Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mekker


mekker
őstag

Továbbra sem temetném a Zent. Egyrészt ha a +40% IPC meglesz, akkor - órajeltől függően - már jó alternatívát jelenthet az AM4 platform. Másrészt pedig már régóta az számomra a legnagyobb gyengesége az Intelnek, hogy szorzózáras, 2 magvas i3-akat akar árusítani még vagy 2018-2020-ig biztosan. Ha lesz olcsó Zen, akkor az egy nagy piaci rést tudna itt betölteni, nem kell feltétlen az i7-ekkel versengenie.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#152) #90933760 válasza mekker (#151) üzenetére


#90933760
törölt tag

Biztos, hogy jó lesz. Én inkább arra leszek kíváncsi, ha a Zenből kijön a 4 mag+erős IGP, mint a mostani APUk is és hasonlóan jó áron, arra mit fog lépni az Intel. Mert az i5 és azokban lévő IGP az röhej lesz teljesítményre és árra is ellenfélnek. Ha a Pentiumba dobnak erős IGP-t, meg a proci lesz röhej mellé, kíváncsian várom mit lépnek rá.
Alapvetően az APUk már rég leverték a felhasználási területükön az Intelt, csak a gagyi single thread miatt sokak a Pentium+dVGA mellé álltak, én is. De ha a Zen ezt kiküszöböli márpedig ki fogja, röhögve cserélem le rá és szerintem nem egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#153) lee56 válasza eldiablo (#149) üzenetére


lee56
őstag

Na ez is nagy kérdés lesz, hogy ez az Zen-féle HT hogyan muzsikál majd. És azért eddigi intel HT-k, azért nem voltak mindig jók, konkrétan emlékszem volt hogy a program készítői ajánlották a kikapcsolását mert rontotta a teljesítményt ahelyett hogy gyorsította volna. Már nem emlékszem pontosan miben, de volt ilyen. Na meg ha annyira el vannak havazva a valódi magok, akkor szintén nem tud már sokat hozzátenni a számításokhoz a HT működéséből fakadóan, mivel a valós magok üresjárati ciklusait próbálná "újrahasznosítani".

(#152) Baltoafarkas : Mit lépne? Árat csökkent, mondjuk, van is miből. :) Na meg az utóbbi 2-3 generációváltásakor óta a legföbb szempont már náluk az IGP fejlesztgetése, láthatóan. Érdekes lesz a következő 1-2 év mindenképpen.

No Comment

(#154) #90933760 válasza lee56 (#153) üzenetére


#90933760
törölt tag

Netburstnél volt ilyen, Nehalemtől fogva már megszűnt kb. teljesen a HT ilyen szintű bugja.

Nincs kártyája az Intelnek az APUk ellen. Van kétmagos bóvli Pentium, valamivel jobb bóvli i3 meg jó drágán az ehhez feleslegesen erős i5, mindegyik gagyi IGPvel az AMD megoldásához képest. Ebből mit hozol ki?
Nagyot kell IGPben dobniuk, eléggé lebutítani hozzá egy i5-öt és mindezt jó árban is adni, hogy valamit adjanak ellene.
Ha tényleg olyan jó lesz a Zen, mint az várható.

(#155) pet007


pet007
aktív tag

Igy jobban belegondolva ha a zen hozza az intel sb egyszalas teljesitmenyet, de 8mag+ht-val, es nem a legujabb intel procik aran, az am4 lapok pedig adnanak minden ujdonsagot,akkor hatalmas nepproci lehetne belole. Amd-nek szerintem elobb a koztudatba kellene visszamasznia, mielott a legujabb intel procikkal akarna versenyezni.

(#156) VirsLee válasza pet007 (#155) üzenetére


VirsLee
őstag

Miről beszélsz tulajdonképpen? Milyen zen proci milyen intel proci sebességét hozza, milyen áron?

(#157) pet007 válasza VirsLee (#156) üzenetére


pet007
aktív tag

Pontositok akkor: ha az uj zen prozik c2c hoznak a regi intel sandy bridge procik egyszalas teljesitmenyet, de 8maggal 4helyett, de ugye am4-es lapokkal jonne a sok ujdonsag (ddr4pcie4usbcsatobbisatobbi), es ertelmes aron adnak (mondjuk 200£ korul), azzal szerintem nagyobb teret hoditananak a piacon, mint ha a legujabb intel procinak probalnanak ellenfelet kuldeni hasonlo aron, mint intel. Egyszeru, te ajanlanal most barkinek jatekra vagy munkara amd-t? Es ha kijon a zen intel aron, ajanlod majd a zent? Nem hiszem. Nem vagyok se intel se amd fan, penztarca fan vagyok, igy en pl szeretnem latni hogy amd helyrerazza magat..

