Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Petykemano válasza MongolZ (#11) üzenetére


Petykemano
veterán

Maradjunk a "jóesetben haswell, de inkább IvyB"-nél

Egyrészt csak mert egy bizonyos tesztben közel azonos teljesítményt nyújtott egy BDW-E-vel, attól még az nem feltétlenül általános.
Az irány jó, a célt bizonyosan teljesítették, de magasztaljuk az egekbe előre, mert annak csalódás lehet a vége.

Másrészt a broadwell és különösen a skylake, hozott olyan utasításokat (AVX2), amivel - egy azt használó programban - jóval magasabb eredményt tudnak elérni, mint a haswell és ennek megfelelő a zen. Már most mondják, hogy jön a Cinebench 13, ami egy AVX2 benchmark lesz és az intel fanok - akik azért jó okkal jó sokan vannak - majd ezt fogják kinevezni a jövő meghatározó jóságfokmérőjének.
A Kaby lake majd még rátehet egy lapáttal. Ha azt is sikerült kicsit farigcsálni, akkor az órajelemeléssel együtt 15-20%-kal is lehet a skylake fölött.

a kaby lake és a broadwell IPC között nem számítva persze az új utasításokat, lehet, hogy nincs sokkal több IPC emelkedésnél, mint 10, maximum 15%, ami nem tűnik áthidalhatatlannak (akár árban, akár egy következő iteráció fejlesztéseivel) de ott van 50%-os frekvenciatöbblet ahhoz a 3Ghz-hez képest, amin a 8 magos summit-ridge-et futni láttuk. Én a magam részéről maximum 15-20%-os teljesítménykülönbséget látnék áthidalhatónak árkedvezménnyel és/vagy a jövőbeli többmagos skálázódás ígéretével. (értsd: vedd meg a mi 8 magosunkat, ami most lehet, hogy 50%-kal kisebb teljesítményt nyújt neked, de majd pár év múlva érezheted, hogy másikhoz képest végül 20-25%-kal jobban jártál. Sajnos ez a most nem annyira jó, de majd kicsivel később majd meglátod, hogy jobb lesz neked a GPU-k piacán se adja el az AMD termékeket)

Úgyhogy én óvatosan lelkesednék.

Mindazonáltal én is remélem, hogy az AMD az új architektúrájával nem szúrta tökön magát azzal, hogy most az IPC magas ugyan, de nem tudnak frekvenciát elérni és az egyszálas teljesítmény ugyanúgy gyenge marad, csak az SMT segítségéel jó lesz a Throughput. Mert - susogják - ennyi erővel akkor shrinkelhette volna a bulldozert is, csinálhatott volna egy 8 modulos, 16 szálas excavatort, ami lehet, hogy ugyanúgy hozhatta volna ugyanezt a többszálas teljesítményt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.