Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) joghurt válasza #20749568 (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy csak durcásan tudomásul vették, hogy mennyien nem hajlandóak Win7-ről átállni az agresszív tukmálás és fenyegetés ellenére sem.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) adamssss válasza joghurt (#2) üzenetére


adamssss
veterán

A statisztikák kicsit mást mutatnak...
Nem tudom az embereknek mi a bajuk a win10-el. Megjelentéstől használom, és ilyen user élményt egyetlen más win sem adott. Gyanítom a fintorgók nagy többsége még életében nem látta élesben a rendszert, és veri a klaviatúrát a winXP gépén.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) hunluki válasza adamssss (#4) üzenetére


hunluki
senior tag

Én fullra megértem a lázadókat. Jelenleg szépen fut gond nélkül, de néhány update tényleg hajlamos volt a padlóra küldeni és újraértelmezni a beállításokat. Csak néhány példa amin én is végigfutottam úgy hogy előtte hibátlan volt, update elqrjantotta majd most éppen megint jó:
éjszakai bekapcsolódás, hang akadás, random kékhalál, alapértelmezett alkalmazások átvariálása, rossz driver felerőltetése winupdate-el, energiagazdálkodási beállítások átállítása, indokolatlanul magas proci és memóriahasználat, játékokban FPS drop, stb.

Ezek nálam úgy jöttek elő hogy előtte hibátlan volt a gép és épp szerencsére most is az (kopp-kopp-kopp). De aztán jön egy update megint és ki tudja éppen mit variálnak majd át rajta.

(#6) atike


atike
nagyúr

...én azt hittem már régen lejárt... :DDD

(#7) Joci10


Joci10
őstag

A hír címéhez reagálnék, mégpedig annyit, hogy "vagy nem". :) Legalábbis a PCGuru szerint még mindig lesz lehetőség.

(#8) adamssss válasza hunluki (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Én laptoppal indulatm win8>win8.1>win10>összes update, és mindig jó volt.

Most az asztalimra raktam fel, és ilyen még nem volt h minden drivert hibátlanul felpakolt, nekem csak a játékokat kellett telepítenem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) hunluki válasza adamssss (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

Gondolom ez kicsit mázli kérdése is hogy jó vasra rakd. Én nem mondanám az enyémet gyengének vagy nónémnek és mégis megszívtam, pedig eleinte semmi gond nem volt. Pedig nem erőltetek semmi frissítést, minden alapon van hagyva, ha szól hogy újraindítás kell neki akkor újraindítom, egyébként kb 24/7 megy a gép.

Igazából ismerőseimnél is hasonló köröket látok, ott is hol megy hol nem, pedig semmi extra nincs hajtva a gépeken, többnyire játszani szoktak meg grafikus melók.

Kicsit olyan mint amikor K-s procit veszel és kérdés hogy meddig tudod hajtani. Valakinek mázlija van, valaki megharapja. W10 hasonlóképp bánik a vassal. Ha jól van összeválogatva akkor nopara, ha épp rossz alkatrészt fogtál ki akkor így jártál. Igazából engem az szokott idegesíteni hogy ha valami egy update előtt hibátlanul működik és utána pedig nem. És most itt nem CU meg FCU szintű frissítésekről beszélek hanem mezei winupdatekről.

(#10) joghurt válasza adamssss (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Pl. a 1511-es frissítéstől kivették a 6. generációs Intel procik támogatását, noha nem őskövületekről beszélünk.

