Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Jazz jackrabbit volt a kedvencem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Segal válasza Sanya (#1) üzenetére


Segal
veterán

Nekem a kedvencünk öcsémmel. A legtöbbször ketten egyszerre játszottuk. :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) kenand


kenand
veterán

25Mhz-s 486SX-es CPU-mon is jól mentek a Doom partik...

(#4) kriszpontaz válasza kenand (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Mi csak 386 DX40-en toltuk, 4MB rammal, PC speakeren jött a hang :D.

(#5) Penguin95


Penguin95
senior tag

Szép kis gépet hoztál össze. :K

Most megint telepíthetem fel a Doom-ot, mert elkapott a nosztalgia.
A rajz meg aranyos lett, és szép is. Mondjuk ahányszor megláttam olvasás közben az egyik ábrát, elkapott a röhögés. :D Igen, tudom, nem azt kéne látnom.

(#6) #93794560


#93794560
törölt tag

Érdekes látni ma, 2015-ben egy jó 20 éves hardvert 20 éves szoftverekkel. Ha ez a konfig nekem meglenne, tuti, hogy kipróbálnám rajta a Jedi Knight: Dark Forces II játékot is. A játék valahol ott lapul valamelyik szekrény mélyén egy dobozban. Anno nagy kedvencem volt, még ha nem is igazán ütősre sikerült a grafikája, a STAR WARS hangulata nagyon ott volt.

ДарСтав: Gondolom, a kép közepén látható hosszúkás sárga ábrára gondoltál. :D

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

azoknak a játékoknak még volt hangulata, igaz, hogy a grafikájuk nem volt szép, de fantáziával szebbé vált, mint akármelyik mai 4K overshadeolt szarok, melyek teljesen lineárisak, a szabadság érzete nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) martonx


martonx
veterán

Mikor gyerek voltam az álmom mindig az volt, hogy legyen egy 486-osom, és 100 ezres fizetésem.
Mára mindez megvalósult :D

Én kérek elnézést!

(#9) lehella


lehella
senior tag

Korrekt írás, jól elvitte a figyelmem a munkáról :D
Emlékszem még a kétezres évek elején én is írtam tonnaszámban a CD-t osztálytársaknak, 486DX4@100 volt a vas, 36MB edo rammal, Ati Mach32 vga és egy oltári vlb Gravis hangkarival. 4x sebességgel írtam a cd-ket, közel fél óra volt mire elkészült az írás, meg is kértem az árát :DDD
Én is a Plus! csomaggal tuningoltam a Win95-t (Gép belseje, Tudományos téma jee), de a legjobb upgrade a Win98SE volt, teljesen jól használtam. A dolgokat a végén pedig valamilyen WinXP dizájnnal fejeltem meg.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#10) Polllen válasza Sanya (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor az volt a csúcs grafika. És az elvárásaink sem voltak túl magasak. Azért egy quake / doom hangulatát nem nehéz ma hozni, csak baromi kevés lesz.

Persze némi nosztalgiával mondhatjuk, hogy bezzeg akkor.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Lord Myn válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Speaker-en Doom-ozni isten(vagy ördög- :F )káromlás... Amikor kijött a játék '93 végén, pont előtte vettem meg az első "igazi" hangkártyámat, a GUS-t. Egyike volt az első játékoknak, amik kihasználták a Gravis-ben lévő Focal Point 3D-t (ez egy virtuális térhangzás volt, legjobban fejhallgatón szólt) és le voltunk döbbenve, hogy szól. Emlékszem, mondtuk, hogy mintha ott lennénk a valóságban. Be is csokiztunk néha, amikor a hátunk mögött a fülünkbe hörgött egy Pinky Demon...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12) khron78


khron78
őstag

és ez mire jó? A nosztalgián kívül?

