Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Philips VA panel, halott pixelek tömege hibahatáron belül (tapasztalat), kösz, nem, főleg ennyiért.
Szerintem rohamra is elég tré, mert nehéz, rossz a fogása és nem golyóálló. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Sinesol válasza Predatorr (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de a Philips nem gyárt semmilyen panelt, ezt pl. a Samsungtól veszik.

(#3) siposz


siposz
aktív tag

Üzleti alkalmazásra minek freesync + 100HZ?

Pont kezdtem örülni, mert ilyen méretű ambilight monitort szeretnék, de sajna nem...

Szóval pont ilyet szeretnék, csak 120 HZ + ambilight, az üzleti cuccok mehetnek a kukába.

(#4) Synthwave válasza siposz (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem hinném, hogy üzleti környezetben hátrányt jelentene a reszponzivitás vagy a vajsima scrollozás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Synthwave válasza Sinesol (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez itt most mellékes.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Akula válasza Predatorr (#1) üzenetére


Akula
őstag

+1
a philips nálam, úgy en bloc leszerepelt már jópár éve. és azóta is csak rosszat hallok róluk. a legszánalmasabb, hogy a termékeik a gari lejártát követő másnap esnek szét. profit. inkább nézek megbízhatóbb márkákat.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) AxBattler válasza Akula (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg? Pedig a monitorajánló topikban nem sok ilyenről olvastam, és munkahelyen mi is most kaptunk belépő IPS Philips-eket, és tlejesen rendben vannak.
Aztán pl. egy régi tagról tudom, hogy évek óta 32"-es Philips-et használ, és tudtommal meg van vele elégedve.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) b. válasza Akula (#6) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom hol hallottad ezeket az infókat,de pont ugyan olyan szar vagy jó mint a Benq Asus és társai. tejesen rendben lévő cuccok, Samsung panellel, tűrhető elektronikával és újabban nagyon jó színhűséggel ráadásul több konkurens azonos tudású készülékeihez képest olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Komplikato


Komplikato
veterán

A Xiaomi nevű cég most jelentett be egy 1440p - 144Hz 34"-os csodát, a kínai ára olyan 106.000 forint. Kíváncsi leszek a tesztekre, hogy az eldobhatós legaljához, vagy az atomdrága monitorokhoz lesz közelebb? :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#10) Sinesol válasza Komplikato (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, annyi biztos, hogy elég pixeles lesz, nagyon kevés az a dpi egy akkora monitorhoz, gondolom azért sem lőttek nagyon magasra az árral.

[ Szerkesztve ]

(#11) Komplikato válasza Sinesol (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

Mert a 1.5 éve divatos 1080p-s szörnyek 34-35 colon nem voltak pixelesek? ;)
Végtelen pénzért kapni 6K verziókat.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Igen tetszik. :K

(#13) siposz válasza Sinesol (#10) üzenetére


siposz
aktív tag

Már ugyan mitől lenne pixeles?
34 col 21:9 1440p: 110 ppi, egészen pontosan ugyanolyan, mint egy 20 colos fullhd, vagy egy 27 colos 2560X1440 monitor.

Azt meg ki ne találjuk, hogy a 20 colos fullhd pixeles.
Nem mellesleg gamer monitor, ha nagyobb lenne a felbontás, akkor nem lehetne 144hz, de felesleges is lenne, úgy se hajtja ki semmilyen kártya.

@Komplikatio: wow, jól hangzik. Ha itthon 200ezer alatt lenne, lehet ilyet veszek.

[ Szerkesztve ]

(#14) gaborw


gaborw
tag

Ezer éve Philips-es tv, monitort hasznàlok. Semmi gond velük.

(#15) Sinesol válasza siposz (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja hogy ez 21:9, akkor nincs nagy gond, elsore azt hittem sima16:9 wqhd felbontas. Mondjuk a 110 ppi azert enyhen pixeles, még ha tenyleg nem is annyira veszes, de latja az ember, ha jobbhoz van szokva a szeme.

[ Szerkesztve ]

(#16) siposz válasza Sinesol (#15) üzenetére


siposz
aktív tag

Az enyém így negyvenhez közel már nem annyira.

Gamer monitorokat meg nem gyártanak ennél sűrűbbre, mert kell az FPS és a magas frekvencia.

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza Komplikato (#9) üzenetére


pengwin
addikt

1440p szerintem 32"-ig vállalható, ott még ugyanolyan éles képet ad, mint egy 24"-es 1080p monitor. Most is ilyet használok, de ez alá azért nem szívesen mennék.

Mondjuk az igazi álmom egy 1600*2560-as, 32"-es, 100-120Hz-es, FreeSync-es monitor. Fél szemmel (az sem 100%-os) úgysem látok többet...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Komplikato válasza pengwin (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez a képarány kihalt, de mint ha láttam volna 38"-os Asus Rog monitor 32:9 képaránnyal 3840x1600 felbontással, 120Hz képfrissítéssel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) AxBattler válasza Komplikato (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért az UP3017-t még lehet kapni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) Komplikato válasza AxBattler (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

Mea culpa... Valamiért úgy rémlett csak Eizo árul még 16:10 monitorokat baromira túlárazva, pedig logikus, hogy panelt nem gyártanak ergo más is vehet a beszállítótól.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#21) Predatorr válasza Sinesol (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Akárhonnan veszik, én Philipsekben találkoztam ezzel, nyilván nekik adják a szart. Az LG meg avultat (tv-k 3 év gar lejárta után 2 hónapon belül kakukk), választhatsz. :(((

Akula: Akkor majd figyelek, 1 éves csak a Philipsem.

A problémát nem értőknek: VA panelről volt szó, NEM IPS-ről.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Sani0423 válasza Predatorr (#1) üzenetére


Sani0423
csendes tag

Alapból a VA panel egy hányadék szerintem :W

(#23) pengwin válasza Komplikato (#18) üzenetére


pengwin
addikt

32" 16:9-nél nem megyek feljebb, egyszerűen az én szemem ennyit fogad be.

Kár a 16:10-ért, szerintem a legjobb képarány volt.

Üdv, pengwin

(#24) Akula válasza pengwin (#23) üzenetére


Akula
őstag

+1
az 1920*1200 a legjobb

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) Predatorr válasza Sani0423 (#22) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát a Philipsnek gyönyörű képe van. Tudom, mert itt áll mellette egy LG IPS szintén 4K. Még a sötét árnyalatok is látszanak,. még ha világosabbak is, no de 1100nit... Viszont játékban ips-en ua fa sötét, zöld lomb, va-n világosabb és színes, sokkal élethűbb, tv képe is sokkal
szebb va-n. Nyomdai előkészítésre viszont az ips színhű.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) zera


zera
csendes tag

Tudja valaki h hol lehet ezt megvásárolni? Eddig csak egy noname webshop árat találtam árgépen 190e , de nem merem megrendelni onnan az értékelések miatt.

Játék + Munka monitornak remélem jó lesz!
Előző is egy 21:9-es Philips 29" 3+ éves, semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

„Ki mint net, úgy adat!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.