Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #16820480 válasza Chaser (#98) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy látom annyira nem mennek azért ezek a számok :)) [link]
Amúgy igen, belinkeltél egy cikket, ahol arról van szó, hogy újra kiadják a 1050ti-t. De ez annyit mond összesen, hogy a kereslet hatalmas, ezt nem is vitatta senki.

(#102) #54625216 válasza Chaser (#93) üzenetére


#54625216
törölt tag

"nyilván ezért nem lépték meg a legutóbbi nagyobb bányászda kilengés óta sem a chip gyártók - tsmc/samu -, mert ez óriási rizikó amihez óriási befektetés kell"

Olyan gyakran előfordul, hogy megváltozik a piaci környezet és megnő a kereslet egyes termékek iránt. Ezt a gyártókapacitások bővítésével korábban is tudták kezelni, itt a gond a kriptokat övező bizonytalansággal van, hogy átmeneti divatjelenségről vagy hosszú távú igényről van-e szó.
A gyártókapacitás bővítése meg nem jelent azonnal gyárépítéseket, különben sosem bővítenének semmit. Nem ismerem a tsmc és a samsung gyárainak aktuális leterheltségét, de nyilvánvalóan kell lennie tartaléknak a rendszerben, mert egy gyárat sosem a pillanatnyi piaci igényekhez terveznek. Az esetek döntő többségében üzleti döntés, hogy egy termékből mennyit rendelnek és - a vis major helyzeteket leszámítva - nem a gyáron múlik, ha nem tudják kielégíteni a keresletet. (Oké, a járvány pont vis major helyzet, de a bányász mizéria sem tavaly kezdődött.)

(#103) hibavissza


hibavissza
veterán

A móka akkor kezdődik igazán, mikor a PS5-öt is képesek lesznek gazdaságosan bányászatra fogni. ;]

(#104) Chaser válasza #16820480 (#101) üzenetére


Chaser
titán

tedd már azt is hozzá, hogy mennyiért kapható usa-ban az 1050 ti
330$ az alja a cikkben
és segítesz nekem, mért nagy rá a kereslet? ha nem azért, mert vga szinte alig kapható?:) már a 1650 is "mérföldekkel" jobb nála
lehet listákban "normál" vga ár, azokkal egy gond van
ha nem kaphatóak, nem tudod őket használni
oké, rosszul emékeztem, csak 80 millió no. lakossága
arra tényleg hatalmas lefedettség néhány ezer "értelmes árú" vga
ha azt vesszük alapul, hogy a potenciális vásárlók száma kevesebb mint 0,1%, akkor is a semmi kategória...és nyilván már az is múlt idő hogy ott értelmes árak vannak
van is egy topik ahol tolják az rtx-ek beszerzésést, nos, ott sem azt láttam hogy kevés kivételtől eltekintve értelmes áron lenne vga a németeknél, vagy bárhol, pedig ők gazdaságilag picit jobban állnak mint mink'
tessék
ez olyan kínálat ami valid, nem statokban van
3070 suprim 1300 eur casekingen - 470e középárfolyamon -
az utolsó suprimet itthon már nagyon drágán, magyar áfával 320e-ért vettem december legvégén talán, és most ennek kell örülni kinnről - előtte 290e volt az alja, és az is rohadt drága volt, gaming x-et 260e-ért is vehettem volna, ahogy ftw3-at is -
legolcsóbb 3060ti-t - nem a non-ti verziót, 162e-ért vettem, most mennyi is bárhol a világon, ahol _ténylegesen_ kapható?
még szerencse, hogy nincs drágulás és csak a magyar nyerészkedik
ilyen a gyakorlat, meg ha belinkelsz valamit ami szép és jó...papíron

kpbendeguz
igen, az a része a rizikó, ami nagy és amire nem lehet alapozni ekkora pénzeket
ki vannak maxolva elég szépen, tsmc biztos, elég sokan gyártatnak a 7nm-en - az amd ha megkapna még +20%-ot mástól, esélyesen az is kevés lenne nekik -
semmi baj nem lett volna a kapacitással, ha nem esik be a bányászda pluszban, ami kb megette a piacot
erre ha gyárat építettek volna és bedől a bánya, az instant csőd
viszont a chip gyártót teljesen megértem, ő marad a pénzénél, sőt, 100%-on járathatja így a kapacitást
ha leesik a kereslet akkor viszont nem kell felkötnie magát
itt csak a kisember' jár rosszul a lánc végén, mint mindig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Chaser válasza #16820480 (#101) üzenetére


