Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) fatal` válasza Bunda555 (#2199) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez típusfüggő. Nekem se mutatja ezeket (MK3.5 focus).

(#2202) Bunda555 válasza fatal` (#2201) üzenetére


Bunda555
tag

#639, #646 hozzászólások miatt gondolom, hogy a fejegységen is futtatni kellene az appot, hogy szinkronizálja. Fura, hogy semmilyen appot nem talál, pedig több olyan app is fut, aminek látszani kellene. Olvastam, hogy a Vaze is tud így futni AA és carplay nélkül is.

A BMW-mnél a myBMW appban minden ilyen adat ott van és ott biztosan BMW szerverről veszi ezeket. Ott mondjuk tudom, hogy van sim-es adatkapcsolat és az autó elküldi a szerverre. Akkor is frissül, ha nem én vezetem az autót és a telefonom a közelében sincs. Itt nem tudom, hogy van e ilyen, most vettük az autót.

(#2203) wong kok wah válasza Bunda555 (#2202) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Az autóban van Connect modem? Mert anélkül ezek nem fognak menni.

(#2204) Bunda555 válasza wong kok wah (#2203) üzenetére


Bunda555
tag

Nem tudom, hogy van e, majd beviszem a fordhoz, és kérek egy felszereltségi listát.

Viszont a fordpass alkalmazásnak (és pl. vaze) anélkül is meg kellene jelenni a mobil app menüben usb kapcsolattal nem? Ehhez is kell a connect modem? Vagy a vaze most már csak AA-n keresztül megy, és tényleg nincs olyan app a telefonon ami sync kompatibilis lenne?

Mindegy, nem rugózom ezen tovább, minden app megy AA-val. AA-hoz meg a mobil apphoz is kell USB, úgyhogy mindegy is. Csak a fordpass lehetőségek érdekeltek volna, de értem, hogy ahhoz modem kell, ami ezek szerint valószínűleg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2205) wong kok wah válasza Bunda555 (#2204) üzenetére


wong kok wah
senior tag

1. Üljön be a gépkocsiba.
2. Nyomja meg a „Settings” gombot.
3. Keresse meg a FordPass Connect gombot (ha a gomb nem jelenik meg, akkor a gépkocsi nem rendelkezik beépített modemmel).

(#2206) Bunda555 válasza wong kok wah (#2205) üzenetére


Bunda555
tag

Köszönöm, megnézem.

(#2207) _pda_ válasza wong kok wah (#2205) üzenetére


_pda_
tag

Köszi, gondolom a fejegység menüjében kellene keresni.
Ott nincs ilyen.

(#2208) Bunda555 válasza wong kok wah (#2205) üzenetére


Bunda555
tag

Nincs ilyen gomb, akkor ez ennyi.

(#2209) _pda_ válasza Bunda555 (#2208) üzenetére


_pda_
tag

Flotta telematics van, kikapcsolhatatlan.
Minek ezt így agyonbonyolítani, ha már minden szükséges adat rendelkezésre áll :F

(#2210) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ha már Ford alkalmazás...

Hogy a búbánatban lehet beállítani a SecurityAlert résznél, hogy csak pl. éjjel riasszon nyitás esetén? Hiába adom hozzá az este 8-tól reggel 8-ig időintervallumot, bármikor nyitom, akár fényes nappal is, minden esetben küldi a riasztást.

Nálatok ez működik rendesen?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2211) seduction3


seduction3
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet (akár Forscan is jöhet) véglegesen kikapcsolni a Start/Stop-ot? Ugyanis felállítottan a Fscan-ben az akku %-ot 90-re (80-ról) s azóta ha meleg a motor akkor leállítja piros lp.-nál, tehát működik. Minden első indítás után ki lehet kapcsolni de ez is felesleges figyelnivaló.
A St/St szerepel vagy 5 modulban a Forscan-ben. Mindnél ha Disabled-re veszem akkor kiüti? Vagy ha elég egy helyen akkor melyik az?

Aztán a modulok legfrissebb Firmware-t elvileg le lehet tölteni vmi Ford szerverről, de ugye az nem mindenkinek engedélyezett. honnan lehet fellelni ezeket a legfrissebbeket VIN alapján a modulokhoz?