De a fanyalgók elég nagy része a flat UI-t utálja (ablak keretek, és kontrasztos fejlécek nélkül), vagy az adatgyűjtést is említhetem. Már a hardveres támogatás hiányán túl.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) gabor7th válasza adamssss (#4) üzenetére


gabor7th
addikt

http://www.origo.hu/techbazis/20171103-steam-valve-windows-7-nepszeruseg-kina.html

"A talán legsúlyosabb változás, hogy egyetlen hónap alatt 21,24 százalékkal nőtt a Windows 7-et használók aránya, miközben a Windows 10-et használóké 17,38 százalékkal csökkent"

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) lev258 válasza gabor7th (#11) üzenetére


lev258
veterán

Azt a statisztikát ne keverd ide. Teljesen másról szól és eléggé megkérdőjelezhető is. Hogy ott mit írnak róla még, azt nem tudom, mert már egy jó ideje kerülöm az origo-t.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#13) adamssss válasza gabor7th (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Olvassunk már végig egy cikket mielőtt felhozzuk mint hivatkozás! :(((

hunluki: A driver update-eket le lehet tiltani, és akkor nem fog érni meglepetés. Persze mindig van, hogy valami valakinek rosszul működik meg az is, hogy jól, de a nagy számokat tekintve a win 10 egyáltalán nem lett egy rossz rendszer.

Nálunk a cégben (7000 fő) most álltunk át és mindenki áradozik, hogy mennyivel jobb mint a 7. Köztük vagyok én is. Ez most nyilván megint nem releváns statisztika, de azt jól mutatja, hogy a céges partnerek is bíznak benne.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) King Unique válasza Joci10 (#7) üzenetére


King Unique
titán

Ez ugye csak a frissítési segédről szól, illetve a kisegítő lehetőséget használóknál vonatkozik az upgrade-re. Aminél ráadásul még az is kérdéses lehet, hogy pl. egy korábban letöltött frissítési segéddel technikailag vajon működni fog-e utólag a dolog, vagy sem.

Továbbá arról rendszerint egy szó sem esik sem a mostani cikkben, sem a más oldalakon lévő bulváros című irományokban, hogy mi a helyzet a 7/8.1 kulcsokkal történő telepítésnél... Mert ugye az szintén működik a mai napig és még cikk is van róla, amit ráadásul nem akárki írt.

[ Szerkesztve ]

(#15) hunluki válasza adamssss (#13) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, le lehet de átlag user nem fogja letiltani és csodálkozik ha lerohad a gépe, sajnos ez nem túl ritka, sok gépet javítok ki ilyen driver gondokkal ismerősöknek főleg két sörér' :)

Személy szerint én meg vagyok elégedve a W10-el, tetszenek az újítások is, tényleg gyors és sima a rendszer ha épp nincs valami hisztije. Lehet hogy a W7 nem ennyire gyors (kicsit lassabban indul, nincs dx12 stb) de legalább üzembiztos. Én csak egy nagy adag minőségellenőrzést tennék redmondba hogy legalább ami eddig ment az ne dobja fel a pacskert.

Van még mit csiszolni rajta de jó az irányzék. Csak figyeljenek oda és ne verjék le a gépek X%-át egy frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#16) jonnyjoker01 válasza adamssss (#13) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én amit gyűlölök a win10-ben az a driverekkel való csesztetés. Flashtool/fastboot/adb drivereket nem lehet letelepíteni az aláírás érvényessége miatt (valahogy azért megbízok hivatalos oldalról letölthető Google Inc. driverben) és minden egyes alkalomkor amikor használni akarom, újra kell indítani a gépet és drivert kell telepíteni. Minden. Egyes. Alkalomkor.

A másik pedig hogy szórakozik a hangkártya driverekkel is nálam. Rendszergazdai jogommal nehogy ő döntse már el hogy mi megbízható és mi nem (itt ViPER4Windows-ról van szó, teljesen korrekt driver). A signature verificationnal is ugyanez a problémám, hogy nem engedi, hogy eldöntsem, hogy Google Inc. től származó driver nem kártékony.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy az oprendszer spyware. "Felhasználói élmény fejlesztése" a fenét.

Üdv. Johnny

(#17) t72killer válasza adamssss (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van gépem, amin hibátlanul megy, valamelyik kékhalálozgat. Ezenkívül, ha valakinek tökéletesen bevált a 7es, akkor miért rohanjon váltani:F? Új gizmókra-felületre elég kevesen izgulnak.

