Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dementor


dementor
senior tag

Engem továbbra is megvesznek a ThinkPad-ek. Kérdés vannak-e olyan strapabíróak mint az elődök. Gondolom itt sincs roll-cage?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#2) jjeahh válasza dementor (#1) üzenetére


jjeahh
nagyúr

P széria nekem egész normálisnak tűnik, ha 5 év múlva ezeknek is lemegy használtpiacon az ára annyira mint a jelenlegi t520-asomnak, akkor majd valszeg váltok :DDD . A p70 meg p50-ben azt hiszem van rollcage, az "s" verzióban nem tudom, jó kérdés... Gondolom akkor az utódokban is van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3) azbest válasza jjeahh (#2) üzenetére


azbest
félisten

nekem úgy tűnik, hogy 2 éves korában már az aktuális fapados új notik árával vetekszik, 3 évesen pedig már alájuk is mennek a hasonló üzleti gépek. Szóval már csak néhányat kell aludni :D

(#4) scarbantia


scarbantia
aktív tag

A hivatalos bejelentésben 100% color gamut szerepel a 4K kijelzőnél. Ezt a P50 nem tudta, sőt, elég trágya 4K panelt kapott. Amúgy nekem is a P széria az első, amire hajlandó lennék váltani a W510-ről.
Mondjuk egy beépített CF/CFast kártyaolvasó lehetőség nagyon hiányzik.

Viszont nagyon tartja magát, simán 500e körül van még mindig a piacon, még eshetne egy 150e Ft-ot a használt ára...

(#5) dementor válasza jjeahh (#2) üzenetére


dementor
senior tag

Jó ideje TP-ket használok, sajnálnám ha alább adnák a minőséget. Az ára pedig biztosan töredéke lesz 4-5 évesen.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#6) kromatika válasza dementor (#5) üzenetére


kromatika
veterán

A TP már jó régen alább adta a minőséget.Ha még ennél is lejjebb menne,az már katasztrófának számítana.

(#7) dementor válasza kromatika (#6) üzenetére


dementor
senior tag

Nagyon új TP-k nem fordulnak meg nálam, de ha valóban így van akkor az sajnálatos. Ők is feláldozzák a masszív strapabíró házat a vékonyítás érdekében.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#8) tecsu válasza dementor (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Ezeket már 4-5 évesen nem érdemes megvenni - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) dementor válasza tecsu (#8) üzenetére


dementor
senior tag

Nagyon szép, nem strapált gépek vannak még ennyi évesen is. Simán labdába rúgnak ma is mint például a T410i i3-as procival 30 k-ért.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) tecsu válasza dementor (#9) üzenetére


tecsu
addikt

A mostani gépekről beszéltünk az előbb. Ma már érdemesebb Fujitsut venni, mint Lenovót, annakidején viszont a Lenovo, illetve IBM volt a tuti.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) dementor válasza tecsu (#10) üzenetére


dementor
senior tag

Akkor majd 4-5 év múlva felvettjük újra a témát, meglátjuk, hogy állnak helyt. Amúgy nehéz lenne találgatásokba bocsátkozni. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#12) tecsu válasza dementor (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Te találgatsz ahelyett, hogy utánanéznél. Minden review-ban azt írják, hogy a TP már csak árnyéka önmagának, a lenovo igazi "kínai minőséggé" válik (negatív értelemben persze) - bár ez inkább a fogyasztói igénytelenség / kapitalizmus hibája lenne.
Értem én, hogy nem akarod elhinni, mert neked is ez van...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) jjeahh válasza tecsu (#12) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem úgy tűnik a T meg X szériát szúrták el és a többi ultravékony TP-nek csúfolt vackot, a P széria még egész jó. No de én sem próbáltam őket, szal nem tudom a minőségük milyen... A fedél reteszét mondjuk nem értem miért spórolták le erről is, szvsz filléres tétel lenne :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14) azbest válasza jjeahh (#13) üzenetére


azbest
félisten

amenyire követem az újabbakat, meg kollégámnál látom, a Txxxp még valamennyire követi a normál thinkpadek képességeit. A P pedig lehet a korábbi W-k utódjának lehetne tekinthető.

