Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zoltn


Zoltn
senior tag

Mennyire látszik ki ps ki pc fan! :D Borzasztó. Kit érdekel milyen HW lesz benne? Van bivaly PC-m de a God of War eddig a legszebb játék amit láttam valaha. Azt az egy elég régi vason fut. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#102) Carlos Padre válasza INGJOKE (#99) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát ha nem zavar, hogy másfél évet kell rá várnod és jó 200$-al drágább lesz akkor mindenképp.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#103) rumkola válasza hajbel (#100) üzenetére


rumkola
veterán

persze, várjon 1-2 évet, minek játszon addig :DDD
beteg

[ Szerkesztve ]

(#104) INGJOKE válasza Carlos Padre (#102) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi az infót a másfél év kicsit soknak tűnik, de majd meglátom. :D

(#105) Cs1csó válasza INGJOKE (#104) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van géped amivel addig elszöszmötölj akkor miért ne várnál.

(#106) idegen lény válasza rumkola (#103) üzenetére


idegen lény
őstag

Én évek óta elvagyok a Soccer Stars-szal és a Brutalmania-val is Facebookon.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#107) tailor74


tailor74
őstag

Ha a hűtés rendben lesz, én fixen vevő leszek a gépre. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#108) Kansas válasza satz18 (#94) üzenetére


Kansas
addikt

Előbb is kár lett volna, most is kár volt ezt leírnod, mert végletes túlegyszerűsítés, és legjobb indulattal is féligazság.
A magas(60-10-120-144-stb) fps számhoz kell az összes komponens. Mind. Hogy egy játékban konkrétan mi fontosabb/kevésbé fontos, az függ a leképezőtől(DX/OGL/Vulcan/konzol API), az aktuális környezettől(poligonszám, egységek száma, effektek, stb) és a játékmotor optimalizáltságától is.

Egy RX480 is tudja futtatni a játékokat 60fps-sel(vagy akár többel) Jaguar magos proci mellett is, ha az a játék kellően alacsony erőforrás-igénnyel bír(extrém példa: pasziánsz) és egy i9+RTX kombó is küzdhet a 60fps-ért egy combosabb játékban a DXR-t kimaxolva...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#109) hajbel válasza rumkola (#103) üzenetére


hajbel
addikt

Egyszerű a képlet. Szerintem év végére már azért lesznek erős pletykák és akár megjelenési dátum is. Ha túl távoli, akkor vegyen Prot. Nem kizárt, hogy az Microsoft előbb felfedi az új generáció megjelenési dátumát, "dögöljön meg a szomszéd lova is alapon", mivel az visszavetné a jelen generáció PS eladásait.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#110) nyisziati


nyisziati
veterán

Na az árára kíváncsi leszek. Mindenki szinte biztosra veszi ezt az 500 dollárt, aztán nehogy meglepetés legyen belőle...

(#111) arty válasza egyedülülő (#79) üzenetére


arty
veterán

ps4 fiaskó?? mármint h minden idők legjobban fogyó konzolja volt éveken át? :D

egyébként ezek a gépek egyetlen szemszögből gyengék: pécés szemszögből.
és mivel/sajnos a fejlesztők nagyrésze is így tekintett rájuk ( = gyenge pc ), a 1080/30fps se igazán lett meg.... merthát nehogymár jelentősen randábbat kapjon a konzolgémer, inkább fusson szutyokul a játék.

ezért nem lesz "soha" 60fps dominancia - nem lehet vele eladni egy játékot :) míg a jobb kinézettel nagyonis.
erre jön még, hogy sokakat nem is érdekel, mert "nem látja" (dehogynem, csak ennyire nemérdekli)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#112) GeryFlash válasza Kansas (#108) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Egy RX480 is tudja futtatni a játékokat 60fps-sel(vagy akár többel) Jaguar magos proci mellett is, ha az a játék kellően alacsony erőforrás-igénnyel bír(extrém példa: pasziánsz) és egy i9+RTX kombó is küzdhet a 60fps-ért egy combosabb játékban a DXR-t kimaxolva..."

