Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joi29


joi29
őstag

"az AMD addig nem fog elgondolkodni az árak mérséklésén, amíg a raktárakat hétről-hétre kipucolják."
Amíg a kis muglik milliói nem olvasnak teszteket és nem gondolkodnak el az
ár/érték arányon, csak szólnak apucinak hogy nekem ilyen kell,
addig nincs szükség az ár csökkentésre. :N

(#2) sagesz93


sagesz93
addikt

Hát amíg veszik rendesen addig minek csökkentsenek... :F

(#3) Spancho


Spancho
őstag

"kis muglik" :D
Majd ha a raktárban lesz Nv kari is ugyan olyan teljesitménnyel alacsonyabb áron akkor mást fognak mondani :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) lsc


lsc
nagyúr

Nem tudom elhinni, ez szerintem csak azért van hogy az "embörök" ne várjanak a vásárlással. A 460 nem lett rossz, árban sem, ha venni fogják akkor amd-nél árat kell csökkenteni. Természetesen majd meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5) csabika0001


csabika0001
senior tag

Ati párti vagyok de most mégis azt mondom Nvidia gyárts egy jó kártyát !!

(#6) bartucc válasza lsc (#4) üzenetére


bartucc
addikt

Igazad van, én még arra lennék kiváncsi, hogy a minap hírben lévő nagy TSMC rendelés Nvidia oldalról, mit is tartalmaz pontosan. Reméljük GF 104, GF 106-108. Akkor lehet árcsökkentés, bár ha az Ati készlet kifogy, akkor meg nvidiának nem lesz érdeke az árak csökkentése. De majd kiderül.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) Malachi


Malachi
addikt

nv fronton az utolsó normális ár/érték arányú kártya az új 8800GT volt. kb. 3 éve. muszáj lesz megint valami nagyot dobniuk 40-50ezer körüli kezdőáron, különben ez marad a helyzet. a normális kártyák 65-70-nél kezdődnek, alatta 50 körül még éppen elfogadható cuccok mennek, lentebb pedig homály. nem jó ez így. :(

(#8) joshua7


joshua7
veterán

Amíg a HD5770-et megveszik 45+-ért, ha HD5850-et 70-80-ért, már ugyan miért is csökkentene?

Semper Fi

(#9) Thome válasza joi29 (#1) üzenetére


Thome
addikt

Ezzel csak azt akarod mondani, hogy a Fermi jobb ár/érték arányban? :U

(#10) Izzé válasza lsc (#4) üzenetére


Izzé
őstag

Viszont ha nem viszik a 460-kat, akkor az NV fog árat csökkenteni. Vagy így, vagy úgy, nekünk teljesen mindegy, szvsz 1-2 héten belül megindul a folyamat.

(#11) Fáraó


Fáraó
őstag

Megértem őket, csak nehogy nagyot zuhanjanak a rendelések. Bár ott a spájzban a 6000-es család. :)

Ruby lehetne vidámabb is az eladások alapján. :) A Palit zöld békája is vidámabb volt amikor rosszabbul ment a szekér.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#12) lsc válasza Izzé (#10) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez is benne van, ráadásul a forint is mintha kezdene magára találni.

Az élet kegyetlen .

(#13) h-yle


h-yle
addikt

Ha jó ár/érték arány kell ott a 4870. Azért a 2-3 játékért ami használja pont fölösleges dx11-es kártyát venni. Ha pedig valakinek a VGA vásárlás a hobbija az meg így járt.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) Killing


Killing
addikt

Hehe, én 39k-ért szerváltam a HD5770-et. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#15) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én megvárom azt az iskola kezdést! :D

(#16) Sárpac válasza Izzé (#10) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Már megindult az 5830-as árát folyamatosan csökkentették az elmúlt hetekben..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#17) dfdfdf válasza Fáraó (#11) üzenetére


dfdfdf
őstag

Most ha nevetne a zöldek azt mondanák hogy az nv-t fikázza :D
Nah ígymár mindenképpen lesz árverseny kivéve ha nem beszélnek egymással telefonon a cégek mert akkor cumi lesz :D

