Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

mockosz kisz kinaiak... :D
Na de a cikk jó és köszönjük. Hiányzott egy ilyen :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) joghurt


joghurt
addikt

400 GB pendrive. "Seems legit." :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

micsoda egzotikum, hmm hmm :D jó cikk :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) KraRe


KraRe
aktív tag

Kici kínai óccó, jó! Mennyi? öccá. Számla van? akko ezekettőszáz. :C

(#5) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nem a kedves ismerősöd nézte el durván? Vagy rá van írva, hogy 400GB?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

Hiánypótló cikk. :K :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Pedig létezik, a gugli azonnal kidobta.

[ Szerkesztve ]

(#8) #56573440 válasza Dark Archon (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

mb, és mivel jöfejek, rápakoltak még egy keveset ingyen :K

(#9) feco72


feco72
Modder

Kb. ilyen lehetett: [link]

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#10) Dominó85


Dominó85
veterán

Nos az ismid tényleg egy kicsit balek volt. 400GB az mióta szabványos méret? Ráadásul Sony... 128, 256, 400???, 512 Lol... Amúgy a cikk nagyon korrekt. Havrrom gyanúsan olcsó microSD karit szeretne venni innen Ph-ról. Lehet az õ cucca lesz a kövi cikked alanya. :D

* Péter - 06302461862 *

(#11) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Én , és az ismerőseim 5-6 évvel ezelőtt rendeltünk Kínából mp4 lejátszókat, mert itt még nem nagyon lehetett kapni, ha igen, akkor horror áron. Az ismerőseim 8 gigás példányokat rendeltek, én pedig egy más fajta 4 gigás modellt.
Megjöttek a kütyük, mi pedig el is kezdtük felmásolni a kedvenc zenéinket a lejátszóra. Az volt a furcsa, hogy miután 2 Gb-nál tartott a másolás, hirtelen a sokszorosára ugrott az adatátvitel sebessége.
Mondanom sem kell, nem tudtam használni a lejátszót, mert valójában a 4 giga helyett csak 2 gigás volt. Az ismerőseim rosszabbul jártak, az ő 8 gigásuk pedig csak 1 giga volt valójában.
A megoldást ezen az oldalon találtuk meg, azóta tudtuk rendesen használni a lejátszókat :)
Egyik ismerősöm most vett 32 gigás SDHC kártyát valami 5 ezerért, kíváncsi leszek rá :)

[ Szerkesztve ]

(#12) sonar válasza Dark Archon (#5) üzenetére


sonar
addikt

Rá van írva, hogy 400GB. Meg ha formázni akartad akkor is 400GB-t mutatott.
Csinálok róla képet és frissítem a cikket.
Google-ban találtam róla képet: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A 400 gb-os pendrive-ot idehaza csak 54 ezres papirpénzel lehet megvenni! :P

[ Szerkesztve ]

(#14) Dilikutya válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

A PH-ra járók többségének nem feltétlenül, mert a hülyének is feltűnik ilyen ár/kapacitás mellett minden egyéb ismeret nélkül is, hogy valami nem kóser.
De a cikk érdekes, jó tudni, hogy ilyen is van :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) FRENK1988 válasza Dilikutya (#14) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ez sztem is igaz, de hogy visszaállítsd az eredeti méretre na az jó. Pl nálam van két régebbi mp3 lejátszó és most nekiállok rendberakni. Hátha alapon:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) sto1911 válasza joghurt (#2) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem is ez jutott eszembe, nagy IQ-betyar a haverja :DD

(#17) sztanozs


sztanozs
veterán

Nemrég kaptunk egy virusírtó cégtől 8GB-os repi pendriveokat, amiről kiderült, hogy igazából, csak 4GB-os.
Sajnos én leőtte rátoltam a BitLockert, mielőtt ez kiderült volna (simán felment rá, nem panaszkodott) - viszont a chip ennek hatására valahogy összekeverte a hamis és a valós címeket a memória-kiosztásban, így már kb 10 MB után volt hibás ellenőrzés a pendrive-on.

