Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na... mint utolsó lehetősége az AMD-nek...
én nagyon bízok benne :K
és tudom hogy a csoda most is elmarad, de az biztos, hogy ez egy jó kis "iparos munkával" megcsinált proci lesz :K

(#2) HoaryFox


HoaryFox
őstag

jó, szép, meg minden csak végre adják már ki :D Kíváncsi vagyok.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3) dergander


dergander
addikt

Annak idején 2003-2004 tájékán még az AMD volt a legnagyobb GAMER CPU,olcsón adtak nagyon jót. De mióta 2008ba megjelent az intel DualCore és Quadcore azóta nincs ellenfele az intelnek. Emiatt rendesen el is szálltak az árak a csillagos égig. Kéne már egy nagy húzás az AMD részéről hogy legyen konkurencia.
Én most úgyvagyok vele úgyis kellene CPU-t cserélnem majd jövőre, szeretném ha az a CPU egy "Zen" Magos proci lenne. De ha megint csak vakították a népet és megint ugyanaz lesz mint a hype Bulldozer akkor marad az intel.

(#4) MZperX75 válasza dergander (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

Core2 volt az amit mondasz,sima dualcore-os procik gyengék voltak mint a harmat,az Athlon X2-esekhez képest .Az emlékeim nem csalnak,Athlon X2 4200-es (939-es)aranyárban ment,olcsónak semmiképp nem nevezhető,gammernek talán.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chp válasza MZperX75 (#4) üzenetére


Chp
őstag

A Pentium D-k voltak a gyengék, a Dual - Core pedig Core 2 alapokon nyugvó processzor volt. Az E5200-as Dual - Core kvázi ugyanaz volt, mint az E4700-as Core 2 Duo.

(#6) lezso6 válasza dergander (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2006-ban jött a Conroe (Core 2 Duo), azóta van előrébb az Intel. Egyébként azelőtt az AMD-nél is aranyáron volt az Athlon 64-ek. Az olcsóság az Athlon XP korszakban volt (2002 körül), akkor kaptál Celeron áron P4 teljesítményt, AMD-vel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Én nagyon fenem a fogamat egy asztali "zen" processzorra.Remélem jövő tavasszal váltani fogok.AMD proci a Phenom II 940 óta nem volt a "nagy" gépembe. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) #90933760 válasza dergander (#3) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nem vakítás, a modulos cuccainál már írták előre jó páran anno, hogy az nagyon necces lesz, legfeljebb a nagy hype miatt nem látszódott ki, és el is borult a felépítés. Erre viszont nem nagyon jósolnak ilyet, a feltételezések is pozitívak, már van egy húgyorsanmegmutattukcsá szintű bemutató is a működő példányról. Nem lesz Intel verő, de utolérik őket. Azért a jelenlegi 40-50% lemaradáshoz képest az frankó. Konkurencia lesz végre. Szerintem rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9) #10691584 válasza lezso6 (#6) üzenetére


#10691584
törölt tag

A Yonah-ról (Core Duo/Solo) se feledkezzünk meg, ami az apple első inteles gépeiben debütált :U Egyébként én is emlékszem még azokra az időkre, mikor be kellett érnem "szutykos" intel pentium D-kkel, mert az AMD X2 procik horror árakon mozogtak :D Amúgy meg jah. az AthlonXP-k futhattak volna nagyobb kört is, ha intel nem bojkottálta volna kenőpénzekkel (amikért később birságot is kapott) ÉS ha lett volna hozzájuk egységes chipset/nem lett volna minden második "külső" chipset (ALI/SIS/VIA stb. de még ATI is) fagyógép bughalmaz..

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A megjelenési dátumokról is beszélhetnének már. Ha nem is a ZEN magos megoldásokról, de azokról, amik hamarabb jönnek. Az hogy még az AM4-es alaplapokról sincs semmi hír, az nem épp biztató.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) MongolZ válasza bacsis (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Rebesgetik a Skylake szintű teljesítményt (azonos frekin), ha ez meglesz, én már elégedett vagyok, a fölött meg minden extra.