Az ilyen semmit mondásoknak aztán tényleg sok haszna van ;] Igen leegyszerűsítette a kolléga, ettől még igaz, hogy egy adott grafikai részletességet/minőséget főleg a GPU határoz meg, a 30 fölötti FPS-t meg inkább a CPU. Persze le lehet írni hogy de kell azért mindkét esetnél a másik komponensből is egy megfelelő szint, csak felesleges mert ez evidens.

Ettől függetlenül abban nem értek egyet vele, hogy a PS4 Pronál azért csak 1440p van, mert gondolni kellett a Jaguar magos elődre. Az Xboxnál ugyanúgy Jaguar magok voltak az elődben, szimplán döntés kérdése volt hogy a Sony azt látta jónak ha olcsóbb gépet ad felskálázott 4k-val míg az MS inkább a drágább gép natív felbontásra szavazott.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#113) #41095680


#41095680
törölt tag

Csak reménykedni merek, hogy 50 fele közeledve is érdekelni fognak a játékok és feltéve hogy anyagi lehetőségeim is megengedik, plusz a fizikai és szellemi képességeim is....végitoljak 4k-ban egy bármilyen Naughty Dog-os játékot. :Y

(#114) Cs1csó válasza #41095680 (#113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért ne ? a Kártyavár sorozatban Kevin Spacey keményen tolta a God Of War-t - ha jól tudom.

(#115) arty válasza GeryFlash (#112) üzenetére


arty
veterán

az 1 éves megjelenési difi nem játszott szerepet vajon? ;)
nyilván döntés volt mindkettő mögött, csak a lehetőségek voltan teljesen mások, amik alapján azt meghozták...

és az igazi semmitmondás, az a végtelenszer elhangzott "na ez végre tud majd X felbontást és Y frém per szekundumot", mert a jaguár nem tudott ennyit meg annyit.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#116) atok666 válasza Shing (#18) üzenetére


atok666
őstag

A 4drb 4k monitorod meg mindig csak 8k.

Atok

(#117) opr válasza INGJOKE (#99) üzenetére


opr
veterán

Szerintem szamolj ar-ertek aranyt, aztan dontsd el.
Tippre jovo november korul erkezik a konzol (szokasos black friday megjelenes, mint egy ideje minden konzolnal), az meg egy laza 1,5 ev. Vegyuk bele, hogy megjelenes utan az uj gen altalaban meg nem eppen olcso, plusz az elozo genre is jon a jatekok 90%-a, par exkluzivot kiveve (bar most lesz akkora szakadek koztuk teljesitmenyben, hogy En abszolut realisnak latom, hogy a ps4 aranyaiban hamarabb fog nyugdijba menni, mint az elodei).

Szoval kerdes, hogy egy mostani ps4 pro araert cserebe 1,5-2,5 evnyi jatek nalad a megeri-e kategoria, vagy nem. Nyivan megjeleneskor eri meg a legjobban konzolt venni olyan teren, hogy ott ~7 evnyi jatszast kapsz a penzedert, de most igy hirtelen megnezve egy jo allapotu ps4 pro 90-100k korul van, azert 1,5-2,5 evnyi jatek szerintem nem rossz deal. Persze, ha most van egy fat/slim ps4-ed, akkor szerintem se eri meg most pro-t venni, annyival nem ad tobbet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#118) GeryFlash válasza arty (#115) üzenetére


GeryFlash
veterán

Erre az indoklásra reagáltam:
,, A PS4 proban azért volt 4k 1440p, mert kötötte őket az architektúra a hoki jaguar magokhoz"

Ez egy baromság, mármint ezzel érvelni, Microsoftot akkor miért nem kötötte? Simán egy döntés kérdése volt, a Sony ezt látta jónak az MS meg nem ezt, ennyi.