Én egy 4GB-osnak is örültem volna, de így kuka lett a vége.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Szóva... ötezeé vett egy 512Mb-os pendrájvot?! :DD Ezen nevetnem kell. :DDD

(#20) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

400 GB-os pendrive az igen :DD több mint a gépemben lévő winyó :DD Jó leírás :C :)

(#21) Reignman


Reignman
aktív tag

Én itt a hardveraprón vettem egy korrekt tagtól egy 32 gigás Sandisk MicroSD-t, bontatlanul, ami teljesen úgy nézett ki, mint az eredeti. Lehet rá írni, csak leszedni róla nem a cuccokat, gép felismeri, formattálja, ahogy kell. Ötlet?

(#22) Thunderzolee válasza feco72 (#9) üzenetére

Nekem is pont ez jutott eszembe róla. :K

Az írás jó lett, legalább már ezt is tudom. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) sonar válasza Reignman (#21) üzenetére


sonar
addikt

check flash progi kell neked vagy a h2testw ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24) Jeanne d'Arc

Tetszett a cikk, ismerőst sajnos már vertek át...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A kárörvendőknek: bárki bármikor járhat így más témában, senki sem penge mindenben. De majd gondoljatok erre, mikor mondjuk átvág az autószerelő. Vagy akár a biztosító, a bank, pedig arról még papír is van. Vagy akár házvásárláskor az ügyvéd, az is kellemes lehet.

sonar: nem gyenge. Nem véletlenül rendelgetek eBay-ről is inkább UK-ból, mint Hongkong és társai.

feco72: :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26) HuMarc


HuMarc
addikt

Apám vett egy 256 gigásat 3000-ért. És tényleg 256 gigás.

(#27) Silentfrog válasza HuMarc (#26) üzenetére


Silentfrog
veterán

És honnan vette/el annyiért? ;]

(#28) Fecogame válasza HuMarc (#26) üzenetére


Fecogame
veterán

$3000? :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) sonar válasza HuMarc (#26) üzenetére


sonar
addikt

:C

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30) HuMarc válasza Silentfrog (#27) üzenetére


HuMarc
addikt

eBay.. Honnan máshonnan? 3000 HUF. Figyeljetek 3000 Forintért még akkor is megéri, ha csak 8 gigás.

(#31) Silentfrog válasza Fecogame (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

:DDD kb

Úgy már annyira nem mert van már Hp 32-gb-os 5 k ért itt a helyi boootba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) Fecogame válasza HuMarc (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Figyeljetek 3000 Forintért még akkor is megéri, ha csak 8 gigás.

[link]

Biztos? :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33) Silentfrog válasza Fecogame (#32) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezek az állatosak hatalmasak! Veszek is egyet gyorsan magamnak! ;]

(#34) #63439360 válasza Dark Archon (#25) üzenetére


#63439360
törölt tag

Ez azért túlzás (hogy ne azt írjam... nem igaz). A tudatlanság és a mohóság találkozása.
Már átlagosan informált PC user sem dől be a nagy számoknak. Nem árt az egészséges kételkedés. És némi informálódás, adott esetben. Kevesebb csalódás...

(#35) Tikakukac válasza HuMarc (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugi, titeket keményen átcsesztek. Reménykedj, hogy legalább 8 gigás lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Muki94


Muki94
aktív tag

No, hardveraprón egy tag nagyon nyomja a félelmetesen olcsó penjeit/ memóriakártyáit..
2200Ft-ért 16gigás Verbatim micro pendrive? hm...

(#37) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Hát ezen nevettem egy egészségeset!
Köszi a cikket.

(#38) HuMarc válasza Tikakukac (#35) üzenetére


HuMarc
addikt

A Total Commander 256 gigát jelez.

