Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem próbáltam ki, de Xiaomi Redmi Note 4-en (crdroid 7.15, android 11) is elérhető.

Lehet, hogy egyszer teszek majd vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg Android 10 óta a rendszer része.
Viszont azt nem árt figyelembe venni hogy ilyenkor tényleg minden szenzor lekapcsol.

(#3) eldiablo válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt nem tudtam, köszi az infót! :R

Valljuk be, a legtöbbre a többségnek semmi szüksége. :)

(#4) nullpoint


nullpoint
senior tag

Xiaomi eu rom A12 nincs sensors menü , kínai stock A12 tabletnél van.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Köszi, kipróbálom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Elég lehet csak az automata elforgatást kilőni, meglepő, hogy mennyire zabálja az akkut.

(#7) elfelejtette válasza FLATRONW (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sajnos a Redmi Note 9 Pro-ban a gyári rendszerben nincs ilyen...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8) Ellia


Ellia
addikt

Sokan nem tudják, de a telefon aksiját szívhatja egy régi SIM kártya is. Érdemes megnézni mikori, ha x éves, akkor a szolgáltató cseréli díjmentesen.

(#9) Krugszvele válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Brutálisan egybecseng az ún. tervezett elavulással.
Szoftvermódosításkor (frissítésnek csúfolt átverés) mindig tolok egy kicsit ezeknek a szenzoroknak a fogyasztásán. Pár év alatt használhatatlan is a telefon...

Az iPhone 5S amikor új volt 2013-ban pontosan ugyanolyan "gyors" volt, mint most egy 15 pro. El lehet rajta gondolkozni, hogy 10 év alatt nem sikerült gyorsítani rajta, mikor minden generációnál bemondták, hogy +50% a processzor nyers ereje, amit a következő tesztprogramok ki is mutatnak.

(#10) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem is van ilyen funkció (S22 Ultra), de nem fogom kikapcsolni, mert szükségem van rá, mint pl. GPS, fényerő, stb... Tehát ez inkább ahogy a neve is mutatja fejlesztőknek van. No meg aki hosszú (többnapos) üzemidőt szeretne, annak inkább a hagyományos telefon javasolt.

(#11) aprokaroka87 válasza Tamás88 (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ha szükség van valamilyen szenzorra akkor nincs értelme kikapcsolni.
Az meg nem teljesen igaz hogy fejlesztőknek ajánlott beállítás.
Inkább haladó felhasználók számára.

(#12) eldiablo válasza Tamás88 (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha valamire szükséged van, azt nyilván ne kapcsold ki. :)
A GPS egyébként nem szenzor, ahogy a Bluetooth és a Wifi sem. Ami a legfontosabb talán, hogy a mikrofon is működik.
Az elsődleges telefonomon nekem is csak éjszakára vannak lekapcsolva, bár a legtöbbször elfelejtem. Így is meg van a stabil 2,5 nap üzemidő (S23U).

A fejlesztői menüben azért vannak hasznos dolgok. Kezdésnek az animációk sebességét szoktam felezni.

Így van egy kis átmenet, de nem rabolja feleslegesen az időmet.

(#13) joghurt válasza Tamás88 (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Kedves Google szépen összemosta a haladó (tehát nem is profi) felhasználóknak szánt beállításokat a valóban csak fejlesztőknek szólókkal (mint USB debugolás). Az tehát semmit sem jelent, ha valamilyen beállítás itt található meg.

A hosszú üzemidőre való javaslatod meg kb. olyan, hogy aki ritkán akar tankolni, az járjon BKV-val. Igen, egy butatelefon sokáig bírja. De egy okostelefon is kibírhatná pár napig - pláne hogy a fogyasztás mekkora része jön össze az átlag felhasználó számára felesleges, és nehezen kikapcsolható dolgokból. A családom nőtagjai közül egyiknek sincs szüksége pl. a cikkben említett érzékelőkre.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) Viktor77 válasza eldiablo (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt már nem kell a fejlesztői menüben, valahol ott van az alapok közt is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) eldiablo válasza Viktor77 (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Milyen néven szerepel?
Én sajnos nem találtam ilyet a dev. menün kívül. :(

(#16) totron válasza Jack Hunter (#6) üzenetére


totron
addikt

Nyilván, minden ami figyel az szívni is fogja. Kedvencem mikor a mindenkori felhasználók egybehangzó birkasággal és persze korlátlan magabiztossággal állítják, hogy nem, ezek ki-be kapcsolása semmit nem alakít az üzemidőn. Jellemzően ők azok akiknek megfelel a tény, hogy éjszaka feltöltődik a telefon, s ez már egy egzakt infónak számít. Ha kicsit is megemlíted az itt tárgyaltakat, már kocka vagy és nincs életed, felesleges cizellálni, "fél év múlva úgy is lecserélem". Van ebben az arrogáns átlagfelhasználói attitűdben valami végtelenül taszító.

