Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Chaser válasza , (#200) üzenetére


Chaser
titán

azzal nincs is bajom, pénzből élünk, csak nem mindegy milyen ára van annak a pénznek
itt a baj az, hogy a világmegváltó coin rengeteg ember zsebéből váltja meg a világot, akik úgymond ártatlanok ebben - és persze semmit nem fog megváltani, néhányak zsebe nagyon tele lesz, a környezet meg még nagyobb terhelést kap, azért az is erős, hogy durva áramkimaradások vvan a bánya miatt egyes helyeken -
miközben majd lehet pc boltok mennek tönkre, mert nem fogják venni a komplett gépeket, meg egyébként a gépeket sem
ma vagy intel igp-s gép, vagy dvga-s horror áron, amd igp-s megoldás is alig van, nincs olcsó gamer gép, de melós gép sincs
de ha még erre hdd/ssd is ráfejel pfffffffff
anno mikor kicsit mókáztam az új rtx-ekkel, mikor kezdett körvonalazódni mért fogynak/drágulnak a régi vga-k és mért drágulnak az újak is, le is lőttem magam, ez így nem buli
akkor sem ha csak aprókat raktam a kártyákra, sokszor még aprót sem csak árában továbbadtam - persze ugyanannyit le is adóztam belőle mint a bányászok ( : -
de nem gondoltam volna hogy a bánya megint él, még mindig él, azt hittem már néhány éve rég lecsengett ez az egész hülyeség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#203) Chaser válasza #32839680 (#202) üzenetére


Chaser
titán

van aki hitelt vesz fel erre
nekem úgy sem volt hozzá gyomrom, hogy 10-20 db 3060/70-nel tolhatnám - nem hitelből -, 10-et mondjuk a hálózat is elbírna, helyiség is van ahol nem zavarna a hőtermelés/hang
de egyéb dolgok zavarnának

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#204) Reggie0 válasza Chaser (#192) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert sokkal nagyobb benne a riziko, mint a GPU gyartasban. Meg kene mar tanulni az embereknek, hogy ingyen profit nincsen, a kockazat a varhato nyereseggel aranyos. Ha megtartana a GPU-kat, akkor a sajat piacat engedne at a konkurencainak egy talan megeri miatt...

#203 Chaser: Tehat lecsusztal rola es most bankodsz.

[ Szerkesztve ]

(#205) nexplo válasza Chaser (#198) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos a nagyker beszer árai titkosan nyilván de én is kíváncsi lennék. Mindenki vastagon keres rajta az tuti. Csak a ceruza már annyira vastag hogy lassan nem fér a papírra.... :W

#199 Apollyon Lassan itt a pont szerintem. Bár nem nézem a bányász árfolyamot de a kártyák emelkednek és ha az árfolyam esik akkor fordul a piac valóban és a kicsik kihullanak :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#206) Chaser válasza Reggie0 (#204) üzenetére


Chaser
titán

tehát erre nem reagálok
de találsz még akár tavalyi hsz-t is tőlem a bányászdával kapcsolatban
abból rá is jössz milyen jajdenagyonokos' dolgot sikerült kitalálnod ( : - itt ez a trend, ha valaki nem akar ebbe a sz@rba beleszállni, akkor vagy ruppótlan' csóró vagy irigy -
én ez a kettő vagyok ;] - öröm megismerni magam általatok... -
de hogy ti mik vagytok, akik kitaláljátok hogy én mért nem szállok bele ebbe a sz@rba, sztem ne firtassuk

nexplo
legyen is az ő titkuk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#207) , válasza Chaser (#201) üzenetére


,
addikt

(Pedig elég sok VGA-hoz hozzá tudtál jutni, még kérdeztem is, hogy hogyan csinálod, de azt mondtad, hogy csak megérzés az egész, gondolsz egyet, fölmész x oldalra, és pont akkor van is VGA jó áron. Ettől függetlenül le a kalappal, ha tényleg csak azért vásárolgatod az alkatrészeket, hogy aztán 0 Ft haszonnal add tovább őket. :D)

A jelenlegi helyzetben vagy mélyen a zsebébe kell nyúlnia az embernek, vagy az igényekből kell lejjebb adnia. Pl. akár egy GT 1030-cal is tök jól el lehet játszogatni, ha szűkös a keret: Link
De nem kell félni egy Ryzen 3 3200G / Ryzen 5 3400G-től sem, ha még olcsóbb megoldást keres az ember.
Persze az is egy megoldás lehet, hogy konzolt vesz valaki, vagy egyszerűen csak kivár, de az idei évben szerintem már biztosan nem lesz olcsón VGA, és az sem biztos, hogy jövőre már lesz.
Mindenesetre én nem látom annyira tragikusnak a helyzetet, hogy PC boltok zárnának be, hisz jelenleg is mindenki a saját pénztárcájának megfelelően tud számítógépet/konzolt venni.

(#208) nexplo válasza Chaser (#206) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos az is marad, bár furdalja az oldalam ;]
Tiszta ciki vagy hogy nem bányászol :P nekem már a gépem+tv-m+ps-em+okoshűtőm+ssd-m+tv-m+mobilom is bányászik. Hogy mit azt nem tudom de egy valag áramot fizetek értük havonta pedig nem is voltak olcsóak :DDD :D Engedd el szerintem ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#209) Reggie0 válasza Chaser (#206) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha jobban elolvasod, sehol nem irtam irigyseget.

