Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Yutani válasza KisDre (#100) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyszerű: veszel egy i3 és egy FX-4xx0 Cinebench R15 ST és MT eredményt. Azt látod, hogy az i3 ST-ben veri az FX-et, de MT-ben az FX jobb.

Durván számolva az MT eredmények:

i3: ST x 0,6 x 4 = ST x 2,4
FX 4xxx: ST x 0,8 x 4 = ST x 3,2

Persze ez csak egy aspektusa az SMT vs CMT összehasonlításnak, de nekem, mint laikusnak, ennyi elegendő. Viszont rosszul fogalmaztam, nem skálázódás, hanem hatékonyság, amiről most szó van.

#tarcsad

(#102) KisDre válasza Yutani (#101) üzenetére


KisDre
senior tag

Ez Off topic? No mindegy

2 modul/4mag vs 2mag/4 szál, na jó, de éppen ez az hogy az AMD-nek ehhez 4 mag kellett (még ha modulos is) míg az Intel-nek csak 2. Nem költséghatékonyabb gyártás szempontjából az Intel megoldása?

Az AMD megoldása számomra tényleg csak akkor tűnik jónak ha valóban tudtak volna a modulok együtt 1 szálon dolgozni.

KisDre.artstation.com

(#103) Yutani válasza KisDre (#102) üzenetére


Yutani
nagyúr

A logika azt mondatja, hogy nyilván olcsóbb egy SMT-s procit gyártani a kevesebb duplázott egységgel, mint egy CMT-st, ahol az INT számolóegységek mind duplázva vannak és csak az FPU közös.

#tarcsad

(#104) ukornel válasza Yutani (#94) üzenetére


ukornel
aktív tag

Ez érdekes hozzászólás volt, és szerintem 100% ontopic.

"Érdekes kérdés lenne, hogy ha a Cons cache felépítését átszervezik valami hatékonyabbra és javítanak a branch prediction-on, akkor vajon mennyit lehetett volna javítani a teljesítményén? Mert azt láttuk, hogy a CMT jobban skálázódott, mint az SMT."

Ez igaz, de ezt a verziót már sohasem fogjuk megtudni, mert a CMT-t végleg kulázták. Az asztali vonalon a hangsúlyosabb egyszálas teljesítmény igény miatt, szerver vonalon pedig a szoftverek magonkénti licencelési politikája miatt.
A nagy kérdés, hogy az AMD-féle SMT hogy fog skálázódni. Remélem, a Keller/Papermaster féle csapatnak sikerült valami jót összehozni ezen a téren. Kicsit aggódok, hiszen az Intelnek sem ment egyből tökéletesen.
Ha lenne egy szuperül skálázódó SMT 4 szálra, az lenne csak a nagy királyság. 4 mag, 16 szál :D Bivalyosra ki lehetne gyúrni a magot, arra az esetre, ha egy szálon kell izmot villantani; sok szál esetén pedig szépen szétosztaná az erejét.
Persze ez egy laikus képzelgése csak. Gondolom, erre az összetett és emellett "hagyományőrző" utasításkészletre nagyon nehéz lenne jó skálázódást elérni SMT-vel.

(#105) ukornel válasza KisDre (#102) üzenetére


ukornel
aktív tag

"2 modul/4mag vs 2mag/4 szál, na jó, de éppen ez az hogy az AMD-nek ehhez 4 mag kellett (még ha modulos is) míg az Intel-nek csak 2. Nem költséghatékonyabb gyártás szempontjából az Intel megoldása?"

Egy két magos, Bull modul és egy db SB mag (mindkettő 32nm-en készült, és ugyanúgy két szálon dolgozik) szinte pontosan ugyanakkora helyet foglalt el a szilícium lapkán emlékeim szerint.
Bár, most jobban utánanézve, a SB-nél ebben már az L3 cache is benne volt.

(#106) Parano1d válasza ukornel (#105) üzenetére


Parano1d
aktív tag

A Llano az modulos volt?

[ Szerkesztve ]

(#107) Yutani válasza Parano1d (#106) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Llano még K10-re épült (Athlon II), ott valós magok voltak a processzorban.

#tarcsad

(#108) Petykemano válasza ukornel (#104) üzenetére


Petykemano
veterán

Mondják, higy az amd féle smt jobban hasonlít az ibmére mint az intelére. Ezt egy elvileg járható útnak gondolom.

Mi lenne, ha a Zenbe, ami most 4 int alu széles tennének még 1 vagy két alut, és még egy agu -t?
Valószínűleg ez már az a szélesség, amit ilp tekintetében soha nem lehetne kihasználni. De a számolóegység ott lenne, az ütemező fejlesztésével lehetne gyúrni az egyszálas kihasználás növelésére.
Smt-vel, vagyis amikor ezen a magon két szál fut, akkor a két szálnak összesen 6 számolóegység állna rendelkezésre és már csak az ütemezőn múlna, hogy mit tud kihozni többön, de a valójában üresjáratban levő számolóegyeégek miatt az smt yield nagy lenne.