(#39) Silentfrog válasza HuMarc (#38) üzenetére


Silentfrog
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#40) Silentfrog válasza HuMarc (#38) üzenetére


Silentfrog
veterán

Akkor rakjál rá annyi adatot,ha ráfér akkor tényleg akkora! Ha 3 fényképnél megáll a másolás akkor mégsem akkora! :P

(#41) Tikakukac válasza HuMarc (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp erről szól a cikk, nem tudom elolvastad-e. Pontosan ezt a részt manipulálják, kezdj el rámásolni mondjuk 4 gigát. Ha felment még 4-et, és akkor már örülhetsz. Több tuti nem fog rámenni.

szerk.: Nem arról van szó, hogy nem működik. Mind működik. Itt a kapacitás a kérdés, mert ha vettetek ennyiből egy 4 gigás noname pencit, az kemény szívás.

szerk2.: okés, várjuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) HuMarc válasza Silentfrog (#40) üzenetére


HuMarc
addikt

Én nem mondtam hogy én el is hiszem, hogy ez 256 gigás. Azt mondtam, hogy a fater annyinak vette meg. Fogalmam sincs, hogy valójában mennyi adat megy rá. Azt tudom, hogy szerzett valahonnan egy régi T21-es IBM Thinkpad-et és abban használja winchester helyett, mivel nagyon nehéz IDE-s winchestert kapni. És az biztos hogy működik, mivel láttam bebbotolni a pendrive-ról a xubuntut.

@Tikakukac (#41) Már párszor írtam, hogy a pendive-ot nem én vettem és nem én használtam, de ide írok majd egy komit ha kiderül, hogy mikor telik meg.

[ Szerkesztve ]

(#43) Skynet258 válasza HuMarc (#42) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem itt van a kezemben egy 32GB-os microSD. Anno nem hazudok, sikerült ráírnom olyan 20 GB adatot, tehát bírta. Aztán egyik napról a másikra megnyekkent, formázni sem lehet. Most játszogattam vele, azt írta fél órával ezelőtt, hogy 8MB-os. Mostanra meg azt írja pár program után, hogy 254 GB-os. Szóval tök jó.

Ugyanitt GB bővítést olcsón vállalok. :D

Kieg: persze működni nem működik, teljes zavar van az agyában csórinak. ;)

https://geekpulse.hu

(#44) draco31


draco31
veterán

Haverom és én is vettünk már ebay-en 16Gb-os microSD-t 2500Ft-ért, és valóban annyik, tele lehet őket rakni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#45) Skynet258 válasza draco31 (#44) üzenetére


Skynet258
veterán

Aztán lásd az én esetemet, bármikor meghalhat. Így mit bízna rá az ember? Mert mondjuk a DSLR gépembe jól jött volna, de ráfozótok/videózok mondjuk 15 gigát... és egyszer csak hopp, eltűnik minden. Na kábé ott kezded el a fejed a falba verni, és csakis hivatalos forrásból vásárolni. ;) Még akkor is, ha valamivel drágábbra jön ki a dolog.

https://geekpulse.hu

(#46) Muki94 válasza draco31 (#44) üzenetére


Muki94
aktív tag

Múltkor Dealextreme-ről rendeltem egy ilyet, durván olcsó, 8GB cl4 1500Ft!
A mérete valós, sebessége is CL4, szóval ha szeretnétek nem átbaszós mennyiségeket, akkor ajánlom az oldalt.

vett már valaki ilyet?