(#18) fagy53 válasza bartucc (#6) üzenetére


fagy53
nagyúr

Azt is figyelembe kell venni, hogy a világon az NV tábora nagyobb, s bár a sikeres HD4xxx és 5xxx család sokakat elcsábított, egy jó NV kártyáért bármelyik pillanatban hátat fordítanak a Radeonoknak. ;) Ezt megérzik az AMD raktárai is! :K
A legnagyobb értékesített darabszám nem a GTX460 - HD5830 kategóriát képviselő családból kerül ki, hanem az olcsóbb, de játékra még elmegy kategóriából. Ezek az NV GF 106-108 magokra épülnek majd és ha valamivel drágábbak is lesznek, mint az AMD hasonló kártyái, a nimbusz és a paramétereik kedveltebbé teszik őket.
A HD 6xxx nehéz helyzetben indul majd, súlyosan érinti a kialakulóban lévő árverseny és kíváncsi leszek milyen újdonságokkal lesz képes überelni a végre felzárkozóban lévő NV kártyákat. ;]

(#19) mistixx


mistixx
tag

Tartom magam a korábbi kijelentésemhez:
Kartell vizsgálatot nekik, mert csak elhitetni akarják, hogy árverseny van vagy lesz. :((
Mesterségesen tartják magasan az árakat. Az új 6000-es széria milyen kezdő árcédulával indul majd ha ez a tendencia marad?
Mondjuk Magyar hon elég árérzékeny piac...

[ Szerkesztve ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#20) Sárpac válasza fagy53 (#18) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A HD6xxx a felső szegmensben kezd kétlem,hogy komolyabban érintené..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21) fagy53 válasza Sárpac (#20) üzenetére


fagy53
nagyúr

Minden kezdet után jön a folytatás.....aki most a radeonok árcsökkentését reméli, így gondolkodik. Ha a csúcskártya rajtol először, az csak keveseket érint, én nem rá gondoltam. :N
Az NV-nél rendesen leszerepelt a DX11-es felső kategória, a GF104,106 és 108-nak lesz mit visszaszerezni az NV imázsból! :D

[ Szerkesztve ]

(#22) joshua7 válasza Killing (#14) üzenetére


joshua7
veterán

Az kva sok. Én 28-ért. :D

Semper Fi

(#23) leviske


leviske
veterán

Azért az AMD részéről ez egy elég veszélyes játék. A HD5870 ára jelenleg $390-500 közt mozog (és akkor még a 5970 $700-1100-os ára szóba se jött), amiből könnyedén kijön egy GTX460 SLI és ha ez leesik a népnek, akkor megint lehet majd dolgozni a "Radeon jobb ár/érték aránnyal rendelkezik" imázson...

Remélem nem szúrják el, csak azért, mert ennyiért is viszi a nép. :F

(#20) Sárpac: Ha igazak a pletykák, akkor a HD6-os széria most a 700-as családdal indít, szóval igenis belecsöppen a közepébe a dolgoknak. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) Chaser


Chaser
titán

"és ez végső soron a kedvező a vásárlók számára." -a

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nem hülyék ülnek azért a székekben, főleg, ha már az Nvidia így elba..ta a Fermit és még "cseppet" drágán is adja...mindettől függetlenül sem vennék új Radeon kártyát az 5xxx szériából, mert jó 15, de inkább 20k-val így is túl van árazva.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) joi29 válasza Thome (#9) üzenetére


joi29
őstag

Igen jelenleg a GF104-es gpu-val szerelt GTX460-ek a legjobbak
ezen a téren kategóriájukat tekintve.

(#27) Killing válasza joshua7 (#22) üzenetére


Killing
addikt

Nem titkos hogy hogy? Használtan?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#28) Izzé válasza leviske (#23) üzenetére


Izzé
őstag

"Ha igazak a pletykák, akkor a HD6-os széria most a 700-as családdal indít, szóval igenis belecsöppen a közepébe a dolgoknak."
Igen, de a 67xx az 58xx-t váltja, úgyanúgy 40 nm-n, vagyis kapunk egy picit gyorsabb és 99%, hogy nagyobb cypresst.