Chaser
titán

link
a legolcsóbbat 227-8 ezerét vettem a drága magyar áfával első körben gw phoenix-et, ami extraként még különösen jó is volt és nem is helikopter ( :
most 430e ft-ért elkapkodták a németektől a 3070-eket, akármelyik modell is volt
ez nem némi emelkedés, hanem drasztikus, és ha ennyiért ott elkapkodják nincs semmi készlet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) floatr válasza #16820480 (#101) üzenetére


floatr
veterán

Azért adják ki a 1050ti-t megint, mert azt nem viszik el a gyártósorról a bányászok... még

(#107) Chaser válasza floatr (#106) üzenetére


Chaser
titán

a 1030-at sem, a 1650-et sem...de nincs mit venni 50-150e-ig 1050ti és 1650-et kivéve, 1650s-ek ára is már felment 150e fölé
a 1050 ti-re még gddr5 megy, nem a többi kártya elől szippantja el a gddr6-ot, ez is nagy előny...az nv-nek, nagyot kaszál rajta
ráadásul ez még 14nm, biztos tudtak instant lefoglalni még kapacitást, ez sem veszi el a sokkal drágább kártyák elől a helyet - pl 1650, akár 2060,- azt is gyártásba dobják/dobták újra elvileg - amik már 12nm és gddr6, úgy nézem gdrr5-ös 1650-ek már kb eltűntek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#108) #16820480 válasza Chaser (#104) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, de értsd már meg, hogy a vga hiányt senki nem kérdőjelezte meg, és az ebből adódó magas árakat sem (hiszen így működk a piac, ha el lehet adni valami rohadt drágán, akkor nem nagyon fogják olcsón eladni).
Annyi a kérdés, hogy most akkor a crypto miatt van, vagy sem.
De nézzük egy másik irányból: 2020-ban kb 11 millió vga-t szállítottak le. Ehhez képest mondjuk ha megnézed mekkorák a legnagyobb bányász farmok, akkor pár ezres tételekről van szó. Az orosznál becsülnek 3000 ASIC modult, a kínai ennél nagyobb, de ott is ilyen 4000 alatti számokról beszélhetünk, és ezek a világ legnagyobb gigabányái, óriási fenntartási költségekkel. Ha azt nézzük, hogy legyen a kisebb farmokon két nagyságrenddel több kártya (százezres nagyságrendek ugye), akkor a maradék 10 millió az hol van vajon? Mert ugye a feltételezésed szerint nem jut el a gamerekhez meg azokhoz, akik munkára használják, de akkor hol vannak azok a bányák, amik ekkora mennyiséget felszippantanak? Hát az azelőtti évben legyártott 10+ millió? És az idén eddig legyártott kb 3-4 millió? És mindezt úgy, hogy a crypto piac 40+%-át kitevő bitcoinra amúgy nem is jók a vga-k, azért használnak mindenhol ASIC-ot.

Én értem, hogy egyszerűbb rákenni a dolgot egy közutálatnak örvendő csoportra, de ettől még nem teljesen adja ki a dolog.

(#109) Hegyirabló válasza #16820480 (#108) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De nem csak farmokon bányásznak, hanem magánszemélyek is bányásznak, egy-két-három darab kártyával, magánszemélyből meg nagyjából nyolcmilliárd van a világon.

Aquila non captat muscas.

