Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GoldhandRent válasza Cs1csó (#49) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Xbox
Xbox 36O
Xbox One
Xbox One X

;]

[ Szerkesztve ]

-

(#52) #72042496


#72042496
törölt tag

Az SSD-vel (nincs seek zaj, yeah!) és visszafelé kompatibilitással engem meg is vettek maguknak. Csak a hűtése is legyen átgondoltabb, mint a PS4 Pro esetében.

[ Szerkesztve ]

(#53) b.


b.
félisten

Nem mintha a hardver lenne a legerősebb fegyvertény a Sony konzoljainál. Jelenlegi PS4 pro is olyan dolgokat tesz le az asztalra hogy csak nézek, szóval ha ennél akár csak 50 % kal erősebb lesz már teljesen király. a többi meg a játékokon múlik. Ha ilyet hoznak , mint a PS4 felhozatal akkor számomra mindegy hány TFLOPS ... :K A hűtést persze remélem kijavítják.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54) GodGamer5 válasza hajbel (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Beleraknak egy bő 10tflops-os gpu-t meg egy combos Ryzent... Ez így konkrétan konzol szinten odab@sz. A mostani ps4 is ájulat miket tud kb 1,84tflops-on.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#55) GeryFlash válasza Alogonomus (#48) üzenetére


GeryFlash
veterán

De kit érdekel a Crytek megoldása??? Házon belüli cucc, nem ez fog elterjedni hanem a gpu memoria savszel zabalo megoldás.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#56) Cathulhu válasza Cifu (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az AMD rakfeneje, hogy boven olyan orajeleken jaratjak a termekeket, ami mar nagyon nem kenyelmes nekik.
De intel ellen kell az egyszalas, mig nVidia ellen az 1 GPU-s teljesitmeny. Konzolnal viszont a fejleszto kenytelen alkazmazkodni, igy sokkal inkabb a sweetspot korul lehet dolgoztatni az egysegeket, legfeljebb tobbet kell belerakni ugyanezert a teljesitmenyert, de itt jon kepbe a chiplet design.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#57) hajbel válasza Duck663 (#47) üzenetére


hajbel
addikt

Csak február óta folyik a csapból is, nyilván nem magyar oldalakon, de ki az a hülye aki magyar oldalakról tájékozódik?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#58) slett27


slett27
addikt

Bevétel szinten ez mennyit jelenthet az AMD-nek hogy nemcsak a PS4-et hanem az XBox-ot is AMD Jaguar-al szerelték. Úgy értem ez mekkora piaci részesedés az összeladásból ? Mivel több millió eladott konzolról van szó. Csak a tudományos kíváncsiság hajt. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#59) Cs1csó válasza GoldhandRent (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

PONTOSAN emiatt írtam!! Hogyan tovább? Xbox One X2? Xbox Two? Sokkal tisztább a PS-1től a végtelenig.

(#60) Eclips21


Eclips21
őstag

Ez a topic atya isten xD mennyi hulyeseg egy helyen

(#61) Cs1csó válasza Eclips21 (#60) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az élet nagy kérdései! :DDD

(#62) idegen lény


idegen lény
őstag

"8K-s felbontás támogatás" :Y Kell az? :F

Mit számít az, hogy a "PlayStation 5 megnevezést kerülte"? Új generációs lesz, akárhogy is fogják hívni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#63) Cs1csó válasza idegen lény (#62) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teljesen fölösleges 4K és mondjuk stabil 60FPS

(#64) Z10N


Z10N
veterán

Navi architektúrára épülő Radeon grafikus vezérlő, illetve a sugárkövetés is fontos szerepet kap
Hardveresen vagy szoftveresen?

valamint meg lesz oldva a 8K-s felbontás támogatása
Remek, hogy lesz upscale, de elobb legyen meg a 4K@60.

az AMD tervezett számukra egy 3D-s hangfeldolgozást segítő részegységet, amely állítása szerint újra fogja definiálni azt, amit a hangzásvilágról képzelünk a játékokban
True Audio 3.0 :D

