Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Egyre jobban kedvelem az írásaidat!

És sajnos az utóbbi kettőben teljesen magamra ismertem...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) emvy


emvy
nagyúr

"Egy Office 365 Home + Dropbox + Spotify + Xbox Live + Netflix kombó a Prohardver lapcsalád olvasói között egyáltalán nem elrugaszkodott elképzelés, biztos vagyok benne, hogy sokan már most is (mondjuk a Netflix kivételével) kiadják egy ilyen csomagért a havi 6-8-10 ezer forintot."

Lassuk be, ez igy tok jo ar, es nagyon kenyelmes. Zene, film, teljes irodai csomag es adattarolas, ez mind megvan. Egyebkent megjegyzem, a Dropbox itt feleslegesnek tunik, mert az Office 365 melle +20G Skydrive tarhelyet adnak, igy mar van osszessegeben kozel 30GB.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Nekem egyik sincs. Igazából nem lenne rossz de nem használnám ki kellően így meg sajnálom rá a pénzt.

Thanos was right.

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Egy Office 365 Home + Dropbox + Spotify + Xbox Live + Netflix kombó a Prohardver lapcsalád olvasói között egyáltalán nem elrugaszkodott elképzelés

Számomra nagyon is az.

Office itthonra? Ez viccnek is rossz.
Spotify - a netrádiót többre tartom.
Xbox - már rég kinőttem a játékból.
Netflix - Sorry, Netflix is not available in your country yet. - Pedig ez még érdekelne is.
Dropbox - ezt használom, az egyetlen normális, multiplatform cloud.

Persze nem vagyunk egyformák ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) #06658560 válasza emvy (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis évente lehet kifizet valaki 120k HUF-ot is. Akkor is, ha ne adj isten nem is használja valami okból kifolyólag. Tényleg nagyon jó és olcsó megoldás.

(#6) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nekem az XBOX Music jelentett ilyen dillemát, mert jóval drágább mint a Google megoldása. De a végén mégis csak előfizettem, mert baromi kényelmes és az összes eszközömön MS rendszer fut.

Laci

(#7) emvy válasza Syl (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Lathatolag ez rad nem ervenyes, de azert sok emberre igen. Peldaul lathatolag TV-t szeretnel nezni, de a 'jatekbol mar kinottel' -- nem igazan latom, hogy mitol lenne felnottebb dolog TV-zni, mint jatszani (egyebkent asszem a jatekosok atlag eletkora -- talan a Steamen? -- jelenleg 30 ev). A netradio vs. Spotify preferenciad sem atlagos, sokan szeretnek konkretan azt hallgatni, amihez epp kedvuk van. A Dropbox olyan szempontbol ertheto, hogy ha nem akarsz a Google-hoz vagy Microsofthoz kotodni, akkor a Dropbox az egyetlen jo alternativa (sot, ahogy a masik topicban megbeszeltuk, technologialag is elol jarnak egyelore).

Az viszont mindenkepp elonyos, hogy nem kell 'nagy' donteseket hozni, en pl. elofizettem Spotify premiumra, talan 6 font volt egy honap, aztan kiderult, hogy csomo zenejuk egyaltalan nincs meg nagyfelbontasban, szoval megszuntettem. Ugyanez ervenyes lehetne az Office-ra is -- nem kell beleugranod egy 100e forintos szoftvercsomagba egyszerre, hanem ha nincs ra szukseged, egyszeruen nem fizeted tovabb. Es ha mindezekre elkoltesz evi 100-at, az se tul sok, mert ha mindezekre szukseged van, az valoszinuleg azzal parosul, hogy van meg telefonszamlad (evi 100-as vagy tobb), egy jo okostelefonod (evi 100, mondjuk, megint), szamitogeped, laptopod, tableted. Szoval fokepp nyugaton ezek az elofizetesi dijak abszolut emeszthetonek szamitanak.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Vesa


Vesa
veterán

Sose értettem, hogy otthonra minek M$ Office??
Open Office aztán kész...Minden másra is vannak freeware programok, feltéve persze, hogy otthoni célra kell.
Nyilván más a helyzet egy cégnél, főként induló cégnél ahol még nagyon fontos a költségek szintje.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tényleg nincs semmi baj az egésszel, tök jó, igaz, csak a gyártóknak. vevői oldalról nézve ez sima egyszerű mezei szabadrablás.

uhhohh tényleg milyen jó egy home office havi háromezerért, mikor az előzőt huszonezer forintért meg lehetett venni, vagyis a 8. hónaptól olcsóbb voltál és ugyanúgy lehetett több gépre rakni legálisan. használod 5 évig, az 180 ezer forint, szemben az eddigi huszonezerrel.

aki szerint ezzel semmi probléma nincs, az nem tud számolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez is csak olyan, mint minden más az életünkben. Mérlegelni kell. Nekem pl. nincs kábeltv előfizetésem, pedig csak 2,3k lenne a 30 csatorna. Van helyette spotify inkább. Ezt legalább használom. Amúgy film nézésre is szívesebben használnék netflixet, mint mást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) Syl válasza emvy (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Peldaul lathatolag TV-t szeretnel

