Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Jó, akkor most szeretnék kérni egy táblázatos összehasonlítást-kimutatást a jelenleg piacon lévő formátumokról! Gyanítom, hogy fájdalmasan hosszú lesz...

(#2) Paul119


Paul119
addikt

Egész pofás :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Formabontó? Akkor a Nikon 1 mi? :D

(#4) BalanceR


BalanceR
addikt

"•Forgalomba hozatal: április eleje"
Na viccnek annak pont jó... :DDD

Szarul fogy a sima NX széria is, az APSC-szenzorral, adjunk ki még egy bajonettel kisebb szenzorral...
Gratulálok...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#5) Mercutio_ válasza szilagyiv (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gugli, "camera sensor sizes"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6) szilagyiv válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Nem egészen erre gondoltam...

(#7) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

1"-os szenzornál inkább egy 24-150, f:2,8-4,0 prémium kompaktot tudnék elképzelni, mint MILC-et. Talán a m4/3 lenne az optimális MILC méret, ha valaki kicsi, könnyű de sokoldalú gépet akar venni? Nem tudom.

Azért a Samsung indításképpen - és ez az összes MILC gyártóra igaz - több obit bejelenthetett volna...

Egy rettenetes kérdésem azért lenne ;] Szerintetek lesz olyan "áldott lélek", aki egy KF szenzort belepréselne egy MILC vázba :K /Ellenpólus a Pentax Q!/

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#8) Vitamincsiga válasza szilagyiv (#1) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Itt van egy táblázat a MILC-ekről: [link] Igaz, a Sony FF-je hiányzik és értelemszerűen a Samsung 1"-osa is.
A szenzorokról itt található minden: [link] Van egy pár ;)
A prémium kompaktok "virágzása" most kezdődik - nehéz lesz átlátni...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#9) #27070592


#27070592
törölt tag

Mikor jön már ki valamelyik gyártó egy 1/5.314Xgyök3-n per2 szenzorméretű, ötszörös kroppfaktorral bíró "rendszerkompakttal"?
Egy olcsón gyártható de kolosszális presztizsfelárral értékesíthető 200/2.8 "nagytelével" (vigyázat, ekviv. 1000mm/2.8 !!!) forradalmasíthatnák a sportfotózást és madárfotózást preferáló jól fizetett hivatásos fotósok életmenetét.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egyébként én Canon helyében visszavásárolnám a használtpiacon lévő és nagyrészt kihasználatlanul szomorkodó 5D vázakat, és az azokból kioperált 12mpx ff szenzor köré építenék egy mirrorless hypstervázat, fából és szálcsiszolt aluból, néhány pöpec kis palacsintafixxel.

(#10) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

450USD??? 45-ért már vinném is... :C :F

Wasabi...

(#11) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Címre csak rápillantva már azt hittem, hogy előálltak egy új kinézetű mobiltelefonnal. :D
Úgy látszik nem bomlott meg a világ rendje. :DDD

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) Akula


Akula
őstag

Szerintem semmi extra tudás. Jól néz ki, de ezzel kész az egész.

OFF-MOD: "Hasonlóan más gyártók 1”-os szenzorral szerelt gépeihez, így itt is 2,7 a kropfaktor"

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) bteebi


bteebi
veterán

"A bajonett is módosult, hiszen a hagyományos NX-mount fölöslegesen nagy lenne: az újdonság az NX-M névre lett keresztelve."

...ráadásul így szerencsére spéci - és nyilván k nagyon drága - objektíveket lehet majd venni hozzá :R. Szerintem jobb lenne lassan azt bevezetni, hogy minden fényképezőhöz speciális, egyedi bajonett legyen. A gyártók álma :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) szilagyiv válasza bteebi (#14) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Igen, és miután minden gyártó tökönszúrta magát a pénzéhes barom ötleteivel, akkor szépen az EMBEREK visszatérnek a bridge kategóriához és lesza-nemérdekel többé majd senkit a cserélhető objektív. Pontosabban az emberek 99%-át nem. A maradékból 1%-kal meg kifizettetik a cserélhető obis gépek összes költségét. Így két kategóriába lehet majd sorolni a fotómasinákat: 1. mindenkinek való, mindenre jó gépek, és 2. a "profiknak" való k.drága gépek.
Mint pl. az Epl a Mekpróval.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mercutio_ válasza szilagyiv (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól, hogy cserélhető, még nem kötelező cserélni azt a szerencsétlen obit :N
Akinek kell a "mindenre jó" :DDD vesz egy Oly E-M10-et 14-150-es , vagy Pana G6-ot 14-140-es túraobival, "oszt jónapot" ;]