Persze az is semmitmondás, abban igazad van :D A helyzet most az, hogy a CPU-t tervező cég nem hogy nincs lemaradásban asztali fronton gyártástechnológiát illetően (anno a PS4 jövetelekor az Intelnek már rég bejáratott 22 nanos node-ja volt, és nem sokkal később jött a Broadwell/Skylake 14 nmen, míg az AMD 28 nm-en szopott). de 7nm-re az Intelneknek 2022-2023 előtt nem igen lesz. Szóval ezek a Zen 2 magok most tényleg időtállóbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#119) satz18 válasza GeryFlash (#118) üzenetére


satz18
őstag

Az 1440p-t félreértetted. Úgy értettem, hogy mivel kénytelenek voltak jaguárnál maradni, ezért a 60 fps nem volt elérhető (1-2 kivételtől eltekintve). Viszont mivel raktak bele erősebb GPU-t ezért a felbontást lehetett növelni, ez a PS4-nél 1440p, az Xbox X-nél 1800p/2160p. Ezért hiába választották volna sokan sok játéknál az 1080p@60 fpst, a CPU limitációk miatt 1440p@30 lett belőle.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#120) GeryFlash válasza satz18 (#119) üzenetére


GeryFlash
veterán

De nem voltak kénytelen annál maradni :D Az eredeti Xbox One-ban is jaguár volt. Döntés kérdése volt a Sonynak hogy annál maradtak. Persze az utolsó mondatod az teljesen igaz, én csak azt mondom hogy semmi nem kötötte őket, mert érdekes a Microsoft meg tudta oldani.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#121) b. válasza satz18 (#119) üzenetére


b.
félisten

ez egyértelműen nem ennyire fekete fehér, hogy CPU @ FPS/ GPU @ felbontás, főleg nem egy konzol esetében.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#122) satz18 válasza GeryFlash (#120) üzenetére


satz18
őstag

Az xbox is maradt a jaguarnál ,és ők sem voltak képesen 30 fps felé melli. Náluk olyan szempontból volt még szarabb a helyzet, hogy a memory bandwith is a béka segge alatt volt nekik az X előtt.

Amúgymeg: ha nem maradtak volna meg a jaguárnál, hanem váltanak Ryzenre, akkor az már nem PS4 pro lett volna hanem PS 5. Más microarchitectúra lett volna, nem lehetett volna a játékokat kiadni mindkét képre különösebb erőfeszítés nélkül. A GPUnál nem ovlt gond mert GCN-ről GCN-re váltanka, mint majd most az új GCN-nel. Az hogy azt éppen polarisnak van navinak hívják, tök mindegy, az még ugyanúgy GCN marad.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#123) GeryFlash válasza satz18 (#122) üzenetére


GeryFlash
veterán

Legjobb tudomásom szerint az Xbox tud 60 FPS-t 1080p-n azokon a játékokon ahol a PS4 Pro csak 30-at. Abban igazad van, hogy elsősorban GPU-bol lett sokkal combosabb az X mint a Ps4Pro, de azért CPU vonalon is erősebb (az hogy a One X-ben lévő CPU micsoda, azt nehéz meghatározni, a PS4Pronál egyértelműen egy húzott jaguár van, míg az MS a Scorpio ENgine APU-ban lévő CPU részre ,,custom CPU"-ként hivatkozott. Nyilván hogy tudja azokat az utasítás készleteket mint az eredeti Jaguár, de attól még nem feltétlen az).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#124) satz18 válasza GeryFlash (#123) üzenetére


satz18
őstag

Wiki szerint jaguar, csak 31%-al gyorsabb. Érdekes módon pontosan 31%-al nagyobb frekvencián fut...
Úgy tűnik csak leegyszerűsítem megint a dolgokat: az xbox one X csak egy OC a CPU szempontjából 1.75 GHz-ről 2.3-ra. A ryzen teljesen teljesen más kategória.

Amúgy én nem akarok senkit meggyőzni, inkább továbbra is követem a Hardware Unboxed és a Digital Foundry videóit, és elfogadom azt, mint valóságot.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#125) #04430080 válasza GeryFlash (#123) üzenetére


#04430080
törölt tag

PS4 Pro 2.13Ghz, XoX meg 2.3Ghz. Mindkettő Jaguár. XoX tud 60fps -t 4k felbontáson is. De a copy-paste multiplatformoktól csodát nem kell várni. Minden platformon rosszul optimalizáltak, PC -n lehet valamit izomból ellensúlyozni és ennyi.