Nagyon fontos változás lesz még a betöltési idők rövidülése, ugyanis a Sony végre SSD-t épít a konzolba. Ez ráadásul nem akármilyen megoldás lesz, hanem olyan, aminek a nyers adatátviteli teljesítménye túlteljesíti az összes, PC-hez elérhető hasonló terméket.
Csak SSG lesz vagy SSG+SSD?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#65) idegen lény válasza hajbel (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

Hol olvastál optikai meghajtóról?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#66) #04430080 válasza idegen lény (#65) üzenetére


#04430080
törölt tag

Az eredeti cikkben.

"For example, the next-gen console will still accept physical media; it won’t be a download-only machine."

(#67) carl18


carl18
addikt

Hmm érdekes volt itt pár komment, a forum tudosok ismét megjelentek! :DDD Keverze a szezon a fazonnal, volt itt minden de már tökre megszokott.

Viccet félre téve nyilván a PS5 már tudni fogja a 4K de ott se lesz mindenhol 60 fps, inkább lesz néhol 30 képkocka és inkább "gyúrnak" Jobb látványvilágra. A PS4 1,8 terralopsal se tudott igazán 1080P 60 fps-t még is volt rá elég szép kereslet.

A PS2 6,2 gflopsot tudott tudott az xbox classic volt az ellenfele ami 20 gigaflopsot, a PS3 meg 230 gigaflopssal jelent meg. Nyilván nem lesz még egy generáció ami 37X lesz gyorsabb mint az elődje, de a 7-8X gyorsulás generációnként még reális lehet.

A sima ps4 ami megjelent anno 2013-ban 1,8 terra flopsot tudott, most ha szivárgást megnézzük egész reális lehet a 14 terraflops, így kijön durván a 8X sebesség növekedés, ami elég durva főleg ha még rászámoljuk azt is hogy konzolból azért elég durva dolgokat kihoznak a fejlesztők ha akarnak. A Ps4 1,8 terrájából is elég durva dolgokat ki tudtak hozni a fejlesztők.

A 8K-re vissza térve a nyilván csak felskálázás lesz, csak még is csak jól hangzik hogy az új konzol támogatja a 8K felbontást. A Natív 8K elég brutál teljesítmény igényes, a másik hogy nagyon nincs elterjedve az még a jövő zenéje.

Ha valóban ez a hardver lesz és az SSD ára se lesz filléres tétel szerintem is lehetséges többe fog kerülni mint 500 dollár, talán 600-700 dolcsiba is bele kerülhet. Szerintem 700 Dolcsinál nem fog többet elkérni a Sony sem, anno a PS3-at is minusszal árulták. Lehet a Konzol terjedés érdekében megint meg merik ezt lépni.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#68) rumkola válasza slett27 (#58) üzenetére


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#69) idegen lény válasza carl18 (#67) üzenetére


idegen lény
őstag

150 ezer forintnál biztosan nem lesz drágább, különben a kutya sem veszi meg nálunk.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pár extra részlet, (ha igaz):
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#71) idegen lény válasza GodGamer5 (#70) üzenetére


idegen lény
őstag

Volt már. A legjobban annak örülnék, ha a Dualshockot eltemetnék már jó mélyre a föld alá.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#72) carl18 válasza idegen lény (#69) üzenetére


carl18
addikt

Hát nem tudom, mostanság elszálltak nagyon a hardver árak. Ott a RAJ TRACING kártya árazása, vagy a okostelefon árazás ahol igen szép ár emelkedés történt az utóbbi időkben.