(#110) #54625216 válasza Chaser (#104) üzenetére


#54625216
törölt tag

"erre ha gyárat építettek volna és bedől a bánya, az instant csőd"

Ez az, hogy ha globálisan elfogadják a kriptokat, mint a legális gazdaság részét, akkor csökken a hardvergyártóknál is a kockázat, azaz lehet mire bővíteni, ha pedig betiltják őket, akkor pukkan a lufi és felszabadulnak a kapacitások.
A jelenlegi se veled, se nélküled helyzet az, ami a válságot okozza.
Feltételezem azt gondolták, hogy egy-két év alatt úgyis behasal az egész, a nép megtanulja a leckét és nem lesz mit szabályozni. Aztán ez a felemás állapot tart már lassan 5 éve, de még mindig nem lehet biztos benne senki, hogy lesz-e egyáltalán kripto 5 év múlva.

(#111) k-adi válasza Hegyirabló (#109) üzenetére


k-adi
nagyúr

"magánszemélyből meg nagyjából nyolcmilliárd van a világon."

aminek a fele mélyszegénységben él, a másik felének meg szintén van egy jó nagy része akiket nem érdekel, nem érint hozzá, stb.. tehát végülis mit akartál ezzel mondani?

(#112) Chaser válasza #16820480 (#108) üzenetére


Chaser
titán

áruld már el, hogy mért mindenhonnan a bányászda folyik?
mért látom azt itt is egyre több tagról, hogy bányászik/vagy fog/akar/növeli a kapacitást?
és mért az árfolyam emelkedésével párhuzamosan tűnt el a vga piac? pontosan ugyanúgy mint néhány éve is volt, csak kisebb elánnal
előbb azt mondod nem mentek fel az árak, linkelsz valami usa statot
ott az élő eu-s helyzet, de, felmentek az árak, nem csak nálunk
arra mit mondasz?
covid és karácsony?
a kw-os tápok is azért kellenek ugye a homofiszhoz' hogy hiány lett belőlük?
nem akarom ráhúzni senkire
és továbbra is:
nem mindent szippantanak fel a bányák, de ha arra méretezték a gyártást, hogy kiszolgálják az x mennyiséget, akkor nem fogják tudni kiszogálni a gyártók az x+30-40-50%-os mennyiséget
mert olyan szintű keresletnél az történik ami megtörtént, eltűnnek a kártyák
a megtermelt mennyiség egy ideig győzi kiszolgálni a megemelkedett keresletet, de csak egy ideig - ez pl pont arra van, ha jön egy karácsony, akkor a megnövekedett keresletet áthidalja a legyártott termék -
a korábban eladottak pedig nyilván ott szolgálnak a tulajdonosuknál, vagy gamer felhasználásra vagy bányára, nyilván amit egyszer megvettek azért vették hogy használják, akármire is
statok meg statok
linkeltél valamit
linkelj mellé valós példát is, mennyire fedi a valóságot
mert senki nem tudhatja pontosan mennyi vga szolgál a bányákban vagy mennyi nem, illetve ha tudják is, vagy publikálják korrekten vagy nem
az viszont elég egyértelmű, hogy sehol nem fényes a vga elérhetőség sem az árak, viszont a coin árfolyam az egekben
tényleg gondolj amit akarsz, én is azt teszem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) #16820480 válasza Hegyirabló (#109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most ha eltekintünk attól, hogy a 8 mrd igazából 7 mrd és annak mennyire nagy része a tiszta ivóvízért küzd, nem hogy bányagépet vegyen, illetve mekkora része tudja egyáltalán mi az a crypto, akkor a maradék bányászni vágyó átlag jóska vajon hogy zsákolja be tucatszámra a becsületes gamerek elől a vga-kat? Illetve ha ennyire nagy biznisz az ilyen 1-2 kártyás bányászat otthon, akkor mi állítja meg a gamereket abban, hogy megvegyék a kártyát 200%-os feláron, hiszen úgyis kitermeli az árát, ha a napi pár óra játék mellett a maradék időben bányászatra fogja?

