Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) imibogyo válasza ViZion (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Kb. 150 kg a váz maga. Szerintem elég stabil. Mivel bútorlapról és MDF-ről beszélünk ez már nem nagyon mozog sehova. Addig amíg használni szeretném addig jó lesz. Végülis ez csak addig kell, amíg a "nagy gép" vázát el nem készítem. Elég sokat elkérnek idegenek az MDF marásokért, gondoltam inkább megoldom magam ezzel, az alkatrészek úgyis meg voltak. Mondjuk a nagy gép majd alátámasztott tengelyes lesz, de a most felhasznált lin. tengelyek már adottak voltak otthon. Kettő, helyett néggyel pedig szerintem MDF-hez elég lesz.

Viszont a következő, vagy acélból, vagy acél + több réteg fából lesz. Egy CNC építő mondta (kb. 9 gépet épített már), hogy az alu nem a legalkalmasabb, mégis mivel olyan tervekből kering sok a neten, mindenki abból épít gépet. Pedig túl jól vezeti a rezgéseket és huzamosabb használatnál hajlamos elfáradni is. A fa (ha alaktartó, mint például az MDF), sokkal több jó tulajdonsággal bír, csak nagyon jól kell megépíteni és akkor sokáig jó szolgálatot tesz. Neki van rétegelt lemezből is olyan gépe, ami 7 éves és még mindig tökéletes. Nekem pedig ennek pár hónapot kell jónak lennie, szóval nem félek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.