Az ibmnél van 4 szálas smt. Az ábrákon látszik, hogy minél több szál van, annál több jön ki a magból, de egyszálon sose jön ki annyi, mint többön. Valójában 8 szálon 2.5x több jön ki, mint egyen.

Ennek az lenne az előnye, hogy egy szálban benne lenne a potenciális nagy teljesítmény, miközben két szálon is megmarad a magas throughput. Két ilyen magból kimagaslóan teljesítene két szálon és hozná a kötelezőt négyen.
Kérdés persze, hogy vajon milyen mértékben kéne kigyúrni az ütemezőt és a többi részt. Megérné-e jobban, mint a mostani optimálisnak tűnő cmts magokból 4?

Egyébként az amd jól tökönszúrta magát azzal, h a modult kétmagosként reklámozta. Ha nem így lett volna, lehet, hogy még ma is arról beszélnénk, hogy ipcben erős 4 magos, vagy több szálon erős 4 magos proci.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#109) #41133696 válasza lezso6 (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen 2005-ben az Athlon 64 X2 4200+ s939 100 000 Ft felett volt, aztán 2007 októberében újonnan OEM kiszerelésben 23K-ért vettem. Azóta is az van anyám gépében :D

(#69) lezso6: Szomszédom Athlon XP TB 2200+-a pont az SSE2 miatt nem tudja a 34-nél újabb Chrome-ot futtatni.

(#110) Parano1d válasza Yutani (#107) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Én is így emlékeztem.

(#111) #41133696 válasza Parano1d (#106) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként ez pont olyan "csalás" mint ami 2003-ban is volt már az AMD-nél, hogy 2200+ volt a neve aztán ment 1800 MHz-en :D

Most meg 4x2 mag, de sokan azt hiszik, 8 külön álló mag :)

[ Szerkesztve ]

(#112) KisDre válasza #41133696 (#111) üzenetére


KisDre
senior tag

Végül is mag az, csak nem teljes értékű, csak modulos :DD

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#113) Cathulhu válasza Yutani (#103) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sokkal olcsobb, az SMT tranzisztorigenye minimalis (+2%).

Mas: egyszer sikerult irjak olyan kodot, ami rengeteg integer szamitast kellett vegezzen, kis kesleltetessel nagy adaton, az AMD-m szepen skalazodott mind a 8 magra (bar a 100%-tol azert messze volt), mig a ceges i7-en amint meghaladtam a fizikai magszamot, legjobb esetben is csak 0% plussz teljesitmeny jott ossze, de nem ritkan a szalak toketlenkedese miatt meg romlott is 4 szal folott, itt magiat kellett bevetni, hogy a valos magszamot erzekelje a progi, es ne az SMT-vel felszorzottat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#114) mekker válasza Petykemano (#98) üzenetére


mekker
őstag

Igen, Abu szerint azért, mert az alsó szegmensben (Pentium, Cerka) le van tiltva, de ez szerintem nevetséges indok. Lekérdezi a program a CPUID-t, aztán csók. Vagy kihasználja ezt az AVX-es vektoros végrehajtást, vagy nem.
Grafikai/fotós/videós programokon kívül én nem nagyon tudok más konzumer alkalmazást elképzelni, azoknál meg van két tucat nagy név, akik vagy hajlandóak lesznek az AVX1-2-t kihasználni, vagy nem. Itt már nem a hardveren fog múlni, mert aki nem koca hobbista (azaz számít neki az idő), az megveszi alá a vasat.

Hála istennek, már berakhatom a Prime95 mellé a Cinebenchet is, hogy leégeti-e a procit AVX mellett. Régóta hiányoltam, hogy nincsen Furmark processzorokhoz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#115) mekker válasza mekker (#114) üzenetére


mekker
őstag

Laikus vagyok, és lehet tévedtem, de nincs elképzelésem róla, hogy pontosan milyen alkalmazások használják ki ténylegesen az SSE-t, AVX-et. Elméletben jól hangzik, de gyakorlatban össze kell jönnie annak, hogy valami teljesítménykritikus, jól vektorizálható és van rá ember, aki leprogramozza. Írta valaki, hogy a Chromehoz is kell SSE2 támogatás. Ott konkrétan milyen mértékben fontos ez, és mire használják?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#116) lezso6 válasza mekker (#115) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az SSE multimédiás feladatoknál nagyon hasznos lehet. Az AVX is, csak az nem nagyon terjed.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#117) Petykemano válasza mekker (#114) üzenetére


