Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Memmaao válasza Crus (#145) üzenetére


Memmaao
addikt

Érdekes, nekem már tökéletesen működik az instinct, mindent szinkronizál. Nem gondolom, hogy túlárazott vacak lenne, nagyjából egy árban van a Suunto, Polar órákkal. Pár éve a Suunto appja állt egy hetet, sajnos ez benne van a pakkban. Egyébként meg ha megvetted az órát, a teljes háttér szolgáltatásért egy forint előfizu díjat sem kell fizetni, ez sem gyakori manapság. És ki ne próbálna backupból felállni, mint kifizetni 3 milliárd forintot??

My name is Bond, James... Dean.

(#152) sgg válasza Crus (#102) üzenetére


sgg
tag

Figy, az a baj, hogy szidod a pulzusmérést csuklóról, amit minden komoly szaklapban leírnak, hogy nem pontos. Illetve ezen felül még befojásolja maga az ember aki viseli. Valakinek pontosabban mér valakinek meg nem. (nekem rendesen méri, de ugyanúgy nem követi az interval edzéseken a pulzust időben, ezért én csak ha otthonfelejtem akkor nem használok mellkaspántot, de ebben is van ezer fajta, nem biztos, hogy mindegyik rossz neked) Ezt már rég tudnod kellene. Ez 500-ezer forintos óránál sem lesz jó.
Polar-ban működik kicsit jobban, de ott is a mellkaspántot ajánlák, vagy esetleg az OH1-et.
De messze a legjobb a garanciális ügyintézés a garminnal, probáld meg ugyanezt a suuntonal.... Nekem is volt problémám, simán cserélték 24 órán belül. Egy kis olvasmány: https://zerge.hu/hirek/pulzusmeresrol_zerge/_pulzusmeres-pontos

(#153) sgg válasza Crus (#145) üzenetére


sgg
tag

Igen ez durva volt, hogy semmi nem ment. Tegnapelött óta nekem minden oké ami kell tp-be mennek az eddzések, és le is jönnek róla . Igaz, hogy én nem fizettem ennyit az óráért 70k-s vivoactive4et vettem használtan, és inkább előfizettem a stravara ott jönnek a statok. (meg nem szeretem, hogy csak gombos a fenix vonal lehetne gomb+ erintő ami kikapcsolható)

(#154) Crus válasza Memmaao (#151) üzenetére


Crus
őstag

Ja, hát most, hogy már megcsinálták, nekem is jó :DDD Alig kellett hozzá 1 hét egy ekkora cégnek...

Örömmel fizetnék havidíjat, ha nincs probléma. Ahogy ezt teszem számos más szolgáltatásnál is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#155) Crus válasza sgg (#152) üzenetére


Crus
őstag

Igen, ismerem a Zergét és azt a konkrét írást is.

A gondom a magasabb tartományokkal van. Az emberek különbözőek. Nekem is van olyan ismerősöm, aki ha 150-es pulzussal fut az már neki 3:30-as pace és kb. meggyúlad a lába alatt a talaj. Soványabb is, sportosabb is, edzettebb is. Nálam u.e. a pace-hez 176-180-as pulzus kell, mert csirke vagyok és leszek is. De ez egy dolog, én ilyen vagyok... a Garminnak viszont, ha késéssel is, de kutya kötelessége lenne lemérni. Csak nem nagyon megy neki. Volt, hogy 30 percnél is többet voltam ilyen tartományban, az óra meg leborotvált kézzel, kb. már lilára szorítva a kezemen nótaszóval mutogatott nekem 154-es pulzust, ami egy másik univerzum.

(Tehát nem, nem azért morogtam, mert intervallumos edzésnél, a 20-30 mp alatt nem követi le rendesen. Erre egy szavam nem lenne, ezt tudomásul kell venni.)

És nem, abszolút nem tudok attól hasra esni, hogy 1 év garancia van náluk egy 200 ezres órára is, ha lejár, akkor meg javítás helyett jön a cirka féláras csere... Minap vettem egy nyavalyás SSD meghajtót nevetséges 20k körül, ami a gépemben napi 8-10 órát legalább megy és szó nélkül 5 év garanciával kaptam...