2018 Mk4 TDCi A8 váltóshoz kapcsolási rajzot-huzalozás rajzot honnan lehet fellelni? Ugyanúgy érdekelne biztosítékkiosztás is. Nincs kezelési sehol a NET-en.

kösz

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=seduction3

(#2212) _pda_ válasza seduction3 (#2211) üzenetére


_pda_
tag

Ez nem elég neked?

(#2213) radi8tor válasza TigerCat (#2210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néha bugol és nekem is egész nap riaszt, akkor ki szoktam kapcsolni az időzítettet, majd vissza és vagy megjavul vagy nem. :DDD

⭐ Stella

(#2214) radi8tor válasza seduction3 (#2211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez inkább a Ford topikba való kérdés lenne: [link]
Sync nem tud ilyet.

⭐ Stella

(#2215) cappa72 válasza TigerCat (#2210) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Persze". Mindenre,mindenkor jelez.
Sajnos még nem vettem a fáradságot, hogy utána nézzek. :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2216) TigerCat válasza radi8tor (#2213) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi srácok! Marad így...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2217) maleirdaemon


maleirdaemon
csendes tag

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Tudna valaki segíteni, hogy egy 2017-es Mondeo-hoz honnan tudom beszerezni a magyar nyelvet Sync 3-as fejegységhez? :R

(#2218) berek21 válasza maleirdaemon (#2217) üzenetére


berek21
senior tag

[link]

LG Velvet eladó!

(#2219) radi8tor válasza berek21 (#2218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Épp írni akartam, hogy ezt nem adják ingyen. :B

⭐ Stella

(#2220) berek21 válasza radi8tor (#2219) üzenetére


berek21
senior tag

Ez csak természetes. Krisztus koposóját sem őrizték ingyen.

LG Velvet eladó!

(#2221) wong kok wah válasza maleirdaemon (#2217) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Keress meg privátba.

(#2222) koti


koti
tag

Feltettem Online felületről a Ford Kugámba a Sync3 legfrissebb verzióját és a hozzá tartozó legfrissebb térképet, mert úgy jártam, hogy egy veszprémi éjszakán ködben alig találtam meg a kiutat. Próbáltam újra, de még most sincs rendesen frissítve a rész. Ami viszont furcsa, hogy most akadozik és elfelejti a hangutasítások végét mondani. Van valami gyógyszer a jelenségre? :R

(#2223) sparta2 válasza koti (#2222) üzenetére


sparta2
tag

Master Reset (gyári beállítások alaphelyzetbe állítása).
Sajna ezt követően mindent újra be kell állítanod.
Ha csak a telefonnal van gondod, megpróbálhatod törölni a párosítást és újra csatlakozni.
Nekem ezt egyszer csinálta, a következő három frissítés után nem kellett csinálnom semmit, mert hibátlan volt.

(#2224) koti válasza sparta2 (#2223) üzenetére


koti
tag

Köszi. Ilyen frissítések során a Sync3 is visszaáll valami korábbi verzióra? Talán arra amivel átvettem gyárilag? Egyébként az alapképernyő akadozik nincs ilyenkor telefon használva.

(#2225) sparta2 válasza koti (#2224) üzenetére


sparta2
tag

A frissített egységek maradnak természetesen, nem vesznek el. A beállítások állnak vissza alaphelyzetbe. Szerintem csináld meg, rosszabb nem lesz!

(#2226) koti válasza sparta2 (#2225) üzenetére


koti
tag

Mivel nem látok változást visszatenném a korábbi verziót. Azt nem lehet? Az nem csinált ilyet. Nem értem miért adnak ki bugos új verziót.

(#2227) sparta2 válasza koti (#2226) üzenetére


sparta2
tag

Normál módon nem lehet. Keresd meg privátban wong kok wah fórumtársat, ő szakértő az ügyben! A reset után leállítottad az autót, bezártad és egy 5 perc után próbáltad újra?

[ Szerkesztve ]

(#2228) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Lehet nezni,tükrozni youtube videokat már sync 3 an,ugy hogy nem akadozik a video,és nem romlik a hangminiseg,hanem ugyan olyan mint a video alatt? Vagy még tegradálodik a minoseg az átjátszás által?

[ Szerkesztve ]

(#2229) qqrique válasza venom8888 (#2228) üzenetére


qqrique
tag

Természetesen lehet, de minimum feltétel az,
hogy szükséges hozzá egy zsebtükör.

(#2230) venom8888 válasza qqrique (#2229) üzenetére


venom8888
őstag

Mi az a zsebtükör.? :)

(#2231) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

:C :C :)) :DD :R

Elnézést!