Petykemano
veterán

Lehet, hogy abu téved.
A lényeg azonban az, hogy azok a lapok, amelyek a pascal megjelenésével kizárólag, vagy döntően dx11-es tesztek alapján értékeltek azzal a narratívával magyarázva választásaikat, hogy hát azért vesz az ember videokártyát, hogy ma játszo, nem pedig azért, hogy a fél, egy vagy két év múlva megjelenő játékokban is jó legyen. Úgy, ugyanezek a lapok elő fogják venni azokat a teszt eszközöket, ha kell akkor lecserélve korábbiakat új verzióra, vagy más programra, olyanokra amelyek nem feltétlenül a ma programjai, vagy nem feltétlenül mai programok workloadjait és utasításait szimulálják, hanem erősen építenek új, majd a jövőben beépülő, vagy jelenleg csak szűk szegmensekben jelen levő utasításokra. Mindezt azzal a narratívával magyarázva, hogy az ember ném csak egy-két évre vesz hardvert, nem elég, hogy a mai programokban jó legyen, hanem nagyonis gondolni kell a jövőre, hogy fél egy vagy két év múlva is jó legyen.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#118) #41133696 válasza KisDre (#112) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a "vicc", hogy év elején, még nem is foglalkoztam komolyan a platformváltással. AMD-ben gondolkoztam, aztán amikor felébredtem (felébresztettek) csipkerózsika álmomból, akkor láttam, hogy brutális TDP mellett harmatos teljesítmény koros CPU-val az AMD ajánlata, ami még ráadásul elavult csíkszélességen is készül.

A Microsoft is arra ösztönzött, hogy nem érdemes halogatni és a ZEN-re várni, mert akkor vehetek új Windows 10-et (ingyenes áttérés időszaka idén nyáron járt le). Úgy látszik jó döntés volt, mert a ZEN sem fogja megváltani a gamer világot. A vetítés meg marad, és a modulos CPU is. Nem ekézem az AMD-t, de a számítási teljesítmény nekem mint játékosnak, és videót szerkesztőnek fontos. Választhattam, hogy veszek egy olcsóbb AMD konfigot, ami ráadásul kifutóban van, lassabb mint az Intel sokkal, de legalább sokat fogyaszt (egyik másik FX 220W TDP-vel van feltüntetve) vagy egy lényegesen drágábbat, ami sokkal kevesebbet fogyaszt viszont orrba-szájba veri. Hát utóbbit választottam.

Félreértés ne essék: Azoknak a ZEN is jó lesz, akik nem játszanak, meg elég egy APU-s rendszer, Internetezésre muterom 10-éves alaplapja is jó 3GB RAM, X2 4200+ procival, és egy HD3850-es VGA-val. Ja és Windows 10 AU 32-bit van rajta. Szóval azt akarom mondani, hogy általános célokra jó lesz az AMD is.

(#119) Simid válasza #41133696 (#118) üzenetére


Simid
senior tag

Nagyon zavaros amit írsz. Úgy tűnik nem nagyon vagy képbe.

"Úgy látszik jó döntés volt, mert a ZEN sem fogja megváltani a gamer világot."
Miben kellene megváltani a gamer világot? Mi az a - reálisan meghatározott - gamer igény amire ma nem elég egy 8 magos HEDT proci? Amúgy sincs semmi konkrét info a ZEN játékokban mutatott teljesítményéről, szóval előre leírni azért nem kellene.

"A vetítés meg marad, és a modulos CPU is."
Nem, nem marad a modulos felépítés (legalábbis a Bulldozerben és utódaiban megismert módon nem). A ZEN alapú magok már sokkal inkább az Inteles és régebbi AMDs (Phenom II és előtte) megoldásokra hajaznak.
'Vetítést' sem nagyon látok most. Teljesen visszafogott nyilatkozatok voltak eddig, mint hogy versenyképes teljesítmény, jó skálázhatóság és energiahatékonyság a cél. Biztos itt is beindul majd a marketing gépezet mint a GPUknál, és lehet itt is lesz pofára esés bizonyos dolgokban, de egyelőre semmi világmegváltó terv nem hangzott el.

"Azoknak a ZEN is jó lesz, akik nem játszanak, meg elég egy APU-s rendszer..."
Továbbra sem tudjuk mire lesz elég a ZEN, de az biztos, hogy első körben HEDT és szerver fronton fog bemutatkozni. Szóval marhára nem az a szegmens a cél, amit te említesz.

"...akkor láttam, hogy brutális TDP mellett harmatos teljesítmény koros CPU-val az AMD ajánlata, ami még ráadásul elavult csíkszélességen is készül."
Ebben spec igazad! Ha ma akarnék egy multimédiás/netezős gépnél erősebbet venni, akkor én sem az AMD kínálatából választanék.

(#120) #41133696 válasza Simid (#119) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Úgy tűnik nem nagyon vagy képben."
"Miben kellene megváltani a gamer világot? Mi az a - reálisan meghatározott - gamer igény amire ma nem elég egy 8 magos HEDT proci? Amúgy sincs semmi konkrét info a ZEN játékokban mutatott teljesítményéről, szóval előre leírni azért nem kellene."
Például abban, hogy a legerősebb AMD asztali processzor képes legyen kihozni a maximumot a legerősebb VGA-kból, például nem véletlen az, hogy azok akik 4 videokártyát is összedrótoznak, amelyek egyenként is 300K-ba kerülnek, nem AMD CPU-ra építkeznek.

