Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Reggie0 válasza #54625216 (#248) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem a zero osszeget garantalja, hanem a biztonsagot, ami onmagaban is ertek.

Szukseg alatt azt, hogy az emberek bizonyos parameterekkel rendelkezo eszkozt keresnek tranzakciok lebonyolitasara. Alternativa alatt az egyeb erre a celra hasznalt eszkozoket ertem, amiket helyette lehet valasztani.

(#252) Chaser válasza , (#249) üzenetére


Chaser
titán

no átod akkor én egyáltalán nem néztem árakat :B már
valamikor június elején eladtam a motyókat, utána ősz elején/közepén kezdtem nézelődni, 3100-ak alja "nimand" boltokban volt talán 34e, értelmesekben 35e-től indult
valószínűleg már régen nem is gyárottták és fogytak a készletek, december végére teljesen el is fogytak
egyik srác 3xxx topikban fogadni akart egy 3600-ban decemberben, hogy a karácsony és a covid ((( :
mondtam neki soha nem fogadok két okból:
1. csak akkor fogadok, ha 100%-ra tudom, hogy nyerek
2. tisztességtelennek érzem úgy fogadást kötni, hogy tudom hogy 100% én nyerek ( :
a fogadás az lett volna, hogy majd januárban húwáááó hullani fognak az olcsó 3100-ak és 3600-ok
én azt mondtam örülhetünk, ha 50e-ért lehet egyáltalán kapni még 3100-at
azt hiszem tudod ki nyert volna ha fogadunk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#253) , válasza Chaser (#252) üzenetére


,
addikt

Emlékszek hirdetted is az egyik 3100-ad, de akkor már magas áron mentek újonnan is. Még csatáztál is valakivel a hirdetés alatt, mert ő még a régi árak világában élt, holott akkor már bőven az emelkedések időszakában voltunk, és már rég nem voltak olyan olcsón 3100-ak, mint korábban.

(#254) Chaser válasza , (#253) üzenetére


Chaser
titán

a tipik ák-n látja a nimand 10 értékeléses boltot beragadt árral, de nem tudja felfogni, ha valóban meg akarja venni lóPh@szt kap attól a boltttól, nem cpu-t
nem vita volt
ő hülyét csinált magából publikban, én jót röhögtem ( : de a végére már untam, van az a szint...
tudtam, hogy nem fog elmenni annyiért, szándékosan emeltem mindig az áron, de mindig az aktuális bolti alatt maradva
volt hogy egyáltalán kapni sem lehetett, nem hogy drágábban, semennyiért sem, volt hogy enyém volt használtan is az egyetlen élő ajánlat
de ha mégis elviszik vettem volna instant egy új 3800x-et
kis irónia-cinizmus volt amd felé...sz@rjon sünt lisa néni is a kamuzásával, közben jusson eszébe én kívántam neki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#255) Chaser válasza , (#253) üzenetére


Chaser
titán

az egyik "karácsonyos" srác
és arra egy válaszom
most megint ott tartunk 3100 50e alatt nincs boltban, mutyizott oem se
azaqrva' karácsony és covid :d
de volt amelyik azt mondta kivonták a 3600-ot, itt az új széria!!!444
az nem gond, hogy eleve nem is volt új széria csak papíron, és a legkisebb 5xxx a maga szerény 120e körüli msrp árával nem fogja likvidálni sem a 3100-at, sem a 3500x-et, sem a 3600-ot
csak ugye ahhoz gondolkozni kellene ( :
egy "jóslatom" az 5800x-re decemberből...húwáóóó igaz lett
újabb karácsony :d
és ő megmondta, nem volt hiány, 70e-ért van - kár hogy qrva drágán tavaly ilyenkor 64e-ért vettem, ősszel meg 55e-ért ment, de beesett akkor egy mutyizott oem adag 70-ért , de igaza van :d
vagy nekem ;]
nem tudom melyikükkel fogadtam, de bukott volna egy 3600-ot, és ha fogadunk akkor be is hajtom ( : ezért nem fogadtunk...
és hány karácsonyos, covidos, karácsony/covid kombós hívő volt
aszem' pár évet kereskedtem már és nem sikertelenül, de igazából annak is annyi az alapja hogy kettőnél tovább tudjon számolni az ember, és alapvető ok-okozati összefüggéseket tudjon dekódolni
de én ezzel kiégtem tényleg a pc-ből, ma mondtam gy.b.-nek - tegnap :d -, én megértem ha valaki nem unja, de én igen
az itt levő 15 évem alatt csillió' meg egy emberrel volt deal, nem egy volt közülök hogy nagyon ki volt számolva a ft, látszott rajta mennyit kuporgat még használt dologra is...de mikor a webshopomat vittem még akkor is találkoztam cégesként mi az átlag magyar ft-ja
és b+ 100e ft-ért ha szerencsés valaki kap egy 3100-ast meg gt 1030-ast? most, lehet két hónap múlva azt sem, de lehet hdd/ssd is brutálisan elszáll
inkább nem írom le a véleményem a bányászokról, az amd bal@szkodásáról, az egészről, ha dobbantok én akarom törölni a regemet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#256) #49155328 válasza Chaser (#201) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hagyjad már, szerinted a bankszektor mennyi energiát emészt fel :F

https://ark-invest.com/articles/analyst-research/bitcoin-myths/

[ Szerkesztve ]

(#257) nexplo válasza Reggie0 (#244) üzenetére


nexplo
őstag

Ki tudja korlátozni? Annyira érdekes dolog ez a coin. Olyan megfoghatatlan. Nincs valami jó kis magyar összefoglaló oldal a működéséről?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#258) pilóta válasza #49155328 (#256) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt ugye látod ezen az ábrán, hogy pár nagyságrenddel kevesebbet fogyaszt a bankszektor egységnyi összegre, mint a bánya?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#259) #54625216 válasza , (#250) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A pénztárcámban lévő papírdarab (amit pénznek hívunk) önmagában szintén nem képviselne értéket, hisz csak egy darab papír, viszont mivel lehet vele fizetni, így máris értékessé válik számomra."

