Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez így rohadt gáz. Szerintem eddig a Max-Q jelöléssel semmi baj nem volt, fel volt z tüntetve mindenhol, hogy a visszafogott GPU van a notiban. Persze az igazi az lenne, ha be lehetne állítani, hogy milyen fogyasztási kerettel gazdálkodhasson -azt meg gondolom a noti gyártók nem akarják.

(#2) Duree


Duree
veterán

Ennek pont ideje volt, nagyon sok boltban nem volt feltüntetve, hogy Max-Q van a notiban.

duree54

(#3) Wikoo válasza Duree (#2) üzenetére


Wikoo
aktív tag

?
Most már sehol nem lesz feltüntetve, juhé....

Békesség, boldogság! x)

(#4) Watchdog válasza Wikoo (#3) üzenetére


Watchdog
aktív tag

... vagy tól-ig lesz feltüntetve...

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nehen tudom elkepzelni, hogy ilyen modon jobb lesz a megitelese, akar az Nvidianak, akar a notebook gyartoknak. Mondhatni, ha semmi tajekoztatas nem lesz, az a legrosszabb forgatokonyv.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Qkackca


Qkackca
őstag

Talán a tápegység teljesítménye különbözni fog, hátha ad támpontot...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#7) Acélfarkas válasza Duree (#2) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Van egy olyan érzésem, hogy a cikket nem olvastad és csak a címre reagáltál. Gratulálok.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#8) Busterftw válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Ahogy eddig, megkell nezni a teszteket.

(#9) Duree válasza Acélfarkas (#7) üzenetére


Duree
veterán

Én is neked.

duree54

(#10) mad823 válasza Busterftw (#8) üzenetére


mad823
őstag

Szerintem a normális gyártók fel fogják valahol - nem feltétlenül a gépen - tüntetni, aki nem tünteti fel, attól meg nem kell laptopot venni. Mondjuk játékra amúgy is minek...

(#11) Ixion77


Ixion77
őstag

Hogy jutottunk el odáig, hogy a marketing (és rajtuk keresztül a gyártók) fő célja a saját vásárlóik átverése?
Romantikával gondolok vissza a 80-as évekre, amikor a hifi eszközökhöz még kapcsolási rajzot is mellékelt a gyártó...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) con_di_B


con_di_B
tag

Ezt úgy lehetne korrektül megcsinálni, hogy ha már úgyis ott van az a rohadt sok helyiérték a kártyák nevében kihasználatlanul, hogy mondjuk 3800 helyett a 38xy M-ből (muszáj jelölni h M ha ennyire eltér az ugyanolyna nevű asztalitól a viselkedése) az utolsó két helyiérték jelölné, hogy ugyanabból a chipből a fogyasztási keret melyik százalékára van belőve a munkapont, és akkor az NVIDIA-nak ugyanannyiféle chipet kell szállítania mint eddig, csak cserébe az NVIDIA control panelen kiírja, hogy ez melyik beállítás volt, a gyártó meg azt tüntet fel amit akar továbbra is, de akkor minimum a netre fel tudja tölteni az első vásárló, hogy ez éppen mi volt.

Persze értem én, hogy ebből meg olyan hülyeségek lennének, hogy mondjuk egy 3790 erősebb erősebb mint a 3810, de ilyen előfordulhat a mostani felállással is, szóval az már rajtuk múlik, hogy a fogyasztási skálát úgy lőjék be, hogy ne legyen átfedés end-user szempontból, és a nagyobb szám jelentsen többet. (Meg az sem segít a konkrét ötleten, hogy a 3800 lenne a nagyobb szám, mint a 3890, az azért sok embert zavarna, de a lényeget értitek, felőlem 38-100 is lehetne.)

Amúgy az erősen nehezíti ezt az egész témát, hogy egy ugyanazon a TDP-n egy nagyobb GPU alacsonyabb órajelen gyorsabb, mint egy kisebb magasabb órajelen, csak drágább is, szóval az a része helyes, hogy ha egy prémium de megbízhatónak szánt laptopba ha ne adj isten beletennének egy lefolytott 3800-at, az attól még tényleg menő, értelme is van, meg attól még ki kell fizetni az árát, csak akkor az 50W-al fog menni. (Olyan pont nem lehet, olvastam a cikket, de a hasonlat releváns, max. 50W+50W-ot nézek ki egy laptopból ami nem 5 centi vastag és nem adja meg magát évente.)