(#12) Petykemano válasza MongolZ (#11) üzenetére


Petykemano
veterán

Maradjunk a "jóesetben haswell, de inkább IvyB"-nél

Egyrészt csak mert egy bizonyos tesztben közel azonos teljesítményt nyújtott egy BDW-E-vel, attól még az nem feltétlenül általános.
Az irány jó, a célt bizonyosan teljesítették, de magasztaljuk az egekbe előre, mert annak csalódás lehet a vége.

Másrészt a broadwell és különösen a skylake, hozott olyan utasításokat (AVX2), amivel - egy azt használó programban - jóval magasabb eredményt tudnak elérni, mint a haswell és ennek megfelelő a zen. Már most mondják, hogy jön a Cinebench 13, ami egy AVX2 benchmark lesz és az intel fanok - akik azért jó okkal jó sokan vannak - majd ezt fogják kinevezni a jövő meghatározó jóságfokmérőjének.
A Kaby lake majd még rátehet egy lapáttal. Ha azt is sikerült kicsit farigcsálni, akkor az órajelemeléssel együtt 15-20%-kal is lehet a skylake fölött.

a kaby lake és a broadwell IPC között nem számítva persze az új utasításokat, lehet, hogy nincs sokkal több IPC emelkedésnél, mint 10, maximum 15%, ami nem tűnik áthidalhatatlannak (akár árban, akár egy következő iteráció fejlesztéseivel) de ott van 50%-os frekvenciatöbblet ahhoz a 3Ghz-hez képest, amin a 8 magos summit-ridge-et futni láttuk. Én a magam részéről maximum 15-20%-os teljesítménykülönbséget látnék áthidalhatónak árkedvezménnyel és/vagy a jövőbeli többmagos skálázódás ígéretével. (értsd: vedd meg a mi 8 magosunkat, ami most lehet, hogy 50%-kal kisebb teljesítményt nyújt neked, de majd pár év múlva érezheted, hogy másikhoz képest végül 20-25%-kal jobban jártál. Sajnos ez a most nem annyira jó, de majd kicsivel később majd meglátod, hogy jobb lesz neked a GPU-k piacán se adja el az AMD termékeket)

Úgyhogy én óvatosan lelkesednék.

Mindazonáltal én is remélem, hogy az AMD az új architektúrájával nem szúrta tökön magát azzal, hogy most az IPC magas ugyan, de nem tudnak frekvenciát elérni és az egyszálas teljesítmény ugyanúgy gyenge marad, csak az SMT segítségéel jó lesz a Throughput. Mert - susogják - ennyi erővel akkor shrinkelhette volna a bulldozert is, csinálhatott volna egy 8 modulos, 16 szálas excavatort, ami lehet, hogy ugyanúgy hozhatta volna ugyanezt a többszálas teljesítményt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) MongolZ válasza Petykemano (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Egyrészt nem értek egyet az eszmefuttatásoddal, Ivy Bridge már eddig is karnyújtásnyira volt.
Másrészről 15-20% IPC növekedést sehol nem láttunk intel oldalán sem már évek óta, nem véletlenül.
Harmadrészt AVX2-vel mi a rákot csináljak? Kb. semmi nem használja.
Negyedrészt senki nem állítótta, hogy a Zen csak 3 GHz-en tud futni.

(#14) KisDre válasza Petykemano (#12) üzenetére


KisDre
senior tag

" és az egyszálas teljesítmény ugyanúgy gyenge marad"
Ezt mire alapozod? Csak a frekvenciára?

Ahogy olvasom, az AVX2 már Haswell óta jelen van, AMD oldalon meg a Carrizo óta. Szóval miben jelentene ez pluszt vagy mit fejlesztettek ezen az Intelnél?

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#15) keyman válasza MongolZ (#13) üzenetére


keyman
tag

Ott a pont.

A jómodor nem szégyen!