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#156) Crus válasza sgg (#153) üzenetére


Crus
őstag

Nekem az érintő teljesen kizárt... edzés közben én nem vagyok képes simogatni ezeket. Ezt feltétlenül tudom szeretni.

A mai elektromos autókba is érintős már lassan minden. Egy borzalom. Kezelhetetlen hulladék.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#157) sgg válasza Crus (#155) üzenetére


sgg
tag

Garanciaban abszolút igazad van, de mondom, csuklon nem lesz jó soha. Jövő évtől okes lesz a gari, vagy Alza-tól kell venni 2 év garanciával. Ott is navigate a garancia, tavaly vettem fenix 5+

(#158) sgg válasza Crus (#156) üzenetére


sgg
tag

Ezért irtam, hogy kikapcsolhato érintő képernyő. De meg lehet csinálni ezt jól is, nézd meg a coros apex prot-t. Érintő + gomb. Vivoactive is az, edzés közben csak gombokat használom. Napközben meg az érintős képernyőt. Kocsiban is ugyanez, vezetés közben gombok, egyébként meg érintő

(#159) Memmaao válasza Crus (#154) üzenetére


Memmaao
addikt

Mert pl a Netflix nálad még soha nem állt? Vagy sport vonalon, pl az Endomondo?

My name is Bond, James... Dean.

(#160) Benoe77


Benoe77
őstag

Helló!

Van-e tapasztalatotok ilyen pulzusmérős órák egészségpénztárra történő vásárlásával?

(#161) sgg válasza Benoe77 (#160) üzenetére


sgg
tag

Zergenel tudsz

(#162) Nimda


Nimda
addikt

Mivel más Fenix topik nincs, bátorkodom ide írni. Nemrég még azt hittem, a Garmin valami kommersz fitness óramárka. Jómagam is órarajongó volnék, igaz, nem a sportórák a szívem csücske, de a Fenixek megütötték a mércét nálam. Hosszas utánaolvasás és némi tanulmányozás után, kikötöttem egy 6S pro mellett. A hatos széria többi tagja számomra batár, de szerencsére ez tudásban sem marad el tőlük. A solar hiánya az egyedüli fájó pont, de nem akartam + 50 ezerrel többet kiadni érte. Aqua -s vásárlás, ami hivatalos szerződött viszonteladó, így a garanciáztatással sem lesz gond a későbbiekben. Itt egy kicsit zavar volt az erőben, mert nem volt tiszta, hogy ki kivel áll szerződésben. Aztán kinyomoztam és röviden leírnám, ha valakinek ez kérdés lenne.
Az Aqua mint viszonteladó, a forgalmazó Dot-Compker Kft. -től (ami egy nagyker) szerzi be a termékeit, ami viszont a Navi-Gate Kft. -től szerzi be, mint hivatalos Garmin importőr és forgalmazó is egyben. A többi viszonteladót nem ismerem, itt volt olcsóbb a kütyü.
Szóval még ismerkedünk, de az már látszik, hogy nagyon jó a support, a testreszabási lehetőségek széles tárháza. Szinte megjön az ember kedve a sporthoz, ha ilyen kütyüt visel. Még ahhoz is, amit eddig nem csinált.
Jómagam sajnos asztmás volnék, ezért is szeretném monitorozni a tevékenységeimet. Remélem ez hosszú távon össze is jön ezzel a kis csodával. A térképek, navigáció, zenehallgatás, értesítések megjelenítése meg csak hab a tortán.

(#163) Benoe77 válasza Nimda (#162) üzenetére


Benoe77
őstag

Én kivárok a vásárlással januárig, elvileg akkortól már két év garanciával kell adni az órákat is.
Valaki megerősíthetné, aki járatos ebben, a forgalmazó azt mondja nem tud változásról.

(#164) Wolfy33 válasza Benoe77 (#163) üzenetére


Wolfy33
senior tag

De úgy kell adni, órákra is vonatkozik:
10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,
a 100 000 forintnál drágább, de 250 000 forintot el nem érő eladási ár esetén két év,
250 000 forint eladási ár felett három év.

Ettől függetlenül, a Garmin itthon, nagyon korrekt a jótállási ügyekben.

