Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) wattafaka


wattafaka
senior tag

format :D

(#152) sh4d0w válasza opr (#150) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában nagyon is előállhat ilyen helyzet, például nv driver telepítése. Igen, a Linuxok többsége felrakja a nyílt drivert, amivel nincs 3D, amihez a zárt driver kell. Egy idő után baromi unalmas ugyanazt ismételgetni.

https://www.coreinfinity.tech

(#153) mrt85


mrt85
csendes tag

Nálam valami "csoda" folytán nem működik a megadott parancs
"A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő."
20H2 19042.662_Compact_x64_By_Nicky van fent. Ez egy alaposan "kiherélt" verzió aminek a telepítője is csak 1,7 GB (ESD) feltelepítve minden driverrel 7,48 GB a Windows mappa.
Ügyes volt az illető aki összemókolta mert a frissítések is működnek igény esetén(alap angolról is magyarosítható.
https://www.teamos-hkrg.com/threads/windows-10-20h2-19042-662-compact-ultra-lite.138418/

(#154) Pingüino válasza opr (#150) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az, hogy valamit sok ujonc nem tud megoldani, még nem jelenti, hogy az problema, vagy akár nehéz megoldani. Tudjuk, milyen lusta sok ember gondolkodni, vagy próbálkozni. Mindenki azonnali választ és megoldást akar.

(#155) opr válasza Pingüino (#154) üzenetére


opr
veterán

Persze, hiszen most erről beszélgetünk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#156) #06658560 válasza opr (#146) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem home user szinten bármi ki tudja váltani a MSO-t, mert azon a szinten annyira ugyanazt csinálják. Ugyanúgy. Csak sokaknak megy a nem a megszokott, így már szar attitűd.

(#157) hunluki válasza #06658560 (#156) üzenetére


hunluki
senior tag

Onlyoffice vagy WPS office-al áthidalható ez a probléma is. Persze csak azoknak akik az új ribbonos office-on tanultak, én pl mind a mai napig a librét preferálom mert 97-2003-as office-on tanultam, a ribbonos elrendezés pedig érezhető visszalépés produktivitásban.

(#158) Lami66 válasza #06658560 (#156) üzenetére


Lami66
őstag

Én még a dos-os érában kezdtem a számítógépezést. Aztán jött a windows összes verziója a 7-esig. És 8 évvel ezelőtt úgy váltottam linuxra, hogy annyit tudtam a linuxról: van olyan, és 25 ezerrel olcsóbb mint a windows. Rákerestem, mit ajánlanak. Olvastam egy ismertetőt általam sose hallott ubunturól (ilyen nevet egy oprendszernek???=marketingből 1-es), letöltöttem, kiírtam cd-re, live-ban kipróbáltam (helló windóz, tudod mi az hogy live?), aztán felraktam az üres laptopra....és azóta nincs otthon windows. Persze más, mint a windows, kellett némi idő amíg átszoktam rá (azt a k.rva registrty-t azóta se találom), de úgy voltam vele, ennyi pénzért megéri a "fáradtságot". Egyszer gugliztam rá parancssorra, a kezdeti Spotify telepítéséhez, mert még nem volt a szoftverbótba. Marha nehéz volt (:D) négy sor parancs copy/paste+enter (deja vu dos-os idők). Videók, fotók, zene, dokumentumok, privát és magáncéges levelezés, felhő szinkron stb. semmivel nem kellett vacakolni. Bármit dugtam bele, minden plug and play (nyomtató, szkenner, fényképező, dac, külső tároló). Bluetooth kapcsolattal se volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#159) #06658560 válasza hunluki (#157) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem az ikonokra, a kijelző megadott helyén mi van módra gondolunk, hanem feladatra, nagyjából bármelyik tökéletesen alkalmas otthoni felhasználásra. Pro-bb szint már más Liga, ott lehet nem kiváltható.