(#16) Suker10 válasza lezso6 (#6) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ez pontosan így van. Az is tény, hogy drágák voltak. A K8 után jöttek a problémák. A Core ellen már nem volt megoldás. Amikor megjelent a Conroe, majd később az olcsó Allendale, az AMD nem tudta tartani a lépést.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#17) WZP válasza MongolZ (#13) üzenetére


WZP
aktív tag

Valószínűtlennek tűnik, hogy ha tudtak volna magasabb órajelen demózni, nem tették volna. Ha 1:1 IPC-vel is számolunk, ami ugye skylake-nél már nem áll, mivel valamivel gyorsabb mint a broadwell, gyanús, hogy órajelben nem tudják még felvenni ezekkel a korai darabokkal a versenyt az intellel. Nem is meglepő, mivel ezred annyi pénzből fejlesztenek... de a reményeket véleményem szerint nem kell megint irreális szintre feltornászni, mint anno phenom 1-2-nél és bulldozernél, mert csak pofáraesés lesz megint.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#18) Lacok


Lacok
őstag

Drukkolok az AMD-nek, hogy sikerüljön egy jó processzort letennie az asztalra amivel talán meg tudja majd törni az Intel hegemóniáját, mert nagyon elszálltak az árai valódi konkurencia híján.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) R9DEON


R9DEON
senior tag

A fogyasztás és az 1 szálas teljesítményre nagyon kíváncsi vagyok, ha ezek rendben lesznek akár le is cserélem az i5 egy Zenre, mivel nincs IGP biztató is lehet a dolog.

(#20) stratova válasza MongolZ (#13) üzenetére


stratova
veterán

Ivy Bridge olyannyira nem volt karnyújtásnyira egy szálú teljesítményben, hogy először a 3,7 GHz turbó boosttal rendelkező FX-9830P éri el egy 2,7 GHz-en fixált i7-2620M Sandy teljesítményét Cinebenchben. Tény hogy több szálon FX-7600P is beérte. Ez akkor is szembetűnően nagy különbség, ha pl. 3dsmax vagy kellően friss Blender alatt jobban állt AMD szénája.

A legközelebb a 35 W Richland volt még Ivyhez, de csak ha boost nélküli i3-3110M/3120M-hez mérték. Ekkoriban vezetett még több szálon AMD APU az i3 előtt asztali vonalon.

Tehát az adott helyzetben akár Broadwell szintű IPC abszolút jó hír, de a 40%-nál vedd figyelembe mekkora lemaradása volt akár Excavatornak a konkurenciához képest.

[ Szerkesztve ]

(#21) Petykemano válasza MongolZ (#13) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyrészt nem értek egyet az eszmefuttatásoddal, Ivy Bridge már eddig is karnyújtásnyira volt.
Milyen értelemben? Én egyszálas IPC-re gondoltam. Te?

Van itt egy-két korai számítás a 40%-kal:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/44hrj7/a_theoretical_calculation_about_of_zens_single/
http://excavator.looncraz.net/

Ezek ugye - jobb híján - úgy számoltak -, hogy a 40%-ot fixnek és állandónak értették. De erre semmi bizonyíték nincs. Vagyis arra, hogy például cinebenchben, amivel szokták mérni a ST IPC-t, abban is 40% előrelépés lesz.

Ezek alapján a kalkulációk alapján IvyB-Haswell környéke a +40%-kal.
Milyen értelemben volt eddig is karnyújtásnyira az IvyB?

Az excavator épphogy eléri IPC-ban azt a szintet, ahonnan ezek a számolások indulnak az intel részéről: Penryn, Nehalem. Az már tényleg nincs olyan nagyon messze. Figyelembe véve, hogy milyen ütemben tudta az AMD növelni a bulldozer IPC-t, inkább két karnyújtás. Ha tudtak volna kisebb node-ra váltani, valóban talán egy következő iterációban elérné a is az ivyB IPC-t.

Másrészről 15-20% IPC növekedést sehol nem láttunk intel oldalán sem már évek óta, nem véletlenül.
Nem is mondtam ilyet. Azt mondtam, hogy ha a Kaby lake-en is faragnak kicsit, hogy pár százalékkal nőjön az IPC, és számításba vesszük, hogy 4Ghz helyett 4.5Ghz lesz a legmagasabb turbó (i7 X700K), az 15-20%-os teljesítmény emelkedést jelenthet a skylake-kel szemben

