Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#199) #16820480 válasza btprg (#194) üzenetére


#16820480
törölt tag

Repülni vagy tömegközlekedni szoktál? Mert ott sem a te kezedben van az irányítás. Sőt, elég sok esetben manapság már nem is egy másik ember kezében, hanem automatika viszi a járművet.

#197: Szerintem nem nagyon láttál még fejlesztést, ha azt gondolod, hogy egy zárt, steril környezetben ezt meg lehet oldani működőre vagy hibátlanra.

#198: Ez nem érvelés volt, hanem piszkálódás, miután bármilyen érvet hoztunk többen is, csak lepereg róla és hajtogatja a csaját csőlátású véleményét.
Én amúgy több mint 20 éve vezetek balesetmentesen, eddig összesen két "balesetem" volt, egy kerti asztalnak sikerült nekitolatni az udvaron, mert túl alacsony volt és nem látszott a kocsiból, illetve egy parkolóban egy terméskő falnak, mert nem jelzett a tolatóradar.
Ennek ellenére nagyon örülnék, ha terjedne az önvezetés, még pedig azért, mert nem csak én létezem az utakon, és ha idővel minden autóban működne ez a funkció, akkor mondjuk szegény nyugdíjas, aki se nem lát se nem hall jól, és a reflexei is rosszak, kimehetne télen is vagy nagy forgalomban is az útra, anélkül, hogy pánikszerűen markolva a kormányt döcögne 30-cal a főúton. Vagy egy lassabb, vidéki tempóhoz szokott ember ha évente kétszer bemegy egy nagyvárosba, akkor nem kellene emiatt stresszelnie, mert az autó magától felveszi a forgalom ritmusát. Vagy az idősödő szüleim mehetnének kocsival gyógyszertárba vagy piacra, ha már nem tudnak felmászni a buszra/villamosra és az orvos nem újítja meg a jogsijukat. Vagy ha nem fér bele az idődbe, akkor el tudnád küldeni az autóval a gyerekeket suliba egy előre programozott rutinnal, majd értük is tud akár menni, miközben te dolgozol és éppen nem tudnád másképp megoldani. Vagy fiatalok elmehetnének úgy buliba/rendezvényre, hogy hazaviszi őket a kocsi és meg sem kellene fordulnia senki fejében, hogy ittasan ül volán mögé. Vagy még egyszerűbben, amikor éppen fáj a feje valakinek, gipszben van a keze vagy erősebb gyógyszer hatása alatt van, akkor is autózhatna (például orvosi vizsgálatra), ahelyett, hogy másokat veszélyeztetne a nem ideális állapotának esetleges hatásaival az utakon.
Még nem tartunk itt, hogy ezek működjenek, de idővel fogunk, és akkor marha kényelmes lesz a jelenlegihez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.