(#210) Chaser válasza , (#207) üzenetére


Chaser
titán

pont annyi volt, alza fiókban megvan minden ( : több százat veszek ha akarok - no persze nem zsebből, annyit nem tudtam volna úgy -
rtx-eket kipróbáltam, volt amire raktam némi aprót - amennyiért másnap eladhatta volna a tulaj kártyát -, volt amire semennyit nem raktam
a legutolsó 3070 ftw3-ból egyikre semmit nem kértem, másikra kértem 10e ft-ot, srác közben rákérdezett van-e még kártya mert bratyónak is kell, kapott felár nélkül 3070 xc3 ultrát, az volt talán 270e már akkor - gondolkozott, mondom neeeee, holnap 20-szal többet ér ha nem teccik', úgy is lett ( : -
kimentünk, mondja a srác, baxa meg, ez a két kártya drágább mint az autója...
kb ott döntöttem el ebből a hülyeségből elég volt, még 1-2 kártyám volt rendelve azt kiszórtam és annyi
sok mindent kipróbáltam, nekem megérte, ilyen lehetőség esélyesen többet nem lesz
3200g/3400g ára is felment ha épp lehet kapni...
maradt egy decemberi gt 1030-am, és nemrég vettem erősen drágán már egy 1650-et, azokat kiszórom - és nem apróért -, nekem egy időre elég volt a pc-zésből, ebben semmi élvezet így - nekem legalábbis -
volt olyan decemberben mikor a 3100-ak tűntek el, rámír a srác, hogy látja fix ár, nem postázok, de az úti kstg-be szálljak bele ha lehet
nem szálltam, maradt is egy ideig még a cpu
nem én okozom/okoztam se a vga hülyeséget, se az amd hülyeségét
de tisztában vagyok vele, hogy van aki egy sz@ros 3100-ra is kuporgat, és most milyen vga árak vannak mellé?
és ha nem itt, akkor máshol látni hogy emberek nekikeserednek - meg kb csórózzák' azokat, akik nem adnak fél millió ft-ot egy vga-ért -
hányinger az egész

nexplo
én azzal a kis sefteléssel bányásztam közvetve ahogy mondtam anno, nem abból gazdulok' meg
de mivel én is generáltam ezt a hülyeséget ki is offoltam magam belőle minden téren
van egy gt 1030 és egy 1650-em, apróért biztos nem fogom eladni, egyiket sem mert kb biztos dealer csapna rájuk - ahogy rtx-ekre is csapott ( : -, meg ha mégis pc-znék ősszel de nem javul a helyzet magammal nem fogok kicseszni, egy kártya marad, másik megy jelenlegi árakon
volt olyan felajánlottam kártyát rtx topikban, két percen belül olyan írt rám aki 5 másikat árult, de nem aprós felárral mint én ((( : na ezek a legalja dolgok és tényleg szánalmas az egész ahova ez fajult

Reggie0
jogos, csak a bánkódást - az irigységet másik 10 ( : -
ott az rtx 3070 topik, elég szépen ott van benne tavalyról is, én mennyire bánkódtam
egyet kalkuláltam félre, ilyenkorra már úgy saccoltam kezdenek visszaállni majd a dolgok, ez nagyon félrement, a többi sajnos nem
azt is megmondtam, ha a gt 1030 felmegy 50e ft fölé akkor nagyon nagy disznóság van, megtörtént - több modellnél is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#211) #54625216 válasza Reggie0 (#188) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Inkabb a kerdes az, hogy ha nem hasznalod, akkor miert tartod meg?"

A defláció miatt. Ha egy eszköz értéke folyamatosan nő, és a növekedésben nem látok jelentős kockázatot, akkor hülye lennék eladni, hiszen azzal veszteség érne. Akkor adom csak el, ha úgy ítélem meg, hogy a további érték növekedésnek kisebb a valószínűsége, mint az érték csökkenésnek.
Ehhez képest elég sokan bányásznak úgy, hogy a pillanatnyi árfolyamot nézik, azaz ha a coin értéke több, mint amennyit áramban és hardverben ráköltött, akkor bányászik és rögtön el is adja, míg ha a bányászat hatékonysága csökken, akkor leáll vele.
Pedig ha valóban hinne a kriptoban és nem csak egy piramis játék korai belépőjeként tekintene magára, akkor egyrészt nem adná el a coint, másrészt hajlandó lenne veszteséggel is bányászni, hiszen idővel az értéknövekedés úgyis behozza a veszteséget.

(#212) #49155328 válasza nexplo (#208) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mire való a napelem, hmm :F :U ;)

(#213) Reggie0 válasza #54625216 (#211) üzenetére


Reggie0
félisten

Csakhogy ez egy onbeteljesito joslat a vegen onmegsemmisulessel. Ha mindenki csak tartogatja, majd egyszerre akarja eladni akkor be is zuhan.

(#214) nexplo válasza #49155328 (#212) üzenetére


nexplo
őstag

Ne már az is tud? Lemaradtam :D :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#215) , válasza #54625216 (#211) üzenetére


,
addikt

Veszteséggel miért kéne bányászni? Akkor már olcsóbban megúszod, ha megveszed az adott coint.
Akik a kibányászott coint egyből eladják, ők vagy az adott hardver minél hamarabb történő megtérülésére gyúrnak, vagy ha ezen már túl vannak, akkor egyszerűen csak megélhetési bányászok, szükségük van a hétköznapi élethez arra a pénzre (is).

(#216) #54625216 válasza Reggie0 (#213) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha mindenki csak tartogatja, majd egyszerre akarja eladni akkor be is zuhan."

Na itt a lényeg: ha egy eszköz mögött valójában nincs semmi, akkor csak idő kérdése, hogy mindeni számára nyilvánvalóvá váljon.

Egy részvény mögött ott a vállalat, ami egy idő után vagy osztalékot fizet, vagy a saját részvényeit vásárolja fel, így nyugodtan lehet hosszú távon tartalékolni a részvényeket, amíg vagy egy jobb befektetés vagy akármi miatt az ember realizálni akarja a nyereségét.
Ugyanígy egy ország valutájától sem szabadulnak meg egyik napról a másikra, ha egyébként hisznek az adott gazdaság jó teljesítményében.
A kripto esetében viszont csak a többi befektető optimizmusában lehet bízni, mivel semmilyen más értéknövelő tényező nincs mögötte és a tömeg hangulata nem éppen stabil alapja egy befektetésnek.

(#217) #54625216 válasza , (#215) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Veszteséggel miért kéne bányászni? Akkor már olcsóbban megúszod, ha megveszed az adott coint."

Egyéni szinten ez jogos, de ha az egészet nézed, akkor ha mindenki leállna a bányászattal, amint lejjebb megy az árfolyam, az automatikusan árfolyam korrekciót eredményezne.
Mivel a bányászat erőforrás igénye folyamatosan nő, hosszabb távon az nyer, aki akár átmeneti veszteséggel is, de még kisebb erőforrás igény mellett kibányássza, amit lehet.
Ehhez viszont az kellene, hogy a bányászok ne piramisjáték mentalitással álljanak hozzá és azonnal elpasszolják a coinjaikat, hanem komolyan gondolják, hogy a kripto hosszú távon is életképes.

(#218) Reggie0 válasza #54625216 (#216) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs olyan, hogy van mogotte valami. A reszvenyek sem igy mukodnek, sot sokszor nincs is koze a vallalatnak az arfolyamhoz, lasd dotcom lufi.