(#29) joshua7 válasza Killing (#27) üzenetére


joshua7
veterán

Itt a Ph-n. 3év gar, Iponba szólt és használt volt. De már továbbadtam.

Semper Fi

(#30) Isee


Isee
senior tag

Hát hogyha a gefo-k ílyen szegényesen fognak továbbra is szerepelni, akkor a másik oldalon sem lehet csökkenésre számítani még egy jó ideig...

Eddig is mindenki arra számított, hogy váááá itt vannak az 5xxx-es radik, azt veszek majd bitang pénzért egy 4870est, aminek még mindig megvan az ára... Igaz olcsóbb, mint az 5xxx széria előtt volt, de nem annyival mint anno a 4xxx után a 3xxx-eseké.

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#31) szuper-t


szuper-t
senior tag

ez nem jó hír:S csökkenteni kéne.. mivel fogja így az Nvidiát ösztökélni..?:S

(#32) GAbre


GAbre
veterán

Ez 1 tökjó dolgo ők nem csökkentenek árat,a forint is qva szarul áll... :(
És igén én "is" a forint romlásának pont a közepén vettem ati karit...
Még 42őért tudtak volna szerezni nekem 1 his 5770et.
Elbaszták a rendelést 5750 lett belőle,az nem kellett nekem,aztán következő héten már 45re ment fel az ára és szarabb is lett az a his verzió...
MInd1 itt vettem meg 1 kedves prohardverezőtől 44ért a mostani karim.(ujonnan)
Most meg megjött a gariból a kártyám hétvégén(gts 250) és netto ár alatt nembírom eladni. :W

Szar a helyzet nemigazán kell mostanában gépre költeni...Hát még vgára..

Avatar

(#33) leviske válasza Izzé (#28) üzenetére


leviske
veterán

Igen. És? Ha kiadják HD6700 néven, akkor onnantól "a név kötelez" alapon kénytelenek lesznek a GF104-nek nekidurálni.

(#34) Hiftu válasza leviske (#33) üzenetére


Hiftu
senior tag

Sajnos messze még a nap, amikor Tesco-s zsömle árban kapjuk a vga-t.
Az AMD a vga piacon is azt csinálja, amit a 64bites CPU-k indulásakor.
Ő volt az ász, ezért prémium áron adta a procikat. Most ugyanez van VGA-ban.
Jól jönne, ha az Nvidia is oda tudna ütni a termékeivel, mint az Intel... (Nem az erőfölényével...)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#35) veector válasza Killing (#14) üzenetére


veector
senior tag

Én 35ért :P

(#36) Izzé válasza leviske (#33) üzenetére


Izzé
őstag

Az inkább attól függ milyen teljesítménye lesz. Én olyan 15- max 20%-ra gondolok, amivel inkább a gf100-at veszik célpontba. De az is számít mekkora mértékű butításokkal jönnek a kistesók(6750,6730?), vagy mennyire sikerül jól a 66xx, mert ha nem ragaszkodnak a 800sp-hez, akkor még az is simán ellenfele lehet a gf104-nek.

(#37) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Ezért voltam már akkor kiakadva mikor felröppentek az első hírek GF 470/480-ról, hogy a vörösök verik a mellüket és szapulják az Nv-t. Aki kicsit gondolkodott az már akkor tudta, hogy ha a zöldek nem dobbantanak igazán nagyot akkor mi kisemberk szívjuk meg de nagyon. :W

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#38) Exelsior


Exelsior
senior tag

emlékszem a referencia hütös 4850-esemet mikor kijött egyböl megvettem mert nagyon vártam. kemény 43ezer Ft-ért ami soknak számitott de mégis jobb mint ami most van. 50ezer egy normális ati kártya amire érdemes lenne cserélnem de nem teszem 1. drága. 2. nincs rá fölös 50ezrem. 3. itt a nyakunkon a 6xxx sorozat ami sokkal jobb lessz. de akkor is 80ezer egy kártyáért vicc. de ez van. tavaj sokkal jobb volt a vga helyzet mint most.itt az eséje az nvidia-nak hogy meg mutassa tud karikat jó áron csinálni. és nem tagadom lehet cserélnék. de nagyon szeretem az ati-t de kezdem unni.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

Pletykák szerint a 6000-res széria feldolgozó egységek számában és felépítésben nem fog különbözni az 5000-res től.
az órajel fog nőni, illetve optimalizáltabb lesz elődjénél. remélem tévedek :U

(#40) leviske


leviske
veterán

(#34) Hiftu: Nem beszéltem Tecso-s zsömle árról. Ha $300 fölé akarják belőni az új jövevényt, akkor 1000%, hogy nem HD6700 lesz a neve, az NVIDIA vezetőségét meg rituálisan fel fogja kötni a többi partnercég vezetője, ha képesek a GF104 árát ok nélkül $200 alá betolni. Az AMD meg mint látjuk, nemigen fog árversenyt kezdeményezni.

(#36) Izzé: Egyértelmű, hogy inkább GTX480 fogó lesz, viszont amennyiben az ellen lövik be, akkor esélytelennek tartom a HD6700 nevet. (Marketing...)

RÖVIDEN: Nem azt várom, hogy olcsó lesz, hanem azt, hogy nem HD6700 lesz a neve.

Az RV790 kapcsán is rebesgették a HD5000 generáció nevének a bevetését, aztán nem lett belőle semmi, pedig ugyancsak egy lépés volt a R700-asok és a Evergreen közt (nem csak a magasabb órajeleket kapta újításként, nem is véletlen, hogy jobban bírja az iramot, mint a HD4870).

Véleményem szerint a Southern Islands egy HD5 frissítés lesz, az RV740/790-hez hasonlóan, hogy az Evergreen termékciklusát ki tudják nyújtani a Northern Islands érkezéséig.

Szóval én ezeket a kártyákat várnám:
- HD5890 (40nm)
- HD5860 (40nm)
- HD5790 (40nm)
- HD5690 (40nm)
- HD5660 (40nm)
- HD5995 (28nm)

[ Szerkesztve ]

(#41) odorgg


odorgg
addikt

Lessz itt árcsökkentés, mert nemhiszem hogy a GTX460 utánn, ép eszű ember 5830-at vagy 5850-et venne :N Jöhetnek a sokmonitoros baromsággal, amikor még az emberek nagyrészének, CRT virít a gép mellett. Ráadásul aki 3 monitoron akar játszani, szerintem nem 5770,5830 vagy 5850-et vesz, mert ezekkel max diavetítésre jó a 3 monitor.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#42) leviske válasza odorgg (#41) üzenetére


leviske
veterán

Ne nevettess! CRT mellé minek egyáltalán HD5770? :F (A kirívó, saját igényektől lehetőleg kímélj meg, mert arra én is tudok saját ellen magánigényekkel válaszolni.)

A HD5770 az összes vele egy árkategóriában lévő kártyával együtt túl van árazva. Egy 1,5x drágább kártya nemigen lesz kihatással a karrierjére. A HD5830 meg sohasem volt tekinthető jó vételnek. Akinek arra a szintre van szüksége, az vett két HD5750-est 60-70k-ból és még jobban is járt.

A HD5850-et meg szvsz megint csak nem veszélyezteti, mert akárhogy nézzük, a játékok többsége alatt azért megvan az a lélektani 20%-os teljesítménytöbblet. (A Dirt 2-t ne szedjük elő, mert egy kirívóan GeForce-ok felé hajló játék lett.)

(#43) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ha ez kell én nem tartok igényt rá, hogy később igényt tarthassak a kedvezőbb árúra :D.

javaslom mindenki cselekedjen íj módon.

Aurea mediocritas

(#44) pilóta válasza leviske (#42) üzenetére


pilóta
nagyúr

CRT mellé minek egyáltalán HD5770?