(#8) Ellia. pontos oka ennek?

(#9) Krugszvele, lehet, hogy menet közben gyors, de pl. a 6S-t csúnyán leültették üzemidőben a legutolsó frissítéssel. Így a legszebb, mert addig megbíztál a frissítésben, így relatíve gyanútlanul felkerült ez is.

(#17) eldiablo válasza totron (#16) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Kedvencem mikor a mindenkori felhasználók egybehangzó birkasággal és persze korlátlan magabiztossággal állítják, hogy nem, ezek ki-be kapcsolása semmit nem alakít az üzemidőn."

Lehet ezek azok a userek, akik fél nap alatt lemerítenek kb. bármilyen telefont. Úgy tényleg nem venni észre difit. :D

(#18) Viktor77 válasza eldiablo (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Ott van, Remove animations. Bekapcsolod és viszlát animációk.
Illetve, van még az Ablakanimáció tempója menüpont, ahol a fejlesztői menüben lévő skálához hasonlóan állítható.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) eldiablo válasza Viktor77 (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én nem kikapcsolom ezzel az animációkat, hanem felére rövidítem az átmenet animáció idejét. Gyors átmenet a villogás helyett.

Egyéb opciót nincs, ahogy a képen is látszik.

(#20) Viktor77 válasza eldiablo (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Semmi, igazad van, én néztem be.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) aprokaroka87 válasza Viktor77 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amire te gondolsz az a kisegítő lehetőségeken belül van.

(#22) sonar


sonar
addikt

Azt meg tudja valaki mondani, hogy ha kikapcsolom a szenzorokat az tulajdonképpen miket is kapcsol ki?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23) joghurt válasza sonar (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Gyorsulásérzékelő, G-szenzor, közelségérzékelő, környezeti fényérzékelő, mágneses érzékelő (iránytű), ujjlenyomat-érzékelő, néhány típusnál légnyomás-érzékelő, markolás-érzékelő, Hall-szenzor (a mágneses flip-tokot detektálni), infravörös érzékelő, LiDAR stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#24) aprokaroka87 válasza sonar (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Aida 64 app megmutatja ☺️
Vagy bármilyen sensor test app is.
Az meg hogy milyen szenzorok vannak a telefonban, típus függő is.

(#25) aprokaroka87 válasza joghurt (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem az egyik telefonban képernyő-be épített ujjlenyomat olvasó van, működik.
Szerintem azt nem is tilthatja le vele egyébként sem.
☺️

(#26) eldiablo válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ujjlenyomat érzékelő nálam is maradt, viszont a kamera tiltva van. Mondjuk ennél a típusnál nem nagy veszteség. :DDD

(#27) sonar válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


sonar
addikt

Tisztában vagyok vele, hogy milyen szenzorok vannak csak a letiltásra vagyok kíváncsi.
Na majd tesztelgetem akkor.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#28) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az appok remekül használják a szenzorokat kémkedésre. Itt egy példa 2014 (!)-ből: [link]

Jelenleg a szenzorokat tudtommal egyedül GrapheneOS-en lehet tiltani, vagyis az újonnan telepített alkalmazásoknál by default tiltva van minden hozzáférés amiket aztán lehet oldani, ha nagyon kellene.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de ezek a szenzorok neked nem hiányoznak?

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Hieronymus válasza Apollyon (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lassan 10 évvel túlhaladtuk a 2014-es állapotot.
Ma már szenzor hozzáféréseket szabályozni lehet, mikor férhetnek hozzá az appok.háttérben futva nem kell nekik szenzor elérés. És kamerára vagy mikrofonra sincs szükségük.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) eldiablo válasza hcl (#29) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Másodlagos telefonnál abszolút nem. Ha a kamerát nem tiltaná le, akkor az elsődlegesen is lelőném mindet.