(#114) Apollyon válasza #16820480 (#108) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Annyi a kérdés, hogy most akkor a crypto miatt van, vagy sem.

Maga a VGA árak egekbe kerülése + hiánya igen, amiatt van.
Már évekkel ezelőtt is volt ilyen, nem ennyire drasztikus, de hasonló gond a crypto mining miatt.

Pl.: [kép]
vagy ez:
[kép]

Főleg a 1080 Ti-nél látható az elmúlt évek bányászlázas időszakai.

(A diagramok az árukeresőről vannak)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#115) Reggie0 válasza #16820480 (#108) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyjabol kijon a matek. Ha egy GPU atlagosan 40MH/s-t tud es 11M kartyat adtak el, az 440TH/s. Az ethereum halozat sebessege egy ev alatt kb. 396.5 TH/s-sel novekedett.

Ha csak 3090 ment a banyaba(110-120MH/s/kari), akkor is ez kb. 4 millio kartyat jelent.

[ Szerkesztve ]

(#116) Chaser válasza #16820480 (#113) üzenetére


Chaser
titán

"Illetve ha ennyire nagy biznisz az ilyen 1-2 kártyás bányászat otthon, akkor mi állítja meg a gamereket abban, hogy megvegyék a kártyát 200%-os feláron, hiszen úgyis kitermeli az árát, ha a napi pár óra játék mellett a maradék időben bányászatra fogja?"
egyre többen ezt csinálják, illetve a meglevő vga-hoz vesznek/vettek még egyet
ahhoz ugyanis nem kell spéci alaplap, riserek, nem kell még kw-os táp sem
a vga árak hiába indultak meg felfelé, veszik ugyanúgy
nem hülyék a gyártók, tisztában vannak vele mennyit megadnak most a vga-kért és mért
úgy gondolom így május elején már nagyon nem beszélhetünk arról, hogy tömegek vannak bezárva a covid miatt globálisan, és vga-val akarják elütni az idejüket
pláne, hogy az előrejelzések szerint a vga helyzet nem igen fog változni belátható időn belül
de mint látjuk, már befogják az ssd-ket is
filózhatunk ezen, térjünk rá vissza akkor mikor újra lesznek vga-k dögivel "normál" árakon - , már ha lesz még olyan
amikor musk szintű nagyon okosok adják a bánya alá a lovat, a visa, bankok, meg a stb, akkor nem kell attól félni hogy a "covid és karácsony" gyorsan el fog múlni, hogy vga-kat lehessen kapni úgy mint régen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) #16820480 válasza Chaser (#112) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért linkeltem amúgy az amerikai árakat, mert arról volt egy jól látható grafikon évekre visszamenőleg. Te ellenben csak beírogatsz olyan összegeket a magyar piacról, amikre semmi forrás nincs.

Ja, ha nem a covid felelős ezért, akkor nyilván a bányászok felelősek a chiphiány miatt érintett iparágakért is, mint az autózás vagy a fél konzumer elektronika, acélipar, stb.
Persze, egyre jobban felkapott dolog a crypto, ahogy egyre többen állanak be mögé, nagy cégek vagy kormányok is, ezért olvasni többet róla a (tech) hírekben.

(#118) Hegyirabló válasza k-adi (#111) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tehát ezzel azt akartam írni (nem mondani), hogy ha ennek a nyolcmilliárdnak csak a 0,1 százalékát vesszük, aki ezzel akar magánszemélyként foglalkozni, akkor az nyolcmillió fő, így meg nagyjából ki is jönnek a számok. Nem teljesen értem, hogy miért volt olyan nehéz erre rájönni, de örülök, hogy segíthettem!

#113 sheratan Azt nyugodtan írhatjuk, hogy nyolcmilliárd, örülök, hogy neked is segíthettem.

