Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kekegsm válasza AxBattler (#92) üzenetére


kekegsm
őstag

phableteket sorolunk, vagy tableteket?

ne keverjük a szezont a fazonnal...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#102) jockas válasza BiP (#79) üzenetére


jockas
senior tag

Nekem is ez a véleményem.

Ez a 6" túl nagy mobilnak. Nem hinném, hogy a 920-asnál nagyobb okostelefonokat a többség mobiltelefonnak szeretné használni. A 1520-as tudása rendben van. A 1320-as meg eléggé 820 utódnak tűnik és a 920 alatt van (nem méretben). Nem látom azt, hogy valós 920 utód jött volna ki ezzel a bejelentéssel.
Lehet csak én látom így...de ha nem, akkor ezzel megint nem lesz nagy áttörés, már ami a piaci részesedést illeti.

(#103) Alexios válasza Tomy Yayo (#97) üzenetére


Alexios
veterán

aha, bezzeg 8"-on milyen jó is a desktop programokat futtatni, az aztán kihúzza a szarból

(#104) kolosanyi válasza Zoli133 (#99) üzenetére


kolosanyi
veterán

620? Szerintem tök jó, beszéltük már. A vas elég neki, a strapa hátlap miatt meg bringázásnál se kéne féltened. Mondjuk én a 800-zal is edzek simán. Tegnap is tök jó kos edzést nyomtam, miközben nálam volt a teló. Kellett az intervallum mérő meg az Endomondo. :)
Kicsit elkanyarodtam a témától asszem...

(#105) AxBattler válasza kekegsm (#101) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem phablet... :U

A Fonepad tesztből:
"A bemutató idején az volt a fő eladási szempont, hogy végre tényleg egy készülékben testesül meg a tablet és a telefon fogalma, vagyis a phablet szócska most vált igazán releváns kifejezéssé."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106) alfaromeo33 válasza kekegsm (#63) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

1. Válasz:
Nem hallottál róla? Akkor nézelődj kicsit a régi WM mobilok fórumain :) még abból az időből maradt rajtam ez a szleng. :D

2. Válasz:
Engedd meg, hogy eldöntsem miként írok telefonról, nekem egyszerűbb rövidíteni és attól érthető maradt. Nem érzem bűnnek, ha 30 évesen kicsit fiatalos vagyok!

Nem ugrálok a Facebook-ért.
Egy dologért feltétlen bocsáss meg: Nem fogok a kedvedért katonásan írkálni egy elég fiatalos, laza hangvételű fórumon.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#107) Tomy Yayo válasza Alexios (#103) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Szerintem senki se sírna a desktop appokért, ha mindenre lenne alternatíva...

Még egyszer leírom, nem az RT-vel van bajom, nem is a mobil appokkal. Hanem utóbbiak kínálatával, ami pedig megöli a keresletet az ilyen gépek iránt. Csak egy példát: most jelentették be, hogy lesz Instagram, meg Vine. Mindkettőt használják annyian, hogy alapvetően szükséges appnak nevezhessük, és csak most jelenik meg RT-re. Mióta is létezik az RT? Ennyi időt kell várni ilyen baromira népszerű appokra is...

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#108) Воланд válasza Tomy Yayo (#107) üzenetére


Воланд
titán

egyiket sem rt-re jelentettek be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#109) Zoli133 válasza kolosanyi (#104) üzenetére


Zoli133
őstag

520 inkább ha jó hónapom lesz 820.
De mit szólnál ha holnap egy sör mellett tárgyalnánk meg a topik offolása helyett? :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#110) roli543


roli543
őstag

A GDR3-mal bejelentett újdonságok közül az új csempesor is jön a régebbi Nokiákhoz ?

