Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Miért nem lehet a felbontás növelni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) sanyijedi


sanyijedi
őstag

éppen pro vásárlás előtt állok, így örülök a hírnek!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) HawerKing válasza banhammer (#1) üzenetére


HawerKing
őstag

A mostani nem eleg?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) GALARDO


GALARDO
addikt

Már nagyon várom, bár most még nem váltok.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#5) randras válasza banhammer (#1) üzenetére


randras
veterán

Az igazi innováció lenne. :(

(#6) halkow


halkow
őstag

Ipad 3 úgy nézet ki mint egy képkeret

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) Robertoq


Robertoq
őstag

Az egyik probléma az Apple-el, hogy már minden kiszivárog a bemutató előtt :U Amúgy a mai trendnek megfelelő káva keskenyítés és több elérhető szín és mindkettő üdvözölendő

(#8) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Ez erdekes.. Eddig ezt irtatok:

"így nem meglepő, hogy az iPad mini utódja is „retina” kijelzővel rendelkezik majd."

Ezt nehany hete olvastam a mobilarena.hu oldalon...

A mai cikkben pedig:

"Az iPad mini 2 kapcsán egyelőre annyit tudni, hogy változatlan felbontású kijelzővel, "

Nem lehetne csak annyit irni, hogy eddig nem tudni biztosan milyen kijelzovel jon majd a Mini?
A kiszivarogtatasrol pedig annyit, hogy az a sok hulye kinai aki ezeket a kepeket kesziti (nah meg az FCC) en ugy megbuntetnem oket, hogy maskor ketszer is meggondoljak megteszik-e.. Mellesleg amig a kiszivarogtatasra van igeny- lasd a cikk letezeset- addig mindig is lesz ilyen. Szamomra mar baromi unalmas...

[ Szerkesztve ]

(#9) randras válasza Touch-ko (#8) üzenetére


randras
veterán

Semmit nem lehet biztosan tudni 22-ig, de kell a hír... $$$ :(

(#10) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

" Az iPad mini 2 kapcsán egyelőre annyit tudni, hogy változatlan felbontású kijelzővel, de gyorsabb processzorral és ujjlenyomat-olvasóval felvértezett menügombbal érkezik..."

Ennyit tudni?? :U Érdekes, én eddig csak olyanokat olvastam az utóbbi héten a szakmai oldalakon elemzőktől, hogy megkapja a retina kijelzőt és egy erősebb procit (A6X?), de nem kapja meg az ujjlenyomat-olvasót az A7-es processzort, és az i5s kameráját.
Mondjuk nekem jó a mostani felbontás, ha már választatni kellene, akkor inkább erősebb processzor, jobb kamera, és az Ujjlenyomat-olvasó legyen benne, mint a retina kijelző.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#11) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

én személy szerint nagyon örülnék egy retinás ipad mininek.Már írtam többször de ha valakinek volt retinás ipadje akkor igenis rohadt zavaró utána egy ipad minit vagy ipad 2t kézbe venni.Mondom ezt úgy hogy volt ipad 2-m is előtte anno nem zavart...Retina után viszont nagyon

(#12) dreamdancer válasza Giorgio1313 (#11) üzenetére


dreamdancer
őstag

Teljesen egyetértek.

Az Apple-nek minden józan érv szerint meg kellene lépnie a mini "retinásítását", a várhatóan belekerülő A6X vagy A7 simán el is vinné. Ha megpróbálnak még egy évet kihúzni ezzel a kijelzővel, azt tuti megsínylik az eladások.

Nem a lényeg a fontos.

(#13) Xero


Xero
nagyúr

Nagyon jó kis event lesz. Végre elindul a Mac Pro forgalmazás, jön az új nagy iPad és remélhetőleg a 15-ös retina MBP is frissítést kap.
Legalább egy éve várok erre, de akkor még nem gondoltam, hogy minden egyszerre fog jönni. :C

(#14) banhammer válasza HawerKing (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Már ne haragudj, de 2013 őszén az 1024x768-as felbontás már nem valami egetverő.
Főleg ennyi pénzét.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) smkb válasza Touch-ko (#8) üzenetére


smkb
őstag

Megbüntetni??? Milyen alapon? Mert készít valaki valamiről fényképet? Amenyniben nem íratnak alá titoktartási nyilatkozatot egyenként mindenkivel, addig azt szivárogtat ami neki jólesik. Van olyan nemzetközi jogszabály, hogy nem lehet egy termékről a hivatalos bejelentés, vagy bemutató dátumáig közölni semmit? Nincs.

(#16) nord_ válasza smkb (#15) üzenetére


nord_
veterán

Honnan tudod, hogy nincs ilyen nyilatkozat?