(#15) kromatika válasza tecsu (#10) üzenetére


kromatika
veterán

Így igaz,vagy Dell üzletit.Azok is lejebb adták ,de közel sem annyira mint a Lenovo. dementor:Én nem csak találgatok,T400-tól T450 ig-minden volt nálam.Max a 20-as szériáig lehetett mondani hogy starapa bíró ház.csak egy példa.T440-nek,úgye szén szálas ház stb.....bla bla.. 2 hónap után a sarkai már koptak rendesen ,csupán a táskába rakástól.A szerelhetőségről meg nem is beszélek.Bármilyen óvatosan is akarod ,vékony műanyaggal le pattintani a hátlapot,(mert ugye egy db szerelő ablak sincs üzletin..) 90% hogy a vékony gagyi kemény műanyag fülekből,legalább egy db pattan.Ennyit erről.

(#16) dementor válasza tecsu (#12) üzenetére


dementor
senior tag

Dehogy találgatok, pontosan azért szóltam hozzá a témához, hogy minél több tapasztalat által szerzett infót kapjak az újabb szériákról.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) dementor válasza kromatika (#15) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan ilyen infókra van szükségem. Valóban nehéz elhinni, de akkor ez van. Consumer kategóriában már megszoktuk a gagyit na de üzletiben. Lehet új nevet keresni a ThinkPad-eknek.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#18) Alchemist válasza azbest (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Itt is gagyi kiosztású, túlzsúfolt billentyűzet a jellemző, meresztgetheti a szemét a júzer, hogy melyik F..-es billentyűt nyomta meg éppen. :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok,

Nem értem a hsiztit.
Több mint fél éve használom a T450 -esemet, napi sok-sok órát, mive ezen végem a napi munkámat ami programozásból áll 90% -BAN.

Előtte volt T41, T400, T420 -am is, gyakorlatilag csak T szériát használtam eddig, mióta laptopozok.

Való igaz, hogy más irányt vett egy kicsit a T széria, eltűnt az a fajta "ipari masszivitás" ami mondjuk meg volt régen, tényleg nincs roll cage, nincs "zár" ami hozzárája a kielzőt a géptesthez, de nem érzem egyáltalá azt, hogy a T450 rosszabb lenne, mint bármelyik korábbi Thinkpadem.

Az én tapasztalataim:

- a billentyűzet világító lámpa lecserélése világító billenytűzetre kifejezetten tetszik, sokkal jobb

- hogy nincs DVD meghajtó nem gond, nem hiányzik

- oké, hogy nem tudok rakni plusz aksit a DVD meghajtó helyre, de gyárilag van benne egy belső aksi is a sima külső melett, így a legkissebb külső aksi esetén is a belső és külső aksi egyben normál hazsnálatnál 4-5 óra munkát bír nálam, persze ez nem videó nézést jelent hanem Visual Studio munkát..

- jelentősen kissebb lett a súly, a T420 -hoz képest felüdülés, élvezem hogyalig érzem, hogy benne van a táskában, sokkal könnyebb megammal vinni

- A régi gépeimet sem kíméltem, ezt sem. Hurcolom, viszem, nem ütöm vágom, vigyázok rá, de néha előfordulnak "balesetek" mégis bírja a T450 eddig gond nélkül. Sérülés, külsérelmi nyom sem látszik rajta.