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#111) margithid válasza alfaromeo33 (#106) üzenetére


margithid
veterán

A fiatalos hangvétel és a gagyin leírt szavak között különbség van.
Egyébként meg elhiszem ,hogy van akinek két jó termék létezik csupán windostól, xp és win7, de vegyük észre, hogy fejlődnek, és a win8/wp8cal egy új korszakba lépnek. Lehet döcögős, lehet nehézkes, de azt felejtsük el végre, hogy windows akkor kékhalál, meg fagyások. Ez volt, de most már nem ez van.

(#112) junior11


junior11
veterán

Mondjátok már meg a Lumia 1520 most Amoled vagy IPS kijelzőt kapott?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#113) Воланд válasza roli543 (#110) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#114) kekegsm válasza AxBattler (#105) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem ez már túl nagy ahhoz. Megpróbáltam élőben, étlag felnőtt férfi ujjakkal alig tudtam megfogni, mondjuk séta közben nem is tudnám, kicsúszna a kezemből.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#115) tjb007 válasza junior11 (#112) üzenetére


tjb007
nagyúr

IPS

(#116) kolosanyi válasza Zoli133 (#109) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vagy két sör mellett. :D Délután felhívlak.

(#117) kekegsm válasza alfaromeo33 (#106) üzenetére


kekegsm
őstag

1. a "winfos" egy troll kifejezés, és nagyjából csak olyanok írják, akiknek sok fogalmuk nincs a rendszerről, csak a más fórumokon hallott hülyeségeket hajtogatják, mert "menő"-nek érzik. Primitív és unintelligens megnyilvánulás.

2. Írj magyarul. Ez a hülyeség a rövidítésekkel nem fiatalos, hanem gyerekes. JustinBieber-nek jó, de ne egy prohardveren süssük el please.

A lazaság nem jelent egyet az igénytelenséggel.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#118) jockas válasza alfaromeo33 (#106) üzenetére


jockas
senior tag

A tini csajszis írásmód nem nevezhető fiatalosnak...inkább nevezhető szánalmasnak, tudatlannak. Jó néven venném az ilyen írásmód automatikus kicsillagozását a fórumtól... :D

(#119) Alexios válasza Tomy Yayo (#107) üzenetére


Alexios
veterán

de 8"-on nem lesz alternatíva egy desktop app, mert nem arra vannak azok tervezve. Hiába van ott, ugyanúgy használhatatlan lesz, mert nem touch bevitelre van optimalizálva, mert nem fogod látni a szöveget, mert kényelmetlen, stb.

(#120) alfaromeo33 válasza kekegsm (#117) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Jockasnak is!
Bocs, de akkoriban is prohardvereztem, az nem éppen más fórum és örülj neki, hogy nem használtál WM5.0 vagy 6.0 rendszert, te is f.soztad volna!

"Írj magyarul" erre Te mondat vége "please". Hmmmmm! Ez tényleg magyar!

Srácok, tapicskoljátok csak a virtuál billentyűzetet a telefonon szorgalmasan, Én addig rövidítek és piszokul nem hat meg, ha valakinek nem tetszik, mert, ha nem tudnám a helyesírást akkor ok, hogy beszólnak, hisz az ciki. Viszont amíg gyönyörűen megtudok írni egy hivatalos levelet is, addig nem szégyenlem, hogy rövidítek.

Tiszteletem!

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#121) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez a tábla winrt-vel csak egy újabb tök fölösleges kütyü.

Szerk: Most nézem, hogy $500?? $300-ért teljes értékű windows-os Acer tablet van.

[ Szerkesztve ]

(#122) margithid válasza Alexios (#119) üzenetére


margithid
veterán

Nekem azért van olyan asztali programom amire nagyon szívesen ránéznék tabletről is.
Ezt egyébként nem úgy kell elképzelni, hogy nap mint nap, hanem mint lehetőségként tekinteni rá.
Bizony ez egy óriási plussz az RT-hez képest, de még az androidos termékek és az ipad mellett is.
Nekem a 8" ideális, toshiba encore videókon nekem tökéletesnek tűnik.

