Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) p a s s e r


p a s s e r
őstag

azt szeretném kérdezni, hogy ez mire jó?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#2) basaja


basaja
senior tag

szia:-)
nagyon jó,érthető a leírás:-)Fel is dobom majd a telóra,mihelyt a kezemben lesz:-)Alig várom máááár:-)

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#3) Rozzo


Rozzo
tag

Nagyon szép :) Csak ez a cím.... "Egyedi ROM telepítése Sony Xperia Gora" Így azért szebb lenne

(#4) Xmodule


Xmodule
őstag

p a s s e r: Ez arra jó, hogy ha pl. neked van valami ami nem tetszik a gyári szoftverben, akkor válogathatsz ezek közül az egyedi ROMok közül. Úgy vettem észre sok esetben ezek az egyedi ROMok jobban vannak összerakva, mint a gyáriak. Lehetséges, hogy a gyáriak azért sem tökéletesek, mert nincs rá idö. Viszont ezek az egyedi ROMok szépen össze vannak rakva, tesztelve. Általában a közösség által. Ha pedig már mélyebben benne vagy a témában, akkor akár Te magad is össze rakhatsz egy saját ROMot. Pl. ez, amit most a cikkben leírtam nálam gyorsabban megy, mint a gyári.

basaja: Sok sikert. Majd írd meg, hogy sikerült. :)

A cikkbe nem írtam bele, mert mai tapasztalatom, hogy az akku % mutatása csalóka. Olyan 100%-ról 50%-ra picit gyorsabban merül, de aztán 50%-tól lassul. Nekem most van 3. napja 15% alatt. Jelen pillanatban 9%-on áll a számláló. Még várok 5%-ig aztán 100-ig töltöm. Mondjuk most csináltam egy battery stat törlést. De ennek ellenére állítom, hogy jól bánik az akkumulátorral.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) p a s s e r válasza Xmodule (#4) üzenetére


p a s s e r
őstag

danke...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#6) Xmodule


Xmodule
őstag

Sikerült mar valakinek feltenni? Ha igen tapasztalat? Ha nem hol akadtal el?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) lpburny válasza Xmodule (#6) üzenetére


lpburny
tag

Szia!

Én hiába rakom fel az összes adb drivert, mikor rádugom a telefont a gépre, ezt írja ki a flashtool

ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Mi lehet a baj? :F

[ Szerkesztve ]

(#8) Xmodule válasza lpburny (#7) üzenetére


Xmodule
őstag

hello
az usb debugging be van állítva?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) lpburny válasza Xmodule (#8) üzenetére


lpburny
tag

Szia!

Sikerült közben. Felraktam a stock ICS-t flashtoolal. Aztán rootoltam. Elméletileg ez is sikerült, próbaképp felraktam a nofrills-cpu-t, amihez root jog kell, ment. Aztán amikor próbáltam a leírtak szerint a CM9 boot.img-t telepíteni, a flashboot kírja, hogy device need to be rooted. Na mondom, fasza.. Felraktam a CWM-t. Innen próbáltam installálni a cm9-et (install zip from SD card), de a telepítés nem megy végbe: Installation aborted (status 7)... Az egész napom ráment, kitépem a hajam! :O

(#10) Xmodule válasza lpburny (#9) üzenetére


Xmodule
őstag

Én nem rootoltam külön. Alapbol a boot.img az rootolt kernel. Külön nem kell. Friss alap ICS aztan mehet a boot.img flasheles meg a többi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) lpburny válasza Xmodule (#10) üzenetére


lpburny
tag

Igen, erre írta ki azt először, hogy device need to be rooted. Emiatt rootoltam.

(#12) lpburny válasza lpburny (#11) üzenetére


lpburny
tag

Selected kernel (boot.img or kernel.sin): D:\boot.img
13/011/2013 20:11:43 - INFO - Flashing selected kernel
13/011/2013 20:11:43 - INFO - sending 'boot' (6638 KB)...
13/011/2013 20:11:43 - INFO - FAILED (remote: The Device must be rooted first)
13/011/2013 20:11:43 - INFO - finished. total time: 0.002s
13/011/2013 20:11:43 - INFO - FASTBOOT Output:
sending 'boot' (6638 KB)...
FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.002s

(#13) lpburny válasza lpburny (#12) üzenetére


lpburny
tag

a bootloader-t nem nyitottam ki. lehet az a baj?

(#14) Xmodule válasza lpburny (#13) üzenetére


Xmodule
őstag

Lehetséges. De ha még sok garid van rá akkor szerintem ne nyisd ki. Bár ha legelöször mikor a telot megvetted nem volt baja nem hiszem hogy gari elött kijönne rajta valami. De ez most nem rábeszélés csak, hogy szerintem. Nekem augusztusba lesz egy éves akkor jár le a gari is. Ezért nyitottam ki. Bár az eredeti xda oldalon azt irták, hogy ezt a ROMot fel lehet tenni zárt boot loaderre is. Gondolom olyanra gondoltak, hogy zárt, de rootolt. Nekem rootolni sem sikerült zárt boot loaderrel. Szóval én nem zárnám ki az összefüggést.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15) lpburny válasza Xmodule (#14) üzenetére


lpburny
tag

Nem garis már, hozzám vágta egyik ismerősöm, hogy használjam (bladem tönkre ment).
A rootolást hogy próbáltad? Bin4ry scripttel?

(#16) Xmodule válasza lpburny (#15) üzenetére


Xmodule
őstag

Nekem is blade volt elötte:D

Ahha Bin4ary -val is probáltam még a BL nyitása elött. De nem sikerül rootolni. BL nyitás után minden ment mint a karika csapás.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17) lpburny válasza Xmodule (#16) üzenetére


lpburny
tag

Na, akkor még megpróbálom kinyitni... :R

(#18) Rune_1st


Rune_1st
csendes tag

Hali!

Elindítom a telefont flashboot módban, de konrkétan 45 mp múlva lecsatlakozik... ez ellen lehet valamit tenni? :(

Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia XZ1

(#19) Xmodule válasza Rune_1st (#18) üzenetére


Xmodule
őstag

Sosem hallottam ilyenről. Boot loader nyitva van?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) Rune_1st válasza Xmodule (#19) üzenetére


Rune_1st
csendes tag

A szervízinformáció szerint nincs engedélyezve a nyitás.. a sonytól meg van a szükséges kód is.

Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia XZ1

(#21) rolchy


rolchy
csendes tag

Sziasztok!
Xperia Go -ra nem tudtok olyan CM ROM-ot, ami fut, na és persze működik is!?

Feltettem egy CM9-et, de a wifi nem működik és akadozik.
Feltettem egy CM10-et, amin szinte minden összeomlott. (Nem talált hálózatot, a billentyűzet leállt, stb.)

Várom a hozzáértő javaslatokat!
Köszönöm!
R.

(#22) Lasy


Lasy
veterán

bevallom, hogy a 8-14ig felesleges, ha a flashtool megvan. :D
ugyanis a flashtool/driver mappában ott a driver. csak telepíteni kell.
utána a flashtool/x10flasher_lib - mappából kell indítani egy parancssort, és minden mehet tovább. :D

Amúgy jó lett.

+36702778032

(#23) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Biztos nagyon buta kérdés de magyar nyelv van rajta?

(#24) ChD


ChD
tag

Hi!
Azt szeretném megtudni, hogy tudom-e kitkat-tal flashelni a GO-mat ha nem lehet a bootloadert nyitni?
Sehol nem találok rá egyértelmű választ csak mindenhol azt látom, hogy fontos hogy nyitva legyen.
Nos nekem azt adja vissza a szervizmenü hogy Bootloader unlock allowed:NO.
Szoval ahogy kivettem ezt nem lehet kinyitni sehogy, de szeretnék rá kitkjat-os CM11-et. Lehetséges?
Üdv!

(#25) Xmodule válasza ChD (#24) üzenetére


Xmodule
őstag

Allowed= engedélyezett, megengedett. Szóval nyugodtan ki tudod nyitni.:) KitKat rol nincs infom. Nekem mar rég nincs meg a GO. Sőt androidom sem volt csak ma terek vissza megint G2-vel.:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) ChD válasza Xmodule (#25) üzenetére


ChD
tag

Szia! Félreértetted. Sajnos az autó emotion bekavart. Szóval Bootloader unlock allowed : No. Vagyis nem engedélyezett a bootloader nyitása. Nem találtam sehop tuti módszert az ilyen esetekre. Igsz már 3 különböző stock romot flasheltem flashtool al de az mind stock volt a kitkat meg cwm ből zippes telepítős amiket eddig találtam mind cm és ahhoz mindenhol elő kell flasshelni a boot.img-t. Utánna jöhet a cwm böl a zip. Na az a lényeg, hogy zárt loaderrel nem tudom flasshelni a boot.img-t. Cwm fennt van, de vajon ha nem rakom fel a bit.img-t és Ugy zippelem cwm ből, akkor nem ledz-e tégla... A legtöbbvhekyen azt olvastam, hogy előfordulhat... :-S

(#27) Xmodule válasza ChD (#26) üzenetére


Xmodule
őstag

Szia. Igy mar ertem akkor. Sajnos mint mondtam mar nagyon nem vagyok benne ebben a témában. Régóta nincs mar meg a GO meg ugy alapból nem os foglalkoztam ezzel a témával. A rizikó hogy tégla lesz majdnem mindig benne van a pakliba. De ez egy ilyen dolog. En is ugy csináltam anno hogy tudtam lehet csak papirnehezek lesz belőle.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.