(#2232) fepeti


fepeti
csendes tag

Sziasztok! Új FORD tulaj vagyok, bár régen volt egy Sierra-m, nagyon szerettem, de az még más világ volt.
Szóval, ez egy 2022-es KUGA PHEV, rendben beregisztráltam magam és az autót a FORD rendszerbe, szinte egyből jelezte, hogy van SYNC frissítés. Egyébként az autó közvetlenül, a lakás WIFI-re csatlakozva viszont azt írta, hogy minden a legfrissebb..., pedig ugyebár nem.
Tehát, USB-n keresztül simán frissítettem 22251-re. Az update fájlt viszont nem tudtam felküldeni, hibás karakterek vannak az xml fájlban, azokat kijavítottam, így már látszólag sikerült a feltöltés, de a rendszerük nem vesz tudomást a frissítésről, ugyanazt a régi 21194 verziót tartja nyilván ,ami előzőleg volt. Így viszont a térképfrissítést sem ajánlja fel, F10 van rajta.
Mit javasoltok? Ez így elég lehangoló.
Köszönöm!

(#2233) radi8tor válasza fepeti (#2232) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Helló Kuga társ :C
Nekem FHEV-em van.
Szívesen látunk majd Ford topikban

A kérdésedre a választ nem tudom, én nem foglalkozom ezekkel a frissítésekkel mert nem használom a beépített térképet.

⭐ Stella

(#2234) fepeti válasza radi8tor (#2233) üzenetére


fepeti
csendes tag

Köszönöm!

(#2235) wong kok wah válasza fepeti (#2232) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A logFile-t próbáld itt feltölteni a magyar oldal egy botrány.

Update Ford SYNC® & Navigation Maps | Ford Owner Support

(#2236) fepeti válasza wong kok wah (#2235) üzenetére


fepeti
csendes tag

Szia, próbáltam ezen is, a helyzet ugyanaz. A hibaüzenet: "Upload Failed. Please Try Again." Az xml file hibás karaktereket tartalmaz. Közben találtam egy külföldi fórumot és ők is a hibás xml-re vezetik vissza, annyi különbséggel, hogy nekem ugyan látszólag sikerül a kijavított xml-t felküldeni, tehát nem jelez hibát, de az adatbázisuk nem frissül.
https://www.kugaownersclub.co.uk/threads/ford-update-log-file.24284/page-3

(#2237) Tomka1118 válasza fepeti (#2236) üzenetére


Tomka1118
csendes tag

Tudsz csinálni olya pendrive-ot, ami csak az XML fájl generálást tartalmazza. Én sok ilyen XML fájlt láttam és töltöttem fel és soha nem volt bennük hiba. Utoljára pont egy 22251 által generáltat és gond nélkül felment.
Egyébként meg úgy a fimrware, mint a térképfájl nem kocsihoz kapcsolt (nincs benne semmilyen ellenőrzés, kód, lenyomat vagy bármi, így ha tudsz letölteni máshonnan F11-et, akkor az is fel fog menni. De ez sajnos 2-3 óra, mire a 20+ Gb-ot felmásolgatja. :(
De közben lehet jönni menni, sőt megállítani a kocsit és másnap onnan folytatja.

(#2238) fepeti válasza Tomka1118 (#2237) üzenetére


fepeti
csendes tag

KÖszi! Próbáltam azt is, az InterrogatorAD progival letöltöttem, de úgy sem sikerült . Nem izgatom egyelőre különösebben magam e miatt, hamarosan jön majd az F12 és majd akkor, csak szeretem, ha működik valami....

Még egy kérdés. Tudtok esetleg olyan alkalmazást, mellyel a gyári kamera képét rögzíteni lehet? Kitűnő képet adnak elő-hátul a kamerák, adná magát, hogy pendrivera rögzítve kiválthatná a menetrögzítő kamera funkcióját....

[ Szerkesztve ]

(#2239) radi8tor válasza fepeti (#2238) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én csak aftermarket megoldásról hallottam (egy külön doboz, de ahhoz a kamerákat is cserélni kell).
A gyári kamerákkal az a gond, hogy az autó szoftvere blokkolja a hozzáférést menet közben, na meg az sem ideális, hogy NTSC kamerák vannak benne.