Az a papír nem azért képvisel értéket, mert lehet vele fizetni, hanem azért lehet fizetni vele, mert értéket képvisel, azaz nem csak egy sima papírdarab.

"az utcán heverő kavicsok is mindjárt értékessé válnának számunkra, ha azokkal is lehetne fizetni, vagy legalábbis pénzre váltani őket"

Az utcán heverő kavicsok önmagukban nem képviselnek értéket (illetve nagyon minimálisat), azért nem tudsz velük fizetni.

A kripto kb. olyan, hogy az emberek elkezdik gyűjteni a kavicsokat és megegyeznek, hogy csak egy adott sóderbányából gyűjthetnek, hogy csak véges számú kavics legyen a rendszerben.
Majd valaki úgy gondolja, hogy ezek a kavicsok egyszer majd sokat fognak érni, így elkezdi felvásárolni őket. Mások azt látják, hogy hoppá, ezek a kavicsok tegnap még 0-t értek, ma meg 1-et, akkor én adok érte 2-t. Megint mások már azt látják, hogy egy nap alatt a kavics értéke felugrott 0-ról kettőre, így adnak érte 3-at és így tovább.
Csakhogy attól a kavics még kavics marad, mert valójában nem reprezentál önmagán kívül semmit, így nem lehet összevetni a jelenlegi árfolyamát az igazi értékével, mert nincs neki olyan.

" Bitcoin és társainál mindkét lehetőség adott, akár pénzre is válthatod (de valójában ez is pénz, csak digitális formában), illetve akár fizethetsz is velük bankkártya révén."

De csak addig, amíg a spekulációs spirál kitart, azaz amíg akadnak olyanok, akik elhiszik, hogy a kripto idővel többet fog érni, mint amennyiért megvették.

[ Szerkesztve ]

(#260) Chaser válasza #49155328 (#256) üzenetére


Chaser
titán

és mert a bankszektot energiát használ, akkor valid, hogy arra PLUSZBAN még az idióta bányászda IS ráfejeljen? és egyre durvábban
és egyébként te számoltad össze, hány vga-val és mekkora fogyasztással "bányásznak", vagy az aki a "statot" készítette
hagyjad már...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#261) Chaser válasza #49155328 (#256) üzenetére


Chaser
titán

egyébként a bankszektor egy szükséges rossz
a coin meg egy rakás sz@r, - nem mintha a bankszektor nem lenne az, de az továbbra is szükséges rossz - valaki/valakik kitalálták hogy meggazdulnak' belőle, bejött nekik
az emberi hülyeségre alapozni az egyik legkifizetődőbb dolog, tegyem hozzá, ügyes volt
ez reformálja meg a pénzügyi világot?:)
miközben tömegesen embereket tesz sz@pórollerre egyre durvábban
ha így tart tovább kiskerek fognak bedőlni
ha usd-eur bármi krach lenne majd a coin lesz az überalles' ha gazdasági vagy egyéb krach van?
sztem a csúzli lesz az, ami előkerül sokaknál az ágy alól
akkor rájön a coin csilliárdos, hogy szó szerint a s_ggét nem tudja kitörölni a coin-jaival, még arra sem használható

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) , válasza #54625216 (#259) üzenetére


,
addikt

Semmiképpen nem vitázni szeretnék, csak a saját véleményem írtam le a dolgokról.
A pénztárcámban lévő pénz nyilván magát a bankjegyet jelenti. Az számomra kizárólag azért képvisel értéket, mert fizetni tudok vele, egyébként egy értéktelen papírdarab lenne a szememben ugyanúgy, mint pl. a Gazdálkodj okosan játékban lévő papírpénz. Az egyikkel tudok fizetni a valós életben, a másikkal pedig nem. Ez az egyetlen különbség számomra a kettő között.

"Az utcán heverő kavicsok önmagukban nem képviselnek értéket (illetve nagyon minimálisat), azért nem tudsz velük fizetni."

Miért, az a 15 cm-es papírdarab miféle értéket képviselne, ha nem tudnál vele fizetni? Semmilyent. Pont, mint egy darab kavics.

"Csakhogy attól a kavics még kavics marad..."

Mint ahogy a papírdarab meg csak egy papírdarab marad. Amíg bármelyikkel vásárolni tudok, addig képvisel csak értéket számomra, és nem tovább. Az értéke pedig a vásárlóereje, tehát hogy mennyi kiflit tudok belőle megvenni a boltban. Azon kívül számomra semmiféle más értékkel nem bír.

(#263) , válasza Chaser (#261) üzenetére


,
addikt

Vannak egyébként kiskeres ismerőseid? Amiatt kérdezem, mert korábban is említetted már, hogy kiskerek zárhatnak be, ezzel szemben én azt látom, hogy egyre jobban megy nekik a "bolt" (azok közül, akiket én ismerek).