Mert mi köze a monitor felépítésének a videokártyához?
Vagy egy 21"-os CRT 1600x1200-as felbontását gyengébb vga is kiszolgálja, mint az LCD 1280x1024-es felbontását?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) Gerisz válasza odorgg (#41) üzenetére


Gerisz
addikt

állj be te is a hülyeséggel a sorba.
A 460 közül az lesz olcsó amelyik nem tudja az 5850 teljesítményét, amelyik tudja az meg nem lesz olcsóbb mint az. Semmi értelme nem lenne, majd hülye lenne az NV olcsóbban adni mikor ő alapból mindent drágábban szokott. De majd meglátjuk ha itt lesz.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az egy dolog, hogy a nagy igények miatt nem csökkentik az árakat, de csak két napja került boltokba a GTX 460 és nem csoda hogy semmilyen eladási mutató nem változott 1-2 nap alatt. Az biztos, hogy mostantól kvázi nullára fog csökkenni az 5830 forgalma és az drágább gyárilag húzott 5770-ek forgalma is erősen csökkenni fog. Persze mindig van egy réteg a vásárlók között, akik megvesznek bármit, amit a boltos ajánl nekik, ő meg azt fogja ajánlani, ami a nyakán marad.

Nálunk persze semmi sem úgy működik, mint máshol. Abból is látszik, hogy alapból 60 ezer Ft-ra lőtték be az amúgy csak 55 ezres vagy olcsóbb EU-s árat és ugye ezen már nincs vám, se +áfa és külföldön is rajta van a kereskedők haszna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Akkor addig szeretettel várjuk/várom a HD6000es szériát.
Talán majd abból, vagy a 7es szériából csemegézek vmit! :)
Addig marad a "régi" karim. :K

(#48) odorgg válasza leviske (#42) üzenetére


odorgg
addikt

Aszt próbáltam érzékeltetni, hogy akinek van némi sütnivalója, és VGA-t akar most venni, az 50-60k-s kategóriában az a GTX460-at fogja választani, mert jelenleg DX11-ben ez a kari rendelkezik a legjobb ár/teljesítmény mutatóval, ebben az ársávban! 5830,5850 árban nem ez a kategória :N CRT-ben is vannak 1024*768-nál nagyobb felbontású monitorok, amikhez már kevéske az 5770, pláne DX11-es viszonylatban. Mutass nekem olyan 5770,5830,5850 tulajt akinél szempont volt a 3 monitoros támogatás , amikor megvette a kártyát :U

Gerisz: Nem szándékozom semilyen sorba beálni, de mivel lassan énis VGA vásárlás elött állok, amire max 70k-t fogok rászánni, jelenleg valamelyik OC GTX460-at választanám az ár/telsesítmény mutatói miatt, és bisztos nem az 5830,5770-et amik támogathatnak akármit felőlem, ha a teljesítményük 1 kalap kaki. 5850-ért meg alapból nemadnék 80-90K-t mert annyival nemjobb, mint amennyivel többe kerülne. De persze ha a pénzhajhász ATI, mégiscsak elgondolkodna az árcsökkentésen és lehozná az 5850-et a 60-70k-s ársávba, ahova való, akkor bisztos hogy aszt venném :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#49) leviske válasza pilóta (#44) üzenetére


leviske
veterán

Háááát, fullHD-ig igen kevés játék van, ami a HD5770-est 30fps alá kényszeríti. Akinek meg a 60fps a minimum, az már rég nem CRT-vel tököl, hanem vett egy normális, IPS panellel szerelt monitort. :)

(#48) odorgg: Azt nem vitatom, hogy az Eyefinity valószínűleg senkinél sem szempont. Az AMD-nek is valószínűleg a Phenom II & HD5970 viszonya miatt volt szüksége rá.

(#50) joshua7 válasza leviske (#49) üzenetére


joshua7
veterán

Én még mindig nem értem, mi köze van a monitor fajtájának ehhez. Minőségi 1600*1200-as crt-n a mai napig el lehet lenni.

Semper Fi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.