Ami bajom gépfüggetlenül is van vele: jobban akarja tudni, milyen driver kell a vasnak, és általában: okosabb akar lenni, mint a felhasználó - pedig nem az. A feature-update-eket meg átnevezhetnék bug+hajtépés-package-nek, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) SP4C3 válasza adamssss (#13) üzenetére


SP4C3
veterán

Neked amúgy mennyit tejelnek, hogy ontsd magadból az "ejj de JÓ ez a windóz tíz", milyen király fícsörök vannak amit amúgy senki sem használ 100 emberből egy. Nem, nem lett rossz rendszer, mélyen egész lent tényleg jó renszer, csak betemették egy rakás s!%/-ral...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#19) King Unique válasza SP4C3 (#18) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a kérdést ennyi erővel akár fel lehetne fordítva is tenni... Az meg egyébként a leggyengébb feltételezések és érvek egyike, amikor valakire "ezt" próbálják ráaggatni, csak mert eltér a véleménye és a tapasztalata, valamint nem áll be a divatfikázók közé...

[ Szerkesztve ]

(#20) prolad válasza adamssss (#4) üzenetére


prolad
őstag

Nagyon jó a win 10, de nem való mindenkinek. Nagyon sokáig használtam win 7-et, voltak apróbb nyűgjei, de semmi komoly. Win 10 már nem ennyire egyszerű, néha teljesen véletlenszerűen előjönnek különféle hibák (például creators fall update után kétszer kérte a jelszót belépésnél vagy egy egyszerű youtube videó lejátszásával bármikor elérem, hogy összeomoljon az Egde, meg hasonló apróságok), amikkel egy átlagfelhasználó nem tud/akar mit kezdeni.
Stabilitás szempontjából meg nevetséges, hogy a legjobb win 10 verzió a 2015 eleji 9926-os technical build volt, azóta használom elsődleges rendszerként. Persze azóta szépült és bővült a rendszer rengeteg apró és hasznos funkcióval, de megbízhatóságban sehol sincs ahhoz képest. Pedig az csak egy béta verzió volt.

(#21) adamssss válasza t72killer (#17) üzenetére


adamssss
veterán

Aláírom, hogy a driver update része tényleg néha túl okosnak képzelni magát, de nekem eddig szerencsére nem okozott gondot (pontosabban egyszer igen, de akkor is le tudtam törölni amit felrakott)

Nekem ami bejön az a design, a gyors keresés, és a beépített programok használhatóság is elég jó lett. Valamint a gyorsaságára sincs panaszom.

SP4C3: Rohadt sokat. Ebből élek. Szerintem itt hagyjuk abba, mert én ezen a hangnemen nem vagyok hajlandó vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) SP4C3 válasza King Unique (#19) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem akartam offenzívan, sorry. Csak kicsit szúrja az agyam, hogy hogyan lehet egy ilyen hatalmas fail-t magasztalni? Vagy az embereket már nem érdekli, hogy tényleg ott egy jó rendszer, erre telefossa a cég reklámmal? Adatbányászat? Control hiánya? Eddig is volt mit finomhangolni, aztán jött egy wintíz és eltart a végtelenségig.

adamssss - még1x mellnézést, nem akartam úgy, csak láttam pár érdekes figurát itt a fórumon és tele van velük a tököm, azthittem te is közéjük tartozol.

King Unique - Nem divatfikázás, csak simán nem fogom a sz@rra rámondani, hogy arany, még ha fizetnek érte, akkor sem. ;) Csak simán érdekesnek tartom néhány ember elégedettségét, holott 99 mellettük tapasztalja ugyanazokat a sötét és érdekes dolgokat, amit én.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#24) King Unique válasza prolad (#20) üzenetére


King Unique
titán

Azért ilyet ne reklámozzunk már általánosítva egy IT-s fórumon, hogy egy Technical Preview verzió volt mind közül a legstabilabb... Max. már akinél, tehát "szerinte" és "nála" jelzők használatával... Ennyi erővel ahogyan emlékszem nálam pl. nem az volt és inkább mondanék egy stabil kiadást. De mondjuk ennyi erővel a 16299-es build is megfelelően működik nálam több gépen is.