(#264) #49155328 válasza Chaser (#261) üzenetére


#49155328
törölt tag

Részvényt se vegyél, aranyba se fektess stb. :U

(#266) Chaser válasza , (#262) üzenetére


Chaser
titán

ez pontosan így van
mi tettünk a "papír" mögé értéket
ahogy mi tettünk a coin mögé is értéket
csak az előbbi kb muszáj, az utóbbi meg nem lett volna az
anno valamikor fizettek ilyen-olyan érmékkel, pl ezüst, ami valóban érték volt, de amögé is mi raktuk az értéket, ahogy az arany mögé is - mert ritka fém, sok mindenre használható, stb -
lehetne az a kavics is ma fizetőeszköz, ha véges számú lenne és ritka, lenne különböző méretekben...kb mint az arany és ezüst
és ha belegondolunk a gyémánt nevű "kavics" ha nem is használható 1:1-ben fizetőszeközként, de ha van egy szép nagy darabunk belőle, lehet meg tudunk venni belőle egy kis-közepes-nagy ékszerboltot kompletten ( : egy "kaviccsal"...
nyilván a világ arra felé tendál, hogy a régi arany-ezüst érmék mai érme utódja, és a papír alapú utódjaik is "kopjanak ki", és legyen az egész digitális alapú
ahogy mondod pont arra való egy pl húszezres', hogy mennyi kiflit vagy egyebet kapunk belőle aktuálisan, egyébként egy darab papír
ahogy az arany is egy szimpla fém lenne, ha nem rakunk mögé értéket - ha jönne egy 3. vh - ne jöjjön -, elég gyorsan kiderülne hogy megenni sajnos nem leet, ha még egy darabig ki is húzna olyanokat a sz@rból akiknek sok van -

szerk:
Scorp2011
akadnak, nem kérdeztem őket, de hosszú távon ennek jó vége nem lesz, lassan a komplett gép kiesik ha nem integrált vga-s alapú megoldás
amit a bányász vga-t elvisz eleve a nagyker is drágán dobja, és azzal megint eggyel kevesebb gépet adnak el
nyilván a notebook most menő' lett, pont addig lesz az amíg emiatt hiány nem lesz belőle és még jobban megdrágul
látom alza is leállt az rtx értékesítésről - itthon biztos -, csak komplett géppel adják, ha eladnak egy vga-t, eladnak mellé egy gépet is
egyébként látom te is úgy tolod, teljesen érthető

FPSTunker
azt én majd tudom, hogy mibe fektetek és mibe nem, de köszönöm
olyanban biztos nem, amivel tudom hogy embereket oboáztatok kb szándékosan, mert tudom mit hoz magával ez a "befektetés"

morgyi
nem a blockchain a baj, hanem magával a "coin" létezésével ( : szerintem
tényleg a nagy semmi mögé odarakunk egy értéket, holott már a régi rendszerben is lassan a nagy semmi mögé raktunk értéket
lásd utolsó "gazdasági világválság", nettó idióták bravúros találmánya
de akkor tegyünk az egyébként libikókás pénzügyi rendszer mellé egy olyat, ami majd "stabilizálja"...nyilván:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#269) Chaser válasza #32839680 (#267) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, ezt mondtam
mi adtunk neki értéket
de honnan is indult? és mért?
nem világot megváltani
van néhány ember a világon akik felfoghatatlan mennyiségű pénzt kerestek ezzel
ami rendkívül bravúros azt elismerem
ezért mondom lenne pár mrd $-om, a lósz@rból is olyan fizetőeszközt csinálnék illatozna a tisztelt fehér ház kilométerekről
ők ezt csinálták meg, de minimális tőkével

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) nexplo válasza #32839680 (#268) üzenetére


nexplo
őstag

A kérdés hogy mikor pukkan. Ha sokáig tart akkor tényleg elbúcsúzhatnak páran a játékoktól egy időre. Én a gépfejlesztésemet tolom el, de ez nyilván közel sem akkora gond mint aki egyáltalán nem tud venni semmit most kb. Sokan azt rebesgetik hogy még idén nyáron tuti lesz bezuhanás..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#272) #54625216 válasza Reggie0 (#251) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ez nem a zero osszeget garantalja, hanem a biztonsagot, ami onmagaban is ertek."

Attól még zéró összegű játék, mert csak akkor nő az árfolyam, ha kívülről pénz kerül a rendszerbe, azaz ha valaki nyer, akkor másnak értelemszerűen veszítenie kell.

A biztonságot meg a rendszer garantálja, nem maga a coin, aminek csak a rendszerből adódóan, önmagában még nem lesz értéke.
Pl. a tőzsdén biztonságosabban lehet részesedést vásárolni cégekből, de a tőzsde mint rendszer önmagában nem ad értéket egy cégnek. Erősítheti a befektetői bizalmat, ezáltal a cég árfolyama is növekedhet, de a cég valós értékén a tőzsde nem változtat.
Ugyanígy a bankkártya is egy hasznos szolgáltatás, de nem befolyásolja a kártyán lévő valuta értékét.
Tehát a blockchain, mint rendszer lehet önmagában hasznos valaki számára, de attól még a coin mögött, amit adnak-vesznek továbbra sincs semmi.

"Szukseg alatt azt, hogy az emberek bizonyos parameterekkel rendelkezo eszkozt keresnek tranzakciok lebonyolitasara. Alternativa alatt az egyeb erre a celra hasznalt eszkozoket ertem, amiket helyette lehet valasztani."

Az odáig oké, hogy blockchain-en keresztül zajló tranzakciók egyesek számára szimpatikusabbak lehetnek más pénzügyi rendszereknél, de a rendszerhez való hozzáférés össze van kapcsolva egy pilótajátékkal, így viszont maga a szolgáltatás pont arra nem alkalmas, amire állítólag kitalálták.
Csak hogy elkerüljük a felesleges köröket: nem a blockchain technológia a pilótajáték, hanem a blockchainen, mint keretrendszeren zajlik a kriptókkal pilótajáték, amit pont azzal próbálnak elkenni, hogy a blockchain hasznosságával példálóznak.

