lenne egy új HRM. Gondolkoztam az RD pod-on is, de akkor csak csuklón van pulzus, ami sokszor hülyeséget mutat, azon kívül (ha meg egyszer lecserélem a 935-öst), egy 945/Fénix, de a sajátom is elég drága ahhoz, hogy pl. kettlebell használata közben rohadtul féltsem úgy is, hogy befelé van fordítva (úgy meg üti a csuklószíjat, az se kényelmes). Olyankor meg jól jön, hogy le tudom tenni a szőnyeg mellé, a mellkaspánt meg méri a pulzust.

Most újra ránéztem a Garmin fórumra, és rengetegen panaszkodnak a HRM-Run-ra, hogy elszáll, beázik, eszi az elemet stb. Ez gondolom, a Tri-re is igaz lehet.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#48) anrb válasza VS461 (#47) üzenetére


anrb
aktív tag

A Tízpróba áruházban van BT/ANT öv 2 év garral 12e-ért. A szíj része fillérekért cserélhető. Ugyan nem vízálló, de Kettlebellhez szerintem nem is kell. RD-Pod mellé is használhatod.

(#49) Döglött Róka válasza myckey (#32) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hol kezdtem mit? Miért kell nekifutásból sértődni majd személyeskedni?

Nevetséges...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50) Döglött Róka válasza Memmaao (#36) üzenetére


Döglött Róka
veterán

El is hiszem, de én ennel geek-ebb vagyok, nekem hiányozna .:) Strapa órának napelemes G-shockot hordok (hosszú utazásokra).

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.