Vitamincsiga: Már megvan, Sony Alfa 7 és 7R-nek hívják ls nagyon baba, csak obi kellene rá több :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) BalanceR


BalanceR
addikt

Azt nem értem, mi indokolta ezt a kategóriát?

A laikusok, akiknek számít a minőség, de félnek a DSLRek méretétől, bonyolultnak tartják, azoknak ott a MILC, erre kijön a Samu egy mini MILCel, ami sz@rabb képeket lő majd, mint az NX szériája, mert a lóf@x szenzorra pakolják a huszon megapixeleket, ergonómia kb nulla, optikaválaszték nulla...

Ki a célcsoport?
Gazdag fiatalok? Nekik ott a GalaxyCam....
Hipsterek? Nekik a barna NX300...

A Sony csinált hasonló f@xságot csak fordítva... Ők DSLR méretre csináltak MILCet ( ILCE3000) na az is indokolatlan, bazi nagy gép, optikai kereső nélkül gagyi műanyagból és DSLR áron, de ott legalább maradt az E mount, meg az APSC méret...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#18) .mf válasza Vitamincsiga (#7) üzenetére


.mf
veterán

KF szenzor MILC-be? Miért lenne ez jó?
- a kf-szenzorok fejlesztése sokkal lassabb, jelentős lemaradásban van
- kéne hozzá passzoló objektív-parkot tervezni
- a kf megfelelő fényviszonyok között, általában stúdiófotózásra vannak tervezve, normál fényképezőgépként nem biztos, hogy beválna, pl. közepes és magasabb ISO-nál már a ff-szenzorok a több fejlesztésnek hála jobban teljesítenek.

Szilagyiv: "Igen, és miután minden gyártó tökönszúrta magát a pénzéhes barom ötleteivel, akkor szépen az EMBEREK visszatérnek a bridge kategóriához és lesza-nemérdekel többé majd senkit a cserélhető objektív. Pontosabban az emberek 99%-át nem. A maradékból 1%-kal meg kifizettetik a cserélhető obis gépek összes költségét. Így két kategóriába lehet majd sorolni a fotómasinákat: 1. mindenkinek való, mindenre jó gépek, és 2. a "profiknak" való k.drága gépek."

Ilyen fekete-fehér szélsőségekben mozgó dolgot csak olyan mond, aki még nem lőtt bridge-nél komolyabb (legalább 4/3" szenzoros milc) kategóriával és nem hasonlította össze a képeket.
Bridge és mindenre jó? El kell, hogy keserítselek, a bridgekre jellemző kisujj-körömnyi szenzor és nagy átfogású, de sötét (és lágy képű) objektív csúnyán elhasal, amint már kicsit is rosszabb fényviszonyokkal találkozik. Éjszaka pedig totál-csőd. A legtöbb bridge ezen felül lágy képű és gyakran értelmetlenül hosszú telével (pl. 60× átfogás ekv. 1200 mm véggel -- ez betonstabil (tehát vagy nagyon nehéz és/vagy elég drága) állvány nélkül, kézből kitarthatatlan. De már az ekv. 600-hoz is nagyon jó fényviszonyok kellenek, amilyen sötétek szoktak lenni a tele-végen) obival rendelkezik, amit a felhasználók többsége 1-2 képnél többet nem használ; viszont pont emiatt a nagy átfogás miatt kell a nagyobb méret.