"Teljesen visszafogott nyilatkozatok voltak eddig, mint hogy versenyképes teljesítmény, jó skálázhatóság és energiahatékonyság a cél."

Vajon miért is visszafogott? Okkal talán nem? Tudják ők is hogy napjaink Cyrix CPU gyártója maga az AMD, olyan lemaradásban van már az Intel mellett, hogy utóbbinak nem is nagyon kell erőlködnie. Nézd már meg a Chip magazinban is a CPU listákat. Az első 10 helyen kb csak Intelt látsz, és a középmezőnyben vannak a legerősebb AMD-k.

Az AMD rajongók is azt mondják, hogy a Skylake teljesítmény elérése lenne álmaik netovábbja, de a reálisabbak itt is leírták, hogy Haswell vagy esetleg broadwell teljesítmény lehet.

Energiahatékonyság a cél? Nálam az energiahatékonyság az, hogy ugyanazon TDP mellett melyik tud több számítást hamarabb elvégezni. Nos ebben hol áll jól az AMD? Az Intel Core i5 6600K-s procim 95W TDP-vel jelenik meg a CPU-Z-ben, de minden monitorozó programban. Nagyobb összegben mernék fogadni,hogy egy 95W-os ZEN-t aminek majd lesz otthoni verziója, oda meg vissza is verni fog. Az egyetlen fegyver az AMD oldalán, ha olcsón adja.

"Ebben spec igazad! Ha ma akarnék egy multimédiás/netezős gépnél erősebbet venni, akkor én sem az AMD kínálatából választanék."

Az egész hozzászólásom az otthoni szegmensre vonatkozóan íródott.

[ Szerkesztve ]

(#121) Cathulhu válasza #41133696 (#118) üzenetére


Cathulhu
addikt

4 eve vettem a mostani procimat, es habar engem is zavar, hogy azota nem tudtam upgradelni AMD fronton (mivel szeretem a kisebb gyartokat favorizalni) de azt mondani, hogy jatekra alkalmatlan, hat lol. 3440x1440-ben jatszom miota megvan az uj monitor, nem volt meg problemam (Doom, Elite, NMS, GTA5). Jo nyilvan egy mai i7 lealazza, 3x annyi penzert mint amennyiert ezt vettem ujonnan 2012-ben. Es ha ez megfelel, akkor a +40%-os Zen is rohogve meg fog felelni, szoval en sem ertem mit hadovalsz ossze.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#122) #41133696 válasza Cathulhu (#121) üzenetére


#41133696
törölt tag

Majd amikor CPU limites lesz nálad az AMD-s rendszer, nálam meg röhögve fut a játék talán megérted :DDD

Időtálló a CPU-d mert még mindig lehet újonnan kapni, ráadásul úgy, hogy AMD CPU-k között a felső szegmensben van (csak, hogy értsd, az AMD CPU-k között, ha már Intel is bekerül a listába, egy nem tuningolt i5 46xx is veri eséllyel. :U Lehet nem érzed, mennyire gáz, hogy 4 éves CPU-d az AMD oldaláról csak azért nem elavult, mert nincs újabb.

Játékban még az I3 is elveri itt-ott :) + extra, két évvel ezelőtti i3 :D

[ Szerkesztve ]

(#123) #41133696 válasza Cathulhu (#121) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, de ennél van régebbi 8320 is ami a tied lehet, mert 3 éves cikk, 4 éve vetted :)

https://prohardver.hu/teszt/amd_fx-8320_fx-6300_es_fx-4300_teszt/jatekok.html?stext=AMD%20FX

Egyébként hol mondtam, hogy játékra alkalmatlan? Azt mondtam, hogy nem ugyanaz az élmény (tudod alacsonyabb FPS) :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Cathulhu válasza #41133696 (#122) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mar most CPU limites, hol allitottam mast? Vennek ma ilyen procit? Kizart.
De azt a hulyeseget mondani, hogy, varj, idezek toled:
Azoknak a ZEN is jó lesz, akik nem játszanak, meg elég egy APU-s rendszer, Internetezésre muterom 10-éves alaplapja is jó
Na ez tobb mint megmosolyogtato, elore leirsz egy processzort amit nem is lattal, holott mar a 4 eves elodje is jo jatszani (meg ha nem is a legjobb), akkor ez plane az lesz, na ez tanuskodik arrol, hogy total nem vagy kepben.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#125) Parano1d válasza #41133696 (#122) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Nem újdonság, hogy egy szálas teljesítményben gyenge az AMD, ha a játék nem használja ki a több szálat, akkor nyilván az i3 is elveri.
De ha olvastad volna a cikket, éppen ezen szeretnének változtatni az új architektúrával, vagyis combosabb processzormagokat csinálnak, hogy az egyszálas teljesítmény is jó legyen.

(#126) #90933760


#90933760
törölt tag

(#127) #41133696 válasza Cathulhu (#124) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudod az utóbbi 8-10 év AMD vs Intel történései, meg a tapasztalat ami alapot nyújtott ezen konzekvencia megelőlegezésére.