(#273) #54625216 válasza , (#262) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az számomra kizárólag azért képvisel értéket, mert fizetni tudok vele, egyébként egy értéktelen papírdarab lenne a szememben ugyanúgy, mint pl. a Gazdálkodj okosan játékban lévő papírpénz. "

Fordítva ülsz a lovon. A papírnak nyilvánvalóan sosem volt értéke, csak annak, amit a társadalom felé képvisel.

Ha veszel egy házat, akkor a szerződésért meg a tulajdoni lapért fizetsz ki milliókat vagy a házért?
Nyilván nem a szerződés meg a tulajdoni lap ér milliókat, hanem a ház, a papír csak azért kell, hogy az állam, vagy tágabb értelemben a társadalom elismerje a tulajdonjogodat a ház felett.

Ugyanígy a papírpénzért is csak azért tudsz bármit venni, mert annak, amit képvisel valós értéke van, ezért mások hajlandóak más valós értékre cserélni.

A kriptoval nem az a baj, hogy önmagában a pucér digitális adat nem értékes, hanem mert az értékét kizárólag az határozza meg, hogy aki megvette, az mennyire bízik benne, hogy többért tudja majd továbbadni.

(#274) Chaser válasza #32839680 (#270) üzenetére


Chaser
titán

jah ha legalább nem tennék vele tönkre az it piacot, meg oboáztatnának elég sok embert ezzel, akkor oké, bohóckodjanak
de mint mondtam nem lennék benne biztos, hogy már nv-amd sincs ebben benne fű alatt bármilyen módon
de igazából lesz@rom, nincs kihatásom rá, a nép dönt, döntött

szerk:
a lósz@r példát csak azért mondtam mert ez történik
és igen bravúros, mert nagy befektetés nem kellett a coin-hoz, a lósz@rhoz kellene ( :
és igen, "szegénynek" lenni drága mulatság
csak sajnos túl sok negatív hozománya lett ennek a mesének
lehet anno nem így akarták, lehet sejtették, mindegy mi volt, most itt tartunk

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#275) nexplo válasza #54625216 (#273) üzenetére


nexplo
őstag

Ezért pilótajáték: ""A kriptoval nem az a baj, hogy önmagában a pucér digitális adat nem értékes, hanem mert az értékét kizárólag az határozza meg, hogy aki megvette, az mennyire bízik benne, hogy többért tudja majd továbbadni.""
És mint ahogy nyerni úgy bukni is lehet majd. Én pl most tuti nem fognék bele bánya építésbe már. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#276) #49155328 válasza Chaser (#266) üzenetére


#49155328
törölt tag

Javaslom még a dunnyhát meg a duncosüveget. ;]

(#277) Chaser válasza #49155328 (#276) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, átgondolom
átgondoltam, nem
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#278) Reggie0 válasza nexplo (#257) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes. variance.hu -n vannak jo irasok.

(#279) Reggie0 válasza #54625216 (#272) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg, hogy zero osszegu jatek, az ok okozati magyarazatod hamis lesz. Mindazonaltal a bitcoin nem zero osszegu jatek, azt csak a te tulegyszerusitett modelledben tunik annak.

A biztonsagot itt a matematika garantalja, gondolom az asszimetrikus titkositasrol hallottal mar peldaul. Ez pedig az adott coinnak a resze, tehat de.
Amiket te felhozol peldanak az a fizetoeszkoz feletti rendszerek, ezeket akar bitcoin fole is fel lehet huzni.

En belatom nehez egy ujszeru csereeszkozt osszehasonlitani a regiekkel, mert modernebb gondolkodast igenyel. Pl. meg kell erteni hozza, hogy mig a papirpenznel a transzfer azt jelentette, hogy kiveszed a zsebedbol, kezedbe fogod, odaadod masvalakinek, aki ezt elteszi, addig a bitcoinnal ez mar szoftver mukodesehez es titkositasi/hitelesitesi modszerekhez szorosan kotodik. Ezert konnyen megteveszt es hirtelen elkezded a bankkartyaval osszekeverni...

[ Szerkesztve ]

(#281) nexplo válasza #32839680 (#280) üzenetére


nexplo
őstag

Gondolom a veszélye miatt keverik a két dolgot. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#282) , válasza Chaser (#266) üzenetére


,
addikt

Coinellenzés helyett inkább adj ki Chasercoint, én garantáltan vennék belőle pár darabot, aztán majd fölpumpáljuk azt is, mint a Dogecoint.

(#283) #54625216 válasza Reggie0 (#279) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mindazonaltal a bitcoin nem zero osszegu jatek, azt csak a te tulegyszerusitett modelledben tunik annak."

Miért ne lenne az? Hol keletkezik a rendszerben a spekuláción túli értéktöbblet?

Mert mondjuk a földművesnél egyértelmű: elveti a búzát, meglocsolja, learatja, stb. és az 1 tonna vetőmagból 100 tonna búza lesz.
Az egyik földműves nem a másik kárára növeszti a búzát, hogy ha neki 100 tonnával több termett, akkor a másiknak automatikusan 100-al kevesebb.
Az értéktöbbletet a természeti erőforrások kiaknázása adja.

Az ilyen értéknövekedés független a spekulációtól, sőt a spekulációval szembeni korrekciónak pont az az alapja, hogy az árfolyam idővel megközelíti az adott dolog valós értékét.

A kriptot meg kibányászod, bekerül a rendszerbe... és mitől nő az értéke, ha kivonjuk a képletből a spekulációt? Mi alapján tud az árfolyam a spekulációhoz képest korrigálódni?
Nem tud.
Valaki megveszi a BTC-t $30ezerért, majd eladja $50ezerért, akkor az a $20ezer nyereség abból jön, hogy valakinek $20ezerrel kevesebbje lesz.
Miért veszi meg akkor a másik drágábban? Mert abban reménykedik, hogy idővel jön majd valaki, aki $70ezret is ad érte.