(#17) vicze válasza Touch-ko (#8) üzenetére


vicze
félisten

Azért tisztában vagy, hogy FCC jóváhagyás nélkül nem lehet forgalmazni és az megint csak törvényileg van szabályozva, hogy ők minden adatot ki kell rakjanak.
Szóval vagy előre bevizsgáltatod és a bemutató után tudod forgalmazni, vagy vársz és csak később tudod forgalmazni, aki beadja FCC-hez az tisztában van vele, hogy "aznap" fenn lesz neten.

Ez az infó bulvár hozzá kell szokni, minél inkább popkultúra valami annál inkább bulvárosodik a sajtó körülötte. És ahogy írták, a hír pénz, így minél több hír kell, minőség mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gusztáv válasza vicze (#17) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nyilván "rossz" az Apple-nek, ha ingyen csinálják a reklámot a bemutató előtt azzal, hogy minden nap jön ki valami hírmorzsa, vagy találgatás.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#19) vicze válasza Gusztáv (#18) üzenetére


vicze
félisten

Igazából mindenkinek jó, amíg foglalkozunk vele.

(#20) Touch-ko válasza vicze (#17) üzenetére


Touch-ko
őstag

iPhone 3G, 3GS-nel sosem volt ilyen.ott pedig ugyanigy par heten belul lehetett kapni. Az egesz pletyka es az evenkenti prototipus es teszt iPhone "fenykepalbum" a 4-nel kezdodott, amikor valami hulye elhagyta.. Erdekes, nem? Annal nem volt bejegyeztetve? Tovabba nem hiszem, hogy a termekek nem tartoznak a "titkos" kategoriaba egeszen a bemutatoig. Szerintem baromira nem ugy van ahogy leirod, az FCC egyik alkalmazottja eladta a kepet valakinek aki jo penzt fizetett az illetonek.

"minden adatot ki kell rakjanak."
Hova, nyilvanos oldalakra? Nem hinnem:) a bevizsgaltatas nem egyenlo a nyilvanossagra hozatallal egy termek bemutatoja elott.. Itt ez tortent..

[ Szerkesztve ]

(#21) vicze válasza Touch-ko (#20) üzenetére


vicze
félisten

Ne viccelj már az FCC oldalán szoktam nézegetni a képeket, meg a sheeteket. (épp nem elérhető szóval nem tudok linkelni. :( ) Itt a kínai FCC oldala pl. ugyan úgy böngészheted.

iPhone 3G: introduced on June 9, released on July 11
iPhone 3GS: introduced on June 8, released on June 20
A bevizsgálás ideje meg pénzfüggő nyilván.

Azt is vedd figyelembe, hogy minden egyes modellt külön kell bevizsgálni, ami pl. iPhone 5 esetében már 5 modell ha jól emlékszek.

Biztosíthatlak, hogy az FCC oldalán nyilvánosan elérhető minden bevizsgált eszköz test riportja. Mi jó fenétől lenne titkos egy eszköz adata?

[ Szerkesztve ]

(#22) azopi74


azopi74
addikt

Okt 22 nagy nap lesz a szaksajtónak, felér egy MWC-vel vagy egy IFA-val... Nokia-n, MS-en és Apple-n kívül más nem akar felcsatlakozni erre a napra? Van még szabad hely :)

(#23) Leigazoka


Leigazoka
tag

Nekem almával csak 1 bajom van: 9.7" hiába a nagy felbontás ha 4:3 vagyis lófaxot nem érsz el vele filmezéskor mert fekete csik így is meg úgy is előjön + a jobb gameket se jó 4:3 -ba futtatni.
Az ugyan olyan formájú ikonokrol nem is beszélve. Az androidnál legalább van kreatívság az ikonok terén.
Ha pl: almáék kiadnának egy Aphone-t XD 4.3 androiddal + zeiss lencse ,,normális kamera akkor az még okés is lenne. A 4:3 Hmm...

(#24) emvy válasza Leigazoka (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg sok embernek viszont pont a 4:3 az idealis. Peldaul webbongeszni, emaileket olvasni jobb, mint a 16:9. Egy baratom epp most vett iPad Minit, pedig nagyon ellenkezett az iOS miatt, de egyszeruen a kategoriajaban nem talalt megfelelo Androidos gepet (feltetel volt, hogy legyen elegans, konnyu, es 4:3).

while (!sleep) sheep++;

(#25) emvy válasza smkb (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

> Amenyniben nem íratnak alá titoktartási nyilatkozatot egyenként mindenkivel, addig azt szivárogtat ami neki jólesik.

Biztos lehetsz benne, hogy mindenki egyenkent alair egy ilyet. Sot, Jobs alatt meg ugy volt (vszeg most is), hogy arrol is nyilatkozniuk kellett, hogy tenyleg alairtak egy titoktartasi nyilatkozatot. Legalabbis a fejlesztok. A gyartas macerasabb, mivel mar most jo esellyel sokszazezer (vagy millio?) peldanyt legyartottak, ezert nehez akadalyozni a szivargast.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#26) azopi74 válasza emvy (#24) üzenetére


azopi74
addikt

"Peldaul webbongeszni, emaileket olvasni jobb, mint a 16:9."