Ha már mindenkinek való, elég sok területet lefedő gépek, a közepes (5-6×) átfogást kínáló nagy-szenzoros (2/3"-1") kompaktoknak sokkal több értelmét látom; viszont ezt (még?) csúcskompaktoknak nevezik, így magasabb árakon megy.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Stauffenberg válasza bteebi (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk az APS-C és 1" között van nem elhanyagolható mértékű különbség. Semmi értelme nem lenne az 1" méretű szenzornak a normál NX objektívekkel. Na meg más átmérővel és bázistávolsággal lehet dolgozni, így tudnak tényeg nagyon aprók lenni az objektívek.

Amúgy meg nem értem a sirámot. A Nikonnal ellentétben a Samsung az APS-C mellett indította az 1" formátumot és nem helyette. Lehet választani.

A boltban is leszólod az eladót ha többféle típus van ugyan annak a sörgyárnak a kínálatában?

(#20) szilagyiv válasza .mf (#18) üzenetére


szilagyiv
senior tag

A fekete-fehér az nem szélsőség, hanem egyszerű világmeglátás.

De kifejtem mire gondolok: mint egy Nikon D5100 (15-105) boldog tulajdonosa, igenis van fogalmam arról mit jelentenek a kategóriák és azt is lehet mondani, hogy a gépem lehetőségeit a lehető legnagyobb mértékben ki tudom használni és ki is használom. Ennek ellenére (vagy éppen ezért) állíthatom, hogy már most is vannak olyan fix objektíves "bridge" jellengű gépek, amik felveszik a versenyt a belépő (sőt talán a haladó) DSLR gépekkel képminőség terén. És itt most nem professzionális felhasználásra gondolok, hanem a korábban említett 99% emberre. Példának ott van a Sony RX10, amit minden szaksajtó halálra dícsért. Pedig "kicsi" szenzor, fix objektív. A "kisujjkörömnyi szenzor" általánosítást meg lassan el lehet felejteni, mert már mindenki előállt megfelelő szenzorméretű géppel - legalább 1".

Most olyan világban élünk, ahol egy Nokiával olyan képet lehet lőni, mint 10 éve egy komolynak mondott - és drága - nagygéppel. Nem kell felhördülni, ez a technika fejlődése, haladni kell...

Az alap probléma az, hogy egy Samsung elég nagy ahhoz, hogy kiköhhentsen egy saját formátumot - amit utána persze nem támogat megfelelően - és utána még egyszer ugyanazt megcsinálja egy másik formátumban, és hülyére vegye az embereket. Nos remélem nagyon keveset sikerül!

(#21) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Egész pofás a kicsike. :C De az ára kicsit túlzás, főleg mire ideér.

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#22) Stauffenberg válasza oraihunter (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

160-170k körül lesz áfástul, mindenestül. Ez egy teljesen átlagos ár egy belépő cserélhető objektíves számára.

(#23) Mercutio_ válasza szilagyiv (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

18-105 lesz az, és amíg nem raksz egy 35/50 vagy 85/1.8-as obit a vázra addig nagyon messze vagy attó , hogy a géped lehetőségeit kihasználd.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24) oraihunter válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Meglehet, de azért várjuk csak meg azt a 160-at.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#25) .mf válasza szilagyiv (#20) üzenetére


.mf
veterán

"mint egy Nikon D5100 (15-105) boldog tulajdonosa, igenis van fogalmam arról mit jelentenek a kategóriák és azt is lehet mondani, hogy a gépem lehetőségeit a lehető legnagyobb mértékben ki tudom használni és ki is használom."

:R A géped lehetőségeit a lehető legnagyobb mértékben ki tudod és ki is használod? Elnézést kérek mester a kishitűségemért. Esetleg meg tudnád osztani néhány nemzetközi díjnyertes képedet, hadd tanuljak belőlük? :R
Öregem, önbizalomért nem kell a szomszédba menned. Ha olyan lennék, ezt a gyönyörűséget betolnám aláírásba.

"Ennek ellenére (vagy éppen ezért) állíthatom, hogy már most is vannak olyan fix objektíves "bridge" jellengű gépek, amik felveszik a versenyt a belépő (sőt talán a haladó) DSLR gépekkel képminőség terén."