(#13) electrodoki válasza martonx (#8) üzenetére


electrodoki
aktív tag

AZAZ :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#14) kriszpontaz válasza Lord Myn (#11) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor lett e gép cserélve mikor kijött a DOOM 1. 286-os AT +1MB RAM lett cserélve a fenti konfigra, majdnem 50K-ért. Már nem fért bele a hangkártya ami már akkor is nagyon drága volt. A szomszédban volt egy Adlib, de az is csak a zenét tudta lejátszani, más hangokat nem. Akkoriban egy embernek volt SB kompatibilis hangkártyája, az biztos hogy ütött a hangja.
A Gravis meg elérhetetlen áron volt nekünk....tehát maradt a PC speaker. Lehet istenkáromlás, de ez van. :(
Nosztalgiából pakoltam össze most egy Pentium 166 MMX gépet SB hangkártyával hogy 20 év után normálisan halljam miről maradtam le :).

(#15) bacsis válasza khron78 (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zenét hallgatni szöveget szerkeszteni szkennelni nyomtatni pont olyan jól lehet mint egy mostani 300ezres gépen ;)
hajszál pontosan úgy tudja játszani a CD lemezt és a betűk vastagsága is lehet pont olyan mint az office 2013-ban... szval nem csak nosztalgiázásra jó ;)

(#16) BDave


BDave
őstag

Jó kis cikk, felébresztette bennem a hetek óta szunnyadó nosztalgiázást. :) Megjött a kedvem egy kis Quake-ezéshez, Doom-ozáshoz. :) Meg hogy megpróbáljak visszaemlékezni az én 486-osom pontos konfigjára. :)

(#17) Lord Myn válasza kriszpontaz (#14) üzenetére


Lord Myn
senior tag

No offense... Nem bántásból írtam, csak azt akartam mondani ezzel, hogy a Doom játékélményéhez nagyon sokat tett hozzá az audio. Nekem már az első 286-osomban ('91) is SB hangkártya volt, mert a Speaker hangja a Commodore után olyan borzasztó volt, hogy erre muszáj volt pénzt áldozni. De a GUS-hoz képest meg a sima SB-nek volt kukába való hangja... Ma már csak virtuálisan nosztalgiázom, de abból kihozom a maximumot: módosított DOSBox 3Dfx Voodoo, GUS, SB16, MT-32 és Yamaha XG emulációval. Kemény munkával még a Win98 is elindult rajta.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#18) kriszpontaz válasza Lord Myn (#17) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Értettem én, nem azért írtam, csak felfedtem a hiba okát, miért nem volt hangkari. A 286-ost amikor megvettük, sokáig visszasírtuk a C64-et.....

(#19) kenand


kenand
veterán

Vont egy innovatív hangkártya gyártó a GUS, Sound Balster mellett is, nekem olyn volt, de nem jut eszembe már a neve, csődbe ment.... később ugynazok a fazonok készítették az Aureal 3D hangártyát, de az is csődbe ment...

(#20) dlaj válasza bacsis (#15) üzenetére


dlaj
őstag

:C

(#21) zdanee


zdanee
őstag

Warp 4-et neki! Plusz mehet rá egy Office '97 csomag is. Ha problémád akad régi szoftverrel, keresd a BetaArchive-on (nem linkelek, de Google első találat)! :DDD

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#22) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy UP a gépnek és készítőjének !

kenand : a GUS telepítése nem egyszerű és kompatibilitása problémás, ezek mind hozzájárultak a csődhöz. Ettől függetlenül kiváló kártya a GUSMAX és a GUSPnP is ( ezek üzemelnek nálam, ezekkel van tapasztalatom ) de nemárt melléjük tenni egy Awe kártyát.

zdanee : a Warp4 nekem nem igazán jött be, BetaArchive jó lap, szeretem az ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#23) kriszpontaz válasza kenand (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Semmi....benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#24) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ezen a videón is jól hallatszik milyen állat kártyák voltak anno a GUS szériák.