Forrás: Worldometer + CIA

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#119) floatr válasza #16820480 (#108) üzenetére


floatr
veterán

Ha ez a feltételezés igaz lenne, kiindulva a játékok eladási adataiból a fizetőképes gamer közösség nagyjából el lenne látva 30-as kártyákkal. Maguk a nagykerek mondják, hogy alig jön kártya, és már az amcsiknál a szokásos szállítmányokban sincsen 30-as, még az a kevés sem, amiért sorban álltak az emberek hetente.

El sem jut a nagykerig a nagyja.

(#120) Chaser válasza floatr (#119) üzenetére


Chaser
titán

úgy könnyű statokat csinálni kártya árakról
ugyanaz mint az ák-s beragadt árak
papíron ott van, csak venni nem lehet belőle, ha mégis igen, akkor elenyésző mennyiségben, ami mondjuk 10 emberből 9 nem vígasztal akinek már nem jut

szerk:
sheratan
te linkeltél egy statot
én nem "beírogattam"
pontosan linkeltem egy topikot, hangsúly a pontosan szón
ahol láthatod a naprakész eu-s árakat, nem a magyar árakat
ahol ténylegesen vásárolnak emberek, tényleges árakon, nem a mesékben élnek
és láthatod mennyibe kerülnek ténylegesen a kapható kártyák, nem a mesebeli stat árak
nyilván ha thw azt mondja az "új" 1050 ti usaban 330$-tól indul ténylegesen, akkor majd reális lesz az a stat aktuális árakra amit te linkeltél....biztosan
chip hiány szezon-fazon, vannak különböző gyártástech-ek és különböző gyártósorok ahol gyártják az adott lapkát, az oké, érinthet is egyes termékeket
de érdekes, nagyon sok minden kapható és akár olcsóbban is a romló ft ellenére, ami szintén félvezető alapú, tehát nyilván magából az alapanyagból nincs hiány
covid és karácsony...ilyen hosszú karácsonyunk nyilván egy darabig nem lesz
pláne musknak és a hasonló kvalitásu emberkéknek/cégeknek, annak aki nagy lóvét belever a bányába:) hogy ezzel még jobban generálja a folyamatot és elhúzódjon az a fránya karácsony, lehet a mostani karácsony utánig is, vagy a 2022-es karácsonyig
hagyjuk....:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) , válasza floatr (#119) üzenetére


,
addikt

A fizetőképes gamer közösség tudott is, és tud is magának VGA-t venni, ha akar.

(#122) , válasza Chaser (#116) üzenetére


,
addikt

Musk hogyan kapcsolódik a bányászathoz, illetve a VGA árakhoz?

(#123) updog


updog
senior tag

Ejjj az a fránya chip shortage, meg a covid miatt home officeban dolgozók, meg a gyíkemberek.

Hogy pont tényleg elkezdtek brutál drágulni már itthon is a HDD-k (egyelőre csak HDD, SSD-k még stagnálnak, de ahogy idéztem lentebb egy cikkből, egyetértek a konklúzióval hogy mindenre amit be lehet fogni, előbb utóbb ráteszik majd a mancsukat, de ne legyen igazam).

Random árukereső egyik találata, de ahogy nézem, >10TB vinyók mind így kilőttek (6-8TB is megindult, de nem annyira, gondolom az nem éri meg, de gyanús hogy csak egyelőre).

Természetesen minden összefüggés a Chia-val az kizárt.

Várom a kommenteket hogy az átlagember nem tölt meg 6-8-10-12 terás vinyókat és őket nem érinti, akinek meg munkára kell az fizesse meg. Csak hogy röhögve káromkodjak magamban egy jót.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#124) floatr válasza , (#121) üzenetére


floatr
veterán

Erre gondolom forrásod is van, mert ez így csak egy sacc. December óta 700+ egy 3080-as, és már 1M felett jár. A külföldön élők is folyton panaszkodnak, hogy nemhogy MSRP közelében nem tudnak venni kártyákat, de lassan 2000$-ért is elérhetetlen, mert nem érkezik - "elfogyott". Pedig a gyárak nem álltak le a gyártással, de azok a fránya eladási számok az egekben, miközben lassan már a nagykeres havernak sem jut scalper kártya, még a 20-as szériából sem.