Most fix obis vagy bridge? Van ilyen fix obis "kompakt", a Sony RX1 (full-frame szenzor, 35 f2 obi), de az a szabályt erősítő kivétel.
Viccet félretéve, igen, ideális körülmények között, bizonyos feladatokra, képtípusokra egy kompakt vagy bridge is jól teljesíthet. De amint romlanak a körülmények, fogy a fény, a bridge képe úgy omlik össze. S ott vannak azok az egyéb feladatok, pl. amikor a háttér elmosásával ki akarod emelni a témát -- ahhoz kell a nagyobb szenzor és nagyobb fényerejű obi.

"A "kisujjkörömnyi szenzor" általánosítást meg lassan el lehet felejteni, mert már mindenki előállt megfelelő szenzorméretű géppel - legalább 1"."

Az a mindenki jelenleg a Sony RX10, mint az egyetlen 1" szenzoros bridge. Slussz. Ja és az is kerül 1000 USD-be, és akkora, mint egy dSLR.
A bridge-ek döntő többsége 1/2.3"-es, mint a kompaktok.

"Most olyan világban élünk, ahol egy Nokiával olyan képet lehet lőni, mint 10 éve egy komolynak mondott - és drága - nagygéppel. Nem kell felhördülni, ez a technika fejlődése, haladni kell..."

A már emlegetett ideális körülmények között, igen. Máskor, másra viszont nem.

Köszönöm, jót szórakoztam.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Vitamincsiga válasza Mercutio_ (#16) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Én közép formátumú szenzorral ellátott MILC-re gondoltam, nem FF-re :B
Amúgy - ahogy lehet hinni a pletykáknak - a Sony 50 MP-es, megjelenés előtt álló szenzora lenne a "főszereplő" és maga a Sony! /A Pentax 645D II-be - legalább is megjelenés előtt még így hívják - tervezik beleépíteni./
A Sony meg mindig is hajlamos volt kipróbálni mindent, ezt miért ne :K

Az obi téma, örök... Ha bármelyik független gyártó belépne a MILC piacra csak akkor lenne változás, árban is!

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#27) Vitamincsiga válasza .mf (#18) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Hogy legyen KF formátumú MILC-is, ami így semmivel sem lenne lemaradva a t(r)ük(k)(r)ösöktől ;)

Új szenzor lesz: [link].
Obi parkot tényleg csak egy tőkeerős, DSLR piacot feladó cég - Sony - engedhet meg magának.
Ha kisebb és könnyebb, akkor cipelni is lehet...
Most arra jó: hogy, mindig lesz akinek "pont ez kell" és van zsé'-je is.

Bár ki tudja...
Ameddig nincs, addig nem tudhatjuk, hogy mire jó. És bármikor jöhet valami új technológia, amivel a szenzor készítésének a költségei leesnek! /Az obi ára azért maradna./

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#28) Paul119 válasza nonsen5e (#11) üzenetére


Paul119
addikt

Mert pl a HTC az sokat variál vagy az LG? :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) Mercutio_ válasza Vitamincsiga (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi az amihez csak a KF szenzor elég?
És hányan tudják megfizetni, akik igen azok közül hányan fizetnék meg a felárat amivel a sima KF-nél drágább lenne?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30) .mf válasza Vitamincsiga (#27) üzenetére


.mf
veterán

"Obi parkot tényleg csak egy tőkeerős, DSLR piacot feladó cég - Sony - engedhet meg magának."

Vicces, hogy pont a Sonyt emlegeted, akinek a NEX vagy az ú FF-NEX termékvonala pont nem az obiparkról híres, hanem inkább hírhedt...

"Ha kisebb és könnyebb, akkor cipelni is lehet..."

A ff-nél is nagyobb kf? Viccelsz?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) szilagyiv válasza .mf (#25) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Nézd, ha szándékosan félre akarsz érteni, akkor nem tudok mit tenni! Azt próbáltam leírni, hogy a belépő szintű gépem funkcióit ismerem és használom is - nem úgy, mint sokan, akik csak megveszik a tükrös gépet, mert azt hallották valakitől, hogy azzal jobb képet lehet lőni, és utána full-auto módban csattognak vele. A díjazásos versenyeket inkább hagyjuk...

