Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) zfox válasza R (#38) üzenetére


zfox
csendes tag

Elöször én is úgy csináltam (windows majd Ubuntu), de most már inkább Ubuntu + Innotek Virtualbox telepit+majd erre windows.
A virtualboxban csinálok egy virtuális meghajtót(gyakorlatilag egy fájl a vinyon) és erre telepítem a az xp-t - vagy bármi más operációs rendszert: én tettem fel már poénból dos622+win3., vistát és másik linuxot is. Ugyanugy lát minden hardvert és te adhatod meg a memória mérettől kezdve mindent (magyar nyelvü prg ez is). Ha meg megunod (vagy ha internetről beszedel egy trójait a windowsodba) akkor simán letörlöd és telepítheted akár újra. (de az alaprendszert nem érinti úgyhogy az marad)

Van sima Wine is az Ubuntuba elég sok progi megy rajta (microsoftosban nem találtam olyat ami nem megy. pl. office, de persze ez nem kell mert Open Office simán megy - és szerintem jobb is mint MS). Néhány kisebb játék is megy. Ehhez erős gép kell mert nekem belassított (nem dualos a processzorom egyik se, azon állítólag minden virtuális cucc gyorsabban megy).

Ha sokat játszol akkor a Transgaming Cedega progin keresztül rengeteg játékot lehet telepíteni Linuxra: pl: Diablo,Elder,Need4Speed,Starcraft stb... (ezek konkrétan be vannak állítva a progiban -meg még vagy 50 népszerű játék- de más játék is megy)

Azt nem mondom, hogy nekem simán ment minden de linuxszűz kézzel nyúltam hozzá és sikerült egy kis fórumozás után megcsinálni mindent amit akartam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.