" Ezert konnyen megteveszt es hirtelen elkezded a bankkartyaval osszekeverni..."

Nem keverem a bankkártyával, azt csak analógiaként használtam, hogy egy rendszer hasznossága még nem garanciája semmilyen, a rendszeren belül forgó eszköz értékének.

Az is világos, hogy a kripto esetében a rendszer és az eszköz nehezen különválasztható, de ettől még ugyanúgy fennáll a probléma, hogy a rendszer előnyeit nem lehet kihasználni, ha egyébként össze van nőve egy pilótajátékkal.

(#284) #49155328 válasza , (#282) üzenetére


#49155328
törölt tag

Aztán csinálna egy rugpullt. ;]

(#285) , válasza #49155328 (#284) üzenetére


,
addikt

Reméljük nem.

(#286) nexplo válasza , (#282) üzenetére


nexplo
őstag

Nyomott áron átveszek tőled videókarit ami marad Chasercoin bezuhanása után :DDD :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#287) Chaser válasza , (#282) üzenetére


Chaser
titán

Eliszor meg a Chaser's Choice brand legyen meg ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#288) , válasza nexplo (#286) üzenetére


,
addikt

Szerintem a Chasercoin nem bányászható coin lesz, mert ő utálja a bányászokat/bányászatot. De ha mégis úgy dönt, hogy bányászható coin lesz, gondolom akkor is a PC-s világ megmentése érdekében VGA-val nem lehet majd őket bányászni, hanem csak speckó ChaserMiner gépekkel.

(#289) nexplo válasza , (#288) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Akkor gyűjtök addig a gépre :K :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#290) #49155328 válasza nexplo (#289) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#291) nexplo válasza #49155328 (#290) üzenetére


nexplo
őstag

Kettőt most gyorsba megrendeltem :K köszike :R :D :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#292) Reggie0 válasza #54625216 (#283) üzenetére


Reggie0
félisten

"Miért ne lenne az? Hol keletkezik a rendszerben a spekuláción túli értéktöbblet?"

Ahol altalaban a gazdasagban is: szolgaltatas tortenik a szolgaltatas pedig ertektobblet.

"Az egyik földműves nem a másik kárára növeszti a búzát, hogy ha neki 100 tonnával több termett, akkor a másiknak automatikusan 100-al kevesebb."

A te logikad szerint tobb szempontbol is de: a piacra kerulo mennyiseg is meghatarozza az arat, tehat ha bovul a kinalat akkor csokken az ar, ez a tobbiek rovasara megy. Masodsorban pedig a termofold veges eroforras, igy csak masok elol lehet elvenni foldet.

"Miért veszi meg akkor a másik drágábban? Mert abban reménykedik, hogy idővel jön majd valaki, aki $70ezret is ad érte."
Honnan veszed, hogy abban remenykedik? Lehet csak penzt akar kuldeni, aztan a vilag masik fele szinten tortenik egy visszavaltas es helybol kiegyenlitodik a rendszer, csak egy tranzakciot segitett letrejonni. Ez hozzaadott ertek. Kozben a tranzakcios dijak fedezik a szolgaltatas arat. Na ezert.

Kepzeld el ugy, hogy egy banki rendszer eszkozet ugy tudod hasznalni, hogy az eszkozzel egyutt reszesedest is veszel a bankbol.

[ Szerkesztve ]

(#293) Chaser válasza , (#288) üzenetére


Chaser
titán

dehogy utálom a bányászokat, tisztességes munkával keresnek pénzt
a "bányászokat" sem utálom, nem is kívánok nekik rosszat
csak 5-10 évre küldjék el őket egy szénbánya mélyébe, majd aztán meséljék el milyen volt valóban bányászni:) ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#294) fsdb válasza Chaser (#293) üzenetére


fsdb
aktív tag

Már megint kevered az uránt a szénnel. :((

(#295) Piszmaty76 válasza , (#140) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Kereslet= fizetőképes vásárlási szándék. Legalábbis kb. 30 évvel ezelőtt ez volt a definíciója (az érettségi tétel szerint). :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#296) nexplo válasza Reggie0 (#292) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt azért megnézném aki így küld pénzt: ""Lehet csak penzt akar kuldeni, aztan a vilag masik fele szinten tortenik egy visszavaltas es helybol kiegyenlitodik a rendszer, csak egy tranzakciot segitett letrejonni."" Biztos van ilyen csak nehogy mire odaér már a felét sem éri :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#297) Chaser válasza fsdb (#294) üzenetére


Chaser
titán

( :
itt a tag szépen megfogalmazta amit korábban mondtam
És igy indul az ordogi kör: a gamer, aki amugy nem bányászna, azert kezdi el, mert drága a kártya, ami a bányászok miatt dragult, de mivel a gamerek is banyaszni kezdenek, tovabb dragulnak a kártyák, emiatt ujabb gamerek kezdenek banyaszni, hogy visszahozzák a még drágább kártya árát, amitől...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#298) #54625216 válasza Reggie0 (#292) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A te logikad szerint tobb szempontbol is de: a piacra kerulo mennyiseg is meghatarozza az arat, tehat ha bovul a kinalat akkor csokken az ar, ez a tobbiek rovasara megy. Masodsorban pedig a termofold veges eroforras, igy csak masok elol lehet elvenni foldet."

Nehéz eldönteni, hogy csak görcsösen próbálod mindennek az ellenkezőjét bizonyítani, amit mondtam, vagy csak ennyire kevered a legalapvetőbb gazdasági fogalmakat.
Kezdjük ott, hogy értéktöbbletről volt szó és nem árfolyamról.
Ha van 1 tonna vetőmagod és abból 100 tonna búza terem, az attól függetlenül is értéktöbblet, hogy tegnaphoz képest ma mennyiért vennék meg tőled. Azaz a termelés baromira nem zéró összegű játék.
A termőföldek kérdése meg egyáltalán hogy kerül ide? A termelés alapfeltétele a termőföld, ha valakinek nincs földje, akkor eleve nem vesz részt a játékban, függetlenül attól, hogy a játék zéró összegű vagy sem. Természetesen a termőföldek adásvétele már zéró összegű játék, de attól még a termelés maga nem az.

"Lehet csak penzt akar kuldeni, aztan a vilag masik fele szinten tortenik egy visszavaltas es helybol kiegyenlitodik a rendszer, csak egy tranzakciot segitett letrejonni. Ez hozzaadott ertek. Kozben a tranzakcios dijak fedezik a szolgaltatas arat. Na ezert."

Ez itt a lényeg. Adott egy szolgáltatás, amit csak akkor tudsz igénybe venni, ha egyben beszállsz egy nagyon kockázatos pilótajátékba. Egy banki transzfernél garantálják, hogy ha A-ból B-be pénzt küldesz, akkor ha x-et befizetsz, akkor y összeg meg is érkezik. Ezzel szemben a kriptonál meg kell venned valamit, aminek az értéke aszerint változik, hogy hányan adják-veszik az adott pillanatban, azaz senki sem tudja megmondani, hogy mennyi pénzt tudsz kivenni a tranzakció végén.

"Kepzeld el ugy, hogy egy banki rendszer eszkozet ugy tudod hasznalni, hogy az eszkozzel egyutt reszesedest is veszel a bankbol."

Pontosabban az eszköz maga a részesedés és innentől teljesen alkalmatlan arra, hogy eszközként működjön, mert ki van téve a piaci spekulációknak, miközben egy banki szolgáltatásnak pont az lenne a lényege, hogy az ügyfél elkerülje az ilyen kockázatokat.

(#300) Chaser válasza #32839680 (#299) üzenetére


Chaser
titán

én is így látom, ha legalább valami értelmeset számolna - már több hónapja is mondtam -
de ez van, pörög a kör
virágzik a használt piac
majd ahogy hullanak a több éves kártyák virágozni fog az eladó hibás kártyák/átverések piaca is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#302) nexplo válasza #32839680 (#301) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt szerintem mindenki jobb verziónak tartaná. Így csak pazarlunk. Pénzért teszik ezt de pazarolnak feleslegesen. Én még anno amikor megjelent a bitcoint akkor azt hittem hogy van valami mögöttes "értelmes" dolog. Tehát hogy az energia nem megy pocsékba. Aztán kiderült hogy de igen. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#303) #49155328 válasza Chaser (#300) üzenetére


#49155328
törölt tag

Értelmeset számol az, 3 hónap alatt visszahozza az árát. ;)

(#304) Chaser válasza #32839680 (#301) üzenetére


Chaser
titán

ebben az egész szomorú..

FPSTunker
örülök neki, lett egy jó befektetésed....hatalmas karrier:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#305) #54625216 válasza #49155328 (#303) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Értelmeset számol az"

Eltorzult fogalmad lehet arról, hogy mi az "értelmes".

(#307) KROK640


KROK640
veterán

Ez is csak arról szól, hogy a gazdagok még gazdagabbak legyenek...
Közben egyre kevésbé lesz elérhető a PC ... :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#308) Chaser válasza #32839680 (#306) üzenetére


Chaser
titán

van adó?:)
vmelyik topikban nemrég szóba került
pp-n lehet mozgatni az eladott coin-os pénzt, azt meg senki nem látja kb - legalábbis tudtommal -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#309) Reggie0 válasza #54625216 (#298) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ezt en is mondhatnam, de akkor segitsegkeppen nem fejtek ki neked semmi extrat, csak leirom, hogy hol tevedsz, aztan rad bizom, hogy addig formald a gondolatmeneted amig nem lesz benne hiba. :)
Ha te sem keverned a fogalmakat, akkor en sem kenyszerulnek bele, csak probaltam a kerdeseidre regalni.

Az ertektobblet az, hogy ezaltal szolgaltatas tortenik. Az, pedig, hogy azt allitod az egyik nem a masik karara termel mar implikalja az arfolyamot is.
A szolgaltatas sem zero osszegu jatek.

"Ez itt a lényeg. Adott...."
Nem pilotajatek, mivel nem felel meg a pilotajatek definiciojanak.
Az erteke nem attol fugg, hogy hanyan adjak veszik. Pl. ha fogsz 100 forintot es bevaltod, akkor ugyan ugy fog valtozni az erteke, mintha te es egy baratod, kulon-kulon fejenkent 50 forintot valtottatok volna.
Ha valutat valtasz akkor sem tudjak megmondani, hogy mennyiert tudod majd visszavaltani, ez termeszetes, megsem gatolja meg a vilagot a valutakon es devizakon keresztuli tranzakciokba.

"Pontosabban az eszköz maga a részesedés..."
Ez nem gatol meg benne. A valuta/deviza is ki van teve a spekulacionak es az is reszesedest jelent, megis mukodik.

(#311) #54625216 válasza Reggie0 (#309) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha valutat valtasz akkor sem tudjak megmondani, hogy mennyiert tudod majd visszavaltani"

Miért is kellene? Ha forintban indítasz egy átutalást egy dollár számlára, akkor pontosan tudod, hogy mennyi dollár fog megérkezni.
Ellenben ha előbb meg kell vásárolnod egy eszközt, hogy transzferálni tudd, majd azt a másiknak el is kell adnia, hogy abból valódi pénz legyen, akkor nem tudod garantálni, hogy az A-ból induló pénzből mennyi érkezik meg B-be.
Ezért nem részvényekben és árukban zajlanak a tranzakciók, hanem pénzben.
Ehhez képest most kitaláltak egy olyan eszközt, ami pont annyira alkalmatlan a pénzmozgatásra, mint egy részvény, de legalább nincs mögötte a spekuláción kívül semmi.

(#312) Reggie0 válasza #54625216 (#311) üzenetére


Reggie0
félisten

Peldaul ha olyan valtuat kell felvenni a vilag masik vegen, amit itt nem tudsz a bankodbol utalni es nem valtjak a forintot ott ahova kuldesz. Emiatt nem fogod tudni elore.
Pont annyira tudod mint valutanal, ha kelloen rovid idon belul valtod, akkor nem lesz nagy kulonbseg.
A penzmozgatasra nagyon alkalmas, a kornyezet nem alkalmas jelenleg.

(#313) Chaser válasza #32839680 (#310) üzenetére


Chaser
titán

tehát nincs adó:)
a világot megváltó új "pénzügyi rendszerben" ( :
na balra el, elég volt a "bányászdából"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#314) #54625216 válasza Reggie0 (#312) üzenetére


#54625216
törölt tag

Akkor is tudod előre, mert mondjuk dollárba váltod, majd a dollárt automatikusan a másik valutába. Erről az utalás pillanatában dönthetsz és biztos lehetsz benne, hogy a tranzakció végén mennyi ottani pénz fog érkezni, mert amikor utalsz, akkor gyakorlatilag egy szerződést kötsz a bankkal, ami fixálja a pillanatnyi árfolyamokat. Pont azért van minden banknak saját valutaárfolyama, hogy a pillanatnyi árfolyam ingadozásokon - aminek a kockázatát nem tudják az ügyfélre hárítani - ne bukjanak.
Ha a kripto csak arról szólna, hogy lenne egy pénzintézetek által használt eszköz, amiben a különböző valuták közötti utalásokat hatékonyan és olcsóbban tudnák végezni, semmi gond nem lenne vele. Lehet, hogy egyszer majd valóban erről fog szólni és lehet, hogy ezáltal új, sokkal hatékonyabb pénzintézetek fognak létrejönni. De jelenleg nem ez a helyzet, a magánszemélyek által bányászható kripto lényegében pilótajáték.

Tehát pénzmozgatásra maga a blockchain, mint technológia alkalmas lenne, de azáltal, hogy egy zéró értéktartalommal bíró eszközt kell vásárolni az utaláshoz, majd azt a másik félnek eladnia, csak olyanoknak éri meg kripton keresztül pénzt mozgatni, akik vagy spekulálnak (azaz a beérkezett coint az árfolyam nyereség reményében parkoltatják), vagy titkolni akarják a pénzmozgás részleteit a hatóságok elől.

Magának az eszköznek továbbra sincs valós értéke, amihez képest a spekulációt korrigálni lehetne. A rendszerben keletkezik értéktöbblet a szolgáltatás által (ezt készséggel elismerem), de a bányászat során létrehozott bejegyzés egy adatbázisban semmilyen értéktartalommal nem bír, mert nincs semmilyen kézzelfogható érték, amihez kötni lehetne.

Példa:

Tételezzük fel, hogy van egy tonna játékmacim. Fizikailag nem férek hozzájuk, mert éppen valahol a tengeren hánykódnak Kína és Amszterdam között egy konténerben.
Kötök egy üzletet, hogy egy autókereskedővel elcserélem az összes macit egy luxusautóért.
Ugyebár kettőnk számára a játékmaci ugyanolyan virtuális eszköz, mint ha kripto lenne, mivel egyikünk se fog direkt fizikai kontaktusba kerülni egyetlen macival sem.
Az autókereskedő mondjuk azért áll ár az üzletre, mert vannak játékkereskedő kapcsolatai és abban reménykedik, hogy pár hónap múlva a karácsonyi szezonban többért tudja majd eladni őket, mint amennyit az autó ér. Én meg örülök, hogy a rajtam ragadt maci szállítmányért cserébe luxusautóval furikázhatok. Win-win.
Esetünkben az autókereskedő a nagyobb hozam reményében kockázatot vállal, mert ha nem jön be a számítása, akkor a macik annyit fognak csak érni, amennyiért a Pepco-ban el lehet adni őket akcióban, így az autó árának töredékét kapja csak a végén.
De az is lehet, hogy közben bemutatnak egy macis rajzfilmsorozatot, a gyerekek megőrülnek érte és karácsonykor tízszeres áron kelnek el a macik.
Mindkét esetben a macik valódi, spekuláción túli értéke korrigálja az árat.

Ha viszont létrehozok egy macicoint nevű kriptot, és felajánlok a kereskedőnek 1 milliót belőle a luxusautóért, akkor pofán fog röhögni, hogy ugyan mihez kezdjen 1 millió bejegyzéssel egy adatbázisban.
Azaz amíg piramisjáték elven nem rántok be spekulánsokat a macicoin bizniszembe, hogy feltornásszák az árfolyamát, addig nem érnek a macicoinjaim semmit, pedig a kettőnk tranzakciójában ugyanolyan virtuális eszközök lennének, mint az a tonna játékmaci valahol egy konténerben.
A macicoin-om pont azért lenne piramisjáték, mert nincs valódi érték, amihez képest az árfolyam korrigálhatna. Az autókereskedő csak abban bízhat, hogy más spekulánsoknak tudja elpasszolni a coinjaimat és csak addig kap érte valódi pénzt, amíg akad spekuláns, aki más spekulánsok jövőbeni vásárlásaiban reménykedik.

(#315) nexplo válasza #54625216 (#314) üzenetére


nexplo
őstag

Ez korrekt kis példa lett. Nagyon szépen bemutatja a "semmi" értékét ami ma még sokat, holnap semmit érhet :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#316) Reggie0 válasza #54625216 (#314) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudod elore, mert hetekig kering dollarban a penz, mig egy utalas megerkezik. Ha meg bitcoinbol valtasz oda vissz azonnal akkor is tudod elore.
Hiaba probalod elmosni, az arfolyamvaltozas az idointervallum novekedtevel egyre kiszamithatatlanabb lesz.

A tobbire nem is reagalok, mert hibas hipotezisbol indul ki. A piramisjatek definiciojat meg olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#317) #54625216 válasza Reggie0 (#316) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A tobbire nem is reagalok, mert hibas hipotezisbol indul ki. "

Oké, akkor csak annyit árulj el, hogy a kripto ára mi alapján tud korrigálni a spekulációhoz képest?
Mármint az ilyen "a szolgáltatás is érték" lózungokon kívül konkrétan az érdekel, hogy mondjuk egy db. bitcoinnak mi határozza meg az árát azon kívül, hogy éppen mennyiért kereskednek vele per pillanat. Mert ugye egy termék, ásvány, részvény vagy valuta esetén is létezik valami, ami képes az árfolyamot korrigálni: a termék iránti fizetőképes (végfogyasztói és nem viszonteladói) kereslet, az ásvány iránti ipari igény, a cég kapitalizációja vagy az adott pénzt kibocsátó állam gazdasági teljesítménye. A spekuláció mindegyik esetében létezik, amikor arra játszanak, hogy a piac az adott dolgot a valós értékénél magasabbra vagy alacsonyabbra árazza.
A kripto-nál mi az, ami alapján meg lehet állítani, hogy az aktuális árfolyam a valódi értékéhez képest felül vagy alul árazott?

(#319) #54625216 válasza Reggie0 (#318) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ezekben gyakorlatilag részletezik, hogy a spekuláció, illetve a kereslet-kínálat milyen módon hat az árfolyamra, de arra a kérdésre, hogy:

"A kripto-nál mi az, ami alapján meg lehet állítani, hogy az aktuális árfolyam a valódi értékéhez képest felül vagy alul árazott?"

továbbra sem adnak választ.

(#320) Reggie0 válasza #54625216 (#319) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt meg reszvenyeknel is nehez megmondani. A nyujtott szolgaltasok piaci erteke alapjan es a raepulo gazdasag alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#321) #54625216 válasza Reggie0 (#320) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az eszköz adás-vétele a szolgáltatás, engem viszont magának az eszköznek az értéke érdekel.

A macis példából kiindulva: a szolgáltatás az a lehetőség, hogy 1 tonna macit 1 db. luxusautóra tudok cserélni, és ennek természetesen van tranzakciós költsége.
De hogy ér-e 1 tonna maci egy 1db. luxusautót, az már nem a tranzakción múlik.

Az odáig oké, hogy kripto esetén az eszköz vásárlása szükséges a szolgáltatás igénybevételéhez, de attól még továbbra sem lesz a coinoknak a spekulációtól független áruk.

[ Szerkesztve ]

(#322) Reggie0 válasza #54625216 (#321) üzenetére


Reggie0
félisten

A macis peldabol kiindulva az 1 db luxusauto erteke is spekulacio, hiszen attol fugg mennyi macit adnak erte. Ez az ar sem fuggetlen a spekulaciotol. Az a baj, hogy a fizikai termek es a szolgaltatas erteket akarod osszevetni fizikai termekek jellemzoibol kiindulva...

Amugy az idosebb generaciora jellemzo ez. Ha nem krumpli vagy acel a termek, hanem szolgaltatas, akkor nem tudja elkepzelni, hogy az egy produktum, aminek van erteke, mert nem lehet vasvillaval vagonokra hanyni es elvinni... Meg par generacioval azelott a negativ szamokat sem hittek el sokan. Fejlodni kene...

[ Szerkesztve ]

(#323) Mekiúr válasza vakablak93 (#23) üzenetére


Mekiúr
tag

"nem talált a cég vga-t..."

quadrokat folyamatosan lehetett/lehet kapni. Szóval ha fogyatékos volt a munkáltató azért ne mást hibáztass. Munkára van kártya, és MOST semmivel nem kerül többe mint egy gamer kártya.

(#324) #54625216 válasza Reggie0 (#322) üzenetére


#54625216
törölt tag

A pillanatnyi értéke nyilván spekuláció, de a spekulációt idővel korrigálja a valós érték. Már ha van neki olyan.

"Az a baj, hogy a fizikai termek es a szolgaltatas erteket akarod osszevetni fizikai termekek jellemzoibol kiindulva..."

Ezt írtam:
"a szolgáltatás az a lehetőség, hogy 1 tonna macit 1 db. luxusautóra tudok cserélni, és ennek természetesen van tranzakciós költsége."

Azaz még véletlenül sem kevertem a szolgáltatást a fizikai termékkel. A példában a szolgáltatás ellenértéke a tranzakciós költség.
A kriptoban ugyanakkor a coin nem a szolgáltatás, hanem a szolgáltatás tárgya, mivel nem az "adás-vételt" adod-veszed, hanem a coint.

(#325) #49155328


#49155328
törölt tag

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.