Az imént a kolléga még ki is számolta (#115 Reggie0), hol vannak a kártyák, de ha neki nem hiszel, akkor itt van a diagram hozzá. Ide mennek a kártyák január óta folyamatosan, nem tudnak a bányászoknak eleget gyártani, mert ki van maxolva a kapacitás növekedése.

(#125) Dr. Romano válasza updog (#123) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A vinyók és az ssd-k csak azért drágulnak most, mert az enyhítések hatására az emberek végre éjfélig tudnak menni számtechboltba, így természetesen több vinyót vesznek mert több hely kell a filmeknek. A grafikonon az áremelkedés pont egybeesik az enyhítésekkel, szóval egyértelműen nem!!44 a bányászat okozza a mostani árelemkedést nem is értem te hogy látod ebben az összefüggést!44 ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#126) updog válasza Dr. Romano (#125) üzenetére


updog
senior tag

;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#127) Apollyon válasza Dr. Romano (#125) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De tévedsz... Senki sem bányászik az ssd-kkel, hát nem érted meg?!!!?4,,,44,,4
Ők farmolnak. :K

;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#128) Chaser válasza , (#122) üzenetére


Chaser
titán

izé...kuglizz' rá ( : beszállt a businessbe a tesla is röviden - kb mindegy mibe, btc-eth követi egymást ingában -
ha egy ilyen kategória beszáll és akár csak szóba hozza akkor ilyenek történhetnek - amivel ő 100%-ig tisztában van -

az is fizetőképes gamer akinek 50e ft-ja van/volt vga-ra, vagy lett volna akár 200 is, de nem akart rá többet költeni
csak most 1650 helyett 1030-at kap annyiért
ha 100e ft-ja volt 1660s helyett kap 1650-et
afölötti kategóriát hagyjuk is, 200e felett mennek a 1660s-ek

sztem a fizetőképes nem azt jelenti, hogy bármennyit képes kiadni valaki egy termékért
most rákényszerül aki nagyon "nem bír magával" és játékra kell neki
ugyanakkor biztos nagyon sokan vannak akiknek lenne 500e+ ft-juk is egy 3070-re, de nem hajlandóak annyit kiadni érte
sokan meg kompromisszumot kötnek, kiadják azt a 100-200e közötti összeget amit egyébként is kiadtak volna
csak most nem 5600xt-5700xt-ig, meg 2070s-ig válogatnak, hanem 1650 vagy 1650 super, nagyon jó esetben sima 1660, ami épp jut

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#129) floatr válasza Chaser (#128) üzenetére


floatr
veterán

Én fizetőképes alatt azt értettem, hogy az eredetileg beharangozott áron meg tudná/akarná vásárolni (mondjuk egy 3080 esetében 300-400eFt). Ő gondolom azt, aki bármennyit hajlandó fizetni érte.

(#130) Chaser válasza floatr (#129) üzenetére


Chaser
titán

én is így értem
nekem is lenne pl fél millám' 3070-re....de rohadtul nem adnék érte annyit ( : - és nem csak azért, mert 230e-ért is tudtam venni, már az IS borzasztóan drága volt egy ilyen sz@rért, akkor is ha az előző 2xxx rtx-ekhez képest jó ára volt, azok eleve rettentően túl voltak árazva 2070 szint felett -
de ugye amíg tejel a nép vagy bénázik a másik oldal addig nem lesznek jó árak
na pont ezért nem "támogatom" az ilyet
most is ha azt mondaná mindenki hogy akkor stop, nem ad pénzt vga-ra ha ez így megy, két hónap múlva lennének itt készletek meg árak ( :
de ugye megveszik...ott tartunk kb akármennyiért is

ez meg musk és vicce
tényleg vicces ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#131) , válasza floatr (#124) üzenetére


,
addikt

Forrásnak ott az árukereső, ott vannak a hirdetési oldalak, bárki, akinek van pénze, tud venni VGA-t. Fizetőképes keresletről beszéltél, akik MSRP árakról álmodoznak, őket eleve nem sorolhatjuk közéjük.