[ Szerkesztve ]

(#25) adamssss válasza SP4C3 (#23) üzenetére


adamssss
veterán

Igazad van, hogy gáz az adathalászat de ma már minden kutakodik utánad. A telefontól kezdve még a benzinkutak is...
Erre mondtam, hogy nincs ingyen ebéd. Nem adta ingyen sohasem a win10-et az ms. Csak a mai világban az infó sokkal többet érhet mint mondjuk egyszer xxxxx HUF.
Akinek van takargatnivalója az használjon más rendszert. Szerencsére nekem nincs így nyugodt szívvel használom. Ami meg kényes azt nem tárolom digitálisan.

Elnéztem... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) SP4C3 válasza adamssss (#25) üzenetére


SP4C3
veterán

Telefon nem kémkedik (noroot firewall). Benzinkút meg a saját erőforrásaiból a saját állomásukon...
Nincs takargatni valóm, és ez butaság, hogy ha "nincs takargatni valód, akkor nem érdekel stb.".

:R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#27) t72killer válasza King Unique (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már az egyes verziók stabilitásánál tartunk, a 1511-re egyetlen rossz szavam nincs, minden gépünkön (4db, különböző intel-generációk) kifogástalanul működött. Az Anniversary update-tel kezdődtek a bajok.

- És itt a legnagyobb alapelv-beni gondom a rendszerrel: félévente a userre üntenek egy vödör sz&rt, ami még csak véletlen sem a stabilitás fokozásáról, hibák javításáról szól, hanem arról, hogy a megszokott group policy-ket összekavarják (nehogy 1:1-ben áthozhasd a hülyeségeiket letiltó beállításaidat a korábbi verzióról), és újabb, a felhasználók 99%-ának teljesen haszontalan feature-öket vezetnek be. Ja, és odébbraknak 2 ikont a startmenüben. Mindezek mellé folyton reszelgetik az eszközkezelést - ergo ha egy tuningod stabil volt 1511 alatt, már ontja magából a kékhalált a következő verziókon, illetve lehet csúnya balszerencséd chipsettel, egyéb hardverelemekkel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) King Unique válasza SP4C3 (#23) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint, ha ő mást tapasztal otthon és egy nagyobb céges környezetben is, az már mindjárt fals lehet, csak mert eltér egyesek véleményétől... Vagy, akik leírják itt a fórumon, hogy OK náluk minden, biztos az sem igaz, mert olyan nem létezhet ám és mindenáron fikázni kell, ha törik, ha szakad... Micsoda emelt szintű logika, de tényleg, meg ez a 99-es állítás is érdekes, hogy honnan jön...

Meg akkor a szokásos mantrák, amikről valahol olvasott, mint pl. a reklám. Érdekes módon nincsen a fájlkezelőben sem, max. talán némelyik UWP appnál esetleg. Azokat meg már aki használja. A kontroll hiánya meg megint érdekes, mert valahogy nem érzem azt, hogy ne tudnám azt elvégezni a rendszer alatt, amit akarok és beállítani úgy, ahogyan akarom. De, ha driverek automatikus frissítések meg ilyenek a téma, akkor akár azok tiltása is megoldható, már akinek szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

(#29) , válasza adamssss (#4) üzenetére


,
addikt

Nekem személy szerint még nem sikerült hibátlanul működő Win10-et látnom többszáz gép után sem. Korábban volt egy listám, ahol gyűjtögettem a hibákat, aztán egy idő után elegem lett, töröltem az egészet. (Mármint a hibalistát.) Elfogadtam, hogy olyan ez, mint bizonyos autógyártók autói: teljesen hibátlan soha nem lesz, de azért használható többé-kevésbé, jön-megy, teszi a dolgát úgy ahogy. Meg aztán ajándék lónak amúgy sem szabad nagyon a fogát nézegetni. Pénzt mondjuk nem adtam volna érte, ha mégis, akkor visszakérném, és csatolnék hozzá egy elég hosszú hibalistát is indoklásképpen.
A Win7 sajnos nálam már évek óta nem jöhet szóba, mert nem képes a 3TB-os meg annál nagyobb HDD-ket normális kezelni, ennél kisebb HDD-ket meg már nagyon régóta nem használok sehova.