(#123) Harlek


Harlek
tag

Nagyon mókás látni ezeket a batár nagy készülékeket. Régen mindenkinek a miniatűrizálás volt a hobbija, ki tud minél kisebb telefont kiadni. Aztán jöttek az érintőképernyők és elszaladt velük a másik irányba a ló, most már az a cél, hogy minél nagyob kijelzőjű telefonokat adjanak ki. Kár, hogy erről mondjuk nem egyeztettek a Nadrággyártók Világszövetségével, mert lassan ott is elkéne egy zsebreform, mivel szinte kizárólag csak a farzsebben férnek el ezek a masszív gépek, ami ugye magábban hordozza a veszélyt, hogy ha az ember leül és elfeledkezik elővenni a drágalátos telefonját, akkor az ripityomra törik a fenék görbülete és a szék találkozása során.

(#124) NGA válasza Tomy Yayo (#97) üzenetére


NGA
addikt

Tehát nincs RT-s tableted.

RT-re:
Torrent: 5-6 féle van, és van ami fut a háttérben
Fájlkezelő: kb 15-20 féle van, és van olyan, mint a TC
MKV, Flac lejátszás: ingyenes appok vannak, tökéletesen viszik a FullHD 12 gigás mkv filmeket
Rajzoló, festő app: A legnagyobb megvan a Sketchbook, de van a Fresh Paint, ami mindent ver
Video editáló: most jött ki az MS egy igen profival
Böngésző: asztali és metro IE11 Flash támogatással, viszi az online filmeket is
Zenelejátszó: dunát lehet vele rekeszteni
Filmlejátszó: lásd előző
Facebook: Most jelent meg, tökéletes, de megy a böngészőben is
Youtube: kb 15-20 app van, nekem a YoutubeHD tetszik
Instagram: van
Twitter: van

Jelenleg már 100.000 app felett jár az RT.

[ Szerkesztve ]

(#125) margithid válasza alfaromeo33 (#120) üzenetére


margithid
veterán

Nem érted a lényeget, nem azzal van baj, hogy angol szavakat használsz, hanem azzal, hogy ilyen szavakat írsz: naon.
ezt kb a 10 éves és az agyhalott facebookozó réteg használja.

(#126) kekegsm válasza alfaromeo33 (#120) üzenetére


kekegsm
őstag

Windows CE 3.0-al kezdtem ezt a mobilrendszer sort. Egyébként meg anno Videoton TV-Computerrel kezdtem programozni, láttam egyet és mást. Nem volt egyik sem szar, legfeljebb nem elég fejlett.

A please bekerülése a mondatba az irónia kategóriába esik: irónia

Az érdekes dolog az, hogy amióta beszóltunk, azóta valószínűleg beszereztél egy nagyobb virtuális billentyűzetet, mert most sikerül normálisan írnod.

Akkor most ki a ciki?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#127) NGA válasza Tomy Yayo (#107) üzenetére


NGA
addikt

Windows RT

Vine: kb 10 van (ezt nem tudom mi, de kliensnek irja)
Instagram: 114-et listáz, ebből kb 20 a kliens. (ez meg valami csajos képmegosztó nem?)

[ Szerkesztve ]

(#128) alfaromeo33 válasza kekegsm (#126) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Akkor Te egy kötél idegzetű ember lehetsz, mivel az 5.0 az a legtöbb embernél kiverte a biztosítékot rendszeresen, pont mert kezdetleges és instabil volt! A CE az megint csak nyűg volt. Motorola MPX200 és egy noname wince netbook alapján!
És nem szereztem be semmit, csak azért, hogy lásd, tudok írni és jártam iskolába!

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#129) BiP válasza Воланд (#113) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem úgy volt, hogy a ahol legalább HD a kijelző, arra lesz 3. csempesor? (920,925,1020...)