(#158) távcsőves válasza pet007 (#157) üzenetére


távcsőves
senior tag

Erősebbnek várom c2c a SB-nél a ZEN-t. Kérdés még az órajel. A népnek egy 4mag +HT is elég lenne 95w TDP alatt mondjuk. Ehhez ahogy írod, olyan AM4 alaplapok amik támogatják az új szabványokat és jó is lesz.

(#159) Cathulhu válasza #90933760 (#154) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez nem bug, hanem limitáció, és nem szűnt meg, mivel én is tudtam olyan kódot írni, amin a HT csak lassít. A fejlesztők alkalmazkodtak hozzá.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#160) ukornel válasza Petykemano (#108) üzenetére


ukornel
aktív tag

Általában egyetértve azzal, amit írtál, ezz nem tudom hova tenni:
"Egyébként az amd jól tökönszúrta magát azzal, h a modult kétmagosként reklámozta. Ha nem így lett volna, lehet, hogy még ma is arról beszélnénk, hogy ipcben erős 4 magos, vagy több szálon erős 4 magos proci."
A Bulldozer család nem erős IPC-ben, és erről nem a marketing tehet. Még ha 4 magosnak reklámozták volna, egy szálon, alacsony órajelen akkor is harmatos, nem?

#106 Parano1d
"A Llano az modulos volt?"

Nem, az még a Phenom procikban használt architektúrát vitte tovább.
A korábbi hsz-omban belinkelt képen egymás alatt három különböző processzor részlete látható: legfölül egy Bulldozer modul (két maggal), középen egy Sandy Bridge mag, alul pedig két darab mag egymás mellett a Llano-ról. Mindegyik 32nm-en készült, mindegyik két szálat futtat. Nagyon hasonló nagyságú a területe mindegyiknek :)

(#161) ukornel válasza #41133696 (#127) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Tudod az utóbbi 8-10 év AMD vs Intel történései, meg a tapasztalat ami alapot nyújtott ezen konzekvencia megelőlegezésére."

Na neeee...
Ha mindig csak a múlt történésekből lehetne következtetést levonni, akkor még mindig az IBM lenne a császár.

Az utóbbi évtized történései azt mutatják, hogy két dolog kell a procihoz: egy igazán jó tervezőcsapat, és versenyképes gyártástechnológia, és akkor labdába lehet rúgni.
Az AMD-nél levonták a tanulságot, és visszahívták az utolsó "aranykor" csiptervezőjét, Jim Kellert. Meg mellé szerződtettek még egy pár iparági nehézfiút.
Gyártástechnológiában mindig is az Intel volt az első - de ez már tíz éve is így volt. Ez az előny egyébként kezd olvadni - az óriási volumennel dolgozó bérgyártók lassan fölzárkóznak.

#136
"4.x1 magos Intel Corei i5 az is 8 szálat tud."

Itt valami zavar támadhatott az Erőben, mert az asztali szegmensben régóta az a tradíció, hogy az i5-ökben le van tiltva a HT, és csak 4 szálat kezelnek. A HT az i3-as és i7-es procikban van bekapcsolva.
Volt 2500K-m, az is 4 szálat futtatott.

#162 Petykomano
Kösz, így már értem :)

[ Szerkesztve ]

(#162) Petykemano válasza ukornel (#160) üzenetére


Petykemano
veterán

"Ha nem így lett volna, lehet, hogy még ma is arról beszélnénk, hogy ipcben erős 4 magos, vagy több szálon erős 4 magos proci."

Így értettem:
- ipcben erős 4 magos, több szálra némileg skálázódó: intel i7
- közepes IPC-jű, de több szálra nagyon jól skálázódó, így több szálon erős 4 magos: AMD bulldozer