(#30) King Unique válasza t72killer (#27) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor hozzá kell tenni, hogy pl. az AU-nál nálad egy bizonyos hardver- és szoftverkörnyezetben. Mert lehet másoknál. másik hardveren már nem feltétlen. A rendszer topikjában felhozott pendrive-os BSOD példa is kissé extrém volt, amit szintén nem lehetett általánosítani, hogy az AU-nál mindenkinél jelentkezett volna.

A funkciófrissítéseket lehet 1 évvel halasztani, ha már valaki nem akar menetrendszerűen upgrade-elni. Az meg a másik, hogy lehet amúgy is csak hetek / hónapok múlva kapná meg. Egy build upgrade lehet nem mindenkinél a legsimább, de akad bőven példa az ellenkezőjére is. Amúgy vsz előnyösebb lenne a mostani komplett build upgrade-ek helyett a korábban emlegetett delta-frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#31) t72killer válasza King Unique (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kindle balhé volt, milliós tételben (Kindle-m nincs, úgyh ezt én nem tudom megerősíteni). Az 1éves halasztással egy ideje élek is, pontosabban minden második fícsör-upgrade-et kihagyok. Csak a munka van vele és semmi értelme. Kár, hogy civileknek nincs LTSB:(

"LTSB is only for rare mission-critical devices. “It’s more important that these devices be kept as stable and secure as possible than up to date with user interface changes,” explains the documentation. You might want your desktop PC to stay as stable and secure as possible without user interface changes, but Microsoft doesn’t want to give the average Windows 10 user this option. Microsoft wants your PC constantly updated with new features."

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) prolad válasza King Unique (#24) üzenetére


prolad
őstag

Igaz valóban, szerintem, azt oda kellett volna írni. Azért emlékszem rá annyira, mert utána az összes (akár insider akár stabil) builddel volt valami szopás (pedig modern és nem is gyenge hardvereket használtam/használok), az meg tényleg tökéletes volt, még ha funkciókban (pl Edge hiánya) szegény. Ráadásul az első nyilvános és ténylegesen win 10 alapú insider build, aminek elvileg tele kéne lennie hibával. Nagyon szeretem a win 10et, de nem értem mit csinálnak a Microsoftnál.

(#33) -Skylake- válasza adamssss (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hányszor tettem fel ezt a kérdést jó ég... nekem még soha senki nem tudott igazából semmit mondani, csak és kizárólag az ilyen urban-legend szarságok mint pl eldobja a wifit ( :C ) + természetesen az elmaradhatatlan "nincs driver a 13 éve gyártott hw-hez". Szó szerint mindenben jobb mint a W7 , lényegesen gyorsabb is , reszponzívabb , szebb etc.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) bobalazs válasza -Skylake- (#33) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Haverom erről tudna mit mesélni. Be tud ugyan jelentkezni a storeba de semmit nem tud letölteni.
Letölti 100%ra a dolgokat aztán a telepitésnél meg bemondja az unalmast.
Bedöglenek az alkalmazások, nem tud egy képet se megnézni fényképnézővel. Társítja, megjegyezteti, elfelejti.
Haver nem tud és nem is akar rendszert telepíteni, sok vele a macera.
Neki nem tudnád megmagyarázni hogy jó a windows 10.
A windows 8.1al azt mondja soha semmi baja nem volt.

(#35) t72killer válasza -Skylake- (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megjelentél már bármelyik topikban, ahova írtam a témában? Haswell lapon (NEM 13, hanem a történtek idején 3éves volt) olyan csontrafagyás-sorozatot produkált anniversary update után, amit még win95 alatt se láttam, mindezt egy pendrive-tól, semmi extra szoftver/driverbuzeráló feltelepítése nélkül. USB-driverek frissítése egy cseppet ritkította az eseményeket, ettől függetlenül azért sikerült kifagynia egy fényképezőgép-firmwarefrissítés kellős közepén :(( . Semmilyen ehhez fogható jelenséget nem tapasztaltam win7en (RC1-től használom) vagy win8/8.1-en, de még win10 1511-en se!