Nem-nem. Nincs is tévém. Filmeket/sorozatokat szeretek nézni.

egyebkent asszem a jatekosok atlag eletkora -- talan a Steamen? -- jelenleg 30 ev

Akkor érthető. Tízen éve nem játszottam, nincs is olyan gépem amin menne :D
A lányom bezzeg nagy gémer. Mondjuk ő egyetemista.

ha nem akarsz a Google-hoz vagy Microsofthoz kotodni

Ez nem kötődés kérdése és nincs bennem abból a modern paranoiából sem, ami belengi a mindennapjainkat. Egyszerűen csak a legjobb a dropbox (technikailag, ahogy mondod) és csak nekik van linux desktop kliensük (itthon linuxot használok). Onedrive, box webes felületen van nálam bökdösve.

Office-ból meg nekem itthonra több mint sok a Libre is. A melóban meg Indesign a fő pénzelőállító tool.

(#12) emvy

Így viszont helytálló a feltételezésed :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) emvy válasza Syl (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, a sorozat/film az szamomra a tevezes kategoria, altalaban TV-n nezik az emberek. :) A lenyeg, hogy mediafogyasztas.

> A lányom bezzeg nagy gémer.

Az enyem is, leginkabb az ujjaival jatszik mostansag ;)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#13) Vesa válasza emvy (#12) üzenetére


Vesa
veterán

A TV egy szerkesztett tartalom, megszakítva reklámokkal. Ez teljesen más kategória, mint amikor beteszel egy filmet amit magad választasz ki, és nyugodtan, reklámok és egyéb nem kívánt agymosás nélkül nézed végig.
Az más kérdés, hogy a megjelnítő eszköz azonos.

A tudomány a valóság költészete!

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a Netflix bejön majd hozzánk? Ha igen, akkor vajon lesz magyar felirat a filmekhez?

"nincs rá lezsóidő"

(#15) BE4GLE válasza petipetya (#14) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Ne számíts rá a közeljövőben. :(
Szerintem, ha egyszer ideérne, akkor is csak egy régiózáras változatot kapnánk, sokkal kevesebb tartalommal. Magyar on demand vonalon egyenlőre csak a nagyobb isp-k életképesek.

Redmi Note 9 Pro

(#16) petipetya válasza BE4GLE (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Akkor számomra még sokáig marad a hagyományos magyar megoldás a sorozatnézésre... :)

Ha lenne fizetős alternatíva, ahol a frissen felkerült sorozat epizódokhoz és filmekhez záros határidőn belül (max. 2 nap, de inkább 1)lenne tökéletes magyar felirat, ráadásul lenne androidos kliens is hozzá, akkor a kényelem miatt fizetnék érte. És ezzel nem vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) azopi74 válasza Vesa (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Miért? Otthonra nem lehetnek az embernek igényei? Ennyi erővel minek a windwos otthonra? Linux és kész. De ha már itt tartunk, minek egyáltalán a PC otthonra? Messzire el lehet ilyen logikával jutni.

(#18) Béééla


Béééla
őstag

Jó példa amivel a kedves cikkíró előjött, csak kicsit "profi" megközelítés. Akiknek ennyi mindenből a fizetős extra kell (munka), annak általában annyi a fizetése, hogy simán belefér vagy cége állja.
Mert Office-ból túlnyomó többségnek elég az online OneDriveos ingyenes. Meg ott a libre is.
Sokaknak tényleg fel van tuningolva a Dropbox is.
Konzolelőfizu helyett Steam.

De gondolatébresztőnek tökéletes :K

Bélabá

(#19) Snoop-y válasza petipetya (#16) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ilyen nincs sehol. Es nem is lesz. Sehol nem lesz fent semmilyen sorozat aznap vagy masnap...
Egyreszt ezzel a premium csatornakat vagnak agyon azutan a DVD es Blu-ray piacot.

Egyes sorozatok amiket a csatorna maga allit elo ( pl HBO nak vannak ilyen hobortjai ) sem elerhetoek a csatorna on demand szolgaltatasaban azonnal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20) Sweet Lou 6 válasza bambano (#9) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

"uhhohh tényleg milyen jó egy home office havi háromezerért, mikor az előzőt huszonezer forintért meg lehetett venni, vagyis a 8. hónaptól olcsóbb voltál és ugyanúgy lehetett több gépre rakni legálisan. használod 5 évig, az 180 ezer forint, szemben az eddigi huszonezerrel."