(#120) alfaromeo33: Nincs bajom a rövidítésekkel. Amíg valaki a megjegyzés helyett azt írja megj. vagy a Windows helyett Win-t ír.
De az ilyen naon, xar, m1, mind1, vki, h, tyúxar és hasonlóaktól a falra bírok mászni. Tudom, ne olvassam el, de nehéz kiszűrni. És hiába jó a helyesírásod (ami becsületes, tényleg, főleg a mai világban), ha közben az ilyen tünci-münci egybites facebook user (korábbi nevén SMS nyelv) nyelvezettel égeted magad.
Komolytalanná válik a mondanivalód. És ezt 30évesen inkább be kéne látni, nem pedig fiatalosnak titulálni.

(#130) woland_y2k+ (#132) adam014: Köszi.
Akkor rosszul is emlékeztem, meg valaki korábban rossz infót mondott. Francba. Akkor nem lesz ilyenem soha.

[ Szerkesztve ]

(#130) Воланд válasza BiP (#129) üzenetére


Воланд
titán

nem. eloszor fhd felbontasrol volt szo, de ma kiderult, hogy csak nagy meretu kijelzo kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#131) alfaromeo33 válasza margithid (#125) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Ebben tévedsz. Ezek a dolgok nem a Facebook miatt terjedtek el, hanem anno az SMS miatt, mert ott bele kellett férjünk a 160 karakterbe.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#132) Alexios válasza BiP (#129) üzenetére


Alexios
veterán

sosem felbontás, hanem képernyőméret volt(teljesen logikusan, meg jogosan) a feltétele

(#133) jockas válasza alfaromeo33 (#131) üzenetére


jockas
senior tag

Ez eléggé OFF.

Az meg a te igénytelenséged, ha ilyen stílusban adod elő a gondolataidat. Én pl. anno 160 karakternél is teljes szavakat írtam és inkább küldtem 2 üzenetet, mint egy ilyen agyon rövidített "üzenetet"...

(#134) kekegsm válasza alfaromeo33 (#128) üzenetére


kekegsm
őstag

Az sem volt instabilabb, mint most az Androidos telefonok nagytöbbsége...

Primitívnek primitív volt, de nem volt akkor még 3G meg Bluetooth meg Instagram meg ilyenek... Már a wifi is csoda volt a Qtek9100-on...

A CE egy beágyazott rendszer, a legtöbb felhasználó szerencséjére nem találkozott (találkozik) vele közvetlenül (pl GPS-eken).

Köszönöm, hogy gondolsz ránk, és rendesen írsz, őszintén.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#135) batai15 válasza Воланд (#130) üzenetére


batai15
félisten

Akkor bszák meg ha csak nagy métetű kijelző kell.

(#136) margithid válasza alfaromeo33 (#131) üzenetére


margithid
veterán

A naon, a xar, meg a hasonlók nem az sms miatt terjedtek el. Nem a röviditésekkel van gondom, még egyszer hagsúllyozom. Én is elég figyelmetlenül gépelek, sok hibával is sokszor.
Nekem a szándékos igénytelenséggel van bajom, ami szerintem a facebookon ötlött teret.

(#137) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ez nektek élő közvetítés? Sehol egy kép, hatalmas lemaradás az eseményekről... 2 éve még előben voltatok ott, most meg ennyire leadjátok a szintet, mindegy szerecsére van olyan oldal ami nem ilyen utolsó zugblogger szinten érdekli a téma...

:W :W :W :U

(#138) Alexios válasza =Mentor= (#137) üzenetére


Alexios
veterán

Mikor voltak ott abu dhabi-ban élőben?