Harmadrészt AVX2-vel mi a rákot csináljak? Kb. semmi nem használja.
Az intel ráfaragott, ha nem hagyta volna ki direkt az olcsóbb/alsóbb szegmensekből, akkor lehet, hogy már rég használnák a programok.
De a marketing minden. A kevésbé tudatos vásárló a szintetikus tesztekre és összesítésekre hagyatkozik. Láthatod, hogy ha azt kell kihozni, hogy az nvidia kártyák milyen jók, mennyire fontossá válnak a régebbi játékok, mert hátha előveszed, meg mert ami most van azzal akarsz játszani. De ugyanennyiből tartana megmagyarázni a játék/api választásokat, hogy aki most nézi a tesztet, nem azt várja, hogy az újonnen vett kártyája a 3 évvel ezelőtti játékkal legyen jó, hanem azt várja, azért olvassa a tesztet, hogy milyen kártyát vegyen, ami most és a következő fél-egy-két éven belül ki fogja szolgálni.
Lehet, hogy a kutya nem használja most az AVX2-t. De elő fog kerülni az a marketing, hogy ez a jövő, a jövő programjai fogják használni és nem tegnapra, hanem a következ 2-3-4-5 évre veszed a procit, ezért fontos, hogy ne azt teszteljük, hogy 3 évvel ezelőtti programban mennyire jó (lásd superPi teszt), hanem hogy a jövőben hogy fog muzsikálni. Ez lesz a narratíva, majd meglátod.

Negyedrészt senki nem állítótta, hogy a Zen csak 3 GHz-en tud futni.
Nem, de azt se hintette el még senki, hogy nem. Egyelőre az, hogy 3Ghz-re beállítva állították szembe a broadwell-E-vel arra utal, hogy nem megy stabilan 3Ghz fölé. A 8 magos. Feltehetőleg ha lett volna a kezükben olyan lapka, amelyik 3,2Ghz-en, vagy 3,5Ghz-en stabilan megy, akkor azt mutatták volna be, hogy 3,2Ghz-en lenyomja, vagy 3,5Ghz-en fixált frekvencia nélkül lenyomja a zen a BDW-e-t.
De nem vitatom el annak lehetőségét, hogy csak titokban akarták tartani. Én is örülnék, ha BDW IPC-vel és 4+Ghz frekvenciával jelennének meg a 4 magos változatok.

(#14) KisDre
The Stilt végzett méréseket AThlon 845-ön és azt tapasztalta, hogy ez a proci nem lesz gyorsabb AVX2 használata esetén.
A zen esetén annyi a korlátozottság, hogy nem 256, hanem csak 128bites FP feldolgozói vannak, ezért 256bit-es AVX2 utasítást kétszerre, tehát lassabban hajt végre, mint mondjuk a Haswell. Az mondjuk ettől függetlenül egy érdekes kérdés, hogy az AVX2-re a haswell/stb is leveszi a frekvenciát. Ha a zenben megoldották úgy, hogy ne kelljen levenni a frekvenciát, akkor lehet, hogy nem, vagy alig lesz érezhető a különbség.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) KisDre válasza R9DEON (#19) üzenetére


KisDre
senior tag

Tényleg, ha a Zen alapú APU-k későbbre várhatók, akkor sejthetők hogy a Zen CPU-k "fentről" lefelé kezdik el lefedni a piacot, hisz amaz nem hiszem hogy ellentmondana mainstraim processzornak csak azért mert gpu mentes.
Gyártástechnológiailag-gazdaságilag nem jelent előnyt ha nem zsúfolnak minden CPU mellé egy iGPU-t? Mint ahogy Intelnél ma már Celerontól i7-ig (Extremeket kivéve) szinte mindben van ma már?
Vagy elhanyagolható lenne a mértéke?

(#21) Petykemano
Oké, csak fura hogy nem ma tűnt fel ez az utasításkészlet, és mégis csak most akarnának kezdeni vele valamit? S nem is az Intel-ék, hanem maga a piac. A Cinebench csak egy fecske.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#23) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Amúgy ha belegondolunk az a +40% azonos fogysztásnál nem is tűnik túl soknak, ha azt nézzük, hogy 32-ről 14nm-re váltottak. De reméljük a legjobbakat.