Amúgy tavaly olvastam egy cikket hogy a PS4 grafika szintjén a 4K natív 30 fps 7,4 terraflopsra volna szűkség.
Kíváncsi leszek hogy a fejlesztek hogy fognak hozzá állni, szerintem ők se fogják erőltetni a 60 fps-t 4K-ban.
A maradék 7 terraflops inkább megy majd a látványvilág javítására.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#73) slett27 válasza rumkola (#68) üzenetére


slett27
addikt

Ajjaj, valami nagyon nagyon rosszat kérdezhettem. :(

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#74) Cs1csó válasza carl18 (#67) üzenetére


Cs1csó
félisten

A felskálázásnak sem látom értelmét, a PS 6-ban majd vakarózhatnak a 8K-n de most nem ezen kéne.

(#75) #04430080 válasza slett27 (#73) üzenetére


#04430080
törölt tag

A válasz : nagyon keveset.

(#76) slett27 válasza #04430080 (#75) üzenetére


slett27
addikt

Fura. Na ennek utána nézek. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#77) Z10N válasza idegen lény (#69) üzenetére


Z10N
veterán

Mintha Mo. lenne a cel piac :D Az "eros" valutankat es a vilagrekorder allami sarcot okold ezert. Ha megnezed az altalanos dragulast a pc piacon (foleg gpu/mem), akkor orulhetunk ha $600-ba bele fog ferni. Ami ~217k. A konnyu kliens stream valtozat tippre a fele lesz, fel uton az alap ps4 es a pro kozotti teljesitmennyel.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#78) #72042496 válasza Cs1csó (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig olyan jól működik, hogy én meg PC-n is a felskálázásnak checkerboard rendernek (illetve a dinamikus felbontásnak) látnám értelmét. Ezeket már a PS4-es játékokban is klasszul implementálták, részemről le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

(#79) egyedülülő válasza Tigerclaw (#50) üzenetére


egyedülülő
őstag

500 dollár/euro lesz az ára szerintem. Inkább adják buktával a hardvert megint, mert visszajön a játékokon és szolgáltatásokon az ára. Nem akarnak még egy PS4 fiaskót a gyenge hardver végett.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#80) ted_tris válasza Shing (#37) üzenetére


ted_tris
tag

Senki nem irt 16 szalas procit.
Nem is sok ertelme lenne egy smt-s cuccnak egy konzolban.
"Viszont 16 Zen2-es szálra optimalizált konzol játéknál... hát sok szerencsét az eléréséhez. "
Na majd figyeld meg, hogy nem igy lesz.
Jo alacsony lesz az orajel es egy max haswell i7 osszteljesitmenyt fogsz kapni.
Az amirol te beszelsz az almodik a nyomor kategoria.
Most is ott a 8 mag.
Amit kirohog egy ht nelkuli pentium is.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#81) haxiboy


haxiboy
veterán

Visszafelé kompatibilitás = instant buy nálam. :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#82) ted_tris válasza Z10N (#77) üzenetére


ted_tris
tag

Nem magyar orszag a celpiac, de senki sem mondott ilyet. Usakia, nyugat europa es japan.
Ahol 400 dollar a lelektani hatar egy konzolert. (Nalunk kb. 150-200 dollar ez a hatar)
Ezert lett a mostani gen is olyan amilyen.

#81
Az lenne a verlazito ha nem lenne az.
Tekintve hogy "pc" mindketto.
Azert az vicces, hogy ez pozitivumkent van eloadva, mikor alap kene legyen.
De a sony igy nem tudja majd eladni jo dragan a remastereket.
Szoval en ezt meg nem vennem tutira.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#83) bear_ válasza paprobert (#32) üzenetére


bear_
aktív tag

Már egy párszor le lett írva, hogy a konzolokban a CPU-t fizikai és AI számításokra és feladatütemezésre használják, ellentétben a pcvel, ahol directx kódot is fordít, ami elviszi a számítási teljesítmény nagy részét. Mivel a konzolokon közvetlen elérés van a kód és a GPU között, ezért nem is kell bele erős CPU. Ezért kerültek azok a harmatgyenge CPU magok a jelenlegi konzolokba.