[ Szerkesztve ]

(#13) b. válasza Duree (#2) üzenetére


b.
félisten

cserébe mosta már a gyártó adhat neked 3070 laptopot 3060 alatti teljesítménnyel, drágábban....

bekaphatják, már alig akad értelmes notebook gyártó a piacon aki nem marketinggel akarja hülyére keresni magát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Busterftw


Busterftw
veterán

Amugy vegre eljuthatnank oda, hogy teljes erteku gpu menjen a gamer laptopokba.
Aztan akkor ha 3080 van rairva, akkor 3080 van benn es nem kell se kulon szeriat fenntartani, sem trukkozni.

(#15) ilor14 válasza Busterftw (#14) üzenetére


ilor14
tag

Azért azt megnézném, hogy 3-400 wattos tápot adnak majd egy laptophoz, hogy használhasd a videókártyáját :DDD

(#16) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Az Nvidia újra lehúzhatja magát a vécén, ez megint olyan lépés, mint amikor a GTX 950m-eknél nem különböztették meg egyértelműen, hogy melyik az erősebb GDDR5-tel szerelt verzió illetve az MX250 szériánál szintén külön jelzés nélkül árulták mind a 25W-os, mind a 10W-os verziót. :(((

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) janeszgol válasza Ixion77 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Mostanában más szelek fújnak. De jó volt 1-2 éve, amikor csökkentett feldolgozóval jöttek ki notihoz GPU-k, persze külön jelölés nélkül.
Ja volt fizikai kártya is ilyen (pl RX550). Szóval így a netes vásárlás bukta, mert az eladó kevés esetben tudja mit is ad el. A vevőnek kell kisilabizálni, hogy mit is akar/tud/fog venni.
Szép.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Busterftw válasza ilor14 (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Alienware Area-51-hez ket adapter jar, egy 180W es egy 330W-os.
Mindkettot kell hasznalni pl az RTX 2080-al szerelt verziohoz.
"1x 180W + 1x 330W AC adapters for the RTX 2080"
Nem ujdonsag.

[ Szerkesztve ]

(#19) KISDUCK válasza #06658560 (#1) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az megint necces lenne hogyha a júzer állíthatná. Csökkenteni a teljesítményt nem okozna gondot, de az emeléssel már gondok lennének a hűtőrendszer és a fogyasztás miatt.

(#20) #06658560 válasza KISDUCK (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha fentről lefelé lenne engedve, akkor kész is lenne. Persze a probléma, hogy akkor a "selejt" nem tudnák eladni Max-Q-ként.

(#21) ilor14 válasza Busterftw (#18) üzenetére


ilor14
tag

Tudom, hogy van ilyen, de attól még hülyeség; a mai gamer laptopok még valamennyire mobilkészülékek, ekkora adapterekkel és mérettel pont a laptop lét értelmét veszíti el egy gép.

(#22) KISDUCK válasza #06658560 (#20) üzenetére


KISDUCK
addikt

És legyen minden gép alapból akkora mint egy MSI Titan meg adjanak mellé 2x330w-os tápot hogy majd a júzer belövi magának a fogyasztást ahogy akarja? Ezt a max-q csak selejt témát korábban sem tartottam helytállónak, de most az új irányzatban is kilóg a lóláb ha selejt szemszögből van megközelítve a téma.

(#23) #06658560 válasza KISDUCK (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Inkább, mint fogalmunk ne legyen mit kapunk a pénzünkért.

(#24) KISDUCK válasza #06658560 (#23) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha az emberek többsége tényleg tudatosan vásárolna akkor ilyen probléma nem lenne csak néhány egyszerübb dologra kéne odafigyelni:
- nem megjelenés napján kéne megvenni a legközelebbi boltban
- neten elég hamar lehet találni teszteket az adott gépről
- nem fortnájt pista meg hogyan szól a döfetret jútub csatorna alapján kéne gépet választani
- online vásárlás esetén 2 héten belül vissza lehet küldeni a terméket
- nem kell bedölni a hangaztos neveknek mint a "military minősítés"
Ha ezekre odafigyelne a vásárlók fele, akkor talán nem lenne elárasztva a piac ipari hulladékkal.

(#25) Busterftw válasza ilor14 (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

Hatizsakban elfer.