(#165) Wolfy33 válasza Nimda (#162) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Használd egészséggel! :C

A 6x pro solar a nagy aksi idő miatt lett volna jobb választás, hidd el én fél nap alatt szoktam meg a méretet, pedig kisebb fitbitről váltottam. Használom, kint, bent, teremben, nem zavaró, sőt a nagy kijelző már nálam alap lenne a jövőben is. :)

(#166) Nimda válasza Wolfy33 (#165) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi!

Hát nem tudom, én a kis kijelzőket preferálom még mobilban is. Igaz, van néhány mechanikus órám, ami 45mm, de ezeket csak alkalmanként hordom.
Az üzemidő jelenleg elég, amióta megvettem még csak 1x látott töltőt, pedig nyomkodtam rendesen. Nem könnyű kiismerni, egy kicsit összetett, de már kezdem megszokni, mi hol van. Jelenleg otthoni edzésekre használom, tavasszal, nyáron lesz majd igazi bevetésen.
Kicsit próbáltam testreszabni, a számlapokat variáltam. Találtam egy olyat, ami nagyon belassítja a hardvert, de érdekességképpen kipróbáltam. Ez az ISS műhold útvonalát mutatja egy apró térképen. WorldFace a JuliensLabtól. Nem lenne vele baj, de nagyon zabálja az erőforrásokat, így a trial végét meg sem vártam.

(#167) Wolfy33 válasza Nimda (#166) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A nem gyáriak közül sok eszi az aksit,fagy is néha. De van pár jó. Garmin FB csoportot ajánlom. Ott jól szűrik,mik a jól.

(#168) Nimda válasza Wolfy33 (#167) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nem vagyok fészbúkon, de már most látom mennyi gáz van.

(#169) Nimda


Nimda
addikt

Nem tudom van e valaki aki pro a témában, de felmerült néhány kérdés.

Az időjárás, barométer, magasságmérő, nap/le-fel, humidity, használja a Glonass, Galileo műholdakat, vagy csak a GPS -t? Erre külön beállítást nem találtam.
A wifi tulajdonképpen mi célt szolgál a BT mellett?
Az energiagazdálkodás is kusza. Az megvan, hogy a tevékenységeknél külön megadható, de alapesetben, tevékenység nélkül melyik profilt használja?

Nem kevés idő kell kiismerni a beállításokat, pedig nem vagyok digitális analfabéta, de sok dolog nem logikus számomra. Ettől még persze kiváló termék. A hazai hivatalos oldal lehetne tájékoztatóbb illetve aprólékosabb.

Pl. hogy a barométert és a magasságmérőt, nem szükséges külön- külön kalibrálni, elég csak az egyiket, mert egymásnak függvényei.

A hőmérséklet kalibrációt viszont hiányolom, mert az igaz, hogy le kell venni a pontos méréshez, viszont azért vannak elcsúszások, amit úgy korrigálnék, hogy ne kelljen levenni az órát.

Van még kérdésem, de minden most nem jut eszembe :)

[ Szerkesztve ]

(#170) Memmaao válasza Nimda (#169) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem használ se glonass, se galileo, se GPS, a telefonod adatait veszi át. A wifin gyorsabb az adatátvitel. A magasságot be tudod állítani GPS alapján. Aztán hozzá igazítja a légnyomást is. Tudod állítani, hogy a barométer vagy a GPS alapján nézze a magasságot, vagy legyen automatikus.a hőmérő nehéz lenne kalibralni, tekintettel, hogy nincs két egyforma testho. Szerintem a hőmérő eleve felesleges. Se nem a testhőd, se nem a környezeti hőt nem mutatja, amolyan köpenyhő szeruseg.

My name is Bond, James... Dean.

(#171) Wolfy33 válasza Nimda (#169) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Használja,be lehet állítani, együtt is mehet, pl.: terepfutasoknal, de akkor több aksit merít.

A hőmérséklet mérés szemfényvesztés, mert a csuklodon nem ad pontosat, GPS esetén, pedig letölti időjárás alkalmazásból.
Gpsel jobb értéket kapsz a barometerre, nem kell kalibralni elvileg, kb a Kékestetőn lenne értelme.
Wifi vmi adatkapcsolatra való asszem.
Van egy 50 oldalas használati utasítás, ami elég jól elmondja mit, hogy használj.