(#132) , válasza Chaser (#128) üzenetére


,
addikt

A kriptovalutákhoz valóban van köze Musknak, de te bányászatot említettél. Ahhoz, hogy kriptovalutát adjál-vegyél, birtokoljál, nem kell sem VGA-t venned, sem bányásznod.

(#133) , válasza floatr (#129) üzenetére


,
addikt

Igen, ha csak ábrándozik valaki az adott VGA-ról, attól ő még nem lesz fizetőképes kereslet.

(#134) floatr válasza , (#133) üzenetére


floatr
veterán

Nem baj, ha nem akarod érteni, de akkor nincs miről beszélni.

(#135) Chaser válasza , (#132) üzenetére


Chaser
titán

attól hogy musk bácsi nem vga-val bányászik a pincében, az ő "jelenléte" is generálja a folyamatot
aki coint ad/vesz ugyanúgy bányászik, mivel élteti a folyamatot
teljesen mindegy, hogy milyen formában van benne ha benne van
mint a fenti linken láthatod, csak böffintett egyet az egyik coinról és mi lett az eredménye

a fizetőképes kereslet és az msrp-ről álmodozás pedig nagyon sánta ebben a formában
sokan nem hajlandóak kiadni a beharangozott és bányász-mentes áraknál többet egy vga-ért akkor is ha lenne rá dupla zsetonjuk, ami teljesen érthető
nekik nem lesz vga-juk, vagy ugyanannyiért sokkal kisebb tudásút tudnak venni
és van aki hajlandó nagy felárat is fizetni
de aki fizeti a nagy felárat az is hozzájárul a folyamat fenntartásához akarva-akaratlanul is
és nyilván ilyen pénzekért amikért rtx 3070-ek repkednek nem a gamerek szegmensbe vándorol a legtöbb vga, megint bányánál tartunk
azért picit álljunk már meg az áraknál, eleddig' a 2080ti volt talán a vga történelem legdrágább játékosa a maga 4-500e ft közti árával, és igen rétegtermék is volt, nem csak nálunk
most meg lassan standard, hogy egy combosabb vga 500e fttól indul, és aki nem akarja kifizetni az nem fizetőképes? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) floatr válasza Chaser (#135) üzenetére


floatr
veterán

Nagyjából felesleges vitatkozni vele, ahogy elnézem ő is ebben utazik. A vicc az egészben, hogy ők is segítenek kinyírni a PC-t a mai formájában, és előtérbe kerülnek a konzol és cloud megoldások. Kis szerencsével megszedi magát addig, amíg teljesen bedől az alkatrész biznisz.

(#137) , válasza floatr (#134) üzenetére


,
addikt

Mit nem akarok érteni? Ha teszem azt 700ezer Ft az aktuális ára egy RTX 3070-nek, de neked csak 400ezred van rá, akkor te nem fizetőképes kereslet vagy, hanem csak egy álmodozó. Ha meg van rá a 700ezred, de mégsem vagy hajlandó kifizetni érte ennyit, akkor sem vagy fizetőképes kereslet pont azért, mert eszed ágában nincs annyiért megvásárolni, amennyiért kapható.

(#139) Dr. Romano válasza Chaser (#135) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hagyd rá, több energiát áldozol erre mint amennyit az ő rigjei fogyasztanak ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#140) , válasza Chaser (#135) üzenetére


,
addikt

Neked sem kell ahhoz bányásznod, hogy kriptovalutád legyen, és pénzt keress vele. És nem, aki coint ad/vesz, ő nem bányászik, de ettől függetlenül értem, hogy mit akarsz mondani.