(#126) TCr válasza Zoltn (#101) üzenetére


TCr
veterán

Ott a pont! :K
Az eddigi legértelmesebb hozzászólás, mégsem érdekel senkit (rajtam kívül).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#127) opr válasza TCr (#126) üzenetére


opr
veterán

Nem tudom, nekem abban a topikban, ami arrol szol, hogy van uj, hivatalos informacio a kovetkezo generacio hardware-erol nem az a hozzaszolas tunik a legertelmesebbnek, amelyik azt mondja, hogy kit erdekel a hardware. Dehat, kinek mi, na.

Amugy magaval az allitassal teljesen egyetertek, olyan szempontbol, hogy pont lesz@rom, mi van a dobozban, amig ilyen minosegu jatekok vannak, csak ezt pont egy olyan topikban mondani, ami konkretan ~90%-ban a hardware-rol szol eleg fura elsutni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#128) GeryFlash válasza #04430080 (#125) üzenetére


GeryFlash
veterán

#124 , #125 Értem, akkor rosszul tudtam. Azt tudtam hogy nem Zen magos még az X1X sem, de úgy tudtam hogy jelentősen másabb mint az eredeti Jaguár vagy a Ps4 pro-ban lévő CPU.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#129) GeryFlash válasza TCr (#126) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ebben mi volt az értelmes? Sehol nem vitatkoztak itt konzol vs PC-sek, simán megy a találgatás hogy vajon mennyit fog tudni a cucc és mennyire lesz időtálló. Az hogy ilyen blődséget/általánosságokat/közhelyeket bedobunk hogy nem a grafika számít meg hogy a konzolra kevesebb erőforrás is elég az nem tudom hogy mennyit ad hozzá a fórumhoz. Szerintem igen is fontos hogy mit fog tudni a következő generáció, mert PC-ken is addig lehet nyújtózkodni ameddig még valamilyen minőségben konzolokra is megoldható. Ergo a következő 5-6 év grafika szintje dől el azon hogy most 8 TFLOPS-ot vagy 14-et fog tudni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#130) Kansas válasza satz18 (#122) üzenetére


Kansas
addikt

Mit nem értesz azon, hogy kb. semmi köze a 30fps limitnek a Jaguar maghoz??? :W
Honnan tudom? Onnan, hogy jó pár játék megy 60fps-en a jelenlegi konzolgeneráción is, és nem csak a Pro meg X gépeken.

A 30 fps limitnek ahhoz van köze, hogy a játékok fejlesztői fps-re "költik a FLOPS-ot" vagy grafikai részletességre... ennyi, semmi több.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#131) satz18 válasza Kansas (#130) üzenetére


satz18
őstag

Az előbb sem azért nem válaszoltam mert nem láttam hogy írtál nekem, csak az a baj hogy erre nem tudok mit mondani.... Még egyszer belinkelem a videót, ha az előbb nem láttad:

[link]

Az hogy léteznek 60 fpssel futó PS játékok, azt annyit jelent, hogy léteznek alacsony CPU igényű játékok. Semmi mást nem jelent. Attól még a jaguar nem lesz erős, és egy AC Odisseyt te nem fogsz rajta futtatni 60 fpssel.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#132) hajbel válasza satz18 (#124) üzenetére


hajbel
addikt

(#83) bear_ már egyszer leírta leírta, hogy miért nem számít a cpu annyira konzoloknál, WQHD-ben és főleg 4K-ban pedig szinte egyáltanán nem. A GPU nem elég erős a 60 fps-hez.

