Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #45185024


#45185024
törölt tag

Miért csak az 580, a 480 miért nem szerepel a driver leírásban ?

(#2) Laja333 válasza #45185024 (#1) üzenetére


Laja333
őstag

:DDD

(#3) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Idézet Abu-tól:

Nem egyszer elmondták már, hogy a Vega a Prey című játék mellé készül. Együtt fognak megjelenni, mert a Prey számos Vegához tervezett funkciót használ. Ergo májusban érkezik. Mindenképpen egymáshoz kell tervezni a startot, mert ezek a funkciók nagyobbat ütnek, ha egy program azonnal használja, mintha csak elmondanák, hogy vannak és kész.

(#3) sh4d0w: Decemberben volt a Vega tech day. Gondolom onnan származik ez a bullshit. Valójában mindig is a Prey megjelenéséhez volt igazítva a tényleges megjelenése. A pici Vega pedig a Quake Championshöz lesz igazítva.

Hol van a VEGA?????

;]

[ Szerkesztve ]

(#4) r92king


r92king
tag

Vega sincs, és a zöldek gyorsabbak is mint vörös ellenfeleik (Prey alatt). Ez a Vega nagyon Bulldozer/Fury X szagú.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#5) seolwon válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


seolwon
tag

A magyarázkodásra magyarázatra én is kíváncsi lennék. :)

(#6) Z10N


Z10N
veterán

a Radeon R9 390-as sorozatóú VGA-kon

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) LeslieG Jr. válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

A Vega kérlek szépen a Lant csillagképben található. Megjelenése kizárólag nyáron figyelhető meg. A naptól 25 fényévnyire van. Na ott van a Vega. :D A többit lásd Wikipédia.: Vega :DD :DDD

Na de a viccet félre téve tényleg hol van? :U

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#8) errorcode06 válasza LeslieG Jr. (#7) üzenetére


errorcode06
őstag

Majd nyáron, de szerintem ebből ősz lesz, nekem meg intel+nvidia kombó...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#9) Raysen623 válasza errorcode06 (#8) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt ne mond hogy kizarolag Vega kartyat akarsz venni...nem hinnem hogy emiatt fogsz most beruhazni kb 2x annyit intel+nvidia komboba, de nyugodtan ird be ezt a par sort minden topicba...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) errorcode06 válasza Raysen623 (#9) üzenetére


errorcode06
őstag

De igen, képzeld, vegát akarok venni, meg ryzent. De ha előbb jön a 2066 mint a vega, tuti azt fogok venni 1080-nal, és nem amd-t. Képzeld, van ilyen is. Képzeld!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#11) vhunor


vhunor
őstag

Ennyit a high priority NieR javításról.

(#12) deja vu válasza Raysen623 (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Te miért írogatsz ilyeneket? A Vega is arra az árszintre fog jönni mint a felsőkategóriás Nvidia kártyák, nem értem miért kerülne kétszer annyiba az Nvidia.

Tehát akkor ~130 ezerért kapunk vízhűtéses HBM memóriás nagy Vegát, mert elvileg vízzel jön. Az 1080TI meg marad ~260 ezer, és majd féláron kapunk ugyan olyan teljesítményű Vegát? :DDD

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) h1mpi válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


h1mpi
nagyúr

;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#14) Raysen623 válasza deja vu (#12) üzenetére


Raysen623
addikt

Te pedig miért írogatsz ilyen képtelen dolgokat? Jelenlegi konfigjából ugyanis nem következik egyenes ágon a vega+ryzen vásárlási kényszer, mindenesetre szépen megnőttek az igényei valamiért és érdekes mód pont most lett sürgős. Én ebből indultam ki, te pedig fogalmam sincs miből, de máris az óperencián túlra toltad a bringát.

(#15) deja vu : látom még mindig nem fogtad fel mire értettem a 2x annyit. Ez viszont funkcionális analfabétizmus.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) deja vu válasza Raysen623 (#14) üzenetére


deja vu
addikt

Azt mondtad kétszer annyiba kerül, de ez irtózatos baromság. :DDD

(#14) Raysen623
Ez meg személyeskedés egy amd vérfanboytól aki csak a saját igazát tolja minden topicban, akár igazság akár hazugság. Ez viszont hazugság a részedről, hogy kétszer annyiba kerül, ne verd át az embereket azt javaslom. Rosszindulatú vagy és hazugságokat terjesztesz, hogy kétszer annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) Raysen623 válasza deja vu (#15) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha figyelmesen követted volna az eseményeket, akkor lejött volna hogy a te első válaszod megírásának idejében már 1-el több lényeges információval rendelkeztél mint én. De sebaj lépjünk túl ezen. Időközben közölte mi a pontos szándéka, tehát az én elméletem már nem volt érvényes, ergo a te további bizonygatásodnak sem volt értelme, mert nyilvánvalóvá váltak a dolgok. De lépjünk túl ezen is...

