Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) con_di_B


con_di_B
tag

Ezt úgy lehetne korrektül megcsinálni, hogy ha már úgyis ott van az a rohadt sok helyiérték a kártyák nevében kihasználatlanul, hogy mondjuk 3800 helyett a 38xy M-ből (muszáj jelölni h M ha ennyire eltér az ugyanolyna nevű asztalitól a viselkedése) az utolsó két helyiérték jelölné, hogy ugyanabból a chipből a fogyasztási keret melyik százalékára van belőve a munkapont, és akkor az NVIDIA-nak ugyanannyiféle chipet kell szállítania mint eddig, csak cserébe az NVIDIA control panelen kiírja, hogy ez melyik beállítás volt, a gyártó meg azt tüntet fel amit akar továbbra is, de akkor minimum a netre fel tudja tölteni az első vásárló, hogy ez éppen mi volt.

Persze értem én, hogy ebből meg olyan hülyeségek lennének, hogy mondjuk egy 3790 erősebb erősebb mint a 3810, de ilyen előfordulhat a mostani felállással is, szóval az már rajtuk múlik, hogy a fogyasztási skálát úgy lőjék be, hogy ne legyen átfedés end-user szempontból, és a nagyobb szám jelentsen többet. (Meg az sem segít a konkrét ötleten, hogy a 3800 lenne a nagyobb szám, mint a 3890, az azért sok embert zavarna, de a lényeget értitek, felőlem 38-100 is lehetne.)

Amúgy az erősen nehezíti ezt az egész témát, hogy egy ugyanazon a TDP-n egy nagyobb GPU alacsonyabb órajelen gyorsabb, mint egy kisebb magasabb órajelen, csak drágább is, szóval az a része helyes, hogy ha egy prémium de megbízhatónak szánt laptopba ha ne adj isten beletennének egy lefolytott 3800-at, az attól még tényleg menő, értelme is van, meg attól még ki kell fizetni az árát, csak akkor az 50W-al fog menni. (Olyan pont nem lehet, olvastam a cikket, de a hasonlat releváns, max. 50W+50W-ot nézek ki egy laptopból ami nem 5 centi vastag és nem adja meg magát évente.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.