- a speckó Lenovo gombo, meg a külön F1-F12 sor előszö fura volt, de megszoktam, már nem hiányzik egyáltalán. Szerintem nagyon ritkán használta az ember a külön Lenovo/IBM gombokat.-

- a kék enter gomb ha lenne jó lenne, de csak design miatt amúgy semmivel sem rosszabb a mostani

- az 1600*900 as kijelzőve szerelt változatom van 14" -ban, nekem nagyon bejön a kijelő, az hogy nem nagy a betekintési szög nekem kifejezetten tetszik. Ez egy munka gép az csak jó, ha nem látja a melettem ülő, hogy épp mit csinálok a gépemen.. sőt ilyen téren lehetne még kissebb a betekintési szög annak örülnék a legjobban

Szóval nem értem a fanyalgást.
Azaz de.
az fanyalog, aki még nem használt ilyen gépet csak a régit.

"Próbáljátok ki, jó lesz!" :)

(#20) gecsoz válasza kromatika (#15) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Mit akarsz szerelni rajta?
Megvettem a T450 -et 8GB ram -al, meg 256GB SSD -vel. mi a tökömet kellene szerelni, cserélni rajta?
Ha majd kevész lesz, 2-3 év múlva, le kell cserélni a gépet, és kész..
Sosem értetem lapotopnál ezt a "szerelhetőség" mániát..

Nekem is T450 -em van, de nem kopik sehol.
Pedig hátizsákban hurcolom napi sziten 4-5 ször ki-be veszem..

Ja, és nekem is T41, T400, T420, T450 volt a sor. és semmi bajom a T450 -el.

(#21) gecsoz válasza tecsu (#12) üzenetére


gecsoz
aktív tag

Nekem T450 -em van, és semmi baj nincs vele.
Csak az mond róla negatívat akinek nincs és nem használja, csak siránkozik és a múltat akarja vissza..
Nem hiányzik sem a rollcage, sem a szerelhetőség, sem a dvd meghajtób rakható aksi vagy bármi más..

T450, 256GB SSD, 8GB RAM, 1600*900 kielző.. mit szereljek ezen?
Alap belső+ legkissebb külső aksival elmegy 4 órát munka közben minek bővítgessem bármivel is?

Nem értem miért mondjátok, hogy ilyen meg olyan rossz lett a TP?!

(#22) azbest válasza gecsoz (#19) üzenetére


azbest
félisten

Persze, van akinek elegendő ez a gép is. Nagyban függ attól, hogy ki mire használja.

Nekem sem szimpatikus a kijelző minősége, a billentyűzet elrendezése. Viszont mivel úgyis főleg dokkolóban használom, így azokkal alig találkozom, így nem zavar. Én nem tudnék dolgozni a beépített kijelzővel és 8GB rammal, néha a két külső monitort is kevésnek érzem. Ramból pedig most is 10GB van használatban, pedig még viszonylag kevés dolog van nyitva. Te nem tudod elképzelni, hogy kinek nem elég 8GB ram + 256GB ssd, én meg azt nem tudom elképzelni, hogy lehet visual studióval programozni ekkora felbontású kijelzőn, amin kb a toolbaroktól nem marad hely a forrásködnak. :P

Aki repülőn programozik, annak lehet venni látószöget megszüntető fóliát bármilyen jó kijelzőre.

A kisebb súly kapcsán eddig is voltak x-es és slim változatok, ha valakinek ez számított. Viszont most már a normál is slim és aközött lehet választani, hogy slim, slimebb és még slimebb. Van amelyikbe kevesebb ramot lehet tenni, mint a korábbi generációkba. A p végű változat kb az ami a normál méretű és bővíthetőségű.

A bővíthetőség hiánya pedig probléma azoknak, akiknek magasabb gépigényük van. Egyik kollégám is lelkesen kezdte használni a t450-ét a t410 után. Majd hamarosan rájött, hogy csak egy háttértárat tud beletenni, wwan (m.2) slotba pedig a hírek szerint túlmelegednek az ssd-k, de nem is nagyon kapni kis form factor változatot, szóval ha kell neki plusz tárhely, akkor sd kártyát tehet bele. Jó jó persze, lehet venni terabájtos ssd-t, csak nem éppen költséghatékony, mint az ssd+winyó kombináció. A pattintgatós peremet is megértem, masszívabbnak tűnik tőle a gép, csak sajnos hajlamosak a karmok lejönni.