(#24) R9DEON válasza Parano1d (#23) üzenetére


R9DEON
senior tag

Mondjuk ha az Intel kidobna egy CPU-t ami +40% tud az már lenne valami előrelépés de szilíciummal ez nem hiszem hogy lehetséges, talán valami graffén vagy hasonló anyag ami jóval nagyobb frekvenciát eredményezne lehetséges lenne a dolog, vagy esetleg ha a memóriát rá tudnák gyógyítani a CPU-ra az még dobhatna a sebességen.

(#25) szervuszfiam


szervuszfiam
csendes tag

A kérdés már csak az, mi az oka a 3.0 GHz-es korlátnak a Blender tesztben?

-Mert lusták voltak hozzányúlni a mintapéldányhoz? (valószínűtlen)
-Elérték a CPU stabilitásának korlátját?
-Indokolatlan magas TDP korlátba ütköztek?

Bármelyik az utóbbi kettőből súlyos lenne.

[Bár a legvalószínűbb, hogy nem tudják még hova lesz pontosan clockolva a végleges termék, az csak a gyártósorról legördülve derül majd ki, ezért egy biztosan elérhető frekvenciát választottak.]

[ Szerkesztve ]

(#26) Dosi


Dosi
tag

Zene füleimnek :) végre jön felfelé az AMD

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#27) Manbal válasza MongolZ (#11) üzenetére


Manbal
senior tag

esetleg skylake i3, de hogy egy 6700k-val bármilyen szinten is versenyben legyen az kizárt....
A Zen csúcs asztali megoldása kb. ivy i5 szinten lesz, kb. ugyan annyiért, és akkor az AMD már örülhet

(#28) asvald


asvald
senior tag

Most már tényleg felkelhetne a "fixhelyéről" kedves barátom :az AMD!
Jó volna egy ZEN konfig itthonra ,nem akarok intelt már megint

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#29) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

ha az AMD újra be is száll a ringbe vmiféle életszerű megoldással az Intelhez képest, akkor annak meg is fogják kérni az árát, arra senki ne számítson h majd a kék oldalnál 10-15ezerrel olcsóbban kapja a másik oldalt..

életszerű példák erre a videókártyáik..

(#30) pet007


pet007
aktív tag

Szerintem felesleges azt varni toluk, hogy az intel legujabb procijaival versenyezzenek. Ha a mostani 2500k-m szintjet hozzak egy szalon, de igazi 8mag+HT-val(mondjuk kicsivel dragabban mint most az fx8350), akkor en inkabb fogok zenre cserelni, mint az uj 4magos intelre.

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyit tud behozni a hátrányából, de a teljesítményhez ár is tartozik és az AMD jellemzően sokkal olcsóbban adja ugyanazt a teljesítményt, mint az Intel. Egy szintetikus benchmark meg jellemzően nem ér semmit, főleg ha arra írták, hogy egy gyártó hardverén fusson jól.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Legyen a teljesítménye egy középszintű i5 skylake közelébe és az ára legyen ehhez képes -20-30%-al kevesebb és már mindenki nyer (az intelen kívül....) és végre-végre talán elindulna valami árverseny ezen a befagyott piacon....

(#33) MongolZ válasza stratova (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Tegnap valami volt a ph-val, se szerkeszteni, se írni nem engedett...

Ezen az oldalon máshol már kifejtettem: félig-meddig hasraütés-szerű becslésem szerint az egy szálra jutó teljesítmény Skylake -10-15% lesz, szintén 10-15% többletfogyasztással. Én ezekre az értékekre azt mondom, hogy az AMD visszamegy a ringbe, ha pedig a Skylake IPC teljesítményét eléri, az már nagyon jó dolog. El ne felejtsük, hogy az intel a Zen kiadása környékén már új procicsaládot ad ki, ahol valamivel nagyobb előrelépés várható, mint eddig.

Ezekkel a lengyel oldalakkal nem tudok mit kezdeni, számomra már jó párszor kiderült, hogy nálam teljesen más eredmények jönnek ki, mint náluk. Nem azt mondom, hogy az eredmény nem reális, de már meg sem nézem őket. Ugyanakkor hasonló teszteket a nagyobb (angol, magyar) oldalak nem végeznek...