Az AMD anno az Athlon korszak végén is szorult helyzetben volt már (nem volt elég pénz a fejlesztésre, mert Hector papi megvásárolta az ATI-t). Aztán végre megjelentek a Phenom I-esek, azt mondták, na majd a Phenom jön, és helyreáll az egyensúly. Akkor is ment a marketing vetítés, mint most. Hiszen akkor is voltak ilyen bejelentések, meg információ szivárogtatások, mint most. Aztán jöttek a tesztek, mihelyst megjelentek a CPU-k, és láttuk, hogy a marketing megtette a dolgát, csak éppen közel sem volt olyan fenomenális a helyzet. Ugyanez a történet zajlódott le Phenom II, majd a Bulldozer esetében is. Tudod lehet, hogy tévedek, de esélyesebbnek érzem, hogy a törtélem ezúttal is ismételni fogja önmagát. Ezzel én itt be is fejeztem a dolgot a részemről.

(#125) Parano1d : Egyébként szurkolok nekik, rossz hatással lenne a piacra, ha becsődölnének. VGA fronton, egészen jók.

Szerk: Egyébként tényleg nem olvastam el a cikket teljes terjedelmében, mert én a tesztekért lelkesedem, a marketingbe hamar beleunok, főleg egy olyan gyártónál, ahol általában a gyakorlat köszönő viszonyban sincs az elmélettel.

[ Szerkesztve ]

(#128) Cathulhu válasza #41133696 (#127) üzenetére


Cathulhu
addikt

Aham, hogyne, ertem, akkor nincs is tobb kerdesem, vagyis de, jovo heti lottoszamokat nem tudsz veletlenul? :))

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#129) Simid válasza #41133696 (#120) üzenetére


Simid
senior tag

Furcsa egy vitatechnikád van. A korábbi amd termékek alapján egyértelműen leírod a jövőre megjelenőket is és mikor felvilágosítanak, hogy célt tévesztettél (piaci szegmens és technikai részletek tekintetében egyaránt), akkor közlöd, hogy nem is arról írtál...
Otthoni szegmensben (ha a HEDT-t nem vesszük annak) legkorábban jövő nyáron lesz a ZEN bevetve. Előre kijelenteni minden konkrét információ nélkül, hogy márpedig azt is oda-vissza fogja verni az Intel, akkor is ostobaság ha egyébként mindenben igazad lesz végül.
Azt sem nagyon értem, hogy akkor most baj, hogy ha 'vetítenek' vagy sem? Szerintem nem igaz (még!), hogy menne a marketing bullshit és a kertelés (feltételezem ezt értetted vetítés alatt). Erre - ahelyett, hogy megcáfolnál - most ez lett a baj. Van sapka, nincs sapka tipikus esete...

A ZEN egy teljesen új design egy újabb gyártástechnológián. Vannak biztató és kevésbé biztató előjelek, de hogy tök felesleges jelenlegi helyzetből kiindulni abban biztos vagyok. Az IT ipar nem olyan mint egy úszóversen, ahol felesleges küzdeni az utolsó 50-en, mert úgyis Hosszú Katinka nyer. Jó koncepcióval, versenyképes termékekkel akár azonnal felzárkózhatnak. Volt már erre példa vice versa.

(#130) KisDre válasza #41133696 (#118) üzenetére


KisDre
senior tag

" Azoknak a ZEN is jó lesz, akik nem játszanak, meg elég egy APU-s rendszer,"

Itt némi tévedésben vagy információ hiányban vagy. A Zen elsősorban CPU lesz, csak később jön az APU-s változata, azonban egyik sem modulos, azt mondhatni kukázták (vagy hibernálták).
A múltkori 6900K-s blender benchmarkos hír-ből nekem az jött le hogy az AMD lesz annyira erős, hogy ne legyen CPU limit az ő oldalukon, persze ez nem egy játék benchmark volt, de valamennyire azért jelzi hogy mennyire képes. Továbbá állításom azért is lehet helytálló majd, mert egyre inkább GPU orientáltabbak a játékok.
A 4 slotos SLI-Crossfire meg nem mindennapi, de a 2-t sem mondanám gyakorinak.

KisDre.artstation.com

(#131) távcsőves


távcsőves
senior tag

Szerintem pont jó lesz játékra. Főleg,hogy nagy felbontásra inkább kell GPU erő. 4K-ra pedig még értelmes GPU sincs egyik oldalon sem. Aki pedig 300-ezres vga-ból többet is tesz a gépébe az ismert skálázódás mellett, hát had ne sajnáljam. Az legyen az ő dolga, nem kell irigykedni rá, elég annyi, nem ő a volumen vásárló. Olyan CPU család kell AMD-nek, ami széles körben eladható, és ez elérhetőnek látszik most. Főleg, ha az Intel IGP használhatóságát és támogatását nézzem. Katasztrófa. Természetesen, ha csak web böngészés és némi non 3D munka a cél, akkor bőven OK az is.