Szóval ha ezek után hazugnak nevezel, akkor az bizony sértés. Szóval igen: rosszindulatú vagyok és vérfanboy, de ne zavarjon amiért éveken át csak intel procikat vettem korábban és cserélgettem a VGA-kat mindkét oldalról vásárolva. Most éppen full amd konfigom van, mert ez volt olcsóbb és nekem elég mindenre. Vitát itt berekesztem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Csak a zöldek türelmetlenek, a pirosak kivárnak...,de most tényleg, hol a tökömben van már a vega?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#18) deja vu válasza Raysen623 (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Elnézést a sértésért, tényleg nincs értelme ezen vitatkozni.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) Gyula84 válasza zovifapp111 (#17) üzenetére


Gyula84
veterán

jön már nyugi :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#20) Raysen623 válasza deja vu (#18) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha ez segít, akkor én is elnézést kérek. Néha nyers vagyok, de ez van egy fárasztó nap után. :R

(#17) zovipa : valójában mindenki türelmetlen kissé szerintem. :O

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) deja vu válasza Raysen623 (#20) üzenetére


deja vu
addikt

:R
Semmi gond.
Élvezd ki azt a röpke hétvégét!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22) zovifapp111 válasza Gyula84 (#19) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Tudom :) Mindenki tudja :))

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#23) NandoXXL válasza zovifapp111 (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Milyen Vega?

(#24) zovifapp111 válasza NandoXXL (#23) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Vegát írtam volna?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#25) hapakj


hapakj
aktív tag

Azt tudtátok hogy ha az "AMD" betüit átrendezem és hozzáadok egyet, akkor kijön, hogy "MAJD" :D

(#26) 5150


5150
aktív tag

Csak nekem tűnik újnak, hogy a CS:GO profiljában megjelent a chill :F

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#27) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Jó ez az amd csak minden olyan lassan jön -változik náluk.
Pedig tele vannak jobbnál jobb fejlesztésekkel!
Érthetetlen.

(#28) ->Raizen<- válasza hapakj (#25) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;]

(#29) AAAgold


AAAgold
senior tag

Mintha 2 hónapos csúszásról pletykálnának pár oldalon... :(

Lehet, a 1080ti megjelenése bekavart mégiscsak

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#30) Raysen623 válasza AAAgold (#29) üzenetére


Raysen623
addikt

Eleve tudható volt az 1080Ti érkezése, ebből kifolyólag nem hinném, hogy nem számították bele a menetrendbe. Inkább technikai okokat sejtek. :W

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#31) ->Raizen<- válasza Raysen623 (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Biztos merevre fagynak furmarkozás közben. :D

(#32) Raysen623 válasza ->Raizen<- (#31) üzenetére


Raysen623
addikt

Vagy belefutottak egy kritikus driveres hibába...majd kijavítják és utána fagynak merevre amikor meglátják a jó eredményeket :P Vagy nem...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) ->Raizen<- válasza Raysen623 (#32) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Duke nukem foreveres feelingje van a kártyának. When it's done. ;]

(#34) hunspirit válasza hapakj (#25) üzenetére


hunspirit
csendes tag

Én ha kiírom a teljes jelentését az AMD-nek, akkor mindig valami ilyesmi lesz: Another Massive Disappointment.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#35) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Amúgy tényleg mondhatná Abu, hogy most akkor mi van??? Miért nincs Vega? Prey-hez ígérték. Ráadásul a Prey dx11-es cím, akkor az most miért olyan nagy extra az Amd-nek???

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#36) füles_ válasza GodGamer5 (#35) üzenetére


füles_
őstag

Az AMD nem mondta, hogy a Prey című játékkal fog megjelenni. Még mindig nem mondtak pontos megjelenési dátumot, csak azt tudjuk, hogy június végéig megjelenik.

(#37) GodGamer5 válasza füles_ (#36) üzenetére


GodGamer5
addikt

Abu írta, hogy egyszerre jön a Prey-el. http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/02/AMD-Vega-Koop-mit-Bethesda-pcgh.jpg

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#38) füles_ válasza GodGamer5 (#37) üzenetére


füles_
őstag

Már sokan elmondták, hogy Abu nem az AMD, hiába kezdődik mindkettő A betűvel.