"Most fix obis vagy bridge?" Minden bridge gép fix objektíves (illetve a közelmúltig az volt).

Mégegyszer kiemelném, hogy általános célokra, sőt, még kreatív amatőröknek is megfelelhet egy jó képességű, nem-cserélhető-objektíves gép.

Szenzorméret vs. képminőség: a Lumia LX3 gépemmel annó jobb képeket lőttem, mint az ismerősöm a 300D+alap obival.

Szép napot!

(#32) Alg válasza szilagyiv (#31) üzenetére


Alg
veterán

Érdekes téma ez, szinte minden topicban megjelenik:
- Telefonról is lehet zenét hallgatni
- Notebook-on is lehet játszani
- Kompakttal/Bridge-el is lehet fényképezni
stb.

Nyilván ez mind igaz, a kérdés a minőség és a kompromisszumok (meg a pénz, persze)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33) Mercutio_ válasza szilagyiv (#31) üzenetére


Mercutio_
félisten

A fix objektív kifejezés a zoom objektív ellentéte. Ami a bridge-ekben van, az a "fixen rögzített", vagy "nem cserélhető" objektív.
Az ismerősöd valszeg béna volt, azért csinált rosszabb képet, mint az LX3, vagy még az első, bűnsz*r 18-55-ös Canon kitobi volt a gépén, ami kb. egy ipari hulladék.

A "kreatív amatőrök" pont azért szoktak APS-C / 4/3-os szezorra váltani, mert nem felel meg nekik a képminőség, azaz már a bridge/kompakt határait feszegetik, aki eddig nem jut el, annak tényleg mindegy mit fog a kezében.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) .mf válasza szilagyiv (#31) üzenetére


.mf
veterán

"Nézd, ha szándékosan félre akarsz érteni"

Nem én akarlak szándékosan félreérteni, hanem olyanokat írsz. Az, hogy túlléptél a full-autó módon, az még nem jelenti azt, hogy "a gépem lehetőségeit a lehető legnagyobb mértékben ki tudom használni és ki is használom." -- hidd el, vannak még abban bőven lehetőségek. Mint egy utcai autó -- egy profi versenyző mégis tud nálad gyorsabb köröket menni.

"Minden bridge gép fix objektíves"

Fix objektív = fix gyútáv, tehát nem zoom (ami a bridge lényege). Tehát az állításod téves. Helyesen: minden bridge gép nem-cserélhető objektíves.

"Mégegyszer kiemelném, hogy általános célokra, sőt, még kreatív amatőröknek is megfelelhet egy jó képességű, nem-cserélhető-objektíves gép."

Csakhogy eddig nem ezt mondtad. Ehhez egy nagyobb-szenzoros, fényerősebb-obis csúcs-kompakt közelebb áll, amiről én beszéltem. Míg te a bridge-ről.

"Szenzorméret vs. képminőség: a Lumia LX3 gépemmel annó jobb képeket lőttem, mint az ismerősöm a 300D+alap obival."

1.) A Pana Lumix LX3 egy csúcskompakt egy elég jó, Leica-minősítésű fényerős obival. A 300D egy belépő darab, kitobija elég ergya, viszont cserélhető jobbra, ami az LX3-nál nem lehetséges.
2.) Lehet, hogy az ismerősödnek nincs esztétikai érzéke, vagy nem tudja rendesen használni a gépét. A lőtt kép esztétikai értékelése szubjektív. A gép technikai, objektív értékelésében egy nem-fos obival már a 300D fog vezetni.
3.) Bármilyen jó is, nem tudja a fizikát meghazudtolni. Háttérmosásban, dinamika-tartományban, magasabb ISO-ban lemaradásban van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) szilagyiv válasza .mf (#34) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Már értem mi okozta a félreértést, a "fix objektív" kifejezés. Bár azért valljuk be, egy hárombetűs szó - ami ráadásul ugyanazt jelenti - egyszerűbben fejezi ki a lényeget, mint egy kitekert szóösszetétel. De elismerem, a szakzsargon szerint hibáztam.