(#32) hcl válasza eldiablo (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy OK :)
De pl. a közelségérzékelő telefonálásnál...? Meg navigációhoz kell az iránytű, stb.
Apple esetén pl. értelmesebb az ilyesmi, hogy "emelésre ébredés" kikapcsolható, mert az tényleg olyan, hogy a zsebedben állandóan bekapcsol a kijelző :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) eldiablo válasza hcl (#32) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A helymeghatározás működik hibátlanul, navigálni még nem próbáltam szenzorok nélkül, de sort fogok rá keríteni.
A közelségérzékelés amióta nincs valódi szenzor, csak a front kamera, azóta egy rakás... nem bánom ha világít a kijelző végig a hívás közben.
Nem sokat telefonálok kézben tartott telefonnal, szóval részemről nem veszteség ez sem. :)

(#34) hcl válasza eldiablo (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A közelségérzékelés amióta nincs valódi szenzor,"
WTF nem néztem még újabb telefonokon, de elég meredek. A5 2017, A7 2017-en még tuti volt. (De az A32 LCD-n van neki lik, vagy az az előlapi vaku?. És az A34-en is van.)
De akkor elég gyanús, hogy ez okozza a plusz fogyasztást, mert a kameraképet fel kell dolgozni.

Amúgy a fejhez tartott telefonnál telefonálva nem a világítás a baj, hanem hogy az érintőt se kapcsolja le gondolom... :D (Illetve a kijelző az egyik legnagyobb fogyasztó.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) eldiablo válasza hcl (#34) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csak megnyomom a ki/be kapcs gombot és már alszik is a screen.
Android 1.5-tel kezdtem. Rajtam ilyen apróságok nem fognak ki. :DDD

(#36) hcl válasza eldiablo (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
Ja másik, automata fényerő, ami még jól szokott jönni.
Jó lenne ezeket külön kikapcsolhatóvá tenni, mert mindenkinek mások az igényei.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) eldiablo válasza hcl (#36) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nyilván az kényelmes, de ahhoz sem ragaszkodom. 2 kattintás lelőni a tiltást, szóval ha mégis kell bármi, akkor azt majdhogynem vakon megcsinálom.

(#38) hcl válasza eldiablo (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Hieronymus válasza eldiablo (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A helymeghatározás működik hibátlanul, navigálni még nem próbáltam szenzorok nélkül, de sort fogok rá keríteni. "

A puszta közepéhez nem kell iránytű. Nagyvárosban magas házak között, ahol a helyzetmeghatározás amúgy is bajos, iránytű nélkül könnyen elnavigál a telefon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) Apollyon válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ahogy olvastam, ez az írás is mintha pont arról szólna, hogy egyébként alapjáraton engedélyezve vannak a szenzorok, amiket csak a fejlesztői beállítások alatt lehet kikapcsolni. :U
2014 óta meg csak annyi történt, hogy eltelt közel 10 év, és még mindig ugyanúgy (vagy még jobban) adatokat gyűjtenek az appok. Van kéznél A52s is, és eléggé korlátozottak a lehetőségek érzékeny adatok megvédése szempontjából, mint ahogy ezt írás is taglalja...

OK, hogy dev menü alatt ki lehet kapcsolni a szenzorokat, de átlagfelhasználói szempontból ez még mindig blama. Ezt apponként kellene minimum állítani, nem pedig rejtett menüből, és az appok jogosultságainál sincs semmilyen opció a szenzorok állításához.

Nem mintha sokat számítana, mert a gyári szoftver szinte minden más része masszívan szivattyúzza a userről az adatokat, és akkor még nem beszéltünk a play.services-ről. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) Hieronymus válasza Apollyon (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"2014 óta meg csak annyi történt, hogy eltelt közel 10 év, és még mindig ugyanúgy (vagy még jobban) adatokat gyűjtenek az appok. Van kéznél A52s is, és eléggé korlátozottak a lehetőségek érzékeny adatok megvédése szempontjából, mint ahogy ezt írás is taglalja..."

Ennek nincs köze a szenzorokhoz. Az iránytű adatainak olvasásával amúgy sem lehet hasznos adathoz jutni.

Minden app telepítése előtt megnézheted mihez kell hozzáférést adnod. Eldöntheted szükségesek vagy sem az engedélyek, amit meg kell adnod telepítéskor. Az appok többsége funkció értelmetlen hozzáféréseket kér. Ezeket én nem telepítem.

"Nem mintha sokat számítana, mert a gyári szoftver szinte minden más része masszívan szivattyúzza a userről az adatokat, és akkor még nem beszéltünk a play.services-ről. "

Nyilván van egy bizalmi kapcsolat a Google és a felhasználók között. Ebbe belefér play, pay, navigáció ... információ. Ha számomra szükségesek az online forgalmi adatok, akkor nekem is szolgáltatni kell ezeket az adatokat mások számára.

