Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz leviske #184 üzenetére

    A feltételezésed azonnal sántít, már amennyiben egyenlőségjelet teszel a PH-s átlag és közém. Nem mindenki informatikus, aki erre jár. :N
    Nem vagyok az a típus, aki vevő az összeesküvés elméletekre, de ha úgy néz ki, olyan a szaga, úgy viselkedik, akkor talán mégis az...

    "A lényeg, hogy a mai emberek étkezésből eredő problémáinak a valós forrása az a mértékletesség hiánya sajnos.
    Sajnos ezt a tudomány független része nem támasztja alá. Sőt, a koleszterin, a telített zsírok, a cukorbetegeknek 45+ % szénhidrátot tartalmazó diétát tervezők és hasonlók példája éppen az ellenkezőjét mutatja. Áltudományos alapon alapvetően téves ajánlásokat tesznek évtizedek óta. Biztos vagyok benne, hogy az ezeket szajkózók, sőt, kutatók többsége jóhiszeműen tévelyeg, de már képtelen vagyok elfogadni, hogy nincsenek a háttérben olyanok, akik régóta átlátják a dolgot.

    (#186) arnyekxxx
    Evolúciós léptékben a mezőgazdaság általánossá válásának kb. 10e éve nem igazán jelentős időtartam. Még ha ezt félre is tesszük, az utóbbi 60-80 évben olyan drasztikus változások következtek be az élelmezésben, amire egyértelműen nem reagálhattunk alkalmazkodással.
    Talán rossz szót választottam, amikor minőséget mondtam, inkább az összetétel a lényeg.
    Visszatérve csak a kenyérre (ami ugye mindössze 10e éve része jelentősebb mennyiségben az ember táplálkozásának), a búza 100 év alatt akkorát változott genetikailag, mint talán semmi más ezen a földön. Még néhány évtizede is 14 kromoszómával termesztették, ma talán 42-nél járnak. Arról nem is beszélve, hogy régen beáztatták, érlelték a gabonaszemeket, ma már "nyersen", tisztítva fogyasztják. Mellékesen jegyzem meg, hogy a bolti "teljes kiőrlésű" kenyerek nagyon nagy többségének még mindig magasabb a glikémiás indexe (vércukor emelő hatása), mint a répacukornak... A fehér kenyérről nem is beszélve, 75-85 vs. 65!
    Az életkorral vaktában lövöldözöl, tucatnyi egyéb oka van, amiért a születéskor várható életkor alacsonyabb volt, kezdve a csecsemő- és gyermek halandósággal, folytatva a fertőzésekkel, a háborúkkal, stb.
    Az öreg indiánt nem Karl May találta ki. :N

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés