Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #49155328


#49155328
törölt tag

Egy ki segédlet aki belevágna : https://youtu.be/BQ6zM1izXQs

(#152) Diabolis válasza FattyDove (#64) üzenetére


Diabolis
tag

Jézusom ember, nézzél már magadra, és másszál már le a magas paciról, mielőtt leesel.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#153) kilua válasza nexplo (#150) üzenetére


kilua
senior tag

Az lehet, bár ott a kapszula van túlárazva vagy a nyomtatópatron, míg konzolon: 800 forint volt a (2002es de ma is zseniális) Morrowind xbox seriesre, 1500 a blue dragon, az új játékok ugyanúgy 60-70eurósak-dollárosak (attól függ melyik accountal megyek) mint PCn, illetve xboxon ott a gamepass.

Mivel PCn a steam húzza le 30%al a fejlesztőket és még a pc vételárát sem támogatja a valve (ilyen szempontból igaza van az epicnek elég lenne 10% )

[ Szerkesztve ]

(#154) hunluki válasza kilua (#153) üzenetére


hunluki
senior tag

Ellenben steamre van millió+1 pár dodós bundle, PS-en meg virágzik a használt lemez piac.
Mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya.

Amúgy manapság játékigénytől függően egy használt PS4 slim használt lemezes játékokkal vagy egy series S gamepassal. Mindkettő emberi áron elérhető és működőképes koncepció.

(#155) updog válasza #49155328 (#151) üzenetére


updog
senior tag

Azt hittem valami ilyesmi videó lesz "aki belevágna", mert én lassan így érzem magam.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#156) nexplo válasza kilua (#153) üzenetére


nexplo
őstag

Én most nem kardoskodom egyik pártján sem de a mai pc árak mellett nem rentábilis a játék. 6-700K csak egy videokártya.. Most szerintem a konzol olcsóbb megoldás.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#157) , válasza nexplo (#156) üzenetére


,
addikt

A konzol eddig is jóval olcsóbb volt. PC-t kizárólag csak játékra tartani már régóta drága mulatságnak számított.

(#158) nexplo válasza , (#157) üzenetére


nexplo
őstag

De eddig el lehetett vegetálni egy olcsóbb géppel. Per pill nincs olcsó gép... Az alkatrészek emelkedése miatt ugye. Az olló most még jobban kinyílt szerintem a két platform között..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#159) k-adi válasza nexplo (#158) üzenetére


k-adi
nagyúr

nembaj, a pc master race feeling megfizethetetlen ;]

(#160) nexplo válasza k-adi (#159) üzenetére


nexplo
őstag

Szó szerint :DDD bár ha lenne akkor inkább sírva röhögős fejet tennék most :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#161) C4mp3r válasza nexplo (#156) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert ez kicsit sarkitas, 6-700k 3080 szint az alatt is vannak kartyak, amik boven elegendoek az atlagusernek. en pl. 280-ert vettem 6700 xt-t. pofatlanul draga? igen, de megsem 600k es nekem az 1080p 144hz-hez tokeletes. sajnos ez van, zsebbe kell nyulni ha valaki szorakozni vagyik, de pl. most ujitottam fel az egyik szobat es ott dobtam egy hatast, az araknal. nem segit, a helyzeten a rongy erteku magyar forint.

(#163) nexplo válasza C4mp3r (#161) üzenetére


nexplo
őstag

Én most 340e Ft-tól látom indulni a PH-n a 6700XT-ket. És ugye ez közel sem csúcs kártya. Ha hozzá veszed a gép többi részét akkor rájössz hogy egy kisebb vagyonnál jársz. Tudom hogy a forint is rossz de per pill egy alap "játszós" gép is egy vagyon. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#164) C4mp3r válasza #32839680 (#162) üzenetére


C4mp3r
addikt

teljesen mindegy hogy erzem magam, ezek a dolgok hobbi es szorakozas kategoria nem a kenyerre valot koltom ra. lehet sopankodni meg hoborogni, de ez a helyzet, es semmi nem utal arra, hogy ez valtozni fog meg jo ideig. ha ps5-t akarsz venni akkor is zsebbe nyulsz es megveszed scalpertol, vagy ott is varsz ki tudja mennyit.

(#165) updog válasza C4mp3r (#164) üzenetére


updog
senior tag

"ezek a dolgok hobbi es szorakozas kategoria nem a kenyerre valot koltom ra."

Igen, csak a HDD (és ha úgy alakul, akkor majd az SSD) az nem hobbi és szórakozás (jó persze, az egész számítástechnikai ipar nagy része az ha így nézzük) hanem tök alap dolog ami mindenkinek akinek PC-je (laptopja, bővíthető konzolja, NAS, RasPi.....) van, többnyire szükséges. És ismétlem magam tegnapról, ne mondja senki hogy 2021-ben a 6-10 terás vinyók nem számítanak átlagosnak, amik már az EU-ban és itthon is rohamosan drágulnak Ázsia után, és várjuk ki mi lesz ha a nagyobbak úgy általában el is fogynak (a csúcs VGA-k analógiájára).

Azzal még egyet tudnék érteni hogy akinek sok az x*10.000 hogy vegyen egy vinyót újonnan, az keressen használtan, és akinek az is gond hogy 8000 forintért egy használt 240-es alap SSD-t vegyen apróról, az függetlenül attól hogy mennyire alap egy számítógép, inkább az életét hozza rendbe, ne gépet vegyen, de legalább ennyire demagóg, "akinek semmije sincs az annyit is ér" hozzáállás egyben a jelenlegi helyzet miatti drágulást is figyelembe vesszük. :U Meg amitől kivagyok teljesen az a "mindenkinek megvan a lehetősége hogy vegyen <eszközt> drágán, és elkezdjen bányászni amiből megtérül"

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#166) Noukoum válasza updog (#165) üzenetére


Noukoum
veterán

Pedig nyugodtan fogadd el hogy nem számítanak átlagosnak. Ne a fórumból indulj ki. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#167) nexplo válasza updog (#165) üzenetére


nexplo
őstag

Igen, sajnos az irány nagyon rossz fele mutat. Aki megteheti és meg tudja venni a cuccokat az most legyint egyet. De sajnos azok vannak többségben akik nem tudják ezt megtenni. Ha az áram vagy a benzin emelkedne többszörösére akkor is az elején a "tehetősebbek" legyintenének hogy lehet gyertyával világítani vagy busszal járni, csakhogy ez a probléma sajnos ennél bonyolultabb. A jelen állás szerint pedig be fog szivárogni a drágulás kb mindenhova... az pedig még szélesebb körben érinti majd az embereket. Szívás ez az egész ahogy van... :W
Ez pedig: "akinek semmije sincs az annyit is ér" már akkor kinyitotta a zsebemben a bicskát amikor anno elhangzott. Ilyet felvilágosult ép gondolkodású ember nem mond.. Sajnos most ez a trendi, aki szegény az fogja be és húzzon el. Csakhogy a többség ebbe a kategóriába tartozik..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#168) updog válasza Noukoum (#166) üzenetére


updog
senior tag

OK, lásd második fele. Ha majd szépen az üzleti, pro, consumer, belépő 10-12-16... TB vinyók elfogynak, ráteszik a mancsukat a kisebbekre (ahogy egy gt1030 is másfélszer annyi mint fél éve, ha épp van egyáltalán raktáron, de inkább duplaannyi ha meg is akarod valahol venni).

A 200k alatti emagos egybegépekben is van már 2-4 TB HDD, irodai gépekben is hasonló méret a jellemző, 65 éves anyáméknál is van 2.5TB összesen a gépben (jó, azokat én selejteztem le és adtam nekik, ez kicsit sántít, ellenben ki is van használva).

Mondom, ne legyen igazam, de amikor majd hiány lesz az 1-2 TB vinyókból is mert minden idi... akarom mondani lelkes digitális pionír Chiat farmol, emlékezzünk majd erre.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#169) nexplo válasza updog (#168) üzenetére


nexplo
őstag

Én is ezt jósolom. Biztosan az egész piacot rántja magával a hiány+drágulás :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#170) hunluki válasza updog (#168) üzenetére


hunluki
senior tag

65 éves anyáméknál is van 2.5TB összesen a gépben (jó, azokat én selejteztem le és adtam nekik, ez kicsit sántít, ellenben ki is van használva).

Anyósom másik véglet, az ő gépében egy 80 gigás winyó volt amiből kb 5 gigát használt + rendszer. Igazából el is fért volna rajta de volt elfekvőben egy 120-as SSD-m, már csak kockabecsületből is megkapta :D

(#171) Reggie0 válasza nexplo (#167) üzenetére


Reggie0
félisten

Masfelol teljesitmenyboseg es pazarlas van. Olyan irodai melora is eromuveket vesznek, ami egyaltalan nem indokolt. Meg az en munkamhoz 99%-ban eleg lenne egy pinebook pro. Nezd meg egy szovegszerkeszto mennyi eroforrast zabal tok feleselgesen, mert ugyis van alapon, kozben az emberek az office 2003 ota nem sok ujitas hasznalnak ki.