A menü,stb. Elsőre nekem is fura volt,de utána logikus kb (egy egy dolog zavaró, sport közben, zene kapcsán pl. )
Az energiagazdalkodas a legoptimálisabbat használja nálam, pulzusmérő megy és Bt, minden más off.
Így tud kb 23 napot solar segitessel.
Ha sok tevékenységet végzel naponta, atkapcsolja nálam normálra(látom a szamlapot,adatokkal).
Rengeteg beállítás van, amin testreszabott lehet az üzemmód. De tényleg órákat kell vele foglalkozni, alap dolgokban is, utána jobb lesz.
A használati töltsd le, fontos, nem dísz. Jó fogòdzò.

(#172) Nimda válasza Memmaao (#170) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi a gyors válaszokat :)

Szóval amit én tapasztaltam a GPS kapcsán, egy picit más, de tudjuk be a különböző beállításoknak. A kalibrálásokhoz kell csak a műhold, mert ugye van szenzor, ami utána már pontosan működik.
Az időjárás/pára, telefon függő, bár volt hogy rinyált a GPS -ért. Ezt sem igazán értettem, de lehet csak a kezdeti lépések hiánya volt.
A hőmérő gondolom a környezeti hőfokot méri, csak a testhő bezavar neki, ezért lenne jó kalibrálni, mondjuk lefelé. Egy ilyen értékű eszközbe már igazán lehetne jelentősége, ezért gondoltam, hogy működhetne rendesen, mert van akinek lenne erre igénye, ha a helyi hőmérsékletre kíváncsi.

Wolfy33 azon már túl vagyok, az első volt átlapozni a használatit, de mindenre az sem ad magyarázatot sajna.
A wifi oké, de nem teljesen látom értelmét, mert akkor a BT felesleges, ha szinkronizál, miért nem teszi ezt wifin is? A BT az opcionális eszközökhöz lenne logikus, de ha ez ilyen, akkor elfogadom.

Még tanulgatom, aztán remélem lassan már látni fogom a fényt az alagút végén :)

(#173) Maximum1 válasza Nimda (#172) üzenetére


Maximum1
őstag

Bringázáskor a kormányon van az órám, így valós amit mér, túrázásra vagy más tevékenységre meg ott a Tempe.

Wifi is szinkronizál, BT a zenehallgatásra és az okos funkciókra van benne + a mobil applikációval tudsz ráküldeni gpx-et vagy edzéstervet vagy akármit, szerintem is felesleges a wifi, nálam ki is van kapcsolva.
Frissítéseket úgy is kábelen engedem csak rá.

[ Szerkesztve ]

(#174) Wolfy33 válasza Nimda (#172) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Bt fontos, telefon közelben hívások, üzenetek, füles, plusz pulzusmérő pánt használat.

(#175) Wolfy33 válasza Memmaao (#170) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ez nem igaz. Hogyne használná. Terepen nincs is nálam telefon, tökéletesen navigál térképpel.
"Többféle műholdas rendszer használata (GPS, GLONASS és Galileo), így még rossz égboltra látási körülmények között is jobb helymeghatározás, mint csak a GPS-t használva."

(#176) Memmaao válasza Wolfy33 (#175) üzenetére


Memmaao
addikt

"Az időjárás, barométer, magasságmérő, nap/le-fel, humidity, használja a Glonass, Galileo műholdakat, vagy csak a GPS -t? Erre külön beállítást nem találtam."
A barométer, humidity, időjárás szerintem nem használja. Az accuweather adatait használja, telefonon keresztül. A magasságmérő kalibralashoz használja, illetve nyilván túra alatt vagy futás alatt az óra használja a GPS, azért van. De az időjárás nem az óra GPS alapján működik, ahogy a barométer sem.

My name is Bond, James... Dean.

(#177) Wolfy33 válasza Memmaao (#176) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Barométert használ az óra külön, GPS pedig kalibralja, ha úgy állítod be.
Időjárás alapból külső app alapján, de van GPS-es (persze,az csak a hely alapján frissíti az ottani időjárást.)