Ja, hát megvehette volna 1 millióért a gyári legjobban felbővített modelt, de ez szintén nem költséghatékony, lehet nem is volt olyan opció, amilyen feljeszeltséggel neki kellene. És igen, van olyan, aki nem vesz másik gépet, ha elfogy a hely a gyári merevlemezen. Vagy több ram kell a gépbe. Hanem beleteszi. Nameg karbantartás sem árt nekik félévente, hogy ne lassuljon le a poros venti miatt.

(#15) kromatika
Dell látta, hogy a részvényesek csak le akarják rabolni a céget rövid távon. Nem foglalkozva a minőséggel és a hosszú távú fennmaradással. Kivásárolta őket és újra ő dönt. Így jobb gépeket kezdtek megint gyártani és nem meglepő módon a profit is nőni kezdett, mert a vásárlóknak lenne igényük jó gépekre.

#23) jjeahh
azért az akkori és mai árakat összahasonlítva, ma sokkal olcsóbb minden gép mai pénzben. Szóval értem, hogy az olcsósításnak előnye is van, meg sokan ezt engedhetik meg maguknak. Csak az a probléma, hogy sok cégnél kikopott a jó minőség, mivel úgy érzik, hogy a fillérb@szással nyernek több profitot rövidtávon.

[ Szerkesztve ]

(#23) jjeahh válasza gecsoz (#19) üzenetére


jjeahh
nagyúr

eltűnt az a fajta "ipari masszivitás" ami mondjuk meg volt régen, tényleg nincs roll cage

Ez a legnagyobb gond, nincs mindenkinek szüksége rá, de ez elvileg egy vállalati munkagép és az ipari masszivitás, egyszerű szerelhetőség és extrém felhasználás mellett is megbízható működés kéne legyen a minimum. Akinek ez nem fontos, annak ott vannak a konzumer noteszek és pont.
Amúgy meg ez csak saját vélemény, de a régi szép időkben minden sokkal jobb minőségű, könnyebben szerelhető és masszívabb volt, egy-egy technikai cikk akár több generációt kiszolgált, a fém, fa használata konzumer cuccoknál is teljesen általánosnak számított... ehhez képest manapság már a professzionális célra gyártott munkacuccok is elműanyagosodtak, sőt még a műanyagon is próbálnak spórolni, normális anyagokat meg lassan csak a luxuskategóriában használnak, ez nagyon gáz szvsz :( , de lehet csak én vagyok kényes az anyagminőségre :B . Persze van kivétel, mobiloknál pl. újra divatba jött a fémház, bár valszeg pont ott kb fölösleges, technikailag úgyis fénysebességgel avulnak el...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24) tecsu válasza gecsoz (#19) üzenetére


tecsu
addikt

"Eltűnt az a fajta "ipari masszivitás."
Ennyi. Ezért megy a fanyalgás részemről, semmi másért, illetve tényeket közöltem ezzel kapcsolatban. Megértem ha valakinek ez nem számít, de azt sem árt tudni, hogy ez egy csökkenő nívó jele, ami csak a kezdet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) emvy válasza jjeahh (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Az oké, hogy vállalati munkagép, de ettől még nem feltétlenül olyan kialakításúnak lennie, mint egy traktornak.

Ezeknek a nagyreszet irodában használják, nyilván, meg repülőn, úton. Ezerszer kényelmesebb egy új Thinkpad a vásárlók nagy részének, mint a régiek:
- sokkal jobb kijelző
- pontosabb trackpad (én is a trackpointot használom, de az emberek nagy része nem)
- sokkal tovább mennek akksirol

Ha olyan laptop kell, amire raallhatsz, akkor ott a Thoughbook.

while (!sleep) sheep++;

