Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Mindig élvezettel olvasom írásaid, olvasmányos, pont annyi infó van egy adagban, ami feldolgozható és mindig várom az újabbat.
A száraz technikai leírások elérhetőek, de a háttér-információk nélkül nem mindig lehet megérteni, hogy mi miért történt abban az időben és ez adja munkád értékét.

(#2) bob011


bob011
tag

De jó lenne, ha videók is lennének.

(#3) qqcqqc válasza bob011 (#2) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én olvasni jobban szeretek, a videós dolgokat csak kényszerből fogyasztom.
Pont azt bírom a poszt írójába, hogy leírja, átgondolja, megfogalmazza a dolgait. Ja és a videóba nem tudsz linkelni háttérinfót. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) frescho válasza qqcqqc (#1) üzenetére


frescho
addikt

Köszönöm szépen. Igyekszem összeszedni több szempontot. Amin gondolkoztam, hogy linkekkel, könyvekkel bővítem a leírásokat. Elég sokat olvasnivaló akad én csak egy kivonatottudok terjedelmi okok miatt megírni. Ez a bejegyzés a második sorozat bevezetése. Az első nemsokára megjelenik remélem kiemeltként.

bob011: Kicsit pontosíthatnál. Milyen videókat szeretnél látni? A gépekről vagy a rajta futó programokról lenne benne szó? Az előbbi problémás mert nincs olyan felszerelésem/stúdióm ahol jó minőségű videókat és főként hozzá a hangot tudnék készíteni a gépekről. Az utóbbit viszont meg tudnám oldani akár jó minőségben is, ha emulátorban futtatnék 1-2 programot és azt felvenném. Ami talán még járható út, hogy pár képpel indított videó után játékok. De a hangalámondással még így is gondban lennék és az időm így is véges, szóval még kevesebbre jutna belőle.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#5) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Feeel keeelt a napunk.... :) klafa lett koszcsike :)

(#6) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Számomra is hasznos a cikk, a 8 bitesek világából teljesen kimaradtam, így legalább egy alaptájékozottságot nyújt összefoglaló keretben.

(#7) bob011 válasza frescho (#4) üzenetére


bob011
tag

Inkább a gépekről, de a témában(retro/régi hardver/szoftver) szinte minden érdekel.
Nem a cikkek helyett gondoltam, hanem inkább kiegészítésként(akár 3-4 perces videókat).
Vagy pl. az adott cuccról youtube videó link(pl. korabeli reklám).
Esetleg a cikk végén forrás megjelölés, ha valaki további infót szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#8) frescho válasza bob011 (#7) üzenetére


frescho
addikt

A videó készítéshez kell megfelelő hely. Mondjuk egy white box. Aztán ezt ízlésesen meg kell vágni. Hang sem ártana. Eddig pénzben és időben is ott tartunk, hogy a hobbimra nem maradna sok idő.

De megpróbálok az Atari részhez valamit összehozni. Valami egyszerűt egy 800XL , SD2SIO és emulátor segítségével. Háttérnek majd megteszi a retrós polc, vagy pár Commodore monitor. Egy jó mikrofon sem ártana, ez a legnehezebb feladat.

Forrás megjelölés azért nehézkes, mert a legtöbb dolgot már évekkel ezelőtt olvastam. De tudok adni könyv címeket, linkeket nagyjából minden cikknél ami alapmű. Pl. most Jamie Lendino Breakout: How Atari 8-bit computers defined a generation van mellettem.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#9) frescho válasza frescho (#8) üzenetére


frescho
addikt

A következő bejegzés csak fél lett. De készítettem egy teszt videót. Kérdés, hogy mennyire tetszik. Tudom, hogy hiányos, de a technika kipróbálásához elég és ahhoz is, hogy kommenteljétek: [link]

https://frescho.hu

(#10) Zigur


Zigur
senior tag

Mindig szeretek a régi ócska gépekről olvasni, bár már rég eladtam a gyűjteményem, de még mindig érdekel a téma :)
Szerintem kár volt kihagyni az Apple II-t, egy kifejezetten jó gép volt, könnyen bővíthető, sok szoftverrel, és árban a Ti99 körül volt.
A TI gép pedig nem volt egy jó gép, ugyanis hiába volt a (lassú) cpu 16 bites, maga a gép 8 bites volt, talán csak a ram egy nagyon kis része volt 16 bites a többi nem.

(#11) frescho válasza Zigur (#10) üzenetére


frescho
addikt

83-ban az Apple II 5-8x került többe, mint a Ti vagy a VIC. Az Apple deklaráltam nem ebben a kategóriában versenyzett.

A Ti-t a második körhöz kell hasonlítani. A C64 szimplán kiütéssel győzött felettük. Talán az Atari valamennyire még meg tudta közelíteni, de a VIC-II, SID páros 82-ben nagyon odavágott. Főként úgy, hogy Tramiel letolta az árát. Kis túlzással mondható ,hogy szinte minden hónapban volt egy lépés árcsökkentés. A VIC-20 hasonlóan ment le árban és nyírta ki a konurenciát.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.