(#178) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Más Fenix topik híján itt szeretnék érdeklődni, hogy terveznék használtan Fenix 5-öt venni, de előtte az értesítés kezelésével kapcsolatos kérdéseket szeretnék tisztázni.

Tapasztalt olyat valaki, hogy nem minden kívánt alkalmazásnak az értesítése ment át? Gondolom nem csak az alap hívás, sms értesítéseit tudja mutatni, hanem e-mail és különféle chat programokét is ugye?

Ha hosszabb szöveg érkezik értesítésben, korlátozva van a megjelenített hosszúság vagy akár egy hosszabb e-mail is végigolvasható az órán?

[ Szerkesztve ]

(#179) Wolfy33 válasza fery02 (#178) üzenetére


Wolfy33
senior tag

6x pro solart tudom csak mondani. Ott bármi üzenet átmegy, a connectben tudod beállítani. A hossz nem probléma, lefelé lehet görgetni, rövid válasz is mehet rá, de az csak előre programozott (de te írod be a connectben szintén)

(#180) Memmaao válasza fery02 (#178) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem Fenix 5ben maximum új órában gondolkodj! Annál a szériànàl a töltő és adatátviteli pinek aranyozottak voltak és 1 év alatt teljesen el tudták korrodálni. Rendszeresen látok Fenix 5 hirdetést, hogy makulátlan állapot, hátul meg a fotón látszik, hogy teljesen korrodálnt a port. Szerintem Fenix 6, instinct jobb választás.

My name is Bond, James... Dean.

(#181) fery02 válasza Memmaao (#180) üzenetére


fery02
addikt

Látok most egy szimpatikus hirdetést, ahol hátul is fotózva van óra és ott egyformának néz ki mindegyik pin, de én is láttam már olyan hirdetést igen, ahol jellemzően a 4-ből az egyik belső pin rozsdás volt, amit a hirdetésben is szériahibának írt, valamint hogy a használatot elvileg nem befolyásolja.

Az a baj a Fenix 5-ökért ez már így is az az árkategória, amit nehezen adnék ki óráért, főleg hogy nem használnám sportra.

Csak a régi Pebble érzést szeretném visszahozni vele, hogy hosszú üzemidő, always on display, nyomógombos kezelés és hasonló menüfelépítés, értesítés megjelenítés.

Nem hallottál esetleg olyat, hogy bizonyos későbbi Fenix 5-öknél már orvosolták a pin korrodálás problémát?

Az a baj az Instinct-el, hogy az kinézetre nem az én világom.
Új Fenix 5-öt már kifutó modellként nem fogok kapni, ha van is valahol esetleg raktár maradékként, az irreálisan drága.
Esetleg még a Forerunner 645 jöhet szóba nálam, ami végülis a szememben ilyen "Fenix 5 Lite" szerű óra (előre is elnézést kérek a kifejezésért, ha durva 😁).

------------------------------

Wolfy33: Köszi! Én is így tudtam ezeket, akkor rendben van. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#182) Memmaao válasza fery02 (#181) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is Pebble után használok instinct solar-t, az a leginkább Pebble érzés a monochrom transzflektiv kijelzővel. Üzemidő 16 nap. Nem tudom, mennyiért nézel Fenix 5, a sima instinct már sokszor van 70e alatt. Fenix 6 BF alatt volt 136e is.

Az enyém most ilyen, totál Pebble hangulat.

Ez a triumviràtus volt egy darabig, de a vivomove style-t eladtam.

My name is Bond, James... Dean.

(#183) fery02 válasza Memmaao (#182) üzenetére


fery02
addikt

Ismerlek egyébként a Pebble topikból régebbről, te igazán megértheted, hogy mit szeretnék visszahozni valami Garmin-nal. 🙂

Fenix 5-öt itt hirdetnek most 75-ért, de ahogy írjátok a pin rozsdásodást, valószínűleg nem lesz belőle semmi. 😔

Mondjuk most nézem van 126-ért párszor használt 6S Pro is, ami újonnan 200-ról indul. 😳

[ Szerkesztve ]

(#184) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok,
a Fenix 6 és 6S pro (nem solar) esetében megadott GPS-es üzemidő mennyire elméleti érték? Elvileg a 6S-hez 25 órát írnak; ha közben időnként nézegetem a térképen az útvonalat, befut pár értesítés, időnként bekapcsolom a háttérvilágítást, akkor mennyi lehet reális a 25-ből?