Az optimalizációt pedig nem kell túlmisztifikálni. Nyilván segít, hogy helyszínenkén játszanak a beállításokkal, de hülyeség, hogy unanaz a minőség konzolon, mint egy 300 ezres PC-n. Használt garanciás PC-t is össze lehet rakni RX 480-al, ami ár/érték arányban pont ugyanott lesz, azaz annyival lesz drágább, amennyivel többet is tud. Ultra beállításokat leveszed high/med-re.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#133) satz18 válasza hajbel (#132) üzenetére


satz18
őstag

Az hogy egyszer már leírta, nem lesz igaz, az hogy meg nem számít nagy felbontáson... hát mi is pont erről beszélünk. Azért lett nagyobb felbontás, mert 1080pben sem tudtak volna több fpst a gyenge CPU miatt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#134) bear_ válasza satz18 (#131) üzenetére


bear_
aktív tag

Linkelgetheted azt a videót, de az a faszi pont annyira ért a számítástechnikához, mint a fórumozók nagyrésze. Már ott bukik a dolog, hogy PC-nek tekinti a konzolokat, pedig a szoftveres hátterük teljesen más, két külön platform két külön koncepcióval.

(#135) joysefke válasza bear_ (#134) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Már ott bukik a dolog, hogy PC-nek tekinti a konzolokat

Ne röhögtess, ezek picit módosított PC alkatrészekből összerakott brand gépek. Jelenleg technológiában elég kicsi a különbség egy PC és egy konzol között. És ez nagyon jól is van így.

két külön platform két külön koncepcióval.

Ez igaz, de nem technológia értelemben, hanem marketingben illetve hogy a doboz által generált forgalom kinél csapódik le.

PC -> Valve, Xbox -> MS, PS -> Sony

Ez a lényeges különbség, és ez a különbség a platformok tulajdonosai számára sokkal fontosabb mint a technológiai.

[ Szerkesztve ]

(#136) opr válasza joysefke (#135) üzenetére


opr
veterán

"Ne röhögtess, ezek picit módosított PC alkatrészekből összerakott brand gépek. Jelenleg elég kicsi a különbség egy PC és egy konzol között."
Igen, pont mint egy versenymotor meg egy kinai olcso robogo.
Azok kozott sincs szinte semmi kulonbseg, hiszen ugyanugy ket kerekuk van, ulesuk, kormanyuk, benzint kell bele tolteni es belsoegesu motor hajtja oket elore. :K

"Ez igaz, de nem technológia értelemben, hanem marketingben illetve hogy a doboz által generált forgalom kinél csapódik le."
De. Illetve, nyilvan, is. Persze ha csak a hw-t nezed, akkor akar mar majdnem igazad is lehet, csak azt felejted el, hogy software nelkul a hardware csak egy maroknyi kurva dragan ide-oda toszogatott homok.

Fejlesztoi szemmel orbitalis kulonbseg van a pc meg a konzolok kozott. Napi szinten dolgozok mindkettovel, hidd el, ezt most nagyon rosszul latod.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#137) Carlos Padre válasza joysefke (#135) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És megint eljutottunk arra a szellemi mélységbe, ahol az alkatrészek összessége határoz meg az gépet és nem a funkciója. Miért nem hívjuk ATM-nek a konzolokat, elvégre ugyanabból az alkatrészekből állnak, hm?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#138) GeryFlash válasza joysefke (#135) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Ne röhögtess, ezek picit módosított PC alkatrészekből összerakott brand gépek. Jelenleg technológiában elég kicsi a különbség egy PC és egy konzol között. És ez nagyon jól is van így."

Az alkatrészek lehet, de a grafikus API nagyon más. Amit írtak 83-as kommentben az például egy brutál nagy difi.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#139) satz18 válasza bear_ (#134) üzenetére


satz18
őstag

"Linkelgetheted azt a videót, de az a faszi pont annyira ért a számítástechnikához, mint a fórumozók nagyrésze"