(#26) deja vu


deja vu
addikt

Brutálisan jónak tűnik. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#27) tecsu válasza emvy (#25) üzenetére


tecsu
addikt

A jobb kijelző, meg a pontosabb touch ben zárja ki a régebbi felépítést, csupán fejlődött a technika, amitől eddig sem zárkózott el a Thinkpad. ;-)
Nem azért hagyták el a rollcage-t, mert jobb a kijelző, ébresztő! Hanem azért, mert spórolnak (értéken, súlyon stb.).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) emvy válasza tecsu (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze -- mernoki szemmel a lenyeg, hogy a megfelelo minoseget a leheto legolcsobban elerd.

while (!sleep) sheep++;

(#29) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Az új T széria hűtése amúgy milyen? A családban lévő t520 meg t420-asok procija netezgetéssel, filmnézéssel nem igazán megy 40 fok fölé, inkább alá, sőt nyugodtan ki lehet kapcsolni a ventit tpfancontrol-al, csak lightroomozás közben szoktam visszakapcsolni, ha ezt az újak is hozzák nagyjából az frankó... de van egy olyan sejtésem, hogy a régi "T"-k hűtésébe a rollcage meg vaskosabb kialakítás is szépen besegített.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30) emvy válasza jjeahh (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, azert az fuggott a koruktol is. 3 evesen, intenziv hasznalat mellett mar reg megdoglott a hutese a regi T-knek is. :(

while (!sleep) sheep++;

(#31) Alchemist válasza jjeahh (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

U-s procit nem kunszt lehűteni.

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) jjeahh válasza emvy (#30) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Új venti, paszta :D . Az enyémek amúgy még bírják , igaz gyakran pihentetjük a ventiket, fölöslegesen nincs amiért pörögjenek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33) dementor válasza emvy (#30) üzenetére


dementor
senior tag

Nálam leginkább 4-5 éves T szériások fordulnak meg és azt kell mondjam, hogy a hűtésük remek állapotban van. Venti nem ordít, csak portalanítani kell őket. Céges gépekről beszélek, voltak használva rendesen.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#34) emvy válasza dementor (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat nem tudom, itthon van X200, X201, X230, T400, es egyiknel se idealis mar a hutes. Asszem mindegyik lekapcsol magatol, ha elegge meghajtod.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35) dementor válasza emvy (#34) üzenetére


dementor
senior tag

Gondolom voltak takarítva, mert másra nem igen tudok gondolni?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#36) emvy válasza dementor (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyrészt a paszta száradt ki igazából, másrészt meg hadd ne kelljen nekem takarítani egy 700e forintos laptopot.:)

while (!sleep) sheep++;

(#37) jjeahh válasza emvy (#36) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Értem. Akkor ezek szerint pl egy 5 millió forintos bang & olufsen tv-ről sem kell sosem letörölni a port, mert öntisztító kéne legyen... vagy mi :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38) dementor válasza emvy (#36) üzenetére


dementor
senior tag

Fanless ThinkPad a megoldás számodra. :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#39) emvy válasza jjeahh (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

A portorles és a szalagkabelek szerelgetese elég más. Ahogy az autómat is elviszem olajcserere, de nem takaritom kefevel az automata váltó fogaskerekeit.

Ha szerinted a portorles és a szetszedes ugyanaz a kategória, akkor nincs miről beszélnünk :).

while (!sleep) sheep++;

(#40) jjeahh válasza emvy (#39) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Régi thinkpadeknél majdnem, kb. gyerekjáték szétkapni őket, kölökkoromba a legózás egy sokkal nehezebb műfaj volt :DDD . De amúgy ha nem szeded szét... az azt jelenti, hogy soha nem is tuningoltad őket? Ssd, extra hdd, ram, jobb kijelző stb. Mert hát szvsz azért oldották meg ám ezeknek a szétszedését ilyen bolondbiztosra, hogy úgy variáld ahogy neked tetszik akár laikusként is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41) emvy válasza jjeahh (#40) üzenetére


emvy
nagyúr

Uh wow, ez komoly?

while (!sleep) sheep++;

(#42) scarbantia válasza emvy (#36) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát erről tipikusan a "minek ebbe olajat cserélni, azé' vettem Mercedest" sztori jut eszembe... :U
Ok, hogy nem te csinálod, de nincs az a paszta, illetve pormentes munkakörnyezet, ahol ne kéne néhány évente szétkapni, kipucolni, pasztázni. Szóval ez nem igazán a ThinkPadek hűtési hibája.
Ha ennyit megkap, akkor a ventilátor se lesz egyhamar csapágyas, főleg ha van egy jól konfigurált TPfancontrol is mellé.