[ Szerkesztve ]

(#84) idegen lény válasza ted_tris (#82) üzenetére


idegen lény
őstag

Nyilván forintot akartál írni dollár helyett.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#85) idegen lény válasza egyedülülő (#79) üzenetére


idegen lény
őstag

Milyen "PS4 fiaskó" volt?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#86) DudeHUN válasza bear_ (#83) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Meg azért, mert akkor az AMD ezt tudta a grafikus rész mellé pakolni, hogy bele is férjenek a TDP és méret keretbe.

Gamer for Life

(#87) Shing válasza carl18 (#67) üzenetére


Shing
őstag

Tflops-t egyedül semmi értelme figyelembe venni. Egyáltalán nem lehet ezzel az egy adattal leírni a teljesítményt.
8k a marketing szó jelenleg. Támogatja majd a 8k kijelzőket és mondjuk filmlejátszást így nem lehet beperelni őket hazug marketing miatt. De játéknál szinte biztos, hogy nem lesz semmi, még a mostani checkerboard rendering sem. A hülyítés mindenesetre megvan, ha ph-n is beveszik.

Mi olyan nagyon durva amit kihoztak belőle? Nem te vagy az egyetlen aki ezt mondja. Sztem nagyon kellett a Pro változat. Úgy könnyű villogni, hogy 30FPS-re lőnek be mindent.

Pl. a szénné hájpolt UC4 így néz alap gépen. Szép a filmic elmosás, de a grafikai assetek nagyon gyengék.
[link]
[link]

A HZD ami elvileg az egyik legszebb játék ilyen Pro-n(!).
[link]
[link]

Iszonyatosan erős LOD, nulla árnyék, nagyon low res textúrák nagyobb távoknál... és ezek a legjobban hájpolt játékok a generációban. Szerintem pont annyit hoznak grafikailag ami még elvárható.

(#88) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Őszintén szólva engem pont nem az érdekel ami itt sokakat, hogy mennyi pixel lesz rajzolva hány fps-sel és milyen textúrákkal. Ha jó egy játék jó, ha nem nem.

Engem inkább az fogott meg, hogy lehet végre ráfekszenek a hangzásra. Aki emlékszik a régi EAX meg A3D korszakra tudja mennyire silányak a mostani játékok hangjai egy-két kivételtől eltekintve.
Mondjuk ezt ígérte a Microsoft is a ONE-nal és látjuk mi lett belőle. Remélem a Sony erőszakosabb lesz e tekintetben.

(#89) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Szerintem a 8K-val nem is érdemes foglalkozni, az csak egy buzzword, hogy egy-két darabbal többet tudjanak eladni belőle - nyilván kompatibilis lesz a 8K TV-kkel, de a játékok renderelése a közelében se lesz ennek a felbontásnak.

Ami viszont jóság, az az SSD (durva, hogy a konzolok csak most jutnak el ide...), a visszafelé kompatibilitás, a végre megint normálisnak ígérkező CPU+GPU (míg az X360/PS3 elég combosnak számított megjelenéskor, addig a XONE/PS4 már csak egy közepes PC erejét hozta) és a ray tracing támogatás.

Viszont az ára szerintem megugrik majd, nem hiszem, hogy 400 dollárért fogják vesztegetni

(#90) Carlos Padre válasza Shing (#87) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Több éves játékok, amiket láttál (előnytelen) állókepeken és jutubon? Felteszem a kérdést, mit tudott mutatni megjelenésükkor egy PC ps4 árban? Vagy most akár.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#91) carl18 válasza Shing (#87) üzenetére


carl18
addikt

Persze számítási teljesítmény magába nem visz el egy gépet, hát nem értem szerintem konzolnál nem feltétlen szükséges a 60 fps. Rengeteg játék fix 30-al fút még is dögival mennek az eladások, pc-n meg hiába van ott a 60 , vagy 60 plusz fps egy gép építés nulláról általában 300E forinton indul. De az nvidia RTX csodái elég szépen meg tudják dobni a keretet.