"hidd el, vannak még abban bőven lehetőségek" - nem tudhatod milyen szinten használom a gépem

A cikkre visszatérve:
Véleményem szerint, aki megveszi ezt a kategóriát, az nem fog objektívet cserélgetni, illetve a fizetőképes réteg meg fogja venni mind a 3 darabot, amit majd a Samsung kínál hozzá...
Szintén a saját véleményem, hogy egy ilyen "rendszer" csakis költségoptimalizálás miatt jöhetett létre, hiszen így csak egyféle vázat kell legyártani és kb. háromféle objektívet hozzá. Az meg egyértelmű, hogy a saját bajonett formátummal a profitmaximalizálás volt a cél.

[ Szerkesztve ]

(#36) bteebi válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


bteebi
veterán

"A boltban is leszólod az eladót ha többféle típus van ugyan annak a sörgyárnak a kínálatában?"

Le én! :DDD (Amúgy nyilván nem.)

Ettől függetlenül ennek a kategóriának szerintem nincs értelme. De persze majd a piac eldönti, vagy még inkább a Samu marketingesei eldöntetik a piaccal ;]. Amúgy meg ennyi erővel már akár azt is meg lehetne csinálni, hogy még kisebbet is építenek (mondjuk NX micro, 0,5-0,8"), vagy még-még kisebbet, amit meg úgy hívnak majd, hogy smart kamera (=mobiltelefon). Ez utóbbira mondjuk már "nem könnyű" jó objektíveket készíteni, bár láttunk már rá néhány kísérletet, különösen a szifonoknál :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Stauffenberg válasza bteebi (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Nikon is ugyan ezt a formátumot nyomja MILC téren és alapvetően semmi baj vele. Kiváló gépeket készít és veszett gyorsan működnek a fényképezőgépei. Öröm őket használni. Mondom ezt úgy, hogy az én igényeimhez túl sovány az 1" méretű szenzor, de a legtöbb "túl kicsi a szenzor, ez fúj" típusú ember valamelyik biliműanyagból öntött belépő tükrössel és fényerőtlen kitobjektívvel a kezében próbál hihetetlenül okos lenni.

A Nikon 1 rendszer olyan mint a laptopoknál a MacBook Air. Szép, apró, nagyon kényelmes, praktikus, nem is olcsó, alapfeladatokban szélsebes. Nem várjuk tőle, hogy 4K RAW videót fogunk vágni vele, meg komoly VFX-et renderelni. Nyilván egy MacBook Air-t nem is érdemes összehasonlítani egy strapabíró, masszív, komolyabb üzleti laptoppal, hát még az asztali gépekkel. Ugye kinek mire van szüksége, egyik sem hülyébb döntés a másiknál, csak ha nem olyan gépet veszel ami az igényeidre a lehető legjobban megfelel.

Egyáltalán nem kicsi az 1" formátum. Nikonhoz van ekvivalens 50mm fényerős fix elég olcsón (200 USD). Ez a fotó hivatalos "DOF sample" a 18.5mm f/1.8 objektívvel:

Szerintem ez egyáltalán nem rossz, hozza nagyjából azt a szintet amit egy APS-C DSLR tud a kitobjektívvel, vagy még kicsit jobb is. Tekintve, hogy az átlag DSLR-re akár rá is lehetne hegeszteni a kitobjektívet, mert sosem kerül le róla, nem mondanám értelmetlennek ezt a pici szenzort egy jobb fényerős üveggel megtámogatva. Más kérdés, hogy nekem, személy szerint kevés, de kíváncsi vagyok, hogy az átlag kompakt/mobil/DSLR+kitobi fotósnak is kevés lenne-e. Persze fontos az, hogy tud-e olyan jó gépet gyártani 1" formátum köré a Samsung, mint a Nikon.