[ Szerkesztve ]

(#132) lee56 válasza KisDre (#130) üzenetére


lee56
őstag

+ Az FX-ek is azért teljesítményben egyáltalán nincsenek akkora hátrányban ma már, feltéve ha szoftveresen ki is tudják használni a magokat, akkor simán ott vannak újabb intelek nyakában is akár.

Persze ha valki leragadt a DX8-as alapokkal rendelkező COD engine tupírozgatásánál mint alap, így 2017 felé kacsintgatva már azért nem hiszem, hogy ez a szint aminek meg kéne manapság egy új gépnek felelnie. Így részemről annyi megjegyzést tennék hozzá, hogy már lényegében csak a fogysztás (rosz perf/watt) mutató és az elavult platform az egyetlen megmaradt indokok, ami a jelen a FX-ek ellen felhozható, már azon kívül hogy valóban kissé megelőzték a korukat, mert igazából csak most jönnek a hatékonyabb CPU magkezelésű és jól skálázódó grafikai engine-ek szóval, kellett egy "kis" idő a programozóknak hogy utolérjék a hardvert. :)

És a Zen pont ezekben hozza majd a legnagyobb előrelépést, úgyhogy ha már a meglévő infókból szeretsz GoodSpeed előre elméleteket készíteni, hát csináld ezekből. :)

GoodSpeed-nek valószínüleg kimaradt ez is, ha már szereted a teszteket, jó szórakozást. ;)

DOOM CPU Showdown FX 8350 vs i5 6400
https://www.youtube.com/watch?v=XZ6VAbHxzxM

No Comment

(#133) lee56 válasza #41133696 (#111) üzenetére


lee56
őstag

PR az, nem csalás, bár ahogy nézzük ugye. :)

Amúgy érdekelne, hogy ha a te terméked lett volna az amd széria, te hogyan marketingelted volna, hogy jobb ipc miatt, alcsonyabb MHz-en hozza a nála "gyorsabb" P4 teljesítményét? :)

Tudod egyszerű egységsugarú júzernek elég nehéz megemésztenie ilyen dolgokat. Egyszerűen ha nagyobb számot lát az jobb mindenben, kivéve talán az üzemanyagfogyasztást, azt még talán tudja értelmezni. :D
Intelnek mennyire egyszerű dolga volt ezzel is. Csak kiadták a P4-et és lényegében eladta magát a nagy MHz-eivel. :)

No Comment

(#134) KisDre válasza lee56 (#132) üzenetére


KisDre
senior tag

" újabb intelek nyakában is akár."
Azért az túlzás.
Bár tök jó a linkelt videó, és látszik hogy több szálon tényleg nyer az FX egy i5-el szemben (ergó a Doom szereti a több magot, az i5 némely magja gyakran ütközött 100%-ba míg az FX kényelmesen leosztotta), de sajnos ez nem általános a játékoknál, kíváncsi lennék hogy hány 2015 utáni játékra igaz, illetve hogy vajon az i5 egy kis tuningal nyerne-e (gondolom igen, de vajon mennyi kellene hozzá).

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#135) stratova válasza Petykemano (#99) üzenetére


stratova
veterán

Nyílván nem 4 magos Raven kerülne Stoney helyére, hanem annak a felezése. Éppen ezért kérdés az mennyire állja majd a sarat Skylake/Kaby lake-kel szemben, amiért hiába 2/4-es max. 4 MB L3-mal 3.1/3.4 GHz boost órajellel, Intel el tud kérni 393$-t i7-6500U/6600U és erősebb IGP-vel valószínűleg még többet i7-6560U-ként a 15W-os ligában, mert éppen ez volt a csúcs. Szemben FX-8800P kb. 150$ árával. Hasonlóan drága az Intel 4,5W kategóriában (393$).

[ Szerkesztve ]

(#136) #41133696 válasza lee56 (#132) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, engem a szerver procik, meg most a csak otthoni / irodai használatra alkalmas olcsóbb procik nem érdekelnek. Kifejezetten gamer szempontból néztem.

Amikor CPu választás előtt álltam, ezek voltak a szempontjaim.

4x2 magos FX 8 szállal bír el
4.x1 magos Intel Corei i5 az is 8 szálat tud.

Fontos volt az időtényező, azaz mikor lesz elérhető, az APU-s AMD CPU-k nekem nyilván nem jöttek szóba. 2017-es AMD CPU-ra pedig nem várhattam. Egyébként érdekes ez a játékok nem használják ki a magokat dolog, mert a Phenom II 940 négy magját is kihasználta a legtöbb játékom (főleg DX11 és Mantle játékokkal játszom BF4 és társai).

Company of Heroes 2 is használja a magokat.