Annyira meg a bitcoin is szolgaltat, mint barmilyen kamu ceg.

[ Szerkesztve ]

(#219) #54625216 válasza Reggie0 (#218) üzenetére


#54625216
törölt tag

" A reszvenyek sem igy mukodnek, sot sokszor nincs is koze a vallalatnak az arfolyamhoz, lasd dotcom lufi."

A pillanatnyi árfolyamhoz nincs, a hosszútávúhoz nagyon is van.
A nagy árfolyamnyereség úgy keletkezik, hogy ha egy részvényt a piac a valós értékénél alacsonyabbra áraz, akkor azok, akik bíznak a cég hosszú távú sikerében a végén, amikor a piac korrigál, komoly hasznot érhetnek el. Ugyanígy a shortolók is arra játszanak, hogy a mesterségesen túlértékelt cégek előbb-utóbb szembesülnek a valósággal és akkor beszakad az árfolyamuk.

A dotkomlufi pont azért volt lufi, mert a befektetők nem konkrét cégekbe fektettek, amelyeknek előbb megismerték a piacát és a működését, hanem valami absztakt ideába, amit internetnek hívtak és majd megváltoztatja a világot, így eszetlenül szórták a pénzt minden cégbe, aminek a leghalványabb köze volt az internethez.

A kriptonál ugyanakkor nincs semmi, amihez képest a valóság korrigálhatná az árfolyamot. Csak pillanatnyi befektetői hangulat van bármilyen mögöttes tartalom nélkül, meg egy absztrakt idea, hogy a blockchain majd megváltoztatja a világot.

(#220) Reggie0 válasza #54625216 (#219) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne mihez korrigalnia, hiszen hasznalati erteke van, mivel szolgaltast nyujt.

[ Szerkesztve ]

(#221) nexplo válasza #54625216 (#219) üzenetére


nexplo
őstag

Nagyon korrektul megfogalmaztad. En is valahogy igy latom mint laikus. A furcsa ezen dolgokba hogy valami mekkora osszegre kepes "felkuszni" ugy hogy tenyleg nulla a mogottes ertek. Na ez a hihetetlen szamomra. Aki kitalalta az valami zseni volt. Le a kalappal elotte. Nem a sok rossz miatt amit okoz hanem az elott hogy mukodokepes lett :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#222) #54625216 válasza Reggie0 (#220) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tehát adott egy eszköz, amit lehet adni-venni, és pusztán az adás-vétel lehetősége lenne az, ami meghatározná a valós értékét a befektetői várakozásokhoz képest?
Hogyan?

Engem az egész azokra az áltudományos okfejtésekre emlékeztet, amikor tisztán matematikai konstrukciókból, mérések és kísérleti bizonyítékok nélkül próbálnak fizikai elméleteket igazolni.

(#223) , válasza nexplo (#221) üzenetére


,
addikt

A sok rossz miatt amit okoz? Mi az a sok rossz? Nem a kriptovaluták miatt van covid, meg chiphiány, meg drágulás az élet minden területén.
Hogy a VGA-k ára ennyire elszállt, abban valóban van szerepe, de ha nem lett volna bányászláz, az árak akkor is elszálltak volna, csak legfeljebb valamivel később.
Senki ne gondolja azt, hogy ha bezuhanna a kriptovaluták árfolyama, akkor pikk-pakk újra olcsón lehetne vásárolni bármit is, hisz a magas árakért felelős összes többi tényező amíg meg nem szűnik, addig az árak sem fognak tudni normalizálódni.

(#224) Mexildos válasza , (#223) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Pontosan meg tudnád mondani nekem, hogy mik lehetnek ezek a tényezők amitől minden drágul. Nem trollkodásból kérdezem. Valahol azt olvasni, hogy a covid-nak ehhez kevés köze van, na de akkor ha nem ez akkor mi miatt?
A mérnök bácsik nem készültek fel arra, hogy egy idő után szűk keresztmetszet lehet a chipgyátás volumene? Nem tudták megtippelni a matematikusok, hogy ebből baj lesz, vagy valamiért ez volt a cél?

Tehát lényegében véve mik az okok?

(#225) Chaser válasza , (#223) üzenetére


Chaser
titán

tények:
egészen őszig annyi vga volt mint a szemét, olcsón, sokszor nagyon olcsón a radeonokból, de nv-ből is bőven lehetett kapni covid előtti árakon
emellett kb bármilyen it alkatrészt kaptál normál áron - covid előtti áron -, aminek zömét mai napig megkapod - voltak amik ho. miatt megdrágultak, pl webkamerák, az tény, de maga a pc komponensek jó árban voltak a tavaszi pár hét kiesés után, akkor valóban drágultak 1-2 hónapra és voltak hiányok, de nem tovább -
ramok kezdtek drágulni, de az már jóval később, idén
cpu-ból amd-nél volt hiány a kisebbekből a hülyeségük miatt - jelenleg is van -, ezzel szemben a romló ft ellenére a nagyobbak, pl 3700x/3800x olcsóbbak mint ősszel
és pont a vga-hoz nem tudnak elég chipet gyártani, azzal párhuzamosan hogy szárnyalni kezdett az eth
húwáááááááááááó ( :
nézz már rá egy gt 1030 új árára, már 60e-t karistolja néhány modell - amit nyilván tudsz -
miközben pl amd-től alzára igen szép adag 5xxx esett be msrp körüli árakon, már lassan egy hete folyamatosan elérhető minden - így fél évvel a behazudásuk után mondjuk nem hatalmas mutatvány :d -, de van, vadászgaáts nélkül, 5950x is...
de vga?
sehol
ha bezuhanna az eth árfolyama, pontosan úgy zajlana le a vga-k "visszatérése", ahogy eltűntek
több hét, esetleg 1-2-3 hónap is mire kiszolgálná a gyártás a gamer igényeket
és ahogy terjedne a hír hogy bebukott az eth, egyre kevesebben szeretnének csilliókat adni vga-ért
és ahogy szépen lassan két hónap alatt arany árába kerültek a vga-k, úgy vissza is kerülnének normál állapotukba néhány hónap után
persze elárasztaná a használt piacot is a vga dömping, szóval megfordulna a mostani helyzet:
hatalmas kereslet, ahhoz képest minimális kínálattal
hatalmas kínlat lenne, kezdetben hatalmas kereslettel...de ahogy múlna az idő a kínálat továbbra is hatalmas lenne, a kereslt viszont egyre csökkenne
ha holnap bedől az eth, akkor sem lesz őszig itt nagy habzsidőzsi, de onnnantól márnormalizálódnak valamelyest az árak
úgy saccolom kb 3 hónap egy esetleges krach után az átfutási idő, amíg normalizálódnak az árak - persze ez gyakorlatban derül ki ha lesz krach, ami nem feltétlen lesz, és lehet nem is a közeljövőben -
ezzel párhuzamosan amd egyre több konzol soc-ot gyárt le, tehát egyre inkább nem akarja fejbelőni őket az ms/sony, egyre többet tudnak saját maguknak gyártani
de még ott is van bőven elmaradásuk
az amd hülyesége csak generálta a nagy hiányhoz vezető utat vga-k terén, de bányászda nélkül nv vga-val biztos nem lett volna baj
nem akarom ráhúzni a bányászokra, de nézzünk már meg egy eth árfolyamot, mi történt ősztől kezdve, és mi történt a "vga piaccal" ezzel párhuzamosan
és vajon mért veszik mo-n az emberek a 3090-et milla fölött már?
itt qrva drágának számított egy 200-300e ft-os vga is
komolyan azt gondolod hogy májusban is a covid miatt azzal akarják itt elütni sokan az idejüket?:) karácsony után hásvét is elmúlt, lassan pünkösd is
de ha az eth árfolyama nem esik nagyot, jöhet a következő karácsony is, vga az nem lesz
de gondolom ha tényleg beindul az újabb baromság ssd bányászás és megdrágulnak az ssd-k, ott is chip hiány lesz, meg karácsony meg covid ( : - tegyem már hozzá, milyen szépen estek az ssd árak, még covid előtti árszintekre is, hiába esett a ft-unk, de semmiképpen sem nőtt az áruk, a romló ft ellenére sem -

szerk:
top9 mo-n
manli 3090 rtx 1,300,000,- ft-tól 1,450,000,- ft-ig
az a qrva covid és karácsony ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#226) Chaser válasza , (#223) üzenetére


Chaser
titán

tehát ezt a covid okozta és a karácsony, meg a chipek hiánya

és nyilván azért vettem tegnap 185 ft-ért xsx-et, mert ott nincs chip hiány
- csak azért nem kapni egyébként, mert de, van, nagyon nem tud belőle eleget gyártani az amd -
de ez továbbra is eu msrp ár, miközben a ft nagyon sokat romlott premier óta - és olyan helyről vettem amit nyilván ismersz már jól, nem raknak rá felárat -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#227) ddekany válasza , (#223) üzenetére


ddekany
veterán

Nem tudna kripó nélkül ennyire elászállni a videó kártyák ára, mivel aki csak játszani akar, az többségben messze sem hajlandó ennyit fizetni érte, tehát a gyártó/kereskedő nyakán maradna az árú. Aki viszont bányászni akar, ha még így is visszatermeli az árát, megveszi ennyiért is.

(#228) #54625216 válasza Chaser (#225) üzenetére


#54625216
törölt tag

A forint tavaly augusztus közepe óta nagyjából ugyanabban a 360-365 sávban mozog, így nem nagyon beszélhetünk folyamatosan romló forintról, ha az elmúlt fél éves trendeket nézzük.

(#229) , válasza Chaser (#225) üzenetére


,
addikt

Nem a VGA-khoz nem tudnak elég chipet gyártani, hanem semmihez, globális chiphiány van, és ez már ősszel is látható volt, legalábbis több (autógyártás területén dolgozó) ismerősöm emlegette már ősszel is a chiphiány miatti akadozó gyártást, amikor a kriptovalutáknak még eszük ágában sem volt szárnyalni. Tudom, korábban linkeltél egy grafikont, na de olyan szintű mozgások teljesen szokványosak a kriptovaluták piacán akár fölfele, akár lefele irányban. Az igazi ugrás idén kezdődött meg, az már valóban "veszélyes" mértékű emelkedés volt.

VGA valóban sehol, és valóban a bányászat érte az egyik fő felelős a sok közül. Nem írtam olyant, hogy ne játszott volna közre benne, sőt. Viszont ha nem lenne bányászat, az árak akkor is drágultak volna, mert drágult mindennek az ára (nem csak a számítógépalkatrészeké), csak legfeljebb nem ennyire magas árak lennének jelenleg (hanem majd csak később).
Bruttó kisker árak: amit tavaly vettem G.Skill Aegis RAM-ot (2x8GB kit) 15ezer Ft körüli áron, az most kb 30ezer Ft. i3-10100F volt 30ezer Ft körül nem is olyan régen, most 44ezer Ft-tól indul. 128GB SSD-k 4-5ezer Ft környékén kezdődtek, most 7-8ezer Ft körül mennek. 20ezer Ft alatt kicsivel már voltak H410-es alaplapok, most 25-30ezer Ft körül mennek ugyanezek. Az általad említett GT 1030-ak is kb hasonló mértékben drágultak, 29600 Ft-tól kezdődnek jelenleg, de 40ezer Ft-ig bezárólag már több típus közül is lehet válogatni. (Lesz majd 60ezer Ft környékén is, de csak majd ha ezekből sem lesz már elég elérhető példány.) Mindennek folyamatosan ment fölfele az ára tavaly óta. A VGA-k ára valóban aránytalan mértékben drágult, amiért szerintem is a bányászat a felelős. Nem a drágulásért, mert az egyébként is lett volna, hanem a többi alkatrészhez képest aránytalan drágulásért.

Ezt írtad:
"ha bezuhanna az eth árfolyama, pontosan úgy zajlana le a vga-k "visszatérése", ahogy eltűntek"

Én azt mondom, legyen igazad, bárcsak így lenne. Szerintem viszont ha a többi alkatrész kb 1,5-2-szeresére drágul(t), akkor a VGA-k ára is max erre a szintre fog visszaesni, és nem tovább.

(#230) , válasza ddekany (#227) üzenetére


,
addikt

Pontosan így van.

(#231) Chaser válasza #54625216 (#228) üzenetére


Chaser
titán

az eur fentebb ment valamelyest, usd most kicsit konszolidáltabb - mármint ahhoz képest milyen magasságokban is volt már -
de vonatkoztassunk el ettől
ennek ellenére akkor hogy van az, hogy egyes cpu-k ára lentebb ment - msrp árcsökkentés nélkül -, más cpu-k ára pedig fentebb ment - szintén msrp árcsökkentés nélkül - ?
talán azért, mert amik ára lentebb ment gyártón belül, abból volt mint a szemét legyártva, amelyik ára felment, abból meg nincs/nem volt nagy készlet - és nyilván nem erőltetik magukat a gyártással, hiszen az új portfóliót is bőven viszik mint a cukrot, amin sokkal jobban keresnek, arra használják el inkább a kapacitást , ő szemszögükből érthető-
de vga-nál mért ment fel mindegyiknek az ára?
egy picit ha belegondolunk, nyilván alapaesetben egy cpu mellé egy vga-t vesznek meg - akár igp-s a cpu akár nem -
tehát nem fogy több vga számottevően, mint több cpu
ha cpu van a paiacon, nyilván akad vga is
már a hiányszámba ment 5xxx-ek is egyre több helyen tartósan elérhetőek msrp ár közelében - amd ugyanitt gyártja az új rdna2-t is, és rdna1-et, 3xxx-et, ezért is van kisebb 3xxx-ekből hiány/drágulás -
de elérhető amd vga az nincs, csak csillagászati áron, néha
egyszerűen akkora túlkeresletet okozott a bányászda megnövekedett vga igénye, hogy kvázi megszűnt a vga piac
az nem vga piac, mikor minimum duplájába kerül minden, és még úgyis legtöbbször nem kapható az adott vga
és ez az egyetlen pc komponens aminél ez történt - kivéve amd-nél a kisebb 3xxx cpu-kat - 3100/3600 - , de dupla árnövekedést azért nem volt, és 3700x-től felfelé nem érintette az árakat -
vga-ból gt 1030-tól kezdve a csúcsig minden megdrágult/nem kapható
és hogy tudok venni msrp áron xsx-et ma? bődületes kereslet van arra is meg ps5-re is - és persze van bolt aki felárasan adja/adta, de van ahol elérhetőek msrp áron -....nyilván azokkal nem lehet bányászni és az ms sem emelt árat
vga-nál meg már ég tudja mi az egyes chipek msrp valid vagy behazudott ára, rég nem számít, nv/amd-től kimegy a chip már rögtön dobja rá a vga gyártó is a felárát, mert pontosan tudja jelenleg kb bármennyiért megveszik a vga-it...természetesen a covid és a karácsony miatt:)

szerk:
Scorp2011
ezt olvasd el, sztem a cpu-vga elérhetőség elég szemléltető
hallottam már ezt az autóipart meg mindent
azt tegyük tisztába, amd jelenleg tsmc 7nm-en gyártat - ami kapacitást tudtak azt vitték -
nv új rtx-ei samu 8nm-en mennek ha jól rémlik - régi kártyák vmelyik 12nm-en, 1050-ek még 14-en -
tehát közük nincs egymáshoz
nyilván maga alapanyag van, intel cpu-ból a szemétnél is több van
nyilván követted az áraikat, olyan mélységekbe mentek le az áraik, hogy szerintem kínjukban üvöltöttek az intel vezetői
és igen, romlott a ft, de az intel cpu-k árai akkor is mentek lefele
maga az alapanyag 100% van ami kell vga és cpu gyártáshoz
annyi gyártási kapcitás nincs, ami kiszolgálja az igényeket
szerintem nem tévedek nagyot, ma jelenleg a bányászda a vga kínálat több mint 50%-át magában megeszi
ezt az egyetlen pc komponenst érinti bármilyen hiány? miközben pontosan onnantól kezdve tűntek el/drágultak meg modellek, mikor az eth "kibontakozott"?
tegyük már a fel kérdést:
ki vesz mo-n 1m+ ft-okért vga-t, meg 500e ft-okért?
mikor a 2-300e ft-os is drága, de nagyon
és mért veszik, kik veszik?
és ha itt megveszik, mennyire megveszik náluk sokkal jobb helyzetben levő országokban ezeket
csak nyilván zömükben nem gamingre használják ott sem őket
annyiért lehet ma 3070-eket venni, amennyiért debütkor lazán lehetett venni 3090-eket is, itthon is
de ugye már annyira durva az árfolyam, hogy nagyon sokan megveszik így is, megéri, kitermeli
aki pedig "csak" gamelni akar szintén kénytelen megvenni ha gamelni akar, de van egy sanda gyanúm, hogy elenyésző a gamerek aránya jelenleg a vga vásárlásban, mert a gaming az nem termel, csak hobbi - valakinél erős hobbi, de akkor is hobbi -
az is biztos már egyre többen úgy veszik meg a drága vga-t, hogy amikor nincs gaming akkor viszont bányászni fog - akkor is ha egyébként nem akart bányáaszni, nyilván egy 3070-ért sem akart 6-700e ft-ot adni... -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#232) , válasza Chaser (#226) üzenetére


,
addikt

Meg tudod mondani, hogy rajtad kívül ki említette valaha is a Karácsonyt, Pünkösdöt, stb. mint kiváltó okot?

(#233) jerry311 válasza , (#229) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az autógyártás csiphiányához hozzájárult az is, hogy visszamondtak megrendeléseket, mert visszaesett a kereslet, ami aztán kb. vissza is emelkedett. Azokat a kapacitásokat viszont gyorsan elvitték a csipgyártóktól, tehát az autóipar már nem tudta visszakapni. Így lett az autóipari csiphiány.

(#234) , válasza Mexildos (#224) üzenetére


,
addikt

(#235) jerry311 válasza Chaser (#231) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a probléma, hogy nem ilyen apró különbségek vannak, hogy az 1 évvel ezelőttihez képest 1.9 a kapacitás (kb. reális érték), és 2.2-re növekedett a kereslet (ez az amit az emberek általában gondolnak), hanem 1.9 vs 5. Na most, az 5x növekedést nem lehet megugrani 1 év alatt.

(#236) Chaser válasza , (#232) üzenetére


Chaser
titán

itt? meKtalálod' ( :
a pönkösdöt nem, azt én tettem a karácsony után, mivel egy ideig az volt a sláger
a karácsony okoz drágulásokat, ilyen mértékűeket és hiányokat
másik sláger volt a covid
meg a kettő együtt, akár vga, akár kisebb amd cpu-k volt az alany
de mintha karácsony elmúlt volna egy picikét
covid is egyre inkább alábbhagy
és továbbra is a vga az egyetlen pc komponens aminek odab@szott a karácsony és covid:)
de most lehet lesújtja már az ssd-ket is az a szép ünnep és csúnya vírus...

szerk:
jerry311
pontosan, drasztkikusan nőtt meg a vga iránti kereslet
de a kínálat nem tudja lekövetni
egy év múlva sem fogja tudni, ahhoz ma induló gyár kellene ami holnap már termel - amennyiben marad a mostani kereslet -
ott van az amd, ha a tsmc-nél az x kapacitásukat kizárólag csak vga-ra használnák fel, akkor sem tudnának eleget gyártani vga-ból esélyesen
és nyilván nem használhatják fel, csak egy kis részét
és attól nem ad nekik a tsmc többet, mert most 10x annyi vga-t is el tudnának adni, meg 2x ennyi konzol soc is kevés lenne
ezek a dolgok végesek
nv csak vga-t gyárt, de nyilván ott is igen véges az a kapacitás amit a samu nekik erre tud biztosítani
így pedig egyértelműen hiány van, de nem chip, hanem gyártói kapacitás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#237) nexplo válasza Chaser (#225) üzenetére


nexplo
őstag

Szívemből beszélsz. Ennyit nem tudnék írni a melóhelyen mert seggbe rúgnának de pontosan így látom-érzem-tapasztalom én is. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#238) Chaser válasza nexplo (#237) üzenetére


Chaser
titán

elég rábökni az evga oldalára
minden out of stock ami vga, már előrendelési lehetőség sincs
nyilván belátták nincs értelme, és nem akarják hitegetni vele a népet - ami nagyon korrekt -
ami chipet kapnak már arra is sorok várnak amik a holdig nyúlnak
náluk rendelni akkor lehet amikor bőven van vga, olyankor kiszolgálnak bárkit egyesével is, kb az egész világon
most egy sz@ros gt710-et vagy 1030-at nem lehet venni ( :
gy.b.-nek - gyuri barátomnak - mondtam tegnap hogy nyilván elég volt egy időre a pc-ből
neki még utolsó körben lőttem egy 3070 suprimet, lecserélte a 2080s ftw3-at, azzal is jól járt valaki
de ha megdöglik a vga mit csinál?
láttam scorp egyik hirdetésében alzát hozza elő, hogy nem cserélte a vga-t valakinek, hanem "csak" visszaadták az árát - mondjuk az a része inkorrekt, ha visszakéri valaki akkor vissza kell adniuk -
de melyik kisker cserél ma magyarországon? egyáltalán megyik gyártó nem mondja azt hogy élből sz@r, visszaadják az ereti árat, és eladják mostani áron?
mondom gy.b., ha megmurdel a 3070 mi lesz? veszel másikat 6-700e-ért? vagy lehet ha ősszel murdel meg akár milláért' mert annyiba kerül már? és megmurdelhet
tényleg ott tartunk, hogy alkatrészeket kell felhalmozni egy pc-hez? - oké, van neki is meg nekem is :d de hobbiból, nem muszájból... -
láttam aprón 3090 ftw3 döglött fél milla ( : hatalmas...na kíváncsi lennék, ha tényleg nem is b@sztatták - lehet -, ugyan az evga rma most meddig tart - ami normál esetben nagyon korrektül működik -, vagy ott is csak visszadobják az eredeti pénzt, oszt' megy vissza a piacra dupla áron

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#240) Chaser válasza #32839680 (#239) üzenetére


Chaser
titán

erre azt mondom, aki vásárol használtan legyen tisztában a "következményekkel"
ebben az esetben kevesebbet kap vissza mint amennyiért vette, mikor mély ponton voltak a vga-k, és a számlán levő összeg jóval több volt mint amennyiért használtan vette valaki, sokkal többet kapott vissza esetleges meghibásodásnál - miközben a meghibásodásig eltelt időben "inygen" használta is a kártyát, ha az elfogadott, ez a helyzet is legyen az:) -
az eladó eladta, lemondott minden jogáról, akkor is ha drágábban adta el, akkor is ha olcsóbban...a vevő pedig viseli a hasznot/kárt továbbiakban
de átléphetünk a garancia nélküli csodákra
1070ti 150-200-ért oké..két hét múlva megmurdel, lóPh@szt sem kap vissza a vevő senkitől...:) de megveszi
még két körrel akkor is jobb az említett 5600xt-s példád szerintem ahol biztosan kap vissza pénzt gar időn belül, ha most nem is fedi az eredeti vételárat
ha neked megdöglik az 5600xt-d - ne tegye - bárhol vetted, 90+ % hogy visszaadják a 100e ft-ot amivel csinálsz amit akarsz, az már nem az ő gondjuk, jogilag tiszta
vagy ugye az alzás sztori, a vevő vissza akarta kapni a kártyát, hogy akkor ő megjavíttatja - az mondjuk egyenesen törvénybe ütközik, hogy a saját tulajdonát nem adták vissza -
de ha te hozzányúlsz a kártyához, gar ugrott ha sikerül is a javítás, és ha később megmurdel, sok pénzt már nem látsz belőle
viszont, vajon manapság mennyibe is kerülhet pl reball vagy vram csere vga-nál?
nagyon-nagyon meglepne, ha drasztkikusan nem tolta volna fel az árat aki ilyennel foglalkozik
jelenleg bármilyen felállásban vásárol valaki, ha megmurdeli magát a vga-ja akkor gtk...
gy.b.-nek is speciel lenne plusz pénz vga-ra, előzőhöz most kb 300-400e-t kellene hozzácsapnia az eredeti árához amit visszakapna
most, lehet fél év múlva dupláját
de ez mi? :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#241) Chaser válasza #32839680 (#239) üzenetére


Chaser
titán

meg is fordíthatjuk
most a tisztelt bányász vesz 6db 3070-et, legyen 600e darabja
mondjuk megy a buli egy darabig, de beütne a krach
kiszállni belőle mondjuk 300-zal tud darabonként
onnantól aki megveszi és nem tudnák cserélni meghibásodásnál pl 2,5év múlva, akkor 600e ft-ot kap vissza - ugye nem vagyunk kötelesek elfogadni semmilyen más modellt, csak ha akarjuk, de nem kötelezhetnek rá, levásárlásra sem -
szóval több élű dolog ez, és lesznek "mókás" helyzetek emiatt is bőven
és itt azért nagyon nem arról van szó, hogy 10-20-50e ft ide vagy oda, hanem több százezer forintokról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) , válasza Chaser (#231) üzenetére


,
addikt

Jelentősen megnőtt az Intel processzorok ára is. Vagy a régi árakra gondoltál? Azok tényleg jók voltak.
Meglátjuk mit hoz a jövő, mint írtam, én drukkolok, hogy neked legyen igazad, és remélhetőleg a VGA-k árai a régi szintre esnek vissza (bár szerintem ez egészen addig elképzelhetetlen, amíg a többi alkatrész ára is meg lesz emelkedve, mint pl. most is).
Ha számszerűsíteni kellene a dolgot, akkor én úgy tippelném, hogy a 650ezer Ft-os RTX 3070 ára nem 250ezerre fog visszaesni, hanem kb 350-400ezerre, egész egyszerűen azért, mert arányaiban nézve ennyit emelkedett szinte mindennek az ára. (És azt feltételezve, hogy addig maradnak is ezek a megemelkedett árak, mert nyilván ha azok is visszaesnek, akkor mindjárt más a helyzet.)

(#243) Chaser válasza , (#242) üzenetére


Chaser
titán

10400f-ek levándoroltak 50e ft alá is
most fentebb mentek, 56e ft-ért már kaphatóak...:)
10100f-ek 38-40e-re estek le, most 44e-től vannak
3100? 35-40e közt ment december elejéig még, utána volt, hogy 55e-ért sem lehetett kapni, most sem lehet 50e alatt - a mutyizott oem nem az, ami a BOX verzió és amit hivatalosan forgalmazhatnak -
3600-ok ára volt a 90e ft-ot verdeste...tavaly március körül akkor drágán vettem 64e ft-ért - volt bolt ahol 60e-ért is volt -, ősszel 55e-re is besett az árra, decemberre volt 90e is...miközben 3700x/3800x ára maradt ahol volt
ez mind az amd sara, elszámoltak valamit de nagyon, kisebbeket nem tudták gyártani és hiány lett, ha hiány van felmegy az ár...
decemberben' mivel felcseszett az amd a nyomiságával, mondok' magamnak veszek egy intel 10700-est, valami 110e lett volna alzán, akkor talán legolcsóbban...most a 10700k IS olcsóbb legtöbb boltban
új genről kár beszélni intelnél, az új, oda árazták ahová akarták
olyan meg nincs, hogy a 3100/3600 árakat felfelé érinti az árfolyam ingadozása, a 3700/3800x-eket meg lefelé
- mert nagyon sokan a karácsonyon kívül ezzel is "magyarázták" a mesét.. ( : -

karácsony, covid, árfolyam, minden volt, pedig végtelenül egyszerű mi történt a vga paicon és mi történt a kisebb amd cpu kínálattal
tegyük már mellé, 3900x-ek ára béka hátsója alá is lement 150e környékére, miközben 3100-at nem lehetett 50e-ért sem kapni, most sincs 50e alatt BOX verzió...tudom nem ér a hűtő ezer ft-nál többet és van oem, de az oem, aminek nem ák-n kellene virítania meg a boltokban, hanem az oem-eknél, ég tudja ezeket honnan kukázták össze ( : -

inkább ne drukkolj, hogy legyen igazam
azt mondtam HA holnap bedőlne az eth, akkor mi lenne őszre
jelenlegi felállás szerint nem fog dőlni még egy darabig, tekintettel arra a szép kis grafikonra, idén itt sok minden lesz, de vga az nem - külön köszönet musk bácsinak aki nem bányászik, meg a visa-nak is, akik szintén nem bányásznak, hogy rohadna rájuk az amit most gondolok....szóval inkább ne legyen igazam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#244) Reggie0 válasza #54625216 (#222) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy, hogy korlatozott a hozzaferhetosege, ertsd nem lehet gyartani/hamisitani bitcoint. Az erteket a szukseg es az alternativak is meghatarozzak.

[ Szerkesztve ]

(#245) , válasza Chaser (#243) üzenetére


,
addikt

Mindenhol számlás bruttó kisker árakat fogok írni, amik bárki számára elérhetők voltak az elmúlt időszakban.

10400F-ek annyira vándoroltak le 50ezer alá, hogy 39ezer Ft-ért is megvehető volt. Jelenleg a PlayItStore-ban van 1 db 56ezer Ft-ért, illetve Alzában 57ezer Ft-ért, a többi már 60ezer Ft és fölötte. Tehát kb 1,5-szeres áron mennek jelenleg.

10100F-ek nem 38-40ezer Ft-ra estek le, hanem 29-30ezer Ft-ra. Jelenleg 44ezer Ft-tól kezdődnek, tehát szintén kb 1,5-szeres áron mennek.

3100-ból 28ezer Ft volt a legolcsóbb, amit láttam/vettem. Jelenleg 51ezertől kezdődnek, itt sajnos nem hogy 1,5, de inkább már 2-szeres szorzóról beszélhetünk, de eleve a Ryzenek árai sokkal nagyobb mértékben szálltak el, mint az Intel processzorok árai, ahogy írtad is.

3200G-k 30ezerért voltak kaphatók, jelenleg 56ezer Ft, szintén kb dupla ár, de itt is a Ryzeneknél tapasztalható jóval nagyobb mértékű drágulásról van szó.
Aztán persze lehet, hogy az Intel is beéri majd az AMD-t, és a kb 1,5-szeres drágulásból náluk is 2-szeres lesz, meglátjuk, mit hoz a jövő.

Valóban vannak processzorok, amiket még eddig nem érintett ez a jelentős drágulás, de azok mind eleve magasabb ársávban vannak, azokból eleve nem is szokott annyi fogyni, mint az olcsóbb társaikból. Majd ha azok is elfogynak, az újabb készletek azokból is emelt árakon fognak érkezni saját meglátásom szerint.