(Hogy előbbi egy fokkal jobban hangzik, mint az, hogy
- ipcben erős 4 magos, több szálra némileg skálázódó: intel i7
- több szálon erős 8 magos
Pedig ugyanaz. Aztán a fene tudja.
)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#163) lee56 válasza pet007 (#157) üzenetére


lee56
őstag

Pénztárca fanboy, na és már azt hittem mindent láttam már, mondjuk meg tudom érteni. :)
Kicsit még mindig zavaros a megfogalmazásod, mi az hogy 8 maggal 4 helyett. A bulldozeres felépítésnél ezt már eljátszották, most inkább direktbe szeretnének versenyezni, 4 mag 4 ellen 4 mag+HT a 4mag+HT ellen 16 a 16 ellen éstb. éstb. Reméljük minél sikeresebben teszik majd ezt, és akkor örülhetnek azok is, akik nem a saját pénztárcájuk ellenségei, mint pl. te meg én is mondjuk. :) Így is lesz verseny, és ahol verseny van ott előbb utóbb csökkennek majd az árak. AMD jelen helyzetében meg nem igazán teheti meg most azt, hogy arany áron adja - legyen majd akármilyen jó is a zen - , szerintem ha más nem egy rövid újdonság varázsa időszak után jól beáll majd az árazásuk.

(#162) Petykemano : Végül is egykutya. :) De az eltelt idő azt hiszem az intelt igazolja, mint már mondtam a szoftverek lassú fejlődése, többszálúsodása, stb. , és azért még manapság is számos helyen fontos az egyszálas teljesítmény is. Azért az inkább elgondolkodtató; hogy ha most lett volna intelnek a P4-es korszaka, tehát megcserélt termékskálával operálna most a két gyártó. Vajon jobb lett volna a motiváció (+ egy kis $$$ támogatás) :) a szoftverfejlesztők részére? És a CPU piaci helyzet vajon hasonló képet festene mint most? :U

No Comment

(#164) KisDre válasza lee56 (#163) üzenetére


KisDre
senior tag

" 4 mag 4 ellen 4 mag+HT a 4mag+HT ellen 16 a 16 ellen éstb."

Miből gondolod hogy az AMD követi az Intel piaci stratégiáját? Egyelőre csak annyit tudunk hogy 8 magos HT-val (mondjuk AMD-nél gondolom más a neve) biztosan lesz, na de hogy ez alatt hogyan teríti a piacot, arról tudtommal még nem adtak információt. Lehet hogy HT lesz mindegyik Zen alapúban, lehet hogy árulni fognak 6 magost, ahelyett hogy 4+HT -t, kitudja, bármi jöhet még, nem ? :)

KisDre.artstation.com

(#165) Petykemano válasza lee56 (#163) üzenetére


Petykemano
veterán

Utólag könnyű okosnak lenni. 😃
Igazából szerintem nem a technikai megoldás szuperioritása igazolta utólag az intelt, hanem a piaci részesedés. Kézben tartotta a gyeplőt, jobban taktikázott.

Nehéz összevetni a p4-es időszakot. Teljesítményben azért nem.volt olyan tradeoff.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#166) lee56 válasza KisDre (#164) üzenetére


lee56
őstag

Persze, de most a Zennel elvileg hasnoló dizájn "moduláris" (nem nem modulok megint mielőtt félreért valaki, a chipen belül az alkotóelemek gyorsítótárak core complex részegységek stb szinten értettem) felépítéssel, sok variációt enged, miért ne használnák ki és állítanának a lehető legtöbb szegmensben épkézláb konkurens terméket? 5-150W-ig állítólag skálázódik a Zen, tehát "elég" sok AMD termékben vissza fog köszönni, mondhatjuk úgy is hogy kb. mindenhol. :) Nem tudok konlrét infót amúgy csak szimplán logikusnak tűnik az eddigi félinformációkból, amiket összecsipegettünk itt-ott. :) Pl. 6 magos szerintem is lesz, és az is lehet, hogy népprocesszor lesz belőle. :D

(#165) Petykemano : Bocsánat nem a P4-es érára gondoltam hanem jelen termékskálájuk cseréjére, tehát intel a Bulldozer családdal mit kezdett volna vs sandy-ivy-haswell AMD ellen, tudom-tudom vicces elképzelés, de azért érdekes belegondolni. :D

És arra gondolsz hogy, mivel intelen jól futottak kevesebb magon is, így nem is törődtek a további optimalizációval, igen ez is egy érv, de szerintem öszetettebb a helyzet, valójában tényleg nem lehet egyszerű valamit hatékonyan többszálra megírni, különben már azért lettek volna hamarabb is válalkozóbb szellemű tehetséges programozók akik utat törnek.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#167) Petykemano válasza KisDre (#164) üzenetére


Petykemano
veterán

Az intel az i3-i5-i7 termékekkel szépen lefedi a piacot. De A summit ridge nem onnan kezd.