Honlapok detto, sok animalt nagy felbontasu kepekkel teletuzdelt, 2 sornyi informacio utan lapozos fostenger, amirol az adatokat(amire kivancsi vagy) kinszenvedes osszegyujtened, de legalabb a gepet/telot szarra terheli. Csak egy pelda( ui.com )

[ Szerkesztve ]

(#172) ddekany válasza Reggie0 (#171) üzenetére


ddekany
veterán

Sőt, a legtöbbeknek a Word 6 is elég. (Persze lenne mit csiszolni rajta, de attól lényegében nem változna az erőforrás igénye.) Az hiszem egy Pentium MMX 233 + 64 MB RAM az akkoriban erősnek számított (és ebből persze lecsípett a Win 98 is). Én olyanon próbáltam, és nem volt lomha. HDD-k akkoriban néhány gigásak voltak.

Persze manapság tök mindegy mennyire csinálsz egy ilyet takarékosra, mert úgy is kell mellette futina egy böngészőnek.

A szoftver az ilyen, hogy az elfogadott minimum vasat azt mindíg kb. telihízza. Valahogy megoldjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#173) fatal` válasza Reggie0 (#171) üzenetére


fatal`
titán

Ezektől a szaroktól rosszul vagyok, OnePlus oldala dettó.

(#174) Apollyon válasza Reggie0 (#171) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért néznek ki a weboldalak így, mert a legtöbben már okostelefonról interneteznek, így megcsinálják ezt a scrollos designt reszponzívan, mert a tömegeknek ez kell (nagy képek meg kevés, nagybetűs szöveg), és bumm, így lett a bloatware internet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#175) nexplo válasza Apollyon (#174) üzenetére


nexplo
őstag

Pont ezt akartam kérdezni hogy a mobil miatt lehet ilyen egy oldal. Lehet hülyeséget kérdezek de ezek zabálják is a mobilnetet nem? Vagy nem feltétlen "fogyaszt" többet mint egy klasszikusabb oldal? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#176) Apollyon válasza nexplo (#175) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Reszponzív, ha mobilról nyitod meg, akkor ott lesz a fejléc a szendvicsmenüvel. Mobilról betöltve némileg kevesebb adatforgalmat fogyaszt, de nem sokkal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) nexplo válasza Apollyon (#176) üzenetére


nexplo
őstag

Köszi a választ. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#179) Chaser válasza , (#140) üzenetére


Chaser
titán

ha nem lenne coin adás/vétel, nem lenne bányászda sem
szóval de, aki adja/veszi bányászik közvetve, csak nem úgy mint aki vga-val vagy bármivel tolja közvetlen :P
- akkor is ha nem igaz a közvetett bányászás sem, csak olyan ártatlanul rákérdeztél mi köze muszklinak ehhez, na ugyan mi, ugyanúgy generálják a ilyen hülyék, sőt, ők nagyon generálják -
ez lehet nem közgazdasági alapfogalom, de bárhogy csűröd-csavarod így van
a fizetőképes kereslettel kapcsolatban legyen igazad :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) Reggie0 válasza Chaser (#179) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar akkor volt banyaszda, amikor nem adtak vettek, szoval nem allja meg a helyet amit irsz.

(#182) Chaser válasza Reggie0 (#180) üzenetére


Chaser
titán

milyen mértékben is volt és mennyi volt az árfolyama? ( :
és mikor nem adták-vették? a legelején? amikor még nem is volt mit?
szóval de, megállja a helyét
amiatt nőtt meg az "értéke", mert adják-veszik
és minél nagyobb "befektetők" szállnak bele a buliba, annál betegebb lesz a mese, egyik generálja a másikat
ugyan mi is történne, ha muszkli minden coinját eladná és azt böfögné most be éppen, mekkora ótvar sz@r a coin, a visa azt mondaná nem fogadják el, és minden hasonló kvalitású cég is offolná?
no, szerinten mi történne az etc-btc árával?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#183) Reggie0 válasza #32839680 (#181) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy latszik nem vagy tisztaban a fogalmakkal. Az adtak-vettek kereskedelmet jelent. Marpedig az ominozus 10000 bitcoinos pizzaig nem volt semmi kereskedes.
A banyaszas pedig maga egy tranzakcio, ha nem indit senki semmit, akkor egyedul a reward kikuldese kerul bele.