Én is láttam Far Cry 5-őt PS4-en számomra is kevésnek tűnt az a FIx 30 fps, de a tulaja teljesen jól elvolt vele és csak játszott. Rengeteg átlag ember van akiket pc körüli szenvedés nem érdekel, építés ,driver telepítés frissités stb. Ha a PS4-nek rossz gép lenne hogy hozta össze a 90 milliós eladási számot? És még nincs is az életciklusa végén. Még egy 3 év biztos jelenek meg játékok, és szerintem jön a 7 nanométeres Superslim kiadás is.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#92) Vektast válasza X Factor (#10) üzenetére


Vektast
aktív tag

A GTX 970 sokkal drágább volt mint a 960. Itthon dupla annyiba került, de máshol is $199 vs $399 msrp.
Nem kell 4k gaminghez 2080Ti. Én pl 4k-n játszok Forza Horizon 4-et Magas beállításokkal fix 60 fps-en egy GTX 1660-al amit 69 ezerért vettem.. nem 1 milla volt.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#93) b. válasza Vektast (#92) üzenetére


b.
félisten

A GTX 960 volt az utóbbi pár generáció legrosszabb/ leggyengébb xx60 kártyája,de a 970 nekem az egyik legjobb vételnek számított. 105 ezerért vettem, 65 K ért adtam el 2 év után. 40 K-t megért, hogy 2 éven át szinte kompromisszumok nélkül játszhattam FHD-n. :K
jah, jöhetnek a 3.5 GB kommentek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#94) satz18 válasza carl18 (#91) üzenetére


satz18
őstag

Előbb is akartam válaszolni, de meggoldoltam magam, de mostmár többedszerre írod le.... Szóval a 60 fpshez nem erős GPU hanem CPU kell. A GPU az a magas felbontáshoz kell. A PS4 proban azért volt 4k 1440p, mert kötötte őket az architektúra a hoki jaguar magokhoz. Nem mehetett bele Ryzen. A jaguar nyírta ki a 60 fpst ebbe a genben, semmi köze nem volt a GPUhoz, egy AMD 480 is képes futtatni játékokat 60 fpssel. A jaguar nem. A Ryzennel fog tudni futni a next gen konzolon minden játék 60 fpssel, csak az a kérdés, hogy az aktuális GPU hoz majd milyen render felbontást kell állítani, amit aztán fel lehet skálázni 4kra 8k ra.
Ajánlom figyelmedbe ezt a videót.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#95) Vektast válasza b. (#93) üzenetére


Vektast
aktív tag

Hát jaja jó kis kártya még mindig a 970... Emlékszem 960-am volt és ámultam a 970-en xd ..csak sokkal drágább volt mint amit fizettem volna érte :D

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#96) Cs1csó válasza b. (#93) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K ez a "lassú" 0,5GB is szerintem azért kellett mert túl jó lett és a marketingesek patikamérlegen kiszámított teljesítményébe belerondított volna ezzel csökkentve a 980 hatását.

Nekem is 970-van és tényleg jó FHD-ra tökéletes, nagyobb felbontásra pedig MEGFELELŐ.

(#97) MeszesKPT válasza carl18 (#67) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Még szerencse, hogy jött egy szagértő, aki legalább a terra szó jelentésével tisztában van.

Cikkhez, VRR érdekelne engem a legjobban, ha már az új tévék végre HDMI 2.1-gyel jönnek. Ahol nincs meg a 60 fps ott érzetre nagyon sokat jelentene.

(#98) Cs1csó válasza MeszesKPT (#97) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C én is szeretem a föld bolygót!

[ Szerkesztve ]

(#99) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Év végén tervezetem venni egy ps4 pro-t szerintetek érdemes várni az újabb generációra?

(#100) hajbel válasza INGJOKE (#99) üzenetére


hajbel
addikt

Így, hogy visszafelé kompatibilis lesz, optikai meghajtóval, mindenképpen.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.