Mellesleg ahogy írták, ebben nagyon jó volt a ThinkPad, nagyon könnyen és egyszerűen szét lehetett szedni, mindenféle barmolás és pattintós műanyag pöcök nélkül.

Számomra amúgy a legátgondoltabb darab a 15" 4:3-as T60p volt. Nagyon jól elrendezett csatlakozók, CPU-HDD különrakva a két legtávolabbi sarokba (leginkább melegedő darabok), IPS panel és még sorolhatnám.

(#43) emvy válasza scarbantia (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

> de nincs az a paszta, illetve pormentes munkakörnyezet, ahol ne kéne néhány évente szétkapni, kipucolni, pasztázni

Ha ez szukseges, akkor miert nem biztositja a gyarto (garanciaidon belul ingyen, utana penzert)? Amikor a kocsimat vettem, akkor eleg vilagosan tudtomra adtak, hogy evente olajat kell benne csereltetni a hivatalos markaszervizek egyikeben. Tehat a pelda, amit felhozol, nem egeszen stimmel.

T60p-m nekem is volt, szerettem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44) azbest válasza emvy (#43) üzenetére


azbest
félisten

Miért kellene ingyen biztosítania a karbantartást? Az autóban sem ingyen cserélnek olajat a gariidőn belül sem. Sőt, van olyan bolt, amelyiknél akkor él a kiterjesztett bolti garancia a laptopra, ha félévente beviszed fizetős karbantartásra. Amíg garis addig egy átalány díja van az olajcserének, aztán pedig valamilyen.

(#45) emvy
ha gari időn belül megfő, akkor lehet javítják. De érdemes elolvasni a konkrét garanciláis feltételeket, mert esetleg nem rendeltetésszerű használat esete vagy kötelező karbantartás is szerepelhet benne.

Egyébként pedig a józan ész kellene, hogy sugallja a karbantartás szükségességét, ha nem fujja a levegőt, miközben zúg, de majd megfő.

[ Szerkesztve ]

(#45) emvy válasza azbest (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor nem ingyen, tokmindegy -- ha KELL, akkor mondjak. De nincs ilyen elvaras a cegek reszerol.

while (!sleep) sheep++;

(#46) abacsx


abacsx
tag

Én egy x250-est nyúzok terepen, meg otthon, aztán semmi baja. Előtte egy x230-as tette a dolgát, az a mai napig használatban van egyik családtagnál. Teljesen jó mindkettő, bár igaz, hogy a 230-asról kopik a festék.

do not underestimate the power of the dark side

(#47) ixtom válasza emvy (#45) üzenetére


ixtom
tag

Persze, hogy nincs ilyen elvárás. Nagy eséllyel 3-4 évet kibír egy gép takarítás nélkül, utána meg vegyél újat...

A szerelhetőség meg nem a "legozhatóság" miatt van/volt (lásd white list), a szerviz szempontjából előnyös is lehetne: bármi probléma van, gyorsan szét lehet kapni, csere, aztán összerakni.
Csak manapság nem ez az elsődleges szempont (vékonyítás, tömegcsökkentés, kevesebb és kisebb alkatrész, egyre több hülye "vásárlói igény", profit...)

(#48) Alchemist


Alchemist
addikt

Lassan két hete nyúzok egy P70-est, lehet róla jókat mondani, de a billentyűzete köszönő viszonyban sincs a 6 éves X201-esemmel. Pedig az sem IBM minőség.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.