(#137) Simid válasza #41133696 (#136) üzenetére


Simid
senior tag

Az i5 csak 4 szálat kezel. (Játékokban mondjuk így is gyorsabb az FX-nél)
Amúgy semmi probléma nincs ezzel, hogy így döntöttél. Jelen helyzetben senki nem kérdőjelezni meg, hogy az AMD kínálata siralmas CPU fronton. Csak épp tök értelmetlen ebből következtetni arra, hogy milyen rossz lesz a következő generáció. Aztán ezzel nyugtatni magad, hogy milyen jól döntöttél, hogy nem vártál.

(#138) #41133696 válasza Simid (#137) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocs, valóban az Core i7-6700K-tól kezdődően áll a 4 mag 8 szál.

(#139) lee56 válasza KisDre (#134) üzenetére


lee56
őstag

Sajnos nem általános, idén május környékén jött csak ki a DOOM is és nagyon jól megírt motor dolgozik alatta, látható is a teszt alatt hogy szinte 100%-osan skálázódik a magszámmal.

Ezért is írtam hogy egyik nagy gyenge pontja a Bulldozeres felépítésnek a (főleg játék) szoftverek, amiket nem tudtak időben felkészíteni több CPU szál effektív kihasználására. Az új grafikus API-k voltak gondolom az egyik kulcs tényezők, amik hátráltatták a fejlődést ebből a szempontból. A DOOM OGL alatt fut mint a mellékelt ábra mutatja, és ugye ha követted a híreket már van azóta vulkan API támogatása is.

Én csak azt mondtam hogy van ahol (nem mindenhol de..) még most is versenyképes és nem csak i3 szinten. És tény hogy a videó végén is elmondják az az i5 vagy 20%-al többe kerül. És ugye alap órajelen ment mindkettő. Tuningra FX is jobban teljesítene, ez egy ördögi kör. :)

(#136) GoodSpeed : Okés csak amikor olyan tesztet látsz hogy egy i3-al egy szinten teljesít egy 8-as FX, akkor ez szerintem minden el is mond az adott teszt/játék/motor képességeiről, vagy adott esetben lehet nem is kell több, pl singleplayer campányok elég sokszor ilyenek (és sok játékot főleg ebben a módban tesztelnek vagy beépített benchmarkkal jobb esetben), oda nem kell nagy teljesítmény, ezért a programozók itt meg is állnak 2-3 magnál amire optimalizálják a kódot, így pedig persze hogy sokkal jobb eredményt ér el egy gyorsabb egyszálas képességű, de valós 2-magos is + HT.

No Comment

(#140) jedis válasza lee56 (#139) üzenetére


jedis
senior tag

Szóval akinek FX8.... procija van ne búsuljon, mert lehet hogy később megtáltosodik , az újabb játékok, API-k alatt. :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#141) lee56 válasza jedis (#140) üzenetére


lee56
őstag

Így is lehet értelmezni. :) És még csak Abu hívőnek sem kell lenni hozzá :D Persze az plusz pont. :DDD

No Comment

(#142) Johnnyxy27 válasza lee56 (#139) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Egyetèrtek az előttem szólókkal. Fx8320-ról váltottam i5-6600k-ra elkeseredèsemben, mert a Gtx 970-et is bottleneckelte a legtöbb játèkban. Kb. 20 ève foglalkozok asztali gèpek èpítèsèvel ès az asztali gèpeim kb. 80%-a volt amd rendszeres(amd 386sx-16, 5x86-133, k5-100,k5-133,k6-2 366, athon 1.6 xp, 2500+barton,phenom ii 955,fx8320), szóval láttam a felemelkelkedèst a ddr-es athlon időszakában, mint a hanyatlást a core duo/quad időszaktól. Sajnos èn is arra tippelek, hogy a Zen sem fogja megváltani a játèkosok világát, ès sohasem lesz az intel nyakán, az aktuális csúcs i5-i7 közelèben sem. Nagyon szeretnèm, ha lenne ellenfèl ès mèrsèkelnè az árakat, kívánom ne legyen igazam. Ès ezt a kedvezőbb ár sem fogja legtöbbünknèl kompenzálni, aki sebessèget akar. Tuningolt fx8320 4.5 GHz-ről mèg az alapórajeles i5-6600k-ra váltás is èg ès föld volt minimum fps-ben a legtöbb játèkban, engem a magas ár ellenère is meggyőzött.
Amúgy van egy párhónapos cikk itt PH-n, ahol fx8320-at hasonlítanak játèkban egy tuningolt 5 èves i5-2500k-hoz, ahol persze az fx kikap. Kèrdem èn, ennek higgyünk? Majd jön azt kiderül.
De akkor szerintem megint előveszi az eldugott kártyáit az intel, amit eddig nem kellett kijátszania.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#143) Parano1d válasza Johnnyxy27 (#142) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Én nem aggódom a játékok alatt nyújtott teljesítmény miatt.
Egyrészt, erősebb lesz az egy szálon nyújtott teljesítmény eleve, másrészt inkább a VGA teljesítménye a mérvadó, sem mint a CPU. Végül pedig az új API-k miatt egyre jobban háttérbe fog szorulni az egy szálas teljesítmény is.
Inkább az a kérdés, hogy a fogyasztás/melegedést mennyire tudják majd leszorítani. Én legalábbis azért váltottam a Phenom 2-ről egy i3-ra, mert nem tudtam csendesen hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#144) távcsőves


távcsőves
senior tag

Jelenleg I7 2600K a rendszerem és zseniális. Ez a teljesitmény meglesz az új sorozatnak, akkor igenis jó lesz a játékosoknak. Mondjuk elképesztő jó lett a Sandy Bridge ez tény. Amiért majd meghal az az új tech. támogatásának hiánya lesz. (PCI-4 hiánya m2 sata több USB3 stb) Szóval no para, játékos szemszögből nézve jó lesz ez. ;)