(#184) Chaser válasza Reggie0 (#183) üzenetére


Chaser
titán

jól mondod, fizetőeszköz lett belőle, addig mit ért a "coin"?
kb annyit mint a lósz@r
na, így kell a lósz@rból nagy pénzt csinálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#185) Reggie0 válasza Chaser (#182) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem volt arfolyama.

2008-ban indult a coin es 2010-ben volt a pizzas akcio. Boven volt mit, majdnem 2 evnyi banyaszas ment le addigra. A blokkok akkor is jottek 10 percenkent es 50btc/blokkal, ha csak egy ember csinalta, tehat 365*24*6=2682000 bitcoin ki volt turva egy ev alatt.

Nyilvan amiatt no meg azerteke, mert adjak veszik. A vilagon mindennek emiatt no meg az erteke.

Semmi extra, valamennyit leesne, de nem menne tonkre. Az arfolyam csak a kereslet/kinalat viszonyat egyensulyozza.

#184 Chaser: De mindennek loszar az erteke addig. A forintnak is, az ellen megsem kapalozol. A bevezeteskor amig nem volt forint adva az embereknek csak allt a penzverdeben, addig nem ert semmit.

[ Szerkesztve ]

(#186) Chaser válasza Reggie0 (#185) üzenetére


Chaser
titán

nem kapálóztam ez ellen sem
arról volt szó, hogy scorp szerint musk nem bányászik, meg neki mi köze a avga árakhoz
áááááá, az égvilágon' semmi
jah de ( :
mint mindenkinek, aki bármilyen formában kereskedik vele
nagyon szépen kitalálta anno akárki találta ki, el tudom képzelni mostanában mekkorákat röhöghet a markába, következő 1000 életére is elég zsebpénze lett ( :
mondtam párszor, ha lenne mrd felesleges $-om, ugyanezt megjátszanám a lósz@rral
nálam fizetőeszköz lenne, amitől megnőne az értéke, csak tőke kérdése meddig lehet fújni és generálni
amikor már szép ára lenne szépen megszabadulnék a lósz@rtól, nálam lenne a nagy zseton, az okosabbjánál kisebb zseton, a többinél meg az akkor már értéktelen lósz@r maradna ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#187) #54625216 válasza Reggie0 (#185) üzenetére


#54625216
törölt tag

"2008-ban indult a coin es 2010-ben volt a pizzas akcio. Boven volt mit, majdnem 2 evnyi banyaszas ment le addigra."

Számomra az nem stimmel az egész BTC sztoriban, hogy azok a bányászok, akik fennen hirdetik, hogy nem piramisjáték pontosan úgy kezelik a BTC-t mint egy piramisjátékot: "fogd a pénzt és fuss".
Mert ugye ha őszintén hiszel abban, hogy a BTC egy értéktartó befektetés, és ott a kezedben az általad bányászott coin, akkor miért adod el?

Pl. hány BTC milliárdos futkorászik ma Magyarországon? Mármint olyanok, akik 2008-ban felismerték a lehetőséget, beruháztak gépekbe kibányásztak egy valaggal, majd ahelyett, hogy pár dollárért gyorsan továbadtak volna rajta mind a mai napig "vagyonokon" ücsörögnek?

És ez egyben rávilágít az egész rendszer önellentmondásosságára: a spekuláció hajtja a deflációt, így elméletileg aki egyszer BTC-hez jutott nem érdekelt abban, hogy eladja, mégis erős a pénzmozgás, mert valójában senki sem hisz a kripto koncepció működőképességében, hanem amint árfolyamnyereséget realizál gyorsan katapultál, mielőtt pukkan a lufi.

(#188) Reggie0 válasza #54625216 (#187) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb a kerdes az, hogy ha nem hasznalod, akkor miert tartod meg? Az egyhelyben allo penznek nincs ertelme, ha mindenki befektetesnek hasznalja, akkor sosem lesz fizetoeszkoz. Ez egy 22-es csapdaja.