Ez tleg extrém eset, nejem Broadwell-es laposán meg annyi történt, hogy akadozni kezdett a tapipad illetve belassult ha pendrive-ot kapott a gépezet - ezt szerencsére a frissítések pár hónap alatt teljesen megoldották.

Nem vagyok kispályás, amit tudtam, bütyköltem a gépen: megszüntettem a(z addig betonstabil) CPU-feszcsökkentést, amennyire lehetett frissítettem a drivereket, de ezzel csak ritkítani tudtam a problémát. Időközben kihagytam a creators't, de most fogok frissíteni - ha javul a helyzet, marad a win10, különben repül a pi..ba és teszem fel a 16.04 LTS-t a problémás gépre.

És ez csak az objektív, showstopper probléma. Amiatt már nem is sírok, hogy kéretlenül beaktivál nekem egy spotlight-ot, ami nekiáll háttereket töltögetni nekem, amikor épp Egyiptomban vagyok mobilneten, vagy kéretlen store-os szemetet pakol a gépre, az új vga új WHQL(!) driverét lecseréli valami őskori sz@rra, hogy a csiganetemet kikészíti a havi gigabájtos méretű frissítéseivel (amiről azt igérték, hogy csak a szükséges darabokat tölti le - háát nem tomm, elég sokat szüttyög egy-egy havi frissítésen)... Mégis, miaf#sz ez? Az ember most dolgozik a gépen, vagy folyton azt lesi/javítja, mit b&szik el a M$???

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) pomorski válasza #03412736 (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Ezzel én is így vagyok.

(#37) , válasza -Skylake- (#33) üzenetére


,
addikt

Leírom a sok száz hibajelenség közül a legújabbat amit találtam. A Keresés a Windowsban (nagyító) ha épp megtalálja a programot amit keresek (nem mindig sikerül neki), akkor nem mindig indítja azt el. Hiába kattintgatok rá, nem indítja, holott 5 perce még indította. Ilyenkor jobb egérgombbal ha rányomok a Futtatás rendszergazdaként-re, máris elindítja. De fél óra múlva már indítja simán is, meg egészen idáig is indította, és mindeközben a géppel az égvilágon semmi nem történt, még csak újra sem volt indítva, se kijelentkezve, se semmi. Érthetetlen.
De egyébként maga a keresés is egyszer működik, egyszer nem. Elkezdem begépelni a nagyítónál (Keresés a Windowsban) amit keresek, és nem találja. Visszatörlök pár karaktert, és újra gépelem, akkor meg már megtalálja. És előtte se gépeltem el semmit, van screenshot-om is róla. Totál kiszámíthatatlan az egész, hogy mikor fog hibátlanul működni, mikor nem.
Érdekes módon azért Win7 alatt ha működött valami funkció, akkor az millióból milliószor működött, ahogy kell. Na itt azért nem.

És hangsúlyoznám, nem egy gépről beszélek, hanem nagyon sokról. A Win10 is többször volt már föltelepítve/újratelepítve, különböző verziók, de ezek fix létező hibák minden esetben, nem csak 1-szer találkoztam már velük életemben, meg a többivel sem, tehát nem egyedi esetekről van szó, nem hardverhiba, és nem user error.

(#38) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Én mindkét rendszernél láttam durva hibákat, Windows 7-nél céges környezetben is. Nem rossz a 10, de egy update bármikor beakadhat, vagy kilőhet drivereket:) Öszvér mint az elődei, ott is volt service pack, hibák tömkelege, 10-nél is akad. Aki mást állít, nem mond igazat. Mindenki számára elérhető a hibajavítások, hibák részleges dokumentációja. Nem láttam még hibátlan Windowst, szerencsére vannak javítások, és mint régen most is figyelni kell, milyen updatet enged fel a user. Ez a legnagyobb hiba, egy átlag felhasználó csak használni akarja gépet, mint egy konzolt, mobilt. Felesleges vitázni, a munkahely meg munkahely (ott abből főz az ember ami van).