(#25) kenand válasza DarthSun (#22) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nem GUS, azt írtam és eszembe jutott Media Vision Pro 16bit volt a neve

(#26) kenand


kenand
veterán

Na itt van:
Media Vision Pro AudioSpectrum és tényleg volt rajt SCSI invterfész CD-ROM számára.
És később más cégnévvel az Aureal 3d Vortex kártyát is ezek készítették. Az is nagyon innovatív volt (de az már Pentium/Athlon korszak volt)

(#27) Lord Myn válasza DarthSun (#22) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A GUS-nak nem a bonyolult felépítése és nem is (teljesen) a kompatibilitás problémája vezetett a csődhöz, sokkal inkább a Creative aggresszív üzletpolitikája, amellyel kiszorította őket a piacról. (Az más kérdés, hogy bő 10 évvel később ők is megízlelhették ezt, még ha csődbe nem is mentek, amikor a Vistából kiszedték a DirectSound3D/EAX támogatást, így a gamereknek már nem volt értelme megvenniük a Creative hangkártyákat, mert semmi pluszt nem hoztak a játékokban).

Bár, az tény, hogy GUS-nak lett volna mit fejlődnie szoftveres támogatás terén, pl. a PnP tartogatott olyan feature-öket, amik semmilyen kézikönyvben vagy doksiban nem voltak leírva, hogy tudja a kártya, tök véletlenül jöttem rá, amikor kisérleteztem rajta.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#28) DarthSun válasza kenand (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egzotikus darab, ilyen MediaVision nincs, Aurealból viszont van egy Diamond MX300- am, jó kártya.

(#24) Godlike79 : YT felvételről nem jön át rendesen a hangjuk, itt például igencsak hiányos a mélytartomány, valamint a magas teteje is kicsit csal. Az Awe 24 MB hullámtábla rammal, jobb minőségű hangszerkészlettel leveri a gust. Egy 8 MB GM készlettel pedig fej-fej mellett vannak, úgyis ha a GUS az Utopia készlettel van patchelve. Valamint ha az Awe ramjába a GUS készletét pakoljuk akkor szinte megkülönböztethetetlenek, legfeljebb csak az árulkodik az Awe- ra hogy jobb a magastartománya. Kompatibilitásban nincs verseny, Awe tarol.

(#27) Lord Myn : agresszív üzletpolitika a Creativnál , +1 , jelentősen belejátszott sztem is.

[ Szerkesztve ]

(#29) qqcqqc


qqcqqc
őstag

He-he drivers.hu, Basic hazatalált :)

(#30) kerekfej


kerekfej
addikt

Terep2
Jazz Jackrabbit 2

:R

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

OMG Terep2 hatalmas játék. :D

(#32) MurdR


MurdR
veterán

És hol a stunt? :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#33) d@vee


d@vee
őstag

Hmmm a Jazz 2 nekem is nagy kedvenc volt :)

Ja

(#34) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Király írás :R
A BLOOD elmenne rajta?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35) kenand válasza DarthSun (#28) üzenetére


kenand
veterán

MediaVisiont eladtam a 486-ossal együtt sajnos. Az Aurealt meg kivágtam, mert ugyan nagyon jó kis kártya volt, Windows 2000/XP-hez nem készült driver. Később az alaplapi hangkártyákkal a plusz hangkártyák kora lejárt...Egy modernebb SB-m még talán van a fiókban...

(#36) DarthSun válasza kenand (#35) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Aurealt kivágtad :O

A + hangkártyák lealázzák az alaplapikat :K

(#37) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Jó kis nosztalgia cikk, te jó ég, de rég volt! Pont 20 éve vettem az első gépemet ezzel a konfiggal:
486DX2 66 MHz, Trident 512 kB, SB16, 400MB HDD, 1x CD-ROM, 4MB RAM, 1,44MB FDD.
Haverok meg hozták a szoftvereket innen onnan.
MS-DOS 6.22, Win 3.1, később 95 + Microsoft Plus, MSOffice 95,
Wolfenstein 3D, Doom 1,2, Blake Stone, Heretic, Hexen, Dark Forces, Duke Nukem 3D, Quake.
Na jól behülyítettél, rakom fel a Doomot én is. :DD

(#38) Gyok2 válasza kenand (#35) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Elég nagy hiba volt, létezett XP driver hozzá. Vista/7 már sajnos nem, akkor kénytelen voltam én is nyugdíjazni, de ki nem dobnám ;)

Tiszta Windows rendes ház

(#39) bacsis válasza MurdR (#32) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az nem iylen kigyúrt 486-osra való..
A Stunts-ot a 286-oson futtattam ;)
MADcat! Igen, Blood már szépen menne rajta :K az nincs meg így azt nem teszteltem a gépen :B