SZERK: bocsánat, kapaszkodjatok meg egy kicsit! LÁSS CSODÁT

[ Szerkesztve ]

(#47) draco31 válasza Skynet258 (#45) üzenetére


draco31
veterán

Telefonban használjuk őket én 1 hónapja, Ő pedig 3 hónapja. Majd idővel eldől, de azért remélem hogy bírni fogja.
De ha ki is purcan, akkor van itt a faluban egy rendes ember, aki megveszi jó pénzért a 16-os Kingstonokat, és 2000 körül adja el, majd akkor megkeresem őkelmét.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#48) Skynet258 válasza draco31 (#47) üzenetére


Skynet258
veterán

Mondjuk oda jó, gondolom fontos adat nem sok van rajta, zene, film, meg ilyenek. :) Az meg ha elszáll... hát, kellemetlen, de nem akkora tragédia.

https://geekpulse.hu

(#49) draco31 válasza Skynet258 (#48) üzenetére


draco31
veterán

Így van! Meg a rajta lévő adatok 90%-a rajta van a gépen is, így még kisebb a gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#50) galocza


galocza
aktív tag

ilyen van, saját bőr, sajna. íme:
kb másfél éve vettem egy fkgépet (canon sx30) ebayen hongkongból. akkor azt hittem, milyen rutinos ebayer vagyok, túl vagy kéttucat vásárláson, legyen hozzá kártya is onnan, tajvanról 16gb sandisk ultra. itthoni árakat én meg se néztem, gondoltam kemény ebayer vagyok, annyi idő alatt meg megjön, mint a canon.
megjött. szépen lehetett is rá írni, tesztelgettem sebességet, oszt amikor elkészítettem első időváltós videómhoz az alapanyagot az új géppel/kártyával, nem tudtam leszedni a képeket.
mérges, formáz itt, formáz ott, még mérgesebb, újrapartícionálás itt, ott, még mindig nem lehet leszedni róla a matériát.
na irány az web, sandisk oldala a beírt számsor alapján felismeri eredetinek, de közben fórumokon (magán az ebay oldalán is) találtam infót a cikkben is leírt jelenségről - amiről én soha nem hallottam korábban (ezért is köszi a cikket, szemnyitogató lehet sok ember számára).
ügyes távolkeleti kezek (nem cak occóék, indiaiak is pl) meghülyítik a kártyát/pendrive-ot, minden a névleges kapacitást látja, írni is lehet rá annyit - csak épp olvasni nem. másik szimptóma: egyes helyeken belassul a kártya. az enyém amúgy 4gb-os volt.
elkezdtem írogatni a kereskedőnek, először finoman, aztán kevésbé finoman. sajna az időből kifutottam, paypal 45 ebay asszem 60 nap reklamációs időt ad, a hetek meg gyorsan elteltek. soha nem vádoltam meg őket azzal, hogy a kártya hamis (én tudtam, hogy az), csak annyit írtam, hogy hibás, de éreztettem, hogy tudom, vmi nem kóser.
végül fenyegetőztem pocsék értékelés adásával (amit már nem tudtam volna megtenni, abból az időből is kifutottam), s végül beadták a derekukat: saját kötségemen visszaküldtem, ők meg visszafizették az árát.
közben szétnéztem a hazai piacon: hasonló árban lehetett megvenni itthon is (ezért sem gyanakodtam, nem volt marha olcsó vagy ilyesmi), úgyhogy vettem egy ungarische sandisk cardot occóér.
fizettem 3000+ pénzt postára s gazdagabb lettem egy tapasztalattal, amire ugyan nem vagyok büszke, mégis terjesztem, tanuljanak mások az én hibámból.
az én tapasztalatom: drágább cuccot mernék ebayről rendelni (egy canon fkgépet pl nem hamisítanak, s nem is az sx30 volt az elsőm onnan) ha megéri a kockázatot (pl gari) az árkülönbség. meg olcsót is: ha nem volt sürgős, inkább rendeltem occóéktól, minthogy elmásszak a boltba: kábelek, kártyaolvasók, képernyővédő fólia, videk-vacak, ilyesmi, párdolláros dolgok, eddig minden ilyen működött.
dealextreme-n is rengeteg az ócskaság amúgy, igazából olyan mint egy gyűjtőáruház, érdemes olyat keresni, amiről van már pár (pozitív) felhasználói visszajelzés.
na ennyi a mese mára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.