Azt legalább sikerült elérnem, hogy a hátsó kamerát be tudom kapcsolni menet közben. :D
Ehhez jailbreakelni kell sync-et, meg OBD íróval átírni egy paramétert a kocsi konfigjában hogy engedje menet közben nézni a kamerát. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2240) Bélaaaa válasza radi8tor (#2239) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Leírod, kérlek, hogyan-mit kapcsoltál be?
Engem is érkekelne (MK5).

Köszi

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2241) radi8tor válasza Bélaaaa (#2240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Kugához (MK3) tudom a megoldást, nem tudom más modellnél ugyanez a regiszter való-e erre.

Forscannel kell módosítani ezt:
IPMB (AS BUILT Format)

Original: 7B1-01-01 1xxx xxxx xx
Modded: 7B1-01-01 0xxx xxxx xx

Usage: SUBTRACT 1 from your original value!!! (refer to https://cyanlabs.net/asbuilt-db/ipmb-2015-2019-database and thanks to CyanLabs)

Majd jailbreakelt Sync3-ban telepíteni az alábbi appot:

This mod disable Vehicle Speed Sensor Sleep and allow rear camera to always stay ON while driving forward at any speed!!!
Works with "On-Demand Rear View Camera" mod (thanks to A-TEAM)

⭐ Stella

(#2242) Bélaaaa válasza radi8tor (#2241) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:C :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2243) fepeti válasza radi8tor (#2239) üzenetére


fepeti
csendes tag

Köszi! Kifejezetten jó képe van a beépített kamerának, gondoltam hátha megoldható. Láttam gyári menetrögzítő kamerát a Ford kínálatában, de nagyon drágálltam.

(#2244) wong kok wah válasza fepeti (#2236) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ma 2db Sync3-at is frissítettem, feltöltöttem a logfile-t és azonnal "SYNC IS UP-TO-DATE" lett.
Küld el privatban a logfilet...

(#2245) Torony 1. válasza wong kok wah (#2244) üzenetére


Torony 1.
tag

űdv.szeretném megkérdezni,hogy hol lehet pontosan feltölteni azt a log file-t a 2232 -es hozzászólásodban linkelt oldalon,mert sehol nem látok erre opciót?természetesen a magyar oldal ki van nálam is akadva ahol eddig szoktam ezt bevinni. :F
tanácstalan vagyok.

(#2246) wong kok wah válasza Torony 1. (#2245) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Pedig ott van!

(#2247) qqrique válasza wong kok wah (#2246) üzenetére


qqrique
tag

Kaptam a hónap elején egy térképfrissítést, ami hasonlít az Interrogator-ra.

A fájlnév: Map_49418_Update

ez van benne:

; SYNC3 Consumer Application Upgrade - Release 3.4.22200 - Only for Nav/EU assemblies.
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = GB5T-14G386-AD
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AD.tar.gz
Item2 = LU5T-14G386-CA
Open2 = SyncMyRide\LU5T-14G386-CA.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction

Kb 10-20 másodperc alatt lefut és előállít egy Sync_xxx_WF0yyyyyyy.xml fájlt.
Feltételezem, hogy a térkép aktuális állapotát riportolja.
Feltöltöttem, de napok óta nem változik a státusz, továbbra is a fent jelzett fájl letölthetősége aktív.

Kb 2-3szor feltöltöttem az xml fájlt, de semmi változás.

Az USA site-on az EU térképet nem, csak a szoftverfrissítéseket tudod kezelni.

Kíváncsian várom, lesz e változás, 22251 vagy új térkép.

(#2248) wong kok wah válasza qqrique (#2247) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ez maga az interrogator...
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = GB5T-14G386-AD
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AD.tar.gz // interrogator
Item2 = LU5T-14G386-CA
Open2 = SyncMyRide\LU5T-14G386-CA.tar.gz // átnevezi az autoinstall.lst -ről autoinstall.bak -ra
Options = Delay,Include,Transaction

Ezért nem is kell változásnak lennie.

(#2249) qqrique válasza wong kok wah (#2248) üzenetére


qqrique
tag

Igaz, nem vettem észre.
Ami furcsa, hogy térképfrissítésként ajánlotta fel a weblap, Map_49418_Update

(#2250) Tomka1118 válasza qqrique (#2249) üzenetére


Tomka1118
csendes tag

Szerintem összeborult a Ford nyilvántartása, elveszett minden térképverzió adata és azért adta ki ezt a "frissítés", amely igazából csak egy verzióbekérő alkalmazás csak.... :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.