(#39) GodGamer5 válasza füles_ (#38) üzenetére


GodGamer5
addikt

"Valójában mindig is a Prey megjelenéséhez volt igazítva a tényleges megjelenése."
Az lehet, csak ő belsős infokra hivatkozva tényként állította és miért állítana valótlant? ;)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40) füles_ válasza GodGamer5 (#39) üzenetére


füles_
őstag

Lehet, hogy fals információkat kapott. Aztán az is lehet, hogy tényleg a Prey-hez volt igazítva a megjelenés, csak a Titan Xp vagy más miatt kicsit elhalasztották.

[ Szerkesztve ]

(#41) AAAgold válasza Raysen623 (#30) üzenetére


AAAgold
senior tag

nem a megjelenés puszta tényére gondoltam, hanem a 1080ti és titan xp teljesítményeire, mint meglepetésre

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#42) KAMELOT válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

VEGA-tmár igérik december óta! Azóta is jön az álmokban! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) deja vu válasza KAMELOT (#42) üzenetére


deja vu
addikt

Biztos bevárják a Voltát :DDD
Itt a PH házigazda azt mondta a Vega a Volta ellenfele. Csak nehogy megint akkora zakó legyen mint most a Polaris.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#44) KAMELOT válasza deja vu (#43) üzenetére


KAMELOT
titán

Így amit idáig hoztak 480 ami melgedett meg a 580 ami 980 szint köszi, egész jól haladnak. 580 még többet is fogaszt mint a 1080. :)
Szoftver oldalról is elég siralmasak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) deja vu válasza KAMELOT (#44) üzenetére


deja vu
addikt

580 néhány tesztben majdnem annyit fogyaszt mint egy 1080TI, közben a teljesítménye hozzá képest egy nagy nulla.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#46) KAMELOT válasza deja vu (#45) üzenetére


KAMELOT
titán

Nemtudom kik tervezik ezeket, de negyon bénák lehetnek! 5 éve nemtudnak egy szerencsétlen drivert összeírni ami megy rendesen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47) deja vu válasza KAMELOT (#46) üzenetére


deja vu
addikt

Csak a kártyáik rosszak jelenleg, de azok nagyon. :DDD Driverben már nem. Én várom a Vegát egyébként, ha jó áron jó a teljesítménye, és nincs vele szívás beruházok rá, elvégre nem vagyok a pénzem ellensége. De ha esetleg AMD kártyám lesz akkor sem fogok beállni ebbe a prohardveres elvakult amd fanboy táborba, és helyén kezelem a dolgot. Az a technoblabla amit itt nap mint nap lenyomnak, hogy ennyivel meg annyival jobb az AMD, az valahogy mégsem látszik, ezeket nem kell komolyan venni. Sok évig AMD-t használtam és mégsem tudtam kamatoztatni az a jövőbemutató csomó marhaságot amit itt nap mint nap összehordanak.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#48) KAMELOT válasza deja vu (#47) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor egy hajóban evezünk. Szónoklatokból egy sem jött be.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49) Abu85 válasza deja vu (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt mondtam, hogy a Vega olyan képességeket hoz be, amelyeket az NV majd a Voltánál hoz. Most alapvetően belefordulunk egy új GPU-s érába. 1999-ben bejött a hardveres T&L, aztán jöttek a programozható shaderek 2001-ben, majd 2006-ban a unified shader. Azóta nagy dobás nem volt, mert alapvetően csak a unified shader koncepció fejlődik tovább, ami jó, mert tényleg fejlődik, de radikális újítás nincs. Viszont most jön a GPMP, ami a következő nagy GPU-s éra lesz. Ennek az első támogatója a Vega, majd jönnek a többiek is sorban. A GPMP alapvetően lehetővé teszi, hogy több száz GB-os szintű kódolatlan textúrát etess a GPU-val anélkül, hogy kelljen száz GB-os szinten mérhető memória a gépbe. De ha ízléstelen akarok lenni, akkor azt írnám, hogy becsatlakoztatjuk a lapozásba a GPU-t, és ezt eladjuk spanyol viaszként. :D Mert ugye a CPU-knál ezt már feltaláltuk jó ideje, de várható volt, hogy ki lesz terjesztve a GPU-ra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) füles_ válasza KAMELOT (#46) üzenetére


füles_
őstag

Minőségileg ma már az AMD-nek jobb drivere van, mint az NV-nak. Mielőtt lerohannál/lerohannátok nézzél utána. Nézd meg például a "Prey optimalizált drivert", tiszta mikro lag az egész játékmenet azzal a driverrel. A hotfixnek hotfixének a hotfixét meg sem említem.

(#47) deja vu
Légyszives ne vetítsd le a saját igényeidet másokra. Attól, hogy neked kevés az 580 teljesítménye, más még maximálisan elégedett lehet azzal a kártyával.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.