(#246) Chaser válasza , (#245) üzenetére


Chaser
titán

39e-ért én nem láttam 10400f-et - persze lehet volt -
de továbbra is igaz amit mondtam:
volt egy x ár, onnan mentek le a 10400f-ek, nem pedig afölé mentek fel - valami 60e környéke volt mondjuk úgy az "alap" tavaly nyár körül pl -
eltűntek a kis zenek, vettek az emberek helyettük inteleket, nagyon megnőtt a kereslet, a benn rohadó készletek fogytak - > növelték az árat
nyilván már nagyon kikoptak, nem raktározzák, hanem némi pótlást vesznek az inteltől hogy készleten legyen mert veszik - ha egyáltalán gyártja még őket az intel és nem kaptak eol státuszt, tehát már csak a legyártott darabok vannak -

azt tisztázzuk már, hogy nem ph seftes árakról beszélek, hanem kizárólag bolti árakról, hol volt 3100 28e ft-ért és mikor?
mikor zen drágulásról beszélsz lépj fentebb
3700x/3800x/3900x....:) azokból volt legyártva bőven, nem drágultak azok semennyit, de olcsóbbak viszont lettek
ahogy most intelnél a 8c/16t is, de 10600k ára is nagyon megzuhant ha megnézed
a "nép" nem azokat veszi, hanem a 100e alatti kategóriát, az fogy nagyon, de ugye ha nem tudják gyártani a kínálat lecsökken, ha pedig az igény ugyanannyi hiány lesz
ha pedig hiány lesz valamiből növekszik az ár
és intel-amd ilyen szinten kihatással van egymásra, gyakorlatilag az amd-nek köszönheti intel, hogy nagyon megnőtt a 10400f-ek népszerűsége
ami helyett egyébként sokan 3600-ra költöttek volna, de ugye ha nincs/irreálisan megdrágul, úgy nehéz arra költeni
mindig van egy ok-okozat, általában nem olyan nehéz kimatekozni
és látszólag független dolgok közt is lehet összefüggés, csak mondjuk több info kell hozzá hogy az ember meglássa
ahogy figyeltem a vga-kat és tűntek el egyik a másik után alzából meg a többi boltból, akár amd akár nv, mondom bazz, valami nagyon nem kerek
aztán ugye "jöttek" a nem létező 5xxx-ek és rdna2-k...akkor ezek nem tudnak gyártani, remek
"jöttek" a konzolok...na ennyire nem tudnak gyártani, nagyon remek...
de! akkor sem fogyhatna ennyi vga
aztán jött valahonnan egy bányász árfolyam hír, akkor mondtam na b+, itt a fekete lyuk...amire már azt hittem több éve lecsengett és ott is maradt
az meg hogy mért érintett minden vg-at- illetve érint jelenleg is -, körbeért a folyamat, egy idő után mindenki vette ami jut, amennyiért jut, és minden kiporzott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#247) Chaser válasza , (#245) üzenetére


Chaser
titán

arra nem jöttem rá - mondjuk nem is mentem nagyon utána -, mi történt a 12-14nm-es 2xxx/3xxx igp-s amd csodákkal, azok ugye nagyon nem a 7nm-es kapacitást szipkázzák
de lehet nemes egyszerűsségel, mivel a vga-k ára drasztikusan megnőtt - és mivel az amd integrált megoldásai azért jóval combosabbak az intelénél, még a legújabb 11xxx-eknél is -, így megnőtt azokra is a kereslet
többek között én is azt mondtam na oké, kibekkelem valamelyikkel..utána meg azt, a qrvaanyját' ( :
és mivel tudták, hogy 3100/3600 gyártás az leginkább nem lesz, szépen feltolták a régebben apróért kínált 2xxx-ek árát is, legyen mit venni annak aki amd-t akar ( : de ők is keressenek most már rajta rendesen
egyébként passz, de ezt reálisnak látom
1600af-et tavaly márciusban 32e ft-ért vettem alzán, most 44xxx legolcsóbban
2700x-et 55e-ért nem vettem meg az egyik boltból - inkább 3600-ot vettem -, most 90e? pffffffffff:) miközben a 3700x 100e alatt is kapható, és egy kemény tier-rel bizony jobb kb mindenben a 3xxx
és a 2700x nem kapott elvileg eol státuszt, tehát aktuális kínálatban van
de itt a hdd helyzet, remek ( :
valakitől kérdezted milyen károkat okoz a bányászda?
a bányászoknak semmit...de az "ártatlanok" most a péló rosszabbik végén vannak erősen:)
no jól eldiskuráltunk, én kiszórom a sz@rjaimat, a pc meg rohaggyon' meg
még utoljára teszteltem egy faca' tápot, legalább kellemes csalódással zárom a pc-zést egy időre - vagy végleg:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#248) #54625216 válasza Reggie0 (#244) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ugy, hogy korlatozott a hozzaferhetosege, ertsd nem lehet gyartani/hamisitani bitcoint. "

Ez mitől értéknövelő? Ez csak azt garantálja, hogy kriptoval kereskedni zéró összegű játék, mert csak annyi valós pénz lesz a rendszerben, amennyit beleraknak, önmagában ettől még egyetlen coinnak sem lesz önmagában valós értéke.

"Az erteket a szukseg es az alternativak is meghatarozzak."

Ezt fejtsd ki részletesebben légy szíves, mert nem igazán világos, hogy mit értesz ez esetben szükség és alternatívák alatt.

(#249) , válasza Chaser (#246) üzenetére


,
addikt

Persze, én is számlás bruttó kisker árakról beszéltem, jeleztem is.

Volt egy x ár, onnan mentek le, majd onnan mentek/mennek föl, ami emelkedés még jelenleg is tart. Hogy hol a vége, majd meglátjuk.

3100-akat legjobb áron július-szeptember között láttam, Emag, Eshop24, stb. helyeken, kb 30ezer Ft környékén. (A 28ezres pont Eshop24 volt, Emag meg 30ezer Ft.)

(#250) , válasza #54625216 (#248) üzenetére


,
addikt

Nem biztos, hogy erről van szó, de ha a kérdés az, hogy xy számára miért képvisel értéket mondjuk a bitcoin, akkor egészen egyszerűen azért, mert más, szintén értékkel bíró dolgokat vásárolhat meg vele. A pénztárcámban lévő papírdarab (amit pénznek hívunk) önmagában szintén nem képviselne értéket, hisz csak egy darab papír, viszont mivel lehet vele fizetni, így máris értékessé válik számomra. Ugyanez van a kriptovalutákkal is, de az utcán heverő kavicsok is mindjárt értékessé válnának számunkra, ha azokkal is lehetne fizetni, vagy legalábbis pénzre váltani őket. Bitcoin és társainál mindkét lehetőség adott, akár pénzre is válthatod (de valójában ez is pénz, csak digitális formában), illetve akár fizethetsz is velük bankkártya révén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.