[ Szerkesztve ]

(#40) MADcat válasza bacsis (#39) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nagyon imádtuk a BLOOD-ot. Főleg amikor felgyulladva rohangáltál mert seggbe lőttek egy jelzőpisztollyal. :C

Még ilyen cikket! Nagyon rég volt és nagyon szerettem azt a korszakot. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#41) MurdR válasza bacsis (#39) üzenetére


MurdR
veterán

Mentapü :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Jó ég: NFSE2SE!
Emlékszem kb. ez volt az első autós játékom, amit lehetett osztott képernyőn játszani. Az akkori billentyűzetek nagyon jól bírták :D

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#43) Lord Myn válasza DarthSun (#36) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:K Abszolút igaz! Majd 25 éves PC-s pályafutásom alatt nem használtam alaplapi hangkeltőt soha... Volt, hogy 2 hangkártya között voltam (azaz a régit már eladtam, de az újat még nem vettem meg) és inkább hang nélkül használtam a számítógépet, mintsem a szutyok alaplapi Realtek-et bekapcsoljam.

#39 bacsis: A Stunts nagyon darabos volt 286-on, jófajta 386 kellett alá minimum, főleg, ha mindent bekapcsolsz rajta.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#44) Mokó


Mokó
aktív tag

Igen jó lett a gép Bacsis,van rá esély NFS III HP megmozduljon rajta (kérdem is meg nem is)

(#45) bacsis válasza Mokó (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

rinyál a játék hogy biza Pentium 133 kellene neki... elindulni elindul.. bőven a játszhatatlan kategória...

(#46) kenand válasza DarthSun (#36) üzenetére


kenand
veterán

Igen kivágtam az Aurealt, mert bár nagyon tetszett a hangja, max Win 98-cal tudtam volna használni.... és akkor még fiatalabb voltam, most már megöregedtem és megőrzök mindent.. annyi régi kütyü van már, hogy alig férek el.. :)..

Múltkor is elővettem egy hiba miatt félretett 775-ös alaplapot Xeon project miatt-, mert nem indult, most meg tökéletesen megy, jót tett neki a pihenés. Ellenben az összes félre tett, nem használt IDE HDD-m állásában beadta az unalmast...(pedig szobahőn voltak tárolva, 2 db egy Powermacben pihent, 1 a fiókban)
pedig nosztalgiából elő akartam venni a 400 Mhz-s m, PC AGP kártyás (fashelt) Power Mac-et, mert még mindig olyan szép és eddig - HDD hiba előtt- pöcre ment évekig...

(#47) DarthSun válasza kenand (#46) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a retro gépek Akhillesz-sarka a HDD lesz, az alaplapok és egyéb alkatrészek sokáig el fognak menni ( 386 lapok főleg, a tantál kondikkal, többi felújítva ), a BGA- s videok is veszélyeztetettek de megfelelő technikával ez is javítható ha drága is.Asszem a HDD kérdés miatt nekem is lassan be kell szereznem valami IDE-memkártya konvertereket. Az egyik 386- omban már megy egy IDE-Flash meghajtó.

(#48) zdanee válasza DarthSun (#47) üzenetére


zdanee
őstag

A ~25 éves 80 megás SCSI vincsimnek semmi baja, a terrás csodák közben sorra haláloznak el mellette. Mondjuk ezen kb szabad szemmel lehet látni a biteket, és ha teleírnám 1-esekkel, úgy bemágneseződik, hogy a felettünk elrepülő gépeknek megzavarodna a fedélzeti számítógépe...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#49) MADcat válasza zdanee (#48) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

"Mondjuk ezen kb szabad szemmel lehet látni a biteket, és ha teleírnám 1-esekkel, úgy bemágneseződik, hogy a felettünk elrepülő gépeknek megzavarodna a fedélzeti számítógépe..."

Ezen szakadok vagy fél órája... :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#50) Mokó válasza bacsis (#45) üzenetére


Mokó
aktív tag

thx én nyomtam ám 133@150mhz non-mmx-el és ment rendesen,néztem is....v1 mellett persze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.