(#139) Воланд válasza Alexios (#138) üzenetére


Воланд
titán

mikor volt abu dhabi-ban nokia world?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#140) azopi74 válasza =Mentor= (#137) üzenetére


azopi74
addikt

Nem értek volna oda este 7-re San Francisco-ba :)

(#141) kekegsm válasza Воланд (#139) üzenetére


kekegsm
őstag

mikor kérdezte woland_y2k utoljára hogy mikor volt abu dhabi-ban nokia world?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#142) kekegsm válasza =Mentor= (#137) üzenetére


kekegsm
őstag

Pont az a lényeg, hogy annyira unalmas az előadás, hogy nincs semmi élő, amit élőben lehetne közvetíteni

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#143) satz18


satz18
őstag

Az 1320 esetén a speckók alapján én 2 db Krait 300 magra tippelnék adreno 305 társaságában. Én erre tippelnék: 8230AB. Viszont a 8 GB belső memória a jelenlegi wp8-as telepítési rendszer mellett elégtelenül kevés. Normális játékokat nem is nagyon lehet majd rá telepíteni, mint ahogy a 820 esetében sem. Az 1520 esetében a nanosim miatt téptem a hajamat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#144) BiP válasza =Mentor= (#137) üzenetére


BiP
nagyúr

Időben élő volt, de az meg szerintem nem elvárható, hogy minden egyes gyártói bemutatóra személyesen elmenjenek.
Vagy ha a nicked nem Mentor, hanem Mecánás lenne, biztos megtámogattad volna őket, hogy eljusson a stáb egyik fele Abu-Dhabiba, a másik fele meg San Franciscoba :)

(#143) satz18: Sajna amíg nem lehet SD kártyára telepíteni, addig valóban baromi kevés a 8GB. 820-szal tapasztalom, rikta idegesítő.
1520-nál biztos kevés volt a hely, azért kellett nano-ra váltani :)

[ Szerkesztve ]

(#145) Sztif


Sztif
aktív tag

Szerintem sokan szerették volna látni a bemutató alatt egy olyan epikus momentumot amelyen Jo Harlow kikosarassa a Microsoftot egy Nokia feliratú kosárlabdával zsákolva egy MS palánkba :D :DDD
Nehéz elfogadni hogy nem lesz több Nokia készülék, de még felirat sem... :(
De ettől még ugyanott, ugyanazok az emberek fogják gyártani, tervezni - szal a minőséggel nem lesz gond, talán a dizájz fog változni.

[ Szerkesztve ]

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#146) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

és SEMMI hír a lumia 525-ről? :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#147) azopi74 válasza margithid (#136) üzenetére


azopi74
addikt

"A naon, a xar, "

Ezeket nem túl iskolázott tini lányok használják leginkább, hál'istennek még nem épült be a nyelvbe, és remélhetőleg nem is fog soha.

A "naon" meg a "vok" szimpla igénytelenség, a "xar", "faxom", "qrva" és társai viszont az automata fórum-moderátorok kijátszása érdekében született meg. Az egyszerű emberek könnyebben megtalálják az X karaktert a klaviatúrán, mint a *-ot..

De mivel ahol a "szar", a "faszom" és a "kurva" tiltólistán van, ott általában a "xar", a "faxom" és a "qrva" is, így most már ezeknek a használata is szimpla igénytelenségnek minősül. Ha vulgáris akar lenni valaki, akkor fogalmazzon úgy, ha meg kulturáltan akar megnyilvánulni, arra is van számtalan lehetőség a magyar nyelvben.

(#148) Gengi válasza r3dsnake (#121) üzenetére


Gengi
senior tag

500 Dollár 4G LTE verzió!

Igen jóra sikerült az a tablet. Bár a kijelző felbontásról nem találtam még sok infót.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#149) azopi74 válasza MCGaiwer (#146) üzenetére


azopi74
addikt

Felesleges lenne most lecserélni az 520-at. Még mindig veszik, mint a cukrot. Majd ha az eladások elkezdenek visszaesni, akkor dobják szerintem piacra az utódot, de biztos vagyok benne, hogy készen van a Glee, csak a piackutatók intésére várnak a bevezetéssel.

(#150) azopi74 válasza Gengi (#148) üzenetére


azopi74
addikt

FullHD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.