(#185) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

ha megteheted, az aksi miatt csak 6x-et javaslok. Kb valósak az értékek, de nagyon le tudják húzni a teljes használati időt, szóval ne külön nézd. nekem a 6x pro heti 6 edzéssel bírja a 3 hetet, ha több a gps, akkor 2,5 fél, 2 hét kb. (de akkor sok a gps)

(#186) Memmaao válasza Wolfy33 (#185) üzenetére


Memmaao
addikt

Illetve ma jött ki a Garmin Enduro, ami egy 6x házba szerelt óra, térkép nincs rajta , viszont az üzemidő 80 óra GPS mellett és 2 hónap okosóraként.

Nekem az Instinct Solar heti 4x1 óra beltéri edzés mellett 14-16 napot bír, mondjuk nálam millió az értesítés, pláne ha műszakot vezetek, akkor óránként 30-40 telefon.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#187) HThomas válasza Wolfy33 (#185) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi! Sajna nekem az már túl nagy lenne a mindennapokra, a sima 6 még valszeg OK... az annyira nem szempont, hogy hetente vagy kéthetente kell tölteni. Viszont attól a falra másznék, ha mondjuk este feltöltöm, másnap elviszem egy 16-20 órás túrára ahol használom is, és a hazaúton már azt kell nézegetnem, hogy mikor merül le.

(#188) Wolfy33 válasza HThomas (#187) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem nagy, teljesen így voltam vele, az első nap mondom ez megy vissza, akkora. Azóta viszont már nem cserélném kisebbre. A mindennapi használatban pláne jól mutat. Enyém titán vázas,az még szép is.
Persze te tudod,de csak hogy lásd, nekem előtte egy fitbit ionic adidas edition volt...a méret ugrás miatt írtam. :)

(#189) HThomas válasza Wolfy33 (#188) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Háát, meg fogom nézni élőben őket, aztán majd meglátjuk!

(#190) Wolfy33 válasza HThomas (#189) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Túrázásra csak a nagyobbat. Élőben elsőre nagy lesz, ahogy írtam, elsőre nekem is az volt. Pár nap és már éreztem miért jó. Persze neked kell tudni. Jó választást.

(#191) HThomas válasza Wolfy33 (#190) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az akksi mennyi idő alatt kezd el érezhetően romlani ezekben az órákban? Gondolom jobban bírják mint egy mobilnál, ahol adott esetben naponta gyorstöltés van...

(#192) Wolfy33 válasza HThomas (#191) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Mivel ez nincs egy éves, így nem tudom megmondani, jelenleg semmi változás stabil 3 hetes a töltés (ha végig takarékosan használod, egy hónap kb). Garmin csoportban a sok éves előd a fenix5 esetén se látok aksi problémát, egy egy tulaj jelezte, hogy romlik, de ott vmi hiba volt, gariban cseréltették. (Nagy jó a support )

(#193) HThomas válasza Wolfy33 (#192) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi!

Egyébként vennék sportra egy nagy Fénixet és a mindennapokra meg egy hibrid mutatós órát (Vivomove nagyon tetszik). Csak sajnálok rá sok pénzt kiadni. Óraként nézve még nem is drágák, de mint gyorsan avuló okoskütyü azért más a helyzet. Ráadásul nekem vékony a csuklóm... a jelenlegi órám kisebb még a 6S-nél is. Eredetileg onnan indultam, hogy nekem csak sportra kéne a pulzusmérős okosóra, de aztán rákaptam az értesítésekre, meg az alvásmérésre... beránt a kütyübuzéria. Egy eszközzel meg nehéz mindent lefedni... sorry, csak hangosan gondolkodom :)

(#194) Wolfy33 válasza HThomas (#193) üzenetére


Wolfy33
senior tag

A fenix 6 jelenleg a csúcs náluk. Mellé felesleges másik. Tény nem olcsó én alzan vettem jó akciós volt egy rövid ideig. Rakhatsz rá szamlapot, alakithatod mit mutasson, cserlheted a szíjat. Szerintem megjelenésben is ott van a 6-os, simán a mindennapokban.
A vékony csukló miatt, jobb ha bemész a garminhoz, ott fel tudod próbálni a különböző 6-osokat.