(#30) pet007: Ne várd, hogy a Zen-t 40e Ft környékén adják. Teljesen irreális.

[ Szerkesztve ]

(#34) TeeBee73 válasza bacsis (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

Utolsó lehetőség? A konzolpiacon szépen aratnak.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#35) eldiablo válasza asvald (#28) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én is szenvedek! FX után 4790K most meg 6700K. ;] Ha minden jól megy akkor a következő nem a 7700K lesz.

(#36) pet007 válasza MongolZ (#33) üzenetére


pet007
aktív tag

Remeny hal meg utoljara. :DD Amugy induloara mennyi volt az fx-nek?

(#37) jedis válasza pet007 (#36) üzenetére


jedis
senior tag

Az FX-8150 anno olyan 70EFt körül nyitott. Ez volt a csúcs az AMD-nek. A csúcs Zen ennél jóval többe fog kerülni, főleg ha tényleg hozza a beharangozott teljesítményt. 70-ért talán a leglassabb 8/16-os Zen lesz, de lehet hogy az is csak egy álom. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#38) Televan74 válasza jedis (#37) üzenetére


Televan74
nagyúr

Remélem 110-120e körül megáll! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#39) rodrigez válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ez mondjuk nem teljesen igaz. Akkor olcsóbb, akár jóval is az AMD, ha nem tud megfelelő teljesítményű terméket felmutatni. Amikor pariban volt az intellel és fejletettebb processzorokat gyártott (K7) akkor az árak is pariban voltak, amikor meg a K8-al elhúzott, akkor ez az árakban is durván megmutatkozott. Főleg mikor piacra dobta a dual core verziókat. Szóval ha a Summit Ridge clock to clock hozna egy haswell vagy esetleg broadwell telhesítményt, akkor senki se számítson 60 ezres 8 magos processzora. Jó lesz az majd 150-200 ezernek is.

(#40) jedis válasza Televan74 (#38) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ha tényleg igaz az a videó, a i7-6900K-val, akkor :N . Inkább majd onnan kezdődik (8c/16t) ! :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#41) Petykemano válasza MongolZ (#33) üzenetére


Petykemano
veterán

Én nagy(obb) szórásra számítok: arra, hogy egyik tesztben nagyon közel lehet, másikban elmarad.

De a skylake -10-15% teljesítmény azért elég meredek várakozás a jelenleg ismert információk alapján.
4 magosokról beszéljünk most.
Eleve a skylake ipc 5-10%-kal magasabb. És 4ghz-ig elmegy. Ahhoz, hogy csak 10-15% teljesítménykülönbség legyen, vagy hoznia kéne a skylake ipc-jét 3.4-3.6ghz-cel, vagy ha a broadwell ipc készpénznek vesszük, akkor 3.8-4ghz. A broadwell ipct egyelőre csak egy programban hozta, ami nagyon szép, de nem biztos, hogy minden workload esetén igaz.

Szóval a skylakehez képest - még mindig a 4 magosoknál maradva - én a 10-15%-nál nagyobb, 20-25, helyenként 30%-os lemaradást várok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42) #90933760 válasza jedis (#40) üzenetére


#90933760
törölt tag

Honnan? ;] Az egy ezer dolláros proci, ha az AMD beállítja 800-nak, amit kétlek, már akkor is duplája a 100-nak. Ez már a PH fanatikusokat is megfekteti azért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) -Skylake- válasza Lacok (#18) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azert mikor ilyeneket irunk egy aprocska tenyt vegyunk mar szamitasba legyszilegyszi : mikor 5 eve, 2010-11 kornyeken elkezdtem devizatozsdevel foglalkozni , 181 forinton mertek a dollart. Amikor arrol beszelunk, hogy hogy elszalltak az arak, ha lehet szamoljuk bele azt is, hogy jo 70% -ot dragult azota maga a dollar. Ergo , ha egy i3 szerinted 25 ert lenne normali, mikozbe amugy 40k, lathatod, hogy nagyjabol egy forintot nem dragult, csak te az USDHUF arfolyam miatt sokkal sokkal tobbet fizetsz erte, mint eddig. Nem az intel arai vannak elszallva, hanem az usd es igazabol az sem "elszallva" van, csak az evek soran felertekelodott. Azert ennyire szembetuno a kulonbseg, mert NAGYON felertekelodott.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