Csak az utolsó mondatodra reagálnék, így van, tudod vannak közgazdaságtani alapfogalmak, és a (fizetőképes) keresletnél alap, hogy az illető legyen képes ÉS hajlandó kifizetni az adott termék árát. Tehát akár ha nincs meg rá a pénzed, akár ha meg van, de nem vagy hajlandó annyit kifizetni érte, akkor te nem tartozol a fizetőképes keresletet jelentők körébe.

(#141) , válasza floatr (#136) üzenetére


,
addikt

Nincs miről vitatkozni, amíg alapfogalmakkal sem vagytok tisztában.
Semmiféle alkatrészbiznisz nem fog bedőlni, fizetőképes kereslet mindig volt, és lesz is, sőt jelenleg magasabb, mint valaha.

(#142) , válasza #32839680 (#138) üzenetére


,
addikt

Ezt hol írta bárki is rajtad kívül?

(#143) kilua


kilua
senior tag

Mondjuk konzolok közül csak ps5öt nem lehet kapni xboxot lehet 110ezer körül van is raktáron több üzletben is és mehet is az RTX gaming konzolon a fejlesztő jól be is tudja lőni hogy rendesen működjön is:
[link]

Azért az durva mivel konzolban benne van a CPU is és az SSD is, és kihozták 110ért a mai világban, szóval az hogy luxus a gaming a bányászok miatt enyhén szólva is túlzás.

Pcn meg tartom a laptopomat és ott a jó öreg dosbox :)

[ Szerkesztve ]

(#144) floatr válasza , (#137) üzenetére


floatr
veterán

Nézd, én megértem a nagykeres havert, akinek jól jön a fizetéskiegészítés. Megértelek téged is, végülis eladod a kártyát triplaáron is, hülye lennél nem kihasználni. Sőt még azt is megértem, aki lehúzza aput, vagy forever alone ITsként megveszi magának ajándékba 6-7-8 kilóért, amit augusztusban piaci alapon töredékéért áraztak be. Még az is ok, hogy ha valaki horgol magának otthon egy antminer "replikát", még mindig túl olcsó az áram. Engem csak ez a tagadás, meg az arc zavar az egészben.

(#145) , válasza Dr. Romano (#139) üzenetére


,
addikt

Ebben 100%-ig igazad van, mivel nincsenek rigjeim.

(#146) , válasza floatr (#144) üzenetére


,
addikt

Nem adom el a kártyát triplaáron, mert meg sem veszem, de szerintem rajtam kívül senki más sem tudja triplaáron eladni egészen egyszerűen azért, mert harmadáron sehol nem lehet megszerezni. Én sem vagyok fizetőképes kereslet, mert én sem vagyok hajlandó 700ezret fizetni egy RTX 3070-ért. Majd megveszem akkor, amikor csak 200ezer Ft lesz az ára 1 vagy 2 év múlva, addig én is maximum az álmodozók közé tartozom, bár még oda sem, mert akkor már inkább vennék konzolt, ha mindenképp játszani szeretnék.

(#147) nexplo


nexplo
őstag

Szerintem nem egymás nyakát kéne kitekernünk. Teljesen mindegy hogy épp ki hogy látja a helyzetet, sajnos ez nem változtat rajta... :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#148) , válasza nexplo (#147) üzenetére


,
addikt

Egyetértek.

(#149) Reggie0 válasza kilua (#143) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hozzak ki annyibol, csak szamitanak ra, hogy venni fogsz par jatekot, ezert veszteseggel is eladjak.

(#150) nexplo válasza Reggie0 (#149) üzenetére


nexplo
őstag

Ez igaz. Mint amikor kávégépet veszel ingyen, mert a kapszula árában van a termék ára "elrejtve". Viszont az most sajnos tényleg igaz hogy a konzol per pill olcsóbb, még ha kompromisszumokkal is de jobban megéri szerintem. Főleg ha van két három gyerkőc és külön gép kéne akkor pláne. Nem vagyok konzol párti de anyagilag most mindenképp jobb választás a mai vga árakon...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.