Ui.: Szerintem csak vitázni jártok ide.

[ Szerkesztve ]

(#39) t72killer válasza NandoXXL (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem a win7 100%-ban hibamentes. Első HP 8510w notimon RC1 kora óta futott 4éven keresztül egyetlenegyszeri reinstallal (RC->RTM) zéró fagyással, utána 4éve fut a céges 8770W-n szintén zéró fagyással, illetve a céges asztali Dell minigépen is ez megy 3éve, zéró fagyással/egyéb anomáliák nélkül. Közben otthon egy eeePC-n is használtam 3évig, azon se volt semmi baja.

Amúgy a 8.1-re sincs panaszom, csak azzal nincs ilyen sokgépes, hosszútávú tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Vtwo válasza #03412736 (#3) üzenetére


Vtwo
senior tag

Detto.

(#41) Hegasus


Hegasus
senior tag

engem az érdekelne, hogy lehet-e valahogy home verzióról prora feissíteni valahogy olcsóbban mint a hivatalos ára? értem ezalatt hogy bepipálom hogy diák vagyok máris -50% mondjuk.. én win7 homeról váltottam, eddig elégedett vagyok, bár a frissítések mindig néhány hónappal később érkeznek de annyira nem bánom.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#42) -Skylake- válasza t72killer (#35) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Amiatt már nem is sírok, hogy kéretlenül beaktivál nekem egy spotlight-ot, ami nekiáll háttereket töltögetni nekem, amikor épp Egyiptomban vagyok mobilneten, vagy kéretlen store-os szemetet pakol a gépre, "

Ezzel a résszel mindenképp egyetértek. Az, hogy clean install után a rendszer első dolga Minecraftot meg Asphalt 8-at telepíteni, na az gáz. Azért gáz , mert ezt egy Professional és nem egy Home rendszer teszi. A Home-nak sem nézném el feltétlenül, de a Pro 82ezer huf, azért ez súlyos. Én magam is az vagyok , akinek van eredeti, hivatalos W10 Pro licenc-e, de kénytelen vagyok lopott LTSB verziót használni, mert annyira tele van szeméttel.

Ezzel viszont :

"Megjelentél már bármelyik topikban, ahova írtam a témában? Haswell lapon (NEM 13, hanem a történtek idején 3éves volt) olyan csontrafagyás-sorozatot produkált anniversary update után, amit még win95 alatt se láttam, mindezt egy pendrive-tól, semmi extra szoftver/driverbuzeráló feltelepítése nélkül. USB-driverek frissítése egy cseppet ritkította az eseményeket, ettől függetlenül azért sikerült kifagynia egy fényképezőgép-firmwarefrissítés kellős közepén :(( . Semmilyen ehhez fogható jelenséget nem tapasztaltam win7en (RC1-től használom) vagy win8/8.1-en, de még win10 1511-en se!"

Nekem is haswell alapú a gép, z97,4790K. Nekem ezeket soha egyik verzió sem produkálta, sem a most használt LTSB verzióm, sem az első alpha-béta verziók, se a sima 1511 , se a CU sem pedig az FCU. Én elhiszem, hogy bizonyos esetekben előfordulhatnak vagy elő is fordulnak problémák, de nem mondhatod sem Te sem senki, hogy a W10 azért szar mert a 3éves haswell config meghal egy pendrivetól, mert az én 3éves haswell configom egyetlen pendrivetól sem halt még meg. Nem vagyok benne annyira mélyen a win lelkében, hogy eltudjam mondani mi okozza ezt a problémát, de azt tudom hogy nekem ilyen gondom nincs és sosem volt, pedig nem egy gépre telepítettem már fel ezt a rendszert és a saját gépemen sem az első install van mióta megvan. Abszolút elhiszem Neked, hogy kurva zavaró lehet mikor egy pendrive öli meg a gépet, de a probléma nálad van és nem a rendszerben, mert nemhogy nem jelentkezik mindenkinél, de feltehetően sok nagyságrenddel kevesebb embert érint a fent tárgyalt probléma, mint amennyit nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mostanában vettünk a céghez pár használt üzleti notit és az azokhoz adott Win 7 Pro licencekkel simán ment a Win 10 Pro aktiválása. Most akkor csak elméletben zárult le az ingyenes upgrade normál usereknek vagy az előző tulaj már frissített és a hardver ID miatt aktiválta?