(#38) Ijk válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez a kép egy rakás műanyag, kipenderítenék a kukába egy 200k-s szettet ha ilyet produkálna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Stauffenberg válasza Ijk (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Rámutathatsz arra a max. 200 ezres fényképezőgép + objektív párosra (lehet csúcskompakt is) ami ennél jobbat tud és nem nagyobb méretben, tömegben. A Sony RX100 II fantasztikus gép, ahogy a Fujifilm X20 is, de azok sem húznak el mellette minőségben.

Ahogy sokszor értetlenkedem azon, hogy egyesek nem képesek ésszel felfogni, hogy valakinek nem számít a felszerelés mérete/tömege (elvakult MILC-fanboyok), úgy azokat sem értem, akik azt nem képesek feldolgozni, hogy egyeseknek ez igen is nagyon számít, feláldozva valamennyit a képminőségből (már amikor, nem mindig jön ki érdemi különbség).

Ezen az analógián haladva lehetne kicsit azokat is cseszegetni, akik 200k értékű mobillal fotóznak. Dobják csak a kukába. :) Fújj-fújj, csak egyetlen igazság létezhet egy fotó értékének meghatározására. Lehetőleg készüljön APS-C szenzorral (de inkább Full Frame, vagy ahogy előbb elhangzott: KÖZÉPFORMÁTUMAL) és lehetőleg olyan szűk DOF mellett, hogy vajkrém simaságúvá gyalulja a hátteret, de lehetőleg már a fotózott alany füleit is. Na az a fotó már ér valamit! :) A többi csak hányás.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ijk válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minolta CLE. ;]
Ricog GR, használt Fuji x100, EP-L+45mm például.
Ez a képminőség rendben van 60k-ért, ez egy tipikus konzum kamera. Ergonómia nulla, kicsit retrós, jó drága, divatos és kicsi. 3 év múlva meg a kutyának nem kell, ipari hulladék lesz ez is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) Stauffenberg válasza Ijk (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek aztán mind teljesítik a felsorolt kritériumokat. Az X100 is jelentősen tömzsibb, mint ez egy 9mm-es palacsintával, azt meg már kommentálni sem érdemes, hogy egy 4 éves használt gépet akarsz árban összehasonlítani egy vadiúj géppel. Az aktuális X100s modell igencsak 350k felett van, csak a korrekt összehasonlításért. Bár legyen, mert én is inkább azt venném, de attól még nagyobb.

Mindegy, nem védek meg egy olyan gépet/rendszert amit én a saját igényeim alapján nem vennék meg. Felőlem annak tartod aminek akarod. De azért a korrekt összehasonlítást még gyakorold. :)

(#42) Ijk válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ott a GR is a listán de tökmindegy, azt még talán zsebre is vágod, mivel behúzza az obit. Egyébként bírom hogy évek óta megy ez a miniatürizálás láz, szupervékony vázak, csak akkor ette meg a fene ha obit tekersz rá. Azért egyik felsorolt vázra sem mondanám hogy egy féltégla.
Te magad mondod hogy neked sem kellene, nyilván nincs rá igényed. De ha valakinek éppen egy kisebb méretű rendszerre van igénye, van olyan ember aki elhiszi hogy ezt fogja 5 év múlva is használni? Vagy akár egy Nikon 1-et?
Milceket féléves ciklusokban tolják kifelé, DSLR-eknél is vicc ami folyik, főleg hogy az újabb vázak csak egyre szarabbak. Hányszor hallottam már hogy visszasírták a D70 ergonómiáját.
Persze nem akarok sokat panaszkodni mert vannak jó fejlesztések, lásd az OM-D, vagy az új Fuji. Ezeknek megvan a maga áruk, de baromi sok az ipari hulladék szerintem.
Mobiltelefonokat pedig meg sem említem a vitában, mert talán ma a legnagyobb szeméttermelés náluk történik a világon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) Stauffenberg válasza Ijk (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de jel/zaj arányban fogadok, hogy még ez a Samsung NX mini is elveri a GR-t. Ugye kinek mire van szüksége.. Alap érzékenységen nagyon jó, főleg ha tudsz élni azzal, hogy fix az objektíve és szélesebb az átlagnál, de már az ISO 400 is komoly fejtörés neki.