Az attól függ, hogy az adott weboldal vagy az adott email app milyen arányra van optimalizálva.
Pl outlook 2013-at próbáltam múltkor egy 4:3-as monitoron, hát eléggé kényelmetlen volt a dolog. De ez a legtöbb mai desktop appra elmondható. Persze tudom, itt tabletről beszélünk, és itt csak a web számít és a tablet appok,
Appok esetében itt értelemszerűen az Apple diktál.
De az nem biztos, hogy iPad egyedül meg tudja akadályozni, hogy a weboldalakat is 16:9-re kezdjék optimalizálni.

Szóval csak döntés kérdése az Apple részéről, hogy vált-e 4:3-ra. Szvsz csak annyi az előnye a 4:3-nak, hogy ergonomikusabb a kézben tartása és kényelmesebb a hordozása. Na és e-book olvasásra előnyösebb, mert azok is 4:3 arányúak, igazodva a nyomtatott médiához. De ha jobban eltolódik az arány az e-booktól a videofogyasztás felé, akkor több minden szól majd a 16:9 mellett. És nem kérdés, hogy eltolódik, mert egyre inkább eltolódik a tabletek felhasználói aránya is a funkcionális analfabéták felé, akiknél az e-book olvasás a legutolsó szempont...

(#27) Xero válasza azopi74 (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Desktopon a legritkább esetben tölti ki a képernyőt a böngészőm, ha pedig kitölti, akkor 10:16-ban van.
Arra rendkívül kis esélyt látok, hogy belátható időn belül 16:9 legyen az irányadó arány weben. Nem is lenne esztétikus és könnyen átlátható sem lenne.

(#28) vicze válasza Xero (#27) üzenetére


vicze
félisten

"16:9 legyen az irányadó arány weben"
Már réges-régen az.

Már megbocsáss, de az Apple-nek is jövőre csak is kizárólag az iPad lesz az egyetlen eszköze ami 4:3-as semmi más. Mostanra megtanulhatnátok, hogy kb. akkor változtatják amikor akarják, már nincsenek "dogmák".
"Ez a tökéletes" meg meg "így jó ahogy van", "nem véletlenül ilyen", "nincs értelme kisebbnek/nagyobbnak" stb. bullshitek meg már annyira nevetségesek, hogy leírhatatlan.

Végső soron az iPad-nál is így tudnák növelni a felbontást, ha 16:9 lesz, ahogy iPhone setében is.
A 4k-s kijelzővel rengeteg probléma lenne szóval az nem lesz meglépve még jó darabig.

(#29) Xero válasza vicze (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem érted...

A használt felbontásnak mi köze a weblapok kialakításához? Nem azt mondtam, hogy nem széles kijelzőkön nézik, hanem azt, hogy nem arra optimalizálnak majd. Felesleges...

Kiemeltem. Én is a legritkább esetben használok böngészőt teljes képernyőn.

(#30) vicze válasza Xero (#29) üzenetére


vicze
félisten

"Én is a legritkább esetben használok böngészőt teljes képernyőn"
Most legyek trollos, és mondjam azt hogy OSX-en sokáig nem is lehetett? :)
Basszus üdvrivalgás volt a bemutatón mikor teljes képernyőre rakták a Safari-t. :P

Tableten ugye meg nem tudod máshogy használni, és azon a fronton is többségbe kerülnek a 16:x-es.
Értem amit mondasz és én sok 16:9-es weboldalla találkoztam már, és mivel a felhasználók többségének olyan van, és bizony szintén teljes képernyőn használja a túlnyomó többség így, nem ártana ahhoz illeszteni, főleg hogyha figyelembe vesszük, hogy a web a TV is költözik, ott meg már végképp nincs 4:3.
Én örülök amúgy a 4:3-as weboldalnak, legalább addig is tudom a 16:10-est állítva használni és többet látok. :)

(#31) Xero válasza vicze (#30) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért ne lehetett volna? Kezeddel kihúztad. Viszont felesleges. Sokkal jobb megoldásnak tartom, hogy akkorára húzza amennyi a tényleges tartalom.

(#32) vicze válasza Touch-ko (#20) üzenetére


vicze
félisten

Na megy FCC is végre. Itt a legújabb: Okos körte. :P
Teszt riport minden adat és a bemutatás még sehol. Szept 5.-én lett beadva.

Viszont van egy ilyen:
CONFIDENTIALITY REQUEST
"We request that the following information submitted be held short-term confidential treatment for 180 days."
Elutasítva. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.