(#26) b. válasza Hopkins95 (#16) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem biztos hogy átjött, miről van szó és ez nem a te hibád , hanem a cikké és a cikk cime nem jó,félrevezető.
Nem szűnik meg a Max-Q, Nvidia hivatalos közleményben adta ezt ki . A Max-Q megmarad és tartaniuk is kell az Nvidia általi előírásokat olyan , hogy Max-P meg nem létezik hivatalosan...
A Gyártó viszont beleteheti ezeket a GPU-kat olyan notikba is amik nem Max-Q specifikációk ( hang, hűtés)és innentől rajta múlik , hogy ezt közli e a vevővel egyértelműen.
Megint megjelent egy fals cikk valahol sajnos pletykákra épülve és fél világ lehozta.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Én azt nem értem hogy miért nem csak a Max-Q marad. Akinek problémája volt az alacsonyabb teljesítménnyel, annak fogalma sincs arról mit jelent az hogy fogyasztás, és hogy egy notebook mitől mobil eszköz (lenne). Az ilyenek miért nem vesznek inkább asztali gépet? Nyilván azzal nem lehet úgy vagizni...

Én inkább attól félnék hogy Max-P villanyrezsót kapok Q helyett, ezért gáz a keverés.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dr. Akula válasza Busterftw (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egy miniITX pc is, a monitor meg a hónod alatt. Minek egyáltalán a DTR kazán? Semmit nem tud amitől mobil lenne. Ezért kár kivágni belőle a megfelelő hűtést. Az aksi ami felesleges benne, mert csak szünetmentes tápnak jó, nem konnektormentes használatra.

(#29) #06658560 válasza KISDUCK (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudatosan vásárolni sem feltétlen lehet, amilyen szarul vannak az adatlapok kitöltve, hogy még véletlenül se lehessen értelmesen összehasonlítani. Egy bolton belül se.

(#30) Busterftw válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, a ketto scenario pontosan ugyanaz.

(#31) Qkackca


Qkackca
őstag

Azóta van frissebb verzió is, sokkal ez sem jobb...csak jobban mutathat nv az oemekre...

(Update, Jan 21, 4:45 p.m. ET. An Nvidia spokesperson told Tom's Hardware the following:

No, Max-Q branding is not going away.

When we originally introduced Max-Q back in 2017, the brand was initially used in GPU naming since Max-Q referred to the GPU TGP only.
Today, 3rd Generation Max-Q is broader, and is a holistic set of platform technologies and design approach to building powerful and thin laptops.
In addition, to be more transparent about a laptop’s exact capabilities, RTX 30 Series laptops now show more information than ever, listing exact TGP, clocks and features supported. You will find this in the control panel which now reports maximum power (TGP+Boost), and support for key features including Dynamic Boost 2, WhisperMode 2, Advanced Optimus, and others, all of which fall under the Max-Q umbrella.
We strongly encourage OEMs to list clocks and other technologies a laptop supports, including Advanced Optimus, Dynamic Boost 2, and more. Ultimately, like all laptop features and specs, it is up to the OEM to market what their particular laptop configuration supports.)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#32) b. válasza Qkackca (#31) üzenetére


b.
félisten

ezt a cikk napján is már kiközölték, soha nem is volt úgy hogy megszűnik a maxQ, egy alaptalan pletyka szülte ezt a hírt... de ezt leírtam már feljebb. A gyártók
felhasználhatják a maxQ GPu-kat nem maxQ laposokba ha akarják,de a MaxQ specifikációk és előírások nem változtak. max-P meg nem létezett soha hivatalosan...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Qkackca válasza b. (#32) üzenetére


Qkackca
őstag

Én arra a részre gondolok, hogy a vezérlőpultban több infó lesz mint eddig - ez gondolom az nv vezérlőpultot jelenti, nem a rendszerszintűt.
Bár ez is vásárlás után segít, nem előtte.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#34) b. válasza Qkackca (#33) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) troviko válasza Duree (#2) üzenetére


troviko
senior tag

A cikket elolvastad? :W

https://www.oldtech.hu/

(#36) laposonly11 válasza Qkackca (#31) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nekem ebből ez az erőltettet vékonyítási mánia jön le. TV-k rendben, ultrabookok naná ott a kicsi súly és méret a lényeg, üzleti laposok persze, de a gamer szériát, ahol a teljesítmény a lényeg, miért kell ba**tatni?!!!

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.