Az meg túlzás, hogy a MILC-ek gyártási ciklusa rövidebb lenne, mint az azonos árkategóriában lévő DSLR-eknek. Nézz már rá, hogy tükrösből 200k alatt milyen időközönként cserélődnek a gépek.

Itt most nem arról van szó, hogy amit Te vagy Én vennénk magunknak csak azok lehetnek jók. Én sem Nikon 1-re sem erre a Samura nem neveznék be. De a Nikon 1-el van tapasztalatom, veszett gyors, igazán élmény használni bármelyik vázat. Faszán össze vannak rakva, fényévekkel jobb működési sebességet produkálnak mint bármelyik kompakt vagy bridge gép.

"Mobiltelefonokat pedig meg sem említem a vitában, mert talán ma a legnagyobb szeméttermelés náluk történik a világon."

Én meg azt látom, hogy gyorsabban fejlődik a mobilos fotózás, mint a MILC+DSLR piac együttvéve. Beleértve a kapcsolt szolgáltatásokat, de maguk a körömpiszoknyi szenzorok és objektívek is akkora minőségi fejlődésen mennek át egységnyi idő alatt, ami őrületes sebesség a klasszikus fotóipar fejlődéséhez képest. Nem becsülném le azt a mérnöki teljesítményt sem.

(#44) Ijk válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a mobilos fotózásra gondoltam alapvetően hanem hogy milyen ciklusokban nyomják kifelé a telefonokat. Olyan szintre mozdult a fogyasztói társadalom hogy minden évben egyre több szemetet termelünk. Műszaki cikkeknek nincs értéke, megveszel egy telefont és fél év múlva jóformát semmit nem ér, vagy pedig valami 200k-s csúcskészülék és az árának töredékét. Fényképezőknél ugyanez, miközben régi filmes gépek mai napig igen szép áron mennek el. Na de ennél jobban nem akarok ebbe belemenni.
Mellesleg van itt egy Nokia N8-am és nem vagyok benne biztos hogy bármelyik mai csúcstelefon szignifikánsan jobb képeket csinál.

Nikon 1. Biztosan gyors, sok fotós áradozott róla, de azért még másodgépnek se nagyon használnák. Majd keresgélek már egyszer ha lesz kedvem, profi fotósok képei, vagy legalább igazán jó fotók után. Felmegyek a flickr-re és agyondolgozott műanyag képeket találok csak, kompaktos. Egyszerűen nem találtam még olyan galériát ami meggyőzött volna az 1"-ról egy régi apsc motorosként.
Őszintén nem vagyok teljesen tisztában a GR iso teljesítményével, de még az őskövület dékétszázam is vígan elboldogul iso400-on. Mellesleg ez inkább tájkép, utca kamera jobb fényviszonyok közé.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) Dotahpakeb


Dotahpakeb
csendes tag

A nikon 1 re ezt rágyártani? Jájj!

(#46) Stauffenberg válasza Ijk (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az értéktelenedés főleg azokat érinti érzékenyen, akik úgy váltják a műszaki cikkeiket, mint mások az alsógatyát. Én nem sok mobilomat vagy fotós cuccomat adtam el. Akkor váltottam amikor indokoltnak éreztem, szóval sokáig szolgáltak.

Sokan elfelejtik, hogy attól mert van egy újabb, okosabb, gyorsabb, szebb modell valamiből (legyen az mobil, laptop, fényképezőgép, bármi más), attól a meglévő még nem lesz hirtelen alkalmatlan arra, amire addig megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#47) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1 :K

Magam se hittem volna amikor megvettem, de a Pana G3 lassan 2 éve megvan, még a Pentax vázaim közt se volt olyan ami ennyi időt nálam töltött :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48) sideburns


sideburns
aktív tag

http://www.youtube.com/watch?v=SjhTcNGbZH0&feature=youtu.be

A hivatalos reklámvideó megszólít egy réteget és ez nem feltétlenül a pixelpeeper fórumhuszárok rétege. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.