az, hogy megéri-e sok mindentől függ. havi 3000-ért az otthoni premium verziót kapod, ami a régi kisvállalatinak felel meg felépítésében és 81 ezer (és az csak egy gépre jó, míg a 365 5 gépre). amire te gondolsz, az az egyetemista office365, az havi 500 Ft/évi 6000 Ft (és az is 2 gépre jó, míg a sima home/student verzió 1 gépre).
egy kisvállalati környezetben épp most migrálunk majd office 2003-ról office 365-re, mivel minimum 2 gépre (+ ipadre, iphonera) kell office, és ha csak 2 gépre vesznek kisvállalatit, az 182k, míg 365-el évi 30k. kb. 6 év után hozná vissza az árát a dobozos verzió, viszont 365 mellé még kapnak 3 gépre licencet + 20GB OneDrive-ot, ráadásul a verziófrissítés is ingyen biztosított.

sweetlou6.wordpress.com

(#21) bambano válasza Sweet Lou 6 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak ismételni tudom magam: egy ismerősöm megvette az előző office verzióból a home/studentet, vagy 24k-t vagy 27k-t fizetett érte, már nem emlékszem. ezt három gépre lehetett telepíteni és azóta is használja. ha 4 évet számolunk rá, akkor 27k áll szemben 144k-val.

és akkor erre a konkrét esetre következzenek az érveid. ráadásul úgy kellene érvelned, hogy nem felejted ki belőle a költségek jelentős részét. hint: one drive meg online office combos hálózat nélkül nullát ér.

egyébként egyszerű a magyarázat, mint a faék. ha nem lenne belőle több zseton a microsoftnak, nem erőltetné. szerintem nincs ésszerű magyarázat arra, hogy miért venne ilyet bárki is magának, azon kívül, hogy az ms rákényszeríti.

szerk. ezt a verziószám hajkurászás című betegséget meg el kellene már felejteni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Polllen válasza bambano (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt írta, hogy a megtérülés sok dologtól függ. A te példádban nem térül meg.
De egyébként az ms oldala szerint a 2013-s office 40k és 1 gépre telepíthető.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Snoop-y válasza Sweet Lou 6 (#20) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az otthoni premiumot nem veheted meg ha ceges kornyezetben hasznalod...
Illetve megveheted de ennyi erovel le is torrentezheted mert ugyanannyira lesz legalis hasznalni

Office-termék Használat
Office 365 Otthoni prémium verzió Otthoni használatra
Office 365 Egyetemista verzió Jogosult felsőoktatási hallgatók, oktatók és dolgozók általi használatra
Office 2013 Otthoni és diákverzió Otthoni használatra
Office 2013 Otthoni és kisvállalati verzió Otthoni vagy üzleti használatra
Office Professional 2013 Otthoni vagy üzleti használatra
Office 365 Kisvállalati prémium verzió Üzleti használatra

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24) Sweet Lou 6 válasza Snoop-y (#23) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Kisvállalati prémium verzió ára is hasonló nagyságrendű.

#21 bambano
az ismerősödnek akkor egyértelműen nem éri meg. én a jelenleg kapható termékekkel hasonlítottam össze, akinek régebbről van 2007/2010-es csomagja, csak speciális esetben éri meg. viszont aki most vált 2003-ról újabb Officera, csak a jelenlegi kínálatból tud választani, amiből ár/érték arányban sokszor a 365 jön ki győztesen. ezt hívhatjuk az MS kényszerítésének is az előfizetéses modellre ha úgy tetszik.

sweetlou6.wordpress.com

(#25) #06658560 válasza Sweet Lou 6 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Otthon, az átlagnál szerintem komolyabb igényekkel 2003-ról váltásnak sem látom értelmét.

(#26) azopi74 válasza #06658560 (#25) üzenetére


azopi74
addikt

Egy átlagembernek egyáltalán nincs szüksége office-ra, szóval igazad lehet, minden attól függ, mit veszünk bele a sokaságba, akinek az igényeit átlagoljuk :)
De egy átlagos office felhasználónak viszont igenis érdemes váltani 2003-ról, annak azért elég sok nyűgje van ma már, nem érdemes kínlódni vele.

(#27) Syl válasza azopi74 (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugye átlagos otthoni felhasználóról beszélünk. ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) azopi74 válasza Syl (#27) üzenetére


azopi74
addikt

Office 2003-ból még nem is volt home edition , ezért az otthoni felhasználók túlnyomó többségének nincs jogtiszta Office 2003-a, amiről upgrade-elhetnének :)

(#29) Syl válasza azopi74 (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Értsd: egy otthoni felhasználónak nincs szüksége semmilyen ms office megvételére. Az átlagember amit otthon művel szöveg- és táblázatfaragás terén, arra az ingyenes megoldások is több mint elegendőek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) emvy válasza Syl (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez azert nem egeszen stimmel szerintem, mert a legtobbszor olyan dokumentumokba nyul bele az ember, amit masok kezdtek el. A hugomnak anno Ubuntu + Libre parost raktam fel, es altalaban oke volt, de van nehany irto bosszanto szituacio (mittudomen, valami allami ugyintezes soran kapott dokumentum layoutjat elszurta a LO). Egy ilyenbe belefutni annyira maceras lehet, hogy csaladon belul lehet ertelme fejenkent evi 4500 HUF-ot kifizetni.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.