(#45) King Unique válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


King Unique
titán

Pont írtam is nemrég, hogy egy korábbi frissítésből a hardverazonosító regisztrálása sem feltétlen szükséges hozzá. Legalábbis folyamatosan érkeznek a beszámolók, hogy ilyen felállásnál simán elfogadja még mindig a 7/8.1 kulcsokat, holott az az 1 éves kedvezményes frissítési időszak még rég lejárt...

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza -Skylake- (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nekem is haswell alapú a gép, z97,4790K. Nekem ezeket soha egyik verzió sem produkálta" - Nekem Gryphon z87-es lapom van i7-4770k procival, és az AU sz&rt be. 1511 pörgött hibátlanul, alulfesz is tökéletesen ment. Lehetséges, hogy a 1709 megoldja a problémáimat:F? Nemsoká megtudom, valamelyik 7végén fel fogom tenni, egyelőre a már nem támogatott AU van még fenn.

"de nem mondhatod sem Te sem senki, hogy a W10 azért szar mert a 3éves haswell config meghal egy pendrivetól, mert az én 3éves haswell configom egyetlen pendrivetól sem halt még meg."
Tessék, pármillióan mondják még. Nekem egy dologgal van bajom: tökmind1, milyen hardver, de micsoda dolog az, hogy egy sima frissítéstől megszűnik egy adott vas kezelése?? Ez nem OS ugrás, ez egy patch. Janem, ez egy vödör reklám :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Stauffenberg válasza #20749568 (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erre voltam kíváncsi. :)

Így akkor veszek apróról egy használt Win 7 Pro kulcsot, így sokkal olcsóbban megvan a Win 10 Home -> Win 10 Pro upgrade.

(#48) tlac válasza t72killer (#27) üzenetére


tlac
nagyúr

És itt a legnagyobb alapelv-beni gondom a rendszerrel: félévente a userre üntenek egy vödör sz&rt, ami még csak véletlen sem a stabilitás fokozásáról, hibák javításáról szól, hanem arról, hogy a megszokott group policy-ket összekavarják (nehogy 1:1-ben áthozhasd a hülyeségeiket letiltó beállításaidat a korábbi verzióról), és újabb, a felhasználók 99%-ának teljesen haszontalan feature-öket vezetnek be. Ja, és odébbraknak 2 ikont a startmenüben. Mindezek mellé folyton reszelgetik az eszközkezelést - ergo ha egy tuningod stabil volt 1511 alatt, már ontja magából a kékhalált a következő verziókon, illetve lehet csúnya balszerencséd chipsettel, egyéb hardverelemekkel.

pont ugyanez a tapasztalatom

minden egyes ilyen nagy "feature" frissítésnél nézegethetem át a beállításokat és állítgathatok vissza mindent

és egyébként nem csak új feature-öket adnak hozzá, hanem ki is vesznek dolgokat és ez iszonyat bosszantó, használsz valamit és frissítés után már nincs...

hardverek, driverek szempontjából pedig a tableteknél jön elő a legtöbb probléma, konkrétan az egyik tabletemen frissítés után már nem megy a touch screen...

[ Szerkesztve ]

(#49) tlac válasza King Unique (#45) üzenetére


tlac
nagyúr

nagyon elnéző a win10, még nem legális win-ekből is csinálhat aktiváltat upgrade során

(#50) t72killer válasza tlac (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"konkrétan az egyik tabletemen frissítés után már nem megy a touch screen..." <-:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.