(#160) genlog válasza #06658560 (#159) üzenetére


genlog
junior tag

Engem az átjárhatóság hiánya zavar. Komolyabb táblázatok például szétesnek, ha az egyikből átviszem a másikba.

(#161) Pingüino válasza genlog (#160) üzenetére


Pingüino
senior tag

Táblázatoknál erre sajnos nincs is megoldás. Dokumentumnál viszont erre van a pdf. Az minden eszközön ugyanúgy néz ki.

(#162) #06658560 válasza genlog (#160) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez az MS-nek lehet gratulálni, aki még saját magával sem tudja ezt megoldani. Akinek a saját nyelvi beállításai is gondot tudnak okozni.

(#163) totron válasza Egon (#98) üzenetére


totron
addikt

ha problémamentesen használok valamit, és potenciálisan benne van a pakliban, hogy egy újjal szívni fogok, akkor mégis minek váltsak?!?
Még ha az átlagfelhasználó szemével is írtad - gondolom - akkor is felmerül a kérdés, hogy belőled mi ölte ki a vállalkozószellemet. Nem hangzik jól a gondolat, semmilyen kontextusban sem.
- ádhat olyan hozadékokat az új potenciál, amikre nem is gondoltál
- az új szívások fényében a meglévőeket is máshogy, másnak látod
- az idegenben megszerzett logikák - akár a pusztán eltérő megoldások miatt - segíthetik az eddigi problémakörök megoldását, ne adj isten..
- ..az eddgieknél élhetőbb célok felvázolását
- az átmeneti máshogyszar is felüdülés/segítség a folyamatos egyenszarral szemben
- önismeret / informatikai ismeretek bővülése
- megvan az a fajta homlokra csapós ráeszmélés, ami arról szól, hogy évekkel ezelőtt is könnyebb/jobb/más lehetett volna neked, de megakadályozott a minek váltsak? alapképlete?

Szó se róla, végfelhasználói szinten, desktop terén nem sok linuxos szoftvert tudnék méltatni, nem is akarok, kevés, mi komolyan vehető. Az felvetés/érvelés nem is erről szól.

(#164) atok666


atok666
őstag

Nem lenne egyszerubb IM-en 1v1 megbeszelnetek? Jobb lesz mindenkinek. Nem kell 100x elolvasni ugyanazt az BS-t, aminek gyakorlatilag 0 koze van a topichoz. Szerintem.

Atok

(#165) totron válasza atok666 (#164) üzenetére


totron
addikt

Messengeren nem látják a népek az okosságot. A felhasználókban nagy okosság rejlik, mint az tudvalevő és ezt ki kell jelezni láthatón. Offként a legédesebb.

(#166) GoldhandRent válasza Cassi (#123) üzenetére


GoldhandRent
őstag

hát pontosan ez is történt... bár néha az alaplap maga sem látja az NVMe-t

kb első genes NVMe csatolós alaplap, kiforratlan vacak (volt még).

-

(#167) ricsi99 válasza totron (#163) üzenetére


ricsi99
addikt

Váltással semmi gond szerintem sok embernek.
DE:
Felhasználók nagy többsége használni szeretné a gépét.
Nem a felmerülő új hibák leküzdését szeretné.

Az ámitástechnika ez része olyam mint a kocsi... hogyha minden reggel ha beülök ugyan olyan legyen... ha nem tetszik akkor variálok rajta ,de reggelente nem szeretném ujra mindig átnézni ,hogy mi változott...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#168) totron válasza ricsi99 (#167) üzenetére


totron
addikt

Egyetértek, a nap végén nekem is az a vezérelv, hogy csak menjen. Mindössze furán hangzott Egon ujjaiból az a mondat.