(#195) Maximum1 válasza HThomas (#193) üzenetére


Maximum1
őstag

"Óraként nézve még nem is drágák, de mint gyorsan avuló okoskütyü azért más a helyzet."

Fenixre simán tekinthetsz úgy mint egy óra, vígan elvan a telefon nélkül is, minden funkcióját tudod használni telefonos kapcsolat nélkül is, nem úgy mint a többi gyártókét: pl. xiaomi, samsung, apple, persze ha kellenek az értesítések ahhoz kell a kapcsolat.

Elavulni azért nem tud olyan gyorsan mert ez sport óra, tele olyan funkciókkal amik nem változnak évente.
Itt ami az embereket zavarni szokta az hogy simogatásra nem csinál semmit a kijelző, de én pont ezt szeretem benne.
Sok féle garmin van, a divatosabbakat nem ismerem, de nem hinném hogy azok is elavulósak lennének.
Térképeset akarsz, akkor a nagyobbat vedd, a naggyal is kompromisszumos benne keresni.

Itt megtudod nézni szinte az összes modelt.
Itt meg a nagy óraválasztó

[ Szerkesztve ]

(#196) HThomas válasza Wolfy33 (#194) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Végül a sima 6 Pro lett, felpróbáltam, tényleg nem nagy, kényelmes. Ha én rajzoltam volna meg az órát, akkor 2 mm-rel kisebb lenne, de még így is pont jó. A 6X viszont már túl nagy nekem.

#195 Maximum1: igen, tudom. Csak arra gondolok, hogy a mostani órám megvan tíz éve, és igazából eszembe nem jutott volna lecserélni, az újabbak pont ugyanazt tudják, max a design picit más. A Fénixnél meg mondjuk 3-4 év múlva már tuti kijön X feature, ami előrelépés és lehet rá csorgatni a nyálat... (pl turbózzák a solart és háromszorosára nő az üzemidő, vagy behozzák tényleg az érintőkijelzőt - térkép, értesítéseknél azért jól jöhet. Vagy megoldják, hogy lehessen hívást fogadni, ami akármilyen hülyeség elsőre, de csomószor hasznos ha a táska mélyén van a teló...).

(#197) Wolfy33 válasza HThomas (#196) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Gratulálok! Üdv a klubban. :C A méretet te látod, a 6 pro meg egyértelmű a csúcs jelenleg. Nekem a solar verzió van X-ben, de csak az akció miatt vettem, annyival a simanal nem ér többet, teli árasan.

(#198) Memmaao válasza Wolfy33 (#197) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát igen, én is nagyon vágytam a delta tactix solar modellre, nagyon tetszik. Aztán tegnap felpróbàltam a kollégám óráját. És ez nekem nagyon nagy. A Marq aviator performance edition teszik még nagyon és az lenne nekem az ideális méret.

My name is Bond, James... Dean.

(#199) HThomas válasza Wolfy33 (#197) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért kíváncsi leszek, hogy ha a solart fejlesztgetik még, akkor egy Fenix-hez hasonló órából mit tudnak kihozni pár év múlva (teljes funkcionalitás mellett). Az Enduroból is látszik, hogy tolják ezt az irányt...

Egyébként jól látom, hogy itt a fórumban nincs Garmin okosóra topic?

Így elsőre fura, hogy az alap számlapokon nincs valami szolid notifikáció jelölő. Sajnálok rá egy data mezőt felhasználni, viszont jó lenne mondjuk egy pötty vagy kis ikon ami alapból nem látszik, de megjelenik, ha van aktív értesítés
Illetve miért nem lehet testzsírszázalékot felvenni a Connectben????

(#200) Wolfy33 válasza Memmaao (#198) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ránézésre tök jól áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.