Akkor ezt megbeszéltük. Én elfogadom a DF és HU által elemzett valóságot, te meg az ellenkezőjét. Ez jól is van így, különbözünk. Te is bondog vagy a te általad elképzelt világban, és én is az enyémben. Nincs is miről vitáznunk sztem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#140) bear_ válasza joysefke (#135) üzenetére


bear_
aktív tag

PC alkatrészekből vannak persze, de ez lényegtelen. Egy architektúra van, jelen esetben a GCN, a fordított kód csak azon képes futni. Rakhatnál alá más vasat, intelt vagy nvidiát, el sem indulna rajta. PC-n ez a CPU feladata, hogy a drectx kompatibilis kódot univerzálissá fordítsa, majd a driveren kereztül az adott VGA meg tudja enni. Konzolnál ilyen nincs, egy architektúra van arra megírt kóddal, nem kell feleslegesen dolgoznia a CPU-nak. De ha visszaemlékszel a a doomra, miután kijótt hozzá a vulkan patch 50%-ot gyorsult a radeonokon ugyanazon CPU mellett. Ott ugyanez történt, hatékonyabban mûködik a vulkan a directxnél, így ugyanazt a processzort kevésbé terheli, a CPU limit megszûnt a játék meg gyorsabban fut.
Tehát a lényeg az optimalizációban rejlik, és mivel a PC-s piacos eléggé tagolt, ezért az optimalizáció hiányát a CPU oldja meg helyben.

(#141) hajbel válasza satz18 (#133) üzenetére


hajbel
addikt

Azért olyan alapfogalmaknak nézzél már utána, legyél szíves, mint a felbontás/cpu limit fogalma. 4K-ban egy bármilyen i3 is kihajt egy 1080Ti-t, nemhogy egy RX480-at. WQHD-ben még néhol van cpu limit, de a 4K-hoz egy i3 is elég. Ahogy nő a felbontás, úgy csökken a CPU jelentősége. Még pc vonalon is mindenhova elég fx 8350 4K-ra, sőt. Akkor konzolban a jaguar nem lehet a cpu limit oka.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#142) Sylvanas válasza hajbel (#141) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

Véletlen nem te vagy az a kollega aki iponon is próbálta bizonygatni, hogy az fx 8150 erős cpu 2019-ben? Pedig mikor megjelent már akkor kenterbe verte a nála sokkal olcsóbb i5-2500k.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#143) hajbel válasza Sylvanas (#142) üzenetére


hajbel
addikt

Nem. Nyilván a több fizikai mag miatt ma jobb, de senkinek sem ajánlanám.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#148) hajbel válasza #32839680 (#146) üzenetére


hajbel
addikt

Eleinte, FHD-ben biztos, de én nem arról beszéltem, hanem a nagyobb felbontásokról.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#149) opr válasza #32839680 (#146) üzenetére


opr
veterán

Nem csak eleinte... Ne tudd meg, milyen idegesito tud lenni, amikor csinalni akar az ember valami kiserletet (hirtelen jo, de hivatalosan se nem megerositett, se nem cafolt peldanak mondjuk, hogy mennyit szamithat jatekelmenyben, ha VR-ban rendesen fizikai szimulacio van valamire, vagy ilyen elore megcsinalt felig-meddig csalas jellegu script+animacio), aztan egy gyors proof of concept-eles helyett procira optizas van, mert meg a pro cpu-ja is gyengebb, mint egy megfeleloen draga piritossutoe...
Az alapgeprol nem is beszelve, es ugye olyat meg nem lehet, hogy valami csak pro-ra jelenik meg (se sony, se ms-nel), tehat igazabol teljesen mindegy, hogy kint vannak az erosebb konzolok, mert a gyengebb tesoja ugyanugy limitalja, igy maradunk ott, hogy szebb lehet valami az erosebb gepen, de mas nem. Na, ha a next gen kijon, akkor ezek a limitaciok eltunnek a fejlesztok elol, ha a kiadok csak egy kicsit is hajlandobbak lesznek kockazatot bevallalni, akkor nagyon fasza dolgok johetnek itt a jovoben. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#150) Prof


Prof
addikt

Majd meglehet nézni az új Unity játékokat konzolokra, nagyon sokat fejlődött az engine.

Csodálkozom, hogy nincs sok nem tud 3000 dollaros pc teljesitmenyt majd 500 dollarert 2080Ti imado milliomoscsemete a topikban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.