biztató hírek, viszont ami kicsit zavar hogy alaplapokat még nem nagyon láttunk AM4-es foglalattal, csak ilyen ES példányokat. őszintén remélem hogy lesz valami frankó ITX deszka és végre megépíthetem a régóta tervezgetett mini-játékos pc-meg AMD alapon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#45) Tigerclaw válasza rodrigez (#39) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az AMD nem teheti meg, hogy hasonló árat kérjen hasonló teljesítményért, mert már tényleg csak a rajongói tábort tudja rávenni a vásárlásra...az meg nem elég a részvényeseknek. Piacot kell szereznie az Intel kárára és ehhez csak az árazás az egyetlen eszköze. Ne felejtsd el, hogy az Intel sosem hezitált, ha le kellett fizetnie, meg kellett zsarolnia a nagy és kiskereskedőket, OEM gyártókat. Ez ma sincs másképp. Ergo csak nagy árkülönbséggel tudja elérni az AMD, hogy elmozduljon a holtpontról. Én például a P100 óta csak AMD-re építek minden asztali gépem (mert őket próbálom támogatni az Intel monopóliumával szemben), de már akkora a különbség, hogy hacsak nem marad sokkal jobb az ár/teljesítmény aránya az AMD-nek, akkor Intelt veszek. Én továbbra is tartom azt, hogy a desktop processzor szegmensben 30% árkülönbség kell egyező teljesítmény esetén, hogy beindulhasson az AMD szekere. A szokásos vegetáláshoz persze elég kevesebb is, de az AMD neve lassan a ismeretlen lesz a consumer piacon...szóval a vegetálás már nem igazán opció. A részvényesek nagyon hamar eltűnnek, ha így lesz és csak akkor kerülnek elő újra, amikor csőd közelbe kerül a cég és közel a felvásárlás. Kína biztos azonnal kihasználná a lehetőséget.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Breeze válasza bacsis (#1) üzenetére


Breeze
aktív tag

Szerintem most egy Athlon Xp korszak jön el, amikor is csúnyán elverte az Amd az Intelt. :C

(#47) antikomcsi válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezeket honnét veszitek mindig?

Mitől adná olcsóbban? Most nyilván olcsóbb, hogy 5 éve nincs új termékük, de amúgy meg pontosan annyiba került mindig is, mint az ellenlábas.

Sőt a 8150 drágább volt, mint a 2500K és aztán a 8350 is drágább volt, mint a 3570K. Onnét tudom, hogy mindkét processzort a megjelenésekor vettem. De amúgy a többi processzornál is megfigyelhető volt, hogy azonos árért nagyjából azonos teljesítményt kapunk.

Egyszerűen nem igaz, hogy az AMD jóval olcsóbban adta ugyan azt a teljesítményt. Ezek a hülyeségek csak itt terjednek valamiért.

(#48) jedis válasza #90933760 (#42) üzenetére


jedis
senior tag

"onnan kezdődik"
Az Intel 2011-3 -as processzor családja sem a 6900-astól kezdődik ! :N

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#49) MongolZ válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


MongolZ
addikt

30% Különbség???? Örülhetsz, ha lesz 5%.

(#50) Ghoosty válasza antikomcsi (#47) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy csúcskategóriában így volt, de mikor Phenom II-es procit vettem. (jóval megjelenés után) Határozottan olcsóbb volt, mint Intel hasoló teljesítményű procija. Mivel világ életemben márkafüggetlen voltam, ezért mindig ár/érték arány alapján vásárolok. A mostani gépemnél is úgy volt, hogy AMD olcsóbb lett volna általános használat esetén, de mivel amikor vettem akkor a játékidőm 90%-ban SC2 futott, azt meg szarul írták meg és túl sokat számított az egyszálas teljesítmény ezért lett Intel. Ha hozzá számolom a fogyasztás/hőtermelés dolgot is, akkor talán mondhatjuk, hogy azonos volt az ára. De ez már szubjektív.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.