(#145) Johnnyxy27 válasza távcsőves (#144) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Pci-e foglalatba van simán usb 3.1 ès m.2 legrosszabb esetben, egy ideig mèg kihúzza:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#146) eldiablo válasza lee56 (#139) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

i3-6100 @4500Mhz és i7-6700K@4500Mhz között pont Doom-ban nem volt szájon vágó a különbség HD7970el(1200Mhz/1500Mhz) OGL.

Sőt, játékokban még FX-6300@4500Mhz és i7-4790K@4500Mhz között sem, bár itt egy VGA limit sem zárható ki HD7850@1300Mhz/1400Mhz.
Egyedül 4790K és 6700K között volt pici különbség, de az is a DDR4 miatt lehet.

(#147) lee56 válasza Johnnyxy27 (#142) üzenetére


lee56
őstag

Az elmúlt időszak, meg úgy általában a rossz PC-s portokon szocializálódott emberek, igen általában ezt tapasztalják, írtam is. De remélhetőleg most már nem visszafelé fog fejlődni a motorprogramozás. Persze attól még ugyanúgy lesznek jobban és rosszabbul sikerültek mint eddig. De mivel az inteles haswell/broadwell-hez hasonló felépítésűnek és teljesítményűnek (egyszálasban is!) ígérkezik a Zen, én se aggódnék annyira a játékosok világáért, most már a régi játékokkal játszók akik elavult motorú tákolmányokkal kénytelenek géjmelni se lesznek majd nagyon hátrányban. Itt már inkább a gyártástechnológia kavarhat be, lesz-e elég magas frekvencia mire kijön majd a gyárból, ez a nagy kérdés inkább. Ha lesz akkor drágán adhatják, ha nem lesz elég, akkor olcsóbban, DE legalább újra lesz verseny kb. a CPU piac minden szintjén, ellentétben az elmúlt cirka 10 évvel...

(#143) Parano1d : És pontosan ez az amiért az FX-eknek is van még egy kis esélye hogy versenyben maradjanak egy darabig. Új API-k és újgenerációs játékmotorok. A DOOM csak a kezdet volt.

(#144) távcsőves / (#145) Johnnyxy27 : Na most nekem se volt elsőre egyértelmű mire is gondol, zen hal majd meg vagy az ő sandybridge. Gondolom inkább utóbbira gondolt ő is, mert a Zen még csak ki se jött, és pci-e 4-es támogatást is simán beépíthetik majd egy újabb fejlesztésbe pl. zen+ , újabb alaplapokkal persze.

(#146) eldiablo : Ez roppant érdekes, mert ha a videó nem hazudik, akkor már ez a skylake i5 is eléggé maxra volt járatva a "kis" 980 ti mellett..
Ha megnézted a videót persze, gondolom egyértelmű a számok alapján. Azt nem tudom hogy single/multi-playerben hogyan változik a cpu igénye, de a legtöbb játék multiba kér többet általában.
Jah hogy tuning, oké, alapórajelen tesztelték őket.. Mondjuk akkor is furcsa, HT általában nem segít ki annyira egy i3-at hogy i7-eket utólérje azért..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#148) Sanyi19 válasza lee56 (#132) üzenetére


Sanyi19
őstag

Az I5-6400 nem valami acélos. 3,1 Ghz-re boostol, ha 4 mag dolgozik. Néhány helyen még egy I3-6100 is elveri. [link] Értelmesebb lett volna 6600-al nézni, ott már azért van órajel is.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#149) eldiablo válasza lee56 (#147) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Nem volt szájon vágó a különbség", tehát van különbség de nem olyan mértékű, mint amit várnék 2/4 - 4/8 között.
Baromi jó lett a HT a Skylake-ben. Sokkal jobb mint a Haswell-ben.

(#150) távcsőves válasza lee56 (#147) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nyilván az Intel 1055 - ös platformra értettem. Amit játékokban művel, az bőven elég ma is. A ZEN ennél erősebbnek igérkezik, szóval rendben lesz ez. És valahol talán szomorú is, egy 2011-es platform 5 év eután is abszolút versenyképes tudd lenni. (Nyilván az egyik top proceszor a 2600K itt, de akkor is.) Szóval hajrá ZEN, végre ERŐS proci lesz AMD kínálatban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.