(#169) btprg válasza #06658560 (#33) üzenetére


btprg
senior tag

Köszi a válaszokat :) (te, Pingüino, ricsi99, hunluki)

Lehet hogy az volt a baj, hogy többet kellett még telepíteni mint használni, mert valami mindig változott (új tesztelő gép, új virtuális gép), nem maradt meg egy se nagyon sokáig, és telepítés után ugye mindent újra végig kell szenvedni. Nincs "just works" érzés :D

Majd ha már kezd annyira nem támogatott lenni a Win7, hogy már semmit nem lehet vele kezdeni, akkor lehet adok a saját privát gépemen is egy esélyt a linuxnak, mert a Win10 nagyon nem bizalomgerjesztő... Ami visszatart, hogy olyan jó napi szinten használt bejáratott programjaim vannak, mint az IrfanView, Windows Commander, Microsoft Office XP, különböző veterán és kevésbé veterán fejlesztői környezetek, Tina áramkörszimulátor, XVI32 stb. stb., amire csak annyi utánajárással, új programok megtanulásával lehetne alternatívát találni, ami valószínűleg meghaladná azt az időt, amennyim valaha is lesz ( = überszívás)....

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#170) CPT.Pirk válasza btprg (#169) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyit offoltak itt, hogy akkor már a Tina helyett LTSpice-t javaslom, mint egyik áramkörtervező a másiknak, oprendszertől független. :) Kicsit kevésbé intuitív a felülete, de többet tud és ingyenes, meg tudod bővíteni is. (LTSpice meg az IrfanView egyébként mennek Wine-val Linux alatt)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#171) mrt85 válasza mrt85 (#153) üzenetére


mrt85
csendes tag

Megjegyzésként még annyit fűznék hozzá hogy lehet köze az adminisztratív megosztáshoz ami az általam használt verzióban alapból tiltva van. Ehhez nem feltétlenül szűkség egy agyon moddolt windowst használni. A jól bevált Winaero Tweaker és társai hasznos segítséget nyújtanak a rendszer testreszabásában.

(#172) ricsi99 válasza mrt85 (#171) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezzel az a gond ,ha legyalulsz magadnak egy rendszert ,és azt használod akkor a fanok megesznek reggelire ,hogy a hiperszupernaprakészenpacccsolteredetiwin10 amin lehet élni :D :DD :D :)) :C
Jelmondatuk: 10 millió légy nem tévedhet :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#173) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag



Szép kis bug :D (igaz a 2-es pc-n az egész meghajtót megosztottam c néven, mert c$ nem ment, pedig annak a gépnek az admin userével léptem be). A chkdsk után elindult a rendszer.

(#174) celka5 válasza Pingüino (#29) üzenetére


celka5
tag

AAA játékok nem mennek tudtommal.pl Warzone,Cyberpunk.Fél/éveket nem szeret várni az ember, hogy vagy lesz megoldás vagy nem.
Mondjuk én csak Warzone-ozok (+fifa07) így nekem még jó is lehetne. (warzonet már meg is oldottam egy xbox one-al (FOV alacsony és nem állíthatón kívül nincs vele bajom)

[-CeLkA-]

(#175) CPT.Pirk válasza celka5 (#174) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Warzone nem megy, de CP többnyire igen https://www.protondb.com/app/1091500. Ez utóbbinál mondjuk sok baja van magának a játéknak is...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#176) celka5 válasza CPT.Pirk (#175) üzenetére


celka5
tag

Audio:Missing
ez inkább = nem :D

[-CeLkA-]

(#177) CPT.Pirk válasza celka5 (#176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyébként nem stimmel, mert van hangja. Ciripelő recsegő hangokat viszont produkált a játék, de azt megoldották már a Proton egyik frissítésében. Btw, Windows alatt is figyeltem meg hang gondokat a játékban...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#178) celka5 válasza CPT.Pirk (#177) üzenetére


celka5
tag

ok, enem rossz.az jön az autó(m)ból is :D

[-CeLkA-]

(#179) sh4d0w válasza celka5 (#178) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tájszólásban beszél a beépített R2-es?

https://www.coreinfinity.tech

(#180) celka5 válasza sh4d0w (#179) üzenetére


celka5
tag

ezt értenem kellene ?