Amugy az emberek nagyon valtozatos okokbol adjak el. Nagyon gyakori a spekulacio, azaz eladjak csucson es varnak egy zuhanasra, hogy visszavegyek. Sokan csak a penzkereseti lehetoseget latjak benne, mig masok pedig a megvaltast es sosem adjak el.
A spekulaciot peidg nem nevezhetjuk annak, hogy nem biznak benne. Ha bizol benne akkor tobbet akarsz csinalni belole, tehat logikus, hogy arfolyamingadozasokat meglovagolod es igy noveled a coinjaid mennyiseget. Lasd van aki dollarbol vesz forintot majd visszavaltja dollarba, vagy esetleg forditva. Ez nem a bizalom hianyanak a jele, hanem a felmerulo lehetoseg kiaknazasa.

Van par magyar miliardos akinek megvan a coinja. Bar olyanrol nem tudok, aki 2008-ban kezdte, de olyanrol igen, aki 2014 korul kezdte.

Senki sem tudja megmondani hanyan hisznek benne. Ha ugy erzed, hogy te meg tudod mondani, akkor nalad van a baj. Eleve azt is tudjuk, hogy a kibocsajtott bitcoin nagy resze nem is vesz reszt a kereskedelemben, teli van erintetlen cimmel a blokklanc, amin all a coin. Ebbol nem tudjuk, mennyi az elvesztett/elfelejtett osszeg es mennyi amelyik bizik a coinban es nem adja el.

[ Szerkesztve ]

(#189) , válasza Chaser (#179) üzenetére


,
addikt

Arra gondolsz, hogy aki adja-veszi, meg dicsőíti (mint pl. Musk), ők is hozzájárulnak a magas árfolyamhoz. Ez így oké, értettem ezt a múltkor is, jeleztem is, hogy tudom, hogy mire gondolsz, de ettől függetlenül ők még nem bányásznak. De szerintem ezt túltárgyaltuk, több szót erre nem is érdemes fecsérelni.

Más. Azt árulja el valaki, hogy maguk a VGA gyártók mi a francért adnák el a VGA-ikat, ha egyszer az eladással megkeresett haszon a töredéke csak annak a haszonnak, amit akkor kereshetnének, ha ők maguk is bányásznának/bányásztatnának?
Valamennyit nyilván csepegtetnek kifele is, hogy legalább mutatóban legyen pár VGA, meg egyébként is lehet ujjal mutogatni a bányászokra, a chiphiányra, a COVID-ra, meg még sok minden más egyéb dologra, hogy miért is nincs elegendő VGA. Akár közvetve, akár közvetlenül, de én eléggé valószínűnek tartom, hogy benne van az ő kezük is a dologban.
A HDD eladások is jelentősen meg fognak nőni, kinek fűződik ehhez a legnagyobb érdeke, ha nem magának a gyártónak?

(#190) Chaser válasza , (#189) üzenetére


Chaser
titán

tudom, hogy értetted, azért csodálkoztam min értetlenkedsz ( :
édes mindegy, hogy szó szerint "bányászik" valaki vagy adja-veszi
már mindegy

egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy a gyártók valamennyi vga-t nem fognak be bányászni, honnan tudjuk? de lehet hogy nem
egész biztos szépen emeltek már a gyártók is, meglepne ha nv és amd nem emelt volna
karbatett kézzel nézik, hogy keresik sz@rrá magukat a nagykerek?
nem hinném ( :
amit múltkor valaki linkelt us táblázatot az nyilván fe verziókra vonatkozik, amik nem sokat emelkedtek..papíron, csak kapni nem lehet olyan terméket
tegnap felnéztem az evga-ra, hát olyan rengeteget nem emelkedtek az áraik
csak kapni sem lehet semmi amit néztem
még előrendeléssel sem

szerk:
ott is lehetne szép grafikont csinálni, a valós kínálathoz képest mennyivel olcsóbb az, ami nem kapható ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#191) Reggie0 válasza , (#189) üzenetére


Reggie0
félisten

A kamiongyar miert adja el a kamiont, amikor fuvarozhatna is?