A legjobb biztonságot az elkülönítés adja. A bizalmas adatok kezeléséhez nem kell nagyon okos telefon. Online bank, Amazon, .. Saját prepaid kártyával. Az SMS fogadás szükséges. Egy másik eszköz ami homokozóként funkciónál. lehet játszani, appokat kipróbálni, ...

A három lépcsős megoldás az igazi.
Nagyon személyes. Munkahely és család, esetleg barát. Innen bármilyen adatot vihettek, nem tudjátok felhasználni semmire.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A crDroidban pl. néhány érzékelőt alkalmazásonként is lehet tiltani.

(#43) eldiablo válasza Hieronymus (#41) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Az egyes ember kiszámíthatatlan, (...) az embertömegek reakciói statisztikailag mérhetők. Minél nagyobb a tömeg, annál pontosabban."
Isaac Asimov, Második Alapítvány

(#44) Apollyon válasza Hieronymus (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Látszik, nem olvastad el a linkelt cikket, szenzor alatt nem csak iránytű értendő.

Mivel tudom a telefon topikjából, hogy Pixel 7-esed van, gyári szoftverrel, így nem hiszem, hogy ha akarnád is komolyan venni a magánszféra témát, tudnád egyáltalán... Hiába különítesz el, amikor kb. valós időben broadcastel rólad mindent a telefonod, amit csak bír. A Pixelen lévő gyári OS meg egyáltalán nem tiszteli a user adatvédelmét.
Az említett "három lépcsős megoldás"-nál nagyságrendekkel komolyabb és tudatosabb szokásokra van szükség, hogy egyáltalán legyen esélyed arra, amit írsz.

"Innen bármilyen adatot vihettek, nem tudjátok felhasználni semmire."

Ez a hozzáállás pedig egy nagyon meredek disztópiába vezet...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) joghurt válasza Hieronymus (#41) üzenetére


joghurt
addikt

0. Az alkalmazások röhejes dolgokhoz kérnek jogosultságokat. És ebben a Google is vastagon benne van, mert a legtöbb esetben egy általad sosem használ opcionális funkció miatt igényel xy hozzáférést egy amúgy muszájból használt app. (Mondjuk ha sosem fizetsz QR kóddal, akkor a mobilbanknak lópélót a kamerához. De ezt nem mondhatod. Eleve csak néhány funkciónál - pl. helyadatok - van erre egyáltalán lehetőséged, de a kedves fejlesztők és a Google simán megoldja, hogy akkor meg nem fut az app, ha nem adod meg az engedélyt.)

1. Nyilván nincsen bizalmi kapcsolat a Google és közöttem. Mert tudom, hogy belőlem (az adataimból) akarnak élni, és ebben a legkevésbé sem gátolja őket, hogy nekem erről mi a véleményem.

2. Nem fogok három telefonnal mászkálni. Különösen hogy az Androidnál csak az az opció létezik, hogy kb. mindenhez hozzáférnek.

A tej élet, erő, egészség.

(#46) hcl válasza joghurt (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is vicces, amikor appot fejlesztesz, hogy mikhez kell engedély :D
- lehet adakozni a fejlesztőnek -> alkalmazáson belüli vásárlások
- megosztás feature -> internet :D (az OS saját share funkciójával való megosztáshoz)
- az app saját könyvtárába íráshoz kell a tárhelyhez engedély, hiába nem lát ki a progi a saját könyvtárából...

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) aprokaroka87 válasza hcl (#46) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy fájlkezelő app esetén pl nem igazán van más választásod 😀

(#48) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#47) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy fájlkezelő app esetén pl nem igazán van más választásod 😀
Bár egyébként egy ideje 2 féle megoldás van, van a sima tárhely engedély, és az amikor minden fájlhoz hozzá fér.

Basszus ezt szerkeszteni akartam...

[ Szerkesztve ]

(#49) hcl válasza aprokaroka87 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, de ez
- miért külön engedély, ha amúgy scoped storage van, és nem tud onnan kimenni
- miért úgy jelenik meg, mintha általánosságban tárhely engedély lenne (nagyon félrevezető)

A "minden file" engedély meg valami speciális cucc, nem is jöttem rá, hogyan lehet kérni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) aprokaroka87 válasza hcl (#49) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt ne kéred, hanem az fejlesztője határozza meg.

Itt van egy példa Solid Explorer.
Nincs alap tárhely engedély.

Cserébe viszont van a speciális engedély.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.