[-CeLkA-]

(#181) g3rg3ly_ válasza genlog (#36) üzenetére


g3rg3ly_
csendes tag

Szervusz!
Nagyon nem így van! Én 2012 körül váltottam félig meddig (maradt Windows is.), szintén Linux Mintre, akkor még egyetem mellett. Amikor kollégiumból haza mentem a gépem nem is vittem. 1 db külső vinyót vittem magammal, meg a RACK-et. Azon is volt egy Mint (32 bit), meg az adataim. Úgy fértem hozzá a dolgaimhoz, hogy rádugtam egy bármilyen, ismétlem bármilyen asztali gépre, ami tudott USB-ről bootolni, és elindítottam a rendszert. Zokszó nélkül kezelte le, hogy Ő most egy régi, vagy új intel, vagy esestleg AMD gépen futott.
Sőt egy idő után a laptopom is úgy használtam, hogy külső USB-ről bootolt a Linux Mint, talán még a háttértárat is kivettem, mert a mobil vinyón volt a rendszer, az adatok, minden ami kellett (Azért ez rendesen visszafogta a teljesítményt amúgy...). Ilyet abban az időben a win elméletben sem tudott. Most a 10-esről hallottam, hogy nem omlik össze azonnal, ha véletlenül átkerül a rendszerlemez egy másik gépbe.

Frissítések terén meg az updatet, illetve upgradet különítsük el. A szoftver frissítés update nekem sose okozott problémát (sőt idegen volt, hogy 400+ frissítést fel lehet telepíteni 2 órán belül, úgy hogy nem kell 15-ször újraindulni.). A a rendszer frissebb verziójára váltása, az Upgrade már okozott bajokat. Teszem hozzá LTS (long term support) verziót használok mindig, így az upgrade gond kb 4 évente jön elő. Ennyi idő alatt azért simán benne van, hogy konfigot cserélek, vagy a rendszerlemez köszön el, és ezért újra kell telepíteni. Nyilván akkor mehet fel újabb. Meg a Linux is fejlődik, az újabb verziók jobb felhasználói élményt, és jobb technológiákat hoznak. (Ja és van benne mentéskezelő, ami sok mindent egész jól át tud vinni egyik verzióról a másikra.)

Mostanra van rolling release is Mintből, ami olyan mint aminek a w10-et is ígérik, hogy egy verzió van, és az frissül. Talán az már debian alapokon, de nem néztem utána, annyira nem foglalkoztatott.

Win esetében, főleg mostanában sokkal gyakoribb, hogy orosz rulett az új frissítés, vagy szétborul tőle a géped, vagy nem. Ha szétborul, akkor ha elegen jelentik, hogy baj van, akkor az MS majd visszavonja az updatet az érintett konfigokra. Ettől legalább nem omlik össze, de az utóbbi fél évben emlékeim szerint 1 olyan update se volt ahol 4-5 kritikus hibát ne foltoztak volna. Tehát ha megkapod az updatet bizonyos konfigurációkon nem tudod rendesen használni, ha meg nem kapod meg, akkor meg súlyos sebezhetőségek maradnak nyitva. lehet rajta vitázni melyik a jobb! Persze szerencsére nem érint mindenkit ez a baj.
Ha meg elkezded nézni az microsfot supportot egy hiba miatt, akkor leírják hogy te vagy a hülye, meg kapcsold ki a tűzfalat, legalábbis ez volt 6-8 éve amikor utoljára hajlandó voltam elolvasni az ötleteiket. Azóta inkább how to geek-en keresek megoldásokat.

Linux fórumokon sokkal hamarabb kapsz az egzakt kérdésedre egzakt választ.

Ettől a windows sok esetben nem megkerülhető, és a linux nem válasz mindenre, ahogy amúgy a win se. Szerintem sok esetben sokkal jobb a linux mint a win. otthoni fájlszervert, vagy média centert win alatt akkor se csinálnék ha fizetnének érte. Persze az MS szerint erre is jó, a gyakorlatban meg inkább hagyjuk...