Van néhány infó, amiből lehet következtetni.
Az amd általában nem szokott a fícsörökkel játszani, bedob mindent. De ez attól is függ, hogy lehet e olyan, hogy egy chipben nem működik az smt, vagy a turbó.
Attól is függ, hogy el tudnak-e érni versenyképes frekvenciákat, amivel termékskálát lehet alakítani.
A kettő eléggé kizárja egymást, túl sok terméket jelentene:
4mag
4mag+smt
6mag
6mag+smt
8mag
8mag+smt
Ha ezeknek még 2-3 különböző frekvenciával ellátott változata is megjelenik, az szerintem túl sok.

Szerintem lesz mindegyikből 4-6-8 magos smt-vel és megyedvénte kidobnak egy új sku-t 200MHz-cel magasabb órajellel.

Azon se lepődnék meg, ha a 4 magost athlon néven jelenítenék meg.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#168) Petykemano válasza lee56 (#166) üzenetére


Petykemano
veterán

Iszonyatos egyetemi és kutatói és támogatási és marketing pénzek mentek volna el arra, hogy megérkeztünk a manycore érába, tessék többszálúan programozni, pénz kell? Tessék. Oktatás? Tessék. Kód? Tessék.

Ez csak a piaci részesedésen múlt.
Itt vannak pl az androidos készülékek, amelyeknél elég nagy divat lett 2 erősebb mag helyett 4 gyengébbet tenni pár éve, ma meg erős mag nélküli 8 magos procikat tennni a készülékbe. 8mag, 2ghz, de sehol sincs a nagy magokhoz képest. Persze cserébe tényleg kicsi és tényleg keveset fogyaszt. De a lényeg, hogy mivel sok ilyen készülék van, ezért például a chrome gyönyörűen skálázódik 8 magon.

Biztos van, amit nehéz többszálúsítani, de ha azt látom, hogy a felhasználóim 50%-a négy magon, 40 meg 2-n van, meg se fogom próbálni 3-4-nél tovább skálázni, mert minek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#169) KisDre válasza Petykemano (#167) üzenetére


KisDre
senior tag

Szerintem is túl sok lenne. S eddigi marketing stílus alapján a 8 magot azért közelebb akarja hozni az emberekhez mint az Intel. Szóval lehet a 4/6/8 mag+SMT lesz az AMD i3/5/7 -e? szerk.: Bár akkor ez alapján az AMD-nek lenne erősebb kínálata, de ugye kérdés még az ár, szóval ez a jövő zenéje, viszont marketing szempontból mindenképp érdekes hogyan lesz tálalva.

2 magos vajon nem is lesz? Sempronként esetleg? Az ultamobil szegmensben az Intelnek máig van 2mag+HT ha jól tudom, s ugye ha már a jó skálázálódás a lényeg, kitudja mi éri meg ott jobban (melyik fogyaszt kevesebbet 4 gyengébb vagy 2 erősebb mag illetve a piacnak melyikre van inkább szüksége ebben a szegmensben)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#170) lee56 válasza Petykemano (#168) üzenetére


lee56
őstag

Na ez is igaz, de ha már megemlítetted, intelen kívül azért vannak más szereplők is akik miatt azért már megéri jól megírni valamit, s nem csak a mobilchipesek, ott vannak már egy ideje a nextgen konzolok is, ja de az amd? De mégis jól fogy, és írnak rá ezt-azt. :)

(#169) KisDre : Ha már tippelgetünk, szerintem 2 Zen mag=1sempron, 2 Zen+Ht=1Athlon lesz, a többi ZenFX, vagy csak simán zen, fx-et lehet kukázzák már inkább, névvel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#171) R9DEON válasza KisDre (#169) üzenetére


R9DEON
senior tag

Tudtommal nem lesz 2 magos de 4 magos sem csak APU, Zen csak 6 és 8 magos lesz a piacon, persze ez változhat.

(#172) Petykemano válasza KisDre (#169) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem első körben a 8 magos summit ridge és vágott veriziói lesznek.
Valamint a bristol ridge, valamint annak letiltott igp-s athlon változata.
Volt szó 4magos zínről ami nem a raven. 4 magos fx elfér még, mert erődebb, mint a bristol athlon. De én meglepődnék egy nem 8 magosból vágott 4 magos verzión.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#173) VirsLee válasza KisDre (#169) üzenetére


VirsLee
őstag

Milyen "marketingstílusra" gondolsz? :) Mit értesz a közelebb hozni alatt? Nem 300e lesz egy proci csak 250e és akkor közelebb van? :)

(#174) Yutani válasza Petykemano (#172) üzenetére


Yutani
nagyúr

De én meglepődnék egy nem 8 magosból vágott 4 magos verzión.