(#192) Chaser válasza Reggie0 (#191) üzenetére


Chaser
titán

mert azzal nem keres annyit, mint a vga gyártó a bányászással? ( :
oszt' abba nagyot nem kell fektetniük a vga-n kívül
"kis" farm, 2-3 karbantartó, egy helyiség oszt' hadd szóljon
szállítmányozásba igen komoly logisztika kell, meg rengeteg emberke
kb semmi nincs jelenleg, aminél megérné a gyártónak bűvészkedni a saját termékével, kivéve a vga
én egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy kisebb-nagyobb elánnal de nem szálltak be a különböző gyártók a buliba
persze lehet nem
a lényegen nem változtat, vga vagy nincs, vagy qrva drágán van
és nyilván nem fekete lyukban landolnak ( : és azért megnézném hányan adják ki a mostani pénzeket azok közül, akik kizárólag játékra veszik
steammel szoktk dobálózni, globálisan a legnagyobb számban jelen levő vga-k a 100e alatti vagy akörüli szegmensből voltak
ha nem is teles értékű stat, de azért valamit sejtet, a nép nagyja mennyit költött vga-ra, az ország anyagi helyzetétől függetlenül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#195) , válasza Reggie0 (#191) üzenetére


,
addikt

A kamion ára valószínűleg nem térül meg néhány hónap alatt, mint a VGA-k ára (állítólag). A gyártónak meg amúgy is töredék áron van meg a VGA-ja, kész főnyeremény lenne számukra. Ha meg vége a bányászláznak, a kártyákat átnézik, szükség esetén szervizelik, aztán mennek is eladásra, és mindjárt lesz elegendő VGA a piacon. Persze nem akarják ők tönkretenni a VGA-piacot, tehát a legyártott kártyák x%-a ugyanúgy menne kifele, mint korábban, de egy (kisebb vagy akár nagyobb) része meg menne a saját/bérelt bányákba. Biztos le lehet ezt úgy papírozni, hogy soha ne derüljön ki.
Onnantól kezdve, hogy a telefongyártók/autógyártók/stb. is képesek alkatrészenként 5 Ft-os megtakarítás miatt is silányabb minőségű alkatrészt beépíteni, én kinézem ezt a húzást is belőlük. Csak és kizárólag a profit érdekli őket, semmi más.

(#196) Chaser válasza #32839680 (#194) üzenetére


Chaser
titán

x részét kitolja, y-nal meg bányászik pl
msi-nél volt egy hír néhány hónapja, hogy nem tolták fel az árat
hanem csináltak - vagy volt is nekik - egy más nevű vállalkozásuk, azon keresztül tolták magasabb áron a kártyákat
ez is elég erős lenne ha tényleg valid ( :
nem tudom fake-e vagy sem, de nem tartom kizártnak egyáltalán
egyik régebb óta itt levő srác mondta, egy darabig a "boltjából" kapott vga-t, aztán úgy döntött a bolt már nem ad el senkinek, befogják őket bányászni ( : aztán majd eladják őket később használtan, ez meg nyilván igaz, nem olyan tagtól van aki csak úgy kitalálná
és csak rá kell nézni az árfolyamra
a vga-k "elérhetőségére" és az áraikra
karácsony mintha elmúlt volna ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) nexplo


nexplo
őstag

Budapesti nagykerekbe a 3090-es átlépte a brutto 1M forintot bőven. Nem tudom hogy hova emelkedik még az ár de ha ott ennyi akkor a piacon mennyi lesz? A 6900XT extrább változatai is majdnem 8-900K között vannak bruttóban. Hol a vége? :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#198) Chaser válasza nexplo (#197) üzenetére


Chaser
titán

az mindent megér...mindent ( :
engem az érdekel, a gyártóktól mennyiért megy ki - igazából az sem -
illetve az nv és az amd mennyit emelt a chipek árán - kizártnak tartom, hogy nem emeltek -
mondjuk érdekes a millás' 3090, ugyan ki viszi haza játszani? ( : az eddigi legdrágább 4-500e ft-os 2080ti-nél kétszer drágább vga-ról beszélünk
persze lehet közben a magyaroknak nagyon megnőtt a fizetése...nincs kizárva:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#199) Apollyon válasza nexplo (#197) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eljön a pont, amikor egyszerűbb usereknek nem fogja megérni se bányászni, se farmolni mert egyre több számítási kapacitás / tárhely kell hozzá, így marad azok játéka a dolog, akiknek durva rigjeik meg rigekből álló farmjaik vannak.
A friss chia topikban már most panaszkodnak, hogy egyre kevésbé éri meg hogy ugyanazt elérjék mint pár héttel ezelőtt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#200) , válasza Chaser (#196) üzenetére


,
addikt

Teljesen hihető, hisz mindenki pénzből él. Csak a profit számít, ami érthető is, hisz eleve egy vállalkozás/cég/gyár pont emiatt jön létre, hogy profitot maximalizáljon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.