(#182) sh4d0w válasza celka5 (#180) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak poén lett volna, ha nem vered agyon :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#183) hunluki válasza hunluki (#93) üzenetére


hunluki
senior tag

"A frissítések azért problémásak mert ismerősök vegyesen játszanak boxon/PC-n és forzából és gearsből is szükség van a legfrissebb verzióra az online multihoz, viszont ahhoz kell a legfrisebb win verzió is, szóval az updatek megfogása nem opció."

Here we go again... Pedig hagytam egy órát szüttyögni, windows updatek felmentek, indítottam a játékot, nem megy a multi.

Pedig:

Szóval az ilyen apróságok azért cseppett bosszantóak.

(#184) fatpingvin válasza wwenigma (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyan már hittérítő osztag. nem tudom mit vársz egy poszt alatt ami arról szól hogy a windowsban, ami egy fizetős piaci termék, unprivileged userként tönkre lehet vágni az ugyanacsak microsoftos karbantartású officially supported NTFS fájlrendszert...

erre az "arra amire való" dologra reflektálva, az alapgondolattal teljesen egyetértek. mindent használjunk arra amire való. videojátékokat nyomogatni pistikének a windows való, munkára, asztali gépre, szerverre szóval ahol számít hogy működjön is ott én maradok Linuxon. vagy OpenBSD-n.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#185) fatpingvin válasza celka5 (#174) üzenetére


fatpingvin
őstag

a cyberpunk pont rossz példa, normális stúdió ami nem baszta tele DRM-el (ami kb _direkt_ arra van kitalálva hogy ne lehessen akármilyen platformon használni), a release után pár órával már jöttek a fórumposztok hogy gyakorlatilag out of box feature complete fut WINE-on. az audióval volt némi gond ha jól emlékszem de azt is hamar megcsinálták.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#186) fatpingvin válasza sh4d0w (#152) üzenetére


fatpingvin
őstag

azt ugye vágod hogy ez részben a licenszelés miatt van, részben pedig azért mert az official drivereknek SOKKAL több a kötöttsége mint a nouveaunak?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#187) ROLANDkovaca


ROLANDkovaca
újonc

Lassan váltani kell linuxra.

Üdv: Kovács Roland

(#188) fatpingvin válasza ROLANDkovaca (#187) üzenetére


fatpingvin
őstag

megy az gyorsan is :D

nekem még mindig hiányzik a tapasztalataim közül hogy actually windowst használjak, bár be kell valljam nem lelkesít a dolog. konkrétan semmi nem motivál rá hogy egyáltalán belekezdjek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#189) Pingüino válasza fatpingvin (#188) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez már csak így van. Sokan ágálnak ellene, de aki egyszer megismerkedett rendesen egy neki való Linux disztróval, az tapasztalat szerint soha többet nem akar visszamenni windows-ra. Külön öröm, hogy az utóbbi 1-2 évben sorra jönnek a natívban Linuxra fordított programok. Szóval lassan a WINE is felesleges lesz.

[ Szerkesztve ]

(#190) sh4d0w válasza fatpingvin (#186) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt vágod ugye, hogy a tárgyalt témakörben rohadtul irreleváns, amit írtál?

https://www.coreinfinity.tech

(#191) VIC20


VIC20
őstag

Mi az a ,,rém egyszerű"?

(#192) ROLANDkovaca válasza fatpingvin (#188) üzenetére


ROLANDkovaca
újonc

A napokban valószínű váltok.

Üdv: Kovács Roland

(#193) kromatika


kromatika
veterán

Nem semmi hiba.Gáz.

(#194) fatpingvin válasza sh4d0w (#190) üzenetére


fatpingvin
őstag

vagy csak nem érted miért releváns. no offense.

nyilván le lehet ragadni azon a szinten hogy azon kattogunk hogy a végfelhasználó mit lát a dologból de ez soha semmit nem fog megoldani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.