Azt hívnák natív 4 magosnak. ;)

Ha logikusan gondolkodunk, elébb-utóbb kijön az AMD egy 4 magos verzióval. Először minden bizonnyal egy félig letiltott 8 magossal, aztán ha a piaci fogadtatás jó, akkor jöhet a natív verzió is. Szerintem lenne értelme, EXW alapon nem jutnak el arra a teljesítmény szintre, és az AMD-nek le kell fednie minden szegmenst.

#tarcsad

(#175) Petykemano válasza Yutani (#174) üzenetére


Petykemano
veterán

Én pont azt mondom, hogy én meglepődnék egy natív 4 magos verzión. Első körben (8 magos summit ridge) mindneképp. Azt várnám, hogy - ahogy a bulldozer esetén is - 8 magosból vágjanak/mentsenek 6, ill 4 magosokat.
Aztán jövőre jön a Raven Ridge, annak letiltott IGP-s változata is lehet 4 magos. Persze kérdés, hogy az mennyiben lesz más. Ha nagyon, akkor lehet, hogy marad az Athlon vonal.

De én egy natív 4 magos verzión meglepődnék. Igazából 4x5mm^2 + L3cache fele, nagyjából ennyitől tudnának megválni. Ez mondjuk 30mm^2. Ha kukázzák belőle az ilyen hypertransportos szervercumókat, akkor lehet, hogy még 10-15-20mm^2, de összességében nem több, mint a lapka harmada-negyede. És akkor az egyedi designt i3 - lowend i5 árban kéne adni, mert nem tud többet. Olcsóbban meg nem is adhatnák, mert a Bristol Ridge Athlon meg ott lesz alatta 20-25k árban. Én csak azt mondom, hogy ennek a szegmensnek a lefedésére való lapka összejöhet a Summit és a Raven harvestelt/letiltott/hibás/stb verzióiból is. Nem biztos, hogy igazam van, de én meglepődnék.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#176) Yutani válasza Petykemano (#175) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha elég kis méretű lesz a 8 magos (elvileg az lesz), akkor felesleges lenne egy natív 4 magost is gyártásba adni.

A Ravenből készített IGP nélküli verzió ötlete viszont szintén jónak tűnik, mert a hírek szerint lesz benne L3, így FX márkanéven el lehetne adni. (Mert ugye a mostani APU-kból az L3 hiánya miatt csak Athlonok lehettek, FX-ek nem.)

#tarcsad

(#177) stratova válasza Yutani (#176) üzenetére


stratova
veterán

Két apróság. A natív 4 magos APU variánst, de alacsony TDP besorolásnál a natív 2 magos dizájnt is lehet drágán adni. Amin többen is háborogtak, anno, hogy mobil i5/i7-ként kb asztali i3 tempót kapni i7 árban. Nos ez ahogy GPU-nál is jellemző, a mobilitás ára.

Intel is készített korábban letiltott IGP-vel rendelkező pl. 4 magos i5-öt P jelöléssel. Onnantól, hogy AMD-nél a kvázi HEDT és a Mainstream foglalat közös, mindegy lenne, hogy hibás IGP-vel rendelkező Raven vagy tiltogatott Summit Ridge.

Hogy mit nevez AMD FX-nek, arra lassan nincsen szabály. Mobilban az adott TDP-ben csúcsmodell Kaveri óta FX. Lehet Bristol Ridge még az "asztali" Excavator APU is az lesz, ha még megjelenik valaha.

[ Szerkesztve ]

(#178) Yutani válasza stratova (#177) üzenetére


Yutani
nagyúr

Vágnám úgy szájon az AMD-t az FX név f*s APU-kkal való erodálásáért...

Bár sokak szerint a CONS uarch-val már eleve Belső-síksággá erodálták a korábban Sziklás-hegység-szerű FX típusjelzést...

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#179) stratova válasza Yutani (#178) üzenetére


stratova
veterán

Nyugi az FX nevet már Bulldozer elkoptatta.

(#180) Yutani válasza stratova (#179) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ezt írtam én is a második bekezdésben. ;)

#tarcsad

(#181) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ahogy követem a híreket elég valószínűnek tartom,hogy jó proci lesz az AMD Zen. Lehet nem előzi meg az Intel akkori éppen aktuális processzorát, de nekem Jim Keller neve már-már garancia. Az Apple-nél is nagyon nagy durranás lett az A4 proci, most pedig a Tesla vette fel.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#182) Sipike19 válasza M@trixfan (#181) üzenetére


Sipike19
tag

Így vagyok vele én is :)

Sipi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.